Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Wisła Kraków - piłka nożna (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=5)
-   -   5 kolejka, Wisła Kraków - GKS Katowice, 9 sierpień 2022, 20:30 (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=10792)

Ogryzek 10.08.2022 12:44

Fajnie że pomimo zmiany większości piłkarzy z pierwszej 11, zgrywania się nowych piłkarzy i ciągłych kontuzji wygrywamy mecze i punktujemy. Pewnie w każdym innym klubie kibice by to docenili. no ale my od kilkunastu lat jako "sieroty po Cupiale" tak zdurnieliśmy ze bez narzekania ani rusz. Wszystko hoojowe i do niczego :)

Niektórych motto na tym forum to:

Ale zaraz... do czego by sie tu jeszcze przyjebać?

btw
Mnie się wczorajszy mecz podobał. I na boisku (owszem bez wirtuozerii ale solidna walka do końca) i na trybunach. I oby tak dalej.

Drozd 10.08.2022 13:17

Taaa tyle że po frajerskim spadku teraz wygrywamy i punktujemy w niższej lidze. O ile trudno się z tego nie cieszyć to "przyjebać się" można prawie do wszystkiego i jak już ktoś tutaj wspomniał nie chodzi o krytykę dla sportu. Tylko o uświadomienie niewidomym bądź widzącym przez różowe okulary, że wyniki to nie wszystko zwłaszcza w tak kosmicznie słabej lidze.

W wyścigu wraków jedziemy wyścigówką na przebitych oponach. Na razie jeszcze prowadzimy więc niby nie ma sprawy, ale jak nie poprawimy ogumienia to się całkiem rozsypie i wraki zaczną nas wyprzedzać. Zwracanie na to uwagi to nie "przyjebywanie się" tylko realna ocena sytuacji.

sevenheaven 10.08.2022 13:37

fajne porównanie Drozd ;)
myślę, że większość tutaj mierzy jednak trochę wyżej.. po prostu z taką grą i bez wizji budowania drużyny s.......imy się z ekstraklasy szybciej niż byśmy do niej wrócili

przykład Miedzi pokazuje, że nie wystarczy zrobić fajne transfery.. zgranie zespołu też jest ważne i indywidualnymi zrywami wiele się nie zdziała w ekstraklasie

Jaroo1 10.08.2022 13:47

Jak to w sporcie, zakała w szatni, zakała na ławce trenerskiej czy w gabinecie prezesa lub jako właściciel psuje wszystko - czasami paradoksalnie jest odwrotnie - wyniki za rządów WSH czy w Polonii za Wojciechowskiego czy tam Króla, który nie płacił. Ale taka spina to myślę, że na krótki czas i później tak czy inaczej ekipa się rozejdzie tam gdzie płacą czy tam gdzie nie ma rekinków (tak jak to od nas odchodzili Velez, Mączyński itp).

Tylko pracą i dobrą atmosferą jest się w stanie coś osiągnąć, do tego ambicja, wizja rozwoju, pozytywna presja i się tworzy z niczego taki Raków czy inne mniejsze kluby, które nas ojebały w tamtym sezonie w e-klapie.

Psychika i mental, jak to leży to o czym tu marzyć? Dlatego w pierwszej kolejności powinno się wypierdalać z klubu marudów, cwaniaków, nygusów, ludzi bez ambicji, bez wiary w projekt. Sportowo to w tej lidze wiele nie trzeba. Wystarczy CHIEĆ pobiegać, potrenować i się zjada tę ligę niewielkim talentem (który ma wielu piłkarzy) i profesjonalizmem włożonym.

Konrad. 10.08.2022 14:54

Cytat:

Pierwotnie napisane przez sevenheaven (Post 1589449)
fajne porównanie Drozd ;)
myślę, że większość tutaj mierzy jednak trochę wyżej.. po prostu z taką grą i bez wizji budowania drużyny s.......imy się z ekstraklasy szybciej niż byśmy do niej wrócili

przykład Miedzi pokazuje, że nie wystarczy zrobić fajne transfery.. zgranie zespołu też jest ważne i indywidualnymi zrywami wiele się nie zdziała w ekstraklasie

Trzeba być zdrowo .......nietym, żeby wyniki i styl gry z sierpnia 2022 przekładać na ew. grę w ekstraklasie, która jeśli się wydarzy nastąpi dopiero w 2023-2024...

Idźmy dalej i zastanówmy się, czy Brzęczek po awansie, i awansie do europejskich pucharów ma szansę przygotować nas do awansu do grupy LE? Czy Duda i spółka mają szansę w sierpniu 2024 pkonac drużyny z Austrii czy Niemiec?

Moim zdaniem nie, dlatego trzeba szukać nowego trenera I 20 piłkarzy...

TommyTSW 10.08.2022 14:55

Idziemy na Mistrza!

sevenheaven 10.08.2022 15:02

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Konrad. (Post 1589451)
Trzeba być zdrowo .......nietym, żeby wyniki i styl gry z sierpnia 2022 przekładać na ew. grę w ekstraklasie, która jeśli się wydarzy nastąpi dopiero w 2023-2024...

Idźmy dalej i zastanówmy się, czy Brzęczek po awansie, i awansie do europejskich pucharów ma szansę przygotować nas do awansu do grupy LE? Czy Duda i spółka mają szansę w sierpniu 2024 pkonac drużyny z Austrii czy Niemiec?

Moim zdaniem nie, dlatego trzeba szukać nowego trenera I 20 piłkarzy...


trzeb abyć zdrowo ....nietym, żeby nie ogarniać takich rzeczy, może powiedz to władzom Barcelony gdzie każda grupa wiekowa gra tym samym stylem od najmłodszych, żeby mieć ten styl wypracowany..
a my nie moze patrzeć rok do przodu :shock::shock: idealnym przykładem na naszym podwórku jest Raków

Drozd 10.08.2022 15:11

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Konrad. (Post 1589451)
Trzeba być zdrowo .......nietym, żeby wyniki i styl gry z sierpnia 2022 przekładać na ew. grę w ekstraklasie, która jeśli się wydarzy nastąpi dopiero w 2023-2024...

Idźmy dalej i zastanówmy się, czy Brzęczek po awansie, i awansie do europejskich pucharów ma szansę przygotować nas do awansu do grupy LE? Czy Duda i spółka mają szansę w sierpniu 2024 pkonac drużyny z Austrii czy Niemiec?

Moim zdaniem nie, dlatego trzeba szukać nowego trenera I 20 piłkarzy...

Oczywiście że nie mamy szans pokonać drużyn z Austrii czy Niemiec. Jedyne na co nas stać to murować u siebie z Arką grającą w 9. A jak ktoś myśli inaczej to jest pejs, albo sierota po Cupiale.

To jest filozofia głaskania się po fiutach, która doprowadziła do spadku.

Styl gry zależy od przeciwnika i jeżeli na tle drewnianych drwali nie widać że jesteśmy lepsi w grze w piłkę to coś jest nie tak. Wczoraj po drugiej bramce dla nas znowu murowanko, panika i całkowity brak kontroli.


Więc nie zastanawiaj się co Brzęczek po awansie bo z Brzęczkiem awansu raczej nie będzie. A jeżeli zdarzy się cud i do końca będziemy mieć tyle szczęścia to awans uzyskamy nie z Brzęczkiem, a pomimo Brzęczka.

pepe72 10.08.2022 15:12

Cytat:

Pierwotnie napisane przez s1mone (Post 1589420)
pepe72: może se być na transfermarktach nawet bramkarzem. Co z tego? Możesz se go nazywać 10 tką albo podwieszonym napastnikiem (to też srodkowy napastnik) jeśli wolisz. W naszej taktyce do rozbijania stoperów on się w ogole nie nadaje i jego potencjał jest marnowany. Lepiej jak cofa się po piłkę i wchodzi w pole karne w drugie tempo, gdy Żiru ściąga obrońców na siebie. Patrząc na to jak grają nasi przeciwnicy granie na dwóch napastników (czy też na ofensywną 10tkę bez zadań defensywnych i 9 na szpicy) to wcale nie jest głupi pomysł.

Ale ja z tym nie polemizuję, że w układzie 1-4-2-3-1 Fernandez ma grać jako "10", za "9".
Tak zagrali wczoraj:
https://pbs.twimg.com/media/FZvDYxKW...jpg&name=small
https://pbs.twimg.com/media/FZvDYxKW...jpg&name=small
i jak wszedł Fernandez za Dudę to zrobił swoje.
Jeśli Wisła kupi napastnika to Żizu przejdzie na skrzydło i będziemy mieć więcej opcji na środek "6" i "8".

krysztal 10.08.2022 15:14

Cytat:

Pierwotnie napisane przez sevenheaven (Post 1589453)
trzeb abyć zdrowo ....nietym, żeby nie ogarniać takich rzeczy, może powiedz to władzom Barcelony gdzie każda grupa wiekowa gra tym samym stylem od najmłodszych, żeby mieć ten styl wypracowany..
a my nie moze patrzeć rok do przodu :shock::shock: idealnym przykładem na naszym podwórku jest Raków

My nawet drużyny rezerw nie mamy a co dopiero myśleć o jakimś spójnym systemie szkolenia

krysztal 10.08.2022 15:18

Cytat:

Pierwotnie napisane przez pepe72 (Post 1589457)
Ale ja z tym nie polemizuję, że w układzie 1-4-2-3-1 Fernandez ma grać jako "10", za "9".
Tak zagrali wczoraj:
https://pbs.twimg.com/media/FZvDYxKW...jpg&name=small
https://pbs.twimg.com/media/FZvDYxKW...jpg&name=small
i jak wszedł Fernandez za Dudę to zrobił swoje.
Jeśli Wisła kupi napastnika to Żizu przejdzie na skrzydło i będziemy mieć więcej opcji na środek "6" i "8".

....a Zizu,Żiru jeszcze Messiego brakuje.A ponoć piniendzy nima.

Markus 10.08.2022 15:21

Cieszą trzy punkty i zwycięstwo, jakość gry jak zawsze mniej. Tu nic się nie zmienia: drużynie brakuje tej jakości, na szczęście to pierwsza liga, gdzie rywale zwykle nie potrafią tego wykorzystać lub są jeszcze słabsi. W tym momencie jedynymi zawodnikami w ofensywie, na których można liczyć są Żyro i Fernandez. Pewnych pozytywów można oczekiwać jeszcze od Pereiry i Młyńskiego, oraz oczywiście młodego Dudy, który według mnie wczoraj mimo kilku poważnych błędów był najjaśniejszą postacią drugiej linii do momentu zmiany. Sezon jest długi, więc to za mało.

Skrzydła zagrały dramatycznie, szczególnie Cisse. Tak beznadziejnie dysponowanego zawodnika nie mieliśmy od dawna nawet w poprzednim koszmarny sezonie. Fatalny drybling, ciągłe straty i błędy, 0 dobrych dośrodkowań, tragiczna postawa w destrukcji: to sprawia, że nawet w obliczu braku odwodów nie powinien w ogóle wyjść na boisko, a tym bardziej tak długo ma nim przebywać. Każdy inny zawodnik mógłby dać więcej, nawet gdyby pierwszy raz w życiu grał na tej pozycji.

Starzyński też wypadł słabo, potwierdzając to, co o nim ostatnio pisałem, że kompletnie zmarnował ostatnie 2 lata. Jemu jednak przynajmniej zdarzyło się 2 czy 3 razy sensownie zacentrować. Plewka to kolejny gracz, który kompletnie się nie rozwija i w niczym nie jest lepszym piłkarzem niż w poprzednich sezonach.

Jaroch wygląda lepiej niż Gruszkowski, zasłużenie wygryzł go ze składu. Traktowanie Groszkowskiego jako wielkiego talentu robi mu krzywdę, bo i on ani nie robi postępów, ani tym bardziej nie gra na miarę tego określenia. Ciągle rozwija się za to Wachowiak. Łasicki daje pierwszoligową solidność. Tylko tyle i aż tyle.

Nie powinniśmy ulec złudzeniom, że aktualny skład jest w stanie spokojnie wywalczyć awans do Ekstraklasy. Bilans punktowy po pierwszych kolejkach może być tu mylący, liczy się jakość zespołu, zdecydowanie niegwarantująca obecnie realizacji tego celu.

ciacho 10.08.2022 15:32

Cytat:

Pierwotnie napisane przez bódyń (Post 1589418)
...

Brzeczek moglby juz nie mowic nic na konferencji. 'Dlaczego sie nie pisze ze w Wisle jest tyle Polakow'. Pani Brzeczek..To I liga o tym sie malo pisze.

Może dlatego się nie pisze o tych Polakach, bo to jeden z gorszych wyników w 1 lidze.:rotfl:
Brzęczek na tych konferencjach robi z siebie błazna już od dłuższego czasu.

AgresywnyChomik 10.08.2022 16:13

Jestem pod wrazeniem, naprawde to jak kilku chlopa tutaj zawsze moze cos znalezc zeby sobie pojezdzic:
- wygrywamy tylko dlatego ze liga jest slaba - "kosmicznie słabej lidze"
- w sumie to po co awansowac jak "s.......imy się z ekstraklasy szybciej niż byśmy do niej wrócili"
- przy.......my sie ze nie mamy systemu szkolenia jak Barcelona
- no i oczywiscoe jak zwykle napierdalanka po Brzeczku.

Do wszystkich tych typów - .......CIE SIE.

Hermond 10.08.2022 16:28

Drużynę mamy bardzo młodą i niedoświadczoną. Najmłodszą w lidze.
Wachowiak zagrał kilka niezłych meczy ale w każdej chwili może znów grać "swoje". Jak każdy piłkarz z naszej drużyny.
Wczoraj słabiej zagrał Biegański. Zagrywał wybitnie niecelnie a i przy bramce mógł zachować się odrobinę lepiej.
Starzyński zagrał lepiej niż większość z Was uważa. Być może to jeden z najlepszych jego meczy w Wiśle. Wyjątkowo często wchodził w kontakt fizyczny z przeciwnikami (w poprzednich meczach był wyjątkowo bojaźliwy). Nie tracił głupio piłki. Po dwóch jego akcjach padły bramki (dał ten konkret).
Plewka w dalszym ciagu ucieka od gry zamiast wychodzić do podania ale też przestał tracić głupio piłkę a jest przy niej coraz częściej. Powoli jest jak sejf. W porównaniu do tego co było wcześniej to jest przepaść. Mówienie, że się.nie rozwija jest nie uprawnione. Zatracił kreatywność ale piłki nie traci. Dawniej co mecz potrafił.zrobić kontrę przeciwnikowi. Nikt teraz nie dostaje zawału serca gdy pika trafi do Plewki. Jest na czym budować. No i asysta przy bramce Fernandeza.
Młyński: największy postęp. Gra bardzo dojrzale. Potrafi piłkę zastawić, zagrać pod faul, czy nawet przepchnąć obrońcę przeciwnika. Najczęściej dokonuje dobrych wyborów. Jest już dojrzałym zawodnikiem który nie osłabia zespołu. Ciągnie za uszy Wachowiaka który najbardziej korzysta na mądrej grze kolegi.
Cisse: pierwsza połowa to dramat. Nie dość, że fizycznie i taktycznie dno to jeszcze zatracił swoją zwinność i szybkość. W drugiej połowie przestał unikać gry bark w bark. Ewidentnie była o to awantura w szatni. Jeśli odzyska szybkość a do tego będzie grał ciałem tak jak w drugiej połowie to koledzy go nie zabiją.
Duda potrzebuje ogrania bo technicznie jest gotowy ale traci głowę.i dokonuje złych wyborów na boisku. Melodia przyszłości. Na ten moment nie będzie stanowił o sile zespołu i nie ma co tego od niego wymagać.

Konrad. 10.08.2022 16:56

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Drozd (Post 1589455)
Oczywiście że nie mamy szans pokonać drużyn z Austrii czy Niemiec..

Ależ ty glupi jesteś, nawet takiej chamskiej ironii nie wyłapujesz. Zdałeś Polski na poziomie podstawowym?
Cytat:

Jedyne na co nas stać to murować u siebie z Arką grającą w 9. .
Jak można tak napisać po czterech zwycięstwach i remisie? Przecież właśnie komentujesz mecz w którym udowodnili ze stać na coś więcej niż wygrana z Arką.

Poproszę o chwilę szczerości: cieszyłeś się do 70 minuty? Miałeś już post ułożony w głowie, nie? Smutek zagościł na twojej twarzy po golach Fernandeza?
Cytat:

To jest filozofia głaskania się po fiutach, która doprowadziła do spadku.
Tja, trzeba było wejść na pełnej ....ue do szatni i by zaczęli grać. Jakie to proste.

Cytat:

Styl gry zależy od przeciwnika i jeżeli na tle drewnianych drwali nie widać że jesteśmy lepsi w grze w piłkę to coś jest nie tak. Wczoraj po drugiej bramce dla nas znowu murowanko, panika i całkowity brak kontroli.
A od 90 minuty zaczęli grać na czas...

Cytat:

Więc nie zastanawiaj się co Brzęczek po awansie bo z Brzęczkiem awansu raczej nie będzie.
Podaj nazwy tych trzech klubów w I lidze, które awansują, które punktują i mają styl.z chęcią zobaczę.


Cytat:

A jeżeli zdarzy się cud i do końca będziemy mieć tyle szczęścia to awans uzyskamy nie z Brzęczkiem, a pomimo Brzęczka
Czyli ekspert Drozd stwierdza kategorycznie: awansu nie będzie chyba, że będzie :D

No, debil.

Ale jeśli awans będzie to Brzęczek, nie ma prawa sobie przypisywać żadnych zasług. On tylko:
- zadecydował kogo wywalić z drużyny a kogo zostawić
- zadecydował o tym kogo ściągnąć do klubu, te wszystkie Łasickie, to jego pomysły
- zadecydował kto powracający z wypożyczeń zasługuje na grę, komu dać szansę. Tutaj podam nazwisko Dudy: bardzo proszę aby zacytował swój post, w którym chwalisz grę Dudy w Garbarni.
- zadecydował o kształcie sztabu, przygotowań, treningów
- decyduje o kształcie 11 i zmianach w każdym meczu.

No nie, jak się zdarzy cud i awansujemy to trzeba Drozdowi przypisać zasługi za sukcesywne opluwanie kluby i ludzi w nim pracujących.

wolfy 10.08.2022 17:00

Cytat:

Pierwotnie napisane przez AgresywnyChomik (Post 1589462)
Jestem pod wrazeniem, naprawde to jak kilku chlopa tutaj zawsze moze cos znalezc zeby sobie pojezdzic:
- wygrywamy tylko dlatego ze liga jest slaba - "kosmicznie słabej lidze"
- w sumie to po co awansowac jak "s.......imy się z ekstraklasy szybciej niż byśmy do niej wrócili"
- przy.......my sie ze nie mamy systemu szkolenia jak Barcelona
- no i oczywiscoe jak zwykle napierdalanka po Brzeczku.

Do wszystkich tych typów - .......CIE SIE.

Opisałeś dokładnie moje odczucia. Sam mam ochotę tym indywiduom tak właśnie odpisać.

aNouc 10.08.2022 19:41

(wideo) skrót meczu Wisła Kraków 2-1 GKS Katowice:

https://www.youtube.com/watch?v=sHUmzTFaYKo

aNouc 10.08.2022 20:24

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Taxmaster (Post 1589385)
Ktory z naszych przejal pilke i rozpoczal atak przy drugiej bramce? Wydaje mi sie ze Plewka. Pytam, bo juz kilka osob tu i na SB pisalo ze Starzynski.

Plewka: https://www.youtube.com/watch?v=sHUmzTFaYKo#t=3m59s

Drozd 10.08.2022 20:44

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Konrad. (Post 1589466)
Ależ ty glupi jesteś, nawet takiej chamskiej ironii nie wyłapujesz. Zdałeś Polski na poziomie podstawowym?

Jak można tak napisać po czterech zwycięstwach i remisie? Przecież właśnie komentujesz mecz w którym udowodnili ze stać na coś więcej niż wygrana z Arką.

Poproszę o chwilę szczerości: cieszyłeś się do 70 minuty? Miałeś już post ułożony w głowie, nie? Smutek zagościł na twojej twarzy po golach Fernandeza?
Tja, trzeba było wejść na pełnej ....ue do szatni i by zaczęli grać. Jakie to proste.


A od 90 minuty zaczęli grać na czas...

Podaj nazwy tych trzech klubów w I lidze, które awansują, które punktują i mają styl.z chęcią zobaczę.


Czyli ekspert Drozd stwierdza kategorycznie: awansu nie będzie chyba, że będzie :D

No, debil.

Ale jeśli awans będzie to Brzęczek, nie ma prawa sobie przypisywać żadnych zasług. On tylko:
- zadecydował kogo wywalić z drużyny a kogo zostawić
- zadecydował o tym kogo ściągnąć do klubu, te wszystkie Łasickie, to jego pomysły
- zadecydował kto powracający z wypożyczeń zasługuje na grę, komu dać szansę. Tutaj podam nazwisko Dudy: bardzo proszę aby zacytował swój post, w którym chwalisz grę Dudy w Garbarni.
- zadecydował o kształcie sztabu, przygotowań, treningów
- decyduje o kształcie 11 i zmianach w każdym meczu.

No nie, jak się zdarzy cud i awansujemy to trzeba Drozdowi przypisać zasługi za sukcesywne opluwanie kluby i ludzi w nim pracujących.

Nie unoś się bo żyłka pęknie...

Wypisujesz jakieś brednie i myślisz, że ktoś ma czas się zastanawiać która brednia jest na poważnie? Nie rozśmieszaj mnie.

Jak się wydurniasz to bądź gotowy że tak będziesz traktowany.


Nie cieszyłem się do 70' bo graliśmy bez jakiegokolwiek pomysłu i praktycznie nie stwarzaliśmy zagrożenia. To jest zasługa Brzęczka, bo główna rola trenera to nie wybieranie kto ma wrócić z wypożyczeń tylko nauczenie jak grać żeby w buraczanej lidze strzelać bramki w wyniku zaplanowanych akcji, a nie liczyć na karne, farfocle czy strzały życia.

Tego Brzęczek nie potrafi, dlatego jest gównianym trenerem i udowadniał to wszędzie gdzie pracował.

Dlatego jeszcze raz powtórzę, skup się bo podobno nieźle zaliczyłeś polski więc masz szanse zrozumieć.

Awansu z Brzęczkiem raczej nie będzie, bo niczego nie potrafi nauczyć młodych których mamy w składzie. Jednak liga w której aktualnie gramy jest tak słaba, że tak jak w ostatnich meczach bazując na szczęśliwych okolicznościach można zdobywać punkty. Dlatego przy dużym szczęściu awans z Brzęczkiem na ławce może się przytrafić. Zasługa jego będzie przy tym taka jak grającego w lotka na chybił trafił, albo się udo, albo się nie udo... Najgorsze jest to że się nie dowiemy czy nie lepiej wyglądałaby gra gdyby zamiast Brzęczka nikogo nie było na ławce. Bo pajacowaniem przy linii może chłopaków rozpraszać.


Opluwanie? Puknij się w pusty łeb... 1/14 mówi ci to coś?

KOALIK 10.08.2022 23:25

Jurek Brzęczek po tym co zepsuł na wiosnę kilkoma zwycięstwa w pierwszej lidze (nie w europejskich pucharach dla przypomnienia) wyrządzonych krzywd nie naprawi.

Musiałby zdobyć w przyszłym sezonie Mistrzostwo Polski, a potem wywalczyć awans do Ligi Mistrzów, aby można było mówić o rehabilitacji.

Jurek z Dawidem przy nadzorze Jakuba i Sociosów dokonali wiosną niemożliwego. Dokonali największej kompromitacji w historii klubu, zhańbili Wisłę jak nikt wcześniej. Kilka jednobramkowych zwycięstw to dopiero początek bardzo długiej drogi zadośćuczynienia.

Jurek za wiosnę nie ma moralnego prawa bycia trenerem Wisły.

Konrad. 10.08.2022 23:34

Dokładnie tak: właścicielie zhańbili Wisłę, bo dokonali złych transferów i przeznaczyli jakieś grosze na ratowanie Wisły.

To samo socios, wpłacamy jak debile kasę licząc, że wyciągniemy klub z dołku.

Jedyna osoba, która honoru nie zhańbiła jest Koalik - konsekwentnie od kilku lat opluwa klub i wszystkich ludzi z nim związanych. Jemu trzeba oddać klub, co prawda szkoda mu stówki, ale jaki on mądry!

Konrad. 10.08.2022 23:41

To jest zdanie, które można oprawic w ramkę, albo wydac tomik mądrości Drozda:
Cytat:

Pierwotnie napisane przez Drozd (Post 1589474)
Awansu z Brzęczkiem raczej nie będzie,

przy dużym szczęściu awans z Brzęczkiem na ławce może się przytrafić.

Proponuję jeszcze inne:
"Lewandowski raczej nie postrzela w Barcy, ale przy dużym sześciu może zostać królem strzelców".
"Polska nic nie ugra w Katarze, bo chyba że będzie miała szczęście, to wtedy zdobędzie medal".

Szczęście to miałeś ty, że "pigułki po" kosztowały, tyle samo co paczka fajek...

Szczęście można mieć w jednym czy dwóch meczach, a nie przez 34 spotkania w sezonie...

krysztal 11.08.2022 06:20

Żałosne,każdy post który zahacza o rodzinę jest żałosny...

Drozd 11.08.2022 06:59

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Konrad. (Post 1589477)
To jest zdanie, które można oprawic w ramkę, albo wydac tomik mądrości Drozda:
Proponuję jeszcze inne:
"Lewandowski raczej nie postrzela w Barcy, ale przy dużym sześciu może zostać królem strzelców".
"Polska nic nie ugra w Katarze, bo chyba że będzie miała szczęście, to wtedy zdobędzie medal".

Szczęście to miałeś ty, że "pigułki po" kosztowały, tyle samo co paczka fajek...

Szczęście można mieć w jednym czy dwóch meczach, a nie przez 34 spotkania w sezonie...

Znowu bredzisz... :)

Ale jak widać raz w roku i garbaty się wyprostuje... Rozegraliśmy 5 w jednym nie było szczęścia więc był remis. Resztę wygraliśmy jedną bramką bo. Strzał życia, dwa czerwa i karny, swojak, farfocel. Czyli kupa szczęścia. Będzie tak przez resztę kolejek? Jeżeli tak to będzie awans, nawet z Brzeczkiem. Ale raczej tak nie będzie więc punktów nie będzie i awansu nie będzie za to Brzęczek będzie cały czas. Bredząc o mocnej lidze, zgraniu, etapie i materiale...

LucjuszWielki 11.08.2022 10:40

Jaka masz pewnosc, ze gdyby nie „farfocel”, ktory nie byl przypadkowym strzalem, a juz ktoryms uderzeniem Fernandeza w ten sposob to nie strzelilibysmy np w 85mimucie ? Zadnej. Prawdopodobnie napory trwaly by nadal i udaloby sie wcisnac bramke.

Jaroo1 11.08.2022 10:50

Prawda leży po środku, fakty są takie, że wygrywamy ale strzelamy malutko, mamy 6 bramek, z czego jedna jest z karnego, druga farfocel, trzecia strzał życia Żyro (inaczej np oceniam tę piękną bramkę Fernandeza bo wiem, że ten chłop to potrafi robić systematycznie i on jest jeszcze w stanie strzelić taką bramkę albo i kilka w tym sezonie).
Oczywiście bramka to bramka i każda jest wynikiem starań, ataków jednak jak widać te ataki wychodzą nam słabo, wygląda to bardziej jak walenie głową w mur, no i to szczęście, które nam sprzyja i nawet jak nie możemy normalnie strzelić to albo się pomyli bramkarz, albo się trafi karny czy 2 czerwone dla rywali.

Nie gadaj(cie), że tego nie można nazwać fartem. Nie jest to fart na zasadzie bronimy się 90 minut, wychodzi nam jedna akcja, albo dostajemy karnego, a rywal cały mecz obija poprzeczkę i słupki, a nie może nic strzelić. Ale jest to taki fart, że gdybyśmy w tej chwili mieli z 6 pkt mniej, to nikt by nie był zdziwiony patrząc po przebiegu meczów.

Patryko 11.08.2022 11:25

Bramki w meczu z GKSem są pochodną tego:

Strzały w obramowanie: 0-0
Strzały zablokowane: 6-2
Strzały na bramkę: 17-7
xG: 1.49-0.81

Fart czy nie, statystyka mówi, że nam bardziej należała się wygrana. Strzelamy po prostu więcej niż w zeszłym sezonie, a bramki o dziwo biorą się właśnie ze strzałów na bramkę.
Z przebiegu meczu GKS przez swoją frajerską grę pod kontrę nie zasłużył nawet na punkt.

krysztal 11.08.2022 11:48

Nikt nie mówi że zwycięstwo nam się nie należało że wygraliśmy niezasłużenie.We wszystkich meczach poza tym z sandecją gdzie wszystko było na styku byliśmy zespołem lepszym.Niepokojące jest to że np zgłupieliśmy w grze z przewagą jednego zawodnika(tak samo zgłupieliśmy w tamtym sezonie z Rakowem) i nie potrafimy dobić przeciwnika.

stary dziad 11.08.2022 13:59

Mecz z Gieksą był wręcz modelowym wzorem dla wyjaśnienia komuś po co się jest kibicem.
Idealna pogoda , dobra frekwencja, niesamowity (podkreślam-niesamowity) doping, niezła oprawa, waleczność piłkarzy, odwrócenie wyniku i zwycięstwo ukochanej drużyny, celebracja zwycięstwa na linii zawodnicy-widzowie. Po prostu miód-malina.
Ja wyszedłem ze stadionu niezwykle zadowolony.

Potem poczytałem forum i po raz kolejny wiedzę że niektórym nie ma szans dogodzić . Zawsze coś znajdą. Tak , oczywiście faktem jest że np taki Cisse grał słabo, że o wynik drżeliśmy do ostatniej minuty , że jeszcze to i owo...
Ale czy wy (niektórzy) , już nie potraficie się tak po prostu, ....a, pocieszyć i ucieszyć chwilą !???

Arek95 11.08.2022 15:00

Cytat:

Pierwotnie napisane przez stary dziad (Post 1589498)
Mecz z Gieksą był wręcz modelowym wzorem dla wyjaśnienia komuś po co się jest kibicem.
Idealna pogoda , dobra frekwencja, niesamowity (podkreślam-niesamowity) doping, niezła oprawa, waleczność piłkarzy, odwrócenie wyniku i zwycięstwo ukochanej drużyny, celebracja zwycięstwa na linii zawodnicy-widzowie. Po prostu miód-malina.
Ja wyszedłem ze stadionu niezwykle zadowolony.

Potem poczytałem forum i po raz kolejny wiedzę że niektórym nie ma szans dogodzić . Zawsze coś znajdą. Tak , oczywiście faktem jest że np taki Cisse grał słabo, że o wynik drżeliśmy do ostatniej minuty , że jeszcze to i owo...
Ale czy wy (niektórzy) , już nie potraficie się tak po prostu, ....a, pocieszyć i ucieszyć chwilą !???

Boli to, że remont stadionu nawet się nie rozpoczął i nie do końca też wiadomo kiedy w ogóle ruszy, bo w ten sposób przy otwartych pełnych trybunach oraz otwartej trybunie dla kibiców gości zawsze te +/- 3tys. osób więcej mogło by być.

aNouc 11.08.2022 20:22

wideo kulisy meczu Wisła 2-1 GKS Katowice:

https://www.youtube.com/watch?v=Gys_AY1U6nk

AS82 12.08.2022 08:39

Cytat:

Pierwotnie napisane przez aNouc (Post 1589510)
wideo kulisy meczu Wisła 2-1 GKS Katowice:

https://www.youtube.com/watch?v=Gys_AY1U6nk

Pereira na tym filmiku przybijający piątki z młodymi kibicami wygląda fajnie :)

pepe72 12.08.2022 10:37

W uzupełnieniu 5 kolejki przypominam, że Łęczna zremisowała z Ruchem
- śpiewany "Górnik Łęczna, Wisła Kraków jest ci wdzięczna" (jak ktoś nie wie o co chodzi od 0:14 https://youtu.be/CLUaVnQ794w?t=14)
- i dzięki temu jesteśmy samodzielnym liderem z 2 punktami przewagi nad 3 w tabeli.


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 18:04.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl