Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Wisła Kraków - piłka nożna (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=5)
-   -   [XXII kolejka] Wisła Kraków - Górnik Łęczna, 21-02-2022, 18:00 (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=10480)

Książę Palownik 21.02.2022 20:41

Chyba jest już pozamiatane.

W piątek meldujemy się w strefie spadkowej, której już nie opuścimy do końca sezonu.

Dzisiejszy mecz można podsumować krótko.
1. Jest jakiś progres, mniej bezsensownych podać wszerz boiska, widać, że było założenie, żeby szybciej piłkę wyprowadzać. Było też więcej ruchu z przodu.

2. Niezła postawa Cisse. Jego zejście całkowicie pozbawiło naszą grę zębów.

3. Skvarka i Kliment udowodnili, że do niczego się nie nadają. We dwóch mieli więcej niecelnych podań i strat w 15 minut niż cała reszta drużyny w 90.

Wygląda na to, że jesteśmy ofiarą samobójczego eksperymentu: próby forsowania przez 21 kolejek stylu gry, do którego tutaj nie nadawało się nawet 20% kadry.

Ja już nie wierzę w utrzymanie. To jest ewidentnie koniec.

emjot 21.02.2022 20:44

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Wojtas (Post 1578694)
Moze wg niektórych juz oddajmy sie na ostatnie miejsce w tabeli,co mecz walkower bo juz Wisła jest w 1lidze :lol:

czy wy sie ludzie dobrze czujecie?jest 36 pkt do zdobycia i na kazdy trzeba walczyc i z.apierdalac a przyszlsc pokaze co bedzie

mecz w porównaniu ze Stalą ,praktycznie inna druzyna,wiadomo sporo nie wychodzilo,ale bylsimy lepsi i co wazne nie odpadamy kondycyjnie po 70 minucie jak wczesniej.Brzeczek wie co ma robic i to juz bylo dzis widać.

żeby zdobyć coś więcej niż 1 pkt trzeba strzelić bramki
kto ma strzelać te bramki, żeby zdobyć te 36 pkt. z Legia, Lechem, Pogonią, Lechią, Śląskiem, Jagiellonią, Wartą itp. itd...
mamy 3 mecze z rzędu bez strzelonej bramki
I liga nie jest o włos... jest znacznie bliżej

okienko jeszcze trwa
tylko pytanie czy trio i Pasieczny są w stanie ściągnąć tu napastnika, który potrafi strzelić bramkę
i kogoś do pomocy kto ogarnie burdel w środku?

no odpowiedz sobie na te pytania, bez klasycznych tekstów pt. "trzeba zapierd..., walczyć itp"

problemem tej kadry jest brak jakości
i masa beznadziejnych obcokrajowców, którzy nic tej drużynie nie dają

El'kabat 21.02.2022 20:47

Było więcej walki i biegania, przez pierwsze 30 minut… to pokazuje jak chyba jesteśmy przygotowani. A pod koniec to jeszcze mogliśmy dostać strzała na do widzenia.
Wuja może i da więcej wiary w ten zespół, ale szkoda że dopiero teraz jak terminarz jest niestety brutalny dla nas.

Legia się na nas pewnie przełamie, a potem poleci.

LucjuszWielki 21.02.2022 20:49

Choćby 5 kolejek przed końcem mielibyśmy odrobić minimum 5 punktów to trzeba wierzyć i walczyć, a nie skomleć jak cipereusze , ....y, cioty i przegrywy.

aNouc 21.02.2022 20:49

Cytat:

Pierwotnie napisane przez emjot (Post 1578701)

okienko jeszcze trwa
tylko pytanie czy trio i Pasieczny są w stanie ściągnąć tu napastnika, który potrafi strzelić bramkę

Włodarze klubu chyba trochę się wjebaIi na minę z tym Forbesem, bo gość odchodzi z tej Wisły od prawie miesiąca i odejść nie może. I jest chyba wciąż piłkarzem Wisły, która mu płaci pensje, a klub nie otrzymał żadnej kasy za niego. A jednocześnie został odsunięty do gry.

I moze przyjście napastnika jest uzależnione od odejścia Forbesa (żeby w ogóle jakaś gotówka, choćby w pierwszej racie przyszła za niego, i żeby Forbes zszedl z listy płac).

Aczkolwiek jesteśmy w takiej sytuacji, że Królewski z ekipą mogą zaciągnąć kredyt na sprowadzenie napastnika i jego opłacenie.

Drozd 21.02.2022 20:51

Każdy może strzelić bramkę, ale sam nie da rady. Do tej pory byliśmy zbieraniną a nie drużyną. Jeżeli to się zmieni to wszystko się zmieni...

emjot 21.02.2022 20:59

Cytat:

Pierwotnie napisane przez aNouc (Post 1578704)
Włodarze klubu chyba trochę się wjebaIi na minę z tym Forbesem, bo gość odchodzi z tej Wisły od prawie miesiąca i odejść nie może. I jest chyba wciąż piłkarzem Wisły, która mu płaci pensje, a klub nie otrzymał żadnej kasy za niego. A jednocześnie został odsunięty do gry.

I moze przyjście napastnika jest uzależnione od odejścia Forbesa (żeby w ogóle jakaś gotówka, choćby w pierwszej racie przyszła za niego, i żeby Forbes zszedl z listy płac).

Aczkolwiek jesteśmy w takiej sytuacji, że Królewski z ekipą mogą zaciągnąć kredyt na sprowadzenie napastnika i jego opłacenie.

jak on będzie odchodził tak jak rok temu
to prędzej I liga zawita na Reymonta niż kasa za FBF

d 21.02.2022 21:03

Przyznam, że trochę nie rozumiem katastroficznych scenariuszy akurat po tym meczu.

Z drużyną trenera Guli, jej stylem gry i efektywnością z kim moglibyśmy zapunktować do końca sezonu? Płock i Górnik u siebie, od biedy może Piast u siebie + jakiś inny mecz wygrany totalnie przez przypadek (np. derby, jak ostatnio ;) ).

Z drużyną grająca tak jak dzisiaj przynajmniej pojawia się nawet nie tyle nadzieja, co realne liczenie na coś więcej i zapunktowanie z faworytem. Nawet z tą beznadziejną ofensywą. Mam wrażenie, że dziś stworzyliśmy więcej sytuacji niż przez pół rundy. Byle nie podłamali się wynikiem, bo - zaryzykuję stwierdzenie - to był jeden z naszych najlepszych meczów w tym sezonie. Cóż, jaki sezon, takie plusy.

Wyniku szkoda, ale mam nadzieję, że z czasem Jurek to ogarnie. Choć za tą nadzieję jestem wdzięczny, bo Gula spadłby na 99%.

kopaczoholik 21.02.2022 21:07

Graliśmy de facto ze spadkowiczem... Albo my albo oni...

Nie mamy nikogo do strzelania bramek... a bez bramek spadniemy... niech w końcu w klubie ogarnął się i ściągnął napastnika na tu i teraz... najlepiej ze skrzydłowym!!!

W końcu pograliśmy w piłkę ale na miłość boską... tu trzeba strzelać bramki...
Szkoda mi Brzęczka... mam nadzieje, że Kuba nie wrzuci wujka na minę... niech ściągnął kogoś do strzelania bramek...

aNouc 21.02.2022 21:12

Cytat:

Pierwotnie napisane przez emjot (Post 1578710)
jak on będzie odchodził tak jak rok temu
to prędzej I liga zawita na Reymonta niż kasa za FBF

I dlatego nie rozumiem, dlaczego włodarze klubu nie wyciągnęli wniosków z tamtej historii, która - o ironio - dotyczyła tego samego piłkarza.

Nawet gdyby Forbes miał odejść za tydzień, czy za dwa tygodnie, to.. dlaczego on nie grał w barwach Wisły w kilku (bardzo ważnych dla układu tabeli) meczach? Umówmy się, chyba każdy z nas woli Forbesa od Klimenta.

Jeżeli otrzyma wizę (przecież to jest informacja, która zajmuje 5 minut), to wówczas można go odsunąć od gry w związku z przenosinami do nowego klubu.. a tak, Forbes od blisko miesiąca siedzi jak głupi ciul na poczekalni na lotnisku w Balicach i czeka na wizę.. może przyjdzie, może nie.. jesteśmy w tak komfortowej sytuacji, że stać nas na taki luz.

Arkadiusz.Czerepach 21.02.2022 21:15

ciezko przejsc do porzadku dziennego nad tymi komentarzami , jakbysmy inny mecz ogladali

bardzo dobry mecz w naszym wykonaniu , pilkarze wyzywani od szrotu okazali sie swietni (savic, cisse)

oczywiscie nie jest tak cukierkowo , niekotrzy jak byli chujowi tak pozostali (skvarka, kliment) , bo wujek to nie magik

w obronie jest jakość , w środku jest z czego wybierać , problemem jest fakt że napastnika brak

beka z savica ze nie trafil w koncowkach akcji (ktora sam wypracowal) , ale pamietajmy ze to midfielder , z braku laku pcha sie na finishera , bo kto ma strzelić kliment ?

Jagul 21.02.2022 21:19

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Arkadiusz.Czerepach (Post 1578714)
w środku jest z czego wybierać

Możesz rozwinąć swoją błyskotliwą myśl? Bo w środku to się tylko na ten moment ilość zgadza, bo na pewno nie jakość.

Szneka 21.02.2022 21:19

komentarz Arkadiusza oka, ale za wrażenie artystyczne punktów nie dają. dzisiejszy mecz pokazał, że dalej jesteśmy w czarnej dupie . no może dziś gdzieś tam zaświtało światełko.

emjot 21.02.2022 21:22

Cytat:

Pierwotnie napisane przez aNouc (Post 1578713)
I dlatego nie rozumiem, dlaczego włodarze klubu nie wyciągnęli wniosków z tamtej historii, która - o ironio - dotyczyła tego samego piłkarza.

Nawet gdyby Forbes miał odejść za tydzień, czy za dwa tygodnie, to.. dlaczego on nie grał w barwach Wisły w kilku (bardzo ważnych dla układu tabeli) meczach? Umówmy się, chyba każdy z nas woli Forbesa od Klimenta.

Jeżeli otrzyma wizę (przecież to jest informacja, która zajmuje 5 minut), to wówczas można go odsunąć od gry w związku z przenosinami do nowego klubu.. a tak, Forbes od blisko miesiąca siedzi jak głupi ciul na poczekalni na lotnisku w Balicach i czeka na wizę.. może przyjdzie, może nie.. jesteśmy w tak komfortowej sytuacji, że stać nas na taki luz.

historia transferu FBF + Exposito ze Śląska to materiał na komedię slapstickową
niestety dla nas z marnym finiszem

Wojtas 21.02.2022 21:25

Innymi słowy królestwo za napastnika.Bo ktos taki wykorzysta to co mu dogra Cisse czy Savić
Widac ze jakis schemat jest juz mozliwy do wykonania,i tu trzeba sie cieszyć,bo za Guli nie bylo nawet tego.
Teraz tylko znalesc kogos takiego.Byc moze brzmi to dziwnie ale w tym momencie ktos taki ten pan X to zdjasie nasze być albo nie być w Ekstraklasie.
Bo Jurek gola nie strzeli,a dzis po tym co zobaczylem to Zdenek ani Kliment tym bardziej,Fernandeza nawet nie licze bo momentami gosc nie wie co robi.

bocian23 21.02.2022 21:32

Więcej młodzieżowców Królewski, wygranie PJS bardzo się nam przyda w I lidze. My się sami sabotujemy tymi kalekami małoletnimi. Oprócz Mikołaja reszta nie nadaje się nawet na I ligę.

s1mone 21.02.2022 21:33

Mamy świetnego bramkarza i pewnych stoperów. Drużynę się buduje od tyłu i mamy tu z czego rzeźbić. Ofensywa wygląda dużo gorzej ale i tak o niebo lepiej jak za Guli. Ten mecz był na remis ze wskazaniem na nas. Będzie nam łatwiej cos wcisnąć z kimś mniej zdesperowanym i mniej autobusującym od Górnika, a o grę w obronie jestem w miarę spokojny.

Gubernator 21.02.2022 21:35

Cytat:

Pierwotnie napisane przez s1mone (Post 1578720)
Mamy świetnego bramkarza i pewnych stoperów. Drużynę się buduje od tyłu i mamy tu z czego rzeźbić. Ofensywa wygląda dużo gorzej ale i tak o niebo lepiej jak za Guli. Ten mecz był na remis ze wskazaniem na nas. Będzie nam łatwiej cos wcisnąć z kimś mniej zdesperowanym i mniej autobusującym od Górnika, a o grę w obronie jestem w miarę spokojny.

Super więc brońmy się w następnym meczach a na pewno będziemy punktować :D

Kurz 21.02.2022 22:46

Dwa kroczki bliżej spadku. Na temat gry drużyny nie ma sensu wyciągać daleko idących wniosków. Graliśmy z najsłabszym przeciwnikiem w tym roku, który na dużo nam pozwalał. Za tydzień spotykamy kolejnego dziada i potem do końca sezonu będzie już tylko gorzej, bo, niestety, mecze z innymi dziadami mamy już za sobą.

fansorina 21.02.2022 22:47

Cytat:

Pierwotnie napisane przez bocian23 (Post 1578719)
Więcej młodzieżowców Królewski, wygranie PJS bardzo się nam przyda w I lidze. My się sami sabotujemy tymi kalekami małoletnimi. Oprócz Mikołaja reszta nie nadaje się nawet na I ligę.

Myślę, że jednak problem to jest w bezpłciowych piłkarzach z zagranicy, ktorych mamy multum i oprócz Frydrycha to nie ma tam krzty charakteru, a z młodzieżowców to nie dojezdza Młyński, ale to widać od początku sezonu :)

Adenalix 21.02.2022 23:01

Cytat:

Pierwotnie napisane przez fansorina (Post 1578737)
Myślę, że jednak problem to jest w bezpłciowych piłkarzach z zagranicy, ktorych mamy multum i oprócz Frydrycha to nie ma tam krzty charakteru, a z młodzieżowców to nie dojezdza Młyński, ale to widać od początku sezonu :)

Myślę, że to zbyt surowa ocena. Zagraliśmy sporo lepiej w porównaniu do dwóch ostatnich meczy. Momo Cisse gra dobrze, gdy ma piłkę przy nodze (kuleje gra bez piłki). Savić był denerwujący, bo miał sporo strat, ale dziś wykonał więcej kreatywnych podań niż w całej dotychczasowej karierze w Wiśle. Fazlagić bywał niechlujny, ale potrafi dyktować tempo. Frydrych szef. Colley miewa niepewne wybicia nogą, ale jest silny i przewidujący. Młynek nie miał sił. Nie powiedziałbym, że nie ma charakteru. On nie miał sił. To kwestia wydolności a nie woli. Powiem więcej, to kwestia charakteru nie mieć sił a nadal biegać powłócząc nogami.
Mamy przeciętnych piłkarzy, ale da się z nich zmontować drużynę, która większość meczu będzie grała jak przez pierwsze 30 minut meczu z Łęczną niż meczu ze Stalą.

Książę Palownik 21.02.2022 23:02

Cytat:

Pierwotnie napisane przez fansorina (Post 1578737)
Myślę, że jednak problem to jest w bezpłciowych piłkarzach z zagranicy, ktorych mamy multum i oprócz Frydrycha to nie ma tam krzty charakteru, a z młodzieżowców to nie dojezdza Młyński, ale to widać od początku sezonu :)

Niestety nie tylko. Problem jest np. w tym, że Gruszkowski i Szot nie umieją przyjąć piłki żeby im się od piszczeli nie odbijała, nie są w stanie celnie odegrać na 10 metrów, żaden nie potrafi dośrodkować.

W rezultacie nie jesteśmy w stanie rozwijać akcji od prawej strony, ponieważ po prostu prawy obrońca Wisły (niezależnie który z nich akurat jest na boisku) nie nadaje się do gry w piłkę.

Niestety, ciągnięcie za uszy i pompowanie balona pt. "młodzieżowiec" ma fatalne skutki. My poza Biegańskim nie mamy żadnego młodego piłkarza, który zdradzałby jakiekolwiek oznaki talentu. Przede wszystkim chłopaki to straszliwe drewno (Biegański to też drewno ale akurat na jego pozycji nie ma to większego znaczenia - po prostu chłop nie umie grać nogami jak 99,9999% bramkarzy, którzy kiedykolwiek występowali w Eklapie).

sandomingo 21.02.2022 23:08

Żeby nie przeciągać.
Jesteśmy praktycznie w 1 lidze, nie widzę argumentów, które mogłyby dać nam utrzymanie.
Postep był widoczny ale po pierwsze mieliśmy w pamięci kompromitację z Mielcem a po drugie graliśmy z Łeczną
A nawet ta Łeczna w drugiej połowie całkowicie nas zneutralizowała.
Także w mojej ocenie mamy 90% szans na spadek
I uważam, że klub powinien się do tego organizacyjnie przygotować.
Ponieważ nie wierzę, że końcem lutego da się pozyskać sensownego napastnika, to inne transfery nie mają sensu. Przyjdzie kolejny szrot, który zrujnuje nam budżet a zanim się obejrzymy zostanie 5 meczów do końca
Dlatego minimalizujmy dług, żeby nie wnieść tego bagażu do 1 ligi.
To jest jednak niebywale, jak słaba drużyna została zbudowana
I niestety nasza pozycja w PJS to jest kpina-bo młodzież mamy słabiutką poza Biegański
Mlynski dzisiaj parodia, Gruszkowski elektryk a Starzyński poza kadra meczową

Książę Palownik 21.02.2022 23:17

Cytat:

Pierwotnie napisane przez sandomingo (Post 1578740)
Także w mojej ocenie mamy 90% szans na spadek
I uważam, że klub powinien się do tego organizacyjnie przygotować.

To jest teraz kluczowa sprawa. Klub musi być przygotowany przede wszystkim na spłacanie należności bez pieniędzy z Ekstraklasy. Pytanie, czy w klubie jest jakiś plan szykowany na taki scenariusz. Musi być jakiś plan, bo ten scenariusz spełni się na 90%. Nie wiem jaki cud musiałby się wydarzyć, abyśmy się utrzymali.

Teraz trzeba to jakoś poskładać żeby spadek nie oznaczał bankructwa.

DeadOrAlive 21.02.2022 23:27

Cytat:

To jest teraz kluczowa sprawa. Klub musi być przygotowany przede wszystkim na spłacanie należności bez pieniędzy z Ekstraklasy. Pytanie, czy w klubie jest jakiś plan szykowany na taki scenariusz. Musi być jakiś plan, bo ten scenariusz spełni się na 90%. Nie wiem jaki cud musiałby się wydarzyć, abyśmy się utrzymali.

Teraz trzeba to jakoś poskładać żeby spadek nie oznaczał bankructwa.
Po spotkaniu z dyr. sportowym odniosłem wrażenie, że ten scenariusz nie jest brany nawet pod uwagę. Nie ma rozważań Wisły poza ekstraklasą.

fansorina 21.02.2022 23:34

Przecież w klubie nikt nie brał spadku pod uwagę :) :/
No ja tam nie widzę nas w 1 lidze, zagraniczniaki uciekną, Biegański zostanie sprzedany za grosze, a reszta wreszcie zagrałaby na swoim poziomie rozgrywkowym :) Tylko jak bez kasy z C+,TVP, Orlenu, drogich karnetów, przeżyć w 1 lidze?

Oby ten scenariusz sie nie spełnił.


Domagamy się transferów, fajnie, tylko z ok.45 zawodników, którzy tu przybyli w ostatnim czasie z 6-7 było godnych uwagi, szanse na kozaków są znikome. Biada nam.

czaro 21.02.2022 23:39

Wychodzi na to, że z Legią mecz ostatniej szansy.

sandomingo 21.02.2022 23:41

Ale ten scenariusz najprawdopodobniej się spełni, trzeba się do niego przygotować.
Mamy Socios, mamy Nowak-Mosty, tego Zyczkowskiego od sztucznej inteligencki, Wadowskich, Prodim itp. To są wszystko Wiślacy.
Kuba, Krolewski i Jazdzynski też zostaną.
To nie jest koniec świata, tylko trzeba to.madrze ułożyć
Skoro Miedź może awansować po 2 latach to możemy i my.
Dlatego ja nie domagam się już transferów, bo na to zbyt późno - a sensownego napastnika nie ściągniemy

aNouc 21.02.2022 23:46

I chyba nie biorą pod uwagę spadku.

Raczej nie da się jakichs "przygotowań" i "scenariuszy" robić pod 1 lige.. gdyby do toczyło mniejszego klubu, to jest łatwiej, ale w przypadku Wisły, nie da się tego zrobić. Nie da się tego porównać do spadku np. Widzewa czy Cracovii. Bo to kluby, które przez większość część swojej historii grały w niższych ligach, jest to coś naturalnego i mają to poniekad wpisane w DNA.

Natomiast Wisła po 1) najrzadziej spadała z najwyższej klasy rozgrywkowej spośród wszystkich polskich klubow, a po 2) Wisla jako jedyny klub w Polsce (obok Legii), nigdy nie gral na zapleczu 1 ligi (dzisiejszej).


Wisła w 1 lidze, w XXI wieku, wciąż jest czymś irracjonalnym..i tego nie ogarnalby Albert Einstein.

Dlatego ja dalej mysle, że Legia i Wisła pozostaną w Ekstraklasie. To jest po prostu nielogiczne, żeby one mogły spaść do 1 ligi w XXI wieku.

Pozostało 12 meczów.. jeszcze jest sporo grania.

Yggdrasil 21.02.2022 23:48

Ej...co wy tak kraczecie..straszne czarnowidztwo..zobaczmy po kolei terminarz

Legia (wyj) - możliwy każdy wynik
Lechia (wyj) - 1 pkt możliwy
Lech (dom) - cięzko, ale 1 pkt możliwy
Pogoń (wyj) - cięzko
Piast (dom) - możliwe nawet 3pkt
Zabrze (dom) - możliwe nawet 3pkt
Śląsk (wyj) - trudno powiedziec jak beda druzyny wówczas graly
Płock (dom) - mozliwe 3 pkt
derby (wyj) - kazdy wynik mozliwy bez wzgledu na forme
Jaga (dom) - mozliwe 3 pkt
Radom (wyj) - zalezy o co bedzie gral Radomiak, ale moze i 3pkt mozliwe..1 napewno
Warta (dom) - ostatni mecz..mozliwe ze walka o życie..moze to być jak finał

Czy to naprawdę tak źle wygląda, jeżeli zagramy tak jak dzisiaj? A może Ondrasek coś strzeli, a może Hiszpan wyzdrowieje..

Spokojnie :) bedzie dobrze

Książę Palownik 21.02.2022 23:50

Cytat:

Pierwotnie napisane przez sandomingo (Post 1578745)
Ale ten scenariusz najprawdopodobniej się spełni, trzeba się do niego przygotować.
Mamy Socios, mamy Nowak-Mosty, tego Zyczkowskiego od sztucznej inteligencki, Wadowskich, Prodim itp. To są wszystko Wiślacy.
Kuba, Krolewski i Jazdzynski też zostaną.
To nie jest koniec świata, tylko trzeba to.madrze ułożyć

No i najwyższa pora, żeby Trio zaczęło taki plan wdrażać w życie. Trzeba się pogodzić z tym, że 1-2 lata będziemy musieli przezimować na zapleczu.

Do mnie dziś ten fakt po prostu dotarł i tyle. My nie mamy szans się utrzymać. Myślę, że na początku kwietnia nikt już nie będzie miał wątpliwości (rozumiem, że niektórzy z Was liczą na to, że w meczach z Legią, Lechem, Lechią, Pogonią i Piastem ugramy coś więcej niż 2-3 pkt - no to muszę Was rozczarować. 2-3 pkt to dla nas absolutny maks w tych meczach).

aNouc 21.02.2022 23:57

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Książę Palownik (Post 1578748)
No i najwyższa pora, żeby Trio zaczęło taki plan wdrażać w życie. Trzeba się pogodzić z tym, że 1-2 lata będziemy musieli przezimować na zapleczu.

Jednak bym nie ryzykował z takim scenariuszem.. Widzew też miał po roku, dwóch latach wrócić do Ekstraklasy..i już 8 rok wracają.

Wisła nie może spaść. I włodarze klubu nawet nie biorą tego pod uwagę.

I basta :)

sandomingo 22.02.2022 00:03

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Książę Palownik (Post 1578748)
No i najwyższa pora, żeby Trio zaczęło taki plan wdrażać w życie. Trzeba się pogodzić z tym, że 1-2 lata będziemy musieli przezimować na zapleczu.

Do mnie dziś ten fakt po prostu dotarł i tyle. My nie mamy szans się utrzymać. Myślę, że na początku kwietnia nikt już nie będzie miał wątpliwości (rozumiem, że niektórzy z Was liczą na to, że w meczach z Legią, Lechem, Lechią, Pogonią i Piastem ugramy coś więcej niż 2-3 pkt - no to muszę Was rozczarować. 2-3 pkt to dla nas absolutny maks w tych meczach).

Do mnie ostatecznie też. I nie ma co zakłamywać rzeczywistości I nie dopuszczać takiej myśli, bo to się faktycznie może źle skończyć.
Okienko transferowe zostało koncertowo spartaczone a i przygotowania okazały się czasem mocno zmarnowanym.
Ale Wisła ma taki potencjał, że spokojnie może się z tego wygrzebać.

Książę Palownik 22.02.2022 00:35

Cytat:

Pierwotnie napisane przez aNouc (Post 1578749)
Jednak bym nie ryzykował z takim scenariuszem.. Widzew też miał po roku, dwóch latach wrócić do Ekstraklasy..i już 8 rok wracają.

Wisła nie może spaść. I włodarze klubu nawet nie biorą tego pod uwagę.

I basta :)

Niestety takie podejście może nas zakopać w I lidze na kilka lat.

Moim zdaniem już teraz powinniśmy zacząć organizować podstawy bytowania Wisły w I lidze i realnej walki o awans.

Jeśli pierwsze kroki postawimy dopiero w maju, jak już spadek będzie matematycznie pewny, to znów okres przygotowawczy będzie jednym wielkim chaosem i nawet nie będzie wiadomo kto zostanie w kadrze na I ligę.

Kurz 22.02.2022 00:39

Cytat:

Pierwotnie napisane przez sandomingo (Post 1578750)
Do mnie ostatecznie też. I nie ma co zakłamywać rzeczywistości I nie dopuszczać takiej myśli, bo to się faktycznie może źle skończyć.
Okienko transferowe zostało koncertowo spartaczone a i przygotowania okazały się czasem mocno zmarnowanym.
Ale Wisła ma taki potencjał, że spokojnie może się z tego wygrzebać.

Jesteśmy bliscy spadku, ale jeszcze nie spadliśmy. Każdy z zespołów, z którymi walczymy o utrzymanie ma ciężkie mecze przed sobą. Trudno teraz przewidzieć jak potoczą się ich losy.

ciastek88 22.02.2022 02:05

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Kurz (Post 1578752)
Jesteśmy bliscy spadku, ale jeszcze nie spadliśmy. Każdy z zespołów, z którymi walczymy o utrzymanie ma ciężkie mecze przed sobą. Trudno teraz przewidzieć jak potoczą się ich losy.


Problem jest taki , że zespoły z którymi w teorii mieliśmy rywalizować o utrzymanie wyjątkowo dobrze punktują : Łęczna, Warta. Legia w dalszym ciągu według mnie w pewnym momencie dźwignie się wyżej w tabeli .Pytanie czy po naszym maratonie gongów po meczu z Legią, Nieciecza wciąż będzie oglądała nasze plecy... . Na obecną chwilę nie ma we mnie cienia optymizmu. Trio niestety koncertowo spaprało przerwę zimową , beznadziejne transfery , trzymanie Guli i danie mu okresu przygotowawczego. Obawiam się , że to może być ten rok kiedy indolencja w zarządzaniu stroną sportową przyniesie swoje owoce... Już jestem pełen obaw jak będzie wyglądał hard reset w wydaniu 1 ligowym...

pepe72 22.02.2022 02:32

Statystycznie do utrzymania potrzeba jeszcze 15 punktów.
Nadal jesteśmy na 15 miejscu.
Najbliższe mecze, boldem drużyny najbliżej nas.
Kod:

Legia        25.lut        w
Lechia        05.mar        w
Lech        12.mar        w
Pogoń        19.mar        w
Piast        02.kwi        d
Górnik        09.kwi        d
Śląsk        16.kwi        w
Wpłock        23.kwi        d
Craxa        30.kwi        w
Jaga        07.maj        d
Radomia        14.maj        w
Warta        21.maj        d


Książę Palownik 22.02.2022 02:38

Cytat:

Pierwotnie napisane przez pepe72 (Post 1578754)
Statystycznie do utrzymania potrzeba jeszcze 15 punktów.
Nadal jesteśmy na 15 miejscu.
Najbliższe mecze, boldem drużyny najbliżej nas.
Kod:

Legia        25.lut        w
Lechia        05.mar        w
Lech        12.mar        w
Pogoń        19.mar        w
Piast        02.kwi        d
Górnik        09.kwi        d
Śląsk        16.kwi        w
Wpłock        23.kwi        d
Craxa        30.kwi        w
Jaga        07.maj        d
Radomia        14.maj        w
Warta        21.maj        d



Sorry ale ja tu nie widzę nikogo, z kim mielibyśmy jakiekolwiek szanse. Może z Płockiem i Wartą wyszarpany remis. BTW Lecha mamy u siebie.

sevenheaven 22.02.2022 07:06

Savic to jest przegrajek.. dla mnie on był najlepszym i najgorszym zawodnikiem meczu :D no może oprócz Młyńskiego, ale gorzej chyba się nie dało zagrać..

Savić ma to coś.. jak trafi mu się sezon konia to naprawdę może odpalić, ale to raczej już nie u nas..

maciekkk 22.02.2022 07:16

Ja już jestem pogodzony ze spadkiem. Niestety łatwiejszego meczu już nie mamy w tym sezonie. Zostało 12 meczów, 5 trzeba minimum wygrać. Niestety nie wierzę w to. Sportowo nie zasługujemy na utrzymanie. Może uda się psim swędem jeśli ktoś nie dostałby licencji.... Ale nikt nie chciałby się chyba tak utrzymać.


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 16:25.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl