Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Wisła Kraków - piłka nożna (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=5)
-   -   [XVIII kolejka] Zagłębie Lubin - Wisła Kraków, 11-12-2021, 17:30 (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=10465)

sandomingo 13.12.2021 13:45

Czyli co, są goście którzy się opierdzielają a Gula ich wystawia do składu?
To znaczy, że albo jest ich tak wielu, że bez nich wystawienie drużyny nie jest możliwe albo Gula to wariat.

Oba warianty mocno nieciekawe..

LucjuszWielki 13.12.2021 14:03

Cytat:

Pierwotnie napisane przez DeadOrAlive (Post 1574991)
Pisałem kilka spotkań temu, część spraw wychodzi na jaw, część pewnie nie wyjdzie nigdy, a część dopiero, jak szatnia się trochę oczyści. Jest OGROMNY problem w szatni (podejście do obowiązków), zarówno u tych, którzy są bardzo długo w klubie, jak i u tych, którzy niedawno przyszli. Ważne, że wypłata na czas.

Nie moja rola wywlekać brudy na światło dziennie. Rola włodarzy, by sobie z tym poradzili. Mały protip - korporacyjny sposób zarządzania tutaj nie pomoże.

hmmm mały rekonesans, starsi to kto? Sadlok... Buchalik.. hmmmm kogo mamy jeszcze? A no mooże Zukov troszkę dłużej u nas jest. Chyba tyle. Wydawało mi się, że jak Kuba jest w szatni - HEROS - to widząc takie podejście powinien "plaskaczyć" nierobów w sensie intelektualnym, czyli wjezdzć na ambicje, a nie wysłuchiwać jęki , że trzeba biegać 90 minut.

Ehh nażekaliśmy, że Naszczowi i innym nie chciało się za Petrescu, a tutaj jest jeszcze lepiej. Co się dziwić skoro tak ejst wszędzie? Wystarczy zrobić zakupu w zabce, biedronce, widac jakie ludzie maja podejscie, telefon w łapie ogladac caly dzien a dupy nei ma komu ruszyc, zeby z zaplecza uzupelnic stan sprzedazy w psoaci jednej butelki mienralnej na godzine... Nienawidze nierobów.. leni.

azor 13.12.2021 14:08

Cytat:

Pierwotnie napisane przez LucjuszWielki (Post 1575000)
No, ale dalej to jest niespójne logicznie. To ja mam darmozjada, partacza utrzymywac do końca kontraktu i mu wypłacać całość, gdyż się z nim tak umówiłem, a on nie chce biegać? Tak jak pisałem, niech poprosi o rozwiązanie i nara jak mu się nie chce, a nie ja mam sponsorować lenia i neiroba.

To jest inny problem - piłkarskiego grajdołka, gdzie niestety piłkarzyny mogą robić(albo właśnie nie robić) co chcą ze względu specyfikę zatrudnienia. A naprawdę wierzysz w to, że którykolwiek piłkarz poprosi o rozwiązanie kontraktu? :)

Mi tylko chodzi o to, żeby nie robić boruty jak elity ze stolycy - nie przychodzić na mecze, nie dopingować, a Ci którzy przychodzą na stadion dla Wisły a nie piłkarzy zarzucić jakąś kąśliwą oprawą etc. Jest mnóstwo bardziej cywilizowanych sposobów, żeby upokorzyć nierobów niż liść.

Myślisz, że jeden z drugim co dostał w cymbał w autokarze teraz się zepną i nagle Legia zacznie wygrywać? Prędzej polecą do gazet albo o rozwiązanie kontraktu z winy klubu.

Jagul 13.12.2021 14:11

Przecież tu wszystko widać czarno na białym.
Część piłkarzy, którym kończą się kontrakty już wie, że nie zostaną przedłużone, a są to niekiedy zawodnicy pierwszego składu. I ktoś myśli, że oni teraz będą umierać dla Wisły? Kasują co swoje i za pół roku się stąd zwiną. A możliwe, że nawet wcześniej o ile klub da wolną rękę w sprawie zmiany pracodawcy.

Są też tacy, którzy przebierają nogami na potencjalny transfer, bo dwa razy kopnęli prosto piłkę (chyba nietrudno stwierdzić o kogo chodzi).
Cały ten obraz składa się na jeden wielki kwas w szatni. Jak na dłoni widać, że niektórzy nawet jeśli się nie będą przemęczać to swoje szanse otrzymają.

LucjuszWielki 13.12.2021 15:09

Cytat:

Pierwotnie napisane przez azor (Post 1575008)
A naprawdę wierzysz w to, że którykolwiek piłkarz poprosi o rozwiązanie kontraktu? :)

W legii już tam piłkarzyny planują uciekać :D Tylko nie wiem czy z winy klubu :> Zobaczymy czy legia zacznie grać, obstawiam, że tak :D


Kurde, a ja planuję iść w piątek na mecz... :/ Wiadomo piłkarzyny nie zasługują, ale miłość jest większa - na pewno nie do nich (poza Kubą :D ).

azor 13.12.2021 15:18

Tak całkiem poważnie, pomijając romantyzm futbolu - dziwisz im się? Dostać w łeb, za to że chujowo kopią piłkę?

Nie wydaje mi się, żeby to jak będą teraz grali miało cokolwiek wspólnego z tym, że dostali oklep. Oczywiście jak wygrają w środę, patusownia będzie święciła triumf, że najlepiej wiedzą jak zarządzać klubem. Już byli tacy jedni, co w imię kibicowskiej braci mieli decydować - jak się to skończyło, lepiej nie przypominać

Stelio 13.12.2021 15:46

Ciekawy jestem na ile Kuba jako osoba jest na tyle charyzmatyczną i umiejącą liderować postacią tak jak wszyscy by chcieli go widzieć. Bo to, że ma największe doświadczeni i aktualnie w szatni jest największym 'wiślakiem' to nie ulega wątpliwości. Ale nie jestem przekonany, czy potrafi motywować reszte tak jak ktoś pokroju Wasyla. Śmiem nawet zaryzykować, że w szatni nie potrafi tego nikt, jedna część jest bierna, innej zależy tylko na jak najszybszej ucieczce z klubu, pozorowanie gry w takiej sytuacji jest zrozumiałe, ot zwykłe ludzkie "wkurza mnie moja robota więc cisnę na pół gwizdka, żeby jak najszybciej się stąd urwać". Mechanizm działa tak samo na każdym szczeblu niezależnie od wykształcenia, zarobków czy stanowiska :D

LucjuszWielki 13.12.2021 15:47

Ja nie kumam jednej rzeczy. Po co przedłużaliśmy Adiego - były głosy zadowolenia ze strony klubu, grał jak grał - kosztem Sadloka na pewno nie gorzej i nagle koleś nie wącha murawy... o co w tym chodzi?

JA nie wiem czy chodzi o kończące się kontrakty skoro taki np Kliment w ostatnich meczach nie raz stojanowa robił, a ma przecież dłuższy kontrakt.


Cytat:

Pierwotnie napisane przez Stelio (Post 1575017)
Ciekawy jestem na ile Kuba jako osoba jest na tyle charyzmatyczną i umiejącą liderować postacią tak jak wszyscy by chcieli go widzieć. Bo to, że ma największe doświadczeni i aktualnie w szatni jest największym 'wiślakiem' to nie ulega wątpliwości. Ale nie jestem przekonany, czy potrafi motywować reszte tak jak ktoś pokroju Wasyla. Śmiem nawet zaryzykować, że w szatni nie potrafi tego nikt, jedna część jest bierna, innej zależy tylko na jak najszybszej ucieczce z klubu, pozorowanie gry w takiej sytuacji jest zrozumiałe, ot zwykłe ludzkie "wkurza mnie moja robota więc cisnę na pół gwizdka, żeby jak najszybciej się stąd urwać". Mechanizm działa tak samo na każdym szczeblu niezależnie od wykształcenia, zarobków czy stanowiska :D



no ale w takiej Stali mają zupełnie inaczej :] Przecież prędzej wybiją się dobrą grą w Top marce WISŁA KRK niż ze Stali :)

Stelio 13.12.2021 15:59

W słabej firmie czasami może iść ze względu na fajną ekipę i jak już idzie do idzie hurtem ;) może mają lepszą bardziej kumpelską atmosferę, więcej energii i ochoty do gry a za tym idą wyniki. Było kilka podobnych przykładów, kiedy mimo burdelu w klubie, piłkarze grający tylko o to żeby się 'pokazać' na rynku grali swietną piłkę jak na swoje możliwości, Polonia Warszawa za Króla, czy chociażby my za schyłkowej sarapaty, kiedy potrafilismy klepać Lechię czy Lecha 5:2 a w tym czasie Marzena wynosiła utarg meczowy w siatce z biedry i negocjowała sprzedaż klubu typowi który zainspirowany słynną metodą 'na księcia z nigerii' postanowił odjebać scam stulecia metodą 'na kambodżańskiego króla miliardera'.

ciastek88 13.12.2021 17:28

Top przykład to jest Ruch Chorzów kiedy nie było juz pewnie ciepłej wody w kranach a ci do pucharów awansowali :) Co ciekawe biegał tam młody Maciek Sadlok :P

LucjuszWielki 13.12.2021 19:16

Wygląda na to, że straciliśmy Wiślackie DNA - sam Kuba to chyba za mało. Przez lata byli Brożek, Głowacki, nawet z tym Mączyńskim chyba w szatni mieli raźniej do tego doszedł Wasilewski i atmosferowicz Peszko, być może nawet Chrapek, kilku obcokrajowców typu Ondrasek/Brlek i ekipa była nie do podyebania.. sam Pietrzak mocno się wkręcił. Niestety tamci pokończyli kariery lub odeszli i został tylko sam Kuba, na siłe sprowadzili Urygę bez charakteru i mamy taką bryndzę, gdzie Yeboaha nie ma kto w pałe strzelić jak gwiazdorzy.

Szneka 13.12.2021 21:42

Kolejka mega chu jowa dla nas. Łęczna i Warta + 3pkt. ZL też +3 Jaga +3. Oj zaczyna nam się dupa palić

sandomingo 13.12.2021 21:44

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Szneka (Post 1575042)
Kolejka mega chu jowa dla nas. Łęczna i Warta + 3pkt. ZL też +3 Jaga +3. Oj zaczyna nam się dupa palić

Zaczyna, zaczyna. Ale jeżeli w takiej sytuacji nie będzie ognia w piątkowym meczu i to nie w drugiej połowie ale od samego początku, to nie ma o czym mówić. Wszyscy won.

ReMix 13.12.2021 22:01

Ryba psuje sie od glowy.. Niestety..

robert777 13.12.2021 22:58

Z kim jak z kim ale z Termalica to wygramy. Jeżeli nie to nie mamy co szukać. Słabszych już nie ma. Ale nie, to niemożliwe. Są jakieś granice

Drozd 13.12.2021 23:30

Cytat:

Pierwotnie napisane przez azor (Post 1575008)
To jest inny problem - piłkarskiego grajdołka, gdzie niestety piłkarzyny mogą robić(albo właśnie nie robić) co chcą ze względu specyfikę zatrudnienia. A naprawdę wierzysz w to, że którykolwiek piłkarz poprosi o rozwiązanie kontraktu? :)

Mi tylko chodzi o to, żeby nie robić boruty jak elity ze stolycy - nie przychodzić na mecze, nie dopingować, a Ci którzy przychodzą na stadion dla Wisły a nie piłkarzy zarzucić jakąś kąśliwą oprawą etc. Jest mnóstwo bardziej cywilizowanych sposobów, żeby upokorzyć nierobów niż liść.

Myślisz, że jeden z drugim co dostał w cymbał w autokarze teraz się zepną i nagle Legia zacznie wygrywać? Prędzej polecą do gazet albo o rozwiązanie kontraktu z winy klubu.

Prosta sprawa 100 okrążeń w koło boiska przed południem i 100 po południu, codziennie, a zamiast meczu trybuny. Zaraz się jednemu z drugim odechce. Tyle, że jak zacznie opowiadać dziennikarzynom, że trener to psychopata to zarząd ma stać po stronie trenera, a nie leniwych płaczących cip.

azor 13.12.2021 23:38

To zależy czy Nietykalny zaaprobuje takie metody. No i byleby w święta nie było biegania.

Drozd 13.12.2021 23:51

Dokąd nie będzie miał pewności że Kuba nie potraktuje go jak Hyballe to nie zaproponuje. Bo nie chce być obrzucony g.... w mediach i mu się nie dziwię. A leniwe cipy śmieją się wszystkim w twarz jak Janicki swego czasu...

Myślałem w pierwszej chwili że piszesz o Guli :)

A legenda to nasza kula u nogi... ach ta rodzinna atmosfera.

LucjuszWielki 14.12.2021 12:32

Janicki tak się śmieje, że gra w klubie, który ma mocniejszą kadrę i jest wyżej w tabeli od nas min dzięki niemu, pomijając nawet ostatni błąd z pogonią...

pan_premier 14.12.2021 13:32

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Stelio (Post 1575017)
Ciekawy jestem na ile Kuba jako osoba jest na tyle charyzmatyczną i umiejącą liderować postacią tak jak wszyscy by chcieli go widzieć. Bo to, że ma największe doświadczeni i aktualnie w szatni jest największym 'wiślakiem' to nie ulega wątpliwości. Ale nie jestem przekonany, czy potrafi motywować reszte tak jak ktoś pokroju Wasyla. Śmiem nawet zaryzykować, że w szatni nie potrafi tego nikt, jedna część jest bierna, innej zależy tylko na jak najszybszej ucieczce z klubu, pozorowanie gry w takiej sytuacji jest zrozumiałe, ot zwykłe ludzkie "wkurza mnie moja robota więc cisnę na pół gwizdka, żeby jak najszybciej się stąd urwać". Mechanizm działa tak samo na każdym szczeblu niezależnie od wykształcenia, zarobków czy stanowiska :D


niektóre przemowienia Kuby sa online. Wg mnie jest to dość ciężkie, a na pewno trochę dęte. Nie wiem czy to trafia do 20latków, a jesli nawet to jak długo.
To tak jakby Engel w kółko ten Potop puszczał ;)

Od powagi do smieszności jeden krok.

pan_premier 14.12.2021 13:35

AZzzaangażowaniem nie kupuje tych tekstów o celowym jego braku. Po prostu o zaangażowanie trzeba dbać, bo to nie jest kwestia olewania a dawania czeoś wiecej, wiary w siebie, projekt itd.

Brak zaangazowania to wg mnie w tej druzynie po prostu brak jedności i umiejętności, przede wszystkim drużynowych.

KOALIK 14.12.2021 19:03

Biorąc pod uwagę, że budżet płacowy w ostatnim czasie znacząco wzrósł, został zatrudniony trener, którego kiedyś chciała Legia, więc należy wymagać. W innym przypadku należy uznać, że te środki, które zostały wydane zostały przejedzone.

Już za czasów Sarapaty była ta sama gadka. Potem okazało się, że ci kopacze za grosze nie grają, Carrillo dostał gwiazdorski kontrakt.

LucjuszWielki 14.12.2021 21:34

Przejedzone, a nieudana inwestycja to dwa różne pojęcia.

skarabeus 15.12.2021 00:41

Problem jest zupelnie inny niz piszecie Panowie.
Nie wiem ile w tym jest prawdy, i jesli to prawda kto na to wpadl, ale podobno kontrakty z niektorymi zawodnikami sa tak podpisane, ze maja zagwarantowane minuty.
I Ci zawodnicy, delikatnie rzecz ujmujac, niespecjalnie sie przykladaja do treningow, bo wiedza, ze grac i tak beda. Zas inni, jak sie dowiedzieli, ze sa takie zapisy, to rowniez przestali sie starac, bo po co skoro i tak nie zagraja.

Kto, co i jak to sobie juz sami wydedukujcie.

LucjuszWielki 15.12.2021 02:10

Ciężko wybrać grajków bo wszyscy grają beznadziejnie prócz Frydrycha.

azor 15.12.2021 08:11

Cytat:

Pierwotnie napisane przez skarabeus (Post 1575106)
Problem jest zupelnie inny niz piszecie Panowie.
Nie wiem ile w tym jest prawdy, i jesli to prawda kto na to wpadl, ale podobno kontrakty z niektorymi zawodnikami sa tak podpisane, ze maja zagwarantowane minuty.
I Ci zawodnicy, delikatnie rzecz ujmujac, niespecjalnie sie przykladaja do treningow, bo wiedza, ze grac i tak beda. Zas inni, jak sie dowiedzieli, ze sa takie zapisy, to rowniez przestali sie starac, bo po co skoro i tak nie zagraja.

Kto, co i jak to sobie juz sami wydedukujcie.


a skąd takie ploty? bo nie chce mi sie wierzyć, żeby decyzyjni zgodzili się na aż taką głupote

TSWojtas 15.12.2021 08:32

Hanousek jako wypożyczony pewnie ma taki zapis....

Szneka 15.12.2021 09:08

Cytat:

Pierwotnie napisane przez TSWojtas (Post 1575110)
Hanousek jako wypożyczony pewnie ma taki zapis....

Hanousek jak będzie okazja również papa w zimie. po pierwszych meczach kozak a później zjazd niesamowity w dół. Żadnego zagrożenia w ofensywie nie ma a i w obronie masa błędów. Potrzebny nam zdecydowanie ktoś lepszy.

tomytom 15.12.2021 11:07

Cytat:

a skąd takie ploty? bo nie chce mi sie wierzyć, żeby decyzyjni zgodzili się na aż taką głupote
JEŚLI to prawda, to może to nie tyle głupota co objaw naszej realnej pozycji przetargowej obecnie?
Może nikt nie chciał przyjść do nas (na papierze) sensowny i trzeba było się zgadać na wszystko?
Ale to chyba nie w meczowym powinno być rozkminiane? :-)

Karherop 15.12.2021 12:18

Cytat:

Pierwotnie napisane przez TSWojtas (Post 1575110)
Hanousek jako wypożyczony pewnie ma taki zapis....

Siejcie plotki dalej.

Nikt nie miał i nie będzie miał takiego zapisu w kontraktach.

Premie za miniuty i owszem, ale żadnego gwarantu placu nie ma.

Hanousek gra bo nie ma rywala, a fakt że nadaje się do wywalenia to inna sprawa. Oby skrócono jego wypożyczenie.

TSWojtas 15.12.2021 12:22

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Karherop (Post 1575117)
Siejcie plotki dalej.

Nikt nie miał i nie będzie miał takiego zapisu w kontraktach.

Premie za miniuty i owszem, ale żadnego gwarantu placu nie ma.

Hanousek gra bo nie ma rywala, a fakt że nadaje się do wywalenia to inna sprawa. Oby skrócono jego wypożyczenie.

w kontrakcie pewnie nie ale w umowie między klubami ...

ociec Ciemka 16.12.2021 09:09

No cóż. Tym, którzy Dobrynina skrytykowali komisja ligi przyznała rację, przynajmniej w sprawie Plewki
https://wisla.krakow.pl/aktualnosci/...hala-frydrycha

wolfy 16.12.2021 10:45

Cytat:

Pierwotnie napisane przez ociec Ciemka (Post 1575126)
No cóż. Tym, którzy Dobrynina skrytykowali komisja ligi przyznała rację, przynajmniej w sprawie Plewki
https://wisla.krakow.pl/aktualnosci/...hala-frydrycha

Z Plewką to była raczej oczywista sprawa, chociaż PZPN nie takie już wały robił. Dobrze że cofnięto tą kartkę, bo była skandaliczna.

DeadOrAlive 13.02.2022 10:55

Cytat:

Pierwotnie napisane przez DeadOrAlive (Post 1574991)
Pisałem kilka spotkań temu, część spraw wychodzi na jaw, część pewnie nie wyjdzie nigdy, a część dopiero, jak szatnia się trochę oczyści. Jest OGROMNY problem w szatni (podejście do obowiązków), zarówno u tych, którzy są bardzo długo w klubie, jak i u tych, którzy niedawno przyszli. Ważne, że wypłata na czas.

Nie moja rola wywlekać brudy na światło dziennie. Rola włodarzy, by sobie z tym poradzili. Mały protip - korporacyjny sposób zarządzania tutaj nie pomoże.

Kilka profili na fb i TT również zaczyna potwierdzać powyższe✅✅✅

Dive Pirate 13.02.2022 11:33

Daj screeny lub linki.

DeadOrAlive 13.02.2022 11:36

https://m.facebook.com/story.php?sto...ource=timeline

Na przykład tu

wolfy 13.02.2022 13:24

Pospadają liście. Późno bo w lutym, ale widocznie inaczej się nie da.

Arkadiusz.Czerepach 13.02.2022 13:34

ciekawy wpis Kasztelańca w komentarzach

Karherop 13.02.2022 13:42

Szkoda że Kasztelanie nie był taki odwazny jak trio rządziło.

Czy to nie ten sam jegomość który chciał aby Wisła przyjęła ofertę od Stechert Group i był pośrednikiem w rozmowach?

PAWEŁ 13.02.2022 13:43

No czyli Kubuś Puchatek ze swoim przydupasem braciszkiem i cieszyneczką
To właśnie było dziwne kolejny trener z inna filozofia futbolu a schemat po czasie ten sam


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 19:05.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl