![]() |
Cytat:
Jednak bez wątpienia ostatnie wyniki mogły niejednego inwestora zniechęcić. W przypadku gry Wisły w grupie mistrzowskiej mieliśmy szanse na puchary, a i kasa byłaby zupełnie inna na koniec sezonu. W tej chwili już wiemy, że w pucharach zagramy najwcześniej za 1,5 roku. I to przy najlepszych wiatrach. A to właśnie puchary są tym, co szczególnie zachęca inwestorów. |
Cytat:
Jeśli ktoś myśli poważnie o naszym klubie to w perspektywie szerszej niż pół roku. Bez cierpliwości nawet nie ma co myśleć o inwestowaniu w polską piłkę. Puchary w tym momencie to byłby nasz blamaż. Nie dość że startujemy już końcem czerwca, bez okresu pełnego okresu przygotowawczego to jeszcze musimy zrobić przynajmniej 10 transferów do klubu, żeby sportowo dać radę na jesień. Cytat:
|
Wszyscy odnoszą się do kwestii tego co działo się w styczniu, ale przecież ten sezon od początku był poje..bany - wszak nie na darmo od początku sezonu liczyliśmy punkty niezbędne do utrzymania ;-) stosowny temat każdy znajdzie... a jak nie to pepe72 wam wskaże
Przypomnę, ze przez całą jesień piłkarze nie zobaczyli grosza wynagrodzenia, zawirowania z przejęciem klubu (Kwiecień Ziętek - potem Kwiecień z Włodarskim - na końcu 3 przebierańców), potem masowe rozwiązywanie kontraktów: jak ktoś nie pamięta to z pierwszej "18" odeszli: Arsenić, Bartkowski, Kort, Halilović, Ondraszek a sprzedani zostali Kostal i Imaz bo potrzebowaliśmy pieniędzy na już..... Do tego przygotowania właściwie zrobione na łapu-capu - bo niestety, ale ważniejsze było na tamten moment łatanie finansów klubowych..... Graliśmy praktycznie 11 zawodnikami - z ławki wchodzili: Plewka, Klemenz i Wojtkowski, sporadycznie Słomka. Do tego Boguski i Brożek nie dość, że już wiekowi to jeszcze kontuzjowani, Vukan zanim dołączył do zespołu to przegraliśmy 3 mecze.... Kuba Peszko nie grali przez dobrych kilka miesięcy, więc ich wejście do drużyny tez musiało chwilę potrwać..... Piłkarze dali nam mimo wszystko mnóstwo radości - czy ktoś liczyłby na takie wspaniałe mecze jak wygrane derby czy pogrom Legii po 6 latach remisów i porażek u siebie ???? Tym piłkarzom, którzy mimo wszystkich zawirowań zostali w zespole, tym którzy mimo niskiej wiarygodności finansowej - zdecydowali się grać u nas na wiosnę należą się zasłużone pochwały i brawa. Owszem brak awansu do grupy mistrzowskiej to strata, ale jedynie strata finansowa - bo tej grupie mistrzowskiej przy obecnym stanie naszej kadry moglibyśmy pełnić rolę dostarczyciela punktów i nic więcej.... Tak naprawdę awansu nie przegraliśmy w jednym meczu tylko w słabym punktowaniu ze słabymi drużynami z Arką i Sosnowcem zdobyliśmy raptem 2 punkty z 12 możliwych, do tego dochodzą porażki u siebie, niestety zbyt liczne, aby można było liczyć na awans - ale i tak nie ma na co narzekać |
funkykoval masz rację. podpisuję się pod Twoim postem obiema rękami ale brak awansu do 8 boli.i to bardzo. właśnie ze względu na wspaniałe mecze z Lechem Legią Lechią Cracovią x2 Koroną
|
Cytat:
Jak słusznie zauważył @funkykoval to straty możemy szacować jedynie finansowe, bo sportowo to można mieć wątpliwości czy obecna kadra mogłaby cokolwiek ugrać. Za oglądalność oc nc+ i tak będziemy w top 5 wypłaconej premii. |
Dodałbym jeszcze jedną kwestię do wszystkich poruszonych przez Was powyżej. Terminarz mamy taki, że z wyjątkiem meczu z Koroną, który jest w dzień roboczy, wszystkie pozostałe mecze na R22 rozgrywamy w dni wolne. Jakkolwiek nie spodziewam się na każdym meczu kompletu, to utrzymanie frekwencji na poziomie 20+ tysięcy wydaje mi się całkowicie realne, a to na przyszły sezon może oznaczać kolejnych sponsorów i partnerów (i nie - nie mówię tutaj o inwestorze, tylko o sponsorach). Bo jednak w świat pójdzie informacja, że mimo kłopotów, Wisła ma najlepszą frekwencję w lidze.
|
W obliczu tych 4 spotkań to sukcesem będzie jeśli każde z tych spotkań wyjdzie "na zero". Po opłaceniu ochrony + kosztów wynajmu jednorazowych na mecz to koszt ok 200 tys zł netto. Nie licząc karnetowiczów czyli te 15 tys to pułap łączny ok 21 tys będzie świadczył że wyszliśmy ze spotkaniem na 0.
|
Cytat:
Jestem niemal pewien, że kasa z karnetów w większością może i całość została już przejedzona. |
Cytat:
Co do karnetów to też tak sądzę. Zresztą przy tym pułapie zadłużenia to nic dziwnego. |
Cytat:
Mnie też to boli, każdy czuje niedosyt, ale trzeba zacisnąć zęby bo gramy dalej. |
Cytat:
Zabawy statystyką, czyli czy możliwe jest ... https://wislakrakow.com/forum/showthread.php?t=9596 Proponuję poczytać od września 2018. |
https://gazetakrakowska.pl/wisla-kra...ar/c2-14049579
A tutaj opis kontuzji. Okazuje się że Sadlok grał z kontuzją achillesa na lekach. Nie do końca zdrowi byli też Kuba, Burliga i Vukan. Czyli czterech piłkarzy z podstawowego składu. Myślę że komentarz jest zbędny. |
Sadlok idzie na rekord, 3 jak nie 4 raz z rzędu opuszcza całą rundę finałowa przez kontuzje.
W obliczu tyłu kontuzji jakby mniej boli brak pierwszej 8... |
Błaszczykowski grał ze złamanym palcem na przeciwbólowych, ale i tak ktoś tu orzekł, że nie było walki.
|
Krotka lawka wychodzi Wisly w tym szalonym sezonie.
Wielkie serce i oddanie wychodzi Wislakow w tym szalonym sezonie. |
| Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 20:26. |
Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl