Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Hyde Park Sportowy (moderowane) (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=8)
-   -   Europejskie puchary w wykonaniu polskich drużyn. (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=989)

<Crasch> 23.06.2008 20:48

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Konrad. (Post 555618)
hm? Słabsza?

a kiedy była mocna? Gdy Wiśle wyszedł sezon z Schalke? Gdy Legii wyszło w LM? Gdy Widzew miał genialną końcówke z Wielkim Broendby? Zawsze byliśmy słabi, raz na 5 lat wyjdzie jednej drużynie mecz i tyle... Ba, ostatnimi czasy coraz częściej wychodzi (Wisła z Schalke, potem Groclin z Manchesterem City, potem grupa Amici, potem dogrywka z Panathinaikosem Wisły, ostatnio grupa UEFA Wisły...).
jakbyś mógł rozwinąć i powiedzieć, co ma wspólnego obsada prezesa pzpn, z grą Witkowskiego w intertoto?

a była nawet mocna 10 lat temu kiedy rok po roku nasze kluby weszły do ligi mistrzów i aż do 2004 roku Polskie kluby wygrywały z mniej znanymi klubami z Holandii czy Portugalii niestety teraz wygrac z taką jest sukcesem. I niestety nie zanosi sie na to by w tym roku nasze kluby powróciły do przynajmniej tamtych "sukcsów"

dynek.pl 23.06.2008 22:02

Nie rozumiem o co tyle placzu. Odkad siegam pamiecia to nasza kadra czy kluby zawsze dostawaly od Bialorusinow. Lepiej zebysmy my nie wylosowali DInama Minska czy Bate Borysow ktokolwiek tam jest mistrzem teraz.

Lemoniadowy Joe 23.06.2008 22:19

Cytat:

Pierwotnie napisane przez gooro33 (Post 556054)
Valerenga ktora pozniej odbiera mistrza rosenborgowi,
.

do której to Valerengi przyjeżdża mistrz Rumuni wtedy jeszcze finansowo na poziomie Wisły i w dwumeczu strzela 6 bramek tracąc jedną

niektórych porażek nie warto naprawdę usprawiedliwiać z Vitorią to praktycznie w ogóle nie istnieliśmy, Valerenga w pierwszym meczu wystąpiła częściowo w rezerwowym składzie bo mieli ważniejszy mecz przed sezon , baraże o pozostanie w lidze

Cytat:

Pierwotnie napisane przez 1q2 (Post 556073)
Nie smiejcie sie z Maccabi bo nasze orly dopiero czeka taki sprawdzian:>
btw. ja i tak sie dziwie ze ponoc pasy przewazaly.
.

naprawdę nie chciałbym abyśmy trafili na bojowników żydowskich , porażka chyba by mnie załamała :(

Wojtas 23.06.2008 23:48

Cytat:

Pierwotnie napisane przez jasnyGwint (Post 555143)
Wisła ma swoje Tibilisi, swoją Valerenge, swoją Victorie, jakby nie było nakompromitowliśmy się w ostanich czasach.

Wisła to dopiero godnie reprezentuje nasz kraj (patrz wyżej).


Wiadomo nasze porazki rowniez byly powodem do wstydu,choc w efekcie tego "caloksztaltu" naszych startow pucharowych dajmy na to z ostatnich 8 lat nadrabiamy grami z Interem,2x Parma,Trabzon czy ostatnio Schalke lub Lazio....i to sie troche rownowazy ,choc z naszej storny kompromiatacje byly,zwlaszcza z Tbilisi i po dzis dzien nie wiem jak to mozna byl przegrac.

P.S Widze ze ten pasiasty forumowicz lubi dodawac sobie liczy do frekwencjii,to dziwne ze wyszlo mu 6 tys ,jak na innych portalach bylo 4 ,gora 4,5.

Konrad. 24.06.2008 10:15

Cytat:

Pierwotnie napisane przez <Crasch> (Post 556083)
a była nawet mocna 10 lat temu kiedy rok po roku nasze kluby weszły do ligi mistrzów

rok po roku wchodziły do LM, tj weszły dokładnie 2 razy... raz się udało Widzewowi (pokonał renomowany klub Broendby) raz Legii... No chyba, że czegoś nie wiem...

I wtedy LM była złożona tylko z mistrzów krajów, dzisiaj gdy z Anglii startują 4 zespoły zakwalifikować jest się 3 razy trudniej...
Cytat:

i aż do 2004 roku Polskie kluby wygrywały z mniej znanymi klubami z Holandii czy Portugalii niestety teraz wygrac z taką jest sukcesem. I niestety nie zanosi sie na to by w tym roku nasze kluby powróciły do przynajmniej tamtych "sukcsów"
sezon 2006/07 Wisła pokonuje austriacki i grecki zespół dzieki czemu łapie sie do grupy, gdzie zajmuje 4 miejsce, bez problemów ogrywając Belgów...

Zobaczymy co w tym roku pokażą, po raz pierwszy drużyny nie przypadkowe w pucharach...

tomasz1906 24.06.2008 10:35

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Konrad. (Post 556248)
rok po roku wchodziły do LM, tj weszły dokładnie 2 razy... raz się udało Widzewowi (pokonał renomowany klub Broendby) raz Legii... No chyba, że czegoś nie wiem...

I wtedy LM była złożona tylko z mistrzów krajów, dzisiaj gdy z Anglii startują 4 zespoły zakwalifikować jest się 3 razy trudniej...sezon 2006/07 Wisła pokonuje austriacki i grecki zespół dzieki czemu łapie sie do grupy, gdzie zajmuje 4 miejsce, bez problemów ogrywając Belgów...

Zobaczymy co w tym roku pokażą, po raz pierwszy drużyny nie przypadkowe w pucharach...

:shock: o czyms nie wiem?

Kamson 24.06.2008 10:47

Szwajcarów a nie Belgów :D Pomyliło się Konradowi.

Zbychu 24.06.2008 14:01

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Konrad. (Post 556248)

Zobaczymy co w tym roku pokażą, po raz pierwszy drużyny nie przypadkowe w pucharach...

Wisła,Legia,Lech - w porównaniu z Botem,Zagłębiem,Dyskobolią rzeczywiście na papierze robi wrażenie,ale po kolei...

Wisła - faktycznie tutaj nie można mieć wątpliwości zdecydowanie najlepszy polski klub piłkarski obecnie.14 punktowa przewaga nad drugim zespołem w OE robi wrażenie.

Legia - ubiegłoroczny blamaż w Wilnie nie nastraja optymistycznie,tym bardziej że teraz w PUEFA już takich słabeuszy jak Wetra raczej nie należy się spodziewać.

Lech - ze względu na sympatie do Smudy chciałem żeby ten klub zajął w ubiegłym sezonie miejsce premiujące grą w PUEFA.Jednak patrząc obiektywnie kolejarzowi nie należy się gra w europejskich pucharach(poza intertoto) gdyż na koniec rozgrywek w lidze polskiej został wyprzedzony przez Groclin i tylko na skutek zamieszania spowodowanego perturbacjami w sprawie fuzji Dyskoboli ze Śląskiem Lech dostał się do UEFY kuchennymi drzwiami...

nce 26.06.2008 16:32

Jak można porównywać porażki Wisły:


z Vittorią Guimares

- gra w lidze portugalskiej, która jest 8 w rankingu UEFA

- w tym sezonie wywalczyła bezpośredni awans do ligi mistrzów


z Valerengą Oslo

- gra w lidze norweskiej, która jest 18 w rankingu uefa

- obecnie walczy o najwyższe trofea w tejże lidze


Do porażek Cracovii czy Zagłębia Lubin:

- z Białorusinami, którzy zajmują 40 miejsce w rankingu UEFA

- przy czym Dinamo Mińsk (pokonało Zagłębie) jest wielokrotnym mistrzem Białorusi

- zaś Szachtior nawet w swym rodzimym kraju nie znaczy kompletnie nic


Legia również miała kilka swoich żałosnych porażek. Wystarczy wspomnieć Vetrę czy też będace na wcale nie lepszym poziomie od Valerengi czy Vittori ekipy Austrii Wiedeń (dwukrotnie) czy też Zurichu.


Kolejnym przykładem jest Lech, którego wyeliminował Terek Grozny (niby to klub z Rosji, ale czy ktokolwek kiedykolwiek słyszał o nim przed dwumeczem z Kolejorzem?) oraz Tiraspolem, który gra w jakże wybitnej lidze Mołdawskiej, gdzie poza ich rywalem zza miedzy (Sheriff) nie ma ani jednego cokolwiek znaczącego klubu.

nce 26.06.2008 16:42

Kolejna rzecz to jak można wogóle mówić, że wcale nie jest tak źle, bo od czasu do czasu polskiemu klubowi uda się awansować do fazy grupowej UEFA (ktoś podał przykład Wisły i Amici).

Przypominam, że jakieś 5 lat temu obowiązkiem każdego polskiego klubu było dojście do 2 rundy tych rozgrywek (a to jest właśnie ten sam etap co faza grupowa dziś). Zdarzały się również większe sukcesy jak 4 runda w wykonaniu Wisły czy 3 runda Dyskobolii.

Gdy któryś z zespołów odpadł w 1 rundzie UEFA był publicznie wyśmiewany, tymczasem dziś jest to szczyt marzeń Legii oraz Lecha, którzy nie będą rozstawieni nawet w rundzie poprzedzającej ten etap i bardzo prawdopodobne, że nawet się na tym szczeblu rozgrywek nie znajdą.

Zresztą tak przecież było w poprzednim roku, gdy Dyskobolia dotarła do 1 rundy UEFA, ale nie udało się to GKSowi Bełchatów.

W lidze mistrzów jeszcze prawdziwej kompromitacji nie zaznaliśmy. To chyba jedyne rozgrywki, w których polskie zespoły jakoś sobie radzą, choć z drugiej strony faza grupowa zawsze będzie dla nas zbyt wysokim progiem. Wyjątek mieliśmy w poprzednim roku, kiedy to Zagłębie odpadło już w 2 rundzie kwalifikacji, taka sytuacja nie miała miejsca od lat (zawsze mistrz Polski wchodził do 3), ale na ich usprawiedliwienie można rzec, że grali z rozstawionym klubem.

<Crasch> 26.06.2008 17:01

Terek Grozny wtedy grał w II lidze Rosyjskiej a jest to klub Czeczeński :D
żal, rozumiem jeden mecz wypadek przy pracy ale oba?

Zbychu 26.06.2008 18:10

Cytat:

Pierwotnie napisane przez nce (Post 557534)
W lidze mistrzów jeszcze prawdziwej kompromitacji nie zaznaliśmy..

:shock:

My od 10 lat doznajemy w tych rozgrywkach kompromitacji bo już w kwalifikacjach odpadamy...
Co nie zmienia faktu że sam system kwalifikacji do tych rozgrywek jest kompromitacją dla UEFy.No,ale ta kwestia powoli zmienia się na lepsze...:)

Konrad. 26.06.2008 18:15

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Zbychu (Post 557565)
:shock:

My od 10 lat doznajemy w tych rozgrywkach kompromitacji bo już w kwalifikacjach odpadamy...
Co nie zmienia faktu że sam system kwalifikacji do tych rozgrywek jest kompromitacją dla UEFy.No,ale ta kwestia powoli zmienia się na lepsze...:)

nie widze niczego kompromitujacego, w odpadnięciu z Realem, Barceloną, czy nawet Anderlechtem, klubami które dysponujemy budżetami kilka razy większymi (w przypadku realu, kilkadziesiąt razy...).

nce 26.06.2008 18:16

A widzisz kompromitacje w tym, że przegraliśmy z Barceloną, Anderlechtem, Realem czy PAO?

quick 26.06.2008 18:31

Zbychu wpierw pomyśl, potem napisz.


Kompromitacje, a to dobre hehe.


Wielka Wisła!

Pablo84 26.06.2008 18:46

http://www.legialive.pl/news/26499_W...rpucharze.html


Kompletnie nie rozumiem tego typu "newsów"Do czego one mają służyć?
Mają nas ośmieszyć?,wywołać burzę na napinki, zwiększyć liczbę wejść na stronę?

Yaro1984 26.06.2008 18:48

Ja wcale nie twierdzilem ze Cracovia gra dobra pilke,powiem wiecej,gra bardzo slaba.Moze i macie najlepszych kopaczy w kraju ale zrozumcie ze na tle Europy to jest jednak miernota.Regularne baty od Legii juz o czyms swiadcza.Nie wroze nic dobrego po Waszej grze w pucharach,obym sie mylil...

wisłaWieczysta 26.06.2008 18:50

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Pablo84 (Post 557585)
http://www.legialive.pl/news/26499_W...rpucharze.html


Kompletnie nie rozumiem tego typu "newsów"Do czego one mają służyć?
Mają nas ośmieszyć?,wywołać burzę na napinki, zwiększyć liczbę wejść na stronę?


też tego nie rozumiem. mam wrażenie że tak legia leczy swoje kompleksy że nie zdobyli mistrza polski.

a niektóre komentarze żal.pl

Pablo84 26.06.2008 18:53

Wisła dostaje baty od Legi, Legia dostaje od Lecha, Lech dostaje baty od ŁKS`u.


ŁKS na mistrza Polski!!!!

kaelowiec 26.06.2008 23:08

o co chodzi z tym newsem ?

Zbychu 27.06.2008 08:49

Cytat:

Pierwotnie napisane przez kaelowiec (Post 557756)
o co chodzi z tym newsem ?

Sugeruje bezmyśloność działaczy Wisły ze względu iż na dzień przed jakże ważnym meczem o superpuchar Polski z LEIGĄ krakowski klub ośmielł zaplanować nie wiadomo po co mecz sparingowy z jakimś tam liverpulem:lol:


-------------------------------
Konrad.,quick

Słusznie,już samo stawienie się do pojedynku z Realem,Barceloną czy Anderlechtem należy traktować za ogromne wyróźnienie i szczyt marzeń polskich klubów a już nie mówiąc o jak najniższej porażce,po której tradycyjnie ,,nic się nie stało"....Sęk w tym że z takim podejściem Kasperczak nie osiągnąłby Parmy,Schalke...

kch19eg 27.06.2008 14:32

Ej to kto w końcu gra w pucharach? Za Groclin miał grać Lech, ale Groclin chyba będzie dalej, więc jak to jest?

wisl@k_TS 27.06.2008 14:47

Cytat:

Pierwotnie napisane przez kch19eg (Post 557985)
Ej to kto w końcu gra w pucharach? Za Groclin miał grać Lech, ale Groclin chyba będzie dalej, więc jak to jest?

Lech bedzie grał, bo został zgłoszony do UEFA.

saklak1906 27.06.2008 14:49

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Yaro1984 (Post 557587)
Ja wcale nie twierdzilem ze Cracovia gra dobra pilke,powiem wiecej,gra bardzo slaba.Moze i macie najlepszych kopaczy w kraju ale zrozumcie ze na tle Europy to jest jednak miernota.Regularne baty od Legii juz o czyms swiadcza.Nie wroze nic dobrego po Waszej grze w pucharach,obym sie mylil...

A powiedz mi kto Was reguralnie leje?
Co wyscie osiagneli zeby nas krytykowac, nawet w PE zescie dostali lanie o PP nie wspomne. Profesorek kupil pewnie Wam to INTERTOTO pod stolem w PZPNie i sie napinacie, ale juz jutro zobaczycie gdzie jest Wasze miejsce w Europie.

14 pkt przewagi 1 przegrana to robi wrazenie co? Wy o takim wyniku co najwyzej mozecie pomazyc

Mario Nh 27.06.2008 15:19

To się cieszą tym newsem...

cieszą jakby już ich na mistrza koronowali :lol:

Iwański ? Jedna jaskółka wiosny nie czyni.

A już pamiętamy jego grę w tychże eliminacjach z Rumunami :p

Ja wiem i Ty napewno, że za niespełna rok znów wspólnie będziemy fetować Mistrza Polski 2008/09

A co do samego " Superpucharu " Polski... mamy kilku młodych ciekawych zawodników :rotfl: i oby się nie okazało że Legia im nie sprosta bo satysfakcja wtedy będzie podwójna ;d

Zbychu 27.06.2008 17:30

Wie ktoś gdzie można obejrzeć rewanż Cracovii w intertoto?Rok temu Legie transmitowali...

Nergal 27.06.2008 17:51

Dla mnie bardziej prestiżowy jest sparing z Liverpoolem niż mecz o SUPERPUCHAR z Legią, niema wogóle o czym mówić w tym temacie. News'a dali na legialive no bo wiadomo, dogryzć rywalowi trzeba tak jak i u nas były news'y kiedy to Surma i Vuko tłumaczyli porażkę z Wisłą za Petrescu tym że pogrzali w drodze z Zabrza do Warszawy (ah jaki Vuko był dumny mówiąc na antenie że nie pili TYSKIEGO tylko ŻYWCA hehe).

Cracovia w dupsztala oberwała jak się było można spodziewać i fajnie jest.

<Crasch> 27.06.2008 22:57

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Konrad. (Post 557566)
nie widze niczego kompromitujacego, w odpadnięciu z Realem, Barceloną, czy nawet Anderlechtem, klubami które dysponujemy budżetami kilka razy większymi (w przypadku realu, kilkadziesiąt razy...).

Ja nigdy nie zapomne meczu Wisły z Barceloną kiedy przegrali 3 do 4.
I należy pamietać że TO Barcelona wtedy cały czas goniła wynik i gdyby nie ten karny, to kto wie co by sie zdarzyło

gooro33 28.06.2008 08:24

Cytat:

Pierwotnie napisane przez <Crasch> (Post 558238)
Ja nigdy nie zapomne meczu Wisły z Barceloną kiedy przegrali 3 do 4.
I należy pamietać że TO Barcelona wtedy cały czas goniła wynik i gdyby nie ten karny, to kto wie co by sie zdarzyło

Gdyby nie Rivaldo ktorego Barca miala puscic do Brazylii na jakis towarzyski mecz albo zgrupowanie reprezentacji...ehhh..pamietam te emocje z tego meczu :D

Lemoniadowy Joe 28.06.2008 08:57

Cytat:

Pierwotnie napisane przez gooro33 (Post 558276)
Gdyby nie Rivaldo ktorego Barca miala puscic do Brazylii na jakis towarzyski mecz albo zgrupowanie reprezentacji...ehhh..pamietam te emocje z tego meczu :D

i taka właśnie jest różnica miedzy UEFA a LM w walce o LM nikt nie wystawi drugiego składu i Rivaldo przyjechał a mogliśmy wygrać może nie awansować ale jeden mecz wygrać :(


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 09:52.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl