Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Wisła Kraków - piłka nożna (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=5)
-   -   [ I KOLEJKA] Pogoń Szczecin - WISŁA Kraków, 14 lipca, godz. 20:30 (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=9815)

mitmichael 14.07.2017 21:33

Piekny poczatek sezonu, swietny wystep Carlitosa, bardzo dobrze rowniez Velez, to na prawde beda spore wzmocnienia. Troche za duzo nerwowosci w 2 polowie ale na szczescie Pogon nie mogla nic zrobic i 3 punkty jada do Krakowa. Najwazniejszy jest poczatek a teraz bez wpadek jak w poprzednim sezonie i idziemy w gore. No i 100 lat dla Kiko, tak powinny wygladac urodziny

ashkeczup 14.07.2017 21:38

Bardzo dobrze to wyglądało jak na pierwszy mecz po takiej rewolucji kadrowej. Oczywiście szczególne pozdrowienia dla Merkurego-nie mogliśmy tego wygrać, a wygraliśmy :/

W obronie bardzo solidnie. Velez rzeczywiście bardziej na ŚO wygląda, ale cegłówkę mu rzucić i zagłówkuje. Oceniać Carlitosa nawet nie będę, bo się boję, że zapeszę :D Cuesta na linii giętki jak na swój wzrost, miejmy nadzieje, że nogi i przedpole poprawi. Będzie, że się znowu czepiam Boguskiego, ale wyżej jak 3/10 ciężko mu za dzisiejszy występ dać. Szkoda mi tylko Wojtkowskiego bo jestem pewien, że dałby więcej.

Krytycy formy Brleka przeproście :D

Kamson 14.07.2017 21:48

1. Carlitos pięknie się z nami przywitał.
2. Jeśli ktoś nie da 2,5-3mln euro za Brleka - nie sprzedawać.
3. Sto lat Kiko i mistrzostwa z Wisełką w tym sezonie!

maciekkk 14.07.2017 21:52

Miałem obawy przed startem sezonu, ale to co zobaczyłem wystarczająco mnie przekonało. Widać, że jesteśmy drużyną, każdy walczy i się stara, gołym okiem widać, że jesteśmy bardzo dobrze zorganizowani.

Co do nowych, to Cuesta miał kilka słabych wybić i to jedno nie pewne wyjście. Ale pokazał również, że potrafi bronić i na przedpolu kilka interwencji też miał udanych, więc na pewno nie jest typem bramkarza totalnie przywiązanego do bramki. Myślę, że błąd na przedpolu związany jest z tym, że mało grał w ostatnich sezonach i jak złapie rytm meczowy to będzie jeszcze lepiej. Ja jestem z niego zadowolony.

Velez - typowy zabijaka :D mi się podobał, widać doświadczenie, spokój i agresję. Nie jest widowiskowy ale świetnie się ustawiał. Nie ma co porównywać go do Urygi. Dwie półki wyżej.

Carlitos - kogoś takiego potrzebowaliśmy, potrafi strzelić, podać kiwnąć i ma ten ciąg na bramkę i taką pazerność, której brakowało naszym napastnikom ostatnio. Czekam na więcej.

Wojtkowski - widać luz i że ma coś w sobie. Grał dosyć krótko ale mimo to wywarł na mnie pozytywne wrażenie. Ruchliwy i szuka gry.

Arsenić - grał za krótko, ale presował dobrze.

Pozytywny prognostyk na cały sezon.

ulTraS 14.07.2017 22:03

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Kamson (Post 1475255)
1. Carlitos pięknie się z nami przywitał.
2. Jeśli ktoś nie da 2,5-3mln euro za Brleka - nie sprzedawać.
3. Sto lat Kiko i mistrzostwa z Wisełką w tym sezonie!

Coś jeszcze Pan sobie życzy :D

UcheJ 14.07.2017 22:03

Wszyscu na plus, Ondraszek musi wiecej dac z siebie zeby moc bramki strzelac!

Pulpet 14.07.2017 22:05

Ondrasek - chyba sobie zdaje sprawę, że jest słaby i go to coraz bardziej frustruje w efekcie jest jeszcze słabszy, dzisiaj zupełnie nieprzydatny i w następnym meczu pewnie ławka.

wierny 14.07.2017 22:05

Boguski Twoim zdaniem na plus?
Cytat:

Pierwotnie napisane przez UcheJ (Post 1475258)
Wszyscu na plus, Ondraszek musi wiecej dac z siebie zeby moc bramki strzelac!


pawlozm 14.07.2017 22:06

Fajnie się patrzylo na tak dobrze zorganizowana Wiśle! Każdy wiedział co grać, gdzie biegać, jak asekurowac itd. Kiko świetnie to poukładal i jak widać on sam najlepiej wiedział, że należy wyjść 4 obrońców, a to ze w sparingach próbował inaczej?? Od tego są sparingi. Takiego napastnika jak Carlitos nam było trzeba, gość był wszędzie z przodu!

FraMat 14.07.2017 22:08

Carlitos oczywiście gracz meczu. Szkoda, że nie miał za bardzo z kim pograć, bo Ondrasek psuł wszystko, co mógł i żadnym partnerem dla Hiszpana nie był.
Nie tylko świetna szybkość, drybling i strzał, ale orientacja i technika. Wykonanie dośrodkowania pod koniec palce lizać. Szkoda, że Ondrasek zdjął tę piłkę z głowy Ivana
nasze skrzydła słabiutko

crux.a 14.07.2017 22:10

Dobry mecz całej drużyny. Pochwały szczególnie należą się Carlitosowi, Petarowi i Małemu. Poza tym Kiko to jest pan trener. W drużynie jest chemia.

Ale najważniejsze jest co innego. Moim zdaniem duet Junco-Ramirez jest w stanie w ciągu paru lat zbudować mistrzowską drużynę.

pawlozm 14.07.2017 22:13

Dokładnie, z Brozkiem w formie to byłby bardzo groźny duet. Zdenek surowy bardzo. Albo z przodu Carlitos a za nim Semir i Petar.
Boguski nie jest skrzydłowym, brakuje kogoś kto by robił wiatr również po drugiej stronie( liczę na Kostala), bo mały super dzisiaj.

mitmichael 14.07.2017 22:22

Cytat:

Pierwotnie napisane przez pawlozm (Post 1475264)
Dokładnie, z Brozkiem w formie to byłby bardzo groźny duet. Zdenek surowy bardzo. Albo z przodu Carlitos a za nim Semir i Petar.
Boguski nie jest skrzydłowym, brakuje kogoś kto by robił wiatr również po drugiej stronie( liczę na Kostala), bo mały super dzisiaj.

Brozek wedlug slow trenera na pomeczowej konferencji Brozek nie gral bo ma problemy z plecami wiec gdyby nie to to pewnie juz dzisiaj mogliby razem grac chociaz patrzac na zmiany trenera to nie wiadomo w 100% czy by do tego doszlo. Ondrasek niestety bardzo slabo, ekstraklasa to nie sparing

Dariook 14.07.2017 22:23

Cytat:

Pierwotnie napisane przez wierny (Post 1475260)
Boguski Twoim zdaniem na plus?

To on grał ?

Fugiel 14.07.2017 22:24

Maly fajnie dzis szarpal, Carlitos super, Petar rowniez kilka razy sie pokazal, jak ladnie mozna sie obrocic i miec rywala za soba.

Rzeczywiscie, potwierdzam, uwazam, ze slabo Zdenek. Bogus niewidoczny.

Gonzalez na poczatku jakos nerwowo. Glowa pewnie, co cieszy.

Velez dla mnie poprawnie, ale bez szalu. Arsenic wg mnie zagubiony na DP.

Ciekawe jak bedzie dalej :)

19sebawro06 14.07.2017 22:26

Ondrasek dno- i tu powtórzę po raz kolejny. znalazł dziewczynie i strzela gdzie indziej. Nowy bramkarz dobra gra nogami (co mnie dziwi bo pisane było że nogami gra słabiutko a sparingów nie oglądałem) ale troszeczkę słabiej na przedpolu. 3 punkty dla nas i to cieszy

Barti 14.07.2017 22:29

Wygraliśmy w pełni zasłużenie. Brawo Wisła!
P.S.
Odwalcie się od Ondraska w końcu...Skauci Piasta Gliwice ponoć obserwowali Go na meczu, oni widzą pozytywy a Wy tylko wiecznie narzekacie...no ileż można

AntyMod 14.07.2017 22:30

Carlitos sie pokazal z jak najlepszej strony, Brlek - dla mnie zawodnik meczu , byl wszedzie choc wiemy ze gra defensywna to jego slaba strona , ogolnie mecz bardzo elektryczny - malo pomyslu na gre - tylko dluga dzida na afere- malo gry z klepy- dzis skrzydla nieistnialy , z Ondraska to taki napastnik jak z Urygi pomocnik - ogolnie mam nadzieje ze Ondraska dadza komus w prezencie - najwazniejsze 3 pkt , choc wydaje mi sie ze wynik lepszy niz gra , oby bylo lepiej i wrocil Lonch , az prosilo sie zeby Kiko ok 50-60 minuty wpuscil leniwego Semirka za Ondraska , oczywiscie nie ma co oceniac po 1 meczu - ale dzis gralismy na afere i bez skrzydel

UcheJ 14.07.2017 22:32

W Velezie widzę zajebista agresje w środku pola, którego nie mieliśmy od czasów Sobola!!!! Zawsze w środku byli mali zawodnicy Mąka, Pol, Popović, Alan był wyższy ale co z tego jak nic nie wygrywał...
Velez może nam dać bardzo dużo walką w powietrzu! :)

ulTraS 14.07.2017 22:33

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Dariook (Post 1475267)
To on grał ?

Wywalczył rzut wolny, po którym padla bramka... i w sumie tyle :)

czaro 14.07.2017 22:34

Jeżeli (!) mamy grać dwoma napastnikami, to ja bym widział obok Carlitosa: Brożka albo Boguskiego - przy czym każdy z nich nieco cofnięty. A za Boguskiego, który dziś na skrzydle nie istniał: Wojtkowski/Kostal.

A co sądzicie o naszym nowym bramkarzu? Pierwsze śliwki robaczywki, zobaczymy co dalej. Dziś mnie nie przekonał, ale Załuska też potrzebował czasu.

ashkeczup 14.07.2017 22:34

Cytat:

Pierwotnie napisane przez AntyMod (Post 1475272)
Carlitos sie pokazal z jak najlepszej strony, Brlek - dla mnie zawodnik meczu , byl wszedzie choc wiemy ze gra defensywna to jego slaba strona , ogolnie mecz bardzo elektryczny - malo pomyslu na gre - tylko dluga dzida na afere- malo gry z klepy- dzis skrzydla nieistnialy , z Ondraska to taki napastnik jak z Urygi pomocnik - ogolnie mam nadzieje ze Ondraska dadza komus w prezencie - najwazniejsze 3 pkt , choc wydaje mi sie ze wynik lepszy niz gra , oby bylo lepiej i wrocil Lonch , az prosilo sie zeby Kiko ok 50-60 minuty wpuscil leniwego Semirka za Ondraska , oczywiscie nie ma co oceniac po 1 meczu - ale dzis gralismy na afere i bez skrzydel

Piłeś coś?

FraMat 14.07.2017 22:35

Małecki szarpał, ale standardowo zagubiony w boju - nie widzi kolegów - wzrok na piłce. Nie pasuje do tego stylu.
Boguski więcej przydawał się z tyłu.
Ondrasek - pora na ławkę.
Brlek - miodzio.
Velez chyba nie spodziewał się, że ekstraklasa to takie pole do młócki
Bramkarz trochę taki Misiek - dobry na linii, niepewnie na przedpolu.


Ogólnie widać brak zgrania.
No i Lloncha w środku

Adenalix 14.07.2017 22:46

.....a. Nie spieram się o czysto piłkarskie atuty Ondarska, ale czy Wy nie widzicie jak on 94 minuty zapi.erdala wzdłuż i w szerz? Gość w 86 minucie pressingiem zmusił Załuskę do dryblowania, a stopera do straty. Jeśli myślicie, że to bez znaczenia, oznacza to, że nigdy nie wyszliście spoza kapci, popcornu, piwa i tv. To jest mega wytchnienie dla obrony i pomocy w sytuacji, gdy od 46 minuty gramy na wstecznym. Pomyślcie: wejdzie Carlitos i Brożek. Jak to będzie wyglądało do przodu? A jak to będzie wyglądało do tyłu? Nie robię z Ondarszka Benzemy, ale robienie z niego trzeciolgowego napastnika jest zwyczajnie niesprawiedliwe.

Dariook 14.07.2017 22:48

Cytat:

Pierwotnie napisane przez ulTraS (Post 1475274)
Wywalczył rzut wolny, po którym padla bramka... i w sumie tyle :)

Obejrzałem jeszcze raz mecz. Rożnego też...

JarooP 14.07.2017 22:50

Witam mój pierwszy post wiec prosze o spokojna ocenę . Wydaje mi się ze nie było złe w porównaniu do pierwszego meczu z ostatniego bardzo felernego początku sezonu nie było zle.Maly zagrał całkiem niezłe a jego podanie z którego padła druga bramka ciekawa i zaprzecza temu ze cały czas gra z głowa w nogach aczkolwiek bez fajerwerków. Cuesta zagrał poprawnie ale ta jego niepewność i szczęście zarazem przy strzale Korta nieocenione. Konsekwentnie wychodzisz to idź do końca a nie w ostatniej chwili zmiana decyzji ale miejmy nadzieje ze się to poprawi. Poza tym wolnym na Rafale bardzo bezproduktywny wolałbym zobaczyć Halilowicia na boisku a Carlitosa przesunąć na skrzydło bo pokazał ze bardzo dobrze czuje się z piłka i schodzić do środka wiec miałoby to sens przynajmniej na ten mecz . Petar oby został bo mam wrażenie ze z Kostalem , Haliliviciem i Wojtkowskim może być bardzo ciekawie z korzyścią dla wszystkich
Oby tak dalej tylko zwycięstwo się liczy

czaro 14.07.2017 22:51

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Adenalix (Post 1475278)
.....a. Nie spieram się o czysto piłkarskie atuty Ondarska, ale czy Wy nie widzicie jak on 94 minuty zapi.erdala wzdłuż i w szerz? Gość w 86 minucie pressingiem zmusił Załuskę do dryblowania, a stopera do straty. Jeśli myślicie, że to bez znaczenia, oznacza to, że nigdy nie wyszliście spoza kapci, popcornu, piwa i tv. To jest mega wytchnienie dla obrony i pomocy w sytuacji, gdy od 46 minuty gramy na wstecznym. Pomyślcie: wejdzie Carlitos i Brożek. Jak to będzie wyglądało do przodu? A jak to będzie wyglądało do tyłu? Nie robię z Ondarszka Benzemy, ale robienie z niego trzeciolgowego napastnika jest zwyczajnie niesprawiedliwe.

Ja to widzę i doceniam, dlatego kiedyś proponowałem przekwalifikować Ondraska na inną pozycję (może głupio, może nie - nieistotne), ale wydawało mi się, że pressing jest środkiem do celu, a nie celem samym w sobie. A z Ondraskiem celu (bramek) nie będzie, będzie pressing (środek).

JarooP 14.07.2017 22:52

Jeśli chodzi o Ondraszka wciąż na niego liczę ciekawy zawodnik co nie pokazał jeszcze wszystkiego co potrafi. Dla takiego Carlitosa zawodnik niezbędny ponieważ zgra piłkę główka zastawi się odegra. A po czyjej główce w końcówce Bartosz miał 100% okazje?!

Barti 14.07.2017 22:53

@Adenalix
Zgadzam się z Tobą zupełnie. Ondrasek robi to co powinien robić napastnik: przeszkadza.

Karherop 14.07.2017 22:53

Czapki z głów dla Kiko za ten mecz. Zmylił wszystkich swoją taktyką. Zagrał bardzo ofensywnie, wbrew temu czego się można było spodziewać.

Ondrasek zaliczył dużo udanych zagrań. Grał lepiej niż w zeszłym roku i może coś z niego jeszcze będzie. Powinien mecz zakończyć z asystą, ale Bartosz w końcówce spudłował.

Nie wiem kiedy Brlek się tak rozwinął, ale facet ma ogromny potencjał. Jeśli zarząd wytrzyma presje to w zimie pójdzie do dobrego klubu, może nawet za 3 mln euro.

No i Carlitos - mamy w końcu napastnika, który ma kiwkę, szybkość, technikę, taki Brożek odmłodzony o 5-7 lat.


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 15:43.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl