![]() |
Rafał aka wampir :lol:
|
Cieszy wynik tego meczu, gra już mniej. W defensywie najsłabszym punktem był Uryga, który powinien mieć zakaz gry na stoprze - nie umie on bowiem kompletnie ustawiać się do walki o górne piłki, nie czuje ciągle krycia strefowego, co owocuje chaosem szczególnie przy stałych fragmentach gry. Dopóki on gra,każda piłka w rejonie naszego pola karnego lecąca na wysokości powyżej jego bioder będzie pachnieć golem dla rywali.
W defensywie najpewniejsi są dziś "Gumis" i Sadlok. W przypadku tego ostatniego dostrzegł to i Nawalka, co cieszy. Radują też postępy Brleka, na które wszyscy od dawna czekamy. Boguskiemu "skuteczny" mecz wychodzi zwykle raz na sezon, miejmy nadzieję, iż tym razem ta średnia wzrośnie. Trzeba poprawić też wykańczanie akcji - tu więcej można wymagać szczególnie od Brożka. Nie jestem pewien, czy Zachara rzeczywiście daje tej drużynie więcej niż mógłby Drzazga. Dla odmiany Zaluska znów pokazał, że ma duże problemy z chwytem i łapaniem piłki. To cecha dyskwalifikujaca go jako sensownego bramkarza. |
Ja uważam że Uryga zagrał super. brak ogrania i pewności siebie. Jednak dajmy mu szanse
|
z Urygi będą ludzie, zobaczycie... ja tam w chłopaka wierze
|
Uryga gra coraz lepiej. Bartosz również. Malecki stale wysoki poziom, Brlek zwyżkuje. ograć Pietrzaka Drzazgę i mamy dobre perspektywy
|
Dać Alanowi nauczyciela korepetycje z gimnastyki, techniki piłkarskiej oraz 2-3 sesje z psychologiem i zobaczycie, że jeszcze będziemy z niego dumni !
A na poważnie - po cichu liczę, że w wieku 22 lat w końcu zacznie pokazywać formę, na jaką liczyło od dawna mnóstwo ludzi - zarówno w klubie, jak i na tym forum. |
Jak dla mnie jak Alan poprawi się w ustawianiu się do główek i ogółem w grze głową to może byc obrońca na lata, ale musi mocno na to pracować.
|
Alan obrońcą na lata - jak tylko poprawi wszystko! :D
|
Głównie musiałby poprawić wyprowadzenie piłki z własnej połowy i skoczność, walkę o górne piłki. To szwankuje najbardziej.
|
Alan wytatuował sobie kompas i odnalazł się na boisku... cuda :D
|
Najbardziej u Alana to chyba szwankuje gra głową. Przegrywa gorne pojedynki z niższymi od siebie, tak jakby był zbyt ocieżały i miał problemy ze skocznością
|
Uryga niestety zagrał źle. Dał Łęcznej drugą bramkę, nie popisał się w kryciu przy pierwszej, przegrywał walkę o górne i pół górne piłki. To nie tylko nie jest porządny obrońca, ale i nawet materiał na obrońcę - nie może nim być ktoś tak mało skoczny, nie umiejący walczyć w powietrzu czy wyprowadzić piłkę celnym podaniem do przodu dalszym niż na 10-20 metrów.
On tego nie tylko nie umie, ale, co gorsze, nie czuje. Obrońca musi mieć jakąś minimalną zwrotność, technikę użytkową, przegląd pola, przyspieszenie - zauważył ktoś coś podobnego u Urygi? Ano właśnie :) . Musi też umieć wygrywać główki z napastnikami, ustawiać się do takich piłek względem nich, a nie razić wówczas błędami i bezradnością. |
druga bramkę łecznej to dał sędzia gwizdając karny z kosmosu, pierwszą bramkę zawalił Mąka który nawet nie wyskoczył do piłki.
Chciałem zwrócić uwagę aby niektórzy bardziej ważyli swoje słowa bo ostatnio Boguski był tu wyzywany od cweli itd. jakby chujowo nie grał to należy się minimum szacunku dla piłkarzy Wisły |
Juz kiedys pisalem, ze pan pilkarz Uryga bardziej nadaje sie na obrone niz na DM, gdyz:
- teraz to juz praktycznie nie musi podawac do przodu chyba ze dzide - nie musi byc tak ruchliwy jak na DM - nie bedzie mial przed soba Urygi, wiec nie bedzie musial odwalac panszczyzny za dwoch Poza tym fizycznosci nagle nie zmieni czyli: slaby wyskok, slaba zwrotnosc, slaba szybkosc. Reasumujac jak ktos sadzi ze bedzie z niego solidny obronca to niech sie palnie w czajnik bo nie bedzie i to nie sa zadne przepowiednie. Jego gre jako srodkowego obroncy zaklamuje ciagle porownywanie do gry jak defensywny pomocnik stad wydaje sie ze lepiej wypada na tej pozycji. Zreszta cztery bramki stracone w dwoch meczach nie wziely sie znikad. |
Cytat:
|
| Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 14:28. |
Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl