Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Wisła Kraków - piłka nożna (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=5)
-   -   [32 kolejka] LECHIA Gdańsk - WISŁA Kraków, 15 maja, godz. 20:30 (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=9464)

Drozd 16.05.2015 08:14

Jak się laik zabiera za oceny to trudno się spodziewać, że cokolwiek zrozumie. A sprawa jest prosta. Po zachowaniu w nawet jednej sytuacji można ocenić czy ktoś wie o co chodzi czy nie wie. Abstrahując od efektu tego zachowania. Żeby Boguski mógł strzelić pierwszą bramkę musiał odpowiednio się ustawić i wiedzieć jak w takiej sytuacji należy strzelić. Nawet gdyby nie trafił i tak ta sytuacja dowodzi jego klasy. W szerokim tego słowa znaczeniu.

A, że krowa nigdy nie zmienia zdania to jej niewątpliwy przywilej. Bo przecież trudno przyznać się do bredni.

ps. Barientos swoim zachowaniem udowodnił tylko że jest niedojrzały. Dużo brakło żeby zmarnował patelnię wypracowaną przez cały zespół? Tak się gra na podwórku.

wiesniak842 16.05.2015 08:18

:D Buchalik jakby stal w miejscu z wyprostowanymi do gory gornymi konczynami to by sie nawet ruszac nie musial a by obronil. Zachowaj choc resztki obiektywizmu. Poza tym jego gra na przedpolu a raczej jej brak wola o pomste do nieba. Wychodzi na metr pozniej sie cofa albo wcale nie wychodzi. Suma sumarum kazde dosrodkowanie w okolice "piatki" z Buchalikiem w bramce to duze zagrozenie bo do nich praktycznie nie wychodzi. Ogolnie jest chujowym bramkarzem i w sumie nie ma sensu nad tym filozofowac nawet.

Drozd dobrze odleciales. Widac po tym co piszesz, ze w pilke w zyciu nie grales.

63.5 Kg 16.05.2015 08:27

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Drozd (Post 1400551)
Jak się laik zabiera za oceny to trudno się spodziewać, że cokolwiek zrozumie. A sprawa jest prosta. Po zachowaniu w nawet jednej sytuacji można ocenić czy ktoś wie o co chodzi czy nie wie. Abstrahując od efektu tego zachowania. Żeby Boguski mógł strzelić pierwszą bramkę musiał odpowiednio się ustawić i wiedzieć jak w takiej sytuacji należy strzelić. Nawet gdyby nie trafił i tak ta sytuacja dowodzi jego klasy. W szerokim tego słowa znaczeniu.

A, że krowa nigdy nie zmienia zdania to jej niewątpliwy przywilej. Bo przecież trudno przyznać się do bredni.

ps. Barientos swoim zachowaniem udowodnił tylko że jest niedojrzały. Dużo brakło żeby zmarnował patelnię wypracowaną przez cały zespół? Tak się gra na podwórku.

Ale ....a nie zmarnowal i miał szczęście wiec przestan pisać bzdury...

KOMINEK 16.05.2015 08:41

Mnie podobają się dwie rzeczy
1) wku...nie Moskala po meczu za pierwszą połowę - oznacza że faktycznie zależy mu na zdobycie jak najwyższego miejsca i wie że jest na to potencjał.

2) piłkarzom tym co walczą o miejsce w pierwszej jedenastce naprawdę chce się grać.

Barientos zachował się cudownie nieodpowiedzialnie ale bramka jest przepiękna i wcale nie przypadkowa cała akcja przecudna.

Ta bramka może dać mu dużo pewności której mu najbardziej chyba brakuje.

KOMINEK 16.05.2015 08:42

Naprawdę nie dasz radę być w środę na meczu . Nie dasz rady załatwić transportu, zamienić się w pracy. Naprawdę nie dasz rady przyjechać?

lazy 16.05.2015 09:20

Drozd jesteś nie konsekwentny. Chwalisz Boguskiego za ustawienie i technikę a jedziesz po Barrientosie że tak się gra na podwórku. Bez jaj - gol był przepiękny i nie przypadkowy. Cała akcja była świetna ale to co zrobił Jean było kosmiczne. Nie wielu jest piłkarzy którzy zagraliby podobnie. W naszej lidze chyba takich nie ma.

AYALA 16.05.2015 09:24

Jović stylem gry przypomina mi Lahma.Z jego potencjałem może warto go na skrzydłowego przekwalifikować ?

siemstein 16.05.2015 09:44

Hmm, śmierdzi mi tu zwolnieniem Moskala. Cupiał jak zobaczył po ostatniej kolejce, że brakowało nam 5 pkt do 1 miejsca pewnie wymyślił sobie, że na mistrza idziemy. A tu wtopa, dlatego Moskal taki wkur.wiony.

Heh, oczywiście żart.

A na poważnie. Drozd. Gdyby nie takie zagrania jak Barrientosa, które określiłeś podwórkowym graniem, nie byłoby w tym momencie na świecie Messich, Ronaldo, Neymarów itp. itd. Nie porównuję go do tych piłkarzy, ale to co zrobił, chętnie powtórzyłby Messi, który byłby wychwalany pod niebiosa przez cały świat. Nie udałoby mu się, to zjeba. Udało mu się jednak, więc należą się brawa i szacunek dla jego umiejętności. Oczywiście opisuję tylko tę jedyną akcję, w której strzelił bramkę. Bez niej byłby słaby występ.

AS82 16.05.2015 10:25

Kolejny remis 2-2 , tak samo jak z Legia i Jagiellonią nie potrafimy dowieźć zwycięstwa do końca . Jak się chce grac w pucharach to takie mecze trzeba wygrywać.

Kurz 16.05.2015 10:29

Cytat:

Pierwotnie napisane przez siemstein (Post 1400562)
A na poważnie. Drozd. Gdyby nie takie zagrania jak Barrientosa, które określiłeś podwórkowym graniem, nie byłoby w tym momencie na świecie Messich, Ronaldo, Neymarów itp. itd.

Abstrahując od tego, że widzowie przychodzą na stadion właśnie dla takich sytuacji.

silver03 16.05.2015 11:40

http://www.reddit.com/r/soccer/comme..._amazing_goal/

Gol Barrientosa poszedł w świat :D

Patryko 16.05.2015 12:01

@Drozd

Bardzo się cieszę, że Boguskiemu wyszły ostatnie mecze. Niemniej jednak dalej uważam, że jest to po prostu słaby piłkarz, który w normalnej sytuacji finansowej klubu nie miałby tu żadnej racji bytu.

Błysnął dwa razy w meczach z bardzo słabym Górnikiem i chyba niewiele lepszą Lechią. Naprawdę nie chwalmy dnia przed zachodem słońca.

Lukasz 16.05.2015 12:05

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Patryko (Post 1400575)
@Drozd

Bardzo się cieszę, że Boguskiemu wyszły ostatnie mecze. Niemniej jednak dalej uważam, że jest to po prostu słaby piłkarz, który w normalnej sytuacji finansowej klubu nie miał by tu żadnej racji bytu.

Być możę ale patrząc na ostanie mecze ... rodzi nam sie taka mała krakowska 'Barcelona'. Gra z klepki, techniczne gole. I do takiej koncepcji akurat Boguski pasuje.

siemstein 16.05.2015 13:05

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Patryko (Post 1400575)
@Drozd

Bardzo się cieszę, że Boguskiemu wyszły ostatnie mecze. Niemniej jednak dalej uważam, że jest to po prostu słaby piłkarz, który w normalnej sytuacji finansowej klubu nie miałby tu żadnej racji bytu.

Błysnął dwa razy w meczach z bardzo słabym Górnikiem i chyba niewiele lepszą Lechią. Naprawdę nie chwalmy dnia przed zachodem słońca.

Nie powiedziałbym, że Lechia była słaba. Przypomnę, że nie przegrali u siebie meczu od 7 grudnia. A w tym roku nie stracili nawet bramki. Legia tam przegrała i liczę na to, że znów przegra.

El'kabat 16.05.2015 13:06

Sfrajerzyliśmy się jak zwykle i tyle w temacie. Krewa człowieka zalewa, że X mecz w sezonie remisujemy lub przejebiemy z powodu własnej nieudolności.

Druga połowa coś pięknego. Jest szansa,że Barrientos w końcu odpali i nie podzieli losu Riosa.Ten też pamiętam na treningach to była petarda nie z tej ziemi ,a w meczach cień samego siebie.

wanciak86 16.05.2015 13:09

"Slaba Lechia" hehe.
Skandal, ze ktos kto sprzedaje 4 lokcie w twarz w jednym meczu, konczy mecz na placu gry.

serek.c2 16.05.2015 13:31

Cytat:

Pierwotnie napisane przez wanciak86 (Post 1400581)
"Slaba Lechia" hehe.
Skandal, ze ktos kto sprzedaje 4 lokcie w twarz w jednym meczu, konczy mecz na placu gry.

Finansowo wydajecie się mocni, piłkarsko to nadal bardzo średnio wygląda. Tak naprawdę to nie widzę u Was piłkarza, który wygryzłby któregoś z naszej pierwszej jedenastki.

4 łokcie w twarz :D Lepiej pogadajcie z tymi Waszymi Makuszewskimi, bo z takimi grojkami to wychodzicie na największych płaczków ligi ;)

63.5 Kg 16.05.2015 13:38

Cytat:

Pierwotnie napisane przez wanciak86 (Post 1400581)
"Slaba Lechia" hehe.
Skandal, ze ktos kto sprzedaje 4 lokcie w twarz w jednym meczu, konczy mecz na placu gry.

Może nie dyskutujmy kto co sprzedaje...
Widzac frajerstwo i placzliwosc Waszego wielkiego Sebka to szlag mnie trafia...
Gdyby tacy frajerzy grali w Wiśle to dziekuje...

silver03 16.05.2015 13:53

Odstawiając na bok kwestie wygranych/przegranych to Lechia prezentuje się słabo. Niby wszystko mają, ale zespołowi brakuje mocy/charakteru/stylu.

PiVoSH92 16.05.2015 13:56

Fakt jest taki, że u nas piłkarze z jajami i Boguś są. No i Paweł, któremu zdarza się symulka :D Mila, Makuszewski czy Nazario są tacy delikatni jak 3-letnie dziecko, ledwie kontakt i już na ziemi. A taki Jović, też niespecjalnie fizyczny jakoś umie trzymać pion w stykowych sytuacjach.

South 16.05.2015 14:32

jak mieliśmy wygrać grając bez skrzydłowych...

Druga sprawa jaka mi się przypomniała to leżą u nas kontry, praktycznie każde podanie zamiast przyspieszać akcje to ją opóźnia, dochodzą do tego błędy w przyjęciu, brylują w tym Garguła i Boguski.

Wszyscy na mecz w środę !

Vuko 16.05.2015 15:48

Co do Barrientosa chętnie zobaczyłby go w środku ze Stilicem od początku meczu, bo na skrzydło to on chyba za wolny jest.

wislakrakow124 16.05.2015 16:06

Lukasz G. zagral strasznie slaba polowe. Dobrze ze Moskal tez widzial ze nadaje sie do zmiany. Mial on jakies dobre zagranie? Zwalnial akcje Wisly niesamowicie.

s1mone 16.05.2015 17:21

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Elefant (Post 1400547)
Boguskiemu wyjdzie dobry mecz, czasami dwa lub trzy, raz na dwa trzy lata.
Właściwie to nawet nie jest kwestia meczu tylko kilku dobrych zagrań w nim, tak jak wczoraj.

Nie zmienia to oceny tego zawodnika. Nie wiem jakim cudem przedłużono z nim kontrakt.

Ja po prostu myślę, że jesteś zwykłym laikiem, więc wjeżdżał na Ciebie nie będę :)

Gość zawsze daje z siebie wszystko, jest bardzo ruchliwy, co sprawia, że nie tylko jest często pod grą, ale stwarza okazje kolegom. Istnieje coś takiego jak gra bez piłki i Rafał jest piłkarzem godnym naśladowania w swoim zachowaniu na boisku. Inna sprawa to gra z piłką, Rafał praktycznie po ponad 2 letniej absencji nigdy nie powrócił do swojej optymalnej formy.

Facet ma kawał serca i olbrzymią siłę woli, bo wielu by się po prostu złamało i poddało, po tym ile on spędził w gabinetach lekarskich. Ostatnio z resztą coś jakby drgnęło i Rafał gra dużo lepiej. Przypomina tego chłopaka z dawnych czasów, którego uważałem w owym czasie za naszego najlepszego piłkarza (właśnie jego, a nie Pawła). Trzymam kciuki, że podtrzyma passę i nawiąże do dawnych czasów. A nawet jeśli nie, to nadal uważam, że Rafał to są płuca Wisły i bez niego na boisku gramy dużo gorzej. Widzisz mały obrazek, a nie potrafisz się skupić na całości niestety.

Tyle w temacie.

forthy 16.05.2015 17:25

Cytat:

Pierwotnie napisane przez serek.c2 (Post 1400585)
Finansowo wydajecie się mocni, piłkarsko to nadal bardzo średnio wygląda. Tak naprawdę to nie widzę u Was piłkarza, który wygryzłby któregoś z naszej pierwszej jedenastki.

4 łokcie w twarz :D Lepiej pogadajcie z tymi Waszymi Makuszewskimi, bo z takimi grojkami to wychodzicie na największych płaczków ligi ;)

Makuszewski z miejsca by wskoczył do 11ki Wisły ;) w mojej opinii najlepszy skrzydłowy ligi.

Kadry porównywalne, mecz wyjazdowy 2-2 z Lechią to dobry wynik, a tu marudzenie.

Drozd 16.05.2015 17:48

Cytat:

Pierwotnie napisane przez lazy (Post 1400560)
Drozd jesteś nie konsekwentny. Chwalisz Boguskiego za ustawienie i technikę a jedziesz po Barrientosie że tak się gra na podwórku. Bez jaj - gol był przepiękny i nie przypadkowy. Cała akcja była świetna ale to co zrobił Jean było kosmiczne. Nie wielu jest piłkarzy którzy zagraliby podobnie. W naszej lidze chyba takich nie ma.


Chciałem tylko zauważyć, że prostszym i zdaje się skuteczniejszym sposobem było strzelić z pierwszej piłki. To był dziesiąty metr na środku bramki. Rozumiem, że trudno mówić o skuteczności skoro bramka i tak padła, ale Barrientos z piłką odwrócił się tyłem do bramki sześć metrów od niej to przyznasz niecodzienne zachowanie. Myślisz, że jakby stoperem był Głowa to bramka by padła? Po prostu obrońcom w wyniku wcześniejszej akcji zaczęły puszczać nerwy i rzucali się jak ryby wyjęte z wody. Zostali zwyczajnie rozklepani. Gdyby ta akcja została zakończona soczystym walnięciem byłaby nie mniej galaktyczna ;)

Oczywiście Barrientos zrobił to z pełną kontrolą i faktycznie podobnych możliwości w naszej lidze trudno szukać. Ma szybką nogę i jest zwrotny. Niestety, a może na szczęście także postrzelony i lubi mieć piłkę przy nodze. Widać, że się stara uważam że może być ważną częścią zespołu. Oby ta bramka dała mu pewności i świadomość, że w Krakowie już wiedzą na co go stać i teraz pozostaje to przeświadczenie podtrzymywać dobrą zespołową grą.

brylant17 16.05.2015 17:50

@s1mone Czasami mnie RB9 irytuje tym, że nie umie podać celnie wczoraj piłkę oddał bezcen albo podaje do rywala ^^

s1mone 16.05.2015 17:57

Mnie też często tym wkurzał i zagrał wiele słabszych meczy w Wiśle. Nie przeczę.

Często jednak ta krytyka względem niego była przesadzona. Rafał w obecnej dyspozycji jest nie tylko ważnym ogniwem, ale jednym z kluczowych graczy. Ja mu życzę jak najlepiej w przeciwieństwie do forumowych znawców.

Juzio 16.05.2015 18:45

Cytat:

Pierwotnie napisane przez wiertar (Post 1400550)
fakt Buchalik mogł wybronić strzał niemca....

to żaden niemiec tylko austriak :p a tak btw, zastanówmy się co byśmy pisali gdyby ta piętka Barrientosa przeszla tak z 40 cm dalej. Wtedy wszyscy by krzyczeli że spier...lił super akcje. Bo mi się wydaje że on się zwyczajnie ratował, choć troche lekkomyslnie. Wisełka nas rozklepała cudowną akcją a gość się na końcu zamotał. No ale na jego szczęście finalnie wyszła z tego fajna bramka po bardzo fajnej kombinacyjnej akcji. Czy Lechia jest słaba??? Super mocna nie ale słaba też nie. Wisła wcale nie wyglądała jakoś lepiej a należy jednak oceniać zespoły przez pryzmat całego spotkania a nie 25 minut szturmowania bramki. My też mieliśmy okazje, też stwarzaliśmy sytuacje, zwłaszcza skrzydłami. Tylko Lechia niestety czasem tak ma że jak się cofnie to przeciwnik może przez jakiś czas zamknąć nas w "hokejowy zamek". To na pewno jest do poprawienia. Więcej pewności siebie i spokój przy wyprowadzeniu piłki. Ja uważam że Lechia za dużo sił włożyła w pierwszą połowę. Może nie przekładało się to bezpośrednio na sytuacje bramkowe ale sam patrząc z trybun byłem zdziwiony jak wielki jest z naszej strony pressing, jak dużo biegania. Nawet o dziwo u Mili. To sprawiło że w ostatnich 20 minutach zwyczajnie padli z sił, dlatego Wisełka mogła troszkę bardziej poszaleć. No i dzisiaj słabo zagrał Budziłek. Chłop jest przyspawany do bramki, nawet na 5-7 metr nie wychodzi do dośrodkowań...
Biało-zielone pozdrowienia

silver03 16.05.2015 18:55

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Drozd (Post 1400610)
Chciałem tylko zauważyć, że prostszym i zdaje się skuteczniejszym sposobem było strzelić z pierwszej piłki. To był dziesiąty metr na środku bramki. Rozumiem, że trudno mówić o skuteczności skoro bramka i tak padła, ale Barrientos z piłką odwrócił się tyłem do bramki sześć metrów od niej to przyznasz niecodzienne zachowanie.

Przyjrzałem się całej akcji jeszcze raz... Barrientos wbiegając w pole dostał piłkę delikatnie za plecy (lub zabiegł się zbytnio do przodu) przez co strzał z pierwszej był dość problematyczny i nie koniecznie musiałby się zakończyć bramką. Także piłka, którą dostał nie była wcale taka prosta, ale wyszedł z tego świetnie.


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 14:45.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl