Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Wisła Kraków - piłka nożna (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=5)
-   -   Wisła Kraków w Pucharze Polski 2014/2015. (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=9327)

Ajax 24.09.2014 11:13

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Mario Nh (Post 1378022)
Dla mnie bezsensu. Powinien zachować proporcje pół na pół. Wystawia samych rezerwowych, ci jakoś może by sobie poradzili u boku przynajmniej jednego doświadczonego piłkarza w danej formacji. A tak? O co gramy?


W sumie w każdej formacji jest piłkarz z doświadczeniem.

Bieszczad - Żemło, Czekaj(?), Guzmics, Guerrier - Uryga, Dudka, Lech, Sarki, Zając -Stępiński.

Najważniejsze są derby jeśli jakiś kluczowy piłkarz wypadłby przez puchar na Smude poleciały by gromy.

Większość z tych piłkarzy chce grać w pierwszym składzie, pewnie na zmiany wejdą piłkarze z CJL, Zając w pierwszym składzie więc o co chodzi jest tak jak wszyscy chcieli.

Taka zagrywka jest przejawem rozsądku i realizmu.

TRNKRN 24.09.2014 11:13

Zitter od tego roku finał nie daje awansu.

Ajax 24.09.2014 11:25

Cytat:

Pierwotnie napisane przez TRNKRN (Post 1378096)
Zitter od tego roku finał nie daje awansu.

A jak to teraz działa?

silver03 24.09.2014 11:28

Przynajmniej młodzież się ogra ;]

Krav 24.09.2014 11:30

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Ajax (Post 1378098)
A jak to teraz działa?

Europuchary ma albo zwycięzca pucharu, a jeśli jest nim drużyna, która zdobywa mistrza, to puchary daje 4 miejsce w lidze.

Karherop 24.09.2014 11:41

Jeden z dwóch najważniejszych meczy w tej rundzie już przegraliśmy, drugiego nie możemy.

I właśnie dlatego Smuda obronił swoją decyzje odnośnie składu. A jeśli wygramy to pare osób któe po nim mocno pojechało (w tym weszlo) powinno go oficjalnie przeprosić.

For_FuN_ 24.09.2014 12:00

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Karherop (Post 1378068)
i Buchalik, drugiego bramkarza musieli wziąć :P




grając słabo w PP nie spadniesz z ligi, odwrotnie natomiast już tak

finansowo o ile wiem, licząc łącznie z premiami, kasą od NC+ to 2 miejsce w lidze jest dużo bardziej korzystne finansowo od PP. A nawet i 3.

o tym jak te wielkie puchary w Polsce są cenne pokazał superpuchar Polski w tym sezonie, gdzie Legii bardziej opłacało się grać sparing dzień wcześniej, niż mecz z Zawiszą

i Wy się zastanawiacie co się bardziej opłaca?

poza tym skazujecie naszych "rezerwowych" na pożarcie z zespołem który dopiero co dostawał w dupę z Jagiellonią, dostał w dupę od nas i też zagra bez kilku podstawowych zawodników. Lech to nie Real. To tylko polski zespół jakich wiele. Każdy wynik może paść. Każdy wynik równie dobrze mógłby wpaść gdybyśmy grali ze swoim "żelaznym' składem z Boguskim i Gargułą.

Jeżeli myślisz, że możemy spaść z ligi, to nie wiem w jakim ty świecie żyjesz... Poza tym, jak mówie, dojście do finału to tylko kilka spotkań, natomiast v-ce MP, to jakaś kompletna abstrakcja(patrząc na skład osobowy i grę w grupie mistrzowskiej).

Nie wiem, co ma Superpuchac do Pucharu Polski, gdzie na 2 kiepskie drużyny przyjechało trochę ludzi :).

Właśnie jacyś dziwni ludzie rozpoczęli tą dyskusje. bo PP to PP, a MP nam nie szkodzi w tym sezonie. Poza tym zaraz przerwa na kadrę, itd. Można grać podstawowym składem + 3-4 z ławki(Stępiński, Sarki, Donald).
Mam nadzieję, że Ci którzy teraz postulują wystawienie rezerw i odpuszczenie tego mecz(w polskiej rzeczywistości :D, gdzie gra się mało), nie będą psioczyć na Smudę i naszych rezerwowych po ewentualnym blamażu(bo w Poznaniu pewnie zaczną liczyć wynik Skorży od 5 bramek, patrząc na nasze ustawienie).

Co do klasy Lecha się nie wypowiadam, bo ostatnio było tu trochę kosmitów twierdzących, że mamy lepszy zespół od Legii.

Karherop 24.09.2014 12:38

Cytat:

Pierwotnie napisane przez For_FuN_ (Post 1378105)
Jeżeli myślisz, że możemy spaść z ligi, to nie wiem w jakim ty świecie żyjesz... Poza tym, jak mówie, dojście do finału to tylko kilka spotkań, natomiast v-ce MP, to jakaś kompletna abstrakcja(patrząc na skład osobowy i grę w grupie mistrzowskiej).

Nie wiem, co ma Superpuchac do Pucharu Polski, gdzie na 2 kiepskie drużyny przyjechało trochę ludzi :).

no i popatrz, ta kiepska drużyna nas ostatnio ograła, przypadek? jak ty w takim razie chcesz nas nazwać :-p


a tak co do finansów, stawki za 2013:

Nagrody w rozgrywkach o puchar kraju
Faza rozgrywekPuchar Polski
Awans do półfinału
40 tys. zł

Awans do finału
100 tys. zł

Zdobywca trofeum
400 tys. zł

Maksymalnie
615 tys. zł

i teraz odnośnie samych PREMII za medale za grę w lidze, nie licząc stawek standardowych oraz z praw transmisji od nc+

"Ligowa spółka wypłaci dodatkową premię trzem najlepszym klubom ligowych rozgrywek. Wartość medalu wzrosła.

To będzie deszcz pieniędzy. 2,5 miliona złotych za pierwsze miejsce, 1,55 miliona za drugie i 950 tys. za trzecie – tyle wynoszą dodatkowe nagrody Ekstraklasy SA dla drużyn, które zajmą miejsca na ligowym podium."

oraz stawki standardowe:
"Do tego trzeba doliczyć wypłatę w zależności od zajętego miejsca (mistrz dostaje 3,4 mln, każda pozycja niżej to o około 210 tys. zł mniej). Trzecia składowa telewizyjnej dotacji to zapłata za transmitowane mecze - każdy wart jest 160 tys. zł."

i niech każdy się zastanowi co jest bardziej realne, wygranie PP, czy 3 lub nawet 4 miejsce w lidze. I co się nam bardziej opłaca.

siemstein 24.09.2014 12:40

Szczerze, to już w zeszłym roku Smuda mnie wk..ił tym, że odpuścił puchar. Mimo wszystko nie było to na tym etapie, a i drabinkę mieliśmy trudniejszą. Ktoś kiedyś powiedział, że gra w europejskich pucharach się nie opłaca. Gówno prawda, a do LE raczej się nie dostaniemy przez ligę;/

Ogryzek 24.09.2014 13:03

Cytat:

Pierwotnie napisane przez siemstein (Post 1378110)
Szczerze, to już w zeszłym roku Smuda mnie wk..ił tym, że odpuścił puchar. Mimo wszystko nie było to na tym etapie, a i drabinkę mieliśmy trudniejszą. Ktoś kiedyś powiedział, że gra w europejskich pucharach się nie opłaca. Gówno prawda, a do LE raczej się nie dostaniemy przez ligę;/

Ktoś gdzieś coś - nie wiesz a piszesz. Nie opłaca się grać na wstępnych etapach i odpaść. Co jest prawdopodobne jak zespół jest słaby kadrowo - wtedy jak Piast ostatnio trzeba dopłacać do pucharów. Natomiast LE opłaca się bardzo jak już jesteś w grupie, są ciekawi rywale którzy przyciągną widzów. (Przy założeniu że koszty zespołu - pensji piłkarzy nie są nadmierne rozdmuchane - wszak LE to nie LM)

Jak będzie szansa zagrać w pucharach i mieć jako taki solidny zespół - to jak najbardziej grać. W naszym wypadku są konieczne wzmocnienia (przynajmniej 5 klasowych piłkarzy). Jeśli natomiast mamy biedować kolejny rok i dalej mieć zaległości wobec piłkarzy oraz brak jakichkolwiek sensownych wzmocnień - to jedynie możemy na tym stracić. Wtedy lepiej zająć "bezpieczne" 5 miejsce.

c. 24.09.2014 13:26

http://skwk.pl/skwk/4-stowarzyszenie...ech-wisla.html

brylant17 24.09.2014 14:04

Szkoda, że odpuszczamy znowu puchar, pisałem w tamtym sezonie i napiszę w tym to jest dobra droga do gry w Lidze Europy bo, w lidze będzie ciężko o pudło z tą kadrą to co mamy.Jak by się udało przejść Amikę to potem już z górki aż do finału

Devonisch 24.09.2014 14:24

Jest przewidywana gdzieś transmisja z tego meczu?

majomajo 24.09.2014 14:39

Polsat Sport.

Darkh 24.09.2014 14:40

Polsat Sport

siemstein 24.09.2014 14:59

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Ogryzek (Post 1378111)
Ktoś gdzieś coś - nie wiesz a piszesz. Nie opłaca się grać na wstępnych etapach i odpaść. Co jest prawdopodobne jak zespół jest słaby kadrowo - wtedy jak Piast ostatnio trzeba dopłacać do pucharów. Natomiast LE opłaca się bardzo jak już jesteś w grupie, są ciekawi rywale którzy przyciągną widzów. (Przy założeniu że koszty zespołu - pensji piłkarzy nie są nadmierne rozdmuchane - wszak LE to nie LM)

Jak będzie szansa zagrać w pucharach i mieć jako taki solidny zespół - to jak najbardziej grać. W naszym wypadku są konieczne wzmocnienia (przynajmniej 5 klasowych piłkarzy). Jeśli natomiast mamy biedować kolejny rok i dalej mieć zaległości wobec piłkarzy oraz brak jakichkolwiek sensownych wzmocnień - to jedynie możemy na tym stracić. Wtedy lepiej zająć "bezpieczne" 5 miejsce.

Nie sam fakt gry w LE był clou mojej wypowiedzi, a droga do niej, dlatego się nie rozpisywałem :)

rafkur 24.09.2014 15:16

Nie stać nas kadrowo na ligę i puchar. Wcześniej czy później zaczną się kontuzje i będzie zjazd jak w zeszłym roku. Każdy kolejny mecz przybliża tą sytuację. Jeszcze nie mamy pewnej ósemki więc po ch ryzykować? Dyskuję o pucharach europejskich polecam odłożyć. Tak do maja mniej więcej...

rozarian 24.09.2014 17:19

Cytat:

Pierwotnie napisane przez rafkur (Post 1378138)
Nie stać nas kadrowo na ligę i puchar. Wcześniej czy później zaczną się kontuzje i będzie zjazd jak w zeszłym roku. Każdy kolejny mecz przybliża tą sytuację. Jeszcze nie mamy pewnej ósemki więc po ch ryzykować? Dyskuję o pucharach europejskich polecam odłożyć. Tak do maja mniej więcej...

To jak wytłumaczysz wystawienie dziś przez Legię prawie podstawowego składu na Miedź (tylko zdaje się Astiz za Dossę Juniora) ? Mogli postawić na drugi skład, a jednak nie, mimo zbliżającego się meczu z Lechem i za tydzień z Trabzonem. Mieli nasi dwa tygodnie przerwy w rozgrywkach. Trzy kolejki ligowe+jeden mecz w PP i znowu dwa tygodnie przerwy.

Karherop 24.09.2014 18:04

Cytat:

Pierwotnie napisane przez rozarian (Post 1378151)
To jak wytłumaczysz wystawienie dziś przez Legię prawie podstawowego składu na Miedź (tylko zdaje się Astiz za Dossę Juniora) ? Mogli postawić na drugi skład, a jednak nie, mimo zbliżającego się meczu z Lechem i za tydzień z Trabzonem. Mieli nasi dwa tygodnie przerwy w rozgrywkach. Trzy kolejki ligowe+jeden mecz w PP i znowu dwa tygodnie przerwy.

bo grając z nami się nie zmęczyli?

rafkur 24.09.2014 18:12

Legia ma w kadrze 30 zawodników a my na upartego 13 ( mówię o zawodnikach a nie o statystach). Wystarczy czy dalej za trudne?
Puchar Polski? Kogoś to jeszcze obchodzi? Bo droga do LE? Tak droga - przez Kazachstan albo inne pasterskie kraje.

Zresztą po ch ja to piszę.

Mario Nh 24.09.2014 18:32

Drugi raz chcemy na siłę odpaść na siłę z Pucharu Polski. Ostatni mecz z Lechią w pucharze to był czysty sabotaż. Ani jednej składnej akcji. Ja tego nie kupuje. Od środy do niedzieli jest dużo czasu na regenerację. Partyzantka a nie piłka nożna w tym kraju.

Ogryzek 24.09.2014 18:32

Nie ma co, pewnie odpadniemy (chyba że cud) ale mam nadzieje że po walce. Tego wymagam. Gdybyśmy jeszcze chociaż grali u siebie, pewnie rotacja składem nie byłaby tak duża.

(Mam nadzieje że wszechobecni kibice z warszawy chociaż w tym wątku pozwolą na spokojną dyskusję Wiślaków nie wpierdalając się)

rozarian 24.09.2014 19:11

Cytat:

Pierwotnie napisane przez rafkur (Post 1378156)
Legia ma w kadrze 30 zawodników a my na upartego 13 ( mówię o zawodnikach a nie o statystach). Wystarczy czy dalej za trudne?
Puchar Polski? Kogoś to jeszcze obchodzi? Bo droga do LE? Tak droga - przez Kazachstan albo inne pasterskie kraje.

Zresztą po ch ja to piszę.

Faktycznie lepiej nie pisać, jak takie bzdury wypisywać. Szeroki skład Legii nie ma żadnego znaczenia w tym przypadku. Ryzykowali kontuzjami swoich najlepszych zawodników w obliczu dwóch o wiele dla nich ważniejszych meczów. Kazachstany? No tak, Wisła od razu ma dostać Hiszpanie i Anglie itp. Mogę Ci w związku z tym zacytować słowa typów z celi do Kramera w "Vabank 2", gdy go klawisz zawołał:
" Te, może cie k... do Ciechocinka przerzucą!"

fanfan 24.09.2014 19:28

Smuda chce po prostu zrobić sobie przegląd kadr w meczu o coś z mocnym rywalem przy sporej publiczności co będzie wywierać większą presję na zawodnikach . To powinno dać odpowiedź na pytanie który z rezerwowych nada się również do pierwszej 11 na mecze ligowe i nie będzie osłabieniem . Również wystawienie na defensywnym pomocniku Urygi obok Dudki wg mnie ma za zadanie pokazać który na tej pozycji jest po prostu lepszy i czy któryś ze stoperów byłby w stanie zastąpić w lidze Darka w przypadku przesunięcia go do pomocy .

Ilonka 24.09.2014 20:36

1 Polowa .

Bieszczad BRAWO !!!!!!! pozniej dlugo nic i Zemlo !

Reszta Padaka - Sarki ? nie wiem co on tam robi ale on sam chyba nie wie.

Zelari 24.09.2014 20:38

Dalej się ktoś dziwi że Franek woli grać bez skrzydłowych?

shaggy 24.09.2014 20:38

Donald powinien dostac dozywotni zakaz zblizania sie do naszego pola karnego...

AntyMod 24.09.2014 20:39

mam nadzieje ze to ostatania polowa albo mecz Dzikiego w barwach Wisly

markowywislak 24.09.2014 20:42

Donald z Sarkim wypad po sezonie mam nadzieje. Poza tym przepis o obcokrajowcach spoza UE.
Nie mamy młodzieży? Żemło,Lech,Uryga nie odstają od zawodników pierwszego składu. Słabiej Zając, Czekaj też bez jakiegoś błędu ale to dopiero pierwsza połowa. Zobaczymy co dalej, licze na 0-1 fartem.

nieznajomy 24.09.2014 20:49

Brawo chłopaki, robią ile mogą..... craxa .....o derby blisko !!!!


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 14:35.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl