Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Wisła Kraków - piłka nożna (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=5)
-   -   [3 kolejka] Lech Poznań - WISŁA Kraków, 3 sierpnia, godz. 18:00 (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=9322)

Fugiel 03.08.2014 19:31

Boguski !!!!!!! chyba zagrał mecz życia :D ... w obronie :d Ja pierdziele :D .... mam nadzieje, ze to jakiś promyk nadziei, ze ten jeszcze jest w stanie zagrać dobrze...

A Buchalik hmm poczekajmy do końca rundy. Narazie jest średnio :)

brylant17 03.08.2014 19:33

Zastanawiam się jak Brożek nie wykorzystał 3 sytuacji ?? przecież po pierwszej połowie powinno być 0:4...Nie potrzebny faul Głowy po której Amika strzeliła gola,ale Buchalik też nie pozostaje bez winy na duży plus Boguski o.O

Fugiel 03.08.2014 19:33

Cytat:

Pierwotnie napisane przez domin_czyzyny (Post 1370826)
Ja pije!!!! ;) wygrana z amiką w pyrlandii to zdarzenie wyjatkowe!

Dokładnie, w dużo silnieszym składzie dostawaliśmy tam oklep.

Brawo WISŁA !

Galonek 03.08.2014 19:49

Co do Brożka, to zagrał dzisiaj katastrofalnie, ale mam wrażenie, że grał na lekach przeciwbólowych. Inna sprawa, że takie sytuacje jakie miał powinien wykorzystywać nawet po wiadrze wódki i worku trawy. Jeżeli w istocie Paweł grał z bólem, to dziwi mnie, dlaczego Franz tak długo trzymał go na placu, podczas gdy na ławce ma prawdziwą perełkę.

kerim1906 03.08.2014 19:53

Boguś wymiata, Garguła 2, i lecz zdechł, teraz warszawiaczki trójeczkę w środę w plecy i tydzień udany

mitmichael 03.08.2014 19:54

Cytat:

Pierwotnie napisane przez brylant17 (Post 1370831)
Zastanawiam się jak Brożek nie wykorzystał 3 sytuacji ?? przecież po pierwszej połowie powinno być 0:4...Nie potrzebny faul Głowy po której Amika strzeliła gola,ale Buchalik też nie pozostaje bez winy na duży plus Boguski o.O

O niewykorzystanych sytuacjach Brożka Smuda powiedział: „Paweł narzekał ostatnio na kontuzję, trenował nieregularnie i to się przełożyło na brak pewności, a w efekcie na brak bramki strzelonej przez naszego najlepszego napastnika”.

Revolver 03.08.2014 20:00

Dobra, ktoś to w końcu musi napisać, bo niektórzy mają najwyraźniej duże kłopoty z ogarnięciem jak działa świat i rzeczywistość.

Piszecie, że gdyby Brożek wykorzystał wszystkie sytuacje, to byłoby 5-0. Ok...

GDYBY Brożek wykorzystał swoją pierwszą okazję, to do kolejnych, o których mówicie, w ogóle by nie doszło, bo piłka byłaby w innym miejscu, akcja zaczęlaby się gdzie indziej itd, itd. MOŻE byłyby INNE sytuacje, może nie byłoby w ogóle, a może Amica wpie*doliłaby nam 4 bramki, a może my im 7. W każdym razie, mecz wyglądałby kompletnie inaczej.

4karol4 03.08.2014 20:05

Ok. Teraz spokojna analiza.Mecz pokazał, że mamy piłkarzy, którzy ciągle potrafią grac w piłkę. Niestety brakuje nam regularności, do tego dochodzi krótka ławka, dlatego co najwyżej będziemy drużyną środka tabeli. Czasem zagramy genialnie, czasem beznadziejnie. A przeważnie nijak. Sytuacja wygląda podobnie jak rok temu. Po pięknej wygranej z Lechem wielu widziało już w nas mistrza. Potem przyszło rozczarowanie.
Pierwsza połowa to mistrzostwo świata w frajerstwie. Powinniśmy prowadzić 4-0 i na drugą połowę wyjść jak na sparing. Z tak mocnym rywalem trzeba być do bólu skutecznym. Powodzenie pierwszej połowy to delikatne cofnięcie się i agresja w drugiej linii. Nasi pomocnicy nie dali rozgrywać piłki Lechowi, często zmuszali ich do prostych błędów. Po takich przechwytach wyprowadzaliśmy szybkie ataki, po których mogliśmy strzelić więcej bramek. Byliśmy dobrze ustawieni, po przejęciu w tempo wychodziliśmy na wolne pozycje. Za tą połowę trzeba pochwalić obronę, bo oprócz sytuacji Teodorczyka po błędzie Dudki Lech nie wypracował sobie żadnej okazji.
Na drugą połowę wyszliśmy bronić wyniku i sami się prosiliśmy o bramkę. To była kwestia czasu kiedy Lech strzeli kontaktowego i dostanie wiatru w żagle. Niestety raczej nie dobra gra Lecha sprawiła, że nas zepchnęli tylko asekuranctwo Smudy.. Lech miał więcej swobody w rozgrywaniu piłki, nasi przyczajeni pod swoją bramką nie bardzo myśleli o akcjach zaczepnych. W zasadzie powtórzyło się Zabrze z zeszłego sezonu, z tą różnica , że mieliśmy sporo szczęścia przy bramce Donalda. Buchalik zawalił przy pierwszej bramce, ale co to jest przy tym co zrobił Broziu..Szczególnie kluczowa mogła być bramka na 3-1 w drugiej połowie. W tym meczu stworzyliśmy sobie więcej okazji niż stworzymy sobie przez następne kilka kolejek.
Wygrana cieszy, ale nie zmienia to naszej sytuacji. z drużynami grającymi defensywnie nie radzimy sobie z atakiem pozycyjnym. Jak przychodzi nam grac z rywalem grającym otarta piłkę to wygląda to nieźle. W kadrze mamy 12 ogranych ligowców, dopóki wszyscy będą zdrowi to powinno być nie najgorzej, można myśleć o górnej 8. Ale, że prędzej czy później kadra się posypie to nie widzę tej jesieni w kolorowych barwach..

adam_09 03.08.2014 20:16

Ty piszesz analizę czy skrót meczu?

DevilMayCry 03.08.2014 20:26

Tydzień temu Cię jebałem.... dzis jako pierwszy Cię przeproszę.... Boguski= Pirlo/Gattuso (w tym meczu). Brawo "Boguś"... Niesamowity mecz dziś w Poznaniu.

Ave Wisła!!!!

PiVoSH92 03.08.2014 20:42

Co jak co, ale dziś Boguś udowodnił, że ostatnie 20 minut z Piastem nie było przypadkiem. Zagrał bardziej cofnięty, miał więcej piłek i pokazał, że umie kreować grę. Nie jest to może poziom Chrapka, ale spokojnie podczas nieobecność Ostoi może zagrać u boku Urygi, dodając mu pewności. Alan też nie zagrał dziś złego meczu, nic nie zawalił, wiele dobrego też nie zrobił, ale to samo można powiedzieć o środkowych obrońcach. Boczni - bajka, Burliga asysta, świetna gra w ataku, nieco gorzej w obronie - trochę jak jeździec bez głowy. Sadlok wręcz przeciwnie, spokój, opanowanie, Boguski schodzący do środka robił mu więcej miejsca i pokazał kilka razy dobre podania, ogólnie mecz bardzo na + zaliczył. Guła - wiadomo, im częściej w środku, tym lepiej - potrafi wykreować grę, sytuację sobie czy Brożkowi, do tego dwa razy znalazł się w dobrym miejscu i występ bardzo dobry. Stilic - na stojąco, jak zwykle, ale on cały czas za długo holuje tą piłkę, mało podaje, ale gdy już to robi - bajka. Podanie do Burego - świetne. Do Brożka też dogrywał dobrze, ale to Paweł, który nawet lekko kontuzjowany gra słabo - brakuje koncentracji i pewności siebie w wykańczaniu sytuacji. Buchalik raz zjebał, faul na Trałce to w sumie konsekwencja poprzedniego błędu, ale ogólnie niezły występ, nie dawał za dużo szans, dobrze skracał kąt i grał na przedpolu.

mitmichael 03.08.2014 20:48

To sie porobilo, Garguła w 11stce kolejki a dodatkowo został wybrany GRACZEM KOLEJKI :D Dodatkowo w 11stce kolejki znalazł sie Łukasz Burliga. Nie było natomiast Boguskiego, pewnie gdyby cos strzelił to by sie znalazł. Zastanawiali sie takze nad Stiliciem ale go nie wybrali. Krytykowałem Gargułe, ze na skrzydle nie potrafi grac a ten zrobił mi psikusa :D Ciekawe czy jeszcze na tej pozycji zagra dobrze

-Goral- 03.08.2014 20:52

Ale wcześniej piłkarzem meczu wybrali Boguskiego:D Niezły bu.del tam mają.

W ogóle ten progam już dawno zszedł na psy. Pogadają się, pośmieją się nic ciekawego.

mic 03.08.2014 21:02

Dudka dawał koszulke POZnaniakom ?!

Sardyn 03.08.2014 21:08

Ściągał a czy dał to się nie dowiemy :).

john_doe92 03.08.2014 21:13

Cytat:

Pierwotnie napisane przez 4karol4 (Post 1370839)
Pierwsza połowa to mistrzostwo świata w frajerstwie. Powinniśmy prowadzić 4-0 i na drugą połowę wyjść jak na sparing. Z tak mocnym rywalem trzeba być do bólu skutecznym. Powodzenie pierwszej połowy to delikatne cofnięcie się i agresja w drugiej linii. Nasi pomocnicy nie dali rozgrywać piłki Lechowi, często zmuszali ich do prostych błędów. Po takich przechwytach wyprowadzaliśmy szybkie ataki, po których mogliśmy strzelić więcej bramek. Byliśmy dobrze ustawieni, po przejęciu w tempo wychodziliśmy na wolne pozycje. Za tą połowę trzeba pochwalić obronę, bo oprócz sytuacji Teodorczyka po błędzie Dudki Lech nie wypracował sobie żadnej okazji.

To jest właśnie to o czym mówiliśmy przed meczem. Wyglądało to dobrze bo był pomysł, byliśmy lepiej ustawieni od tyłu (wreszcie pomocnicy odpowiedzialnie wracali do formacji obronnej) i bardzo fajnie wychodziliśmy do kontr. To jest nasze granie i trzeba go szukać. Na pewno powód do optymizmu ale nie wiele zespołów da nam tyle miejsca w ataku

IncognitoTSW 03.08.2014 21:30

Cytat:

Pierwotnie napisane przez baton (Post 1370855)
Dudka dawał koszulke POZnaniakom ?!

No wiesz, tam się wychował. Z tego klubu przyszedł do Wisły.

Ogryzek 03.08.2014 21:30

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Mario Nh (Post 1370804)
Jezu, miesiąc z życia wyjęty.

Brożek mógł strzelić 4 gole.
Wreszcie dobra taktyka Smudy, a te wszystkie opowiadania o ofensywnej grze były tylko zasłoną dymną. Wreszcie zagęszczenie środka w defensywie i gra kontrą.
Brawo Wisła!

Dziś Buchalik zawalił bramkę, ale generalnie nie jest wart takiej krytyki za całokrztałt w trzech meczach.

Wisła 5, Cracovia 0.

Dokładnie tak jak napisałeś, wreszcie dobra taktyka Smudy na ten mecz:)

Bardzo cieszy taki mecz i takie zwycięstwo, teraz tylko ograć smrody z Chorzowa i dalej do przodu!

Matejas_ 03.08.2014 21:36

Cytat:

Pierwotnie napisane przez mtk (Post 1370817)
ps. szkoda, że nikt nie napisał jeszcze że bramkę z Łęcznej, z Piastem i wolnego z Lechem Miśkiewicz by wyjął z palcem w dupie, bo jest wyższy
Miśkiewicz wyjąłby to z palcem w dupie, bo jest LEPSZY. Miał trudną sytuację zastąpienia Pareiki z dnia na dzień i temu podołał. Buchalik tego nie potrafi. Jest słabym bramkarzem co udowodnił (3 macze 3 jego bramki). Miśkiewicz w trakcie całego sezonu zawalił 2.
Porównywanie Buchalika do Miśka to lekki nietakt.
Mieliśmy bramkarza, który słabo grał nogami, teraz mamy takiego, który słabo gra rękami.

Zobaczymy po rundzie!

Cytat z wislakrakow.com:
"Paweł mógł zdobyć w Poznaniu aż pięć goli i gdyby Wisła nie wywiozła trzech punktów ze stadionu "Kolejorza", to właśnie on byłby uznanym głównym winowajcą."

Półtorej roku temu było gadanie po co komu gość co nigdzie nie grał, nic nie osiągnął, brak doświadczenia zupełny, coś tam poćwiczył w juniorach Milanu a i tak wciskali go gdzieś po amatorskich drużynach, gdzie mu tam do Pareiki, głupio robią bo Sergiej był najlepszym bramkarzem w historii Wisły! Rok temu połowa narzekała, że nie istnieje na przedpolu, że nogami nie umie grać, że każdy ma palpitację serca jak Miśkiewicz ma zagrać piłkę nogą! Przy rzutach wolnych Miśkiewicz zachowywał się dokładnie tak samo jak i Buchalik. Gole Starzyńskiego i Balaja są analogiczne do tych Wróbla i Podgórskiego. Miśkiewicz jednak miał dużo więcej na sumieniu aniżeli 2 bramki. W meczu z Koroną spadła odpowiedzialność na Chaveza, dlaczego teraz osądzany jest Buchalik a nie faulujący Głowacki na 20 metrze przed bramką? Gdy sędzia odgwizdał wolnego wiedziałem już że będzie bramka. Jeśli chodzi o sytuację z karnym, zgodze się, że tylko Buchalik się do tego przyczynił, ale... jest właśnie jedno ale! Burić też dwa razy wypluł piłkę.

dawiss 03.08.2014 21:41

Trzeba byc niezle nakreconym przeciw Buchalikowi zeby winic go za wiecej niz dzisiejszego karnego w tym sezonie...

sayek89 03.08.2014 21:44

Cytat:

Pierwotnie napisane przez sayek89 (Post 1370748)
Właściwie to dziś każdy wynik jest możliwy. Ja liczę że Wiślacy powalczą i wygrają w końcu pierwszy mecz, bo gdzie jak nie w Poznaniu to zrobić ;) Gwiżdże na to jaki mam obecny skład, czy słaby czy inny, nie ma to znaczenia. Jeśli chcesz wygrać to zrobisz wszystko aby to osiągnąć. Lech to nie drużyna która powala bez przesady też. Więc mamy prawo wymagać zwycięstwa, a dopiero po meczu się okaże czy było to realne.

No tak jak pisałem przed meczem, stało się ;)

KOMINEK 03.08.2014 21:48

Co tu gadać fajny mecz. Pewnie, że można narzekać że Paweł że Buchalik ale piłka nożna jest grą zespołową i to zespól Wisły Kraków pokonał zespół Lecha Poznań i to na wyjeździe.

A ja powiem cos więcej dobrze że nie pojechali po nich 5:0 bo obawiam się że za tydzień z Ruchem wyszli by na mecz jako półbogowie i mogli by zaliczyć wtopę. Paweł jest na pewno teraz żądny krwi i mam nadzieję, że upuści jej trochę Ruchowi

Matejas_ 03.08.2014 22:04

Cytat:

Pierwotnie napisane przez dawiss (Post 1370863)
Trzeba byc niezle nakreconym przeciw Buchalikowi zeby winic go za wiecej niz dzisiejszego karnego w tym sezonie...

Eee, Gmoch robił symulacje i wyszło, że Miśkiewicz by to wyciągnął. Dodatkowo Pareiko mógłby sprokurować karne, bo i tak w większości przypadków je bronił, ale jeśli mowa o prokurowaniu... to sprokurowane są fakty odnośnie pewności Buchalika w bramce :)

s1mone 03.08.2014 22:43

Buchalik zawalona bramka - pierwsza tak naprawdę bezdyskusyjnie i bez żadnych sprzeciwów.
Szkoda.

Co do meczu - a nie mówiłem, że Lech do pojechania? Szkoda, że to forum wytwarza taką toksyczną atmosferę wokół tej bądź co bądź dość ciekawej drużyny.

Bardzo cieszy, że Boguski zagrał świetny mecz :) Aż się stare czasy przypomniały. Brożek bez komentarza, jakby tam na szpicy był Zając to na pewno coś by wpadło. Niech się chłop wyleczy dobrze bo szkoda jego i naszych nerwów.

filemon 03.08.2014 22:53

Kilka moich wniosków.
1. Naprawdę dajcie czas Buchalikowi. Na pytanie "po co, to ograny w lidze bramkarz", odpowiadam: choćby po to, by zgrał się z obrońcami. Albo by współpraca z trenerem br. zaczęła jakoś owocować. Pół rundy może być wymierne, choć i na więcej powinien liczyć.
2. Uryga - naprawdę przyzwoity mecz, starałem się skupić na jego grze i jestem podbudowany, może z tego coś być jeszcze.
3. Boguski - będę setnym, który pieje z zachwytu, duży plus dla Smudy, że mu znalazł takie miejsce, gdzie zyskał i on, i Uryga.
4. Smuda - od ok. 60 minuty prosiło się by za Brożka wpuścić Zająca, a za Jankowskiego Guerriera, oni tam umierali powoli a ten dalej bez zmian :/
5. Sadlok kolejny raz pozytywnie, to jest dla mnie największa niespodzianka.

forthy 03.08.2014 23:24

Ogólnie mecz dobry (poza setkami PB23 i wypluciem Buchalika).

Ale na wyjeździe takiej pół godziny jak między 15 a 45 minutą to ostatnio kiedy? Schalke?

Sadlok > Bunoza z prostej przyczyny. Mniej efektownie, a efektywniej. Bez głupich żółtek, a z przodu stwarza nieporównywalnie większe zagrożenie na lewej flance. Teraz Ruch - w dołku, po meczu w pucharach. Oby wpadły 3 punkty.

PiVoSH92 03.08.2014 23:29

Oglądając powtórki akcji z całego meczu - Brożek większość meczu chodził, człapał, kilka sprintów było u niego wymuszanych przez podania, sam nie grał nic. Wniosek (który powinien się nasunąć po wiośnie, ale cóż) jest taki, że lekko kontuzjowany Brożek gra gorzej od Bogusia...

Kurz 04.08.2014 00:16

Cytat:

Pierwotnie napisane przez dawiss (Post 1370863)
Trzeba byc niezle nakreconym przeciw Buchalikowi zeby winic go za wiecej niz dzisiejszego karnego w tym sezonie...

Buchalik jest bardziej krytyczny wobec siebie, bo sam przyznał, że i w pierwszym i drugim meczu mógł się zachować lepiej.

Dzimi 04.08.2014 00:21

Boguski - przebłysk Wisły z lat 2007-2009. Tak dobrze (mam na myśli - dokładnie, skutecznie) grających piłkarzy wtedy było 11.

WislaFan123 04.08.2014 00:28

Cytat:

Pierwotnie napisane przez mitmichael (Post 1370850)
To sie porobilo, Garguła w 11stce kolejki a dodatkowo został wybrany GRACZEM KOLEJKI :D Dodatkowo w 11stce kolejki znalazł sie Łukasz Burliga. Nie było natomiast Boguskiego, pewnie gdyby cos strzelił to by sie znalazł. Zastanawiali sie takze nad Stiliciem ale go nie wybrali. Krytykowałem Gargułe, ze na skrzydle nie potrafi grac a ten zrobił mi psikusa :D Ciekawe czy jeszcze na tej pozycji zagra dobrze

Ale co sie porobilo? Juz w poprzednim sezonie Gula byl z Brozkiem naszym najlepszym graczem... I jeden i drugi w czołówce klasyfikacji kanadyjskiej...


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 22:35.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl