![]() |
Wiadomość z ostatniej chwili
Cytat:
http://www.whisper2.com/wp-content/u...7/DSC_0065.jpg |
Moim skromnym zdaniem to fajnie by było abyśmy się znowu nie pchali przed szereg w walce o "wolność WASZĄ i naszą", zachód będzie dalej robił interesy ze wschodem a my dostaniemy znowu po d....
|
Przed szereg nie, ale jedynym ratunkiem dla Europy jest jedność w stosunku do agresora. Jeśli każdy będzie ciągnął wózek w swoją stronę, to istota Uni Europejskiej nie ma sensu.
Tyle, że jakaś pacynka z Francji powiedziała, że póki co nie zamierza zaprzestawać produkcji broni dla Rosji |
Cytat:
|
Cytat:
Cytat:
Cytat:
Cytat:
Cytat:
|
Wzdłuż granicy z obwodem Kaliningradzkim trzeba rozmieścić baterie złożoną z Kuby Wojewódzkiego, Marii Peszek, i Kazimiery Szczuki. Na rozpoznanie wysłać Kuźniara z TVN24. W punktach informacyjnych umieścić POchanke i Lisa.
Oni poprowadza nas do zwycięstwa :) |
I Grodzkiego - a do ruskich wysłać jasny przekaz "oto co robimy z jeńcami" ;)
|
Nafaszerować viagrą i zrzucić na spadochronie na jeden z rosyjskich statków. Rosyjscy marynarze będą zachwyceni.
|
Cytat:
Jedyna możliwą wojną w Europie (poza Ukrainą) jest wojna ekonomiczna, której Rosja nie będzie w stanie wygrać. Także wasze dywagacje o sile lub "sile" polskiej armii to taka burza w szklance wody... |
Cytat:
|
Cytat:
Tematem Ukrainy trzeba sie było zajmować 20 lat temu - (podobnie jak tematem Białorusi i Litwy) , powinny były tam funkcjonować chocby Instytuty finansujące edukacje ukraińców na kierunku Polskim - identycznie jak robią NIemcy w Polsce. Wtedy mozna by poważnie angażować się w ich sprawy liczac na wymierne korzyści w przyszosci polegające na tym że nasz wysiłek i ryzyko może byc zrekompensowane bardzo bliskim sojuszem może federacją które sa nam niezbędne jeśli mamy równoważyć dwóch największych naszych potencjalnych wrogów Niemcy i Rosje. Polska nie ma realnych atrybutów a nikt poza nia i jeszcze słabszymi niz Polska sąsiadami Rosji i Ukrainy tym tematem poważnie się nie zajmie Rosja nie boi się blokad ani izolacji ponieważ moze bez tego bardzo dobrze funkcjonować , ponadto silowniki rzadzące w Moskwie nie są wrażliwe na tego typu naciski. Działają w systemie faktów dokonanych doskonale wiedząc że ŚWIAT pokrzyczy ,postraszy i tyle z tego będzie.Nikt nie ginał za Gdańsk i nie będzie za Krym Jedyne co mogloby ich powstrzymac to akcja militarna a ta nie nastapi - a jakby już to grozi wojną światową. Jedyna opcja - bardzo niebezpieczna - ale w długim okresie korzystna opcja- to ścisły sojusz Koalicji - Polska (Ukraina, wraz z krajami bałtyckimi,Rumunią i Węgrami) , Turcji (zainteresowanej akwenem Morza Czarnego) i Japoni (która ma konflikt o Kuryle). Realnie wtedy byłaby szansa na sukces militarny. Jedno pytanie co mielibyśmy w zamian osiągnąć (poza ewidentnym zagrożeniem dla Polski ze strony Rosji w dlugim okresie czasu) ? - i tu uważam że powinny byc ustalenia z Ukraina na temat co najmniej spraw zwrotu majatków i ziemi Polaków zagrabionych po IIWŚ, zgoda na wspólną edukacje historyczna i polskie instytuty na Ukrainie. W innym wypadku ryzyko byłoby zbyt duże. Zaznacze że pomijam obecny stan polskiej armii. Uważam że w perspektywie kilku miesięcy i przy założeniu że USA potrzebowałaby KOGOŚ kto zajmie sie tematem konfliktu bez angażowania bezpośrednio Waszyngtonu - mogliby po bardzo preferencyjnych cenach dostarczyc najnowszy sprzęt, a nawet polski rząd mógłby - (POWINIEN!) negocjować w tej sytuacji zaopatrzenie się w broń atomową.Która tak czy siak jest nam niezbedna. Tym sposobem zyskujemy realny wpływ w przysżlosci na dawne kresy , jednocześnie wzbogacając arsenał militarny oraz likwidując jednego z największych wrogów w historii a ryzykując straty ktore podczas wojny są nieuniknione. Jednocześnie wygrana akcja militarna powinna spowodowac podział Rosji - tu napewno zaniteresowana byłaby Japonia, Chiny i kilka innych krajów |
Cytat:
|
Masowe zbrojenie Polski? Po co? A przede wszystkim skąd na to pieniądze? Już nie mówie o siłach jakimi dysponuję Rosja(druga armia świata). USA nie wiedzą, co zrobić(i na razie są bezsilni), a tu mowa o polskich ruchach. W wojnie konwencjonalnej jesteśmy skazani na porażkę.
Po cichu liczę, że w przypadku wybuchu konfliktu zbrojnego, to Turcy nie pozostaną obojętni(wczytujac sie w wypowiedzi najważniejszych polityków), a wtedy flota czarnomorska zostanie bardzo szybko rozbita. W końcu oni muszą zadbać o bezpieczeństwo tatarów. Na inne państwa nie ma co liczyć. Najgorszy scenariusz, to pierwszy ruch ze strony armii ukraińskiej, bo wówczas Putin przegoni ich do naszych granic, a na czele państwa stanie moskiewski kacyk. Po raz kolejny potwierdza się to, że w przypadku agresji mocarstwa wszelkie umowy międzynarodowe przestają obowiązywac(tzn. nie są realizowane). |
takie tam ciekawe zdjęcia
|
I przez tego kut....Putina Euro leci w gore w ladnym tempie...
|
W takiej chwili to ch.... z euro.
|
Cytat:
A te opowiesci o Turcji i Flocie czarnomorskiej naprawdę zabawne :) chocioaż zabawniejsza jest ta izolacja gospodarcza Rosji podana przez kubę j.g., którą eurocioty z EU napewno wprowadzą :) |
Cytat:
|
Cytat:
|
Cytat:
|
Cytat:
|
Cytat:
Dodatkowo: Kacapy owszem armię mają bolszą ale z uzbrojeniem już nie jest tak kolorowo. Owszem są jednostki elitarne i te są uzbrojone, wyszkolone i cholernie mocne ale większość raczej nie powala. Nie twierdzę, że nasza również "cudowna" armia da radę ale taka zabawa nie trwałaby 3 dni to pewne. Kacapy najpierw muszą przejść Ukraińców a ci owszem mają armię jeszcze gorzej uzbrojoną od nich samych a dodatkowo 5 x mniejszą tyle że mogą powołać chyba coś koło 4 mln rezerwowych a ci jacy by nie byli coś tam ustrzelą - ruskie musieliby na takową okazję ściągnąć przynajmniej 100 k swoich wojsk z innych rejonów co pewnie szybko skutkowałoby "pobudką" Gruzinów, Czeczeńców i ch wie których jeszcze dzikich. Z Turasów bym się nie śmiał bo Krym zawsze się im podobał a mają pod bronią 700 k wojska dobrze wyszkolonego i dobrze uzbrojonego ( przez hamerykańców na okoliczność sympatycznego sąsiedztwa). Także jak dla mnie gdyby faktycznie doszło do tej wojny to byłby koniec ruskich w aktualnej formie. Jedyny potencjalny sojusznik to Korea Pn gdzie wszyscy są w armii ale obiad widzieli w 2010. Zawsze oczywiście Japońcy mogą sobie przypomnieć o Kurylach ( o których nigdy nie zapomnieli) a Chinole mając sąsiedztwo owszem pustej na górze Syberii ale pełnej od surowców pod spodem ( których sami mają za mało). Dodatkowo Chinole zawsze nienawidzili ruskich nawet w latach 70. Jak dla mnie to na tą chwile są dwie możliwośc: Putin "odpłynął" i albo przypłynie albo go znikną sami swoi ewentualnie skończy się w porywach na autonomii Krymu i na to gra Putin. Myślę, że dzisiaj sam nie wie co z tym zrobić bo owszem Unia jest spedalała ale mimo wszystko nie spodziewał się żadnej reakcji oprócz wpisów na fejsie a tu zonk coś tam jazgoczą. Jak wiadomo z takiego jazgotania czasami rodzi się coś większego bo w pewnym momencie nie wypada się wycofać. Pożyjemy (oby dłużej niż do 2015) zobaczymy. Sam mam kategorię A i zaczynam się zastanawiać czy to dobrze ))) |
Cytat:
|
Cytat:
NATO w sposób militarny oczywiście nie zareaguje, bo nie po to blokowane i opóźniane są próby nadawania statusu kandydatów, żeby później tworzyć jakieś zobowiązania ad-hoc wobec państw, które nie są członkami sojuszu. Brak reakcji Zachodu spowoduje natomiast zgodę na zburzenie ładu, który Zachód sam ustanowił i oddawał mu nabożną cześć. Są oczywiście na Zachodzie(starym) politycy, którzy tego nie pojmują albo pojąć nie chcą. W czwartek nadzwyczajne posiedzenie Rady Europejskiej więc będzie okazja przekonać się czy i na ile pewne osoby rozumieją powagę sytuacji. Dzisiaj Rada Unii w składzie ministrów spraw zagranicznych nazwała rzeczy po imieniu. Inwazję agresją, a soldatów bez emblematów siłami zbrojnymi Rosji. Podkreśliła też, że Krym w świetle prawa nie ma możliwości organizowania referendów dotyczących swojej przynależności terytorialnej. Nadto używany powszechnie termin ,,de-eskalacja'' został sprecyzowany i Unia wezwała Rosję do natychmiastowego wycofania wojsk bo baz. Nie ma nowomowy i owijania w bawełnę, a to już plus. |
Cytat:
|
Nie bronię Rudego ale w przypadku gazu z USA nie jest to takie proste. Oni wcale nie chcą go eksportować. Mają tani gaz dla siebie przez co ich gospodarka ma łatwiej. Francja i Niemcy nie tyle są ruskimi pachołkami co mają wyjebane na kogokolwiek poza samym sobą. Taka karma - każdy patrzy na swój interes. Obiektywnie - jakie znaczenie z punktu widzenia Francuzów ma nawet powiedzmy aneksja Polski przez Ruskich? Odpadnie konkurencja w kolejce po dopłaty dla rolników...
|
To po h... nam taka unia? Żeby ryb nie można było łowić i kiełbas wędzić? Trzeba walić prosto z mostu jak się s....ią dla kasy to nazywać ich ku..ami.
Cytat:
|
Cytat:
Turański raj. |
Cytat:
|
Jeśli ktoś woli niedźwiedzią łapę w Polsce od multi-kulti oraz lewactwa jakie w tej chwili mamy w kraju to mówiąc delikatnie jest pojebany.
|
| Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 23:58. |
Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl