![]() |
profesjonalne jest pchanie kasy bez opamiętania ?
|
Cytat:
Irytują mnie ludzie, którzy myślą, że profesjonalizm = kasa. |
Podstawowe pytanie brzmi czym ma być Wisła Kraków? Do czego dążymy. Jakie stawiamy sobie cele?
Tylko odpowiedzi muszą być realne i prawdziwe. Czy Wisła ma być klubem walczącym a) o to by grać w ekstraklasie czasem urywając punkty faworytom b) grać o środek ekstraklasy z możliwością powalczenia o PP c) walczyć o mistrza i czasem coś tam pokazać się w europie d) walczyć o mistrza i pokazywać się w europie e) walczyć o mistrza i LM Dotychczas karmiono nas celem ,,d” i ,,e” ale czy są to cele realne? Nie łudźmy się, żaden szejk do nas nie przyjdzie bo niby po co ma się pchać do buraczanej ekstraklasy. Kto ma w nas niby zainwestować ? Rozejrzyjcie się czy ktoś wpompował naprawdę wielką kasę w jakiś klub z byłego wschodniego bloku (nie licząc oligarchów ze wschodu). Myślę że naprawdę jest właściwy czas by odpowiedzieć sobie na te pytania musimy to zrobić my i zarządzający klubem. |
Cytat:
Tu naprawdę nie trzeba tak wielkich pieniędzy, by zdobywać MP. Trzeba mieć ludzi z głową, którzy będą wiedzieli, kogo sprowadzić, nawet tego na pierwszy rzut oka paradoksalnie słabszego. Nie mamy takich ludzi - inne kluby mają. I to jest nasz problem, a nie pieniądze. Bo kasa na MP to nie jest aż tak wielki problem jak się niektórym wydaje. A już z pewnością nie jest to pierwszorzędny czynnik decydujący o wynikach zespołu. Jakość, chociażby w sztabie sportowym należy podnieść, a wyniki przyjdą. Dywagacje na temat Smudy zaliczam do egzotycznych. A jak się okażą prawdą, to chyba kibice doskonale wyrazili się na ostatnim meczu co sądzą o jego pojawieniu się przy Reymonta. |
Cytat:
Przeczytaj to jeszcze raz, a jak nie pomoże to aż do skutku. |
Cytat:
Teraz stadion jest, potencjał też spory bo jak na taką chujnie którą od dawna nie da się oglądać, przychodzi po 13-20 tyś ludzi, to wyobraźmy sobie ile by przychodziło na drużynę grającą dobrą piłę. Gdzie wiadomo że tu nie chodzi tylko o kasę bo każdą kasę można zmarnować, co niestety nasz klub też pokazał w pierwszych latach gdzie pieniądz był na prawdę spory. Na dziś sytuacja jest taka ze taki budżet jaki mamy, powinien powodować to, że powinniśmy być jednym z głównych kandydatów do mistrza. Tak nie jest bo niestety większość zawodników jest przepłacona Na dziś jesteśmy niestety nierentowną firmą, co gorsza by odzyskać rentowność to trzeba by w tą firmę mądrze zainwestować a na to się nie zanosi Tak więc najpewniej czeka nas schodzenie z kontraktów + brak jakiejkolwiek kasy by pozyskać godnych następców.Spadek budżetu pociągnie jeszcze większy spadek sportowy a co za tym idzie - spadek wpływów - prawdopodobnie spadek wpływów będzie większy niż zysk ze spadku budżetu. Ogólnie droga donikąd Recepta na zrównoważony budżet to albo jedynie postawienie na zawodników za grosze , czy nie zejście z 50 do 40 milionów ale z 50 do max 10.Oczywiście daje to tylko walkę o utrzymanie i ryzyko spadku. Albo inwestycja w klub ale tym razem mądrze by budżet faktycznie odzwierciedlał wartość drużyny - z Cupiałem to jest niemożliwe. Inny właściciel jest bardziej możliwy aczkolwiek też mało prawdopodobny i to nie dlatego że 'Cupiał nie sprzeda' ,tylko dlatego że nie ma chętnych. Ogólnie na chwilę obecną nie widzę szans na lepszej jutro, niestety powinno być coraz gorzej, |
A mnie nie dziwi oszczędzanie BC ,mnie jako kibica coś trafia,że Jaliensy Garguły i inne piłkarzyny tej klasy zarabiają ponad milion rocznie a co dopiero Cupiał musi czuć wykładając kase na takich nieudaczników,Wiele osób zrezygnowałoby z ładowania kasy w klub gdzie pieniądze muszą trafiać na konta takich darmozjadów bez ambicji dla których liczy się tylko kasa, gówno dają na boisku a kontraktu nie chcą rozwiązać.
|
Cytat:
Tu obawiam się trudności w znalezieniu chętnego. |
Myśle ,że domaganie sie żeby Cupiał sprzedał Wisłę ,jest szczytem nieodpowiedzialności .
|
Może bardziej krzyżówką postawy roszczeniowej z życzeniowym myśleniem i niedoborem realistycznej oceny sytuacji.
|
Lepiej byłoby uświadomienie bossowi, że klub jest prowadzony źle i przekonać do wizji przykładowego Borka. Tylko to może się okazać tak samo trudne jak znalezienie chętnego na kupno Wisły.
|
W obecnych czasach, przy tak "wspaniałym" klimacie wokół piłki nożnej w Polsce (zamykanie stadionów, trybun, odstraszanie mandatami) chetnym na zainwestowanie w jakikolwiek klub może być tylko ktos kto chce wyprać brudne pieniadze i ...zniknąc równie szybko jak przyszedł.
|
Mi nie jest potrzebna ze strony Cupiała żadna deklaracja czy informacja o sytuacji, gdzie klub obecnie zmierza - bo to widać - tylko decyzje, które znów będą Wisłę rozwijać. To o nie chodzi, o ponowny rozwój i wycofanie się z błędów, a nie nowy odcinek "szczerości a'la Bednarz", jedynie niszczący wszystko i nie poprawiający sytuacji klubu.
|
... pusty stadion prze 3-5 meczow moze by pomogl ......ale oczywiscie sie nie da bo cupial ma duzo klakierow na trybunach ...pozdrawiam was chlopcy
|
Cytat:
|
Cytat:
to tylko rada starego wislaka do was chlopcy ....... zrobicie co chcecie ......bo niektorym WIERNOSC sie pomylila z innym slowem ......kocha sie Wisle a nie Cupial i caly ten jego cyrk z ktorego napierd...ala sie cala polska .....lepiej byc cieniasem w tabeli albo nawet w 1 lidze ale charakternym .... a nie na sile trzymac sie stolkow i piedestalu .... ale wiekszosc i tak tego nie rozumie bo jest rozpuszczona przez cupiala i Wisle przez ostatnie 14 lat ...... |
Cytat:
Możemy tu się spierać, dyskutować czy jak kto woli dywagować na temat stanu obecnego w klubie (właściciel-dyrektorzy klubowi-kadra trenerska no i oczywiście zawodnicza)...ilu nas tu jest każdy ma na pewno swoją wizję. Nasze pytania i obawy co do przyszłości najbliższej naszego ukochanego klubu nie wprowadzą wśród właścicieli wielkiego popłochu...oni mają swoją wizję, którą prowadzą a to, że aktualnie jest jak jest to betka. Nie ma co zadawać sobie pytań wzajemnych...adwersarz będzie chciał to odpowie...myślę, że tutaj potrzebne są bardziej radykalne czyny... ale i w tym miejscu ja prowokuję do dyskusji |
Cytat:
"Spłacać zadłużenie Wisły na dotychczasowych zasadach..." To spłacanie dokonuje się między innymi, poprzez przekazywanie Telefonice pieniędzy za reklamę Telefoniki na koszulkach. Nie widzę z tym problemu. ad 2. Czy Cupiał dzisiaj inwestuje w klub? Nie. Wisła jest samowystarczalna. Nie otrzymuje żadnych dodatkowych pieniędzy od Telefoniki. Wystarczy lepiej gospodarować budżetem (np. nie placąc kilku trenerom jednocześnie) czy finansowac działalność różnych przydupasow w stylu Kapki |
Niestety nasz klub funkcjonuje jak funkcjonuje, i winę za to ponosi Pan BC. On jest właścicielem i on jest za klub odpowiedzialny. Przykro mi jest patrząc na to, że w wielu kwestiach Kuchenki i Legła biją nas na głowę. Albo w klubie pracują sami debile (w co szczerzę wątpię), albo ludzie którzy znaleźli sobie ciepły ....idołek i nie mają ani pasji ani jaj, żeby coś w tym klubie zmienić. Niech mi ktoś powie, czy jest w klubie choć mała rzecz która funkcjonuje poprawnie ?
Marketing - leży Budżet / Finanse -leżą Sprzedaż biletów - leży Większość Loży nie wykupiona Pion sportowy - leży Pion Szkolenia młodzieży - leży Scouting - brak Trawa na murawie jest naprawdę zadbana za to należy się pochwałą (pewnie realizuje ją firma zewnętrzna) |
Cytat:
Miom zdaniem Cupiał już na dobre wycofuje się z finsowania klubu. Po tylu latach pewnie nie chce ot tak porzucić, a najprawdopodobniej utrzymywać gdzieś koło środka tabeli i zapewnić jako taki byt. Niestety błędy z przeszłości o których było już wielokrotnie pisane czyli zero zainwestowania w szkolenie czy choćby jedno boisko treningowe potęguje teraz naszą stagnacje. W 2010 roku gdy przychodzili Maaskant i Valcx widać było że w klubie wszystko ruszyło z kopyta - transfery, promocja klubu itp. Moim zdaniem boss po prostu szczerze uwierzył w zapewnienia panów holednrów o upragnionym awansie do LM, dał sobie ostatnią szanse na awans i sypnął troche kasą, dawał sowite kontrakty wątpliwym kopaczom wierząc w LM. Kiedy mit sie posypał ten sie w....ił, przejrzał na oczy że holendrzy troche wykorzystali jego zapalenie sie na lm, dając zatrudnienie i spore emeryturki swoim beznadziejnym rodakom no i teraz mamy to co mamy. Jako że Cupiał ma bardzo zmienne humory, trzeba wierzyć że może za jakiś czas znów wszytko wróci do normy, w tym jedyna nadzieja. A to całe opowiadanie teraz o kryzysie to jedna wielka ściema i wytłumaczenie dla tego co sie teraz w klubie dzieje. Przecież w zeszłym roku osięgęliśmy zysk prawie 56 milionów według raportu firmy deloitte a budżet płacowy był w normie, sukces sportowy mimo wszystko też był bo wyjście z grupe LE chyba przez pare lat się nie powtórzy żadnemu polskiemu klubowi |
Cytat:
|
Cytat:
|
Cytat:
|
Cytat:
|
Taaak, tylko nikt nie wspomni, czyje to błędy doprowadziły do tak tragicznej sytuacji kadrowej klubu - niech ktoś pomyśli, a potem napisze... Holendrzy chcieli zbudować dość dobry klub, niestety tym razem Cupiał nie sypnął kasy - a gdyby sypnął, to za moment Wisła stałaby się samowystarczalnym klubem... ale Cupiał woli używać do myślenia swoich doradców pokroju Kapki, Rogali... cóż - jego sprawa...
|
Cytat:
Najbardziej to zazdroszcze Legii pionu szkolenia młodzieży ,myśle że w to warto zainwestowac gotówke |
Potrzeba czasu i odpowiedzialnej polityki nie takiej jaką mamy od dłuższego czasu. Pytanie czy władze na samej "górze" chcą to zmienić. Bo jakoś nie widzę chęci. A możliwości są zawsze.
|
Cytat:
Brakło moim zdaniem cierpliwości - albo sam pomysł był nie do końca przemyślany, jakkolwiek sama formuła budowy zespołu i kierunek był dobry. Niestety to Pan Cupiał finalnie odpowiada za stan posiadania Wisły. A zatrudniając Bednarza pogłębia jej agonię... Szkoda, że nikt w tym klubie nie myśli o jakości piłkarza, sprowadzając go do klubu, ani o jego przydatności, tylko zawsze spogląda na quasi-promocję, która w ostatecznym rozrachunku okazuje się być straszną drożyzną. Stąd Wisła teraz jest w bardzo złym stanie kadrowym, a młodzieżą daleko nie zajedzie, bo my nie jesteśmy Arsenalem i nie mamy tak zdolnych młodych piłkarzy nawet na naszą ligę. |
puste C na jakims meczu z duzym plotnem : My albo Bednarz ....... albo jakies inne podobne akcje ... ale w sumie chlopcy i tak wiekszosc zaspiewa NIC sie nie stalo i bedzie pisalo o WIERNOSCI choc nie wszyscy chyba to rozumieja ...tak czy siak dzisiejsze pokolenie Wislakow ( niestety nie moje juz - a moze na szczescie ) nie raz pokazalo ze jest kurczowo uzaleznione od fochow pana BC ... nie tak jak inne ekipy w polsce ....
|
W sumie, akcja z płótnem byłaby dobra zejść w 40 minucie, rozwiesić napis i wejść np. w 60 ;)
|
| Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 08:58. |
Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl