Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Hyde Park Sportowy (moderowane) (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=8)
-   -   Polskie kluby w europejskich pucharach. Sezon 2012/2013 (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=8781)

jacekbum 19.07.2012 09:23

A u nas oczywiście czarnogóra dostanie ochrone jak na Papieża a jezeli naszym przyjdzie ochota na rewanz to jeszcze polska psiarnia naszych skatuje byle bydło z czarnogóry było bezpieczne.

Śląska bym nie skreślał w 3 rundzie grając słabo w lidze zdobyli mistrzostwo jeżeli dostaną w 3 rundzie np Ziline Helsingborg Bate Cluz czy nawet Partizan to mogą powalczyć skutecznie o awans do 4 rundy.

michu-k 19.07.2012 09:26

Straszne. Policja bije, Czarnogóra trzeci świat. Straszne, smutne.

Niewinni nigdy nie dostają.

dynek.pl 19.07.2012 09:38

Cytat:

Pierwotnie napisane przez SV_ (Post 1263854)
Powiedz to bucu kobietom i dzieciom spalowanym przez policję i kolesiowi zakatowanemu do nieprzytomnosci przez psy ktore nie pozwolily mu udzielic pomocy medycznej.

Wielu Wiślaków tam wczoraj było.

Jak czyjas kobieta czy dziecko zostalo spalowane to niestety ale pretensje ten ktos moze miec tylko do siebie.
Trzeba byc niespelna rozumu zeby zapewniac swojej rodzince takie atrakcje w wakacje - wiadomo chyba jakie
są realia, no chyba, ze ktos sie zaczal interesowac pilka w czasie euro.
Przeciez tak samo jest chocby na lidze: inaczej wyglada wyjazd do Gdanska, a inaczej do Poznania.
Tak samo inaczej wyglada wyjazd gdzies na zachod, a inaczej do Czarnogory.
Podobnie jak nie jezdzi sie na urlop do Afganistanu.
Takie są realia.

U nas tez oberwali jacys Bogu ducha winni ruscy, robilismy jakies dymy na Litwie wiec mamy opinie jaka mamy
i nie ma sensu sie z obrazac z tego powodu, ze ktos nas nie lubi.

heoij 19.07.2012 09:40

Fragment wywiadu z Cetnarskim po meczu:

„- Wychodzisz rozemocjonowany z szatni, ale to nie tylko wynikiem spotkania, prawda?
- Zacznijmy od tego, że wygraliśmy ten mecz po bardzo mądrej grze. Wydaje mi się, że druga połowa była znacznie lepsza niż pierwsza. Kontrolowaliśmy przebieg spotkania, a wynik 2-0 jest niesamowitą przewagą przed drugim meczem u siebie, przed naszymi kibicami. I tyle o meczu, bo wydaje mi się, że to wystarczy. A to co się działo przed meczem, poza stadionem, te głosy które do nas dochodziły – nawet od kibiców, którzy przed drugą połową prosili nas byśmy poczekali bo policja czarnogórska zachowywała się jak barbarzyńcy. Ponoć bili rodziny, dzieci i ludzi, którzy przyjechali na mecz. Blisko trzystu osób nie wpuścili, zachowywali się jak na dzikim zachodzie. Z całym szacunkiem dla Czarnogóry, ale niech oni zachowują się jak Europejczycy, a nie jak ludzie, którzy żyli 300 lat temu i musieli walczyć mieczami o swój teren. Zachowujmy się jak ludzie, przede wszystkim jak ludzie. Wydaje mi się, że my jesteśmy wychowani w kulturze szacunku do drugiego człowieka, a to co się dzieje tutaj… i to jeszcze policja, nie mówię tu o kibicach rywali, ale policji, która ma ochraniać i przeciwdziałać złemu, a sama bije i to kobiety, dzieci przemierzające tysiące kilometrów za drużyną. To nie tędy droga. Piłka nożna powinna jednoczyć, a nie zmierzać ku temu, by policja biła naszych kibiców i tu bardzo duży minus w kierunku Czarnogóry. Miejmy nadzieję, że nigdy więcej tutaj nie przyjedziemy. ”

fialo 19.07.2012 09:43

Cytat:

Pierwotnie napisane przez michu-k (Post 1263858)
Straszne. Policja bije, Czarnogóra trzeci świat. Straszne, smutne.

Niewinni nigdy nie dostają.

Taka prośba do normalnych. Nie karmcie tego trolla ;)

rw88 19.07.2012 10:02

Cytat:

Pierwotnie napisane przez jacekbum (Post 1263857)
Śląska bym nie skreślał w 3 rundzie grając słabo w lidze zdobyli mistrzostwo jeżeli dostaną w 3 rundzie np Ziline Helsingborg Bate Cluz czy nawet Partizan to mogą powalczyć skutecznie o awans do 4 rundy.

Myślę tak samo, szczególnie, że do środka obrony dojdzie solidny Grodzicki, może do tego czasu formę złapie Diaz, bo Gikiewicz to śmiech na sali - zawsze śmieszy mnie ta jego "duma" po wywalczeniu na sobie faulu, praktycznie oprócz tego jest absolutnie bezużyteczny.

Na plus mimo wszystko zapisałbym postawę Kowalczyka i Pawelca - spodziewałem się kataklizmu, wszak to zawodnicy rotacji Śląska, w dodatku grający zazwyczaj na skrzydłach, nie na środku defensywy, a potrafili dosyć groźnego w ofensywie rywala w miarę skutecznie przystopować. Niby stwarzali jakieś tam sytuacje, ale większość z nich szła ze skrzydeł (Socha i Mraz, głównie ten pierwszy), natomiast napastnicy Buducnosti niewiele w tym meczu pograli, oprócz tej sytuacji z 2 minuty nie było takich czystych bramkowych sytuacji dla gospodarzy po których interweniować musiałby Kelemen, groźne dośrodkowania owszem, ale nic konkretnego z tego nie wynikało.

Zresztą statystyka strzałów potwierdza ogólną mądrość Śląska w tym meczu - Czarnogórcy oddali w tym meczu zaledwie...2 celne strzały, przy 8 celnych uderzeniach Śląska, w ogólnej liczbie strzałów też wygrał Śląsk 12 do 9. A na czym polegała ta mądrość? Głównie na tym, że nie dali się rywalowi wciągnąć na własną połowę, a oni właśnie tego oczekiwali, właśnie na to liczy słabszy rywal grając z mocniejszym - na to, że ten lepszy rywal poczuje się od nas mocniejszym i będzie starał się nas zdominować atakiem pozycyjnym, a my grając na własnej połowie poczekamy na jego błąd, bo przecież o taki łatwiej, gdy idziemy w kontrze w przewadze liczebnej. Dlatego tez w pierwszych rundach jest tyle niespodzianek, większość przypadków na tym właśnie polega.

Śląsk natomiast miał w czterech literach piękno futbolu na boisku rywala i przyjechał po wynik, wiadomo wszak było, że linia defensywna Czarnogórców nie jest zbyt silna i trzeba tylko poczekać na jej błędy - te przyszły, a Śląsk grając całą drużyną na własnej połowie nie miał prawa dopuścić tej klasy rywala do dogodnych sytuacji bramkowych - wyjazdowy wynik 2:0, dziękujemy, dobranoc. I teraz będzie okazja pograć w piłkę na własnym boisku. Widać, że Śląsk po prostu ma piłkarzy do tego swojego "anty-futbolu" i im się to sprawdza, jak widać zarówno w lidze, jak i w pucharach. Cały czas na nich narzekamy, a oni cały czas jadą do przodu i osiągają dobre wyniki.

A że w pierwszych rundach nie jest łatwo, pokazały w tej edycji drużyny takie jak RB Salzburg (0:1 w Luksemburgu), Helsingborgs (0:0 w Walii), Debrecen (0:1 w Albanii), czy męczarnie BATE z Vardarem Skopje (do 90 minuty było 1:2 na własnym terenie), albo Slovana Liberec z mistrzem Kazachstanu - tam skończyło się 1:0 dla Czechów, ale z tego co wiem, to Kazachowie mieli "vyborne" sytuacje w drugiej połowie i Slovan miał naprawdę dużo szczęścia, że dowiózł to prowadzenie do końca, szykuje im się ciężki mecz rewanżowy w Azji.

E: Tak swoją drogą, to informacyjnie podam, że ten gość co tak ładnie chodził w Buducnosti po lewym skrzydle przyszedł z...III ligi holenderskiej, a dwa wcześniejsze sezony był zawodnikiem wchodzącym z ławki w średniakach ich II ligi, czyli w tej lidze, gdzie absolutnymi gwiazdami byli Voskamp i Van der Biezen...

murray 19.07.2012 10:13

Cytat:

Pierwotnie napisane przez rw88 (Post 1263867)
Zresztą statystyka strzałów potwierdza ogólną mądrość Śląska w tym meczu - Czarnogórcy oddali w tym meczu zaledwie...2 celne strzały, przy 8 celnych uderzeniach Śląska, w ogólnej liczbie strzałów też wygrał Śląsk 12 do 9. A na czym polegała ta mądrość? Głównie na tym, że nie dali się rywalowi wciągnąć na własną połowę, a oni właśnie tego oczekiwali, właśnie na to liczy słabszy rywal grając z mocniejszym - na to, że ten lepszy rywal poczuje się od nas mocniejszym i będzie starał się nas zdominować atakiem pozycyjnym, a my grając na własnej połowie poczekamy na jego błąd, bo przecież o taki łatwiej, gdy idziemy w kontrze w przewadze liczebnej. Dlatego tez w pierwszych rundach jest tyle niespodzianek, większość przypadków na tym właśnie polega.


Miałem to samo napisać mniej więcej.
W posiadaniu piłki było bodajże 60-40 dla Czarnogórców, co było wodą na młyn WKS-u. Im większe posiadanie, tym bardziej cofnięta była linia obrony, a wraz z nią cała drużyna. Wtedy przeciwnik wchodzi głębiej na połowę Śląska, a przez to łatwiej minąć większą ilość przeciwników. Przejście z obrony do ataku w tym przypadku to kilka podań i przeciwnik musi faulować. Było kilka sytuacji, gdy można było lepiej wykorzystać kontratak (głównie przy podaniach prostopadłych), ale się nie udało.

Śląsk wyszedł w 4-2-3-1, ale w obronie było to 4-4-2 (podobny zabieg jak Hiszpania w finale Euro, gdzie Xavi podchodził pod Fabregasa, a Iniesta i Silva cofali się do Busquetsa i X.Alonso), a jak zauważył kiedyś Wenger, jest to ustawienie, które najlepiej kontroluje przestrzeń. Ale Śląsk miał groźnego dla siebie Sochę, który często krył na alibi, nie umiał przecinać piłek.

Na początku było dużo wybić w ostatnim momencie, rozpaczliwych wślizgów. Potem się ogarnęli i patrząc z perspektywy całego meczu - Śląsk wygrał ten mecz taktycznie. Bronili dostępu do własnej bramki i cel osiągnęli, patrząc na statystyki strzałów.

DevilMayCry 19.07.2012 10:34

Cytat:

Pierwotnie napisane przez dynek.pl (Post 1263861)
Jak czyjas kobieta czy dziecko zostalo spalowane to niestety ale pretensje ten ktos moze miec tylko do siebie.
Trzeba byc niespelna rozumu zeby zapewniac swojej rodzince takie atrakcje w wakacje - wiadomo chyba jakie
są realia, no chyba, ze ktos sie zaczal interesowac pilka w czasie euro.
Przeciez tak samo jest chocby na lidze: inaczej wyglada wyjazd do Gdanska, a inaczej do Poznania.
Tak samo inaczej wyglada wyjazd gdzies na zachod, a inaczej do Czarnogory.
Podobnie jak nie jezdzi sie na urlop do Afganistanu.
Takie są realia.

U nas tez oberwali jacys Bogu ducha winni ruscy, robilismy jakies dymy na Litwie wiec mamy opinie jaka mamy
i nie ma sensu sie z obrazac z tego powodu, ze ktos nas nie lubi.

Ci bogu ducha winni "ruscy" zostali brutalnie pobici przez ochronę na Narodowym, ci bogu ducha winni "ruscy" nie przyjechali paradować z sierpem i młotem...

Hmmm większość tobie podobnych zakochana jest w Anglii. Tam ludzie na wyjazdy zabierają dzieci. Dlaczego? Bo ich żadna psiarnia nie skatuje. Tego już nie powiesz- prawda?

Wynik lepszy, aniżeli gra. Ciężko będzie, z taką postawą w następnej rundzie (bo to, że Śląsk przejdzie tych ........., jest dla mnie pewne).

Watts 19.07.2012 11:11

Cytat:

Tam ludzie na wyjazdy zabierają dzieci. Dlaczego? Bo ich żadna psiarnia nie skatuje. Tego już nie powiesz- prawda?
Dlaczego? Bo nie ma kogo katować z uwagi na surowe przepisy wprowadzone w latach 80. i 90. po opublikowaniu raportu Taylora. Tego już nie powiesz - prawda? ;)

Dobry wynik Śląska. Sama Budućnost to może nie jakiś nie wiadomo jaki zespół, ale niektóre polskie kluby miały problemy w takich egzotycznych lokalizacjach. Podgorica to akurat trudny teren, ale stawiałbym, że bardziej po grudzie będą tam mieli chłopcy Fornalika, bo w reprezentacji grają wszystkie diamenciki powyjmowane zawczasu z tamtejszej piłki klubowej. Podobał mi się ten Kurbegović, chociaż nie wiem czy to kwestia umiejętności, czy po prostu niezgrania defensywy WKS-u. Facet grywał w niższych ligach w Holandii, ale na skansenopodobną ligę czarnogórską faktycznie może być kimś.
Problem zacznie się w momencie, kiedy przyjedzie lepsza drużyna. Czarnogórcy z typowo bałkańską walecznością przykręcili trochę śrubę Śląskowi, ale brakło im sił i umiejętności żeby realizować taki plan przez cały mecz, nie mówiąc o tym, że bramka Elsnera z przebiegu gry była trochę z dupy. Z jakąś aktywniejszą drużyną z Bałkanów typu Ludogorec albo Partizan to po prostu może być szybki gol dla rywali i pod górę do końca meczu. Z drugiej strony, Pawelec i Kowalczyk wyglądają w miarę pewnie, zanim przyjedzie jakiś poważniejszy rywal to chyba się przetrą i będą grali na miarę oczekiwań.

Dzisiaj nie mam większych zmartwień oprócz Ruchu. Nie żebym jakoś szczególnie życzył przejścia krawaciarzom, ziemniakom i hanysom, ale mogliby chociaż się nie skompromitować jeśli chodzi o ranking krajowy.

studio 19.07.2012 11:34

Cytat:

Pierwotnie napisane przez SV_ (Post 1263854)
kobietom i dzieciom.

Trzeba być debilem, aby w takie rejony jechać z dziećmi. Albo kompletnie nie rozgarnietym w tych sprawach.

Czuje dzisiaj "ciekawe" wyniki.

Marcin_fan 19.07.2012 13:05

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Kocur (Post 1263838)
Amen.

Wynik świetny - nie dość że punkciki do rankingu dla Śląska to jeszcze po prostu idealny wynik sportowy przed rewanżem.

Chciałbym żebyśmy też mieli tak słabą linię obrony i wygrywali 2:0 :)

To w eliminacjach te sie dostaje punkty za wygrane i remisy(?) ?

blanco 19.07.2012 15:08

Potencjalni rywale Śląska :

Anderlecht
BATE
Helsingborg
CFR Cluj
Salzburg

Myślę,że oprócz Belgów wszyscy do objechania ;)
Edit:
Bate obserwowałem rok temu w el. LM i grali słabiutko ( dostali sie tylko dzięki szczęściu i dobremu losowaniu ). Nie sadze, by byli teraz lepsi.
Helsingborg pamiętam ze sparingu Wisły .
Cluju szczerze mówiąc nie widziałem w akcji , ale sądząc po tym jak rumuńska piłka pikuje w dół stwierdzam możliwość awansu ;)
Salzburg dostał od Luksemburczyków , więc szanujmy się :)

tofik 19.07.2012 15:12

Na jakiej podstawie tak twierdzisz ? Tamci zapomnieli jak się w piłkę gra ? :)

E:
Dobrze, że widziałeś te kluby, a Śląska widziałeś jaki grają piach ? :D Czekam na te mecze, nie sądzę, żeby objechali kogokolwiek z tej grupy.
Szanuję ich i twoją opinię też, ale ja uważam, że nie przejdą. No, chyba,że to była taka zasłona dymna ten mecz, który wczoraj widzialem i że się o wieele poprawią.

jacekbum 19.07.2012 15:18

Cytat:

Pierwotnie napisane przez blanco (Post 1263922)
Potencjalni rywale Śląska :

Anderlecht
BATE
Helsingborg
CFR Cluj
Salzburg

Myślę,że oprócz Belgów wszyscy do objechania ;)

Bardzo dobra grupa do rozlosowania poza Anderlechtem można obawiać sie Salzburga mimo porazki z Luxemburgiem.BATE straszy tylko sukcesami z przeszłosci ,Helsingborg poziom Śląska lub nizszy nawet ,natomiast Cluz to zagadka ale można powalczyć pewnie .Jeżeli nie trafimy na Anderlecht to możemy być pewni,że Śląsk nie przegra awansu w szatni.

blanco 19.07.2012 15:50

W temacie o rozstawieniach pepemasta napisał , że dopiero w piątek UEFA ma podać te rozstawienia więc nie ma pewności ,że to są potencjalni rywale Śląska . Sory za zamieszanie. Możliwe że podobna sprawa jak tutaj : http://www.sport.pl/sport-poznan/1,1...szyki_czy.html

murray 19.07.2012 16:10

Słyszałem, że Lech już w ....ę, ale wiadomo, że z informacjami ze wschodu to jest jak z autami na placu czerwonym.

Maciuś 19.07.2012 16:13

No wedlug livescore Amikorz juz w plecy.

GonzoNS 19.07.2012 16:15

transmitują może gdzies jakis meczyk?

Krolik 19.07.2012 16:19

Cytat:

Pierwotnie napisane przez GonzoNS (Post 1263942)
transmitują może gdzies jakis meczyk?

No wlasnie ma ktos jakies info ?

!!IRIVER!! 19.07.2012 16:23

tylko z soccer-live'a można coś kombinować. ale jakość mierna i są jakby opóźnienia (przy meczu Legii).

Lech po golu Możdżenia wyrównał na 1-1, a Legia po golu .. Gola prowadzi 1-0.

Mishau 19.07.2012 16:24

Proszę tutaj. Obraz z azerskiej tv, komentarz z jakiegos wielkopolskiego radia. Na razie 1:1 ;)

syryls 19.07.2012 16:45

Anderlecht - bez szans
BATE - sorry ale też bez szans, był 2 razy w LM coś świadczy(jak z APOELem)
Helsingborg - największa szansa, też grają beznadziejnie
CFR Cluj - szanse, ale też nie duże, mistrz Rumuni coś znaczy i nie wygrane szczęśliwie tylko dobrą grą nie co w przypadkku naszej piłki że w ostatniej kolejce mamy mistrza z mała ilością PKT
Salzburg - obok Helsinborga największa szansa

mr_kwolf 19.07.2012 16:56

Cytat:

Pierwotnie napisane przez syryls (Post 1263948)
Anderlecht - bez szans
BATE - sorry ale też bez szans, był 2 razy w LM coś świadczy(jak z APOELem)
Helsingborg - największa szansa, też grają beznadziejnie
CFR Cluj - szanse, ale też nie duże, mistrz Rumuni coś znaczy i nie wygrane szczęśliwie tylko dobrą grą nie co w przypadkku naszej piłki że w ostatniej kolejce mamy mistrza z mała ilością PKT
Salzburg - obok Helsinborga największa szansa

Gdzie oglądasz ligę rumuńską?

No chyba, że z livescore jesteś w stanie to stwierdzić. To czapki z głów przed Tobą.

Ogólnie całe te dywagacje są o dupe rozbić. Rok temu też wszyscy się cieszy że trafiliśmy APOEL bo to najsłabszy możliwy rywal, a okazało się że jest dokładnie odwrotnie.

syryls 19.07.2012 17:40

@up CFR Cluj był przed Vaslui, Steaua, Rapidem Bukareszt(pogromca Śląską - dopiero 4 miejsce), Dynamem czy Otelul Galati(tak, tak, zespół który grał w LM), liga rumuńska jest zdecydowanie lepsza od naszej, dlaczego niektórzy ją uważają za słabą, nie wiem . Tak to jest jak się komentuje czyjeś wypowiedzi bez dokładnych informacji.

TRNKRN 19.07.2012 17:53

Na a Legia remisuje z Lipawą... To pokazuje "siłę" naszej ligi... Legia dostała 2 bramkę grając w 11 na 10... Bez komentarza..

syryls 19.07.2012 18:00

Sorry, ale Legie się da wytłumaczyć, natomiast AmicaSport to wstyd. Legia grala bez nominalnego DP, więc jest usprawiedliwienie, a Amica, jak tłumaczył jej trener w Cafe Futbol, dla nich się liczy odbudowa zespołu nawet z kompromitacją w LE.

studio 19.07.2012 18:15

Co ty za dragi lykasz?

WiślakMyślenice 19.07.2012 18:25

Akurat to nie Amika dała dupy, tylko Legia. Zremisować gdy tyle czasu do końca, jeszcze grając w przewadze...

!!IRIVER!! 19.07.2012 18:26

Co za wiocha. Legia grając w 11 na 10 dała sobie wrypać gola na 2-2 ogórkom z Łotwy, a Amica po raz kolejny na kaukaskiej ziemi ledwie remisuje i jeszcze kończy mecz w 10.

Oczywiście w kontekście rewanżów w Polsce wyniki są akceptowalne i dają lepsze położenie naszym zespołom, ale podsumowując - siara na 3,5 tysiąca kilometrów ;)

mitmichael 19.07.2012 18:53

W meczach wyjazdowych chyba najwazniejsze jest zdobyc bramki i nie przegrac co Lech i Legia uczyniły a teraz maja rewanz u Siebie.


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 17:23.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl