![]() |
ja jechalem dzisiaj ok 14 od strony Dietla i nie bylo wiekszych problemow, takze nie jest zle:)
ale od mogilskiego i tak sie korkuje.. |
Co do świateł to podobno specjalnie, żeby przetestować czy coś. Jakoś to tłumaczyli na TVP 3 ;) Ale pewnie nie działaja jeszcze ;P
|
http://miasta.gazeta.pl/krakow/1,357...cze_kraju.html
Jeden to awangardowy hotel SOF (Stepped On Frog, inwestor GD&K Group) projektu sławnego niemieckiego architekta Jurgena Mayera. Budowa obiektu, który na pierwszy rzut oka może przypominać stację kosmiczną, trwa już przy rondzie Grunwaldzkim. Drugim budynkiem, który przykuł uwagę brytyjskich krytyków, jest futurystyczne Muzeum Tadeusza Kantora zaprojektowane przez dwie krakowskie pracownie - nsMoonStudio & Wizja. a jak stoi sytuacja z centrum konferencyjnym przy rondzie grunwaldzkim oraz budowa hali widowiskowo - sportowej kolo plazy? |
|
^^ takich rzeczy lepiej nie wklejaj, są granice żartu. Trudno na świecie o brzydszy szpic, niż ten ze zdjęcia
:D |
|
Bardzo dużo o tym co się dzieje i ma się dziać w Krakowie, lecz nie tylko, można dowiedzieć się z tej stronki:
http://www.skyscrapercity.com/forumdisplay.php?f=45 |
Cytat:
a'propos dróg dzisiaj gdzieś wyczytałem że "wybitni" specjaliści postulują o zwiększenie liczby fotoradarów w mieście żeby ograniczyć prędkość jazdy a przez to hałas ... ja proponuję postawić światła co 200 metrów - w ogóle nic nie będzie słychać oprócz gromkiego "k.wa" :lol: |
Cytat:
Z fantastyki wolę Lema, ... Mamy tą mape w biurze w oryginale( została wydana chyba przez Budimex ?), po dokładnym przestudiowaniu jej mozna zauwazyć że zakłada m.in. budowę tunelu pod Kopcem Kościuszki :rotfl: ...jednym słowem powodzenia ;-) a żeby nie było że nie na temat http://sport.onet.pl/0,1248778,1830236,wiadomosc.html |
Cytat:
|
ten tunel, element III obwodnicy jest planowany od dawna i wcale nie jest takim SF, jakby to z pozoru mogło się wydawać.
Termin realizacji to oczywiście osobna historia. Ale trzeba wierzyć :) |
Cytat:
Niemniej - północna obwodnica ma kosztowac około miliard za 12 km. Wschodznia pewnie tez cos koło tego. Zatem liczmy ze zamkiecie ringu to 2 mld. Wewnetrzne obwodnice. Podobno III obwodnica (jej domknięcie) ma kosztowac 3,3 mld PLN - według jakiegos domumentu z zeszłego roku. Liczmy na okrągło że 4 zanim skonczą. Razem jest 6. Metro - Wawa ma jedno z najtanszych linii metra i koszt budowy drugiej linii to od 3 do 4 mld PLN za 20 km. A Krakow ma niestety fatalne warunki do budowy i tutaj koszt kilometra samego tunelu wynosiłby od 200 do 300 mln - bez wyposażenia i stacji. No to wychodzi że za III obwodnice możnaby wybudować 14 km tunelu bez stacji. Czyli być może jedną niecałą linię. To są koszty za klasyczne metro - całość pod ziemią. Skonczmy drogi, weźmy się za metro bo nie będzie anie tego ani tego. |
Niektóre z tych kółek na mapce powyżej są w planach od lat 80tych (np. trasa wolbromska) - jeszcze chwilę to może potrwać ;) byłoby miło, gdyby ktoś ustalił od A do Z plan rozwoju miasta na najbliższe kilka dekad - tu wieżowce, tu mieszkania, tu parki, a tych mamy w dupie - może wtedy nie byłoby wielkiej amerykanki i burdelnika takiego.. Ale do tego potrzebny by był Józef Dietel a nie Jacek Majchrowski...
|
Co z Kamińskiego ? Lepiej przejezdne juz jest bo chyba 18 wrzesnia mieli konczyc ?:)
|
Przejedź się i daj znać najlepiej :) - remont obwodnicy zachodniej mieli skończyć na wiosnę ... a potrwa jeszcze ponad rok
|
Cytat:
|
Cytat:
Bez ani jednego tramwaju, bez przebudowanego ciągle ronda, bez porządnej komunikacji MPK i, gdyby tego było mało, na trasie samolotów podchodzących do Balic (kto mieszka na Prądniku wie jak bardzo w przeciągu ostatnich 10 lat obniżono im pułap dojścia). Jacek nigdy nie przestanie mnie zadziwiać. |
czy ktos sie orientuje kiedy mają otworzyc droge z Brzegow do Kokotowa ?
|
Rozpoczyna się budowa wschodniej obwodnicy Krakowa
10.10.Kraków (PAP) - Blisko 200 mln zł będzie kosztowała budowa pierwszego odcinka drogi ekspresowej S7 na terenie Krakowa. Trasa będzie stanowić początek wschodniej obwodnicy miasta. W piątek przedstawiciele krakowskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad (GDDKiA) podpisali umowę z wykonawcą inwestycji. W przetargu zostało wybrane polsko-słowackie konsorcjum firm Polimex-Mostostal SA oraz Doprastav AS. Zgodnie z kontraktem do kwietnia 2010 roku wybudowany zostanie 2,7-kilometrowy odcinek dwujezdniowej drogi ekspresowej od węzła Bieżanów do ulicy Christo Botewa, gdzie w przyszłości powstanie węzeł Rybitwy. Na jego trasie powstanie sześć obiektów mostowych, w tym estakada o długości ponad 250 metrów. Poprzez węzeł Bieżanów trasa będzie połączona z północną obwodnicą Krakowa, znajdującą się w ciągu autostrady A4. "Dobiegająca końca budowa pierwszego odcinka autostrady A4 od Krakowa w kierunku Tarnowa umożliwiła też rozpoczęcie budowy drogi S7, stanowiącej początek wschodniej obwodnicy miasta. W ten sposób powoli domykamy pierścień wokół Krakowa" - poinformował dziennikarzy dyrektor krakowskiego oddziału GDDKiA, Jacek Gryga. Według niego w przyszłym roku rozpocznie się budowa kolejnego 4,4- kilometrowego odcinka trasy S7 od węzła Rybitwy do węzła Igołomska z mostem wantowym nad Wisłą. Budowa tych dwóch odcinków pozwoli na skomunikowanie dwóch dzielnic Krakowa - Nowej Huty i Podgórza oraz aktywizację gospodarczą poprzemysłowych terenów tych dzielnic. Po ukończeniu tych inwestycji, a także po zaplanowanym w tym samym czasie przedłużeniu obwodnicy na północy do drogi nr 94, dwujezdniowa obwodnica Krakowa będzie okalała miasto z trzech stron i liczyła blisko 35 kilometrów. (PAP) |
Ja mam takie pytanie nie związane z Krakowem ale sporo tu ludzi ze Skawiny, czy powstaje obwodnica tego miasta? Jesli nie czy jest planowana? I jak ma przebiegac gdzie sie zaczynac a gdzie konczyc.
|
http://www.skyscrapercity.com/showpo...&postcount=623
Ale gdzie obecnie są z budową.. to nie mam pojęcia |
http://miasta.gazeta.pl/krakow/1,357..._swiecie_.html
Cytat:
|
Mam dwa pytania do ludzi zorientowanych:
1. Co z nadbudową RDA ? 2. Co tworzy się w przejściu z dworca do Galerii Krakowskiej? Widać schody do podziemia i windy (przy samym wejściu z dworca). Dalej- bliżej wejścia do Galerii też coś się wierci, wali i stuka - nowe miejsca na sklepy? |
Cytat:
|
Taaa i jeszcz redaktor Krakow Post popiera... to odrazu nam spadnie popracie, ta gazeta szpeci wizytówke miasta strasznie, 2-3 razy troche ja czytalem jak latałem do Angli i za kazdym razem bledow jezykowych jak nasr**:/
|
A co z nadbudową RDA?
I co buduje się wewnątrz galerii - zaraz za drzwiami wyjściowymi w kierunku dworca (tymi obok McDonald's) Też zejście do poziomu -2 ? |
Cytat:
|
Cytat:
1 post nad Twoim dotyczył natomiast miejsca "tuż za drzwiami" galerii - zaraz obok McDonald's i pytam czy to też zejście do poziomu -2 |
Tam będzie nowa hala dworcowa (kasy itp), jeszcze niżej (na poziomie -2) będzie podziemny przystanek szybkiego tramwaju
|
Cytat:
|
| Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 09:58. |
Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl