Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Hyde Park (moderowane) (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=6)
-   -   Krakowskie Inwestycje (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=86)

Speedy 19.09.2008 20:09

ja jechalem dzisiaj ok 14 od strony Dietla i nie bylo wiekszych problemow, takze nie jest zle:)
ale od mogilskiego i tak sie korkuje..

Sensej 19.09.2008 21:31

Co do świateł to podobno specjalnie, żeby przetestować czy coś. Jakoś to tłumaczyli na TVP 3 ;) Ale pewnie nie działaja jeszcze ;P

Amfre 23.09.2008 09:53

http://miasta.gazeta.pl/krakow/1,357...cze_kraju.html

Jeden to awangardowy hotel SOF (Stepped On Frog, inwestor GD&K Group) projektu sławnego niemieckiego architekta Jurgena Mayera. Budowa obiektu, który na pierwszy rzut oka może przypominać stację kosmiczną, trwa już przy rondzie Grunwaldzkim. Drugim budynkiem, który przykuł uwagę brytyjskich krytyków, jest futurystyczne Muzeum Tadeusza Kantora zaprojektowane przez dwie krakowskie pracownie - nsMoonStudio & Wizja.


a jak stoi sytuacja z centrum konferencyjnym przy rondzie grunwaldzkim oraz budowa hali widowiskowo - sportowej kolo plazy?

Old Town 23.09.2008 14:06

http://i35.tinypic.com/24pmc74.jpg

harthausen 23.09.2008 15:11

^^ takich rzeczy lepiej nie wklejaj, są granice żartu. Trudno na świecie o brzydszy szpic, niż ten ze zdjęcia
:D

Konrad. 23.09.2008 16:09

Tu macie piękną grafikę:

http://i36.tinypic.com/2dhhbi8.gif

iiYama 23.09.2008 17:01

Bardzo dużo o tym co się dzieje i ma się dziać w Krakowie, lecz nie tylko, można dowiedzieć się z tej stronki:

http://www.skyscrapercity.com/forumdisplay.php?f=45

Kocur 23.09.2008 17:54

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Konrad. (Post 607059)
Tu macie piękną grafikę:

to jest plan Krakowa w 2050 roku :-p


a'propos dróg dzisiaj gdzieś wyczytałem że "wybitni" specjaliści postulują o zwiększenie liczby fotoradarów w mieście żeby ograniczyć prędkość jazdy a przez to hałas ...

ja proponuję postawić światła co 200 metrów - w ogóle nic nie będzie słychać oprócz gromkiego "k.wa" :lol:

Miro 23.09.2008 19:57

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Konrad. (Post 607059)
Tu macie piękną grafikę:


Z fantastyki wolę Lema, ...

Mamy tą mape w biurze w oryginale( została wydana chyba przez Budimex ?), po dokładnym przestudiowaniu jej mozna zauwazyć że zakłada m.in. budowę tunelu pod Kopcem Kościuszki :rotfl: ...jednym słowem powodzenia ;-)

a żeby nie było że nie na temat http://sport.onet.pl/0,1248778,1830236,wiadomosc.html

wmaster 23.09.2008 20:27

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Konrad. (Post 607059)
Tu macie piękną grafikę:

Tak swoją drogą ciekawe ile za pieniądze na 3 obwodnice można by wybudować kilometrów metra.

harthausen 23.09.2008 20:27

ten tunel, element III obwodnicy jest planowany od dawna i wcale nie jest takim SF, jakby to z pozoru mogło się wydawać.
Termin realizacji to oczywiście osobna historia. Ale trzeba wierzyć :)

sandbender 25.09.2008 00:48

Cytat:

Pierwotnie napisane przez wmaster (Post 607214)
Tak swoją drogą ciekawe ile za pieniądze na 3 obwodnice można by wybudować kilometrów metra.

Myślenie w kategorii "zamiast" to bład. I to i to najlepiej.
Niemniej - północna obwodnica ma kosztowac około miliard za 12 km. Wschodznia pewnie tez cos koło tego. Zatem liczmy ze zamkiecie ringu to 2 mld.
Wewnetrzne obwodnice. Podobno III obwodnica (jej domknięcie) ma kosztowac 3,3 mld PLN - według jakiegos domumentu z zeszłego roku. Liczmy na okrągło że 4 zanim skonczą.
Razem jest 6.

Metro - Wawa ma jedno z najtanszych linii metra i koszt budowy drugiej linii to od 3 do 4 mld PLN za 20 km. A Krakow ma niestety fatalne warunki do budowy i tutaj koszt kilometra samego tunelu wynosiłby od 200 do 300 mln - bez wyposażenia i stacji.
No to wychodzi że za III obwodnice możnaby wybudować 14 km tunelu bez stacji. Czyli być może jedną niecałą linię.

To są koszty za klasyczne metro - całość pod ziemią.

Skonczmy drogi, weźmy się za metro bo nie będzie anie tego ani tego.

dostuffca 25.09.2008 07:20

Niektóre z tych kółek na mapce powyżej są w planach od lat 80tych (np. trasa wolbromska) - jeszcze chwilę to może potrwać ;) byłoby miło, gdyby ktoś ustalił od A do Z plan rozwoju miasta na najbliższe kilka dekad - tu wieżowce, tu mieszkania, tu parki, a tych mamy w dupie - może wtedy nie byłoby wielkiej amerykanki i burdelnika takiego.. Ale do tego potrzebny by był Józef Dietel a nie Jacek Majchrowski...

maciek777 25.09.2008 12:46

Co z Kamińskiego ? Lepiej przejezdne juz jest bo chyba 18 wrzesnia mieli konczyc ?:)

Kocur 25.09.2008 14:39

Przejedź się i daj znać najlepiej :) - remont obwodnicy zachodniej mieli skończyć na wiosnę ... a potrwa jeszcze ponad rok

Abrakadabra 25.09.2008 16:59

Cytat:

Pierwotnie napisane przez maciek777 (Post 607748)
Co z Kamińskiego ? Lepiej przejezdne juz jest bo chyba 18 wrzesnia mieli konczyc ?:)

Niby otworzyli drugi pas ale w obydwie strony dalej jest po jednym pasie bo ciągle cos robią. W sumie minimalnie jest lepiej ale tylko minimalnie...

dostuffca 30.09.2008 22:28

Cytat:

Motel Krak ma zmienić się w najwyższy budynek w Krakowie. Będzie w nim hotel, biura i galeria handlowa. Prezydent miasta występuje o "wuzetkę" dla terenu przy rondzie Ofiar Katynia
http://miasta.gazeta.pl/krakow/1,357...wiezowiec.html


Bez ani jednego tramwaju, bez przebudowanego ciągle ronda, bez porządnej komunikacji MPK i, gdyby tego było mało, na trasie samolotów podchodzących do Balic (kto mieszka na Prądniku wie jak bardzo w przeciągu ostatnich 10 lat obniżono im pułap dojścia). Jacek nigdy nie przestanie mnie zadziwiać.

tommiyacht 01.10.2008 17:10

czy ktos sie orientuje kiedy mają otworzyc droge z Brzegow do Kokotowa ?

Konrad. 10.10.2008 18:55

Rozpoczyna się budowa wschodniej obwodnicy Krakowa

10.10.Kraków (PAP) - Blisko 200 mln zł będzie kosztowała budowa pierwszego odcinka drogi ekspresowej S7 na terenie Krakowa. Trasa będzie stanowić początek wschodniej obwodnicy miasta.

W piątek przedstawiciele krakowskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad (GDDKiA) podpisali umowę z wykonawcą inwestycji. W przetargu zostało wybrane polsko-słowackie konsorcjum firm Polimex-Mostostal SA oraz Doprastav AS.

Zgodnie z kontraktem do kwietnia 2010 roku wybudowany zostanie 2,7-kilometrowy odcinek dwujezdniowej drogi ekspresowej od węzła Bieżanów do ulicy Christo Botewa, gdzie w przyszłości powstanie węzeł Rybitwy. Na jego trasie powstanie sześć obiektów mostowych, w tym estakada o długości ponad 250 metrów. Poprzez węzeł Bieżanów trasa będzie połączona z północną obwodnicą Krakowa, znajdującą się w ciągu autostrady A4.

"Dobiegająca końca budowa pierwszego odcinka autostrady A4 od Krakowa w kierunku Tarnowa umożliwiła też rozpoczęcie budowy drogi S7, stanowiącej początek wschodniej obwodnicy miasta. W ten sposób powoli domykamy pierścień wokół Krakowa" - poinformował dziennikarzy dyrektor krakowskiego oddziału GDDKiA, Jacek Gryga.

Według niego w przyszłym roku rozpocznie się budowa kolejnego 4,4- kilometrowego odcinka trasy S7 od węzła Rybitwy do węzła Igołomska z mostem wantowym nad Wisłą. Budowa tych dwóch odcinków pozwoli na skomunikowanie dwóch dzielnic Krakowa - Nowej Huty i Podgórza oraz aktywizację gospodarczą poprzemysłowych terenów tych dzielnic.

Po ukończeniu tych inwestycji, a także po zaplanowanym w tym samym czasie przedłużeniu obwodnicy na północy do drogi nr 94, dwujezdniowa obwodnica Krakowa będzie okalała miasto z trzech stron i liczyła blisko 35 kilometrów. (PAP)

medyk 11.10.2008 09:36

Ja mam takie pytanie nie związane z Krakowem ale sporo tu ludzi ze Skawiny, czy powstaje obwodnica tego miasta? Jesli nie czy jest planowana? I jak ma przebiegac gdzie sie zaczynac a gdzie konczyc.

KamiK 11.10.2008 09:47

http://www.skyscrapercity.com/showpo...&postcount=623
Ale gdzie obecnie są z budową.. to nie mam pojęcia

Kocur 20.10.2008 10:35

http://miasta.gazeta.pl/krakow/1,357..._swiecie_.html

Cytat:

Tuż za Sydney, ale przed San Francisco, Singapurem i Vancouver. 17 tysięcy czytelników prestiżowego brytyjskiego dziennika "Guardian" uznało Kraków za drugie najciekawsze miasto świata 2008 r.


Q13SON 20.10.2008 22:15

Mam dwa pytania do ludzi zorientowanych:

1. Co z nadbudową RDA ?
2. Co tworzy się w przejściu z dworca do Galerii Krakowskiej? Widać schody do podziemia i windy (przy samym wejściu z dworca). Dalej- bliżej wejścia do Galerii też coś się wierci, wali i stuka - nowe miejsca na sklepy?

Jurand 20.10.2008 22:51

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Q13SON (Post 617747)
2. Co tworzy się w przejściu z dworca do Galerii Krakowskiej? Widać schody do podziemia i windy (przy samym wejściu z dworca). Dalej- bliżej wejścia do Galerii też coś się wierci, wali i stuka - nowe miejsca na sklepy?

Zapewne są to wejścia do przystanku szybkiego tramwaju

WislaFan123 21.10.2008 11:31

Taaa i jeszcz redaktor Krakow Post popiera... to odrazu nam spadnie popracie, ta gazeta szpeci wizytówke miasta strasznie, 2-3 razy troche ja czytalem jak latałem do Angli i za kazdym razem bledow jezykowych jak nasr**:/

Q13SON 23.10.2008 06:41

A co z nadbudową RDA?
I co buduje się wewnątrz galerii - zaraz za drzwiami wyjściowymi w kierunku dworca (tymi obok McDonald's) Też zejście do poziomu -2 ?

Coglin 23.10.2008 12:47

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Q13SON (Post 618440)
I co buduje się wewnątrz galerii - zaraz za drzwiami wyjściowymi w kierunku dworca (tymi obok McDonald's) Też zejście do poziomu -2 ?

2 post nad twoim

Q13SON 23.10.2008 13:28

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Coglin (Post 618495)
2 post nad twoim

4 posty nad Twoim pytałem co buduje się w przejściu z dworca do Galerii.
1 post nad Twoim dotyczył natomiast miejsca "tuż za drzwiami" galerii - zaraz obok McDonald's i pytam czy to też zejście do poziomu -2

Pablo84 23.10.2008 13:30

Tam będzie nowa hala dworcowa (kasy itp), jeszcze niżej (na poziomie -2) będzie podziemny przystanek szybkiego tramwaju

KoPer 28.10.2008 23:09

Cytat:

Kraków biznesowo pierwszy w Europie

Tuż za Szanghajem i Pekinem, sporo przed Pragą i Budapesztem. Kraków w corocznym raporcie magazynu "Global Services", analizującego atrakcyjność biznesową największych rozwijających się światowych centrów usługowych, zajął piąte miejsce. Uplasował się najwyżej wśród miast europejskich.

Raport powstaje na podstawie opinii międzynarodowych firm, które w danych miastach już funkcjonują. Twórcy przepytali więc takich graczy jak Motorola, IBM czy Capgemini i stworzyli listę 50 najbardziej interesujących miejsc dla koncernów zainteresowanych outsourcingiem. Kraków zajął na niej piąte miejsce (awans o 11 "oczek" w stosunku do zeszłego roku), został jednocześnie uznany za najatrakcyjniejsze centrum usługowe w Europie. Wyprzedził m.in. Budapeszt, Pragę, Bratysławę, a także Warszawę, która znalazła się dopiero na 28. miejscu.

- O tak wysokim miejscu przeważyła dobra opinia firm, które już w Krakowie są. Jeśli Motorola przekonuje, że rynek krakowski pod względem jakości kadr jest najlepszy na świecie, to jest to powód do zadowolenia - mówi Sławomir Kopeć, prezes Krakowskiego Parku Technologicznego. - Ten ranking ma ogromne znaczenie dla firm już operujących na krakowskim rynku, ponieważ mają się czym pochwalić przed swoimi klientami. Jest też równie istotny dla tych, którzy rozważają wejście na europejski rynek i szukają najatrakcyjniejszych miejsc - dodaje.

W czym, według zagranicznych firm, Kraków jest mocny? Po pierwsze i najważniejsze - ma ogromny potencjał w postaci wykwalifikowanych pracowników. Dobrze się u nas mają wielojęzyczne centra, oferujemy wysokiej jakości usługi finansowe i księgowe.

- Od ponad czterech lat mówimy o tym, że Kraków może być bardzo wysoko w klasyfikacji centrów biznesowych - mówi Monika Piątkowska, dyrektorka wydziału strategii i rozwoju miasta. - Dziś mamy ponad 50 firm działających w sektorze usług, w przyszłości będziemy stawiać na wysoko wyspecjalizowany outsourcing, który potrzebuje dobrych kadr. Mamy do tego warunki - wyspecjalizowanych pracowników i nowoczesną powierzchnię biurową - dodaje.


Źródło: Gazeta Wyborcza Kraków


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 09:58.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl