Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Wisła Kraków - piłka nożna (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=5)
-   -   Rozstawienia i rankingi UEFA. Sezon 2012/2013 (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=8245)

mr_kwolf 17.08.2012 15:52

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Karherop (Post 1269532)
wszystko fajnie ale powiadasz że zasługujemy hmm wg kogo ?

wg 24 w rankingu Szwecji , 28 Szkocji, 27 Norwegii czy 22. Czechów ?

patrząc na ten sezon miejsce które zajmujemy jest ponad stan

Patrząc na poprzedni sezon miejsce, które zajmujemy jest poniżej tego co naprawde prezentujemy.

Dlatego właśnie ranking nie patrzy na to co pokazujesz w jednym sezonie tylko w pięciu. Dzięki temu jest bardziej obiektywny.

funkykoval 21.08.2012 09:10

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Karherop (Post 1269532)
wszystko fajnie ale powiadasz że zasługujemy hmm wg kogo ?

wg 24 w rankingu Szwecji , 28 Szkocji, 27 Norwegii czy 22. Czechów ?

patrząc na ten sezon miejsce które zajmujemy jest ponad stan

Poprzedni sezon był dla Polski wyjątkowo udany - ponad 6 pkt w sezonie to zdobyliśmy poprzednio gdy ogrywaliśmy Schalke i Parmę, dwóch sezonów z rzędu z punktacją 5,0 pkt i więcej to lata 90 - te gdy Legi i Widzew weszły do Ligi Mistrzów, 3 kolejne sezony w wykonaniu polskich drużyn w pucharach punktowane po ponad 5 pkt przełom lat 60/70 kiedy Legia czy Górnik regularnie grały na wiosę w pucharach.....

Realne miejsce Polski patrząc na bieżący sezon to właśnie w granicach 20-22 bo kraje z tych miejsc mają raptem 3 pkt straty w ranikngu, które będą zbierać punkty w fazie grupowej LM/LE, a my możemy liczyć tylko na kolejny sezon konia Legii....

gukfva 22.08.2012 15:12

Najwłaściwszym miernikiem do oceny wyników drużyn w pucharach jest ich odniesienie do rozstawienia.
Moim zdaniem rundy eliminacyjne są co najmniej równie ważne jak rundy zasadnicze dla federacji znajdujących się poza pierwszą piętnastką.
Dla przykładu patrząc na kryterium rozstawienia Polska w sezonie 2012/13 powinna zdobyć 5.000 pkt, z czego aż 4.000 w rundach eliminacyjnych.
Skąd ten rachunek, wyjaśnienie poniżej. Tyle punktów powinny zdobyć polskie kluby pokonując jedynie niżej rozstawionych od siebie rywali:

Slask Wroclaw
Champions League
2 QR - rozstawiony, 2 wygrane, 2 pkt
3 QR - nierozstawiony, 2 porażki
Europa League
Play-off - nierozstawiony, 2 porażki
RAZEM: 2 pkt

Legia
Europa League
2,3 QR - rozstawiona, 4 wygrane, 4 pkt
Play-off - nierozstawiona, 2 porażki
RAZEM: 4 pkt

Wronki
EL
1,2,3 QR - rozstawione, 6 wygranych, 6 pkt
Play-off - rozstawione, 2 wygrane, 2 pkt
Group Stage - trzeci koszyk, 2 wygrane, 4 porażki, 4 pkt
RAZEM: 12 pkt

Ruch
EL
2 QR - rozstawiony, 2 wygrane, 2 pkt
3 QR - nierozstawiony, 2 porażki
RAZEM: 2 pkt

OGÓLNY WYNIK: 20 pkt : 4 kluby = 5.000 [współczynnik]

Do tej pory sytuacja wygląda następująco:
Slask - 1 pkt (1 pkt stracony z Buducnost)
Legia - 2,5 pkt (0,5 pkt stracone z Lipawą, 1 pkt stracony z Ried)
Wronki - 4 pkt (0,5 pkt stracone z Zhetysu, 0,5 stracone z Khazarem, 1 pkt + 6 pkt stracone z AIK)
Ruch - 2 pkt

Z powodu punktów straconych w eliminacjach polskie kluby, które nadal są w grze muszą zdobyć o wiele więcej punktów. Paradoksalnie tylko Ruch wykonał swoje zadanie. Najwięcej straciły Wronki. W Play-off EL Śląsk musi wygrać 1 mecz (lub 2 zremisować), by osiągnąć wynik minimalny, a Legia wygrać 1 mecz i 1 zremisować.

Wnioski? Wystarczy pokonywać słabszych, by uzyskać 5.000. W obecnej sytuacji - po eliminacyjnych stratach Wronek, Śląska i Legii - taki wynik w sezonie 2012/13 należałoby uznać za sukces.

callmesir 23.08.2012 23:04

No to jesteśmy trochę mądrzejsi.

13. CYPR 26,083
4LE Nefci - APOEL 1:1
4LM AEL Limassol - Anderlecht 2:1

Zgodnie z planem. APOEL raczej rozprawi się u siebie z Nefci a AEL gdzieś w grupie zagra.

14. AUSTRIA 24.625
4LE PAOK - Rapid Wieden 2:1

Bardzo dobry wynik bo mimo remisu 1:1 i grze w 10 na 11 PAOK strzelił i coraż bliżej by Austria nie miała żadnej ekipy w grupach, ale co z tego...

15. DANIA 24,100
LM Nordsjaelland
4LM Kobenhavn - Lille 1:0
4LE Midtjylland - Young Boys 0:3
4LE Horsens - Sporting Lizbona 1:1

Tutaj liczę w sumie zgodnie z planem. Horsers a przede wszystkim Midtylland odpadają. Kopenhaga mimo wszystko sądzę, że zagra w LE bo u siebie Duńskie zespoły są o wiele mocniejsze w moim mniemaniu.

16. SZWAJCARIA 22.675
4LM Basel - CFR Cluj 1:2
4LE Midtjylland - Young Boys 0:3
4LE Luzern - Genk 2:1

Zaskakująca porażka Basel. Reszta zgodnie z planem. Dobrze jakby chociaż Luzern odpadło.

17. IZRAEL 21.250
4LM BATE Borysow - Ironi Kiryat Shmona 2:0
4LE HF91 Dudelange - Hapoel Tel-Awiw 1:3

Zgodnie z planem.

18 POLSKA 20.750
4LE Sląsk Wroclaw - Hannover 96 3:5
4LE Legia Warszawa - Rosenborg 1:1

Obyśmy nie pluli sobie w brodę, za tą straconą bramkę...

19. BIAŁORUŚ 18.500
4ML BATE Borysow - Ironi Kiryat Shmona 2:0

Zgodnie z planem.

20. CHORWACJA 18.083
4LM Dinamo Zagrzeb - Maribor 2:1

Było blisko niespodzianki, ale i tak dobry wynik Mariboru.

21. RUMUNIA 17.924
4LM Basel - CFR Cluj 1:2
4LE Dinamo Bukareszt - Metalist Charków 0:2
4LE Vaslui - Inter Mediolan 0:2
4LE Ekranas - Steaua Bukareszt 0:2

Raczej zgodnie z planem chociaż wygrana Cluj raczej zaskakująca. Dwie ekipy w grupach i módlmy się by nie punktowały za dobrze.

22. CZECHY 17.725
4LE Slovan Liberec - Dnipro Dniepropietrowsk 2:2
4LE Lokeren - Viktoria Pilzno 2:1
4LE Feyenoord - Sparta Praga 2:2

Tutaj mogło być jeszcze lepiej gdyby Dipro utrzymało wynik 2:0. Ale jest i tak dobrze. Jest szansa na 0 zespołów w grupie chociaż trzeba powiedzieć, że taki scenariusz jest super optymistyczny.

To na co przede wszystkim musimy liczyć to Legia. A ta na własne życzenie tylko zremisowała ze słabym Rosenborgiem. Mam nadzieję, że ten jeszcze jeden mecz w lidze da coś Legii bo momentami to naprawdę wygląda fajnie. Rado musi łapać formę a reszta ekipy nastawić celowniki bo jak się ma mało okazji w meczu to trzeba wykorzystywać je w większości.
Śląsk i tak dziwne, że aż tak powalczyć jak dla mnie. Szkoda końcówki bo każde 0,125 się liczy.

Teraz jedyna szansa w Legii i tym, że awansuje do grupy. Jak przegra będzie fatalnie. Jak wygra i wejdzie o dziwo ten sezon może być dla nas udany ze względu na fakt, że kilka krajów może potracić punkty.

Alex_Morgan 26.08.2012 20:50

Zastanawiam się, co musiało by się stać, żeby w przypadku awansu Legii do fazy grupowej Ligi Europy, polski klub nie był znów losowany z ogona. Jest kilka par, w których drużyna nierozstawiona ma szansę wyeliminować wyżej rozstawionego rywala:
ANZHI MAKHACHKALA 1 - 0 AZ AZ Alkmaar
TROMSE 3 - 2 Partizan Belgrad
MOLDE 2 - 0 SC Heerenveen
FC LUZERN 2 - 1 KRC Genk
LOKEREN 2 - 1 Victoria Płzen
Wychodzi 5 par. Żeby Legia była losowana z 3. koszyka, aż 8 drużyn niżej notowanych od Legii musi awansować (zakładająć, że w play-off LM odpadną AEL, NK Maribor i Hapoel Shmona). Poza tym szanse na grupę LE mają również Crvena (0 - 0 z Bordeaux) i Videoton (0 - 0 z Trabzonsporem). Czyli wychodzi 7 par. Brakuje, więc jeszcze jednej. Osobiście wydaję mi się to mało prawdopodobne i najważniejsze, żeby Legia wogóle weszła do grupy. Bo jak pokazały poprzednie sezony, polskie kluby nie są na straconej pozycji, nawet gdy są losowane z 4. koszyka.

fcb4 27.08.2012 15:44

http://www.transfermarkt.de/de/isido...ler_48291.html sam jestem ciekaw jak sprawdzi sie ten zawodnik w Poloni ale mysle ze w przyszłosci powinnismy zmierzac w kierunku polotyki transferowej pozyskujac jak juz obcokrajowców to z ligi portugalskiej, okazji z ligi Hiszpanskiej, Greckiej gdzie piłkarze sa zaawansowani technicznie i sa ograni w tych ligach słusznosc tego kierunku pokazuje nam Cypr oraz nasze transfery jakis dokonalismy kiedys Cleber , Paulista , z wyłaczeniem ( Baretto) :)

Karherop 30.08.2012 23:17

Temat do zamknięcia . Kończymy sezon z ogromnym dorobkiem 2.500 pkt oraz 18 pozycją w rankingu euefa z perspektywami na spadek na 22 miejsce.

Swoje drużyny w fazie grupowej ma Azerbejdżan , Słowenia , Węgry . Jesteśmy najwyżej sklasyfikowaną federacją któa juz podziękowała za grę w europie .

nie ma co , Polska piłka rośnie w siłę

pozdrawiam

Dani 31.08.2012 07:45

Jesteśmy skazani na 4 kluby w eliminacja i trzeba się z tym pogodzić , bo miejsce 15 jest dla nas niemal nieosiągalne .Na starcie przyszłego sezonu 2013/2014 tracimy aż 5.000 za sezon 08/09 .
Rankingi klubowe
Lech Poznan 23.650
Wisła Kraków 15.150
Legia Warszawa 13.650
Sląsk Wrocław 7.150
Ruch Chorzów 6.150

Jak widać nawet wysoki ranking Lecha nie wiele znaczy ,Śląsk zawiódł na całej linii ,bo przejście przeciętnego mistrza Szwecji dało by Wrocławianom chociaż grupę LE ,Legia walczyła ale nie wyszło, Ruch sprawił ze malutkie Czechy wciąż przed nami .
I znów pozostaje wierzyć ze może w przyszłym roku będzie lepiej ....

Karherop 31.08.2012 07:49

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Dani (Post 1273116)
,Śląsk zawiódł na całej linii ,bo przejście przeciętnego mistrza Szwecji dało by Wrocławianom chociaż grupę LE ,


przeciętny Mistrz Szwecji wbił nam 5 bramek , przeciętna drużyna Bundesligi 10 , ciekaw jestem ile Śląsk by dostał w starciu z kimś naprawdę dobrym , 15-20 bramek w dwumeczu? i z czym do ludzi . Tutaj nawet nie ma nad czym gdybać .

AZS_Lublin 31.08.2012 11:05

Popieram Karheropa, całe szczęście, że ten komediodramat z Śląskiem w roli głównej dobiegł końca! W tym roku w grupach LE grają naprawde porządne ekipy i coby to było gdy przyjechał na Śląsk Inter, Liverpool czy Stuttgart? 0:5, 0:6?
Zeby nie odbiegać od tematu warto odnotować fajne wyniki ekip z Azerbejdżanu i Węgier.

Konrad. 31.08.2012 11:14

W tym sezonie dalej do pucharów łapią się trzy drużyny z ligi + jedna z PP czy możemy jedno miejsce stracić?

el Nuero 31.08.2012 11:41

Tak sobie liczę:
Śląsk w tym roku - 6 meczów, 1 zwycięstwo, 5 porażek, bilans 7-17
Wisła przed rokiem (tylko kwalifikacje) - 6 meczów, 5 zwycięstw, 1 porażka, bilans 10-5
Spadamy panowie... tylko gdzie jest dno? Porażka z mistrzem Wyspy Bezludnej albo Owczej? Bo już Azerbejdżan pokazał, że nawet wielki APOEL da się pokonać, i to jeszcze na jego terenie :-(

Co nam dają rozstawienia, 23 pkt. Lecha (niewykorzystane), 15 pkt. Wisły (skoro w ogóle nie grała) czy też dorobek Legii, skoro polskie ekipy wyproszono, zanim jeszcze zabawa na dobre się zaczęła. Nie ma punktów, nie ma pieniędzy, zostali tylko mocno przepłaceni kopacze. Nawet trudno ich nazwać dobrymi piłkarzami, bo 10 bramek to nawet Wisła nie dostała od Realu Madryt, ani Legia od Barcelony. Tyle że dziś na polskie ekipy nie potrzeba hiszpańskich kolosów, wystarczy pierwszy-lepszy średniak europejski, któremu nie brakuje ambicji i chęci do gry.

Arked 31.08.2012 16:39

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Konrad. (Post 1273188)
W tym sezonie dalej do pucharów łapią się trzy drużyny z ligi + jedna z PP czy możemy jedno miejsce stracić?

Żeby mieć mniej drużyn musiałyby nas wyprzedzić Andora i San Marino (miejsca 52 i 53) co jest praktycznie niemożliwe.

Wit.Ek. 16.09.2012 18:07

Zanim w nadchodzącym tygodniu ruszą rozgrywki grupowe chciałbym kilka jeszcze słów o sytuacji w rankingu po zakończeniu kwalifikacji.

Po zakończeniu kwalifikacji ranking krajowy wygląda następująco

http://imageshack.us/a/img405/5484/zestawieniev.png

Wśród 19 krajów, które zajmują miejsca 13-31 tylko 3 oprócz Polski nie mają żadnego klubu w rozgrywkach grupowych. ..
Polska dzięki wynikom w kwalifikacjach zdobyła 2,500 to najwyższy wynik spośród krajów, których wszystkie kluby zostały wyeliminowane z rozgrywek.
Ponieważ krajów, które mają choć jeden klub w rozgrywkach LM lub LE jest 28 więc w rankingu krajów w których o pozycji decyduje liczba klubów, które zakwalifikowały się do rozgrywek grupowych a w dalszej kolejności liczba punktów zdobytych to Polska zajęłaby 29 miejsce.
29 miejsce na szczęście Polsce nie grozi. Proponuje popatrzeć na poniższe zestawienie.

http://imageshack.us/a/img600/7734/rankingkrajowy.png

o ile kraje zajmujące miejsca 19-22 mogą zepchnąć Polskę na 23 bo wystarczy, że średnio każdy z klubów, który jest jeszcze w grze z tych krajów będzie zdobywał po 4-6 punktów to jednak niżej niż 23 miejsce Polska nie spadnie. Polska ma ponad 6,5 punktów przewagi nad Słowacją, która także już punktów nie zdobędzie…
Polskie kluby zdobyły 2,500 to niewiele ale… w sezonie 2007/08 który w bieżącym sezonie przestał być wliczany do rankingu Polska zdobyła 1,666 co oznacza, że Polska po bieżącym sezonie ma o 0,834 punktów więcej ! Fakt ten ma także znaczenie dla Wisły ponieważ… Wisła w rankingu klubowym póki co zajmuje wyższe miejsce niż rok temu ! Wisła zajmuje teraz 109 miejsce podczas gdy zeszłorocznym sezonie Wisła zakończyła na 113 miejscu. By nie było za wesoło trzeba dodać, że Wisła będzie z tego miejsca spychana i na pewno spadnie poniżej 113 miejsca w okolice 120.

Poniżej zestawienie które pokazuje jak zdobywane były punkty do rankingu klubowego

http://imageshack.us/a/img89/3130/wyliczenieklubowe.png

Poniżej zestawienie które pokazuje jak zmieniła się liczba punktów klubów w rankingu klubowym i jak to się przełożyło na ich miejsce.

http://imageshack.us/a/img855/497/zmianydo2012.png

To jakie miejsce zajmie Polska w rankingu i z której rundy będą polskie kluby zaczynać nie jest tak ważne jak liczba punktów w rankingu klubowym.
Niestety Wisła punktów dla siebie nie zdobędzie już, inni dla Wisły też nie. Teraz Wisła będzie spychana na niższe miejsca przez te kluby, które dla siebie grają lub dla których grają kluby z ich krajów.

Alex_Morgan 01.10.2012 17:50

Zdobywca Pucharu Polski rozpocznie grę w eliminacjach Ligi Europy od II. czy III. rundy? Bo widziałem tabelę, która zawierała informację, że jeśli triumfatorzy LM i LE zapewnią sobie grę w europejskich pucharach z ligi to zdobywca Pucharu Polski rozpocznie grę od III. rundy. Więc jak będzie?

lad21ewt 01.10.2012 19:45

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Alex_Morgan (Post 1279040)
Zdobywca Pucharu Polski rozpocznie grę w eliminacjach Ligi Europy od II. czy III. rundy? Bo widziałem tabelę, która zawierała informację, że jeśli triumfatorzy LM i LE zapewnią sobie grę w europejskich pucharach z ligi to zdobywca Pucharu Polski rozpocznie grę od III. rundy. Więc jak będzie?

To się okaże po zakończeniu tego sezonu 2012/13 czy Zwycięzca LM zapewni sobie strat w przyszłorocznej LM

Wg rozpiski Zdobywca Pucharu Polski zaczyna od 2 rundy el

Jeżeli Zwycięzca LM tak jak Chelsea w tym roku nie załapie się do pucharów i Atletico które jest obrońcą tytułu zakwalifikuje się do LE to następują przesunięcia w skutek czego Zdobywca Pucharu Polski zacznie od 3 rundy el

Maciuś 18.05.2013 07:52

Będzie ktoś to kontynuował na sezon 2013/2014?

WiślakMyślenice 18.05.2013 08:52

Eee, a po co?

Dariook 18.05.2013 09:01

W następnym sezonie definitywny zakaz faulowania. Zgarniemy FAIR-PLAY i zagramy w LE.

Wit.Ek. 19.05.2013 18:45

Tak. Będę dalej pisał. Sezon 2012-2013 uważam za zamknięty.


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 04:52.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl