![]() |
http://www.footballuser.com/Formatio...sla_Krakow.jpg
Ja bym grał lekko zmodyfikowanym 4-2-3-1 , Sobol jako def. pom. absolutnie wystarcza, zawsze może go wesprzeć Jirsak, z przodu stawiam na trio Iliev, Guła i Melikson, którzy potrafią grać technicznie i kombinacyjnie oraz mają zagwarantować Gienkowi kilka ciekawych podań w meczu. Pierwszy do wejścia z ławki byłby Kirm, następnie Małecki oraz Wilk za Sobola. Gervasio oraz Biton nie mieli okazji się pokazać na tyle bym brał ich pod uwagę. |
Cytat:
|
Cytat:
|
Haha,spokojnie ludzie :) Czemu taka agresja to tylko zabawa
PS:Nie gram w FM :) ani żadnego innego menadżera Ostatnia edycją w jaką grałem była z 3 lata temu albo i więcej Nasz skład zestawia nie jaki Roberto :) Więc luz |
Cytat:
|
|
Cytat:
Co do grania dwójka def to logiczne, że tak powinniśmy grać i w tej kwestii liczę na Nuneza, że to On będzie tym bardzo mocno usposobionym ofensywnie defensywnym pomocnikiem czyli będzie biegła od pola karnego do pola karnego i wspomagał obie formacje. W mojej opinii to jest kluczowy transfer na to okienko, poza obroną oczywiście. Ewidentnie z Sobola i Wilka nie będzie kogoś kto ładnie przeżuci ciężar gry czy zrobi przewagę w środku po akcji 1v1, Wilka to naturalny zastępca Sobola, a Nunez będzie walczył z Jirsakiem o pierwszą 11. |
Nie mozna bac sie Skonto dlatego ja bym tez ustawił 2 napastnikow - zawsze to razniej
|
Cytat:
|
Cytat:
|
Najlepszy mecz wiosną Wisła rozegrała z GKS Bełchatów. Graliśmy takim składem: Sergei Pareiko- Erik Cikos,Kew Jaliens, Osman Chavez, Dragan Paljić - Cezary Wilk, Michaił Siwakow, Tomas Jirsak - Maor Melikson, Cwetan Genkow, Andraż Kirm. Chociaż Sapela bardzo wtedy pomógł wygrać, Wisła grała bardzo dobrze.
http://www.youtube.com/watch?v=tVIxs...eature=related od 3:52 w przyspieszeniu akcja Wisły zakończona golem. Widać, że cała linia pomocy nie stoi w miejscu i czeka na piłkę, ale swoją ruchliwością ułatwiają rozegranie akcji. Wilk z Sobolem w meczu ze Skonto byli zbyt statyczni. |
Cytat:
Jedyna różnica polega na tym że jest tylko jeden defensywny pomocnik ale za to drugi stoper, jak również dwóch super ofensywnych "Wingback" (sorry ale nie wiem jak sie ich nazywa po Polsku:) ) Gdy bronimy presingiem to wingbacki są ustawieni w linii z defensywnym pomocnikiem, czyli tak jakbyśmy mieli trzech DP przez chwilę. Natomiast w razie jakiegoś wielkiego oblężenia naszej bramki, mogą sie zamienić w klasycznych bocznych obrońców. Na pewno jest potrzebna wielka wytrzymałość żeby tak grać ale od czego są zmiany. |
@Kris Dee
Najbardziej podobają mi się właśnie rzeczone wingbacki (chyba można to przetłumaczyć 'cofnięty skrzydłowy'?). Ustawienie ich na wysokości DP WYMUSZA na nich podłączanie się do akcji ofensywnych o wiele bardziej niż robią to nasi boczni obrońcy w obecnej formacji. Odciążają także Sobola, który może skupić się na trzymaniu środka pola tak jak lubi i nikt nie mógłby mieć do niego problemów, że nie podłącza się do ofensywy. Czworokąt ofensywny zawsze był w moim mniemaniu ok. Moim problemem było, że nie dostaje wsparcia od pozostałych zawodników a z wingbackami o rzeczone wsparcie nie trzeba się martwić. |
Kirm i Cikos świetnie by się nadawali na tą pozycję, Cikosa niestety nie ma, a nie wiadomo czy Nunez jest na tyle wybiegany, żeby non stop zapieprzać od bramki do bramki.
|
Cytat:
|
Odpoczywając przy popołudniowej kawce pozwoliłem sobie na zasugerowanie ustawienia, moim zdaniem najbardziej w tej chwili optymalnego, oraz dającego możliwości zarówno w obronie jak i w ataku. http://www.footballuser.com/Formatio...sla_Krakow.jpg Biorąc pod uwagę, notoryczny problem z zamykaniem akcji oraz dziura w środku pola przy ustawieniu 4-2-3-1, moje ustawienie daje większe możliwości gdyż mamy w polu karnym dwóch napastników, oraz ofensywnego pomocnika. Daje również dużo możliwości dla naszych pomocników, którzy lubią/muszą wchodzić do środka. Przy czym na wysuniętego napastnika mógłby nadać się również Boguski, bo tam trzeba szybkiego, zwrotnego napastnika. Obrona, wiadomo, OŚP cofa się do odbioru, a pomocnicy zawężają pole gry, w zależności od potrzeby. Jak wam się podoba? |
Maaskant dziś powiedział, że Dudu i Genkow nie mogą grać razem od początku, ale w trakcie meczu mogą być obydwaj. Osobiście jestem ciekaw tego ustawienia.
|
Cytat:
2. Do rozegrania piłki musiałby się podłączyć jeden albo obu bocznych pomocników schodząc do środka (Meleks z Sobolem sami nie zdominują środka pola, do tego potrzebne jest co najmniej trzech graczy) przez co robiła by się dziura na skrzydle (bądź obu skrzydłach). Skrzydłowi przeciwnika, jeżeli posiadaliby odrobinę dynamiki wchodzilyby w nas jak w masło. 3. Do 'diamentu' potrzeba szybkich bocznych obrońców, którzy musieliby robić za skrzydłowych w czasie gdy boczni pomocnicy rozgrywają piłkę. A ani Diaz ani Lamey nam tego nie zapewnią |
Cytat:
Ad.2.3 O Lameya bym się nie bał, gorzej wygląda sytuacja na drugiej stronie, gdzie skrzydłowy obrońca Paljić i Diaz nie za bardzo dają jakość. Ale mimo wszystko w tym ustawieniu postawiłbym na Diaza, on lepiej się ustawia i potrafi powalczyć, chodź nie jest idealny. Za to w oskrzydleniu akcji wolałbym Dragana, bo jest szybki i czasami coś potrafi wrzucić. Mam takie wrażenie że przy aktualnym ustawieniu ni jak nie mają sensu wrzutki w pole karne, gdyż zazwyczaj jest tam 1, 2 zawodników na całą obronę rywali. Miało by to sens, gdyby w polu karnym grasował jakiś Koller, albo Ibrahimović. Wiadomo, czasami można zaskoczyć, ale ogólnie to wygląda słabo. Dlatego też boczni schodzą do środka i robi się bałagan. Moja taktyka z dwoma napastnikami daje szanse powodzenia dla wrzutek z boku boiska. Gdzie jeden wchodzi na pierwsze tempo a drugi logicznie... |
Cytat:
|
|
Panowie ale Iliev pauzuje za 2 żółte kartki :)
|
Cytat:
|
@Kris Dee
Bardzo fajna taktyka, ale zmieniłbym personalia w defensywie. Dlaczego rezygnować z aktualnie najlepszego obrońcy, czyli Lameya? Sam mówił, że może grywać na lewej obronie, więc ustawiłbym go właśnie w tym miejscu. Na prawą obronę przesunąłbym Jaliensa, a Chavez pozostałby na środku. Nunez i Kirm, tak jak mówi riv, wspomagaliby Sobola w rozbijaniu ataków przeciwnika, a jednocześnie podwajaliby krycie na bokach obrony. Kreowanie gry od tyłu również poprawiłoby się. http://this11.com/boards/1312218873409557.jpg Cytat:
|
http://www.footballuser.com/Formatio...sla_Krakow.jpg
Cóż, ja byłbym bardzo ciekawy, jak sprawdziło by się powyższe ustawienie. Dwóch napastników, dwóch bocznych ofensyfnych pomocników, którzy w każdej chwili mogą stać się 'pseudonapastnikami', albo cofnąć się pod linię środkową i asekurować tam partnerów. Wysunięty nieco dalej środkowy pomocnik miałby za zadanie rozgrywanie piłki, tudzież podłączanie się pod akcje ofensywne, a Sobol - wiadomo, destrukcja i zatrzymywanie ataków. Wysunął bym też trochę wyżej bocznych obrońców, którzy dzięki temu mieli by większe pole manewru jeśli chodzi o ofensywę. |
http://www.footballuser.com/Formatio...sla_Krakow.jpg
Ja bym stawiał na coś takiego, aczkolwiek potrzebowalibyśmy szybszego defensywnego pomocnika ;) |
@hawaiisurfer twoja taktyka nieco za bardzo ofensywna... za dużo wolnego pola zostawialibyśmy na środku boiska. Przeciwnicy wchodziliby w naszą obronę, jak w masło.
|
http://www.footballuser.com/Formatio...sla_Krakow.jpg
Zacznijmy od defensywy - na środku w porównaniu do ostatniego pucharowego spotkania z Liteksem nic bym nie zmieniał. Tak samo na prawej stronie defensywy. Na lewej obronie można by było zaryzykować i postawić na Jovanovicia zamiast słabo spisujących się w ostatnim czasie Paljicia (nawet w meczu z takim przeciwnikiem jak Skonto popełniał głupie błędy, jeśli miałbym wskazać najgorszego we wspomnianym dwumeczu wybrałbym właśnie Dragana) i Juniora Diaza, którego Tom w poprzednim spotkaniu robił jak chciał. Szkoda, że nie mogliśmy przetestować Serba w sobotnim meczu z Widzewem. W drugiej linii, w środku pola mam nadzieje zagra trójka graczy Sobolewski, Nunez i Melikson. Tego pierwszego zdecydowanie brakowało na boisku w meczu z Widzewem. Mimo wszystko uważam, że nieobecność Sobola była bardzo dużym osłabieniem. Zważywszy na postawę Cezarego Wilka w ostatnim czasie liczę także na grę Nuneza , który jest takim łącznikiem między ofensywą a defensywą. Jako najbardziej wysunięty zawodnik II linii oczywiście Melikson :-) Na skrzydłach miałem spory dylemat - zastanawiałem się, czy zamiast Kirma, który w meczu z Widzewem był bezproduktywny do 'mojej 11' na lewym skrzydle nie ustawić Maora Meliksona, ale z niego mamy największy pożytek, kiedy występuje w środku pomocy. Na szpicy David Biton strzelec bramki z Widzewem. Genkov obecnie jest bez formy. Biton jest zawodnikiem, który w przeciwieństwie do Bułgara cofa się do środka boiska i wspomaga II linię. |
Cytat:
|
Cytat:
Jaliens jest wolny ale potrafi się ustawić i dyrygować linią obrony, więc koniecznie na środek w tym ustawieniu. Lamey jednak na PŚO ponieważ jest to jego naturalna pozycja. Bitonem bym się nie podniecał jeszcze. W rewanżu z Litexem było widać że Genkov odzyskuję formę, na 4 rundę powinien być w optymalnej. Bułgar co prawda zmarnował dwie świetne sytuacje ale co najważniejsze było widać że szybkość u niego wraca. Nie zgadzam się z opiniami że Tsvetan to wolny napastnik. Gdy jest w formię to jak na moje oko jego szybkość jest porównywalna do Brożka. Duża grupa użytkowników tego forum płakała za 4-4-2. Tymczasem Maaskant ustawił drużynę na rewanż z Litexem w systemie 4-4-1-1(czyli prawie 4-4-2) a co ciekawe, podwieszonego grał Melikson, i to jak grał! http://www.footballuser.com/Formatio...sla_Krakow.jpg http://img52.imageshack.us/img52/883/50849122.jpg http://img171.imageshack.us/img171/3452/63791418.jpg http://img17.imageshack.us/img17/8620/28031566.jpg http://img717.imageshack.us/img717/1557/82889558.jpg Trzeba przyznać że Wisła wczoraj w tym systemie, zagrała chyba najlepszy mecz w defensywie za kadencji trenera Maaskanta. Boczni pomocnicy ustawieni bardziej defensywnie ale za to Maor mega ofensywnie jako podwieszony napastnik. Jak wam się podoba takie ustawienie? |
| Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 14:44. |
Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl