![]() |
Cytat:
Cytat:
|
Cytat:
A tak dla przypomnienia paru "znawcom" 10.09.2008 Szwajcaria przegrała z Luksemburgiem u siebie 1:2 w eMŚ. I Gdyby Polska przegrała jeszcze w 2012 by taką porażkę wypominano :lol: |
kadra zespołu naszego przeciwnika jest po prostu powalająca... boże chroń nas przed kolejną wtopą...
http://transfermarkt.de/de/fk-siauli...rein_5970.html |
Tylko dwóch facetów powyżej 30. Młody skład, ale ogramy.:)
|
5 % daje dokładnie 117 miejsc,więc malutko.
Co do losowania,Panowie nie oszukujmy się, powinniśmy ich wylać spokojnie,bez problemów. Ważne by zawodnicy byli odpowiednio zmotywowani, wtedy Litwini dostaną oklep. Jedyne wytłumaczenie męczarni Wisły z Szawle byłby fakt, że goście zamurowaliby bramkę jak Szwajcarzy Hiszpanom. Jeśli się nam nie powiedzie to sprawę awansu,myślę, że rozstrzygnie rewanż przy R22,co wydaje mi się bardziej prawdopodobne niż SS,bo kolejne odwlekanie terminów,byłoby po prostu kpiną. |
Ten cały Šiauliai to chyba najsłabsza drużyna w historii naszych potyczek pucharowych.Są mecze które można przegrać, są mecze których nie powinno się przegrać ale ten jest z gatunku takich że jak przegrają to powinni zostać wyrzuceni z Krakowa bez prawa wjazdu do tego miasta;)
|
Cytat:
|
Spokojnie rywal w naszym zasiegu :lol:
2-3 lata temu mozna by z nimi bez bramkarza zagrac ale czasy sie zmienily i teraz musimy sie zastanwiac czy ich przejdziemy wiem ze ogóry itd ale Levadia tez nimi byla a wyszlo ze ogóry to my zatem radze pilkarzom "trafic" z formą ,zeby nie bylo potem "odkupienia win" ,-nie bedzie mial kto tego robic , jak wtopia to zostana na taczkach z tego miasta wywiezieni. |
Cytat:
Cytat:
|
Cytat:
|
Mimo wszystko nie ma co porownywac Levadii do tych Litwinow. Levadia zdominowala swoja lige w dodatku miala w dorobku wyeliminowanie Crveny i Twente.
Za to Litwini sa obecnie 7 druzyna (na 12) ligi litewskiej - to mowi wszystko. Wiekszych ogorow nie dalo sie trafic. |
Vaalerenga to była drużyna która walczyła w barażach o utrzymanie. Levadia pokazała, że możemy przegrać z każdym jeśli się postaramy. A przy obecnych wzmocnieniach, przy pięknym nowym-starym stadionie w hucie wszystko jest możliwe. BTW, jest jakaś nadzieja, że zagramy na R22?
Teraz nawet kelnerzy potrafią kopać w piłkę. Pokazują do mistrzostwa w RPA i np. takich Włochów musi ratować sędzia bo sobie nie dają rady z Nową Zelandią. Możemy wygrać wysoko ale jakbym miał obstawiać w ciemno to strzelam, że będą to mecze koło remisu. |
Cytat:
|
Cytat:
Tu mamy prawdziwego ogóra - w pucharach pewnie pierwszy raz w historii, w lidze tło dla najlepszych. Najpewniej się nieźle sprężą bo dla nich to będzie mecz jak dla nas z Barceloną :lol: więc pewnie, jak znów gości olejemy i zagramy jak cioty to i z nimi przegramy ale trzeba sobie powiedzieć wprost że to już by było nie do wybaczenia. |
Cytat:
Cytat:
|
Cytat:
Cytat:
to tak gwoli jasnosci.. |
Cytat:
Polskie kluby zapewniły historyczne momenty, tylko od 2001 roku, drużynom z : Islandii,Łotwy, Macedonii,Gruzji, Białorusi, Mołdawii czy Estonii przy nie małym udziale Wisły kibice wsłąwili sie próbą ponownego zaanektowania sporej częsi Litwy a młodzieżowa Reprezentacja podarowała pierwsze zwycięstwo rówieśnikom z Luxemburga Naprawde jeśli sie smiać i lekceważyć to nie my tylko z nas :-P |
Cytat:
Tyle że jak patrze na ich 'osiągnięcia' w ostatnich latach to wychodzi że jest to najgorszy zespół z jakim się będziemy mierzyć.Co wcale nie oznacza że należy go zlekceważyć a w naszym wypadku to nawet jakbyśmy mieli grać z drugoligowcem z Andory to nic takiego nie może mieć miejsca. |
Cytat:
Najlepszym graczem i strzelcem Siauliai jest Wiktor Raskow, którego pogonili w zimie z trzecioligowej Pogoni Siedlce. Wiosną Litwini grali sparing z Wigrami Suwałki i dostali 0-1. To drużyna na poziomie polskiej II-III ligi, która zbiegiem okoliczności pierwszy raz w historii awansowała do pucharów. Mają być dwa zwycięstwa i tyle. |
Cytat:
|
Jak się czyta komentarze to można odnieść wrażenie, że na Inter albo Barcelonę trafiliśmy. Ale znając nasze dokonania w poprzednich sezonach (Levadia, Tbilisi, Valarenga) to rzeczywiście trzeba być ostrożnym w sądach ;)
A tak poważnie, to są to takie ogóry, że gdybyśmy się na forum 3 razy na treningu spotkali to powinniśmy ich pojechać :D |
QBAS- może to jest jakiś pomysł :)
O wynik bądźmy spokojni, Litwini nie grają nie wiadomo czego. |
Dobre losowanie ;) Jak dla mnie Wisełka musi kupupić napastników już!! Bo jeżeli znowu nie będzie napastników strzelających bramy to będzie zwiększało się prawdopodobieństwo tego, że będziemy dostawać z ogórami. Potrzebni są nawet dwaj napastnicy, jeden młody z U-19, drugi rozegrany już na szczeblu europejskim ( taki Makinwa ) .
Jeżeli składu nie wzmocnimy to nie mamy czego szukać w Europie ... ;/ P.S. Do kiedy można zgłaszać nowych zawodników do gry w tej rundzie ?? |
Popatrzcie do czego doprowadzili nasi kopacze, że ich kibice martwią się o spotkanie z ogórami pierwszej klasy. No ale poprzednie wtopy vide Levadia czy nawet Valerenga to są podstawy do jakichś tam obaw przed meczem z Litwinami. W sumie przed Levadia tez mowilem ze nie wyobrazam sobie przegranej i wyszła mega wtopa, no ale tutaj to już na prawdę największe ogóry z jakimi graliśmy w przeciągu ostatnich kilku lat. Przypuszczam że taka Garbarnia z którą graliśmy ostatnio dałaby sobie z nimi radę.
|
Cytat:
Co do Gruzji - to wprawdzie pod egidą jeszcze Związku bratniego Dinamo Tblisi w sezonie bodaj 80/81 zdobył Puchar Zdobywców Pucharów, a w sezonie 1982/83 wyeliminowało w 1/4 PEZP Legię Warszawa. Natomiast przypomnę, że przed wyeliminowaniem Wisły, Dinamo wyrzuciło z UEFA Slavię Praga 2:0 i 1:3 W składzie Slavii grali wówczas: Radek Ćerny (Tottenham teraz QPR), Radek Bejbl (podobno miał wówczas kontrakt w Czechach ok. 0,5 mln dolarów rocznie!!!), Lukas Dosek, Pavel Kuka,Karel PITA (teraz Salzburg), Michal Śvec (Herneeven) i znany zwystępów w OE - Lumir Sedlacek. Czyli też nie byle jaki zespół. Prawda jest taka, że Szawle (nie wiem dlaczego kojarzone z klubem z Kowna) to poziom niższy od Levadii i 2 zwycięstwa naszych piłkarzy powinny być bezapelacyjne. Natomiast rzeczywistość może okazać się inna, ale wówczas nasi "zawodowcy" powinni grać w 3 lidze, a klub do końca sierpnia powinien dokonać rewolucji niczym Legia Warszawa... Mam tylko nadzieję, że ktoś pokaże tem mecze chociażby w internetowej TV |
Nie zapomniałem.
Dwumecz się skończył przedwcześnie więc rozstrzygnięty na boisku ostatecznie nie został a nawiązanie jest w w piatej linii tekstu:-D |
Cytat:
I to jest właśnie to o czym mówię, to jest Twoje rozumowanie ala Engel, nie przegrali od 10 lat...Człowieku zacznij mysleć i mówić o zwycięstwach. Jak się przestawisz na takie myślenie wtedy dopiero zrozumiesz gdzie jest polska piłka. Ty patrzysz na to tak, przegraliśmy 1:0 z LUksemburgiem ale wczesniej wygraliśmy np 2:1 z Czechami (strzelam bo nie pamiętam dobrego wyniku młodzieżówki) i będziesz dawał ten mecz dla przykładu, że nie jest tak źle. I tu jest choroba polskiej mentalności i piłki...Spójrz na to jako na całość. Co prezentuje sobą polska piłka?? Powiesz mi wygraliśmy z Portugalia 2:1 a ja nie pytam sie o jeden mecz tylko o całość. Liga polska jest na dnie, tak na dnie bo ilość klubów z polskiej ligi grająca w Europie w rozgrywkach grupowych równa się od paru lat lidze macedońskiej, estońskiej czy litweskiej. I na tej podstawie śmiem twierdzic że pokonanie FK Szaweł czy jak im tam jest w zasięgu Wisły ale odbędzie się po takich samych męczarniach jak Wisła ogrywa 6 zespół polskiej ligi (czyli Koronę). Piszesz, że nie jest tak źle jak widzą to media i cała prasa. Jakby prasa zaczęła się na poważnie tym interesowac to dopiero zobaczyłbyś dramat polskiej piłki. A tak od lat pierdzi w TV Engel że nie jest tak źle. Tobie wystarczy jedna wygrana polskiego klubu z kimś mocniejszym i już nie jest tak źle. W ostanią sobotę na Polsacie, chyba koło 10:00 leciał mecz Polska-RFN z 1974 roku...To jest własnie orbaz polskiej piłki. I żeby nie było, że schodzę całkiem z temu i tylko narzekam. Jest wyjście z tej sytuacji. Ja je widzę. Po Euro 2012 zawieszenie władz PZPN i wycofanie klubów z rozgrywek europejskich na jakieś 3 lata. Stworzenie od podstaw silnej i konkurencyjnej ligi. Potem możemy iść do Europy. Ja pragnę gry Wisły w Europie, ale pragę emocjonowac się przed losowaniem gup LM czy LE, czy trafimy na Inter, czy Liverpool a nie czy zagramy z FK Szaweł czy Levadią. Obecnie tylko tym się możemy emocjonować. Kiedys trafialiśmy na mistrza Cypru, wszyscy na luzie, będą baty. Dziś trafiamy na środek tabeli Litwy i mamy uzasadnione obawy...Pod pojęciem silna polska liga ja widze chyba coś zupełnie innego. |
tym skaldem spokojnie powinnismy przeskoczyc ta runde! Liga litewska jest cienka wiec nie powinno byc problemu
|
Cytat:
|
Przeglądałem dziś wyniki naszego rywala w rodzimej lidze w tym sezonie. Zagrali oni 14 meczy, z czego, uwaga!! :) tylko raz strzelili 3 bramki, remisując ten mecz, 3 razy strzelili 2 bramki... a reszta to po 1 brameczce, żadnego meczu nie wygrali różnicą przynajmniej 2 bramek, co świadczy o "Wielkiej" klasie tej drużyny. I tu powiem jedno: JAK MY Z NIMI UMOCZYMY, TO PROPONUJE ZAORAĆ BOISKA A STADIONY PRZEROBIĆ NA KURNIKI, PUŚCIĆ W DZIERŻAWĘ ROLNIKOM, ONI ZNAJĄ SIĘ NA SWOJEJ ROBOCIE!!!:D
|
| Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 14:56. |
Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl