![]() |
Bardzo duża strata Widzewa. Janas to dobry trener i uważam,że Wojciechowski na tym niebywale zyska. W sumie teraz należałoby rozpatrywać inaczej szansę Poloni w nadchodzącym sezonie.
Ciekawe jest to,że Janas odszedł do klubu trochę wariacko prowadzonego z nieobliczalnym właścicielem. Nie wiem co mu Wojciechowski zaoferował,ale Janas nie pasuje do tkaiego klubu w ogóle. No chyba,że będa jakieś zmiany. A Bakero, cóż. Miał facet szansę się wybić to teraz do CV może sobie wpisać wywalony z klubu z Polski:)I tak cud,że utrzymał ten zespół w lidze. |
Janas to dobry trener, trudno się z tym nie zgodzić. Mnie jak i większość interesujących się naszą ekstraklasą interesuje po co Janasowi takie ryzyko. Ryzyko współpracy z nieprzewidywalnym prezesem:)
I jestem ciekaw jak dalej będzie wyglądała polityka transferowa Polonii kiedy trenerem został Janas. |
A tymczasem Antolovic na dniach ma podpisac 4letni kotrakt z Legią.
http://legialive.pl/news/38038_Antolovic_jedzie_do_Polski.html |
No no Wojciechowski szaleje ,Bakero mial mu przyniesc taaakie sukcesy i znane nazwiska ...
teraz to samo tylko Made in Poland.. |
Teraz Janas podobno zostaje w Widzewie, ciekawie ciekawie. Może będzie telenowela jakaś z tego
http://www.sport.pl/pilka/1,65050,80...w_Polonii.html |
Cytat:
BTW, Janas junior podreptał za Skorżą do Legii? To będzie ciekawe jeśli ojciec i syn staną naprzeciw siebie w lidze, szczególnie w naszej- pełnej przekrętów i podejrzeń o przekręty. To jeszcze uzupełnię temat łódzkimi newsami, które mogły umknąć w mundialowym szaleństwie. Po pierwsze Pichniczkowska Odra wciąż walczy o utrzymanie. PZPN podjął swoją ulubioną decyzję, tzn. decyzję o odroczeniu podjęcia decyzji, tym razem w sparwie licencji dla Widzewa. Stadion jest OK, finanse też, powodem są bliżej niesprecyzowane powody organizacyjne. Nie jestem pewien, ale zdaje się, że Górnik również licencji nie otrzymał. Natomiast nie w temacie eksatraklasy ale być może dla niektórych również interesujące. Do niedawna ŁKS był biednym, zadłużonym klubem, grającym na tzw. Estadio da Gruz. Obecnie ŁKS jest nieco mniej biednym i nieco mniej zadłużonym klubem grającym nadal na Estadio da Gruz, ale najważniejsza zmiana zaszła w zarządzaniu klubem. Drobnych cwaniaczków zastąpiono dyletantami. Bardzo prawdopodobne, że skończy się degradacją ŁKS-u do drugiej ligi. Otóż na wiosnę w 14 spotkaniach ŁKS-u wystąpił Rafał Kujawa... którego kontrakt wygasł zimą i nikt nie raczył podpisać z nim nowej umowy. W najlepszym wypadku powinno oznaczać to 14 walkowerów i "drobne" roszady w tabeli, ale w Polsce wszystko jest możliwe, włącznie z cudownym odnalezieniem nieistniejącego dokumentu. @Murray Faktycznie, kompletnie zapomniałem, że Janas senior niedawno trenował Bełchatów. |
Cytat:
|
Janas jest sto razy lepszy niż ci wszyscy pesudo-fachowcy mocni w gębie , co brylują tylko w telewizji w drogich garniturach.Fajnie jakby kiedyś było mu dane Wisełke poprowadzic.
|
Cytat:
|
Cytat:
Cytat:
To chyba kwestia powietrza ... Skorża gada na konferencji o dziecięcych marzeniach trenowania Legii a ten coś o "najlepszych" gada :D |
Cytat:
A tak serio to ciekaw jestem bałkańskiej rywalizacji w bramkach Legii, Wisły i Lecha... Antolovic - Chorwat, 21 lat Buric - Bośniak, 23 lata Jovanic - Serb, 25 lat |
Na pewno włodarzom Legii nie można odmówić chęci. Inwestują w zespół, aż miło. To już 5 solidny gracz, który przyszedł w lecie. A jeszcze chcą pozyskać Siergieja Kislaka z Białorusi:
http://www.sport.pl/pilka/1,70994,80...em_Legii_.html Na papierze, jak na polskie warunki są to wzmocnienia wręcz imponujące. Fakt, tylko są pewne wątpliwości: 1. Poziom wyjściowy - Legia nie ma nawet szkieletu solidnego zespołu, drużyna pod koniec bytności Białasa była obrazem nędzy i rozpaczy. 2. Tak duża grupa nowych piłkarzy oznacza zwiększone problemy z aklimatyzacją i komunikacją w zespole. 3. Do tego nowy trener i konieczność de facto budowy nowej drużyny. 4. Wreszcie kibice - doping na Łazienkowskiej dla drużyny Skorży jest koniecznie potrzebny. Ale z wielkim zainteresowaniem będę patrzył na to, co się dzieje w Legii. Od czasów pierwszego naboru w Wiśle po wejściu Tele-foniki nie było jeszcze w polskim klubie takiej ofensywy transferowej. Legia wydała na nowych graczy blisko 3 mln €, co jak na warunki polskie jest sumą wręcz astronomiczną. Maciej Skorża ma teraz pole do popisu. Musi zbudować nową drużynę, osiągającą sukcesy - na początek tylko w kraju. Ciekawe, jak sobie poradzi bo materiał ludzki ma niezły. |
Antolovica chyba ktos strasznie oklamal..:foch:
|
Antolović przyszedł po to, by ćwiczyć pod okiem najlepszego trenera bramkarzy w Europie Środkowo-Wschodniej, co daje mu szansę na późniejszy angaż w silnym zachodnim klubie. Fakty mówią same za siebie: Boruc - Celtic, Fabiański - Arsenal, Mucha - Everton.
Niestety, my takich atutów nie mamy. Ale na papierze obaj bramkarze - Wisły i Legii - prezentują się nieźle. |
cytat z Antolovica:
Cytat:
|
Panowie, spokojnie. Jovanić też mówił, że słyszał, że Wisła to najlepszy polski klub, co wywołało podobne reakcje kibiców konkurencyjnych klubów. Ot, dyplomacja :)
|
Najlepszy (a co za tym idzie najbardziej utytułowany)jest na razie Gornik i Ruch.. i na tym zakonczmy, bo pisanie ze Wisla , Amika czy Legia to najlepszy klub to zwykle klamstwo.. przebijemy ich ilosc MP to wtedy jestesmy naj, czego Wam i sobie zycze.. jestesmy na 3 miejscu.. do 2015 fajnie byloby juz byc na 1
|
Może Antolovic widział tabelę wszech-czasów? :D
|
Legia jest najlepsza w tabeli wszechczasow, Wisła jest najlepsza w ostatnim dziesiecioleciu, Lech jest najlepszy w ostatnim roku, a Górnik i Ruch sa najlepsi jesli chodzi o ilosc tytulow i to jest niepodwazalne. Mozna sie jeszcze sprzeczac kto ma najlepszych kibicow ale to zalezy od gustu. Tak czy siak bramkarz Legii i Nasz mieli racje mowiac ze przychodza do najlepszych klubow w Polsce tylko ze mieli co innego na mysli (mozna tak do tego podejsc jesli juz chcemy to rozstrzasac). Ale juz uczciwie mowiac to obaj probuja wejsc w dupe dzialaczom czy tam kibicom zeby lepiej odnalezc sie w nowym klubie, bo co moze jakis obcokrajowiec wiedziec o naszej krajowej pilce? Co mu jakis kolega powiedzial ktory gra w Polsce... a ciekawe jakby uargumentowali obaj bramkarze gdyby zadac pytanie dlaczego Twoim zdaniem ten klub uwazasz za najlepszy w Polsce?
|
Cytat:
|
U Jovanicia widać autentyczny zachwyt Krakowem jako miejscem do życia i pod tym względem - pewnie półżartem - powiedział, że jak baba do niego dojedzie to mógłby tu grać do końca kariery ;)) Trzeba go zrozumieć, wbrew pozorom nasza piłka (przynajmniej te najlepsze kluby) nie mają aż tak złej opinii w Europie. Są wypłacalne, liga jest bardzo łatwa do promocji własnej osoby (łatwo się tu komuś dobremu wyróżnić na tle tych wszystkich przeciętniaków), jest też coraz lepiej opakowana (coraz lepsza frekwencja, niemała otoczka medialna, stadiony...), kasa przyzwoita, a mimo ostrej zimy Poznań, Warszawa, Kraków, Gdańsk, Wrocław czy inne tego typu miasta są fajnymi miejscami do życia, są to ładne i zadbane miejscowości, porównując np. z Serbią również są bezpieczne.
Do tego trafił do klubu, który w lidze do niedawna dominował, coś tam jednak w tej Europie pokazywał, miał w ostatnich 10-ciu latach przebłyski z jednym bardzo udanym występem w pucharach, wypromował kilku piłkarzy. Takie Twente byłoby prawdopodobnie dla niego zbyt dużym przeskokiem, mają niezłego bramkarza będącego drugim golkiperem holenderskiej reprezentacji, a szczególnie bramkarzowi powinno zależeć w tym wieku na grze. Natomiast ten tekst Antolovicia o "najlepszym polskim klubie" pochodzi z legia.com, a więc jednej wielkiej PR-owni, zawsze jak czytam wypowiedzi, wywiady na tejże stronie to się zastanawiam ile z tego co tam napisano powiedział rzeczywiście gracz, a ile sobie swoją drogą dokoloryzowano...Tam wszystkie wypowiedzi piłkarzy są takie same, tylko się nazwiska zmieniaja, zrobili coś na wzór PR-u z F1. Kolega z Warszawy przytoczył tutaj cytat już stricte autorstwa Marijana, zdecydowanie bardziej szczery. Ale ogólnie muszę powiedzieć, że strasznie dobre wrażenie zrobili na mnie obaj najlepsi golkiperzy bałkańskich lig, którzy dołączyli w szeregi naszych ligowców - widać, że są to fajni, szczerzy, kontaktowi ludzie, którzy wiedzą czego chcą. Zobaczymy co pokażą w najbliższym sezonie na boisku. |
No to doszedł nam kolejny smaczego rywalizacji Krakowsko-Warszawskiej,mianowicie kto kupil lepszego bramkarza.
Oceniac to mozna na poczatku,potem ten Warszawski niestey moze szybko podciagnac swoje umiejetnosci dzieki Dowhaniowi,a przy naszym trenerze bramkarzy... Za Petresku byl taki dobry trener,niewiem jak sie nazywał,taki wielki łysy chłop :D |
Ta tabela wszechczasow (:D) to cos z tym ktora druzyna rozegrala najwiecej meczow w najwyzszej klasie rozgrywkowej czy jakos tak.. rownie dobrze Aston Villa moze byc najdluzej w najwyzszej klasie rozgrywkowej czy tam RCD Espanyol i uznac ich za najlepszych w swoich krajach co jest oczywiscie paranoja.. taki pic na wode .. najlepsza druzyna danego kraju..czyli ogolem.. w historii.. czyli najbardziej utytułowana.. czyli Mistrzostwa danego kraju, puchary itp.. zadne tam o 2 razy dluzej gramy w najwyzszej klasie rozgrywkowej czy dobry wystep przeciwko Austrii Wieden i gol w 600 minucie.. zreszta kazdy to rozumuje po swojemu :) a teraz jazda z Kuba!
|
Ale o czym Wy dyskutujecie - prawie każdy kto przejdzie do Wisły,Lecha,Legii będzie mówił to samo, że przechodzi do najlepszego klubu w PL a już dyskusja który to klub jest najlepszy...Dajmy sobie spokój.
Z transferami to jest tak że można je oceniać dopiero po kilku miesiącach...ale niewątpliwie Legia stara się - na papierze to wygląda nieźle.Amica na razie przyczajona ale oczywistym jest że będzie kilka 'grubych' jak na naszą ligę transferów. My...na dziś jedno potencjalne wzmocnienie i 3 realne osłabienia...co będzie dalej tego nie wie nikt - ktoś przyjdzie ale kto i za ile to ciężko powiedzieć. Generalnie to okienko może być największym okienkiem w kwestii wydatków w historii naszej ligi. |
Cytat:
A w Angli jak cos to Everton jest na szczycie takiej tabeli. Inna sprawa jest to ze punkty za zwyciestwo sa rozliczane jako 2 i 3, ja rozumiem ze kiedys byla taka punktacja ale zeby zestawic ja z dzisiejsza to te punkty musimy odpowiednio przeliczyc bo w takim razie druzyny pokroju Groclinu maja przewage w takiej tabeli np nad Garbarnia tylko dlatego ze historie swojego klubu zaczely tworzyc duzo pozniej. |
Z tą tabelą to była lekka ironia. Niektórzy widzę zbyt powaznie to wzieli do siebie.
Poza tym, nie należy patrzeć tylko na rozgrywki ligowe, ale również na sukcesy na arenie europejskiej- tutaj Legia jest najbardziej utytułowanym polskim klubem (niektórzy powiedzą, że Górnik, ale ja stawiam Puchar Europy/LM wyżej niż PZP). Do tego Puchary Polski (zaraz sie pojawią opinie, że mało ważne). Więc tak naprawdę trudno jest wskazać ten najlepszy, najbardziej utytułowany klub w Polsce -patrząc na wszystko ogółem(liga, europejskie puchary, puchar krajowy) |
Własnie, zwłaszcza, że wcześniej LM to była liga mistrzów, a nie liga bogaczy.
|
Cytat:
|
Cytat:
Przeczytaj sobie objaśnienie. Nic nie jet przeliczone, tylko po prostu są zsumowane punkt z wszystkich sezonów. |
|
| Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 15:22. |
Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl