Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Wisła Kraków - piłka nożna (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=5)
-   -   [13 Kolejka] Wisła Kraków - Legia Warszawa, 6 listopada, piątek godz. 20:00 (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=6504)

Proud 02.11.2009 22:36

ja liczę na obronę Alvarez-Marcelo-Diaz-Brożęk.

w środku Jirsak - Cantoro, potem Garguła.

jak mamy zagrać z Jopem, to wole wyjść w 10. Przynajmniej nikt nie będzie liczył że skoczy do głowki.

Wojtas 02.11.2009 23:14

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Proud (Post 811558)
jak mamy zagrać z Jopem, to wole wyjść w 10. Przynajmniej nikt nie będzie liczył że skoczy do głowki.



Jopa to nawet robili ci z Hetmana i robotnicy z Drutexu Bytovii Bytow wiec podzielam twoje obawy....

Ale na Legie zawsze mobilizacja ,licze ze Piotrek Brozek sie wykuruje ,bo dzis stwierdzil ze bedzie gotów.

fialo 02.11.2009 23:48

Optymalnym rozwiązaniem byłby Diaz z Marcelo w środku, ale jak już wcześniej pisałem Skorża nie odważy się zapewne na taki krok i pewnie będziemy w piątek podziwiać wyczyny Jopinho. Kto w ogóle wpadł na taki pomysł, żeby on podpisał kontrakt z Wisłą? Nie można było sprowadzić Kowalskiego z wypożycznia? Byłoby to 100 razy lepsze rozwiązanie, a tak mamy w składzie zawodnika o cechach szybkościowych na poziomie oldboja. Ch*j mnie strzelał kiedy widziałem w Kielcach, jak Kiełb(żaden demon szybkości) był z piłką szybszy od Jopa bez. Jedynym ratunkiem dla Jopa jest faul i to też jest denerwujące, kiedy on dopuszcza się tak wielu przewnień, co świadczy tylko i wyłącznie o jego słabości. Obym się mylił, ale jak on zagra w pierwszej 11 to po meczu z Legią nie będziemy mieli wesołych min..

1q2 03.11.2009 01:30

Cytat:

Pierwotnie napisane przez fialo (Post 811590)
Optymalnym rozwiązaniem byłby Diaz z Marcelo w środku, ale jak już wcześniej pisałem Skorża nie odważy się zapewne na taki krok i pewnie będziemy w piątek podziwiać wyczyny Jopinho. Kto w ogóle wpadł na taki pomysł, żeby on podpisał kontrakt z Wisłą? Nie można było sprowadzić Kowalskiego z wypożycznia? Byłoby to 100 razy lepsze rozwiązanie, a tak mamy w składzie zawodnika o cechach szybkościowych na poziomie oldboja. Ch*j mnie strzelał kiedy widziałem w Kielcach, jak Kiełb(żaden demon szybkości) był z piłką szybszy od Jopa bez. Jedynym ratunkiem dla Jopa jest faul i to też jest denerwujące, kiedy on dopuszcza się tak wielu przewnień, co świadczy tylko i wyłącznie o jego słabości. Obym się mylił, ale jak on zagra w pierwszej 11 to po meczu z Legią nie będziemy mieli wesołych min..

A ja mam przeciwne zdanie - Uważam że kupno Jopa było dobrym rozwiązaniem - nie był ani nie jest to demon prędkości ale chyba za ostro na niego siadacie.

Dla mnie główne zmartwienie przed potyczką z Legią to linia pomocy - Gdyby Piotrek się nie wykurował to na bank będzie taka jak z Koroną i to by mnie martwiło o tyle że mielibyśmy 3 którzy nie słyną z agresywności(choć z Koroną dali radę)+ Cantoro który nie boi się twardej gry, ale jest mało zwrotny=łatwy do przejścia.

Jeśli Piotrek wykuruje się do piątku wariant też będzie oczywisty - on na obronę - Diaz na środek i wydaje mi się że będzie to optymalne rozwiązanie.
Pozostaje kwestia obsady bramki - jestem przekonany że jak Pawełek będzie zdolny do gry to on będzie bronił , choć ja dałbym szanse Cebanu - na pewno nie bronił gorzej niż Pawełek i wd mnie mogło to by mieć bardzo dobry wpływ na rywalizacje na bramce.Mariusz by w końcu zrozumiał że nie jest jedynym a i Cebanu dostał by sygnał, że jest o co walczyć.

funkykoval 03.11.2009 12:55

Wygramy - odjeżdżamy największym rywalom na 10 punktów i praktycznie Mistrzostwo Polski zaklepane jesienią.....
Remis - utrzymujemy status quo w stosunku do Legii (7pkt) Lech wygrywając w Bytomiu zmniejsza dystans do 8 pkt, każdy mecz jest walką o mistrzostwo, ale z Legią gramy na wiosnę na wyjeździe i musimy jak najwięcej meczów wygrywać.
Porażka - obawa przed utratą formy i liczenie punktów, bo Legia już 4 za nami (i mecz w Wa-wie) a LEch 8 pkt.
Ruchu i Bełchatowa nie biorę pod uwagę w walce o MP.

Mamy po 12 kolejkach 31/36 punktów. W poprzednich sezonach do Mistrzostwa Polski wystarczyło:
2008/09 - 64 pkt (drugi zespół 61 pkt)
2007/08 - 77 pkt (drugi zespół 64 pkt)
2006/2007 - 62 pkt (drugi zespół 61 pkt)
2005/06 - 66 pkt (drugi zespół 64 pkt)
2004/05 - liga 14 zespołowa
W żadnym z poprzednich 4 sezonów II drużyna ekstraklasy nie zdobyła więcej niż 64 punkty, czyli nasze 31 punktów po 12 kolejkach to prawie połowa punktów koniecznych do zgarnięcia MP. Porażka z Legią jest o tyle groźna, że może doprowadzić do strat punktowych w następnych meczach (Wodzisław, derby, Ruch, Lubin) i utraty sporej przewagi - przypomnę tutaj sezon 2005/06 - po 9 kolekach 23 punkty (Legia 13 pkt), a w kolejnych 8 meczach do końca rundy jesiennej - 10 pkt (po odpadnięciu z pucharów), LEgia - 19 pkt. Wiem, że potem była wiosna cudów na Legii (kilka punktów dzięki bramkom w ostatnich minutach itp), ale w przypadku porażki z Legią my możemy wpaść w dół, a przeciwnik dostać kopa do góy i wiosna będzie ciężka.......
pozdrawiam

tofik 03.11.2009 13:19

Cytat:

Pierwotnie napisane przez fialo (Post 811590)
Optymalnym rozwiązaniem byłby Diaz z Marcelo w środku, ale jak już wcześniej pisałem Skorża nie odważy się zapewne na taki krok i pewnie będziemy w piątek podziwiać wyczyny Jopinho.

Dlaczego ma się nie odważyć ? Z Barcą na CN się odważył, a z Legią w Sosnowcu zabraknie mu jaj ?

Szarny 03.11.2009 14:06

Gdyby Skorża przesunął Diaza do obrony, musiałby wstawić Cantoro w parze z Jirsakiem w środku pola. To samobójstwo. Cantoro nigdy nie kreował gry, a teraz w defensywie gra równie beznadziejnie. Ogrywał go piekarz w meczu z Bytovią. On nie ma już żadnych atutów, zero szybkości, zwrotność dziada, ciągle sie przewraca licząc na gwizdek i te jego czerstwe strzały z dystansu, do których składa się gorzej niż amator.

Z drugiej strony to samo w przypadku Jopa na środku obrony. Skorża ma spory kłopot, ale ja bym nie ryzykował wstawiania Mauro do pierwszej 11. To już nie jest defensywny piłkarz, wogóle piłkarz nawet na "poziom" naszej ekstraklasy.

Jaga, Śląsk, Piast zatrzymały Legię dobrą, agresywną grą w środku pola. Moim zdaniem lepiej zostawić Diaza tam gdzie go widzi Skorża i nie zostawiać miejsca Gizie i Iwańskiemu.

masterlag 03.11.2009 14:23

*Szarny*- ostatnio Cantoro gra lepiej. I wolę zobaczyc Diaza w środku obrony niż Jopa. A w środku para Jirsak-Mauro to wcale nie jest samobójstwo (bo pewnie Guła jeszcze nie da rady długo zagrać). Ba! Diaz ostatnio nie gra na najwyższym poziomie. . .

*Wojtas*- my to tez nie ta Wisła co kiedyś x)

Wojtas 03.11.2009 19:54

Legia niby trzyma jakis poziom ale to jednak nie ten zespol co kiedys(z moim ulubiencem Czarusiem Kucharskim,Karwanem,Svitlicą ,czy Józwiakiem )


ten zespol teraz wydaje sie nie miec tych dosyc charakternych zawodnikow co kiedys ,i podkresla to zreszta co wywiad ich trener czy niektrzy dzisjsi zawodnicy.

My tez niby nie mamy Sobola ale mysle ze na dzis forme mamy lepsza tylko skutecznosc nie ta.
I o to najbardziej sie boje,ze sytuacje bedą ale goli nie.


A co do Mauro to niezgodze sie ze na dzis jest beznadziejny.Zawsze ta pilke przytrzyma i nawet sfaulowac sie da :)

Bronex 03.11.2009 20:15

A ja bym zagrał takim ustawieniem...

Cebanu

Alvarez-Marcel-Piotrek Brożek
Cantoro-Diaz
Ćwielong-Jirsak-Kirm
Małecki-Paweł Brożek

Kotwa 04.11.2009 08:24

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Bronex (Post 811876)
A ja bym zagrał takim ustawieniem...

Cebanu

Alvarez-Marcel-Piotrek Brożek
Cantoro-Diaz
Ćwielong-Jirsak-Kirm
Małecki-Paweł Brożek

Gitara skład gotowy ciekawe czy Maciek czyta czasem te tematy może spać spokojnie

tommiyacht 04.11.2009 10:05

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Bronex (Post 811876)
A ja bym zagrał takim ustawieniem...

Cebanu

Alvarez-Marcel-Piotrek Brożek
Cantoro-Diaz
Ćwielong-Jirsak-Kirm
Małecki-Paweł Brożek

zagralbys jakbys gral we fife. w rzeczywistosci wdrazenie nowego ustawienia to nie takie hopsiup

Grisza1 04.11.2009 17:04

"Wisła nam leży. W ostatnim meczu w Krakowie nie wykorzystaliśmy kilku sytuacji, a mogliśmy wygrać"
Humor nie opuszcza Mirka Trzeciaka ... zmieni się w piatek o 22:)

harthausen 04.11.2009 17:30

ja tam myślę, że źle nie będzie, ale trochę racji ten Trzeciak ma a propos ostatniego meczu. Gdyby ten ich czarny napadzior zamiast na wiwat walił w światło bramy, to nasi musieliby się bardziej przyłożyć , bo jedna brama to byłoby mało.
Inna sprawa, że gdybanie po fakcie nie ma już sensu.

Markus 04.11.2009 18:28

Ustawianie składu zostawcie trenerowi - wierzę, że podejmie dobrą decyzję.

Nie ma na przykład żadnych podstaw, by uważać, że Diza byłby lepszym stoperem od Jopa. Jest szybszy i zwrotniejszy, ale nie ma doświadczenia w grze na tej pozycji. Środek pola też jest ważny.

Bardzo wiele będzie zależalo od postawy liderów naszej drużyny - Brożka, Małeckiego, w drugiej linii Kirma, w obronie Marcelo i Alvareza.

Legia nie może mieć swobody w środku pola, a Mięciel z Grzelakem w ataku. Trzeba też uważać na Rybusa i Radovica.

Martwią kolejne problemy Boguskiego - ile jeszcze? Niech go wreszcie wyślą do porządnego specjalisty od leczenia podobnych urazów!

Zienczuk8 04.11.2009 18:59

Mięciel nie zagra z Wisłą.

Markus 04.11.2009 19:04

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Zienczuk8 (Post 812221)
Mięciel nie zagra z Wisłą.

To już pewne, czy to tylko życzenie niektórych, tudzież sprytna "zmyłka" wojskowych?

Aimable 04.11.2009 20:37

Cytat:

Pierwotnie napisane przez element (Post 812226)
Żadnych informacji na stronach Legii.

Jest już potwierdzenie na legia.com.pl

Pan Jotka 04.11.2009 21:17

PRZEGRAMY :OOOO JA CIEEEEE P....
ps.jakim mozemy byc Mistrzem Polski jak nie potrafimy wygrac z oslabiona Legia,co? Skonczcie ten defetyzm i zaciskac kciuki. MUSIMY WYGRAC!!!!

Markus 04.11.2009 21:21

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Aimable (Post 812275)
Jest już potwierdzenie na legia.com.pl

Potwierdzenie będzie dopiero wtedy, gdy nie znajdzie się w kadrze na mecz.

A jeśli rzeczywiście tak będzie, mam nadzieję, że nie spowoduje to podświadomego "rozprężenia" u naszych.

Nie tylko Mieciel może nam strzelać bramki - także inni zawodnicy Legii, którzy pojawią się na boisku zamiast niego.

Dubi 04.11.2009 21:28

moim zdaniem ewentualna absencja Marcina Mieciela nie bedzie miała żadnego wpływu odnosnie siły ofensywnej warszawskiej Legii.W druzynie z Łazienkowskiej naprawde nie brakuje piłkarzy którzy są w stanie strzelić bramkę, nawet Mariuszowi Pawełkowi.
Jak na Mistrzów , obecnych i mam nadzieje - przyszłych - naszym zadaniem jest pokonać Legię, nie ważne w jakim stylu, nie wazne jakim wynikiem.

Grisza1 04.11.2009 21:54

Ja pierniczę, mecz z Legią trzeba wygrac, zadnego nastawiania sie na remis itd. Ten mecz to jest tak jakbysmy grali w europejskich pucharach. Wiec jesli chcemy byc druzyna na europejskim poziomie to nie mozna sie nastawiac, ze nas remis zadwoli. Gramy u siebie, jestesmy liderem, mamy wygrac!

Wojtas 04.11.2009 23:48

ha ha zobaczycie ze Mieciel zagra


ach te zagrywki typu zaslona dymna ,co roku to samo
ze tez sie to juz niektorym nie nudzi :)

Co do tego meczu co mowi Trzeciak to ma chlop racje


Chini sam swoimi plecami wybronil nam gola a pozniej zmarnowal 2 setki,od tego czasu polubilem go :D :D

szczepanwislak 05.11.2009 00:05

No ten mecz trzeba wygrać , ale można też go zremisować, bo przegrać już nie. Jak wygramy to super bo praktycznie Legia nam juz odpadnie w rywalizacji o najważniejsze trofeum. Jak remis to dalej jedziemy od nowa, bo porażka to już komplikuje całkowicie sprawę.. Remis biorę w ciemno , lecz po cichu liczę na jednobramkowe zwycięstwo. W każdym bądż razie dopiszemy sobie po tym meczu jakieś punkty , bo na całkowitą ich stratę się nie zanosi . Oby to było te 3 punkty! Ha wtedy to juz weekend zacznę z szampanem chyba:D, ponieważ Amica juz odpadła , teraz zieloni by odpadli a Ruch i tak na koniec wyląduje na 4 miejscu :) Są po prostu za słabi na tą wielką trójkę ligową. Cżyżby już mistrzostwo było tak bliskie ? Myślę , że tak :), no oczywiście jeżeli pokonamy wojskowych;)

DJ Hazel 05.11.2009 00:35

Nie wolno skreślać ani Lecha ani tym bardziej Legii bo przy ich wygranej zbliżą się do nas na 4 punkty a liga jest długa...Zimą na pewno dokupią kilku grajków co przy naszej biernej postawie może zakończyć się źle,więc mecz z Warszawą może być przełomowy podobnie jak ten z przed dwóch lat kiedy w Krakowie wygraliśmy 1:0 i ustaliliśmy już praktycznie losy mistrzostwa.Mecz wreszcie będzie oglądało sporo widzów więc liczę chociaż na namiastkę tego co prezentujemy na R22.Emocji na pewno nie zabraknie!To w końcu Legia!A te mecze nie będę mówił jaką mają wartość...Nie tylko chodzi o 3 punkty ale o prestiż!Do boju Wisełko!!!

Rinn 05.11.2009 08:16

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Wojtas (Post 812359)
ha ha zobaczycie ze Mieciel zagra


ach te zagrywki typu zaslona dymna ,co roku to samo
ze tez sie to juz niektorym nie nudzi :)

Też mi się wydaje, że zagra. Cudowne ozdrowienia się zdarzają.

A szkoda, bo Jop może mieć z nim trochę problemow.

Peroslaw88 05.11.2009 09:43

Dziwne, że TVP nie pokazuje tego spotkania na żywo. Mają prawa do 4 spotkań w sezonie i pokazali tylko jedno Lech - Wisła. Lepszego spotkania w tej rundzie już nie będą mieć.

Zienczuk8 05.11.2009 09:48

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Peroslaw88 (Post 812406)
Dziwne, że TVP nie pokazuje tego spotkania na żywo. Mają prawa do 4 spotkań w sezonie i pokazali tylko jedno Lech - Wisła. Lepszego spotkania w tej rundzie już nie będą mieć.

a nie zauwazyles, ze jakos TVP nie lubi pokazywac meczow Wisly "u siebie"? dla mnie nie jest to zadne zaskoczenie... w nastepnej rundzie pokaza znowu jak Wisla meczysie majac mistrza juz prawie w kieszeni na Lazienkowsiej..

killzone 05.11.2009 09:52

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Zienczuk8 (Post 812409)
a nie zauwazyles, ze jakos TVP nie lubi pokazywac meczow Wisly "u siebie"? dla mnie nie jest to zadne zaskoczenie... w nastepnej rundzie pokaza znowu jak Wisla meczysie majac mistrza juz prawie w kieszeni na Lazienkowsiej..


Wszystko fajnie, ale tvp ma prawo do pokazania spotkania w sobote o godzinie 17.00 lub 18.00.

a ze canal plus sobie ustawil spotkanie Legii z Wisla na piatek, to juz nie jest wina tvp ;)

Peroslaw88 05.11.2009 10:01

Wracając do meczu. Nie mogę się doczekać tego pojedynku. Liczę, że Wisełka rozbije (czytaj wygra) Legię. Liczę bardzo na Kirma, który po strzelonej bramce w Kielcach nabierze pewności. Dla mnie skład powinien być następujący: Pawełek - Alvarez, Marcelo, Jop (z przymusu), Piotr Brożek - Łobodziński, Diaz, Jirsak, Kirm - Małecki , Paweł Brożek. Z ławki na wejście: Ćwielong, Garguła i Cantoro.


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 17:09.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl