Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Wisła Kraków - piłka nożna (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=5)
-   -   [14. Kolejka] Wisła Kraków - Lechia Gdańsk sobota 18:15 (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=5060)

3rider 16.11.2008 00:14

Ja bym oddal szacunek Lechii, a nie doszukiwal sie mankamentow w naszej grze, bo obok duzej ambicji, bialo-zieloni grali naprawde madra pilke przez 3/4 meczu. To nie bylo murowanie bramki w "10" i wykopywanie pilki przed siebie jak w wykonaniu LKS, czy rozpaczliwa obrona Ruchu, KSC etc. Lechia zagrala swoje, przelamal ich opor dopiero rzut karny i w 70min wyraznie sie podlamali. Patrzac obiektywnie nawet przy slabszej koncowce zasluzyli na cos wiecej niz 0-3

Na nasza skutecznosc dzis nie ma co narzekac, wpadly 3 bramki, poza tym oddalismy kilka groznych strzalow, gralismy dynamicznie do 90minuty. Poprawilismy tez atak pozycyjny, staramy sie grac przerzutami, jest progres. A latwych meczow nie ma sie co spodziewac, trzeba w kazdym meczu walczyc od 1 do 94min

ps. Marcelo to niezly material na klasowego obronce, szybki, sprawny, ale Skorza musi go jeszcze oszlifowac. Wciaz popelnia bledy taktyczne.
ps.2. --> 1q2, w kwestii Clebera sie zgadzam - wzor obroncy, twardy, niesamowicie agresywny, szybki, ale zakladam ze Skorza stara sie obecnie pomoc zaaklimatyzowac Marcelo, stad rotacja dotyczy tylko duetu Glowa-Cleber

coberec 16.11.2008 00:16

Cytat:

Pierwotnie napisane przez 1q2 (Post 629718)
Ten 2 karny tez dziwny ale musialbym powtorki zobaczyc.

Niestety ale karny z kapelusza. Przynajmniej moim zdaniem

Uran235 16.11.2008 00:26

Napiszę tutaj żebyście ię częściowo wyżyli zawczasu. Marcelo to kawał materiału na świetnego stopera. Ale to narazie tylko kawał materiału. Ma świetną technikę i warunki fizyczne i nosa do gry. Sęk w tym, że taki Chinyama też posiada analogiczne atuty dla swojej pozycji, a wielkim piłkarzem nie jest i z dużą dozą prawdopodobieństwa można rzec, że nie będzie. Chodzi o to, że Marcelo czasem chyba nie do końca panuje nad tym co robi. Nie chodzi o to, że mu coś przez przypadek wyjdzie, tylko o to, że w trakcie akcji głowa mu się zagrzeje. Dwa razy dziś zamajtał ręką i dwa razy mógł wylecieć z boiska. Wyszedł do przodu nawinął rywala, a potem wybił byle dalej. W obronie znowu wybił piłkę w rywala, przy szybszej wymianie piłek potrafił zgubić pozycję, a przez to rywal gubił jego.

Chłop jest młody, ma czas żeby się nauczyć i właśnie to robi. Ale mierząc obiektywnie Głowacki i Cleber w optymalnej formie są od niego lepsi w tej chwili. Chciałbym zaznaczyć, że naprawdę nic do Marcelo nie mam i się na niego nie uwziąłem jak to niektórzy sugerują.

Cytat:

Pierwotnie napisane przez 1q2
Ogolnie jest dobrze - 7 punktow w ostanich 3 meczach i runda bedzie na prawde udana.

Niedawno czytałem, że jest kiepsko, bo w 4 meczach ugraliśmy 7 punktów. Jakby się uwziąść to np. w ostatnich dwóch meczach zdobyliśmy 6 punktów- sukces! Gramy super! 5 bramek strzelonych, żadnej straconej! Nie ma sensu rozbijać zdobyczy punktowej na takie małe okresy. Zawsze mnie śmieszą wszelkie statystyki ile czasu któraś drużyna nie strzeliła bramki na wyjeździe, albo bramki w ogóle. Jeżeli jakaś "prawidłowość" jest krótsza niż 5 spotkań to można włożyć ją między bajki, drużynom zawsze zdarzają się lepsze i gorsze fragmenty sezonu, do tego dochodzi kalendarz gier. Mecz meczowi nierówny.

Reszta moich przemyśleń jutro, tzn. dzisiaj, taką mam nadzieję :P .

Eustachy 16.11.2008 00:31

Cytat:

Pierwotnie napisane przez simone
No i co wy na to malkontenci :) ? Wreszcie coś pokazał :>

No ja jestem znanym malkontentem, wiec czuje sie upowazniony :)
Coz, w poprzedniej rundzie zdarzylo mi sie raz pochwalic Lobo po derbach i wyglada na to, ze teraz tez nie bede mial innego wyjscia :>

Naprawde doceniam to co dzisiaj zrobil i to, ze w koncu nie stanowil realnego oslabienia zespolu, choc gdy zwlekal z podjeciem decyzji w sytuacji sam na sam, myslalem ze cala akcja pojdzie na marne.
Ale zeby nie bylo zbyt pieknie, warto odnotowac jak wiele miejsca zostawili mu dzis obroncy Lechii. Urywal im sie swoja flanka, gdyz byl praktycznie nie obstawiany. Kiedy w kilku innych akcjach napotkal na wieksza presje, bylismy swiadkami oddania pilki pod nogi rywala + kolejna niewykorzystana okazja strzelecka, ktora to juz ?
Zobaczymy co bedzie w kolejnym spotkaniu ze Slaskiem. Obawiam sie, ze mozemy miec powtorke z zeszlej rundy, czyli powszechna bryndza poza jednym wyskokiem z Cracovia. Jesli jednak Lobo zaprezentuje przyzwoite kopanie w drugim meczu z rzedu, jak dla mnie zapachnie sensacja :D

A i jeszcze dwa zdania odnosnie Zienia. Przed meczem liczylem, iz Skorza da mu szanse zagrac od poczatku, gdyz spodziewalem sie, ze asysta z Odra moze byc dla niego swoistym impulsem do jeszcze lepszego wystepu. Juz po meczu moge powiedziec tyle, ze wcale sie nie obraze, jesli Skorza do konca rundy nie wystawi go wiecej do skladu. Juz teraz rozumiem dlaczego nasz trener trzymal go dotad na lawie. Forma jaka prezentuje jest po prostu dramatyczna.

1q2 16.11.2008 00:40

Uran235 - jasne jasne,moze zle sie wyrazilem - nie domagam sie minimum 7 punktow ale fajnie by bylo, gdyby taka zdobycz byla na naszym koncie;)

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Eustachy (Post 629736)

Naprawde doceniam to co dzisiaj zrobil i to, ze w koncu nie stanowil realnego oslabienia zespolu, choc gdy zwlekal z podjeciem decyzji w sytuacji sam na sam, myslalem ze cala akcja pojdzie na marne.
.

hehe - ja tez myslalem ze to bedzie tragedia a jednak dalo sie to zrobic tak jak nalezy.
Jedna jaskolka wiosny nie czyni ale lepsza jedna niz zadnej i tego sie trzymajmy;)

jerry.lii.lewis 16.11.2008 08:01

Cytat:

Pierwotnie napisane przez simone (Post 629683)
A ja wam mówię, że kiedyś (każdy powie inaczej...) z Małego będziemy mieli pożytek:P Swego czasu mówiłem tak o Ćwielongu (rozczarowanie) ale teraz mówię tak o Małym.

Mam nadzieję, że nie masz "mocy zapeszania" :P. Na grę Małego patrzę z coraz większą przyjemnością i nadzieją. Błędy mu się zdarzają czasem okrutne, ale rozwija się ładnie, a serce i odwagę ma za dwóch.
Wygląda, że Skorża i Bednarz, szukając napastnika muszą uwzględnić, że szukają partnera dla Małego (nie tylko zastępcę Brozia).
Cytat:

No i co wy na to malkontenci :) ? Wreszcie coś pokazał :>
Łobo niestety, zamiast zostać gwiazdą Wisły, jest jej kometą - błyśnie raz na kilka meczy, a potem jego "blask" znika i stanowi jedynie nazwisko w raporcie meczowym (i czynnik podnoszący ciśnienie kibicom czasem).
Dwa czy trzy dobre mecze, czy niezłe zmiany na rundę to trochę mało, jak na kasę którą kosztuje, a rozwoju coś nie widać za bardzo.

flamengista 16.11.2008 09:22

Oba karne ewidentne. Przy pierwszym Paweł chwycony za nogi przez Bąka. Przy drugim Piotrek w pełnym biegu, a Piątek nastąpił mu na nogę. Stąd tak dziwny upadek Pietii, bo chciał uniknąć nadciągnięcia mięśnia.

W tym jednostronnym widowisku mimo wielu niewykorzystanych okazji na brawa zasłużył Patryk Małecki. Za wzięcie na siebie odpowiedzialności przy karnym. Drużyna była przyblokowana i ta bramka była bardzo potrzebna.

Jak się okazuje, Łobodzińskiemu rywalizacja dobrze robi - zaliczył asystę.

unpredictable_wislaczka 16.11.2008 10:11

Bramka na 2-0 taka trochę podobna do tej na 3-1 z Basel, Kuba też tak wyszedł na pozycję jak Łobo, tak mi się jakoś skojarzyło hehe ;)

eye63 16.11.2008 10:16

Cytat:

Pierwotnie napisane przez flamengista (Post 629765)
Oba karne ewidentne. Przy pierwszym Paweł chwycony za nogi przez Bąka. Przy drugim Piotrek w pełnym biegu, a Piątek nastąpił mu na nogę. Stąd tak dziwny upadek Pietii, bo chciał uniknąć nadciągnięcia mięśnia.

W tym jednostronnym widowisku mimo wielu niewykorzystanych okazji na brawa zasłużył Patryk Małecki. Za wzięcie na siebie odpowiedzialności przy karnym. Drużyna była przyblokowana i ta bramka była bardzo potrzebna.

Jak się okazuje, Łobodzińskiemu rywalizacja dobrze robi - zaliczył asystę.

Małecki akurat zagrał słabszy mecz, znowu odzywa się "sępiarstwo", ale brawa za tego karnego. Zieńczuk na stałym niskim poziomie, na duży plus Łobo.

Kamrat 16.11.2008 10:56

Dziwi jedna rzecz. Kapitan Głowacki wymiguje się od strzelania pierwszego karnego. To jest kapitan? Możemy spać spokojnie odnośnie transferu Brożka, kto go kupi z taką skutecznością? Chyba początkujący menago? Do tego te pretensje i wymachiwania rękami

KOMINEK 16.11.2008 11:10

Kapitanem jest też ten kto wie że są rzeczy które powinien robić a są takie do których się nie nadaje. A Brożek to faktycznie dziad nie miał chwili przerwy od początku sezonu + reprezentacja i strzela przeciętnie 0,9 gola na mecz - a fe.

sndr 16.11.2008 11:20

Cytat:

Pierwotnie napisane przez KOMINEK (Post 629807)
Kapitanem jest też ten kto wie że są rzeczy które powinien robić a są takie do których się nie nadaje. A Brożek to faktycznie dziad nie miał chwili przerwy od początku sezonu + reprezentacja i strzela przeciętnie 0,9 gola na mecz - a fe.

Święte słowa. Brożek gra praktycznie non stop po 90 minut. Ma prawo czuć się zmęczony i "nieświeży".
Fajnie, że Patryk strzelił tego karnego, bo z pewnością będzie czuł się jeszcze pewniej po tym meczu.

Lechista69 16.11.2008 11:29

A zaczynalem wierzyc w 0:0! Nie pochwalajce Lobodzinskiego tak bo Lechia po stracie bramki na 1:0 przestala sie bronic a Lobodzinski mogl zaczac robic rajdy ;P! Podobal mi sie rajd gdy Marcelo zostal w tyle i to byl chyba pierwszy tak powazny blad waszego defensora :P! Atomsfera zajebista! Pozdrawiam!

Griszka30KR 16.11.2008 11:30

Cytat:

Pierwotnie napisane przez coberec (Post 629729)
Niestety ale karny z kapelusza. Przynajmniej moim zdaniem

A dla mnie karny.Ewidentnie zawodnik Lechi nastapił na stope Piotrka ,przez co ten upadł(co prawda teatralnie ,ale po faulu).

tommiyacht 16.11.2008 12:36

Cytat:

Pierwotnie napisane przez unpredictable_wislaczka (Post 629780)
Bramka na 3-0 taka trochę podobna do tej na 3-1 z Basel, Kuba też tak wyszedł na pozycję jak Łobo, tak mi się jakoś skojarzyło hehe ;)

za cholere karny Brozka nie przypominał bramki z Basel, przynajmniej IMHO :)

zloto 16.11.2008 15:16

Ale ja nie wiem po co jest dyskusja, czy powinien byc drugi karny, czy nie, tyle razy nam juz w tym sezonie zabrano karnego, nalezal sie, a faul i tak byl.

matti123 16.11.2008 16:13

Co się uczepiliście Marcelo kapitalny zawodnik, świetny mecz. Baszczu, Diaz, Głowacki na swoim ostatnio prezentowanym poziomie. Diaz kilkukrotnie nie dokładny ale w obronie wracał i pięknie czyścił. Sobol za bardzo asekuracyjnie i mało ruchliwy. Zieńczuk starał się i nieźle wrzucał jak zawsze ale słabo z gry. Beznadziejnie A albo B jak coś mu nie wyszło to poszły gwizdy. Cantoro coś próbował ale jego gra jest za wolna na taki mecz. Boguski w formie wolno zwyżkującej, lepiej niż w ostatnim meczu, już coś kleiło się z Brożkiem, próbował szybciej zagrać ale wtedy brakowało dokładności. Małecki ja dla mnie to zawodnik meczu kiwał pokazywał się, walczy jak nie szło drużynowo to spróbował indywidualnie, najmniej doświadczony a wziął na siebie największą presję. Brożek zagrał słaby mecz, ale 2 bramki strzelił a to pokazuje jakim piłkarzem jest Paweł. Skuteczności brakowało do momentu, nie wracał sie ze spalonego i nie można było my szybko zagrać. Szkoda że nie ma chwili wytchnienia. Pietia bardziej ruchliwy od Zienie, pokazywał sie do piłki i grał szerzej, co powodowało rozerwanie defensywy. Łobo grał przy samej lini czego potrzebowaliśmy, choć za dużo mu nie wychodziło, starał się i to cieszy. Jirsak wprowadzi ł dużo ożywienia, niektóre zagranie inteligentne i szybkie. A potrzebowaliśmy szerokiej i szybkiej na jeden kontakt gry. Przekonałem się na własne oczy że Brożki to zwykłe chłopaki i nie gwiazdorzą, oni na boisku po prostu mobilizują i walczą o swoje.

=Metatron= 16.11.2008 16:31

Dziwne, mimo kolejnych minut przy stanie 0-0, byłem pewny zwycięstwa. Praktycznie każda akcja Wisły "pachniała" bramką. Zastanawiam się tylko, jakby to wyglądało, jakby sędzia odważnie dał Marcelo czerwoną kartkę... Choć sytuacja mimo wszystko dyskusyjna. Też nie rozumiem tych zachwytów nad Brazylijczykiem, bo nic nadzwyczajnego jeszcze nie pokazał. Choć warunki fizyczne niezłe, technika... A przydałby się solidny, młody stoper. Mecz przeciętny, z gatunku takich, których nie wygrać nie wypadało. Tyle, że drugi napastnik jest w klubie niezbędny, bo jak się Brożkowi na parę meczy "zatnie" skuteczność, to nie wiem, kto będzie te bramki strzelał...

matti123 16.11.2008 18:47

Mamy lidera Wisełko many lidera !!

dynek.pl 17.11.2008 12:17

Jako krytykant Lobo od samego poczatku powiem, ze wchodzac z lawki na podmeczonych obroncow gdy ma duzo miejsca prezentuje sie calkiem, calkiem ale z drugiej strony pojawia sie pytanie zeby az tyle placic rezerwowemu ?

JohnnyH 18.11.2008 09:41

Ja również nie zamierzam odwoływac tego co napisałem na temat Łobo do tej pory. Na prawej stronie można było Jumbo Jetem wylądować stąd piękne crossy Jirsaka na dobieg do Łobo. Gdy przy naszym skrzydłowym pojawiał się obrońca koszmary powracały. Nie sądzę żeby w meczu ze Śląskiem Łobo miał tyle samo miejsca co z Lechią.

Na koniec jeszcze jedna sprawa. Po raz kolejny mecz zaczynamy w 10. Jak nie Łobo to Mauro. Jaki sens ma wystawianie w pierwszej 11 zawodnika który jest do zmiany po 45 minutach??

Pozdrawiam

eye63 18.11.2008 10:59

Cytat:

Pierwotnie napisane przez JohnnyH (Post 630682)
Ja również nie zamierzam odwoływac tego co napisałem na temat Łobo do tej pory. Na prawej stronie można było Jumbo Jetem wylądować stąd piękne crossy Jirsaka na dobieg do Łobo. Gdy przy naszym skrzydłowym pojawiał się obrońca koszmary powracały. Nie sądzę żeby w meczu ze Śląskiem Łobo miał tyle samo miejsca co z Lechią.

Na koniec jeszcze jedna sprawa. Po raz kolejny mecz zaczynamy w 10. Jak nie Łobo to Mauro. Jaki sens ma wystawianie w pierwszej 11 zawodnika który jest do zmiany po 45 minutach??

Pozdrawiam

Do główek też sił nie mieli skakać? Dobry mecz chłop zagrał i tyle. Drybling cały czas kuleje, ale już ustawianie się na boisku (rajdy, wychodzenie do samej bocznej linii - czego nie robi żaden ze skrzydłowych u nas, a co daje miejsce na rozegranie i wejście bocznego obrońcy do przodu (tylko, że Baszczu często jakoś tego nie robi) - to wszystko wygląda coraz lepiej. Nie oszukujmy się, ta gra, której od niego oczekujecie, gra teraz na Cyprze, a my skupmy się na wspieraniu naszego zawodnika, bo raz - bardzo drogo nas kosztuje, więc pasuje, żeby się zaczął spłacać (a nie machnąć ręką i spier... Cupiał kupi kogoś nowego), dwa - widać, że idzie do przodu (wrzutka w pełnym biegu - miód) - a brakuje jeszcze sporo w grze 1 na 1 oraz wykańczaniu sytuacji, niemniej chłop gra z głową i nie wali jak Małecki z każdej możliwej piłki, tylko próbuje dograć do kolegi z zespołu. Ja trzymam kciuki za Łobodzińskiego, bo jeśli jemu dobrze pójdzie, to dla klubu może być tylko lepiej. Osobiście, to bardziej już wk.... jednosezonowiec Zieńczuk.

1q2 18.11.2008 15:22

Cytat:

Pierwotnie napisane przez JohnnyH (Post 630682)
Na prawej stronie można było Jumbo Jetem wylądować

:D

Zagra dobrze 3 ostatnie mecze , pol nastepnej rundy i bedzie mozna mu wybaczyc rok permanentnego grania piachu.


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 17:32.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl