Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Hyde Park Sportowy (moderowane) (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=8)
-   -   Orange Ekstraklasa 2007/2008 (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=3124)

Maciuś 18.06.2008 19:37

Nie oszukujmy sie, Legia i Lech nas podgonili i to ostro.

harthausen 18.06.2008 19:58

wstrzymajcie się chłopy od oceny naszych ewentualnych zakupów do końca okna tranferowego. A wzmocnienie się głównych rywali to najlepsza wiadomość, rywalizacja i konkurencja nie zaszkodziła nikomu, jest szansa, że się poziom podniesie a i nasi będą mieli motywację rzetelnie piłeczkę pokopać trochę dłużej niż do połowy rundy wiosennej.

Oczywiście najfajniej jest zdobyć przed czasem zapewnić sobie majstra, ale nad silnym rywalem.
Co ten nasz tytuł mistrza z tego sezonu jest warty to się niedługo okaże.
Przedbiegi w Alpach (choć tylko kilku naszych było) skłaniają ku ostrożności w nadziejach.

12345q 18.06.2008 20:42

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Maciuś (Post 553585)
Nie oszukujmy sie, Legia i Lech nas podgonili i to ostro.

no przerąbane, ostro dają jak tak dalej pójdzie to wylądujemy w C klasie. Wogóle to dramat musze isc cos kupic bo przez Jacka spac nie moge..:shock:
P.S.
Mam Poloneza(kolor złoty) do sprzedania za 30 tys PLN zajebisty musicie sie spieszyć bo Legia i Lech sie o niego biją! Kto da więcej!?

kreseq 18.06.2008 21:22

Iwanski nie zastapi Rogera ale w razie czego bedzie kim zalatac w miare pozycje :) Iwanski lubi zabawe,luksus...tacy gracze u Nas przegrywaja wszystko :|
Paz to juz inna bajka. Czytalem to i owo o nim, dowiadywalem sie od znajomych z Hiszpanii i oceniaja ten transfer pozytywnie. Poczekamy, zobaczymy. Cieszy to ze cokolwiek sie ruszylo. Kilka druzyn sie wzmacnia i dzieki temu walka o MP bedzie mam nadzieje ciekawsza, poziom ligi sie podniesie ( mam nadzieje :D ) i dzieki temu moze bedzie mozliwosc pozyskiwania lepszych grajkow. Astiz swoje zrobil i w razie potrzeby wyrazi pozytywne zdanie o Legii czy chocby lidze polskiej.
Okienko sie jeszcze nie konczy wiec nie ma co plakac ( ogolnie to sie nie zaczelo :D ) ze Wisla jeszcze nikogo nie kupila. Legia dokupi jeszcze 1-3 graczy a Wisla sprowadzi tylu ilu potrzebuje. Wszystko w swoim czasie.

PS: Moze uda sie szybko opchnac Rogera i za te pieniazki zakupic 2 graczy juz takich konkretnych...marzenia :)

Zygmunt.Król 18.06.2008 21:58

Cytat:

Pierwotnie napisane przez kreseq (Post 553641)
Astiz swoje zrobil i w razie potrzeby wyrazi pozytywne zdanie o Legii czy chocby lidze polskiej.

To jest bystry chłopak i najlepiej zrobi gdy o polskiej lidze będzie milczał :D

Kijek 18.06.2008 22:08

Cytat:

Pierwotnie napisane przez flamengista (Post 553570)
Bzdura. Abraham Cruz Paz ma zastąpić Inakiego Astiza i moim zdaniem to dobry zakup. W każdym razie referencje ma dobre.

jesli bysmy patrzyli na referencje to ma lepsze niz Inaki, ale tak jak ktos napisal wczesniej - "no name" wiec niech sie wykaze, bo ten Arruabarrena to ogorek pewnie jakis. Wieczny talent 20sto paro letni - taki hiszpanski Chmiest - wiec nie dziekuje, ale zobaczymy nie narzekam jeszcze ;)

Cytat:

Pierwotnie napisane przez flamengista (Post 553570)
Czy Iwański natomiast może zastąpić Rogera, to już inna sprawa. Ale przynajmniej próbują.

Kto wie czy to akurat Iwanski bedzie mial zastapic Rogera, bo to samo żródło co rok temu Gize podpowiada cos zupelnie innego - jeden to ten ktorego wszyscy znamy i czesto to nazwisko jest pisane( sprawa oczywista) a drugi to dla mocno siedzacych w pewnej zagranicznej lidze rozgrywajacy zdecydowanie nie "no name" ale chlopak dostanie za malo od Mirka (wcale mnie to nie dziwi) a potem Mirosław powie ze mieli na wyciagniecie reki dobrego/bardzo dobrego "with name" rozgrywajacego ale to przez chuliganów z Zylety i przywódców mafii z krytej.
:D
Co do Iwanskiego: pewnego poziomu nie przeskoczy ale na lige zdecydowanie fest piłkarz - in plus Trzeciak.
Cytat:

Pierwotnie napisane przez flamengista (Post 553570)
Działania Legii należy ocenić jako umiejętne uzupełnienia składu z szansą na coś więcej.

Ktos gdzies napisal ze "te uzupelnienia skladu to moze byc nasze najwieksze wzmocenienie" bo w zeszłym sezonie juz wystarczyło łapac się do kadry ME i na lidze u nas na ławce spokojnie mozna było posiedziec ;)
Cytat:

Pierwotnie napisane przez flamengista (Post 553570)
Natomiast Lech zdecydowanie się wzmocnił. Na szczęście na ławce jest ciągle Franz, który pewnie za chwilę zrobi z Lewandowskiego świetnego bocznego obrońcę, albo defensywnego pomocnika;-)

Transer Arboledy do Lecha (nie sadzilem ze to napisze kiedykolwiek) czapki z głow, tyle łazili za tą Manuelą ze juz myslalem ze bedzie po jabkach a tu prosze. Duża sprawa - szkoda ze nie u nas bo z Choto by pozamiatali.
Przy Smudzie Lewandowski i jego warunki fizyczne to materiał na idealnego bramkarza :D

Jeszcze pare fajnych kąsków w lidze jest do podzielenia: Kowalewski, Hernani, Bartczak, Pawłowski, Bonin, moze Rui Migel, Lato, Mynar (gdyby był mlodszy to uuu), no i z perspektywy Warszawy Jarzębowski - zeby wrócił do domu.

Za Mieciela Bochum chce hajs, hajs taki ktorego My nie damy - info tel.

Cytat:

Pierwotnie napisane przez kreseq (Post 553641)
Okienko sie jeszcze nie konczy wiec nie ma co plakac

Oficjalnie to sie jeszcze nie zaczeło.

Szczurek_PB 19.06.2008 07:22

Pewnie nikomu się nie będzie chciało czytać, ale wrzucę: Pismo Polonii do Komisji pzpn.



Zarząd TS Polonia Bytom wystosowało pismo do Komisji ds. Nagłych oraz Komisji Odwoławczej ds. Licencji Przy PZPN. Treść pisma, przygotowanego przez kancelarię prawniczą, publikujemy w całości, bez załączników.



Wniosek
o ponowne rozpatrzenie wniosku licencyjnego

W imieniu naszego klienta (pełnomocnictwo w załączeniu), Towarzystwa Sportowego „Polonia Bytom” (dalej: „Polonia Bytom” lub „Klub”), zwracamy się z wnioskiem o ponowne rozpatrzenie wniosku Polonii Bytom z dnia 28 marca 2008 r. o przyznanie Klubowi licencji na udział w rozgrywkach Ekstraklasy w sezonie 2008/2009 (dalej: „Licencja”).

1. Stan faktyczny

Na podstawie Uchwały nr 2 Komisji Odwoławczej ds. Licencji Klubowych (dalej: „Komisja Odwoławcza”) z dnia 30 maja 2008 r., po rozpoznaniu w dniu 27 maja 2008 r. odwołania Klubu od decyzji Komisji ds. Licencji dla Klubów Ekstraklasy z dnia 9 maja 2008 r. o odmowie przyznania Licencji, orzeczono o odmowie wydania Polonii Bytom Licencji. W uzasadnieniu powołanej uchwały Komisja Odwoławcza stwierdziła, że zgodnie z Podręcznikiem Licencyjnym Polskiego Związku Piłki Nożnej (dalej: „PZPN”) stanowiącego załącznik do Uchwały Zarządu PZPN nr I/9 z dnia 31 marca 2006 r. (dalej: „Podręcznik Licencyjny”) Polonia Bytom zobowiązana była do złożenia wniosku o przyznanie Licencji wraz z załącznikami, dokumentującymi spełnienie wszystkich obowiązkowych kryteriów zawartych w Podręczniku Licencyjnym, do dnia 31 marca 2008 r. Według Komisji Odwoławczej Polonia Bytom nie przedłożyła opinii i raportu biegłego rewidenta z badania sprawozdania finansowego Klubu za rok 2007, tj. na dzień 31 grudnia 2007 r. a zostało ono sporządzone dopiero dnia 6 maja 2008 r. i przedłożone Komisji Odwoławczej w dniu 27 maja 2008 r. Ponadto w uzasadnieniu uchwały nr 2 z dnia 30 maja 2008 r. Komisja Odwoławcza podniosła, że Polonia Bytom nie udokumentowała, że w terminie do 31 marca 2008 r. Klub rozliczył przeterminowane zobowiązania. Jako kolejny argument przemawiający za nieprzyznaniem Klubowi Licencji Komisja Odwoławcza wskazała, że biegli rewidenci w swojej opinii stwierdzili jednoznacznie zagrożenie kontynuowania działalności Klubu.

2. Uzasadnienie wniosku

Naszym zdaniem Komisja Odwoławcza, podejmując uchwałę nr 2 z dnia 30 maja 2008 r. o odmowie wydania Polonii Bytom Licencji nie wzięła pod uwagę szeregu niezależnych od Klubu okoliczności, które sprawiły, że Polonia Bytom nie była w stanie przedstawić wymaganych dokumentów we właściwym czasie.

W szczególności pragniemy zwrócić uwagę Komisji na fakt, że u podstaw wszystkich wskazanych przez Komisję Odwoławczą zaniedbań Klubu stała postawa podmiotu całkowicie od Polonii Bytom niezależnego, na którego działania mimo zachowania należytej staranności, Klub nie miał wpływu, tj. Zakładu Ubezpieczeń Społecznych oddział w Zabrzu, inspektorat Tarnowskie Góry (dalej: „ZUS”). Z powodu zaległości Klubu w uiszczaniu należnych składek ubezpieczeniowych ZUS złożył, jako wierzyciel, w dniu 24 stycznia 2008 r. wniosek (znak sprawy: DR/44/9290- 2/2008/6262463365) do Komornika Sądowego przy Sądzie Rejonowym w Bytomiu, Pana Wiesława Gaczyńskiego (dalej: „Komornik”) o podjęcie zawieszonego postępowania egzekucyjnego przeciwko Polonii Bytom (załącznik nr [...]). W odpowiedzi na wniosek ZUS Komornik zwrócił się do tego organu, w dniu 6 lutego 2008 r. (załącznik nr [...]), o złożenie oświadczenia, jakie wpłaty dokonał Klub na rzecz ZUS a przede wszystkim wezwał ZUS do wskazania kwoty zaległości Polonii Bytom wobec ZUS. W odpowiedzi na pismo Komornika, ZUS skierował do niego w dniu 21 lutego 2008 r. wniosek o przedłużenie terminu, w którym ZUS mógłby się wypowiedzieć w sprawie postępowania egzekucyjnego prowadzonego przeciwko Polonii Bytom, o 30 dni, do chwili zakończenia działań proceduralnych zmierzających do ustalenia aktualnego stanu zadłużenia Klubu (załącznik nr [...]). Komornik przychylił się do wniosku ZUS. Stan niepewności, co do kwoty zaległości Polonii Bytom względem ZUS trwał jednak dłużej niż wnioskowane 30 dni. Świadczy o tym pismo skierowane przez Komornika do ZUS w dniu 15 kwietnia 2008 r. (a więc już po upływie terminu wyznaczonego przez PZPN na składanie dokumentów licencyjnych), w którym Komornik wzywał ZUS do wskazania wysokości zaległości Polonii Bytom w terminie 7 dni (załącznik nr [...]).

Na podstawie przedstawionego powyżej stanu faktycznego można w sposób uprawniony twierdzić, że przyczyną niemożności złożenia przez Polonię Bytom kompletu dokumentów wymaganych do przyznania Licencji, było zaniedbanie ZUS, który nie był w stanie określić kwoty zaległości Klubu wobec tej instytucji.

Bardzo ważny dla oceny przedstawionych wyżej okoliczności jest fakt złożenia przez Polonię Bytom zabezpieczenia pieniężnego do depozytu sądowego, które to zabezpieczenie miało zostać wykorzystane na pokrycie zaległości Klubu wobec ZUS. We wskazanym powyżej piśmie z dnia 15 kwietnia 2008 r. Komornik stwierdził, że bezzwłoczne określenie przez ZUS zaległości Klubu jest konieczne właśnie w związku z planem podziału zabezpieczonej kwoty. Charakterystyczne dla opisanego działania ZUS jest pismo skierowane przez tą instytucję do Komornika w dniu 21 kwietnia 2008 r., w którym ZUS przedstawia zarzuty na plan podziału sumy uzyskanej z egzekucji. Zgodnie ze stanowiskiem ZUS kwota zaległości Klubu wobec ZUS, którą to kwotę, z powodu braku reakcji ZUS, określił Komornik, okazała się być błędna, w wyniku czego Komornik przyznał ZUS kwotę przewyższającą jego należności.

Opisany powyżej stan faktyczny został potwierdzony pismem Komornika z dnia 12 czerwca 2008 r. (załącznik nr [...]) skierowanym do Klubu, w którym Komornik stwierdził, że „w trakcie określania przez ZUS Tarnowskie Góry stanu zadłużenia, w depozycie sądowym znajdowała się kwota pozwalająca na uregulowanie należności wobec ZUS Tarnowskie Góry i Urzędu Skarbowego w Bytomiu, jednakże brak precyzyjnego określenia przez wierzyciela stanu zadłużenia uniemożliwiał przekazanie wyegzekwowanych kwot oraz spowodował przedłużenie terminu przekazania należności, a tym samym zakończenie postępowania”. Ponadto Komornik stwierdził, że „również zarzuty do planu podziału złożone przez ZUS Tarnowskie Góry w dniu 21/04/2008, a wycofane przez ZUS Tarnowskie Góry w dniu 20/05/2008 były powodem przekazania wyegzekwowanych kwot dopiero w dniu 21/05/2008”.

Ostatecznie, postępowanie egzekucyjne z wniosku ZUS zostało zakończone umorzeniem wobec spłaty zadłużenia. W chwili obecnej brak jest jakichkolwiek zaległości Polonii Bytom wobec ZUS, czego potwierdzeniem jest zaświadczenie o niezaleganiu w opłacaniu składek wydane Klubowi przez ZUS w dniu 27 maja 2008 r.

Podsumowując przedstawione powyżej fakty należy podkreślić, że Klub zachował ze swojej strony wszelką należytą staranność po to, by możliwe było złożenie dokumentów licencyjnych w wyznaczonym przez PZPN terminie do 31 marca 2008 r. Świadczy o tym fakt złożenia przez Klub do depozytu sądowego zabezpieczenia roszczeń ZUS z tytułu zaległości Polonii Bytom, których suma okazała się być ostatecznie niższa, niż suma złożona do depozytu sadowego. Niezłożenie kompletu dokumentów do Komisji Licencyjnej było więc efektem zaniedbań lub co najmniej opieszałości ZUS, który nie był w stanie określić przez wiele tygodni sumy zaległości Polonii Bytom, a nie efektem postawy Klubu, który przedsięwziął wszelkie dostępne mu środki w celu uregulowania swoich zaległości wobec ZUS, z wpłatą do depozytu włącznie.

Powstała sytuacja patowa, w której Klub wykazywał wolę uregulowania swoich zaległości i złożył do depozytu sądowego odpowiednia kwotę tytułem zabezpieczenia, a zaległości nie mogły zostać uregulowane ze względu na postępowanie organów od Klubu niezależnych. Sytuacja ta implikowała szereg następnych, niekorzystnych dla Klubu, wydarzeń. Przede wszystkim, bez możliwości określenia zaległości Polonii Bytom wobec ZUS nie było możliwości złożenia wiarygodnego sprawozdania finansowego Klubu w wyznaczonym przez PZPN terminie. Wyznaczenie zaległości, czy to wobec organów podatkowych, czy też ZUS, stanowi bowiem ważny składnik każdego sprawozdania finansowego i bez tych danych nie jest możliwe dokładne i wiarygodne określenie sytuacji finansowej żadnego podmiotu, w tym także i Klubu. Podkreślić należy, że w momencie gdy ZUS i Komornik doszli do porozumienia co do kwoty zaległości Polonii Bytom wobec ZUS, sporządzono sprawozdanie finansowe Klubu wraz z opiniami biegłego rewidenta. Jeszcze raz zwracamy uwagę, że właściwe sporządzenie tych dokumentów wymagało wcześniejszego ustalenia sumy zaległości Klubu wobec ZUS.

Rozwiązanie zaistniałej, niekorzystnej dla Klubu, sytuacji sprawiło, że możliwe stało się sporządzenie sprawozdania finansowego wraz z opinią rewidenta. Należy podkreślić, że biegły rewident wyraził pozytywną opinię o funkcjonowaniu Polonii Bytom, o czym świadczą następujące stwierdzenia:
a) Sprawozdanie z dnia 26 maja 2008 r. ze spostrzeżeniami na temat stanu faktycznego w zakresie zobowiązań wobec ZUS (załącznik nr [...]) – „Wszelkie wykazane składki na rzecz ZUS pozostające do zapłaty na dzień 31 grudnia 2007 r. zostały zgodnie z zapisami w systemie rachunkowości Stowarzyszenia od tejże daty w pełni rozliczone do dnia 26 maja 2008 r.”;
b) Sprawozdanie biegłego rewidenta z dnia 26 maja 2008 r. z wykonania sprawdzenia prognozowanych informacji finansowych uzgodnionych procedur „Finansowej dokumentacji licencyjnej” (kryterium F.06) (załącznik nr [...]) – „Dokonując weryfikacji przyjętych przez Zarząd Stowarzyszenia założeń, nie stwierdziliśmy niczego, co nakazałoby nam sądzić, że nie stanowią one racjonalnej podstawy sporządzenia Prognozowanych Informacji Finansowych. Prognozowane Informacje Finansowe zostały poprawnie przygotowane na podstawie założeń i zaprezentowane zgodnie z odpowiednimi założeniami koncepcyjnymi oraz zasadami (polityką) rachunkowości, które są spójne z zasadami sprawozdań finansowych Towarzystwa Sportowego „POLONIA” w Bytomiu. ”;
c) Sprawozdanie z dnia 26 maja 2008 r. ze spostrzeżeniami na temat stanu faktycznego w zakresie zobowiązań z tytułu transferów (kryterium F.03) (załącznik nr [...]) – „Wszelkie wykazane kwoty zobowiązań z tytułu transferów należne klubom piłkarskim, które miały zostać opłacone do dnia 31 grudnia 2007 r. zostały zgodnie z zapisami w systemie rachunkowości Stowarzyszenia po tejże dacie uregulowane w pełni do dnia 26 maja 2008 r. ”;
d) Sprawozdanie z dnia 26 maja 2008 r. ze spostrzeżeniami na temat stanu faktycznego w zakresie zobowiązań wobec pracowników (załącznik nr [...]) – „Wszelkie zobowiązania na rzecz pracowników pozostające do spłaty na dzień 31 grudnia 2007 r. zostały zgodnie z zapisami w systemie rachunkowości Stowarzyszenia od tejże daty w pełni rozliczone do dnia 26 maja 2008 r.”;
e) Sprawozdanie z dnia 26 maja 2008 r. ze spostrzeżeniami na temat stanu faktycznego w zakresie zobowiązań na rzecz urzędu skarbowego (załącznik nr [...]) – „Wykazane wydatki od wynagrodzeń pozostające do zapłaty na dzień 31 grudnia 2007 roku zostały zgodnie z zapisami w systemie rachunkowości jednostki od tejże daty w pełni rozliczone do dnia 26 maja 2008 roku. ”

Z przytoczonych powyżej opinii i spostrzeżeń biegłego rewidenta wyraźnie widać, że w chwili obecnej Klub nie zalega z jakimikolwiek świadczeniami natury publicznoprawnej, oraz ze świadczeniami na rzecz swoich pracowników, a zaległości z tych tytułów, które istniały w przeszłości zostały całkowicie uregulowane, w tym zaległości wobec pracowników, które zostały odroczone na mocy porozumień w przedmiocie odroczenia zaległych wynagrodzeń zawartych pomiędzy Klubem a poszczególnymi pracownikami i zawodnikami. Ponadto w chwili obecnej Klub spełnia wszystkie wymogi, warunkujące przyznanie Licencji. Co więcej, wymogi te spełniałby także w wyznaczonym przez PZPN terminie, gdyby nie fakt opieszałości organów od Klubu niezależnych.

Mając na uwadze powyższe należy odnieść się do pisma przesłanego w dniu 13 czerwca 2008 r. do PZPN przez The Union of European Football Associations (dalej: „UEFA”). W przedmiotowym piśmie, będącym odpowiedzią na wniosek PZPN z dnia 4 maja 2008 r. o wyrażenie przez UEFA zgody na ponownie rozpoznanie wniosku licencyjnego Klubu, oraz pismo Klubu z dnia 12 czerwca 2008 r. w tym samym przedmiocie, UEFA stwierdziła, że nie jest ona organem właściwym do rozstrzygania przyznania Licencji Polonii Bytom, ponieważ kwestia ta powinna zostać rozstrzygnięta przez krajowy związek piłki nożnej, właściwy dla siedziby Klubu, a więc PZPN. W swoim piśmie UEFA zwróciła także uwagę na wyrok Trybunału Arbitrażowego do spraw Sportu (dalej: „CAS”) w sprawie PAOK Saloniki przeciwko UEFA (sygnatura CAS 2006/A/1110), w której CAS rozstrzygał kwestię zasadności nieprzyznania przez UEFA licencji na rzecz PAOK Saloniki na grę w rozgrywkach europejskich. Pragniemy zwrócić szczególną uwagę na uzasadnienie decyzji CAS, która uznała, że PAOK Saloniki został słusznie pozbawiony prawa udziału w rozgrywkach europejskich, ponieważ spóźnił się z przedłożeniem właściwych dokumentów licencyjnych w rodzimym związku piłki nożnej. W uzasadnieniu swojego wyroku, CAS podnosi, że przyznanie licencji, po upływnie ustalonego terminu mogłoby spowodować nierówne traktowanie klubów oraz mogłoby spowodować nieakceptowany poziom niepewności w systemie licencyjnym. Uważamy, że poszanowanie dla wartości wskazanych w cytowanym uzasadnieniu wyroku nakazuje przyznanie Polonii Bytom Licencji. Bardzo istotne dla właściwej interpretacji tych wartości jest rozróżnienie sytuacji, w jakiej obecnie znajduje się Polonia Bytom, a sytuacji w jakiej znajdował się, w chwili wydawania wyroku przez CAS, PAOK Saloniki. Mianowicie podstawowa różnica jest taka, że grecki związek piłki nożnej przyznał PAOK Saloniki prawo gry w pierwszej lidze greckiej piłki nożnej, a jedynie kwestionowane było prawo udziału tego klubu w rozgrywkach międzynarodowych organizowanych przez UEFA. W takim przypadku faktycznie uzasadnione było twierdzenie, że przyznanie PAOK Saloniki prawa gry w rozgrywkach międzynarodowych, pomimo upływu terminu na dokonywanie zgłoszeń, mogłoby być uznane za nierówne traktowanie klubów ubiegających się o udział w tych rozgrywkach. Wyraźnie wskazuje na to w swoim piśmie UEFA, rozgraniczając kompetencje licencyjne w rozgrywkach wewnątrz krajowych a rozgrywkach międzynarodowych. Podkreślić należy, że w przypadku przyznania Polonii Bytom Licencji na udział w rozgrywkach wewnątrz krajowych, Klub nie będzie uprawniony, w wyniku miejsca zajętego w sezonie rozgrywek 2007/2008, do występowania w rozgrywkach międzynarodowych. Dlatego też wskazaną przez CAS zasadę priorytetu równego traktowania klubów należy rozpatrywać nie na poziomie europejskim, ale krajowym.

Naszym zdaniem równie traktowanie klubów w ramach rozgrywek krajowych, podlegających regulacjom PZPN, oznacza między innymi, że należy dołożyć wszelkich starań, by czynniki zewnętrzne, na które dany klub nie może oddziaływać, nie miały znaczącego wpływu na przyznanie klubowi Licencji. Dlatego też w przypadku Polonii Bytom zasadne jest uznanie, że przyznanie Klubowi Licencji nie narusza zasady równości, lecz stanowi realizacje tej zasady, daje bowiem Klubowi szansę na złożenie dokumentacji licencyjnej w takich warunkach, w jakich składały je pozostałe kluby ubiegające się o Licencję, a więc bez negatywnego oddziaływania czynników od klubu niezależnych. Dlatego też obecna, kompletna i wiarygodna, dokumentacja licencyjna Klubu, powinna stanowić podstawę przyznania Polonii Bytom Licencji.

W przytoczonym powyżej uzasadnieniu CAS stwierdził także, że przyznanie PAOK Saloniki licencji na grę w rozgrywkach międzynarodowych mogłoby spowodować nieakceptowany poziom niepewności w systemie licencyjnym. Pamiętając o zasadniczej różnicy pomiędzy sytuacją PAOK Saloniki a Polonii Bytom można uznać, że w przypadku przyznania Klubowi Licencji nie dojdzie do naruszenia pewności systemu licencyjnego oraz samych rozgrywek. Podkreślić należy, że polska pierwsza liga piłki nożnej zaczyna swe rozgrywki w sezonie 2008/2009 w dniu 25 lipca 2008 r. Dlatego też w przypadku niezwłocznego przyznania Polonii Bytom Licencji nie można mówić o zagrożeniu dla terminowego rozpoczęcia tych rozgrywek czy spowodowania szczególnych uciążliwości organizacyjnych dla innych klubów do nich przystępujących.

Biorąc pod uwagę wszystkie wskazane powyżej okoliczności, w tym szczególnie opieszałość ZUS, oraz fakt, że Polonia Bytom spełnia wszystkie wymogi, jakie stawiane są klubom piłkarskim ubiegającym się o przyznanie Licencji, niniejszym wnosimy o ponowne rozpatrzenie wniosku Polonii Bytom o przyznanie Licencji a w konsekwencji przyznanie Klubowi Licencji.

Jednocześnie wnosimy o rozpatrzenie niniejszego wniosku w jak najszybszym terminie, ponieważ utrzymujący się stan niepewności, co do statutu Klubu wpływa bardzo niekorzystnie na jego funkcjonowanie. Sponsorzy Polonii Bytom deklarujący wsparcie Klubu w nadchodzącym sezonie rozgrywek częściowo uzależniają jego wysokość od klasy rozgrywek, w której Klub będzie występował. Podobnie wielu piłkarzy uzależnia swoją grę w Klubie od dalszej obecności Polonii Bytom w najwyższej klasie rozgrywek. Szybkie rozstrzygnięcie zagadnienia przyznania Licencji dla Klubu byłoby także bardzo przychylnie odebrane przez władze miejskie Bytomia i licznych kibiców tego zasłużonego dla śląskiej piłki Klubu.

spirit 19.06.2008 09:11

Generalnie trzyma się to kupy. Z pisma wynika, że UEFA się odcięła od tej sprawy, także teraz wszystko w rękach PZPN-u (cudownie, prawda?). Jak dla mnie szanse na uwzględnienie wniosku są całkiem spore, patrząc na merytoryczność i zasadność argumentów. Decydujący może być fakt złożenia zabezpieczenia pieniężnego do depozytu sądowego, nie bez znaczenia będzie tez data złożenia tego zabezpieczenia.

Jedno pytanie tylko mi się nasuwa - dlaczego zawsze wszystko się odkłada na ostatnią chwilę? Czy Polonia dostała w ostatnich 2-3 miesiącach jakiś zastrzyk finansowy? I to taki, żeby uregulować wszystkie wierzytelności?

PS. A tak swoją drogą -ZUS :rotfl:

wolfy 19.06.2008 12:35

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Kijek (Post 553680)
Kto wie czy to akurat Iwanski bedzie mial zastapic Rogera, bo to samo żródło co rok temu Gize podpowiada cos zupelnie innego - jeden to ten ktorego wszyscy znamy i czesto to nazwisko jest pisane( sprawa oczywista) a drugi to dla mocno siedzacych w pewnej zagranicznej lidze rozgrywajacy zdecydowanie nie "no name" ale chlopak dostanie za malo od Mirka (wcale mnie to nie dziwi) a potem Mirosław powie ze mieli na wyciagniecie reki dobrego/bardzo dobrego "with name" rozgrywajacego ale to przez chuliganów z Zylety i przywódców mafii z krytej.
:D
Co do Iwanskiego: pewnego poziomu nie przeskoczy ale na lige zdecydowanie fest piłkarz - in plus Trzeciak.

Ktos gdzies napisal ze "te uzupelnienia skladu to moze byc nasze najwieksze wzmocenienie" bo w zeszłym sezonie juz wystarczyło łapac się do kadry ME i na lidze u nas na ławce spokojnie mozna było posiedziec ;)

Iwański jest lepszy od Gizy, więc patrząc pod tym kątem to jest dla was wzmocnienie, jednak dla mnie lepszym od w/wym dwójki piłkarzem był "Bury".

No, ale macie jeszcze Rockiego, tak więc okienko spokojnie możecie uznać za udane:D

Gabri 19.06.2008 13:32

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Szczurek_PB (Post 553781)
...

Sensowny wniosek. Skoro ZUS nie był w stanie przez tyle czasu oszacować zaległości klubu, mimo że ten chciał je uregulować to niby jak Polonia miała dać pełne sprawozdanie finansowe do PZPN-u w terminie? A swoją drogą to takie jaja żeby skarbówka tak długo nie wiedziała ile klub jest im winny to chyba tylko u nas. :D

Kamson 19.06.2008 13:40

http://www.ekstraklasa.wp.pl/kat,322...wiadomosc.html

:D

flamengista 19.06.2008 15:49

http://www.sport.pl/pilka/1,65050,53...odowanie_.html

No, jest jak przewidywałem. Piękna promocja miasta i Śląska Wrocław.

Nie wierzę w to, by Drzymała jakoś się prawnie nie zabezpieczył. Moim zdaniem skończy się jakąś ugodą.

Zygmunt.Król 19.06.2008 18:50

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Kamson (Post 553933)

Nie ma to jak schadenfreude...:p



Ad vocem - facet spuścił drużynę do trzeciej ligi, a tu mu trefny kontrakt podsuwają.
Mirosław, więcej wyczucia:lol:

Above 19.06.2008 19:30

Jako, że banda nudystów z PZPNu z Listkiem na czele wróciła już z wakacji EURO 2008 to mam takie pytanko - kiedy można się spodziewać terminarzu rundy jesiennej nowego sezonu?






p.s. bo już sie doczekać nie moge ;)

Kamson 19.06.2008 19:35

Ja nawet nie wiem jakie drużyny będą w OE w przyszłym sezonie. Może ktoś podać? :D To nie żart :D

Gucio25 19.06.2008 19:37

cytując znaną piosenkę - "tego nie wie nikt".

grudziadzanin 19.06.2008 19:38

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Kamson (Post 554223)
Ja nawet nie wiem jakie drużyny będą w OE w przyszłym sezonie. Może ktoś podać? :D To nie żart :D

90minut.pl

Ekstraklasa

Arka Gdynia(*), Cracovia, Dyskobolia Grodzisk Wlkp., GKS Bełchatów, Górnik Zabrze, Jagiellonia Białystok, Korona Kielce, Lech Poznań, Lechia Gdańsk, Legia Warszawa, Łódzki KS, Odra Wodzisław Śląski, Piast Gliwice, Ruch Chorzów, Śląsk Wrocław, Wisła Kraków.

(*) - Arka Gdynia uzyska awans do Ekstraklasy, jeżeli uprawomocni się wyrok wobec Zagłębia Lubin orzekający karną degradację o jedną klasę rozgrywkową. Mogą też zajść dalsze zmiany w zestawie drużyn Ekstraklasy, jeżeli ukarane zostaną kolejne kluby np. Korona Kielce, wobec której prowadzone jest postępowanie.

jasiu 19.06.2008 19:57

a kiedy bedzie "losowany" terminarz kiedy początek ligi???

Jurand 19.06.2008 20:45

Cytat:

Pierwotnie napisane przez grudziadzanin (Post 554227)
Mogą też zajść dalsze zmiany w zestawie drużyn Ekstraklasy, jeżeli ukarane zostaną kolejne kluby np. Korona Kielce, wobec której prowadzone jest postępowanie.

Ano wlasnie. Dodajmy jeszcze spodziewana szopke z licencjami, wciaz walczaca Polonie Bytom i mamy w konsekwencji jeden wielki syf na miesiac przed rozpoczeciem ligii.

Above 19.06.2008 21:15

Cytat:

Pierwotnie napisane przez jasiu (Post 554240)
kiedy początek ligi???

Z tego co pamiętam to liga ma się zacząć w weekend 25-26-27 lipca, a kiedy będzie podana cała rozpiska kolejek, kto z kim, itd to sam jestem bardzo ciekawy :-)

ToTylkoJa 20.06.2008 11:57

Cytat:

Po nieudanej fuzji Dyskobolii Grodzisk Wielkopolski ze Śląskiem Wrocław, Zbigniew Drzymała wznowił rozmowy na temat połączenia z Pogonią Szczecin i jest już prawie pewne, że Portowcy w nadchodzącym sezonie niespodziewanie wrócą do ekstraklasy. Ostateczne decyzje zapaść miały na trwającym jeszcze spotkaniu przedstawicieli obu klubów z wiceprezesem Polskiego Związku Piłki Nożnej Eugeniuszem Kolatorem. Fakt o powrocie Pogoni do najwyższej klasy rozgrywkowej ogłoszony zostać ma w najbliższych dniach.

Zbigniew Drzymała po zakończeniu minionego sezonu podjął decyzję o zakończeniu finansowania futbolu w niewielkim Grodzisku Wielkopolskim i postanowił przenieść swój klub do dużego miasta, w którym z sukcesów jego drużyny cieszyć będą się tysiące, a nie setki kibiców. Biznesmen w pierwszej fazie swojego projektu rozważał przeprowadzkę do kilku miast, ale ostatecznie zdecydował się na Wrocław. Połączenie miejscowej Śląska z Dyskobolią było już praktycznie przesądzone. Drzymała pozwolił odejść kilku swoim zawodnikom, a po konsultacji z kibicami postanowił także oddać Lechowi Poznań miejsce w Pucharze UEFA. Kilka dni po tej decyzji został na lodzie. Prezydent Wrocławia, Rafał Dutkiewicz zdecydował się bowiem wycofać ze wszystkich swoich wcześniejszych postanowień i podjął decyzję o grze Śląska w ekstraklasie na własnej licencji.

Brak fuzji spowodował, że biznesmen chciał zrezygnować z dalszego angażowania się w futbol, na szczęście jednak dla polskiej piłki szybko się ze swoich planów wycofał. Nie było tajemnicą, że Drzymale niezbyt uśmiecha się powrót do Grodziska i w trybie ekspresowym wrócił do rozmów o fuzji z władzami Pogoni Szczecin, która awansowała ostatnio do nowej II ligi. - Potwierdzamy zainteresowanie stron wypracowaniem porozumienia, które przywróciłoby, począwszy od nowego sezonu piłkarskiego, miejsce Pogoni Szczecin SA w Ekstraklasie. W tej sprawie toczą się aktualnie rozmowy. Strony rozmów apelują o niezbędną cierpliwość w okresie trwających negocjacji - napisali rzecznicy prasowi Pogoni, Szczecina i Dyskobolii. Dzisiaj jest już wiadomo, że obie strony dość szybko doszły do porozumienia i po zaledwie kilku dniach rozmów, przeniosły się one ze Szczecina do Warszawy, a konkretnie do gabinetu wiceprezesa PZPN - Eugeniusza Kolatora, od którego zależeć miało powodzenie fuzji. Głównym problemem była bowiem licencja na grę w ekstraklasie, której Kolator nie chciał wydać Pogoni - Licencja została wydana i nie ma możliwości, by coś zmienić - odpowiadał przewodniczący komisji licencyjnej.

Obecnie trwa jeszcze spotkanie przedstawicieli obu klubów z Eugeniuszem Kolatorem, ale z pierwszych przecieków wynika, że PZPN zgodził się na połączenie i przyzna licencję na grę w pierwszej lidze Pogoni Szczecin. Dla Drzymały decyzja PZPN była jednak równie ważna jak decyzja szczecińskich kibiców, których przyzwolenie na fuzję ostatecznie uzyskał. Nie bez znaczenia jest również deklaracja pomocy władz miasta.

Piłkarze Dyskobolii, którzy w ostatnich dniach nie do końca wiedzieli gdzie przyjdzie im grać w przyszłym sezonie, 22 czerwca udadzą się na pierwszy obóz, a zaraz po jego zakończeniu przenieść mają się do Szczecina.

http://goool.pl/main.php?id=13019

pan_premier 20.06.2008 12:01

Cytat:

Obecnie trwa jeszcze spotkanie przedstawicieli obu klubów z Eugeniuszem Kolatorem, ale z pierwszych przecieków wynika, że PZPN zgodził się na połączenie i przyzna licencję na grę w pierwszej lidze Pogoni Szczecin.
To jak to ****a jest, Polonia dostac nie moze, a Drzymała by dostał licencje nawet jakby przeniósł drużyne do Szanghaju?
Cytat:

Dla Drzymały decyzja PZPN była jednak równie ważna jak decyzja szczecińskich kibiców, których przyzwolenie na fuzję ostatecznie uzyskał. Nie bez znaczenia jest również deklaracja pomocy władz miasta.
Widzę, ze w Szczecinie nie grzeszą nie tylko honorem(to juz przerobiliśmy za Ptaka), ale i madrością(o Ptaka właśnie chodzi...)

Jesli tak będzie myślę, że Pogoń może się liczyć z bojkotem

ToTylkoJa 20.06.2008 12:15

Cytat:

Pierwotnie napisane przez pan_premier (Post 554428)

Widzę, ze w Szczecinie nie grzeszą nie tylko honorem(to juz przerobiliśmy za Ptaka), ale i madrością(o Ptaka właśnie chodzi...)

Jesli tak będzie myślę, że Pogoń może się liczyć z bojkotem

w sumie nie ma co porównywać Drzymały do Ptaka. Ten pierwszy jest bardziej ustabilizowany, bo ten drugi co rok zmieniał by kluby.

a co do kibiców Pogoni, to ,ze jako jestem legionistą, to interesuje sie trochę ich działaniami. I wydaje się, ze nie są zachwyceni możliwością fuzji, woleli by wywalczyć awans do 1 ligi sportowo (oczywiście są tez tacy, co widza w fuzji ratunek). Szczecin zasługuje na 1 ligę, ale chyba raczej nie takim sposobem...

kreseq 20.06.2008 13:04

Taaa Drzymala dostal przyzwolenie kibicow Pogoni, tak jak Walter kibicow Legii...pismaki jak zwykle swoje :)
Coz...Pogon powinna wywalczyc awans do 1 ligi w normalnych warunkach. Tak czy siak braci sie nie traci :D

pan_premier 20.06.2008 13:05

no właśnie sprawdziłem to na forum ich i niezbyt to tak wygląda:D

widac coś sie tam nauczyli

PS czemu Drzymała nie moze isc do Korony:)?

Lemoniadowy Joe 20.06.2008 13:13

To jest ta Pogoń reaktywowana przez kibiców?

gdzieś czytałem że w statucie maja zapisane że nie mogą awansować poprzez fuzje czy tez nie mogą wchodzić w fuzje

harthausen 20.06.2008 16:24

W sumie szkoda mi tego Drzymały, bo w tej chwili cokolwiek by nie zrobił, zawsze komuś się to mocno nie spodoba. A doświadczenie i umiejętność poruszania się w realiach polskiej kopanej posiada niewąskie.

Żeby ludzie zawsze umieli przewidywać na 5, 10 lat do przodu problemu by nie było. Znalazłby sobie kiedyś tam dołujący klub z dużego miasta i za uszy go wyciągnął do szczytów , to byłby gościu i zawsze swój , jak BC.
To wszystko w Grodzisku zadziałało prócz jednego - wielkości miasta i jego znaczenia na mapie. W pewnym momencie było za ciasno, pojawiła sie nieprzekraczalna bariera wzrostu, szlus.

Oczywiście jest z tego jakieś tam wyjście, wchodzi od np. Pogoni, Odry Opole, Motoru Lublin czy coś w tym stylu i step by step liga po lidze dochodzi do I ligi. Droga Korony.

Ale z jego punktu widzenia to strata czasu i pieniędzy, frycowe to on już w Grodzisku zapłacił, niby czemu ma to samo powtarzać skoro wie o co w tej zabawie chodzi.
Chłop niegłupi, mam nadzieję, że znajdzie wyjście z sytuacji , akurat jego byłoby szkoda, żeby odpuścił. Może nie bez wad (któż ich nie ma) ale to inny rozmiar czapki niż Ptakopodobni.

Ale na razie bliżej jest do tego, że z nikim mu skutecznie nie wyjdzie i w końcu przestanie się szarpać.

ToTylkoJa 20.06.2008 16:39

Cytat:

Pierwotnie napisane przez harthausen (Post 554551)
W sumie szkoda mi tego Drzymały, bo w tej chwili cokolwiek by nie zrobił, zawsze komuś się to mocno nie spodoba. A doświadczenie i umiejętność poruszania się w realiach polskiej kopanej posiada niewąskie.

problemem Drzymały jest chyba to, że on tam gdzie chce wejść, to w ramach fuzji. Myślę, że inaczej kibice podchodzili by do sprawy, gdyby on po prostu wszedł w klub jako inwestor (bez żadnych fuzji)

Konrad. 20.06.2008 17:20

Cytat:

Pierwotnie napisane przez harthausen (Post 554551)
W sumie szkoda mi tego Drzymały, bo w tej chwili cokolwiek by nie zrobił, zawsze komuś się to mocno nie spodoba. A doświadczenie i umiejętność poruszania się w realiach polskiej kopanej posiada niewąskie.
Ale z jego punktu widzenia to strata czasu i pieniędzy, frycowe to on już w Grodzisku zapłacił, niby czemu ma to samo powtarzać skoro wie o co w tej zabawie chodzi.

Jeśli chce mieć kibiców po swojej stronie to sprawa jest prosta:

- Pogoń Szczecin awansowała do II ligi (starej III), awansują z grupy zachodniej dwie pierwsze drużyny, także nie powinno być problemu z awansem po stosunkowo nie wielkich kosztach...
- całą drużynę Dyskobolii sprzedajemy wszystkim chętnym. Te kilka ładnych milionów przeznaczamy na transfery za rok gdy Pogoń będzie grała już w I lidze (starej II). Za tyle kasy nie powinno byc już problemów z awansem do ekstraklasy. Wtedy sa juz spore szanse na nowy stadion (w części), liga będzie już dawno oczyszczona, pieniądzę będą wieksze, nic tylko budować zespół na puchary...

No, ale jeśli ktoś popełnił błąd (za duże pieniądzę wsadził w wioske) a teraz na siłę, chce szybko go naprawić, no to mamy efekty... Burdel niesamowity...

Lemoniadowy Joe 20.06.2008 17:26

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Konrad. (Post 554575)
.

No, ale jeśli ktoś popełnił błąd (za duże pieniądzę wsadził w wioske) a teraz na siłę, chce szybko go naprawić, no to mamy efekty... Burdel niesamowity...

takie odnoszę wrażenie że Dzymała nie tyle chce inwestować co trochę kasy odzyskać bawić sie dalej w futbol ale dokładać grosze

jest Korona do wzięcia z 5 klubów śląskich wszędzie może liczyć na 10 tys na trybunach Polonia Bytom, GkS Katowice


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 12:26.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl