Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Hyde Park (moderowane) (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=6)
-   -   Szkoła: zadania, wypracowania itd. (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=1716)

Brozinho_23 02.01.2009 10:35

W moim LO dostałem zadanie napisać pracę maturalną(sprawdzanie, ja jestem w I klasie) na temat władzy. Treść brzmi tak:
Cytat:

Rózne wizerunki władców - przedstaw ich portrety psychologiczne w oparciu o znane utwory literackie.
- wstęp (napisać ogólnie czym jest władza i czym powinna sie cechować, jak ją sprawowac, panowanie, kierowanie, odddziaływanie jednostki na ogół)
- różne style: demokracja, despotyzm, oligarchia, totalitaryzm, republika itp.)
- charakterystyka bohaterów (Biblia i Starożytna Grecja, Herod - obawiał się przyjscia zbawiciela, tyrania oparta na wojsku, JNRJ - Jesus Nazarei Rex Judei(Jezus z Nazaretu król Judei), Jezus Chrystus - władza świata, król Dawid, król Salomon. Władcy z mitologi: Zeus, Uranos, Kronos, Syzyf (głupi władca), Edyp(ukarany?), Minos, Odyseusz, Priam(rezygnuje jesli chodzi o miłosc do syna). Rzym: Neron(zaślepienie, upór, despotyzm, Ramzesz XII i XIII, Herhor)
Zakonczenie: ,,Takie były formy, a jak jest dzisiaj(plusy i minus władzy)"
Najbardziej interesowałby mnie cytaty, bo nie mam obecnie dostepu do jakiś lektur, bo u nas w bibliotece jest tak, ze do 2 tyg. trzeba oddać. Najbardziej zależy mi na cytatach, ale inna pomoc też może być. Z góry dzięki. Takie coś napisałem we wstępie: http://i40.tinypic.com/2pytkl1.jpg ale praca ma mieć min 4 str. kancelaryjne. :)
PS: Jeśli pomoc okaże się bardzo konkretna, to postaram się to jakoś wynagrodzić :). Możecie to wysłać na PW jak jest wam tak wygodniej

Prezydentowa 03.01.2009 19:49

Scharakteryzuj poziom cywilizacji i rozwoju społeczeństwa polskiego w odniesieniu do trzech współczesnych
form organizacji społeczeństwa. Przedstaw 4 możliwe kierunki rozwoju społeczeństwa.


Błagam o jakąś pomoc. Nie liczę, że ktoś mi to napisze, ale mam nadzieję, że ktokolwiek zarzuci jakimić pomysłami, jak to ugryźć...

mariano710 03.01.2009 20:25

http://www.sciaga.pl/tekst/34416-35-...tatka_z_lekcji
http://www.wos.org.pl/sciaga/spolecz...eczenstwa.html
http://www.wos.org.pl/index2.php?opt...o_pdf=1&id=202
http://209.85.129.132/search?q=cache...5&client=opera

Prezydentowa 03.01.2009 20:34


Widziałam to, ale...problem w tym, w jakiej formie to zrobić? Czy wybrać formy organizacji, najbardziej pasujące do Polski i ocenić, jak one wpływają na społeczeństwo, czy jak...?


PS. A nie pisałeś przypadkiem takiego samego zadania w zeszłym roku?:P

mariano710 04.01.2009 12:24

Prezydentowa nie pisalem takiego zadania:/

Fizyka termodynamika
Rurke szklana o długosci 0,6m zanurzono pionowo w naczyniu z rtecia do glebokosci h1=0,2m. Po zatkaniu gornego otworu rurki i wyjeciu jej z rteci okazalo sie, ze w rurce pozostal slupek rteci o wysokosci h2=0.12m. Oblicz cisnienie zewnetrzne. Gestosc rteci g=13,6*10^3kg/m3

Wasiu 04.01.2009 12:25

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Prezydentowa (Post 651212)
Scharakteryzuj poziom cywilizacji i rozwoju społeczeństwa polskiego w odniesieniu do trzech współczesnych
form organizacji społeczeństwa. Przedstaw 4 możliwe kierunki rozwoju społeczeństwa.


To na prezentacje maturalną ?

KosaPS 06.01.2009 19:21

Potrzebuję krótką około 12 zdaniową mowę po angielsku o tradycjach wigilijnych. Czy jest mi wstanie ktoś takową napisać będę bardzo wdzięczny

adi23 06.01.2009 19:45

Ja potrzebuje jakąś wypowiedź po angielsku na temat snu, jego zalet, ile należy spać i w ogóle.Byłbym wdzięczny, gdby ktoś mi pomógł.

Arteka1906 06.01.2009 21:41

Cytat:

Pierwotnie napisane przez KosaPS (Post 653072)
Potrzebuję krótką około 12 zdaniową mowę po angielsku o tradycjach wigilijnych. Czy jest mi wstanie ktoś takową napisać będę bardzo wdzięczny

Christmas Eve is typical polish church holiday. People celebrate this day with thier familly. They eat special meal on this day. Fish like as carp, beettroot soup with small dumplings, special bread, been with cabbage, dumplings with mushrooms and soup from dried fruit.

Masz cos z mojego zawodu :D reszte sobie dopisz.

pirat.z.karaibow 06.01.2009 21:59

Wątki batalistyczne w utworach literackich różnych epok. Zanalizuj podane przykłady literackie.

Prezentacja maturalna- czas zacząć. Proszę, podajcie przystępne propozycje utworów. Może macie jakiś ciekawy pomysł na zrealizowanie tego tematu?

Ja mam pewien obraz tego jak chcę aby to wyglądało, lecz być może przedstawicie mi inny, ciekawszy pomysł.

Jeżeli macie chwilkę czasu, liczę na Was :)

Wasiu 06.01.2009 23:19

Zalezy jak to chcesz zrobic, ale mysle, ze wiecej jak 3 przyklady to nie ma sensu.
Ja bym napewno umiescil "Pana Tadeusza" i walke o Soplicowo, cos antycznego Homera, a trzecie by mozna cos z fantastyki dorzucic (moze Tolkien).
Wiecej przykladow raczej nie potrzeba bo raz, ze masz tylko 15 minut na prezentacje, a dwa, ze wybierajac kilka ksiazek sam na siebie ukrecasz bat, bo to wszystko musisz umiec. Jak dla mnie przyjemny temacik, wiec powodzenia w tworzeniu pracki :D

pirat.z.karaibow 06.01.2009 23:24

Cenna rada z tym ukręcaniem bata :)

Mój pomysł był następujący:

Podzielić to wszystko na kilka epok, przykładowo starożytność(1), średniowiecze(2), nowożytność(3), czasy współczesne(4).

Do każdej epoki przyporządkować po 1/2 utwory. I może przedstawić to na zasadzie ewolucji pola i sposobów walki.

Więc chętnie wysłucham rad odnośnie ilości wybranych przeze mnie utworów :-) Faktycznie im mniej tym lepiej?

Wasiu 06.01.2009 23:33

Na ustnej maturze z Polaka najwazniejsze sa pytania odnosnie Twojej prezentacji. Sama prezentacja to chyba 5 pkt na 20. Wiec nie wystarczy jej dobrze wyglosic, zeby zdac bo zdanie jest od 6 punktow. A komisja moze Ci zadaca pytanie z kazdej ksiazki i to pytanie wcale nie zwiazane z tematem. Nie ma wiec co przesadzac odnosnie materialow. Ja rok temu mialem temat "postaci historyczne w widzeniu romantykow" - wybralem "Kordiana", "Pana Tadeusza", "Dziady III" i bylo przy tym sporo pracy bo dostalem po jednym pytaniu z kazdej ksiazki. Nie wiem co dalej planujesz i jaka wage przywiazujesz do wyniku z matury ustnej z polskiego, ale jesli chodzi Ci tylko o zdanie to 3 - 4 ksiazki to zdecydowanie wystarczy. Bierz pod uwage chwile zawahania, jakies zajakniecia, nie starczy Ci czasu na to wszystko, 15 minut to naprawde nic.

A co do punktow ktore chcesz przedstawiac - niewatpliwie sposob walki i miejsce sa wazne, jednak to jest matura z polskiego. Odnies sie bardziej do tego po co walczyli, z czym bylo to zwiazane, jak walczacy zostali opisani z humanistycznego punktu widzenia (jakis wallenrodyzm czy winkelriedyzm - na marginesie, rowniez dobre ksiazki do uzycia).

Aro1234 06.01.2009 23:39

Ale zwykle pytają o temat. Nie mogą cię zapytać o fragment nie podany w bibliografii... Pamiętaj, żeby w bibliografię dać przedział stron np. 55-74, bo jak dasz takiego Pana Tadeusza całość to ... polegniesz? Przecież jeśli temat dotyczy wątków batalistycznych to nie zapytają cię jak miał na imię pies Soplicy, czyż nie? :D :P

Nie dawaj więcej niż 4-5 książek. Walnij po jednym utworze z każdej epoki i już - zarówno w literaturze przedmiotu jak i podmiotu.

Sam ostatnio pisałem wstępną bibliografię. Wg tego co napisała mi na niej polonistka, to niemal wszystko jest OK, ale i tak z nią jeszcze o tym pogadam.

Wasiu 07.01.2009 00:49

Tyle ze jesli chodzi o bibligrafie to ksiazki, ktore czytasz do prezentacji (to chyba bibliografia przedmiotu, ale zawsze mi sie to myli :D) obowiazuje Cie cala ! Nie masz prawa napisac "Pan Tadeusz" strony 450 - 500! Jesli Twoja polonistka Ato zaakceptowala ta bibliografie to pogadaj z nia jesli nie chcesz, zeby Twoja matura trwala 30 sekund. Natomiast co do tej drugiej bibliografii, ksiazek pomocniczych to jak najbardziej trzeba wypisac jakies zakres (raczej niewielki) stron, ktore sluza Ci do pomocy.

R33 07.01.2009 18:21

Jesli ktos posiada taki zbior to czy mógłby wrzucić klucz do tych zadań?
http://i42.tinypic.com/34dh2sx.jpg

Zola 07.01.2009 19:33

do usunięcia

KosaPS 07.01.2009 19:40

Cytat:

Pierwotnie napisane przez pirat.z.karaibow (Post 653258)
Wątki batalistyczne w utworach literackich różnych epok. Zanalizuj podane przykłady literackie.

Prezentacja maturalna- czas zacząć. Proszę, podajcie przystępne propozycje utworów. Może macie jakiś ciekawy pomysł na zrealizowanie tego tematu?

Ja mam pewien obraz tego jak chcę aby to wyglądało, lecz być może przedstawicie mi inny, ciekawszy pomysł.

Jeżeli macie chwilkę czasu, liczę na Was :)

Najlepiej jak byś opisał pojedynek Hektora z Achillesem to jest klasyk wśród pojedynków od tego powinieneś wg mnie zacząć

qazwsx123 07.01.2009 22:17

Jak ktoś ma temat : Historia Polski pisana wierszem, 2 wojna w literaturze i sztuce lub historia w literaturze i malarstwie(na przykladzie polski) to moge udostepnic za free materiał( cała prezentacja:)

DrewniaQ 08.01.2009 17:47

Zna ktoś jakąś książkę, literaturę, która ukazuje PRL w tragikomicznym wydaniu?
Zachciało mi się takiego tematu na prezentację maturalną!

Above 10.01.2009 22:20

Mam taki oto problem:

Cytat:

Bierzesz jakieś dane.

Obliczasz w Excelu lub w Statistice:

1. korelacje
2. regresję wieloraką i krokową
3. analizę wariancji jedno i dwuczynnikową
4. analizę skupień
5. funkcję nieliniową

Czcionka 12, interlinia 1.

5 stron mają zająć obliczenia i następne 5 stron analiza i opis otrzymanych wyników.
Będzie ktoś tak miły i mi pomoże? :-)

PrzemooTSW 12.01.2009 13:16

Potrzebuję Esej jak najszybciej? kto pomoże?

trelasik 14.01.2009 17:00

Cześć !
Gdzie moge znależć rozprawke
"Władza-zaszczyt, obowiązek czy odpowiedzialność"
Proszę o szybką odpowiedź!

Arteka1906 14.01.2009 18:11

Cytat:

Pierwotnie napisane przez trelasik (Post 657100)
Cześć !
Gdzie moge znależć rozprawke
"Władza-zaszczyt, obowiązek czy odpowiedzialność"
Proszę o szybką odpowiedź!

W Internecie.

Młody Kibic 14.01.2009 18:21

Pomoże ktos z fizyki zjawisko fotoelektryczne zewnetrzne??

wisl@k_TS 18.01.2009 20:06

Potrzebuje kilku argumentów przeciwko paleniu. Po niemiecku natürlich :) może być na priva, z góry dzięki.

Nowohucianin^^ 27.01.2009 16:26

Mam na polski napisać rozprawkę pod tytułem "Czy Lektura Pana Tadeusza uszczęśliwiła Skawińskiego" oczywiście chodzi o tego Skawińskiego z Latarnika ;].... byłby wstanie ktoś pomóc, jakieś argumenty, gotowce z neta czy coś cokolwiek co by mi mogło pomóc ?? Można na was liczyć.. ? ;> ****a z polaka się kłania więc głupio było by zawalić tą rozprawkę ! Prośba wielka z góry dziękuje..!! pisać tu lub priv ;]

RuczajIII 31.01.2009 21:49

mam pytanie, czy ktoś zna się na rachunkowości? tabelka bilansu, operacje gospodarczo wynikowe i bilansowe itp? pilnie potrzebuję pomocy!
z góry dzięki

gianbuffon 31.01.2009 22:45

moglby mi ktos pomoc?
potrzebuje tego na jutro, a najlepiej na dzis, zeby sie tego nauczyc :P

z angielskiego:
many companies are now up facilities in countries that can provide services at a far lower cost. what do you think the advantages and risks are of going offhore?
w sumie proste zadanie, ale potrzebuje ladnych, skladnych zdan :P po 3 korzysci i zagrozenia.

jakby mi ktos mogl szybko pomoc, to bede bardzo wdzieczny:) pozdro

edit: w zasadzie juz zrobilem, ale jakby ktos chcialby cos napisac, to mysle, ze tez sie przyda :D z gory dzieki!

David. 03.02.2009 15:41

Ludzie, ludzie, może ktoś z Was zdaję na maturze j. niemiecki (albo pasjonuje się tym językiem). Jeśli tak to dla małego treningu mógłby zerknąć na zadanko, które jest notabene, z matury ustnej, choć ja z j. niemieckim nie mam za wiele wspólnego.
Oto one:
1. Opisz obrazek (dzieci myją psa w wannie)
Auf dem bild sehe ich die Kinder. Der Junge und Das Modchen. Sie sind in dem Bad. Sie waschen unserer Hund. Das Hund ist klein und schwarz.
I pytania: jak myslisz czy dzieci lubia zwierzeta?
Ich glaube dass der Kinder mogen der Tiere, denn Sie sind lachendes und frohes.
Czy dzieci powinny miec zwierzę w domu?
Ich glaube es ist gut. Die kinder mogen anschmigen und verwelen mit den Tieren.

Zad 2 udzielanie informacji, kupujesz książkę, trzeba podać dla kogo, co ktoś lubi i zapytać o cenę.
1 Ich wollte kaufen das Buch fur meinen Freund.
2. Er interessiert sich fur sport und Musik. Er liebt Historie.
3. Wie viele koste dieses Buch?

Zad 3 .
relacjonowanie wydarzen, byles u znajomych rodziców, trzeba podać jak Cie przywitali, jaka mieli niespodzianke i wrazenia z tej niespodzianki
1. Ich war bei den Bekanntern meinem Eltern. Sie bejubelten mir sehr angenehm. Wir aBen das gemeine Mittagessen auf.
Sie bereteten fur mich die Uberraschung vor. Das war Schokoladentorte. Das war nett und geschmackvoll.

3. negocjowanie, zaproponować kumplowi nocleg u siebie, on nie chce wiec nalezy go przekonac, i znalesc jakiś kompromis.
1. Du kannst schafen in Meinem Haus.
2. Du wirst schlafen in dem Hotel nicht.
Das Hotel ist der Weg und weit von den Zentrum.

Bardzo dziękuję z góry. Proszę sie nie przestraszyć :)


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 17:23.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl