Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Hyde Park (moderowane) (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=6)
-   -   Studia/Po maturze => życie i sprawy studenckie (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=157)

arjen 17.09.2009 20:48

witam, poniżej zdubluję swoje pytanie z topicu "matura/po maturze" (czy jakos tak), ale to dlatego, ze tam nikt nie odpowiedzial dotąd. może więc tu znajdzie się ktoś studiujący prawo na UJ. znajdzie się?:> pozdrawiam

swirson 23.10.2009 13:55

1.Robił ktoś podyplomówkę na AGH-specjalista do spraw BHP?
2.Gdzie w Krakowie są organizowane szkolenia, kursy studia na ppoż(takie żeby zdobyć uprawnienia)?

fanTS1906 03.03.2010 18:03

Ma ktos pomysl na ciekawy temat pracy licencjackiej z Europeistyki? (najlepiej zwiazany z projektami i funduszami europejskimi)

Endorfinka 06.03.2010 14:28

Potrzebuję esej na dowolny temat o rozważaniach filozofów nowożytnych np. Bacon, Kartezjusz, Locke, Pascal, Leibniz.. Ma ktoś pomysł na temat?

wislacki 13.03.2010 18:44

Mógłby ktoś coś napisać na temat kierunku Zarządzanie i inżynieria produkcji?
Studiował to ktoś, a może miał kontakt?

Proszę o opinie, może być pw. pozdro

Marcin_fan 13.03.2010 18:49

matura w tym roku... czas leci.. a ja dalej nie wiem co robić w sensie nauki po liceum... kto mi poleci jakiś ciekawy kierunek i jakąś dobrą uczelnie.... ( lubie geografie ) a z uczelni to myślałem o AGH ... prosze o odzew.. ;]

krzysiek92 13.03.2010 18:50

Słyszałem że na AWF można dostać się za\na tzw klasę mistrzowską... może ktoś to szerzej wyjaśnić? Wystarczy być młodzieżowym reprezentantem Polski czy musi być zdobyte mistrzostwo krajowe?

<Crasch> 21.03.2010 22:29

Może ktoś polecić jakieś książki do przedmiotu "Metody systemowe i decyzyjne w informatyce"

zawiera min. Transformata Laplace'a , Transmitancje

Najlepiej w wersji elektronicznej

Potrzebuje, bo chyba trudny przedmiot i nie mam pojecia z czego mam sie go nauczyć.

Z góry dzieki
pozdrawiam

szczepanwislak 28.03.2010 20:10

przepraszam panowie studiuje ktoś z was może turystykę i rekreację w jakiejś z krakowskich uczelni http://wislakrakow.com/forum/images/...n_question.gif

Marcin_fan 28.03.2010 20:20

podbijam pytanie szczepanwislaka

re_set 28.03.2010 20:25

Cytat:

Pierwotnie napisane przez arjen (Post 793905)
witam, poniżej zdubluję swoje pytanie z topicu "matura/po maturze" (czy jakos tak), ale to dlatego, ze tam nikt nie odpowiedzial dotąd. może więc tu znajdzie się ktoś studiujący prawo na UJ. znajdzie się?:> pozdrawiam


ktos sie znalazl;) prawo na UJ koncze w tym roku, wiec na pytania wszelakie moge odpowiadac.

Maćko 11.04.2010 19:30

Nie wiem, czy to dobry temat, wszak już trochę dziadzieję.
Ale powiem Wam, w czym rzecz: Mam chrześniaka, który w tym roku będzie zdawał maturę. Będąc u mnie zauroczyło go nasze miasto. Obiecałem, że się rozejrzę, ale nigdzie nie mogę niczego takiego znaleźć.

Szuka studiów związanych z zarządzaniem sportem(w przyszłości chciałby zostać menedżerem piłkarskim/dyrektorem sportowym/kimś w tym rodzaju) - powiem szczerze, nie mam pojęcia, czy i ewentualnie gdzie mogą być u nas takie kierunki. Ja kończyłem UW, jednak tam na pewno nie ma. Może ktoś z Was, bracia studenci, ma na ten temat jakąś wiedzę, może ma znajomych na podobnych kierunkach?

Byłbym bardzo wdzięczny za każdą odpowiedź - siostra by trochę wyluzowała, bo "miałbym na niego oko". ;)

misiekpb 11.04.2010 19:41

ja studiowalem turystyke na Awfie:) teraz jeszcze tylko magisterka mi zostala do napisania. Co chcecie wiedzieć? Ogolnie polecam tam studiować:)

Żmijka 11.04.2010 19:49

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Maćko (Post 883339)
Nie wiem, czy to dobry temat, wszak już trochę dziadzieję.
Ale powiem Wam, w czym rzecz: Mam chrześniaka, który w tym roku będzie zdawał maturę. Będąc u mnie zauroczyło go nasze miasto. Obiecałem, że się rozejrzę, ale nigdzie nie mogę niczego takiego znaleźć.

Szuka studiów związanych z zarządzaniem sportem(w przyszłości chciałby zostać menedżerem piłkarskim/dyrektorem sportowym/kimś w tym rodzaju) - powiem szczerze, nie mam pojęcia, czy i ewentualnie gdzie mogą być u nas takie kierunki. Ja kończyłem UW, jednak tam na pewno nie ma. Może ktoś z Was, bracia studenci, ma na ten temat jakąś wiedzę, może ma znajomych na podobnych kierunkach?

Byłbym bardzo wdzięczny za każdą odpowiedź - siostra by trochę wyluzowała, bo "miałbym na niego oko". ;)

Albo AWF albo UJ. Na obu są tego typu kierunki.

kubamusial 11.04.2010 19:55

Wiek ktoś z was może, kiedy dokładnie są juwenalia w tym roku?

<wislak88> 11.04.2010 20:10

4-9 maja :)

Maćko 11.04.2010 20:28

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Żmijka (Post 883347)
Albo AWF albo UJ. Na obu są tego typu kierunki.

Byłem przekonany, że na UW niczego takiego nie ma(a raczej nie było, kiedy ja tam byłem).
Jestem bardzo wdzięczny za odpowiedź, mogłabyś mnie jeszcze naprowadzić - jak te kierunki fachowo się nazywają lub coś takiego? Z góry dzięki.

Żmijka 11.04.2010 21:16

Na AWFie to chyba w ramach turystyki można robić i tak samo kierunku o nazwie "sport".

Na UJ jest na pewno podyplomówka taka (http://www.uj.edu.pl/dydaktyka/podyp...rta.php?id=91), nie wiem w sumie jak z I st. Ale tam w Katedrze najlepiej spytać.

Jurand 11.04.2010 21:19

Na UJ są studia drugiego stopnia, magisterskie o specjalizacji zarządzanie w sporcie:
https://www.erk.uj.edu.pl/studia/karta/836
czyli sposobem jest pójście na np. zarządzanie, ekonomię na 3 letnie studia licencjackie, a potem dwa lata tej specjalizacji na magisterce

Maćko 11.04.2010 22:09

Uprzejmie Wam dziękuję. ;)

przemmach 11.04.2010 22:40

Studiuje na AWFie Turystyke i Rekreacje, na drugim roku trzeba wybrać jedną z wymienionych specjalizacji: rekreacja ruchowa, odnowa psychosomatyczna, hotelarstwo, obsługa ruchu turystycznego.Do tego dochodzą specjalizacje instruktorskie. Moim zdaniem ten kierunek przyajmniej jest wybitnie nie "piłkarski". Może na wychowaniu fizycznym coś by podeszło...

Gargamel 12.04.2010 00:08

Ja studiuję Finanse i Rachunkowość dziennie na UEk'u, więc służę pomocą :)

tomo 12.04.2010 09:26

Cytat:

Pierwotnie napisane przez fanTS1906 (Post 863218)
Ma ktos pomysl na ciekawy temat pracy licencjackiej z Europeistyki? (najlepiej zwiazany z projektami i funduszami europejskimi)

Np. taki:
Unijne instrumenty wsparcia rozwoju turystyki w Polsce

kriswisla 19.04.2010 12:55

Gdzie w Krakowie oprocz AWF jest kierunek Wychowanie Fizyczne ?? interesuje mnie ten kiernek ale zawsze trzeba miec jakas alternatywe :)

szczepanwislak 19.04.2010 13:21

Ja także studiuje Turystykę i Rekreację na 1 roku tylko , że na WSiZie w Rzeszowie. Ten kierunek u mnie ma coś wspólnego z sportem bowiem w pierwszym semestrze miałem Wf ,na którym cały czas graliśmy w piłkę.Teraz także go mam lecz na jego zajęciach mamy zajęcia z tańca. Za to cały czas mam zajęcia na basenie z pływania i elementów ratownictwa. w Lecie mam obozy na których kładzie się nacisk właśnie na pływanie a w zimie na jazdę na nartach. Także ze sportem owszem ten kierunek ma coś wspólnego ale z piłką jak już to była mowa nie. I u nas specjalizację wybiera się na 3 roku i obok hotelarstwa są to rożne typy turystyki zdrowotnej , np konna

Marcin_fan 21.04.2010 18:39

prosze kogoś kto studiuje turystyke i rekreacje lub ochrone środowiska na AGH , żeby opisał co sie robi jakie są jego odczucia itp bardzo prosze o odp... w tym roku pisze mature ( dod. przedmiot geografia rozszerzona ) i nie wiem co roić po liceum...

Endorfinka 21.04.2010 19:41

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Marcin_fan (Post 886952)
prosze kogoś kto studiuje turystyke i rekreacje lub ochrone środowiska na AGH , żeby opisał co sie robi jakie są jego odczucia itp bardzo prosze o odp... w tym roku pisze mature ( dod. przedmiot geografia rozszerzona ) i nie wiem co roić po liceum...

Kolega, który studiuje ochrone środowiska ma lekkie problemy z matematyką, ponieważ jest trudna, wiele osób ma z tym przedmiotem kłopot, ale da się zaliczyć, reszta przedmiotów lajtowa. Na drugim roku jest fizyka, więc może byc podobnie jak z matmą..Otrzymuje się wiele certyfikatów z różnych darmowych kursów, na które niekoniecznie trzeba chodzić. W tym roku pierwsze 13 osób na rekrutacji otrzymało 1000zł/miesiąc. Więc jak najbardziej poleca ten kierunek :)

Marcin_fan 21.04.2010 19:47

dzięki wielkie za odzew.... jeśli ktoś coś wie na swoim lub kolegów, znajomych przykładach to prosze piszcie tu... pozdro

SpongeBob 29.04.2010 20:29

w dniu dzisiejszym zostalem szczesliwym studentem...japonistyki:D znajdzie sie tu moze jakas dobra dusza majaca jakiekolwiek pojecie o tych studiach/jezyku?:)

ponury 01.05.2010 22:22

Cytat:

Pierwotnie napisane przez SpongeBob (Post 890840)
w dniu dzisiejszym zostalem szczesliwym studentem...japonistyki:D znajdzie sie tu moze jakas dobra dusza majaca jakiekolwiek pojecie o tych studiach/jezyku?:)

Jak to tak ze w takim terminie ?


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 12:35.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl