![]() |
Cytat:
|
Cytat:
Zrozum, że mi nie chodzi o wynik wczorajszego meczu, tylko o brak jakiegoś działania, jakiegoś planu szerszego niż tylko kolejny mecz. Żeby w razie kontuzji i wymuszonej zmiany nie było paniki, żeby zespól stawał się elastyczny. Można ty trenować tylko w czasie meczów z oczywistych powodów, a my tego nie robimy i jest to moim zdaniem duży błąd. Stawiam tezę że Omic gdyby grał więcej wczoraj by trafił i to, że był niedokładny to w jego przypadku nie tylko jego wina ale też trenera. |
Cytat:
Być może na skrócie meczu tego nie widać, ale to nie skuteczność zawiodła. |
Cytat:
|
Cytat:
Tym niemniej - jeśli jest zmęczony i pod formą to nie powinien wychodzić w pierwszym składzie. Trzeba uczciwie powiedzieć że sporo w tej rundzie wybiegał (podobnie jak Kuziemka). |
Ostatni mecz obnażył pustogłowie jaroo1. Duda i Kuziemka, najsłabsi na boisku.
|
Cytat:
Odnośnie reszty. Z wychodzeniem spod presingu krótką grą po ziemi nie bardzo widzę pole do polemiki. Po prostu z Jamesem na 8 praktycznie przestaliśmy to robić. Odnośnie holowania piłki. Dostał wczoraj od Lelievelda 3-4 półgórne krosy fajnie uwalniające spod pressingu, po których miał przed sobą lotnisko. Za każdym razem pozbywał się piłki bardzo szybko. Coś z tych akcji wynikło? Nic kompletnie. To nie tak działa. Masz przestrzeń - podciąg akcje, daj się rozbiec partnerom. Pogoń trochę blok przeciwnika zmuszając go przy jednoczesnym powrocie do śledzenia co dzieje się z piłką, pilnowania lini spalonego i orientowania się jak rozbiegają się przeciwnicy. W sumie dobry przykład to właśnie druga bramka Polonii. Poczobut pociągnął z piłką dobre 10 metrów z Juliuszem na plecach. Kiedy podwoił go James to odegrał do Gnasse, którego właśnie Igbekeme zostawił, a ten po klepie zapakował nam brame. Tak to działa. Jasne, że zbyt długim holowaniem można zepsuć akcje, ale nie zagranie tylko dosłownie pozbycie się piłki jak robił to James z odpowiedzialnością za gre jaka ciąży na 8 nie ma nic wspólnego. Inna kwestia to szukanie ryzykownych i nieoczywistych zagrań z pierwszej. Piłki, które jeśli zatrybią to na przestrzeni 3-4 kolejnych zagrań dają przewagę tempa/półtorej w stosunku do reakcji obrony. Często skrzydłowy te 3-4 podania później ma metr/dwa więcej miejsca na skrzydle, napastnik ułamek sekundy więcej na oddanie strzału itd.itp. Ósemka ma szukać takich zagrań. Jasne, chciałoby się, żeby Duda rzadziej grywał z duchami, ale nawet jak wychodzi mu taka piłka 1 na 5 to jest z tego więcej pożytku niż kolejnego podania na 2-3 kontakty. James takich zagrań nawet nie próbuje. Bardzo poprawił swoje podłączanie się w trzeciej tercji przy ataku pozycyjnym na niski blok. I tutaj w kilku meczach był wręcz kluczowy. Stąd też biorą się jego liczby, ale przy próbach szybkiej wertykalnej gry z wyjściem spod pressingu wygląda mocno średnio. Z Jamesem na osiem w życiu nie zrobilibyśmy takiej serii pogromów na początku sezonu. To nie jego gra. Ja nawet rozumiem ogólną koncepcję sztabu. Zaryglować nim środek, a z przodu i tak coś wpadnie. Jestem nawet w stanie wyobrazić sobie, że na tej zasadzie dowieziemy ten awans do końca przepychając kolejne spotkania 1-0, ale nasza gra do przodu z nim na osiem w takich meczach jak wczoraj będzie po prostu kuleć. Lagowanie staje się standardem, pod który przeciwnik jest ustawiony, a nie opcją z elementem zaskoczenia, a wszystkiemu towarzyszy masa chaosu i przypadkowości, który odpowiada rywalom, bo nasze jakościowe przewagi są wtedy mniej lub bardziej zredukowane. |
Pierwsza polowe ogladalem sporadycznie, tylko kiedy komentator podnosil glos. Druga obejrzalem w calosci i jesli pierwsza wygladala jak druga to powiem, ze przegralismy nie dlatego, ze Polonia byla swietna tylko dlatego, ze my bylismy kiepscy.
Tyle niedokladnosci co robilismy w rozgrywaniu pilki to nie widzialem w od dawna. Polonia wielu naszych akcji nawet nie musiala przerywac, wystarczylo, ze dali troche doskoku i my sami niedokladnym podaniem lub zlym przyjeciem oddawalismy im pilke. O ile z Miedza przegralismy bo poprostu byli obiektywnie lepsi od nas to z Polonia przegralismy mimo iz Polonia z gry nie byla lepsza. Osobiscie jeszcze bym nie panikowal, ot zdarzyl sie bardzo zly mecz. Zycie. Kilkanascie innych zagralismy dobrze wiec raczej nic nie wskazuje, ze to norma a jedynie wyjatek. |
Cytat:
To, że stara się szybciej operować piłką od Kacpra wynika w moim odczuciu przede wszystkim z tego, gdzie wcześniej grał. W Hiszpanii nawet w niższych ligach uczą grania piłką, a nie holowania jej do oporu, w myśl prostej i uniwersalnej zasady, że piłka jest zawsze szybsza niż zawodnik. Natychmiastowe diagonalne czy prostopadłe, progresywne podanie może bardzo skutecznie stworzyć okazję bramkową. James ma nawyk, że ich w pierwszej kolejności szuka, odegrania i zdobywania terenu podaniami. Nie jest też tak, że James nie potrafi obrócić się z piłką pod kryciem, utrzymać się przy niej, zdobyć przestrzeń. On jest w stanie grać na wyższej intensywności kreowania gry i jej większym tempie niż standard naszej pierwszej ligi - swoim szybszym stylem operowania piłką wymusza też szybsze reakcje kolegów, ich natychmiastowe wyjście na pozycję, czego w niedzielę im po prostu brakowało z powodów fizycznych. Tu tkwi problem obniżający efektywność ofensywną w ostatnich meczach. Receptą na to nie jest w tym momencie Duda czy cofanie go głębiej, tylko właśnie odważniejsze sięgnięcie po Bozica i Omica, którzy mają indywidualną jakość, ale nie mają ogrania. Obecnie płacimy cenę za zbyt słabą rotacje składem na przestrzeni całej rundy, co tak jak już pisałem, najmocniej odbija się na młodych Kuziemce i Dudzie. |
raz na jakiś czas musi się zdarzyć słaby mecz. czasem uda się przepchnąć jak w Łęcznej a czasem nie jak w sobotę . Mam sporo pretensji do trenera Jopa za zmiany. Zbyt późne zdjęcie z boiska Kuziemki i Dudy i za brak Nikaja na ławce, który powinien wejść i poszarpać w drugiej połowie.
|
Cytat:
|
Co to znaczy „tak to jest jak bukmacher jest sponsorem ligi”? Kolejna teoria spiskowa?
|
Cytat:
Co do niedokładności to pełna zgoda. Bardzo ochydny mecz do ogladania jesli oceniać tylko ten aspekt |
Cytat:
|
Cytat:
|
Czyli bukmacherzy promują teraz Pogoń Grodzisk Mazowiecki?
|
Z tym się trzeba zgodzić.Ten mecz od początku wyglądał zle.Jak po porażce z Miedzią niektórzy wieszczyli kryzys i załamanie formy to obstawiałem,że Polonia może postawić nam równie twarde warunki.I umówmy się zagrali dobry mecz natomiast gdybyśmy my zagrali na swoim poziomie poloniści nawet by nie pierdli.Tyle niedokładności z naszej strony to nie widziałem od meczów Rude.
I tak się zastanawiam co by dała wymiana dwóch trzech zawodników skoro piłkę kaleczyli praktycznie wszyscy.Pretensji nie można mieć chyba tylko do Letkiewicza,Biedrzyckiego i Gigera.Reszta to jakiś sabotaż. |
Cytat:
|
No dobra ale to co nasi postawili kasę u buka czy co?
Bo to chyba nie bukmacher kazał im podawać piłkę do graczy z Warszawy i zabronił biegać |
Cytat:
https://sport.tvp.pl/88526047/wisla-...tream-13092025 Tu masz mecz, który podobnie jak wczorajszy zdecydowanie nie szedł po naszej myśli. Wyszliśmy z Jamesem na osiem i przez pierwsze 45min próbowaliśmy ogarnąć z nim nasz bajzel w grze do przodu. Na drugie wyszedł już Duda. Naprawdę polecam obejrzeć. Różnice są tak drastyczne, że to się samo komentuje. Nie była to zresztą pierwsza taka sytuacja. Jak meczycho się układa chłop jest świetny. Swoją grą w destrukcji potrafi zamknąć przeciwnikowi spotkanie niemal w pojedynkę. Jak się nie układa to zaczyna się robić mocno pod górkę. Wczoraj niestety Dudy na podmiankę nie było, bo próbujemy łatać nim 10 z bardzo dyskusyjnymi efektami. Zastanawia mnie tylko czy doraźnie czy docelowo. Jak twierdzą niektórzy to tylko przygrywka do robienia z Dudy 10 na zimowym obozie. Abstrahując od tego co z tego wyniknie. Czarno widzę granie na osiem Jamesem bez alternatywy o trochę innym profilu. W niektórych meczach będziemy okrutnie cierpieć. No chyba, że chłop ogarnie się w kilku kwestiach jak ogarnął się już w innych. Tylko, niektóre ograniczenia u niego wydają mi się trudne do zniwelowania. Zresztą w Hiszpanii najwyraźniej już próbowali, z mizernym skutkiem |
Cytat:
|
Cytat:
Poprostu, ujowy mecz, ujowy dzien. Trzeba miec tylko nadzieje, ze to wypadek i nie przerodzi sie to w serie takich meczow. |
Cytat:
|
Nie ma to jak pieprznąć głupotę, a potem wycofywać się żartem ;)
|
Cytat:
|
Jaki żart?
Przecież było widać, że nawet Rodado nie chciał strzelić z karnego i zasugerował bramkarzowi w który róg ma się rzucić. Tylko ten głupek nie wykorzystał sytuacji i zrobiło się nieciekawie dla buków... ;););) |
Cytat:
Gość zauważył to co wszyscy obiektywni i ma rację. Zagraliśmy tak jakbyśmy nie chcieli wygrać. Tak w ataku jak w obronie. Czy to buki kazały czy inny "organizator" nie ma najmniejszego znaczenia. Fakt że reszta wyników w kolejce też jest delikatnie mówiąc zaskakująca, a dziennikarze sprawiają wrażenie totalnie wyluzowanych tylko potwierdza przypuszczenia, że przypadku nie było. Można zamykać oczka i pitolić o spiskach, ale jak jest każdy widzi. :) I nie ma nad czym dyskutować. Kolejki cudów były są i będą. |
Powiedz Drozd z imienia i nazwiska kto ten mecz sprzedał/obstawił/skręcił no bo chyba do tego można sprowadzić to co piszesz.Na sędziego po tym meczu chyba winy nie zwalisz.
|
Cytat:
Dowodem był obraz gry, owa zaskakująca niedokładność, bramki które prawie sami sobie strzeliliśmy. Dodając do tego inne okoliczności tak sobie tylko teoretyzuję :). Ale widząc nerwowe reakcje ... Czy u buka obstawiając trzy zdarzenia, współczynniki się mnoży? bonie wiem jak to działa... |
Czyli tradycyjnie, drozdowskie kocopoły...
|
| Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 16:27. |
Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl