Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Wisła Kraków - piłka nożna (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=5)
-   -   14. kolejka, Wisła Kraków - Stal Rzeszów, 26 pażdziernika, 14:30 (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=11147)

wolfy 28.10.2025 09:18

Cytat:

Pierwotnie napisane przez As (Post 1655651)
Odsuwajac ewidentne bledy sedziow (bo te sa tez w meczach innych druzyn) to rzecz, ktora mnie niemilosiernie irytuje to fakt, ze wszystkie sytuacje interpretowane sa na niekorzysc Wisly. Kazdy mecz jest pelen sytuacji z gatunku "sedzia sie wybroni niezaleznie co podyktuje" i wszystko jest dyktowane dla przeciwnikow.

Tak jakby sedziowie bali sie stykowa sytuacje zagwizdac dla Wisly. Wisla koniec koncow musi zmagac sie z dwoma zespolami, tym przciwnika i tym sedziowskim. W tym kontekscie mam wrazenie, ze wszyscy w tej lidze graja na poziomie "Normal" a Wisla na "Hard Core".

Zawsze tak było. Jak sędzia raz zagwizdał stykową sytuację dla nas i wywalił ciapatego z Arki to Tarasiewicz chciał się zesrać na konferencji, a media zrobiły cyrk.
Zresztą - wystarczy posłuchać kretynów komentujących w TVP nasze mecze.

Drozd 28.10.2025 09:46

Cytat:

Pierwotnie napisane przez wolfy (Post 1655652)
Zawsze tak było. Jak sędzia raz zagwizdał stykową sytuację dla nas i wywalił ciapatego z Arki to Tarasiewicz chciał się zesrać na konferencji, a media zrobiły cyrk.
Zresztą - wystarczy posłuchać kretynów komentujących w TVP nasze mecze.

Oczwiście ze tak było zawsze i za czasów Cupiała i kiedy lecieliśmy z ligi i przez cały czas kiedy kisimy się w 1 lidze. I nie chodzi tylko o ewidentne sytuacje jak ta Rodado gdzie do spalonego brakowało ze dwa metry, czy Erthalera który w momencie podania był na swojej połowie, ale o wiele innych mniej kluczowych fauli, symulek, gry na czas, które bardzo przeszkadzają w grze. Taki "faul za który Stal dostała karnego nam nigdy nie byłby gwizdnięty, skończył by się na kartce dla symulanta bo var siedziałby cicho. To samo z karnym. VAR niby nie miał kamery zeby dostrzec że Rodado nie był na spalonym ale do wypatrzenia ze Letkiewicz wysunął stopę o 3 cm przed linie to już miał narzedzia.

Sytuacja jest o tyle inna że wygraliśmy i na pytanie co nam da wieszanie psów na VARze odpowiedź brzmi. WSZYSTKO. Mianowicie to że zmniejszy się poczucie bezkarności tych zasranych przekręciarzy. Kto był na VARZE? Sylwestrzak, brzmi znajomo?

Ciekawe że media nie podejmują tematu mimo ewidentnego przekrętu. Gdzie jest Karcz? Też jest niewidomy? Królewski wrzucił dowód czarno na białym. żeby widzieć ze spalonego nie było wystarczy obraz z za bramki więc tłumaczenia o braku narzedzi sa bezczelnością. Padła bramka więc sygnalizacja debila z chorągiewką powinna być dokładnie sprawdzona. Gdzie był k.... VAR.

krysztal 28.10.2025 12:31

Dobra Drozd jak chcesz ich ukarać?Przecież oni mają w dupie co o nich się pisze.

azor 28.10.2025 12:32

Wejdź na forum/X Legii, Lecha, Jagi, Zagłębia, Polonii Bytom, Lotnika Kryspinów - na każdym z nich narracja będzie taka sama: "na nas sędziowie się uwzięli, spisek". Wszystko zależy od punktu siedzenia.

A prawda jest taka, że żadnego spisku nie ma, tylko mamy dramatycznie słabych sędziów.

Drozd 28.10.2025 13:21

Czyli chłop na VArze nie widział ze Erthaler jest na własnej połowie w momencie podania bo jest słaby? Nie widział, że Rodado jest dwa metry przed ostatnim obrońcą bo jest słaby? To jest ta twoja prawda? Puknij się młotkiem w głowe. Takimi tekstami to można było usprawiedliwiać przekrety w poprzedniej epoce. Teraz można sobie zrobić stopklatkę założyc okulary , albo zapytać byle siedmiolatka bez wady wzroku, który jest blizej linii końcowej żeby mieć pewność. A Ty tu w obliczu namacalnego dowodu przekrętu jedziesz narracją z lat 90tych.

A jak ich ukarać? Prościutko. Zadając publicznie pytania dlaczego orzekli inaczej niż powinni. A jak zaczną pieprzyć farmazony to ich punktowac, ich i ich szefów którzy powinni to wszystko nadzorować. Dlaczego liniowy raz czeka z podniesieniem łapy do końca, a raz macha od razu. Bo mu z VARU podpowiedzieli machnij zanim strzeli gola to nie będziemy musieli sprawdzać? To co wyprawiał liniowy w pierwszej połowie to był szczyt patologii. Mecz się kończy i nie ma tematu. Dlaczego ? skoro była nerwówka do końca przez kompromitująco błędne decyzje sedziów.

Mają w dupie co się o nich pisze kiedy robi się to półgębkiem i ze strachem. Zawsze mają argument. Przegrali to szukają wymówek, dlatego teraz powinna być z tego gruba afera, a nasze dziennikarze jak Karcz czy ten drugi wogóle tematu nie podjeli. Rodado w tej akcji prawie złamali noge, chłop strzelił bramke którę mu ukradli ..... na Varze, a w mediach cisza. To co Jarek wrzucił na X podjął tylko portal gol chyba. gdzie reszta skoro to ewidentny rażacy błąd.

A co do reszty, możliwe że ich tez krecą, bo niby dlaczego nie, taka przewaga jak nasza nie sprzyja atrakcyjności, emocji jest mniej. Zawsze jest pokusa trochę ponaginać sytuację. Spalonego Rodado nie pokazali w TV w powtórce, Mielcarski jest takim fałszywcem ze szkoda komentować. Jeżeli tak to ma wyglądac to przestaje to być sportem. A zaczyna rezyserowanym teatrem dla naiwnych.

pepe72 28.10.2025 14:20

Cytat:

Pierwotnie napisane przez sandomingo (Post 1655648)
No właśnie, ale ten VAR u nas to technologicznie jakiś zacofany. W LM pokazują nawet wysunięty palec od stopy a tutaj się nie da? PZPN kasy nie ma czy jak?
Nie chodzi mi tutaj o śpiących sędziów ale przecież stwierdzenie spalonego w 2025 r. to powinna być trudność na poziomie tabliczki mnożenia w zakresie pięciu.

W 1 lidze jest jakiś "VAR lite" więc "technologicznie jakiś zacofany" jest prawdą.
Królewski dał zdjęcia z kamery taktycznej.

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Drozd (Post 1655670)
(...)

A jak ich ukarać? Prościutko. Zadając publicznie pytania dlaczego orzekli inaczej niż powinni. A jak zaczną pieprzyć farmazony to ich punktowac, ich i ich szefów którzy powinni to wszystko nadzorować. Dlaczego liniowy raz czeka z podniesieniem łapy do końca, a raz macha od razu. Bo mu z VARU podpowiedzieli machnij zanim strzeli gola to nie będziemy musieli sprawdzać? To co wyprawiał liniowy w pierwszej połowie to był szczyt patologii. Mecz się kończy i nie ma tematu. Dlaczego ? skoro była nerwówka do końca przez kompromitująco błędne decyzje sedziów.
(...)

Królewski zapytał. Ostatnio był wezwany do PZPN z powodu "zbyt natarczywego" pytania.
Bardziej mi chodziło o dymienie po forum. Trochę można ale teraz to raczej trzeba na X do PZPNu czy innego Weszło.

azor 28.10.2025 14:29

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Drozd (Post 1655670)
Czyli chłop na VArze nie widział ze Erthaler jest na własnej połowie w momencie podania bo jest słaby? Nie widział, że Rodado jest dwa metry przed ostatnim obrońcą bo jest słaby? To jest ta twoja prawda? Puknij się młotkiem w głowe. Takimi tekstami to można było usprawiedliwiać przekrety w poprzedniej epoce. Teraz można sobie zrobić stopklatkę założyc okulary , albo zapytać byle siedmiolatka bez wady wzroku, który jest blizej linii końcowej żeby mieć pewność. A Ty tu w obliczu namacalnego dowodu przekrętu jedziesz narracją z lat 90tych.

A jak ich ukarać? Prościutko. Zadając publicznie pytania dlaczego orzekli inaczej niż powinni. A jak zaczną pieprzyć farmazony to ich punktowac, ich i ich szefów którzy powinni to wszystko nadzorować. Dlaczego liniowy raz czeka z podniesieniem łapy do końca, a raz macha od razu. Bo mu z VARU podpowiedzieli machnij zanim strzeli gola to nie będziemy musieli sprawdzać? To co wyprawiał liniowy w pierwszej połowie to był szczyt patologii. Mecz się kończy i nie ma tematu. Dlaczego ? skoro była nerwówka do końca przez kompromitująco błędne decyzje sedziów.

Mają w dupie co się o nich pisze kiedy robi się to półgębkiem i ze strachem. Zawsze mają argument. Przegrali to szukają wymówek, dlatego teraz powinna być z tego gruba afera, a nasze dziennikarze jak Karcz czy ten drugi wogóle tematu nie podjeli. Rodado w tej akcji prawie złamali noge, chłop strzelił bramke którę mu ukradli ..... na Varze, a w mediach cisza. To co Jarek wrzucił na X podjął tylko portal gol chyba. gdzie reszta skoro to ewidentny rażacy błąd.

A co do reszty, możliwe że ich tez krecą, bo niby dlaczego nie, taka przewaga jak nasza nie sprzyja atrakcyjności, emocji jest mniej. Zawsze jest pokusa trochę ponaginać sytuację. Spalonego Rodado nie pokazali w TV w powtórce, Mielcarski jest takim fałszywcem ze szkoda komentować. Jeżeli tak to ma wyglądac to przestaje to być sportem. A zaczyna rezyserowanym teatrem dla naiwnych.

Nie rozumiesz. Co innego mówić o jednej czarnej owcy, a co innego o dramatycznym poziomie sędziowania. Widziałeś co Frankowski wyrabiał na ostatnim meczu Jaga - Górnik? Przeciw Jadze też jest spisek?

Tenże rzeczony Frankowski w końcu nawet publicznie wyszedł i przyznał się do błędu - więc po części zrobił to czego oczekujesz jako formy karania. Czy coś mu za to grozi? Pewnie na parę kolejek schowają go do szafy, na wiosnę już wróci.


btw. pytanie to znających przepisy: w sytuacji Rodado, co gdyby był faul na czerwo i złamana noga? Nic się nie dzieje, bo było "po spalonym"?

swiety37 28.10.2025 14:35

Wtedy czerwona pokazana obrońcy, ale i tak Stal zaczynała by od spalonego.


Mieliśmy podobną sytuację z Carbo w końcówce któregoś sezonu. Przeciwnik go popchnął i sędzia gwizdnął faul na Carbo, ale Carbo wleciał nogami w drugiego przeciwnika i zarobił czerwoną.


Edit: Bodajże w meczu Wisła - TBB 0:3.

As 28.10.2025 14:57

To ja dorzuce cos od siebie.

Mecz w Bielsku, pada deszcz, jest slisko. Duda probuje na wslizgu odebrac pilke ale na morkej murawie go "pociagnelo" za mocno. Podwija nogi zeby zminimalizowac kontakt ale pieta przypadkowo odbija mu sie od murawy i trafia chlopa w noge.
Bezposrednie czerwo. Mogl dac ale nie musial bo warunki trudne, Duda probowal unikac faulu, kontakt nie byl bardzo mocny. No ale dal czerwo.

Interpretacja na niekorzysc Wisly.


Mecz w Lecznej z tego sezonu. Orlik na pelnej ....ie wbija sie na wslizgu w nogi Brody gdzie nie ma nawet szans dojsc do pilki. Dostaje zolta kartke (a Wegrzyn na mikrofonie .......i, ze dla niego to nie byl faul). Chlop wylatuje z boiska bo to druga kartka ale mimo wszystko, podrecznikowy faul na czerwona a dostaje zolta.

Interpretacja na niekorzysc Wisly.


Mecz z Motorem. Jaroch zagrywa pilke a od tylu na wsligu interweniuje zawodnik Motoru. Jaroch juz po zagraniu pilki trafia chlopa w noge. Bezposrednie czerwo mimo iz wedlug podrecznika sedziowskiego to zagranie to nawet nie byl faul. Interpretacja na niekorzysc Wisly i w sprzecznosci z przepisami.

Przykladow jest w....e ale nie wszystkie takie wyraziste i nie zapadly mi w pamieci.

royalmichael 28.10.2025 22:13

Dokładnie. Jak Carbo musnął zawodnika Stali, to sędziowie przyznają im rzut karny. Jak Biedrzycki był kopnięty w stopę w polu karnym w którymś meczu (z Wieczystą lub Odrą?), to wtedy faulu nie było, bo sędzia "zawiesił wysoko poprzeczkę". Tak samo gdy Mikulcowi złamano nogę. Jak Letkiewicz wyszedł z bramki o centymetry, to sędziowie powtarzają karnego, a naszym zawodnikom gwiżdże się spalone, których nie ma, i nawet jak z tego padnie bramka, to sędziowie nie cofnęli decyzji.

Będzie bardzo ciężko w Ekstraklasie z takim sędziowaniem. Gdy drużyny są na podobnym poziomie lub gdy rywal jest lepszy, nawet jedna taka decyzja może wpłynąć na losy meczu, tak jak to było w sezonie spadkowym w meczu z Lechem.


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 20:10.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl