![]() |
Cytat:
Jak się bije dobrze dośrodkowania pokazał Mikulec, wcześniej Poletanović. Musi być mocno, na odpowiedniej wysokości i w punkt, tak żeby obrońcy nie zdążyli zareagować ani bramkarz wybić. Duda miał jedno dobre zagranie do Zwolińskiego, poza tym dużo dzisiaj wybiegał i dobrze pressował. Tyle. Jak na niego to i tak sporo. Masz potrzebę żeby pompować Dudę, nie bardzo jest z czego. |
Kutwa znowu na ławce...
|
Przed błądem Letkiewicza przede wszystkim były dwa błędy w opanowaniu pilki przez Mikulca(?) i Baene oraz dwa słabe "nonszalanckie" podania do bramkarza, który bał się piłkę przyjmować i niestety skiksował.
Duds z gry nie prezentował się zbyt dobrze, ale gdyby Zwoliński wykorzystał jego dwa podania to miałby dwie asysty. Słabiej od niego zagrali dziś Fred czy wspomniany Zwoliński. Niestety, nie mamy zbyt wielu skutecznych zawodników, więc radujmy się z przepychania takich spotkań, bo do końca sezonu pewnie jeszcze nie jeden mecz tak będzie wyglądał |
Cytat:
|
Moim zdaniem Zwoliński powinien usiąść na ławce, a na szpicy powinien zagrać Rodado. Za nim Duarte na pozycji nr 10.
Niestety ale Zwoliński nie pasuje do naszej gry. Gramy w dziesiątkę. On tylko stoi jak słup soli w polu karnym rywala, nie cofa się do rozegrania, nie uczestniczy w budowaniu ataku. Moim zdaniem zupełnie bezużyteczny. Dzisiaj parę razy piłkę dotknął, całkowicie bezproduktywny występ. Wiem, że strzelił parę bramek ale to jest za mało. My potrzebujemy kogoś kto będzie uczestniczył w kombinacyjnej grze. Zwoliński jest dobry jak mu się w meczu 3-4 setki stworzy. My nie stwarzamy sytuacji. |
Cytat:
Miejmy nadzieję że do Miedzi się pozbiera. |
Cytat:
Duda nawet w 10% nie jest takim zawodnikiem, jakim kreuje go w przestrzeni publicznej Królewski czy niektórzy dziennikarze. Ma tylko względnie dobrą technikę, nie ma ani strzału, ani jakościowych dośrodkowań, ani bardzo dobrego przeglądu pola, zmysłu taktycznego czy nawet waleczności - w wielu meczach truchta zamiast biegać. Nie ma też dobrych warunków fizycznych, ani końskiej wytrzymałości jak niegdyś Lionch. To na razie nie jest żaden lider zespołu, ani postać, na której powinna opierać się jego gra. Dlatego z wielką niecierpliwością czekam na powroty Poletanovica i Carbo, piłkarzy o wiele lepszych od Dudy, nie mówiąc już w ogóle o Sukiennickim, będącym najsłabszym z tej grupy. |
Cytat:
Duda jak na siebie zagrał nieźle. To nie znaczy że dobrze. Taki Igbekeme dzisiaj sam długimi okresami łatał cały środek pomocy. Oby Poletanović wrócił jak najszybciej. Potrzebujemy jakości jakiej Duda i Sukiennicki nam nie dają. |
Cytat:
|
Cytat:
|
Cytat:
1. technikę jak zwykle dobrą 2. Dobry strzał w pierwszej połowie z dystansu - soczysty, silny, z trudem obroniony przez bramkarza Łęcznej 3. Bardzo wysoki procent dobrych dośrodkowań z rzutów rożnych i wspaniała wrzutka w pole karne pod koniec pierwszej połowy, niestety zmarnowana przez, bodajże Zwolaka 4. Wiele bardzo dobrych przeszywających podań wynikających z dobrego przeglądu pola 5. Mądre ustawianie się i szukanie partnerów - co oczywiście zdaniem Markusa nie jest przejawem zmysłu taktycznego 6. Waleczność - powrót za rywalami, przeszkadzanie rywalowi, odbiory widoczne w trakcie meczu. Nie twierdzę, że Duda nas dzisiaj zbawi. Nadal jest młodzieżowcem, nadal musi pracować i najlepiej na dzisiaj sprawdza się w towarzystwie kogoś takiego jak Carbo, ale dzisiaj grał w środku z Igbekeme, który jest od nie go bardziej wydolny i błyskotliwy. Twierdzę, że czepianie się 21 letniego Dudy, że nie dorównuje 30-latlkowi jest głupie. |
Cytat:
Dzisiaj Biedrzycki (który zagrał bardzo dobry mecz) złapał kolejną żółtą kartkę. Niedługo następne pauzy, to raczej nieuniknione. Kutwa niech się wyleczy i trzyma formę. Cytat:
1) Dobrze się utrzymuje przy piłce, ale strzał i podanie ma na dramatycznym poziomie. 2) Strzał w środek bramki, na wysokości klatki piersiowej bramkarza NIE JEST DOBRY. Pindrochowi ma sekundę piłka się wyślizgnęła ale to jego wina, gdyby to wpuścił to by się skompromitował. 3) Jak pisałem - dośrodkowania były słabe. 4) Nie miał ŻADNYCH podań przeszywających, w odróżnieniu od Igbekeme. 5) Zbierał piłki i podawał do najbliższego. Nie jest to przejawem zmysłu taktycznego. 6) Tak jak cały zespół - Duda dzisiaj walczył i bardzo się starał. Za to go już chwaliłem, ale to powinna być norma. Znowu zaczynasz tworzyć alternatywną rzeczywistość, tak jak z kosmiczną techniką Sukiennickiego. Obiektywnie - potrzebujemy kogoś o wiele lepszego niż Duda na środek jeśli mamy regularnie wygrywać mecze nie licząc na farta. |
Cytat:
Biedrzycki potrzebował bramki, myślę że nie odda miejsca w składzie. Swoją drogą po 2 ostatnich meczach jakby Letkiewicz nazywał się po hiszpańsku to niektórzy tutaj taczki przez Ubera na Kałuże by mu zamówili. |
Cytat:
Tyle jego odbiorów, tyle wygranych pojedynków, tyle wyprzedzeń rywala. I utrzymał ten poziom do ostatniej minuty. Bałem się aż, że dostanie jakąś żółta kartkę, która (zdaje się) wykluczy go z następnego spotkania. |
Cytat:
Teraz jak musi rywalizować o skład to pojawia się frustracja, a i oceny nie są takie kolorowe. Paradoks kretyńskiego przepisu o młodzieżowcu. Przy czym na luzie podobny kiks jak Letkiewicz mogli zrobić Chichkan czy Broda. Pierwszy odwalal cyrk z Polonią, drugiemu regularnie wrzucają piłkę za kolnierz. Nie mamy żadnego naprawdę mocnego bramkarza. Akurat to że obronił na linii uchroniło nas prawdopodobnie przed stratą bramki i ostatecznie wygraliśmy. Kiks oczywiście kompromitujący. |
Raczej nie nazywałbym "dośrodkowań" Dudy akurat balonikami. Żeby zagrać balonika Duda musiałby być w stanie kopnąć piłkę jednocześnie wysoko i tak, aby spadała gdzieś w okolicach pola karnego. O ile raz na ruski rok zdarza mu się zagrywać w jeden bądź drugi sposób, to nigdy jednocześnie ;)
Duda ma jakieś swoje atuty, ale ani umiejętność strzału, ani umiejętność dośrodkowania do nich nie należą. Wrzuca tylko dlatego, że inni albo mają problem, żeby w ogóle piłka doleciała do "piątki", albo szkoda ich do wykonywania SFG (Rodado). To w sumie przerażające, że - po krótkiej przerwie na Poletanovicia - nie mamy w kadrze nikogo, kto potrafiłby zagrać jakąś porządną piłkę w pole karne. |
Cytat:
Zdaje się, ze ostatni korner był egzekwowany przez Kissa. To dopiero był brak umiejętności dośrodkowania. Dlatego rozumiem, dlaczego Jop wyznaczył Kacpra |
Cytat:
|
Dobrze jeśli dobrze pamietam bił jeszcze Kiakos
|
Cytat:
|
Cytat:
|
Można dyskutować o jakości dośrodkowań, jeśli obaj mieliby po tyle samo prób.
Dośrodkowania Kiakosa wygrały nam 3 punkty w Płocku, więc coś tam chłop potrafi. |
Cytat:
|
Cytat:
Miał dwa lata żeby się podciągnąć, niedlugo przestanie grać za metrykę. |
Cytat:
|
Cytat:
|
Cytat:
|
Nie jestem absolutnie uczulony na Kacpra Dudę (w wątku z poprzedniego meczu wręcz go broniłem), ale moja SUBIEKTYWNA ocena z dzisiejszego meczu to "poniżej swojej średniej":
- jedna super akcja z minięciem 3/4 graczy i mocny, celny strzał, niestety prosto w bramkarza - 80% procent wykonywanych stałych fragmentów/wrzutek fatalna (nie liczyłem podczas meczu, tak pamiętam, może nie mam racji!), w pewnym momencie zaczęło to irytować 3 osoby oglądające wspólnie, więc to nie tylko moje odczucia ... - jedno FATALNE podanie do przeciwnika w pobliżu pola karnego (bez konsekwencji oczywiście, ale słabe to było) - faul taktyczny (w odpowiednim momencie i miejscu boiska, IMHO uzasadniony w tamtej sytuacji) po którym kartkę dostał ktoś inny od nas (nie pamiętam kto), więc w sumie na + - z mowy ciała i zachowania na boisku jakiś taki "obrażony" (nie wiem na kogo) Zakładam, że aktualnie wg Trenera nie mamy nikogo lepszego na jego pozycję, więc gra - nie mam podstaw, żeby nie wierzyć Jopowi w tym względzie. Jak wróci Poletanović to IMHO siądzie na ławce i jak się nie weźmie za siebie to będzie to dłuuuuuuuuuuuuuuuugie posiedzenie, ale wydaje mi się, że mimo wszystko, nie był dzisiaj na boisku najsłabszym ogniwem ... |
Cytat:
Ja bym chłopa wrzucił do gry po przerwie ma kadre jesli jest chocby 1% szans ze kontuzja sie pogłębi/odnowi. Co do samego meczu to w koncu wygralismy mecz w 10 (może sie Barcelony naoogladali?) i w koncu wykorzystalismy potknięcia rywali. A tych była w tej kolejce masa. A tu jeszcze w poniedziałek Plock z Bruk Betem i ktoś tu na pewno jeszcze straci punkty. |
Nie sądziłem, że się uda. Do wylotki letkiewicza to w zasadzie był typowy mecz 1 ligowej Wisły u siebie. Kopanina bez konkretów, obcięcie się któregoś zawodnika i tutaj w typowym scenariuszu łęczna powinna nam zapakować gola i byłoby po meczu. Coś się jednak cudownie odmieniło, szok.
Wskoczyliśmy w ślimaczym tempie do tej 6 i się w niej trzymamy. Jak długo to zobaczymy, bo w Miedzi nie dość, że efekt nowej miotły, to jeszcze nie jestem w stanie uwierzyć, że drużyna z TOP5 przerżnie 3 mecz z rzędu w tym 2 u siebie. Liczę,.że chociaż remis wyciągniemy. |
| Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 21:58. |
Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl