Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Wisła Kraków - piłka nożna (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=5)
-   -   12. kolejka, Pogoń Siedlce - Wisła Kraków, 5 październik 2024, 19:35 (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=11046)

wolfy 06.10.2024 18:30

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Kurz (Post 1636523)
Puchary skończyły się ponad miesiąc temu i właśnie dlatego drużyna wygląda lepiej. Tego się chyba spodziewaliśmy. Nie chodzi przecież tylko o odpoczynek najbardziej wyeksploatowanych zawodników, ale i nadganianie zaległości przez Jamesa, Duarte, Zwolińskiego, Alfaro czy Kissa.

Sytuacja z Cercle nie jest jednoznaczna. Moskal napalił się na awans, ale... gdyby przy stanie 3:0 dokonał zmian i zdjął podstawowych zawodników, byłoby tak samo źle. Pojawiłyby się głosy, że poddał się bez walki. Gdybaniom nie byłoby końca. To sytuacja, z której nie ma dobrego wyjścia.





Żeby Jop mógł wystawiać optymalny skład, potrzebny był bardzo późny transfer Jamesa i tygodnie pracy nad formą Kissa, Alfaro, Zwolińskiego czy Duarte. Klub nie za bardzo zadbał o komfort pracy Moskala w pierwszej fazie sezonu.

Jasne. Wszyscy doszli do optymalnej formy fizycznej akurat tydzień po zwolnieniu Moskala.
No co za pech.
Z drugiej strony - niepotrzebni nam pechowcy.

FraMat 06.10.2024 18:44

Może inaczej?
Moskal został zwolniony jak wszyscy (prawie) doszli do optymalnej formy.
Złośliwość Jarka, brak cierpliwości czy nieorientowanie się w temacie futbolu?
To wszystko w zasadzie go dyskwalifikuje.

Jaroo1 06.10.2024 18:55

Przecież mimo tragicznych wyników w lidze zwolnienie Moskala się nie broni. Natomiast niezwalnianie Rude, Sobola, Wuja się nie broniło. Jak trzeba było zwalniać po słabym sezonie to Zaskroniec trzymał do upadłego bo algorytmy tak mówiły. Jak teraz ruszyła liga i puchary jednocześnie, było dużo kontuzji itd to nagle Zaskroniec ratuje sezon po 7 kolejkach.
To jako to jest oszust i kombinator każdy normalny człowiek widzi. Moskal w lidze grał tragedię ale za to w pucharach pokazał się lepiej niż Rude w PP. Graliśmy lepiej dla oka mecze z Trnava czy Cercle i strzelaliśmy dużo bramek. To go różniło od Rude który jak wygrywał to tylko niewielka różnica goli albo na farcie.
Stosując te same kryteria dla wszystkich trenerów Zaskroniec nie miał prawa zwolnić Moskala, tak samo algorytmy nie miały prawa pokazać że jest do zwolnienia skoro te same algorytmu bronily Sobola czy Rude.

Patologia forumowa z przyklasnieciem przyjęła decyzję Zaskrońca i mówi jak to Moskal na zwolnienie zasłużył, nie zastanawiając się nad tym o co tak na prawdę w tym chodziło i nie zwracając uwagi na pokrętne działania Snakea. I to jest ten problem. Zero obiektywizmu, działanie niby na danych, liczbach a tak na prawdę jest to zwykle bla bla bla i o wszystkim decyzja emocje i charakter Zaskrońca.
I dlatego zawsze tu będzie źle. Przez takich dzbanów jak ci z forum i przez takich Zaskrońców, bo jak się nie ma charakteru do zarządzania, czutki do piłki - wtedy można się kierować swoją intuicja i mądrością w tej dziedzinie, to wtedy rzeczywiście druga droga, czyli oparcie się na danych, statystykach mogłaby prowadzić klub w dobra stronę. Tu nie ma ani tego ani tego.
Jest teatr dla idiotów niczym w polityce, jeden płacze nad konstytucją drugi na briefingu z okazji rzekomego odejścia z klubu oraz na wywiadzie w tv. A pelikany łykaja cyrk i dyskutują co to będzie w tym kraju o Wiśle. Gówno będzie z takimi nieudacznikami i kombinatorami.

wolfy 06.10.2024 18:55

Cytat:

Pierwotnie napisane przez FraMat (Post 1636533)
Może inaczej?
Moskal został zwolniony jak wszyscy (prawie) doszli do optymalnej formy.
Złośliwość Jarka, brak cierpliwości czy nieorientowanie się w temacie futbolu?
To wszystko w zasadzie go dyskwalifikuje.

Albo - słusznie ocenił że Moskal nie ogarnia i wywalił go żeby zminimalizować straty.
Po tym co zobaczyłem to jest wersja która do mnie bardziej przemawia.

PAWEŁ 06.10.2024 19:13

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Jaroo1 (Post 1636535)
Przecież mimo tragicznych wyników w lidze zwolnienie Moskala się nie broni. Natomiast niezwalnianie Rude, Sobola, Wuja się nie broniło. Jak trzeba było zwalniać po słabym sezonie to Zaskroniec trzymał do upadłego bo algorytmy tak mówiły. Jak teraz ruszyła liga i puchary jednocześnie, było dużo kontuzji itd to nagle Zaskroniec ratuje sezon po 7 kolejkach.
To jako to jest oszust i kombinator każdy normalny człowiek widzi. Moskal w lidze grał tragedię ale za to w pucharach pokazał się lepiej niż Rude w PP. Graliśmy lepiej dla oka mecze z Trnava czy Cercle i strzelaliśmy dużo bramek. To go różniło od Rude który jak wygrywał to tylko niewielka różnica goli albo na farcie.
Stosując te same kryteria dla wszystkich trenerów Zaskroniec nie miał prawa zwolnić Moskala, tak samo algorytmy nie miały prawa pokazać że jest do zwolnienia skoro te same algorytmu bronily Sobola czy Rude.

Patologia forumowa z przyklasnieciem przyjęła decyzję Zaskrońca i mówi jak to Moskal na zwolnienie zasłużył, nie zastanawiając się nad tym o co tak na prawdę w tym chodziło i nie zwracając uwagi na pokrętne działania Snakea. I to jest ten problem. Zero obiektywizmu, działanie niby na danych, liczbach a tak na prawdę jest to zwykle bla bla bla i o wszystkim decyzja emocje i charakter Zaskrońca.
I dlatego zawsze tu będzie źle. Przez takich dzbanów jak ci z forum i przez takich Zaskrońców, bo jak się nie ma charakteru do zarządzania, czutki do piłki - wtedy można się kierować swoją intuicja i mądrością w tej dziedzinie, to wtedy rzeczywiście druga droga, czyli oparcie się na danych, statystykach mogłaby prowadzić klub w dobra stronę. Tu nie ma ani tego ani tego.
Jest teatr dla idiotów niczym w polityce, jeden płacze nad konstytucją drugi na briefingu z okazji rzekomego odejścia z klubu oraz na wywiadzie w tv. A pelikany łykaja cyrk i dyskutują co to będzie w tym kraju o Wiśle. Gówno będzie z takimi nieudacznikami i kombinatorami.

Tutaj brawoszefy i obrońcy wibratora gotowi są o każdej porze dnia i nocy o.......ic mu lub sobie nawzajem kolbe oblizując przy tym usta :D

FraMat 06.10.2024 19:17

Cytat:

Pierwotnie napisane przez wolfy (Post 1636536)
Albo - słusznie ocenił że Moskal nie ogarnia i wywalił go żeby zminimalizować straty.
Po tym co zobaczyłem to jest wersja która do mnie bardziej przemawia.

Jasne.
Jarek jest takim znawcą futbolu, twoim zdaniem?
Przecież on patrzy tylko w tabelki Excela.
A te najprawdopodobniej wielu zmiennych nie uwzględniają.
Rozumiem jednak że nie lubisz Moskala a Jop cię przekonuje, stąd taka narracja.
Ja mam z tym problem, bo choć widzę pomiędzy nimi różnicę, obydwóch uważam za odpowiednie osoby w Wiśle i uważam że na wyniki Moskala wpłynął zły kalendarz, konieczność grania na dwóch frontach, konieczność odbudowywania piłkarzy...
Tego tabeli nie wzięły pod uwagę

Drozd 06.10.2024 20:17

Moskal dał dupy przede wszystkim w Kołobrzegu, gdzie po 1:6 z Cercle powinien skoncentrować energie. Z Wartą u siebie po przerwie na kadrę gdzie tłumaczenia pucharami traciły rację bytu i w Łodzi gdzie drużyna zagrała tragicznie, a Kazek wyszedł i powiedział że coś trzeba zmienić ale nie wie co. To jarek mu pokazał co i go zmienił. A fakt że głów poleciało więcej, może wynikać z jakichś innych okoliczności.

pi0tr3k94 06.10.2024 20:34

Przecież jakby Kazik słuchał i udawał, że interesuje go pierdzenie królewskiego o nowoczesnej technologii to byłby trenerem tak długo jakby chciał.
Ale że Kazika nowoczesna technologia nie interesowała, to królewski chciałby go zwolnić nawet gdybyśmy byli w tabeli na miejscu brukbetu.

Arkadiusz.Czerepach 06.10.2024 20:40

nie no jeszcze brawoszefa ze mnie zróbcie jprdl :))))))))))

TommyTSW 06.10.2024 21:36

Cytat:

Pierwotnie napisane przez pi0tr3k94 (Post 1636544)
Przecież jakby Kazik słuchał i udawał, że interesuje go pierdzenie królewskiego o nowoczesnej technologii to byłby trenerem tak długo jakby chciał.
Ale że Kazika nowoczesna technologia nie interesowała, to królewski chciałby go zwolnić nawet gdybyśmy byli w tabeli na miejscu brukbetu.

no nie tyle, bo rudego zwolnił

leszekpw 06.10.2024 21:37

Że kto Rude zwolnił?:D

leszekpw 06.10.2024 21:39

Cytat:

Pierwotnie napisane przez wolfy (Post 1636536)
Albo - słusznie ocenił że Moskal nie ogarnia i wywalił go żeby zminimalizować straty.
Po tym co zobaczyłem to jest wersja która do mnie bardziej przemawia.

Dokładnie tak było.

TommyTSW 06.10.2024 21:43

Cytat:

Pierwotnie napisane przez leszekpw (Post 1636555)
Że kto Rude zwolnił?:D

no kto? święty mikołaj :rotfl:

pi0tr3k94 06.10.2024 21:46

Cytat:

Pierwotnie napisane przez TommyTSW (Post 1636553)
no nie tyle, bo rudego zwolnił

Tak go zwolnił, że aż go prosił zeby został

pi0tr3k94 06.10.2024 21:49

Cytat:

Pierwotnie napisane przez TommyTSW (Post 1636557)
no kto? święty mikołaj :rotfl:

Podjęliśmy wspólnie z Albertem decyzję, że nasza współpraca dobiegła końca. Jako klub bardzo chcieliśmy przedłużyć kontrakt z trenerem i dalej kontynuować współpracę w ramach długoterminowego projektu. To wspaniały człowiek, wybitny specjalista

TommyTSW 06.10.2024 23:13

Wierzysz we wszystko co piszą?

s1mone 06.10.2024 23:25

Markus doszukiwał się podobieństw Wisły Jopa z Wisłą Rudego :D

Praktycznie nie ma żadnych.

Za Rudego graliśmy praktycznie 3 stoperami i na wahadła, cały czas nasi stoperzy grali w linii z Jarochem, który de facto był 3 stoperem i na wahadle po stronie Jarocha grał Villar. W dodatku jeden napastnik. My mieliśmy już problemy za Sobolewskiego w rozpracowywaniu autobusów w 8 chłopa (stoperzy zostawali na połowie) to przyszedł fenomenalny taktyk Rude i uznał, że skoro w 8 nie potrafią to on zrobi to w 7 :D :D No geniusz.

Teraz walimy ofensywne 4-4-2, gdzie faktycznie Mikulec wjeżdża jako dodatkowy skrzydłowy i długimi fragmentami gramy mocno ofensywne 3-5-2. Z tymże Jaroch wcale nie zostaje w linii ze stoperami tylko również podchodzi wyżej z boku obrony, więc momentami to wygląda jak 2-6-2. Za Rudego graliśmy bardzo zachowawczą piłkę, facet nie zauważył, że drużyny z nami chcą jedynie murować i zostawiał całe życie 3 gości z tyłu i w 7 próbowaliśmy rozpracować defensywę rywala mając na szpicy samotnego Rodado. Nic dziwnego, że to nie działało w lidze. W PP działało, bo drużyny się przeciw nam otwierały, jakby nie było wstyd ekstraklasowiczom murować się z 1 ligową Wisłą.

To niesymetryczne ustawienie wg mnie wynika po prostu z tego, że Mikulec przejawia większe inklinacje do gry ofensywnej niż Jaroch. Ot cały zamysł taktyczny w pigułce.

Zaczęliśmy rozjeżdżać autobusy, bo po prostu gramy odważniej i ofensywniej. 3x bardziej ofensywnie niż za Rudego i odrobinę bardziej niż za Moskala. Jop zdiagnozował nasz problem w 100% i nie szuka kwadratowych jaj. W dodatku ma po prostu szczęście czy tam nosa do selekcji piłkarzy. Jak zwał tak zwał. Brawo Mariusz !

TommyTSW 06.10.2024 23:50

Każdy się na nas nastawiał, teraz się musi przestawiać, tu mamy przewagę.

krysztal 07.10.2024 01:14

Cytat:

Pierwotnie napisane przez leszekpw (Post 1636556)
Dokładnie tak było.

Dokładnie tak było. https://forumwisly.pl/showpost.php?p...&postcount=437


....y zakłamane....


W sumie Lesiu to ty w temacie Jopa jeszcze nie byłeś taki odklejony jak wilczek.

leszekpw 07.10.2024 04:21

Cytat:

Pierwotnie napisane przez krysztal (Post 1636566)
Dokładnie tak było. https://forumwisly.pl/showpost.php?p...&postcount=437


....y zakłamane....


W sumie Lesiu to ty w temacie Jopa jeszcze nie byłeś taki odklejony jak wilczek.

I zdania nie zmieniłem. Wolę Jopa od Moskala. Trafny cytat:D

leszekpw 07.10.2024 04:23

Cytat:

Pierwotnie napisane przez krysztal (Post 1636566)
Dokładnie tak było. https://forumwisly.pl/showpost.php?p...&postcount=437


....y zakłamane....


W sumie Lesiu to ty w temacie Jopa jeszcze nie byłeś taki odklejony jak wilczek.

I zdania nie zmieniłem. Wolę Jopa od Moskala. Trafny cytat:D Nie jestes w stanie mnie obrazić. Wręcz śmieszą mnie i są balsamem na duszy twoje inwektywy. Bo to dowód twoich problemow psychicznych:D

Jaroo1 07.10.2024 05:29

Cytat:

W sumie Lesiu to ty w temacie Jopa jeszcze nie byłeś taki odklejony jak wilczek.
Lesiu mimo nienawisci do PMS to nawet w okresie jak pisał żeby Rude i Królewski wypierdalali, stwierdził również że nawet Jop byłby lepszy od Rude

krysztal 07.10.2024 06:20

Cytat:

Pierwotnie napisane przez leszekpw (Post 1636568)
I zdania nie zmieniłem. Wolę Jopa od Moskala. Trafny cytat:D Nie jestes w stanie mnie obrazić. Wręcz śmieszą mnie i są balsamem na duszy twoje inwektywy. Bo to dowód twoich problemow psychicznych:D

A czy ja chcę cię obrazić?Uważam,że takich osobników bez honoru,bez poczucia godności nie da się obrazić.Widzę,że nie tylko uszy ci zabalsamowało ale i tą pustą przestrzeń między nimi.

Stelio 07.10.2024 09:37

Jak na razie to Arka też naklepala Odrze a Pogoń Siedlce razem ze Stalowa Wola to totalni outsiderzy niemniej fajnie, ze w koncu udalo sie nam ogolic frajerów. Prawdziwym sprawdzianem będzie teraz triduum z Terma, Łęczna i Płockiem. Patrząc się na to, że 2 z tych 3 męczy gramy na wyjeździe to ma poważne obawy czy Mariusz nie skonczy swojej cudownej serii i nie zacznie nowej, bo 0-1 pkt na 9 to całkiem realny scenariusz.

Arkadiusz.Czerepach 07.10.2024 12:05

Stelio troche optymizmu , ja rozumiem że dojechało cie jak nas wszystkich, ale starczy defetyzmu

Markus 07.10.2024 12:14

Cytat:

Pierwotnie napisane przez s1mone (Post 1636563)
Markus doszukiwał się podobieństw Wisły Jopa z Wisłą Rudego :D

Praktycznie nie ma żadnych.

:rotfl:

Oczywiście że Jop w ustawianiu i taktyce Wisły czerpie bardziej z Rude niż od Moskala.

To nie tylko asymetryczne ustawienie, ale też inne role i zadania poszczególnych zawodników, nie wystawianie ich na pozycjach, do których nie mają predyspozycji, a także wyższe ustawienie w poziomie defensywnych pomocników, by efektywniej zbierali drugie piłki, schodzenie ofensywnego pomocnika do prawej strony, Alfaro jako "wolny elektron" absorbujący półprzestrzenie w trzeciej tercji boiska (bo to jeden z nielicznych naszych zawodników, którzy umieją myśleć w ofensywie), inny model rozegrania i ataku pozycyjnego, a nawet wyznaczeni inni wykonawcy rzutów rożnych niż na początku obecnego sezonu. Koncepcję Moskala Jop wyrzucił tu do kosza, wszędzie nawiązując do pomysłów Rude, a nie do tego, co wyprawiał Kazek.

Oczywiście S1meonik ma o taktyce takie pojęcie jak pies o gwiazdach, więc nic dziwnego, że wypisuje brednie o ustawieniu 2-6-2, czy o ciągłej grze wahadłami za Rude :lol:

Różnica jest głównie taka, że teraz Jop ma Igbekeme, a Rude miał Dudę: czyli Hiszpan miał tam znacznie wolniejsze operowanie piłką, mniej podań prostopadłych, dużo gorsze ustawianie w asekuracji i odbiorze. Brawa dla Jopa, że potrafi tą zmianę jakościową w środku pola odpowiednio wykorzystać w taktyce dla potrzeb zespołu.

s1mone 07.10.2024 14:23

Tak Jop czerpie z Rudego hahahahahaahahahahahahahaahahahahahahahaahahahahah ahahaahahahahahahahaahahahahahahahaahahahahahahaha ahahahahahahahaahahahahahahahaahahahahahahahaahaha hahahahahaahahahahahahahaahahahahahahahaahahahahah ahahaahahahahahahahaahahahahahahahaahahahahahahaha ahahahahahahahaahahahahahahahaahahahahahahahaahaha hahahahahaahahahahahahahaahahahahahahahaahahahahah ahahaahahahahahahahaahahahahahahahaahahahahahahaha ahahahahahahahaahahahahahahahaahahahahahahahaahaha hahahahahaahahahahahahahaahahahahahahahaahahahahah ahahaahahahahahahahaahahahahahahahaahahahahahahaha ahahahahahahahaahahahahahahahaahahahahahahahaahaha hahahahahaahahahahahahahaahahahahahahahaahahahahah ahahaahahahahahahahaahahahahahahahaahahahahahahaha ahahahahahahahaahahahahahahahaahahahahahahahaahaha

Ku*** deklu Rude atakował najmniejszą ilością piłkarzy spośród wszystkich trenerów w historii Wisły w 1 lidze - to był zwyczajnie przyspawany do 1 taktyki piłkarski tchórz. Jop atakuje największą ilością piłkarzy spośród wszystkich trenerów w historii Wisły w 1 lidze. Ale spoko, niech ci będzie: Jop klonuje pomysły wybitnego taktyka MR RUDE, bo Markus do niesymetrycznego ustawienia dołączył hasło wolnego elektrona.


Jesteś wybitnie ślepy jeśli nie widziałeś za Rudego, że my mając piłkę cały czas graliśmy na 3 obrońców w linii. I co nagle recyrkulacja piłki, niesymetryczne ustawienie i wolny elektron sprawiły, że nam się sklonowali piłkarze i broniliśmy za Rudego na 3 stoperów, a atakowaliśmy ósemką piłkarzy. Rude wymyślił taką taktykę, że nas było na murawie 11 w polu + bramkarz :D :D :D


hahahahahaahahahahahahahaahahahahahahahaahahahahah ahahaahahahahahahahaahahahahahahahaahahahahahahaha ahahahahahahahaahahahahahahahaahahahahahahahaahaha hahahahahaahahahahahahahaahahahahahahahaahahahahah ahahaahahahahahahahaahahahahahahahaahahahahahahaha ahahahahahahahaahahahahahahahaahahahahahahahaahaha hahahahahaahahahahahahahaahahahahahahahaahahahahah ahahaahahahahahahahaahahahahahahahaahahahahahahaha ahahahahahahahaahahahahahahahaahahahahahahahaahaha hahahahahaahahahahahahahaahahahahahahahaahahahahah ahahaahahahahahahahaahahahahahahahaahahahahahahaha ahahahahahahahaahahahahahahahaahahahahahahahaahaha hahahahahaahahahahahahahaahahahahahahahaahahahahah ahahaahahahahahahahaahahahahahahahaahahahahahahaha ahahahahahahahaahahahahahahahaahahahahahahahaahaha

FraMat 07.10.2024 14:29

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Markus (Post 1636585)
Oczywiście S1meonik ma o taktyce takie pojęcie jak pies o gwiazdach, więc nic dziwnego, że wypisuje brednie o ustawieniu 2-6-2, czy o ciągłej grze wahadłami za Rude :lol:

Cały post markusa w zasadzie OK, to znaczy merytoryczny, chociaż można z jego tezami dyskutować.
Szkoda wtrętu powyżej, który jest tylko uwagami ad personam nie na miejscu, co może doprowadzić do niepotrzebnej potyczki na inwektywy, zamiast rzeczowej dykusji.

- 1 ujemny pkt dla Gryfindoru (czyli dla markusa).

Postanowiłem zacząć prowadzić przez jakiś czas statystykę takich ujemnych punktów.
Bez żadnych konsekwencji - nie jestem modem.
Chcę tylko zobaczyć kto w ciągu jakiegoś określonego czasu (dajmy na to miesiąc) zbierze najwięcej punktów jako największy hejter na tym forum.


- 1 pkt ujemny dla S1mone za:
Cytat:

Ku*** deklu
, oraz
Cytat:

Jesteś wybitnie ślepy
Szybko poszło.
Wiedziałem, że post Markusa wywoła reakcję i rozpocznie się flame.

Może jednak spróbujmy, nawet bez modów panować nad emocjami?

Jagul 07.10.2024 14:46

A może to Rude czerpał z Jopa?

s1mone 07.10.2024 16:59

No sorry, zagotowało mnie, bo Markus niby taki wybitny tactician, ale do 10 liczyć nie umie bęcwał jeden.

:D :D :D

Dodatkowo jego cały post niby merytoryczny, ale głównie to tak mowa trawa. Wiadomo, że jak grasz 3 stoperami to nie potrzebujesz pomocnika do ich asekuracji, więc z automatu pomocnicy grają wyżej. W przypadku Rudego to to jest zwyczajny standard przy 3 stoperach, w przypadku Jopa - przy 2 stoperach - to już dość odważny zabieg. Jedna taktyka z drugą ma bardzo niewiele wspólnego, bazuje na zupełnie innym wykorzystaniu przestrzeni w ofensywie, jak i zupełnie innym zachowaniu obrońców w fazie bronienia. Jedno ustawienie ma przeciwdziałać udanym wrzutkom z bocznych rejonów i wzmocnić krycie - przez co jest ustawieniem o wiele bardziej defensywnym i zachowawczym, drugie opiera się na umiejętnościach indywidualnych i dużym ryzyku.

Za Rude przez 90% graliśmy na wahadła, dopiero pod koniec nasz uber taktyk próbował coś zmienić ale średnio mu to szło. Ja nawet wrzucałem tu screeny naszego standardowego ustawienia defensywy z trzema stoperami.


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 16:43.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl