Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Wisła Kraków - piłka nożna (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=5)
-   -   Pierwsza liga 2023/24 (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=10906)

Markus 17.03.2024 09:51

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Jagul (Post 1618303)
My dla bezpieczeństwa powinniśmy się obawiać każdego. Szczególnie mając w pamięci poprzedni sezon gdzie zesralismy się przed wakacyjnym Sosnowcem.

Mecz z Sosnowcem został przegrany przede wszystkim dzięki kretynizmowi Sobolewskiego i przez jego decyzje: odesłanie Igbekeme na trybuny, dobór złej taktyki i zawodników, zlekceważenie rywala, nakazanie zespołowi bronienia wyniku i gry z kontry po zdobyciu gola - długo można wymieniać. Gdyby nie Sobolewski, bylibyśmy od tego sezonu w Ekstraklasie.

Warto precyzyjnie artykułować, co wtedy nie dowiozło i co konkretnie spowodowało problemy, a nie pisać ogólnikowo i bezmyślnie o jakimś zesraniu się zespołu.

Na szczęście dzisiaj mamy na ławce zupełnie innego trenera, który w zupełnie inny sposób zarządza meczem i umie podejmować pomagające drużynie decyzje, a nie tylko nimi jej szkodzić.To kolosalna zmiana i różnica.

Jagul 17.03.2024 12:34

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Markus (Post 1618352)
Mecz z Sosnowcem został przegrany przede wszystkim dzięki kretynizmowi Sobolewskiego i przez jego decyzje: odesłanie Igbekeme na trybuny, dobór złej taktyki i zawodników, zlekceważenie rywala, nakazanie zespołowi bronienia wyniku i gry z kontry po zdobyciu gola - długo można wymieniać. Gdyby nie Sobolewski, bylibyśmy od tego sezonu w Ekstraklasie.

Warto precyzyjnie artykułować, co wtedy nie dowiozło i co konkretnie spowodowało problemy, a nie pisać ogólnikowo i bezmyślnie o jakimś zesraniu się zespołu.

Na szczęście dzisiaj mamy na ławce zupełnie innego trenera, który w zupełnie inny sposób zarządza meczem i umie podejmować pomagające drużynie decyzje, a nie tylko nimi jej szkodzić.To kolosalna zmiana i różnica.

Kompletnie spłycasz temat.
Ten klub od kilka lat ma w sobie gen samozadowolenia mimo kompromitujących wyników. I to na każdym szczeblu - zarówno sportowym jak i organizacyjnym.
Rodzinna atmosferka, legendy, brak wymagań, kumoterstwo to rak, który trawi ten klub. Oczywiście Sobolewski został wybrany z tego samego klucza ale jego odejście nie sprawia, że wszystkie problemy zniknęły.
Zresztą widać to nawet po właścicielu któremu regularnie się odkleja, mimo że w tym momencie nic nie osiągnęliśmy.

Jaroo1 17.03.2024 13:31

Cytat:

Zresztą widać to nawet po właścicielu któremu regularnie się odkleja, mimo że w tym momencie nic nie osiągnęliśmy.
Osiągnął i to sporo.
Wykosił wszystkich i sam rządzi więc ma atencję tak jak lubi.
Załatwił wraz z kolegami spadek
Nie załatwił, chociaż powiedział, że w sumie już załatwił inwestora
Załatwił brak awansu rok temu
Załatwił trzęsienie nogami do końca sezonu obecnie w kwestii tego czy się uda awansować
Załatwił, to że jak nie awansujemy w tym roku to już chyba można zamykać interes i nawet nie walczyć o brak upadku, bo kto by tu grał w przyszłym roku w I lidze? Młodzież sama i jakiś kompletny szrot? A do tego ponad 100 mln długów i cięcia cięcia cięcia w budżecie.

Także jak na osobę, która się dopiero uczy, to spore osiągnięcia.

Markus 17.03.2024 14:03

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Jagul (Post 1618353)
Kompletnie spłycasz temat.

Wręcz przeciwnie. Pokazuje bardzo konkretne sprawy, które zaważyły na wyniku finału sezonu i przede wszystkim meczu z Zagłębiem, doprowadziły do niego. Były konkretne elementy, które sprawiły, że gra Wisły wyglądała wtedy tak, a nie inaczej i akurat za te największe błędy w pełni odpowiada Sobolewski, bo zrodziły się one z jego idiotycznych decyzji w trakcie meczu i przed nim.

Najpierw nauczcie się prawidłowo diagnozować istotę problemu, co zawiodło i dlaczego, z jakiego powodu, a dopiero potem silcie się na oceny, bo inaczej wychodzą Wam różne nieprawdziwe mity i stereotypy, które potem sobie kodujecie.

Problemy które wymieniasz też są prawdziwe, ale to nie one odesłały na przykład bezsensownie Igbekeme na trybuny i nie one nakazały drużynie cofnąć się po zdobytej bramce i grać z kontry.

Jagul 17.03.2024 14:18

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Markus (Post 1618359)
Wręcz przeciwnie. Pokazuje bardzo konkretne sprawy, które zaważyły na wyniku finału sezonu i przede wszystkim meczu z Zagłębiem, doprowadziły do niego. Były konkretne elementy, które sprawiły, że gra Wisły wyglądała wtedy tak, a nie inaczej i akurat za te największe błędy w pełni odpowiada Sobolewski, bo zrodziły się one z jego idiotycznych decyzji w trakcie meczu i przed nim.

Najpierw nauczcie się prawidłowo diagnozować istotę problemu, co zawiodło i dlaczego, z jakiego powodu, a dopiero potem silcie się na oceny, bo inaczej wychodzą Wam różne nieprawdziwe mity i stereotypy, które potem sobie kodujecie.

Problemy które wymieniasz też są prawdziwe, ale to nie one odesłały na przykład bezsensownie Igbekeme na trybuny i nie one nakazały drużynie cofnąć się po zdobytej bramce i grać z kontry.

To Ty kompletnie nie pojmujesz ciągu przyczynowo skutkowego. Sobolewski to wypadkowa tego co wymieniłem. Gdyby w klubie było normalnie to nigdy nie byłoby żadnego meczu z Sosnowcem. Chyba że w ekstraklasie.

Markus 17.03.2024 14:51

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Jagul (Post 1618360)
To Ty kompletnie nie pojmujesz ciągu przyczynowo skutkowego. Sobolewski to wypadkowa tego co wymieniłem. Gdyby w klubie było normalnie to nigdy nie byłoby żadnego meczu z Sosnowcem. Chyba że w ekstraklasie.

Który ciąg przyczynowo- skutkowy zmusił Sobolewskiego do wysłania na trybuny Igbekeme i nakazania zespołowi gry z kontry po zdobytej bramce z Zagłębiem?

Która ze spraw, które Ty wymieniasz uniemożliwiała Sobolewskiemu podjęcie innych decyzji w tym meczu i przed tym meczem, czy na przykład również w meczach z Ruchem i ŁKS? A wystarczyło tylko to zrobić, by efekt był inny niż ten, który widzieliśmy.

Więc nie przenoś odpowiedzialności za spraw szczegółowych totalnie zawalonych przez indywidualne decyzje trenera na ogólnikowe, które nie miały bezpośredniego wpływu na te jego posunięcia. Jego konkretne ruchy zadecydowały o obrazie gry w tych arcyważnych meczach. Nic ich nie wymuszało akurat w takim kształcie w jakim zostały dokonane.

Drozd 17.03.2024 14:52

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Jagul (Post 1618360)
To Ty kompletnie nie pojmujesz ciągu przyczynowo skutkowego. Sobolewski to wypadkowa tego co wymieniłem. Gdyby w klubie było normalnie to nigdy nie byłoby żadnego meczu z Sosnowcem. Chyba że w ekstraklasie.

Gdyby sprzedajny Anglik uznał bramkę Penksy to też nie byłoby żadnego meczu z Sosnowcem.

Sprowadzenie dzięki Królewskiemu i Kiko zaciągu Hiszpanów pozwoliło z przegranego dzięki rodzince sezonu coś wyłuskać. Tym czymś był mecz z Sosnowcem dający realną możliwość awansu bezpośredniego. To co Sobolewski zaprezentował w tym meczu było zwykłym sabotażem. Wysłał na trybuny najlepszego grajka, a po uzyskaniu prowadzenia zaordynował samo destrukcyjną taktykę drużynie.

Skąd się wziął Sobolewski? Załatwili go ci sami życzliwi którzy zamiast Rude woleli by "naszego". Królewski dał się przekonać, to samo było po kompromitacji z Puszczą. Przy czym tutaj sytuację dodatkowo zafałszował algorytm wypluwając średnią punktów Sobolewskiego wiosny.

Calem jest pozbycie się z Wisły Królewskiego, za wszelką cenę. Bo jest kimś z zewnątrz i nie da się nim na dłuższą metę sterować i dzięki temu trwać przy klubie czerpiąc korzyści.

Jaroo1 17.03.2024 14:59

Cytat:

Calem jest pozbycie się z Wisły Królewskiego, za wszelką cenę. Bo jest kimś z zewnątrz i nie da się nim na dłuższą metę sterować i dzięki temu trwać przy klubie czerpiąc korzyści.
O ....a. Mocne.

wiesniak842 17.03.2024 14:59

Wszystko spoko tylko wsrod tych zyczliwych byl sam Krolewski:D Ba, do tego sam trzymal sie Sobolewskiego, nie wiadomo czy przez to kolejny sezon nie bedzie stracony jak sie okaze, ze znowu "zabraklo x punktow z jesieni".

Drozd 17.03.2024 15:13

Był... w czasach Trio też był. Ale widać, że się uczy i przestaje wierzyć we wszystko co mu podpowiadają. Wybór Jopa okazał się bardzo dobry. Wybór Rude co raz bardziej takim się staje. Do daje nadzieje na przyszłość.

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Jaroo1 (Post 1618364)
O ....a. Mocne.

Realne. Wystarczy poczytać niektóre wypociny.

Jaroo1 17.03.2024 15:21

Tak, banda oszołomów chce się pozbyć Królewskiego aby wydoić z kasy zadłużony na 100 mln zł klub, któremu brakuje 1,5 mln zł aby w ogóle dostać licencję.
Królewski przestał się słuchac tych co mu źle podpowiadają. Niestety wczesniej słuchał się jakiegoś Królewskiego i mimo, że wszyscy krzyczeli aby zwalniać Sobola, to nie chciał go zwolnić.

Ty to ten łeb masz nieźle przemielony.

wiesniak842 17.03.2024 15:26

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Drozd (Post 1618368)
Był... w czasach Trio też był. Ale widać, że się uczy i przestaje wierzyć we wszystko co mu podpowiadają. Wybór Jopa okazał się bardzo dobry. Wybór Rude co raz bardziej takim się staje. Do daje nadzieje na przyszłość.



Realne. Wystarczy poczytać niektóre wypociny.

Mnie sie wlasnie wydaje, ze jest calkiem odwrotnie i nie uczy sie niczego, a wybory hiszpanskie z zeszlego roku czy teraz Rude to szukanie w panice ostatniej deski ratunku po wczesniejszym, uporczywym trzymaniu sie wlasnego zdania (vide Sobol).

Drozd 17.03.2024 15:31

To kto podpowiedział Królewskiemu zatrudnienie Kiko i Rude? Rodzime bagienko? Coś mi się nie wydaje. Zatem kto skoro to nie był jego pomysł?

wiesniak842 17.03.2024 16:07

Mysle, ze sraczka. W obu przypadkach. W tym wlasnie problem.

Drozd 17.03.2024 16:15

To musimy pomyśleć nad zatrudnieniem tej sraczki, bo podpowiada bardzo dobre posunięcia.

Witalis 17.03.2024 16:27

Pytanie, czy można czegoś się nauczyć, nie chcąc się uczyć (uważając, że się wie/potrafi).

Drozd 17.03.2024 16:47

To jest pytanie o trzeźwą samoocenę i ocenę efektów swoich działań. Można się nie przyznawać publicznie do błędu i zarazem mieć świadomość jego popełnienia. W rzeczywistości w której przyznawanie się do błędu to słabość nie ma się co dziwić, że wszyscy tego unikają. To że Królewski broni swoich decyzji w temacie Sobolewskiego nie znaczy że nie pojął, że postawienie na Rude, czy kogoś innego, od początku sezonu byłoby dla klubu korzystniejsze.

A jak tam wrażenia po ostatniej kolejce? :). Czy jest sens cokolwiek przewidywać? :D

wiesniak842 17.03.2024 17:14

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Drozd (Post 1618375)
To musimy pomyśleć nad zatrudnieniem tej sraczki, bo podpowiada bardzo dobre posunięcia.

Wlasnie w tym rzecz, ze jest zatrudniona od dawna, ale podpowiada tylko wtedy jak juz jest za pozno albo prawie za pozno, a JK jeszcze doklada swoje trzy grosze, bierze na nia Stoperan (trzymanie Sobola itp), a pozniej idzie na rzadko i po nogawkach.

Drozd 17.03.2024 17:44

Cytat:

Pierwotnie napisane przez wiesniak842 (Post 1618383)
Wlasnie w tym rzecz, ze jest zatrudniona od dawna, ale podpowiada tylko wtedy jak juz jest za pozno albo prawie za pozno, a JK jeszcze doklada swoje trzy grosze, bierze na nia Stoperan (trzymanie Sobola itp), a pozniej idzie na rzadko i po nogawkach.

Poszło po nogawkach i efektem jest Rude. Więc wystarczy wstrzymać się ze stoperanem i będzie dobrze.

AgresywnyChomik 17.03.2024 17:51

Kolejna kolejka gdzie wszelkie przewidywania wzięły w łeb xD

Motor w plecy ze Stalą, Arka remis z Odrą, Termalica w plecy, Plock remis, Tychy w plecy.

Lechia kończy granie z dolem tabeli.

Zobaczymy czy Wisła bedzie ciagle na krzywej wznoszącej po przerwie na reprezentacje, mam nadzieję że tak bo mamy kumatego trenera.
Awans bezpośredni w zasięgu.

Patryko 17.03.2024 18:48

Dzisiejsze mecze (Ekstraklasowe również) pokazują jaki nędzny jest poziom piłki u nas.

Pogoń wyszarpująca remis z walczącą o spadek Koroną, Raków ratujący w ostatniej minucie meczu remis z walczącym o spadek ŁKSem, Arka o mały włos dostałaby gonga od Odry, porażki GKSu Tychy u siebie i Motoru ze Stalą, która przegrała 5 poprzednich spotkań... weź tu człowieku bądź mądry i obstawiaj u buka :)

Karherop 17.03.2024 23:53

To jak kto przepracuje 2 tygodniowa przerwę będzie decydujące o końcowych rozstrzygnięciach. Jak życie pokazuje, nie raz ekipy potrafią się w tym czasie rozregulować lub wejść na wyższe obroty.

Przy tak rozciągniętej i jednocześnie wyrównanej czołówce (1-10) właściwie nie dość że co kolejkę mamy 3-4 spotkania w których zespoły z tego grona wzajemnie grają ze sobą, to jeszcze wyniki tym trudniej przewidzieć.

Za chwilę pojawi się jeszcze mityczna presja i wyścig żółwi o awans, a zespoły z dołu zaczną wykręcać kuriozalne wyniki.

wolfy 18.03.2024 03:04

Następna kolejka będzie bardzo ciekawa, bo mamy aż trzy mecze między zespołami z czołówki tabeli. Wszystkie one mają realne szanse ja awans, nikt nie odpuści.
Jeśli dodamy do tego że kilku zespołom z dołu tabeli zaczyna palić się pod siedzeniem może być kilka niespodzianek. Obyśmy my nie byli jedną z nich.

Karherop 18.03.2024 09:24

25 kolejka będzie wykładnikiem kto z dwójki Tychy - Motor będzie groźniejszym rywalem w walce o bezpośredni awans. Nie pogardzę remisem.

Jest też spora szansa na zmniejszenie straty do Arki. Miedź musi się postawić jesli nie chce żeby uciekły jej baraże.

A już 26 seria i mecze tej kolejki powinny już całkowicie namieszać:
Wisła - Motor,
Katowice - Lechia,
Odra - Miedź
Tychy - Plock

Patryko 18.03.2024 10:24

Chrobry -> Motor -> Wisła Płock

Chrobry, który właśnie sprawił dużą niespodziankę, konkurent do bezpośredniego awansu Motor (z którym mamy wygraną na wyjeździe), zawsze mocna u siebie Wisła Płock.

Myślę, że te 3 mecze zadecydują o co będziemy walczyć w tym sezonie.

Jeśli zdobędziemy w nich 7-9 punktów, to moim zdaniem możemy śmiało myśleć o awansie bezpośrednim.

Karherop 18.03.2024 10:44

Myśleć to można już teraz (wszakże strata to 4 pkt), jeśli miałbym jednak ułożyć wg trudności/ciężaru gatunkowego:

(w) Gieksa - przedostatnia kolejka
(w) Płock
(D) Lechia
(D) Motor
(D) Termalika - ostatnia kolejka
(W) Chrobry
(W) Sosnowiec
(D) Podbeskidzie
(W) Resovia
(W) Znicz

Chyba jako jedyni w lidze mamy aż 6 wyjazdów, ale można założyć że jesteśmy w stanie tego wyciągnąć 22, moze 23 pkt. 7 wygranych to absolutny mus.

Jaroo1 18.03.2024 11:09

Ta liga jest taka żałosna, ze dzisiaj mozemy myśleć o awansie bezpośrednim a za 2 tyg będzie strata 7 pkt do 2giego miejsca i już będzie można przestać myśleć.
Każdy z każdym wygrywa, tam gdzie jest niby pewniak to się okazuje na odwrót. Teraz np Katowice mocno idą, zaraz się okaże, że do meczu z nami przestaną grać i wpadnie łatwe 3 pkt.
Nasz obecna forma opiera się na przepychaniu meczów. Lechia punktuje bo ma łatwy terminarz. Arka grała dobrze, nagle się zesrała. Odra była wysoko a zaczęła punktować tragicznie, mimo to remisami urywa punkty innym klubom. Tychy w 5 meczach tego roku wygrały tylko z nami (i na początek roku z Odrą). Kabaret.
Nasz problem polega jak zawsze na tym, ze tracimy do miejsc 1-2 i wystarczy, ze się zapowietrzymy na 2 mecze albo raz po prostu pechowo przegramy, a drugi raz się obsramy w meczu pod presją np z Lechią i będzie po zawodach.

Karherop 18.03.2024 12:27

Dorzuc jeszcze Feio który spie****** z Motoru ��

Tymczasem na to stanowisko powołali Mateusza Stolarskiego, naszego byłego trenera w juniorach.

Ciekawe jaki będzie to miało efekt na sam Motor. Może z nich ujsc powietrze.

Patryko 18.03.2024 12:45

Biorąc pod uwagę historię Feio nie zdziwiłbym się, gdyby Motor właśnie teraz odpalił. Umówmy się, że do końca to on nie był normalny ;)

wolfy 18.03.2024 13:01

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Karherop (Post 1618440)
Dorzuc jeszcze Feio który spie****** z Motoru ��

Tymczasem na to stanowisko powołali Mateusza Stolarskiego, naszego byłego trenera w juniorach.

Ciekawe jaki będzie to miało efekt na sam Motor. Może z nich ujsc powietrze.

Myślałem że po tej kolejce będą dwa tygodnie spokoju, naiwniak ze mnie.
Na szcęście "efekt nowej miotły" jeśli wystąpi, to raczej nie z nami.


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 21:41.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl