Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Wisła Kraków - piłka nożna (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=5)
-   -   Adrian Gula trenerem Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=10404)

TSWojtas 10.06.2021 07:55

Cytat:

Pierwotnie napisane przez wiesniak842 (Post 1568406)
Mnie ciekawi jedna rzecz. Ci wszyscy piszacy, ze to trener z najwyzszej polki itp itp etc
Jakie Wy macie oczekiwania wzgledem naszej druzyny z trenerem z najwyzszej polki w aspekcie sportowym? Jakich wynikow i jakiego miejsca na koniec oczekujecie?

Ja np oczekuję że przy dobrym trenerze nie będziemy wpadać w serię 6 meczy bez zwycięstwa czy 7 porażek z rzędu.
Że gra będzie się kleiła i będziemy punktować regularnie. Miejsce w pierwszej 8 w takiej sytuacji jest możliwe.
A oczekuję wiadomo pucharów i MP :)

Stelio 10.06.2021 08:26

Trener jest super ale to ma być projekt na kilka lat, więc mam nadzieję, że hurraoptymiści się nie zmienią na jesien w najwiekszych krytyków bo Wisła znowu jest na 12 miejscu :D

Ogryzek 10.06.2021 08:35

Cytat:

Pierwotnie napisane przez wiesniak842 (Post 1568406)
Mnie ciekawi jedna rzecz. Ci wszyscy piszacy, ze to trener z najwyzszej polki itp itp etc
Jakie Wy macie oczekiwania wzgledem naszej druzyny z trenerem z najwyzszej polki w aspekcie sportowym? Jakich wynikow i jakiego miejsca na koniec oczekujecie?

Środek tabeli mnie w pełni ustatysfakcjonuje. Nie oczekuje pucharów czy tam PP w 1 sezonie. Raczej stabilne gry, bez wielkich tąpnięć itd

8-9 miejsce - super. Oczywiście jak każdy kibic, nie pogardzę lepszą pozycją na koniec. Ale tak, środek tabeli jest OK

Arek95 10.06.2021 08:50

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Ogryzek (Post 1568411)
Środek tabeli mnie w pełni ustatysfakcjonuje. Nie oczekuje pucharów czy tam PP w 1 sezonie. Raczej stabilne gry, bez wielkich tąpnięć itd

8-9 miejsce - super. Oczywiście jak każdy kibic, nie pogardzę lepszą pozycją na koniec. Ale tak, środek tabeli jest OK

Również się z tym zgadzam. Jeżeli będziemy oscylować w granicach połowy tabeli i nie będziemy mieli serii 5 porażek z rzędu lub pojawią się jakieś serie typu 7 meczów wygranych na własnym stadionie to jak najbardziej chwała za to.
Jeżeli za Forbes'a zarobimy trochę kasy, jeszcze wpadną pieniądze za Buksę to można wyregulować kolejną część długu, wrócą kibice na stadiony więc przychody z tzw. dnia meczowego również się pojawią i stopniowo będziemy wychodzić na prostą. Jeżeli plan z Gulą jest faktycznie długofalowy w kontekście pracy na 3/4 lata i tworzeniu projektu opartego na wprowadzaniu wychowanków z akademii przy ewentualnej sprzedaży z ogromnym zyskiem i gwarantem kolejnych % z dalszych transferów to trzeba mocno trzymać kciuki.

sandomingo 10.06.2021 08:52

W ostatnich 3 sezonach Wisła rozegrała 117 spotkań w Ekstraklapie. Z tego wygrała 35....To jest mniej niż 30%.

W najbliższym sezonie oczekiwałbym po prostu poprawy tych osiągnięć...Trochę więcej radości z wyników.
Gdyby zbliżyli się do połowy wygranych meczów byłoby super.

Proud 10.06.2021 09:01

Z obecnym składem jak uplasujemy się w okolicach 9-12 miejsca to dla mnie sukces.

dawiss 10.06.2021 09:24

Cytat:

Pierwotnie napisane przez wiesniak842 (Post 1568406)
Mnie ciekawi jedna rzecz. Ci wszyscy piszacy, ze to trener z najwyzszej polki itp itp etc
Jakie Wy macie oczekiwania wzgledem naszej druzyny z trenerem z najwyzszej polki w aspekcie sportowym? Jakich wynikow i jakiego miejsca na koniec oczekujecie?

Piąte miejsce będzie fantastycznym wynikiem, miejsca 7-10 to zwiastun pewnej stabilizacji i normalności, chociaż trzeba pamiętać, że w naszej lidze różnice punktowe raczej są niewielkie. Mam nadzieję, że walkę o utrzymanie uda się ominąć dość szerokim łukiem.
Ponadto liczę na promocję młodych graczy, już nawet nie po to żeby ich sprzedać i łatać jakieś dziury, ale po to żeby mieć kilku reprezentantów na szczeblu seniorskim.

luke1906 10.06.2021 09:25

Środek tabeli będzie ok. Do tego bez kompromitacji w PP
No i przede wszystkim poprawa w meczach u siebie, to co było w zeszłym sezonie to jakiś dramat. Zwłaszcza w kontekście powrotu na trybuny, kiepska perspektywa oglądać wpi.rdol za wpi.rdolem przy R22.

Adasss 10.06.2021 09:26

Cytat:

Pierwotnie napisane przez sandomingo (Post 1568413)
... Gdyby zbliżyli się do połowy wygranych meczów byłoby super.

We właśnie zakończonym sezonie taki wynik takiego oznaczałby walkę o 4 miejsce.

pawlozm 10.06.2021 09:27

Panowie, co tak bez wiary?

W maju - przed fetą na rynku w Krakowie - widzimy się na narodowoym ;)

sandomingo 10.06.2021 09:36

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Adasss (Post 1568418)
We właśnie zakończonym sezonie taki wynik takiego oznaczałby walkę o 4 miejsce.

Ok, ale różnica pomiędzy 4 a 8 miejscem to raptem 2 punkty, czyli powiedzmy plus minus jedno zwycięstwo.
Jak będzie 50 % minus jedno to się nie obrażę:)

krysztal 10.06.2021 10:21

Cytat:

Pierwotnie napisane przez wiesniak842 (Post 1568406)
Mnie ciekawi jedna rzecz. Ci wszyscy piszacy, ze to trener z najwyzszej polki itp itp etc
Jakie Wy macie oczekiwania wzgledem naszej druzyny z trenerem z najwyzszej polki w aspekcie sportowym? Jakich wynikow i jakiego miejsca na koniec oczekujecie?

Przepraszam ale o trenerze z najwyższej półki to pisze chyba tylko Czerepach

Karherop 10.06.2021 10:34

Cytat:

Pierwotnie napisane przez wiesniak842 (Post 1568406)
Mnie ciekawi jedna rzecz. Ci wszyscy piszacy, ze to trener z najwyzszej polki itp itp etc
Jakie Wy macie oczekiwania wzgledem naszej druzyny z trenerem z najwyzszej polki w aspekcie sportowym? Jakich wynikow i jakiego miejsca na koniec oczekujecie?

To jest skomplikowany temat.

Uważam że zachowując ciągłośc trenerska, przyzwoitym prowadzeniu drużyny, osiągalne było nawet 4 miejsce w poprzednim sezonie. Warta pokazała, grając cały sezon na wyjeździe, z najmniejszym budżetem w lidze - da się.
Nie uważam że byliśmy od nich słabsi kadrowo. W innych aspektach, jak najbardziej.

Inna sprawa, że w poprzednim sezonie tylko Raków, Pogoń i Legia mogły o siebie powiedzieć że osiągnęły pozycję na miarę oczekiwań.

Odnośnie przyszłego sezonu to dużo zależy od formy rywali. Uważam że szczególnie Pogoń, Śląsk, Raków szczególnie dostaną czkawka przez "puchary". Lech się pewnie pozbiera, Jagiellonia, Piast, Zagłębie będą w stawce zespołów z którymi będziemy rywalizować.
Reasumując zadowolony będę z miejsca w pierwsze 8, co nie znaczy że nie chciałoby się walki o wyższe miejsca.

Warto spojrzeć na drogę Śląska ktory w dwa lata z drużyny dołującej, okupujacej dolne rejony tabeli stał się pucharowiczem.

Drozd 10.06.2021 11:29

Żeby grali tak jak w Gdańsku, a nie tak jak w Bielsku. Wyniki są pochodną wielu czynników na które często nie ma wpływu...

ciastek88 10.06.2021 12:49

Wstrzymałbym się z typowaniem naszego miejsca w tabeli na zakończenie przyszłego sezonu.

Niech skończy się okno transferowe, trener przeprowadzi przygotowania i wejdą w nowy sezon i odczekajmy do końca rundy na pierwsze efekty, bo znowu będzie rozczarowanie jak w grudniu :

- trener odejdzie
- zwolnią trenera
- nowe transfery okażą się niewypałami
- będziemy mieć szpital z połowy zespołu.

Nie mam żadnych oczekiwań na przyszły sezon oprócz braku spadku. Lepiej miło się zaskoczyć niż ponownie rozczarować.

pepe72 10.06.2021 13:01

Cytat:

Pierwotnie napisane przez pawlozm (Post 1568419)
Panowie, co tak bez wiary?

W maju - przed fetą na rynku w Krakowie - widzimy się na narodowoym ;)

Dokładnie co tak bez wiary!

Dla mnie sukcesem będzie utrzymanie się i pokazanie, że duet trener-dyrektor sportowy działa.
To czy MP będzie za rok, czy za 5 lat to nie ma większego znaczenia :>

Arkadiusz.Czerepach 10.06.2021 14:50

no i wiadomo , pognębić żydów w derbach , a najlepiej jakby jeszcze spuścić ich do 1 ligi przy okazji

kbr 10.06.2021 19:05

Wygrana i remis w derbach, utrzymanie zapewnione na 2-3 kolejki przed końcem. Więcej nie wymagam. Tylko obawiam się, że znowu będzie jak zawsze: najpierw hurraoptymizm, a potem jak przyjdzie słabsza seria to zacznie się płacz i domaganie głowy trenera. Bo przecież piłkarzy mamy świetnych, Klub jest fantastycznie zarządzany, to trener jest zawsze winien. I ci co na początku wychwalają szkoleniowca, pierwsi potem rzucają kamień.

Lemoniadowy Joe 10.06.2021 19:10

Pierwsza 5-8 plus budowa składu gdzie będzie coraz więcej młodych piłkarzy z potencjałem sportowym i finansowym /transferowym.

Reser 10.06.2021 19:55

Moje marzenie na najbliższy sezon - być przez cały jego okres powyżej 10 miejsca w tabeli.

Ajax 10.06.2021 20:40

Utrzymanie się szybciej niż 3 kolejki przed końcem i okolice 10 miejsca na koniec będzie znakiem, że idziemy w dobrą stronę.

Blixa 10.06.2021 20:51

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Reser (Post 1568437)
Moje marzenie na najbliższy sezon - być przez cały jego okres powyżej 10 miejsca w tabeli.

Tak samo to widze. Chcialbym regularnych zwyciestw przy R22 i ominac jakies czarne serie gdzie przegrywamy 5-7 meczow z rzedu.

s1mone 10.06.2021 21:10

Jesli trener ogarnie to pierwsza ósemka jak najbardziej realna, fajnie by było zakręcić się kolo pierwszej piątki. Ci ktorzy oczekują poprawy w stylu 10 miejsca są trochę dziwni, bo to raptem 4 punkty więcej niz teraz zdobyliśmy, a ten sezon jest przez większość oceniany jako wielopoziomowa klapa. Na szczescie zarząd ma trochę większe ambicje. Dla mnie miejsce 7-8 to bedzie expected, wszystko powyzej na plus, a ponizej to bedzie kolejne rozczarowanie.

Z resztą ja na wyniki zawsze patrzylem przez pryzmat tego jaką piłkę gramy. Wolę takie 8 miejsce z zalążkami dobrej gry i pamiętnymi meczami niz 5 miejsce po dzidach na aferę, kupie farta i kopaniu sie po czole. Jak druzyna gra siermiężnie to szybciej tracę cierpliwosc do trenera w przypadku braku wyników.


Mam nadzieję, że Gula sprawi, że znów się będę cieszył na najbliższy mecz Wisły. Niech drużyna odzyska radość z gry, a my z jej oglądania. Tego Wam i sobie życzę :)

Wojtas 11.06.2021 19:35

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Karherop (Post 1568423)

Odnośnie przyszłego sezonu to dużo zależy od formy rywali. Uważam że szczególnie Pogoń, Śląsk, Raków szczególnie dostaną czkawka przez "puchary". Lech się pewnie pozbiera, Jagiellonia, Piast, Zagłębie będą w stawce zespołów z którymi będziemy rywalizować.
Reasumując zadowolony będę z miejsca w pierwsze 8, co nie znaczy że nie chciałoby się walki o wyższe miejsca.

Warto spojrzeć na drogę Śląska ktory w dwa lata z drużyny dołującej, okupujacej dolne rejony tabeli stał się pucharowiczem.


Sama ta liga jest tak nieprzewidywalna ze dzis jestes w ogonie,zeby potem bic sie o puchary....
Warta Poznan była ZA nami w tabeli.......i gdzie skonczyła..no własnie,jak sie chce to wszytsko sie da ,w naszej prostej lidze naprawde nie potrzeba duzo zeby zrobić wynik.

Ja bym tylko chcial zeby nie przegrywali na R22 ,strasznie mnie bolą porazki w domu,na wyjezdzie wiadomo obcy stadion,nieprzychylni kibice to porazke zrozumiem ,ale u siebie zawsze trzeba starac sie o 3pkt.

Jaroo1 11.06.2021 19:48

Liga nie jest nieprzywidywalna tylko cienka jak dupa węża. Jedyny klub obecnie poza zasięgiem to Legia, co też pokazuje śmiesznosć tej ligi bo ostatnimi laty nawet ta Legia spuchła i gra slabo ale wystarczy, że się zepną kiedy trzeba i nagle mają serię zwycięstw co pozwala im spokojnie oddalić się od reszty stawki. W tym sezonie jeszcze Raków coś powalczył. Reszta to już prawdziwi paralitycy i powinna w tej lidze być taka zasada, że jak sezon grasz słaby to w następnym sezonie grasz jako klub połamatorski i kopacze zarabiają po 3-10 tys zł na miesiąc i elo. Co roku zwykły wyścig paralityków, czy to o miejsce 2-3 czy 4. Wystarczy wlączyć tabelę na flashcore i zobaczyć na serię ostatnich 5 meczów zespolów z miejsc... 3-16... Góra tabeli zagrało tak samo a często nawet słabiej niż zespoły z dołu tabeli. I to najlepsze, że kluby z miejsc 4-8 cały czas walczyły o puchary w tych 5 meczach. No to zajebiście powalczyli (po prostu grali jak zawsze)

buczo85 11.06.2021 22:17

To jest nieprawdopodobne jaką chvjnię graliśmy przez ostatnie czasy, że teraz tak naprawdę wszyscy mamy wyważone oczekiwania. Ja również nie pogardzę jeśli zakręcimy się około 8-10 miejsca. Mam tylko nadzieję nie widzieć marazmu i serii porażek, bo te właśnie rzeczy powodowały u mnie szczególny niesmak. Grunt to sklecić ekipę, przygotować fizycznie i zbudować team spirit. Bez dobrego klimatu w drużynie nici z progresu. Dlatego liczę, że może Zdenek przyjdzie jednak bo facet był jednak takim dobrym duchem drużyny.

wolfy 12.06.2021 10:59

Cytat:

Pierwotnie napisane przez pepe72 (Post 1568429)
Dokładnie co tak bez wiary!

Dla mnie sukcesem będzie utrzymanie się i pokazanie, że duet trener-dyrektor sportowy działa.
To czy MP będzie za rok, czy za 5 lat to nie ma większego znaczenia :>

Mam podobnie. Zdarzyć może się wszystko, tak jak z Wartą (tak, nawet mistrzostwo, taka liga że wystarczy napastnik w formie i brak kontuzji), ale realnie sukcesem będzie jeśli na kilka kolejek przed końcem nie będziemy nerwowo rozpatrywać minitabel dających nam utrzymanie.

Przebudowujemy skład (znowu), chcemy (musimy) stawiać na młodych, to będzie kosztować punkty.

Drozd 12.06.2021 11:58

Wygląda na to, że będziemy mieć dość szeroki i wyrównany skład. To powinno zagwarantować rywalizację w zespole, przy dobrym trenerze to musi przynieść poprawę poziomu. I to powinno być celem, grać jak najlepiej, wygrywać wszystko i walczyć o mistrzostwo. Czy to jest realny cel? To się dopiero okaże, ale stawianie sobie innego to minimalizm który nigdy nie idzie w parze z rozwojem...

wolfy 12.06.2021 12:15

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Drozd (Post 1568465)
Wygląda na to, że będziemy mieć dość szeroki i wyrównany skład. To powinno zagwarantować rywalizację w zespole, przy dobrym trenerze to musi przynieść poprawę poziomu. I to powinno być celem, grać jak najlepiej, wygrywać wszystko i walczyć o mistrzostwo. Czy to jest realny cel? To się dopiero okaże, ale stawianie sobie innego to minimalizm który nigdy nie idzie w parze z rozwojem...

W poprzednim sezonie też mieliśmy bardzo szeroki i bardzo wyrównany skład. Większość piłkarzy trzymała równy, beznadziejny poziom. Chciałbym zauważyć że nie wiemy jak nasi nowi piłkarze zaprezentują się na tle ekstraklasy. Zanim zaczniemy walczyć o mistrzostwo poczekajmy kilka meczy.

crux.a 12.06.2021 12:23

Popieram Drozda. W tej grze główną wygraną jest mistrzostwo Polski. Każda drużyna przystępująca do ligi gra o mistrza. Od stawiania realistycznych celów jest zarząd. Piłkarz, w ogóle sportowiec, ma w każdy jednym meczu dążyć do zwycięstwa. Proste.


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 21:41.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl