![]() |
Cytat:
|
Widziałem na kamerce od rana montuja barierki i mocowania na krzesełka. Teraz widziałem w nowej galerii krzesełka. Na jednym zdjeciu widac krzeselka skórzane lub imitacja skory, domyslam sie ze beda montowane na lozy honorowej bo skyboxach wypasione fotele. Na kolejnym zdj. widac krzesełko z podstawka na kubek. Ktos wie gdzie beda montowane te krzeselka z podstawkami na kubek jak w kinie?? Beda takie na całej trybunie czy moze beda takie montowane w sektorze rodzinnym??
|
Te z podstawką pod kubek to fotele ze skyboxów.
|
dwa szybkie pytania
1. mógłby ktoś wrzucić aktualny obraz z 1. kamerki? u mnie nie działa niestety 2. gdzie dokładnie będą stanowiska komentatorskie i ile ich będzie? |
Cytat:
|
Jak widać "profesjonalna" firma produkująca i montująca nam krzesełka, zrewolucjonizowała projekt o skosy przy przejściach. Widać trybuna wschodnia była testową...
http://www.wisla.krakow.pl/_pliki_/z...2732108095.jpg |
odpowiedź na interpelację - była już i ją przeoczyłem, czy też wsiąkła jak kamień w wodę?
-> dzięki Ewcia - i za poprawki i odpowiedź :) |
Radny Olszówka dostał odp. że odpowiedzą w późniejszym terminie.
|
Z tego co pamietam to na wschodniej tez sa skosy. Sam przy takim stalem na koronie, tyle ze nie pamietam czy sa takie duze
|
Cytat:
|
jakieś info odnośnie przetargu?
|
|
Cytat:
|
To jak nie będzie ofert to jeszcze pół biedy, bo wtedy można z konieczności w wolnej ręki wziąć Budimex na przykład. Gorzej będzie jak zaczną protestować konkurenci. Będzie wtedy jazda na całego. Ale bądźmy dobrej myśli, chociaż idzie zima, każda firma lubi mieć coś takiego na przezimowanie...
|
Ze skyscraperscity:
Cytat:
|
To i tak in + bo na meczu Polska-Australia siedzialem na E11 w najwyższym rzędzie i też nie widziałem linii bocznej :/
|
|
http://www.zikit.krakow.pl/attachmen...205%20opis.pdf
Proszę o rozszyfrowanie tego.Dobre są minimalne parametry?Jakich rozmarów mamy kratownice na telebimy? |
16x9?
....... |
O proszę, na Mikołaja chcą oddać :-)
|
Ktoś tam widzi jaką mają mieć gwarancje te telebimy? Bo wsparcie oprogramowania na 5 lat a sama gwarancja techniczna?
|
MatMario, http://www.zikit.krakow.pl/attachmen...201_X_2010.pdf strona 3
|
Kratownice mają 16 x 9m -a telebim ma mieć 10,6 x 5,8m. W wymaganiach jest :. konstrukcja stalowa zabezpieczona i przygotowana do użytkowania w warunkach zewnętrznych. Wymagane jest
zastosowanie serwisowych pomostów technicznych. To co ? zmienią konstrukcje czy znów niedopatrzenia? |
Cytat:
|
Cytat:
Czyż nie można sobie wyobrazić, że Obtułowicz poległ z ręki inwestora i wykonawcy, kosztem jakości stadionu Wisły a także być może i terminowości jego oddania ?? Jeśli tak, to bez najmniejszych problemów, każdy organ sprawdzający tą inwestycje, musi zauważyć odstępstwa inwestora w stosunku do projektu, zwłaszcza podczas zawieszenia Obtułowicza w nadzorze nad wykonywaniem jego projektu ?? Gdzie są bandy reklamowe, gdyż one nie wzięły się z "widzimisię" projektanta, tylko z zamówienia inwestora na te projekty, za które miasto przecież zapłaciło lub musi zapłacić projektantowi ?? To nie prezenty Mikołajkowe od Majchrowskiego a raczej zwrot należności Wisły, przy czym lista zwrotów, zapewne powinna być i mam nadzieje, że będzie o wiele dłuższa. |
Telebimy jak telebimy, ja jestem ciekaw czemu nie ma żadnej informacji o rozstrzygnięciu przetargu na zaplecze trybuny północnej...
|
Cytat:
|
Moje pytanie chyba umknęło. jakim cudem ekran będzie na 5,76 a kratownica jest na 9 m wysoka ? Po 1,5m zostaje nam luzu na górze i dole. To samo jest z bokami- tam zostaje po 3m luzu z każdej strony. Może ktoś się zna na technologii LED i są jakieś wymogi - ale nie brzmi to dobrze
|
Wymogów nie ma. Ale robienie dedykowanego telebimu na zamówienie o określonych wymiarach byłoby znacznie droższe niż wybranie standardowych rozmiarów z cennika.
Pan O. zrobił większą ramę co by potem się nie okazało, że telebim się nie zmieści ;) Bez zastanowienia, bez pomysłu. Myślę, że epitety pod adresem Majchrowskiego nie pomogły, bo do tego jest przyzwyczajony i wie, że zasługuje ;) Zdecydowało po prostu to że Wisła nie zgodziła się na stadion który nie będzie klasy Elite koniec kropka :) |
Jeśli chodzi o szerokość, to najwyraźniej coś tam jeszcze będzie... Reklama?
Co do wysokości - jesteś pewien, że to jest 9 metrów a nie 6? Mi, na oko, wychodzi, że proporcje kratownicy są zbliżone do 19 x 6.... Czyli góra - dół - kilkanaście centrymetrów luzu, a po bokach aż 4,5 m z każdej strony. Zwróćcie uwagę, że tylko środkowa część konstrukcji ma te gęste, pionowe ożebrowania. Tak, jakby właśnie tam miał być telebim, a po bokach już nie... http://galeria.wislakrakow.com/20100819/li/DSC_0041.jpg |
rav
Ależ oczywiście, że Obtułowicz zaplanował podstawę pod telebim zgodnie z poźniejszymi wymiarami ekranów, które to przecież też on opracowywał do zamówienia pod przetarg. Wysokość jest raczej ok. 6 m a szerokość ok. 19 m ( po zmierzeniu boków konstrukcji ekranowej, gdzie wysokość jest trzykrotnie mniejsza od długości ). Obtułowicz raczej nie popełniał błędów szkolnych i nie projektował innej podstawy, pod inne potem ekrany w swoich projektach i zamówieniach pod przetargi. Widać z wielką szkodą dla estetyki, że raczej nie pomyślano o przykryciu pomocniczych boków podstawy pod telebimy, żadnymi elementami, typu zegary czy inne wyświetlacze lub choćby podświetlane reklamy np. z herbem klubu czy logo sponsora itp., jak np. na Realu - http://www.football-pictures.net/r-f...-jpeg-2147.htm - podobnie, jak nie pomyślano o jakiejś formie ozdobnej na całej konstrukcji pomocniczej do obsługi oświetlenia i nagłośnienia, wzdłuż trybuny wschodniej i narożników, być może z uwagi właśnie na to oświetlenie, co wydaje się wtedy w miarę logiczne w tym przypadku akurat, choć jak widzimy na Realu i z oświetleniem, też sobie poradzono, pięknie zabudowując konstrukcję pomocniczą i to wszystko, dziesiątki lat temu ? :-/ EDIT rav zrobiłem dokładnie to samo i wyszły mi identyczne, jak Tobie wymiary ( uprzednio popełniłem literówkę z przyzwyczajenia do formatów 16/9 a nie jak u nas wymiarów 19/6 ) :) Niedziałkowka z Majchrowskim - oddajcie Diodowe Bandy Reklamowe oraz wszystko to, co zabraliście stadionowi Wisły, bo to my teraz mamy czas po upływie terminu jego oddania, a nie Wy :-):):-D |
Jeśli wysokość wynosi ok. 6 m, to szerokość na pewno ok. 19.
Tak wynika z proporcji, sczytane ze zdjęcia. http://wislakrakow.com/forum/picture...5&pictureid=11 Zdjęcie wykonano z trybuny zachodniej, chyba z górnego piętra, zatem efekt zawężenia wysokości jest bardzo znikomy. Zakładając, że 130px = 6,5 metra (objąłem górną część kratownicy, którą nie wiem czy należy mierzyć) 130 px = 6,5 metra 380 px = x x = (6,5 * 380 ) / 130 = 19 metrów |
@ Arapaho
Już kiedyś o tym pisałem ale powtórzę. Cała konstrukcja nie ma wymiarów 16/9m. 16/9 to proporcje środkowej części (tej gęsto "użebrowanej"). Standardowo telebimy produkuje się w proporcjach 4:3 lub właśnie 16:9. U nas będzie ten drugi wariant ze względu na to, że taki sam format mają transmisje telewizyjne; dzięki temu unika się rozciągniecia lub ucięcia obrazu. Telebim składa się z kilkudziesięciu mniejszych ekranów mocowanych oddzielnie, a więc można go zainstalować tylko na tej środkowej części. To po bokach to tylko pomosty techniczne, które mam nadzieję zostaną czymkolwiek zasłonięte. |
wydaje sie ze boki beda pokryte jakas reklama lub logo Wisły, ale z drugiej strony zalezy tez od wyniku przetargu, mzoe trafi jakas firma ktora zaoferuje wiekszy telebim za nizsza cene
|
Cytat:
|
Cytat:
|
Cytat:
|
Cytat:
Chyba, że zakupiono te Bandy Reklamowe bez przetargu i nikogo o tym nie powiadomiono ?? Ps. Ciekawe jak popstąpiono z Diodowymi Bandami Reklamowymi na Pasach ?? |
^^
zobacz, czy stoją w ciągu tygodnia, czy tylko w trakcie meczu - jak stoją w ciągu tygodnia, to znaczy tyle, że mają je na własność. Te bandy nie bez powodu u nas sprzątają po meczu, każda godzina ich wypożyczenia kosztuje. |
Przeciez za trybuną G na kazdym meczu stoją 2 - 3 busy z firmy wynajmującej takie bandy. Jest na nich m.in. zdjecie z naszego meczu z Barceloną 2 lata temu, wiec jak widac klub wspolpracuje z nimi juz dłuzszy czas, i napewno te bandy nie są jego własnoscią.
|
| Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 06:18. |
Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl