![]() |
Cytat:
Oczywiście, każdy wierzyciel w takiej sytuacji zadaje sobie pytanie czy lepiej poczekać rok czy dwa w nadziei, że kasa wreszcie spłynie czy uruchamiać upadłość, w której średnio w Polsce dostaje się zaspokojenie na poziomie ok. 3% po upływie 3 lat, o ile w ogóle w naszej sytuacji miałoby to miejsce, bo - póki co - majątku do spieniężenia to my żadnego nie mamy (jedyny wartościowy punkt naszych aktywów to prawa do zawodników, których nie za bardzo da się sprzedać w jakiejś licytacji, a i pewnie przy upadłości automatycznie stracilibyśmy licencję i zawodnicy odeszliby za darmo) nawet chyba na pokrycie kosztów postępowania. Dlatego w Polsce zdecydowana większość wierzycieli siedzi cicho i czeka aż się poprawi, podobnie jak zarząd, który - mając z tyłu głowy świadomość, że w razie upadłości będzie odpowiadał za niezłożenie wniosku na czas - też ciągnie to wszystko licząc na to, że już w następnym roku wszystko pójdzie ku lepszemu. Ale zawsze w takiej sytuacji można przegiąć, może być jakiś wierzyciel, który już pogodził się z tym, że kasy nie odzyska albo jest tak wkurzony, że jest w stanie tę kasę poświęcić. Przy 400 podmiotach ciężko liczyć na to, że każdy będzie kibicem Wisły, który będzie czekał w nieskończoność, patrząc jak nie ma dla niego pieniędzy (bo jego faktura nie jest zobowiązaniem licencyjnym), ale znajdują się miliony na to, żeby w miarę na bieżąco płacić przepłacanym piłkarzom czy miastu. No więc wystarczy, że taki jeden wniosek wskoczy, to formalnie klub spełnia wszystkie przesłanki niewypłacalności od wielu lat. Majątek mamy mniejszy niż długi (nawet licząc tylko te zewnętrzne), sam Jaro jeszcze parę miesięcy temu szacował różnicę na kilkanaście milionów złotych na minusie. Wierzycieli nie spłacamy na bieżąco, a zaległości w stosunku do wielu (nielicencyjnych) przekraczają 3 miesiące. Działalność operacyjna jest nierentowna i bez awansu dalej taka będzie. W takiej sytuacji ogłoszenie upadłości przez sąd jest już formalnością, a ewentualne oddalenie wniosku byłoby rozpatrywane w kategoriach cudu. |
Jaro ma ten plus, że Wisła to marka więc wierzyciele też inaczej zapewne patrzą na takie podmioty, bo wiedzą, że z racji historii klubu wszyscy chcą aby ten klub nie zbankrutował, nie startował od niższych lig itd więc jest to takie zapewnienie, że na tyle na ile Wisła da radę to będzie się starała dług oddać, a nie tego uniknąc.
Ale podejrzewam, że też może być tak, że ktoś się wkurzy, powie Jarkowi i sobie, że ok, oddawaj kasę do np końca 2024 roku albo kończę temat z wami. A jesteśmy w o tyle niekomfortowej sytuacji, że teraz gdy długi się powiększają to może nawet nie wystarczyć kasy na takie szybkie zaspokojenie wierzyciela x czy y. Także funkcjonujemy dzięki łasce wierzycieli i pracy, którą wykonuje Jarek. Niestety ta praca doprowadziła też do spadku, braku awansu i powiększania długu. I oczywiście rozumiem w jakimś stopniu to bajdurzenie Królewskiego o AI itd bo na pewno jest to też gra wyliczona na to, że kupi sobie czas, pokazuje m.in. wierzycielom, że ma pomysł, że Wisła jest atrakcyjna na rynku dla sponsorów czy kupców, że Wisła ruszy, odbije się, zacznie zarabiać. Dla mnie problem w tym, że działania Królewskiego to gadanie, a tam gdzie trzeba skuteczności, wyników, to tego nie ma. A co najważniejsze, zamiast teraz kombinować, dalej żyć na łasce wierzycieli, to trzeba było ten klub sprzedać MADA, skoro mieli pomysł i kasę, skoro jak sam mówił byli wiarygodnym podmiotem, a nie pieprzyć, ze intuicja mu mówi, ze lepiej tego nie robić. Chłop działa jak politycy. Rozwiązuje i walczy z problemami, które sam wymyśla. Nawet opcja z Rude nie była by taka zła, gdyby np mieli go na oku już w lecie tamtego roku, już z nim rozmawiali, już mu przedstawiali plany, że np jak w 10 kolejce nie będzie tyle i tyle pkt to oni go widza w roli trenera. I wtedy to by jeszcze jakieś ręce i nogi miało, bo chłop by nie miał takiej straty do liderów, miałby czas aby się wdrożyć już w tamtym roku, a nawet jakby ta strata urosła, to chociaż by znał zespół i już by gonił to co sam stracił ale by miał jakąś odpowiedź jak to zrobić. A teraz sobie wchodzi sam jako zagadka, ale on też w głowie ma jedną wielką zagadkę jak to będzie wyglądać. Także tak właśnie Jaro działa. Przeciągał Sobola na siłę, mimo, ze Sobol sam pomysłów nie miał, oprócz powtarzania po Jarku jaki on jest spec i jak statystyki przemawiają za tym, ze Wisła gra dobrze, a później musi zatrudniać "strażaka", na ostatnią chwilę, wpieprzając go w bagno. I do hejterów moich. Dokładnie to samo co z Sobolem może nas czekać z Rude :D Tak Jaro załatwił :D Cięzko oczekiwać, że w tych 15 meczach wyniki będa tragiczne, bo to I liga, bo nawet jak pkt nie natrzepiemy dużo to pewnie statystyki ogólnie będą fajne - bo to I liga. Jak nie awansujemy to zapewne przez baraże, bo cięzko sobie wyobrazić żebyśmy w tak zjebanej lidze wylądowali poza 6 miejscem. No i co dalej? No dajmy szansę chłopu = kropka w kropkę historia jak z Sobolem może być :D A nowy sezon znowu jak ruszy to też czasu by trzeba dać bo przecież po 5 meczach go nie wywalą gdyby było źle. Czyli znowu, czekamy do połowy sezonu i co dalej? Jak znowu by było mało pkt to zwalniać czy zostawić? A jak zwalniać to co, znowu strażak na ostatnią chwilę :D - dziękujcie Królewskiemu za to, ze w takiej sytuacji jest Wisła, bo to na prawdę trzeba się w .... postarać aby taki cyrk zrobić. Cyrk Zalewski by się nie powstydził hehe |
Też uważam,że tym pieprzeniem o AI Królewski kupił sobie trochę czasu ale według mnie nie więcej niż pół roku.Albo będzie awans i nadzieja na jakieś konkretniejsze przychody albo sajonara.
No chyba że mimo braku awansu pojawi się ktoś z grubszym portfelem,wtedy znowu wierzyciele przez jakiś czas będą żyć nadzieją,że może to jakoś ruszy z miejsca i odzyskają chociaż cześć kasy. |
W realiach światowych ten portfel nie musi być wcale aż taki gruby. Może uda się pozbyć najdroższych nic nie dających piłkarzyków i w przyszłym sezonie zagrać o awans od pierwszego meczu, a nie od połowy sezonu. Jednak żeby to było możliwe to stosunek wartość zawodnika/czas treningu w Wiśle musi być krzywą rosnącą, a nie malejącą jak dotychczas. To samo dotyczy funkcjonowania klubu po awansie. Jeżeli tenujący u nas piłkarze nie będą coraz lepsi to nigdy nie będziemy zdrowo funkcjonującym klubem.
|
Jasne Drozd to nawet logiczne.Tylko ilekroć ktoś podnosi argument że inne kluby funkcjonują za 30-40% tego co ma Wisła i skutecznie walczą o awans tyle razy słyszymy że u nas taniej się nie da.
|
Kto niby tak twierdzi? Wiadomo, że u nas są koszty których gdzie indziej nie ma. Jednak biorąc pod uwagę koszt pierwszej drużyny to spokojnie można go urealnić. Od czasów Cupiała menago przychodząc z ofertą do Wisły na wejściu krzyczał 30% więcej niż gdzie indziej. Cupiała już dawno nie ma, ale to przyzwyczajenie zostało. Najgorsze, że po stronie decyzyjnych w klubie również. Kto zapłacił tyle za Fazlagica czy Coleya? Kto płacił tyle Fernandezowi? A efektów na boisku nie widać. Trzeba skończyć z mitem, że dużo płacimy na dzień dobry. Przyciągać musimy nie kasą, a możliwością szybkiego rozwoju, dzięki nowoczesnym metodom treningu i kompetentnej kadrze trenerskiej. Żeby młodzi nie czekali tylko na okazję żeby się wyrwać, bo u nas tylko marnują czas.
|
Twierdzi tak w sumie mało znacząca osoba,nazywa się Królewicz czy jakoś tak...
|
|
"30.03.2023 Jagiellonia miała 2 pkt przewagi nad strefą spadkową i była kilka dni przed zwolnieniem M. Stolarczyka.
Rok później rozbija przeciwnika 6:0, strzela 62 bramkę w sezonie, jest liderem ESA i półfinalistą Pucharu Polski." |
Historia jakich . wiele. Choćby Fornalik z Piastem ledwo uratował się przed spadkiem rok przed zdobyciem mistrzostwa.
|
Cytat:
|
Odnalazła się nasza wielka nadzieja
http://www.90minut.pl/news/331/news3...-Islandii.html |
Cytat:
|
Cytat:
|
Cytat:
|
https://przegladsportowy.onet.pl/pil...-legii/ehl0jln
W skrócie: Feio ma być nowym trenerem ległej. Dotrwa do końca sezonu? :D |
https://www.goal.pl/1-liga/radoslaw-...edium=facebook
W skrócie: Sobolewski obejmie pewnie Odrę Opole. Czy będziemy mieli okazję zobaczyć na żywo pojedynek pomiędzy Sobolewskim a Rude? (zakładam, że nadal gramy w I lidze) |
Gratulacje dla Jesusa Imaza z okazji zdobycia Mistrzostwa Polski.
|
Cytat:
|
A Pasieczny właśnie spuścił (pośrednio) kolejna drużynę do 1 ligi. Zacny dyrektor.
|
Pasieczny pasiecznym ale ptaszki ćwierkają że w następnym sezonie w....... od Odry się szykuje
|
Cytat:
|
Cytat:
|
Mecz Warty z Wisłą to będzie prawdziwy papierek lakmusowy
|
Cytat:
Tak czy siak bedzie miło poogladac konfy Odry :) |
Cytat:
A jego konferencje będzie żal oglądać. Sorry, nie mogłem sobie odmówić |
Jak to Jaga zatrudniła nonejma z Polski i po roku jest Mistrzem Polski.
Markusik, jak to możliwe? |
Cytat:
|
Cytat:
:alleluja: |
Ach tak, brak sukcesu Wisły, woda na młyn każdego mitomana.
|
Trela w artykule dochodzi do całkiem odwrotnych wniosków, ale trzeba byłoby go przeczytać!
Ale co tam, przeanalizowane, pora na csa. |
Cytat:
Jak kogoś kręci taki bełkot i ogólniki to spoko, tekst mu się bardzo spodoba. To że Królewski ma moim zdaniem głupie pomysły nie oznacza że każda krytyka jest dobra i sensowna. |
Dobry albo zły, jest to głos w dyskusji. Ale na pewno nie ma w nim wiślackiej mitomanii, co zarzuciłeś mu najpierw.
|
Sobol przepchnął KKS do finału baraży o I ligę choć to Polonia była lepsza
|
Cytat:
Alomerović - Dieguez, Stojinovic, Haliti - Sacek, Romanczuk, Nene, Hansen, Naranjo - Imaz - Pululu. Do tego w odwodzie: Caliskaner, Nguiamba Tylu obcokrajowców, tak mało Polaków! W tym kilku jak ich określasz "sutenerów" czy "alfonsów" z Hiszpanii i jej niższych lig. Koaliczku jak to możliwe?:evil::-D Dlaczego Cię nie posłuchali i nie postawili na tańszych Polaków? Czyżby wiedzieli lepiej, co się dziś bardziej opłaca niż Ty? No jak to możliwe?:rotfl: |
Cytat:
w ostatnim meczu grali Skrzypczak, Wdowik, Marczuk a z ławki weszli Kubicki, Lewicki, Kupisz 3 w podstawie i 3 z ławki to nieco inaczej wygląda niż okrągłe zero szorujesz po dnie coby tylko udowodnić swoje racje |
Cytat:
Zresztą nawet jakby wziąć ten skład z meczu z Wartą w podstawowej 11 jest znacznie więcej obcokrajowców niż polskich zawodników, to oni odegrali kluczową rolę w odniesieniu tego sukcesu i jak widać na ich zatrudnieniu oraz w grze Jagiellonia doskonale wyszła. Podobnie jak w poprzednim sezonie Raków. |
Cytat:
manipulujesz faktami udając greka ps. w Jadze był jeszcze przecież w podstawie Miłosz Matysik, grał też Paweł Olszewski też można "stworzyć" skład z samych Polaków i rżnąć Markusa tzn. Greka |
Cytat:
|
Już to pisałem ale się powtórzę:
Sobol to zawodnik idealny na ligę w której się znalazł ja mam wielkie wątpliwości czy on sobie dałby radę w I lidze widząc go kilkanaście razy w II lidze o ile w ogóle KKS awansuje :P |
| Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 11:35. |
Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl