Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Wisła Kraków - piłka nożna (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=5)
-   -   Budowa stadionu, nowej hali i bazy treningowej (komentarze) (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=94)

zim zum 29.09.2010 12:53

tu nie chodzi o bycie fanatycznym czy nie tylko niektórzy po prostu wolą stać podczas meczu. jak się X lat stało, to taki nawyk zostaje.

midu 29.09.2010 12:55

a inni wolą siedziec jak siedziało się na dawnej IX czy XI , a później na A czy B, taki nawyk

gooro33 29.09.2010 14:56

Nasi nareszcie ruszyli z jakimis reklamami w radiu, Pasy juz w Rmfie od 2 tyg sie ostro reklamuja... A i plakaty na Slask sa czerwone i calkiem inaczej wyrozniaja sie na tle innych, na pewno na plus w stosunku do ostatniej szarosci..

SZYMEK_TSW 29.09.2010 15:00

Cytat:

Pierwotnie napisane przez gooro33 (Post 988339)
Nasi nareszcie ruszyli z jakimis reklamami w radiu, Pasy juz w Rmfie od 2 tyg sie ostro reklamuja... A i plakaty na Slask sa czerwone i calkiem inaczej wyrozniaja sie na tle innych, na pewno na plus w stosunku do ostatniej szarosci..

Dziś w Przeglądzie plakat na całej stronie

mgła 29.09.2010 17:37

Wydaje mi sie że nikt o tym jeszcze nie pisał, jak tak to wybaczcie, przechodziałm dzis koło stadionu i zakładaja szyby na wschodniej w miejscach gdzie chyba jest winda i były braki na ostatnim pietrze,

PhantomRanger 29.09.2010 18:08

Czy kogoś powinno dziwić, że po raz kolejny Niedziałkowska i spółka z Majchrowskim na czele okazali się klamliwymi mały ludźmi łgający w oczy kibicom? Tą sprawą już dawno powinien zająć się NIK. Okaże się, że stadion w całości będzie, ale w czerwcu 2011, bo urzędasy znów czegoś we wnioskach niedopatrzą i znowu rozpiszą nowy przetarg.

olTSchool 29.09.2010 18:12

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Bartii (Post 988277)
Druga sprawa, wciaz podtrzymuja termin oddania trybuny zachodniej do konca pazdziernika...oj oj, do ostatniej chwili beda sie upierac... eh

"Kłamaliśmy rano, nocą i wieczorem"

pcpc 29.09.2010 19:59

wiecie co narzekacie od kilku miesiecy ruszcie dupe pod urzad i pokazcie swoje niezadowolenie. Bo zanim przyszed basał kibice umia tylko wyżalać sie na forum zrobic manifestacje jedną druga i zobaczycie ze stadion ruszy z kopyta

Wojtas 30.09.2010 01:03

Cytat:

Pierwotnie napisane przez krakus76 (Post 988290)
Każdego fanatycznego kibica poznaje się po tym że stoi i ma założone na piersi ręce :) Dzień próby nadchodzi i tak jak wcześniej pisałem będzie duże zdziwienie jak Ci "fanatyczni" będą mogli obserwować wokół siebie puste miejsca. Dziwnym trafem klub już nie podaje ile zostało sprzedanych biletów i karnetów. A dlaczego to łatwo się domyśleć. Ale co tam. Lepiej mieć 10 tys. fanatyków którym nie przyjdzie na myśl usiąść na znienawidzonym krzesełku (bo krzesełko to oznaka słabości, znak rozpoznawczy piknika) niż 18 tys. na trybunach.

..



Nie wiem do czego pijesz :)

klub w komunikatach podaje sektor G jako ten gdzie sie stoi i spiewa.
To jest z gory napisane zeby potem nie bylo zdziwienia.Ktos kto nie chce spiewac tam nie idzie i tyle

pozatym dzis podano ze sprzedano 13 tys bietow,i zostala garstka na G ,ktora zniknie w mik

wiec luzik :)

aNouc 30.09.2010 21:23

W głowię mi się kręci gdy spoglądam na mecz Lecha :lol: , chyba dobrze się stało że u nas jest taka odległość od murawy do trybun, dużo przyjemniej i większe rozeznanie

http://wislacanpack.pl/home/?akcja=news&id=2479 czyżby promyczek nadziei ? Byle tylko trzymać nadzór nad projektami i wybrać najlepsza koncepcję. Wyciągnąć wnioski z poprzedniej inwestycji

PiotrG 01.10.2010 01:40

Nie wiem czy zauważyliście, ale inwestor zmienił zabezpieczenie finansowe budowy zaplecza trybuny północnej.
W 2012r w budżecie będzie zabezpieczonych 12mln PLN, w 2013r ma być zabezpieczona reszta.
http://zikit.krakow.pl/sprawy-urzedo...prawy-27ix2010 (PDF - odpowiedź na pytanie)

WislaFan123 01.10.2010 09:54

To z czego wynika koszt budowy zaplecza 7mln? cala trybuna bedzie splacana do 2013?

PiotrG 01.10.2010 10:45

Na razie nie wiadomo ile będzie wynosił koszt budowy, dowiemy się po otwarciu ofert. Tak jak pisałem wcześniej, to jest zamówienie z przedłużonym terminem płatności - wykonawca musi skredytować budowę, wynagrodzenie otrzyma w 2012 i 2013r.

marcin19876 01.10.2010 13:34

1. w zadne obietnice ze strony wladz miasta wierzyc nie mozna, juz nie raz pokazali jakimi sa "profesjonalistami" i gdzie maja Kibiców Wisły.
2. nie podoba mi sie ze na nowym stadionie bede siatki, ogrodzenie na sektorze gosci,przy tak nowoczesnym stadionie i takim monitoringu takie ogrodzenie jest zbedne i bedzie zle wplywac na sam charakter stadionu.
3. gdzie sa odpowiedzi na kolejne interpelacje, dotyczące m. in. z tak ważna elewacja.
4. na kiedy jest szykowana decyzja na temat Operatora Stadionu.
5. czy jest planowane nadanie nazwy dla stadionu jak to jest na wszystkich stadionach zachodnich
6. czy planowane jest dodatkowe oswietlenie stadionu, celem polepszenia jego wizualiacji w nocy i pod czas stadionu.

WILDLIFE 01.10.2010 13:43

Cytat:

Pierwotnie napisane przez marcin19876 (Post 989414)
1. w zadne obietnice ze strony wladz miasta wierzyc nie mozna, juz nie raz pokazali jakimi sa "profesjonalistami" i gdzie maja Kibiców Wisły.
2. nie podoba mi sie ze na nowym stadionie bede siatki, ogrodzenie na sektorze gosci,przy tak nowoczesnym stadionie i takim monitoringu takie ogrodzenie jest zbedne i bedzie zle wplywac na sam charakter stadionu.
3. gdzie sa odpowiedzi na kolejne interpelacje, dotyczące m. in. z tak ważna elewacja.
4. na kiedy jest szykowana decyzja na temat Operatora Stadionu.
5. czy jest planowane nadanie nazwy dla stadionu jak to jest na wszystkich stadionach zachodnich
6. czy planowane jest dodatkowe oswietlenie stadionu, celem polepszenia jego wizualiacji w nocy i pod czas stadionu.

2. tutaj mogą decydować przepisy w polskim prawie a na zachodzie jest inaczej
4. Operatorem ponoć ma być Sportfive, wydaje mi się że Wisła będzie mogła mieć również prawa do tego obiektu na zasadzie użytkowania tego stadionu, a firma zajmie się logistyką i organizowaniem imprez na tym stadionie czy działalnością komercyjną. Jakieś tam biura Wisła będzie mogła użytkować, ale sam nie wiem jak to będzie wyglądało.
5. z tego co słyszałem to raczej stadion będzie miejski, nie będą organizować przetargu na nazwę stadionu np. Dialog Arena czy PGE Arena. Po prostu miasto nie zamierza nadawać imienia stadionowi jakiemuś sponsorowi.
6. wykluczone jest montowanie dodatkowych masztów na dachu stadionu, może zostanie zainstalowane dodatkowe oświetlenie stadionu od zewnętrznej strony żeby ładnie prezentował się

Donson 01.10.2010 14:09

Cytat:

Pierwotnie napisane przez WILDLIFE (Post 989426)
2. tutaj mogą decydować przepisy w polskim prawie a na zachodzie jest inaczej

Nie ma takich przepisówm które zmuszają do montowania siatek. Starozakonni nie mają i mieć nie będą.

aNouc 01.10.2010 14:11

Na Legii też nie ma (chodzi o sektor gości), poza jakimś przezroczystym płotkiem. Podczas meczu Legii z Lechem nic się nie działo więc tym bardziej z innymi dziać się nie będzie. Poza jakimiś pyskówkami z obu stron co jest normalne. Nowe stadiony wiążą się z dużym przypałem

Trybuna taka jak G( tyle że piętrowa)
http://www.legionisci.com/photos11j/11lech1_f53.jpg

U nas pewnie wy.......ą bufor na pół sektora, 10 płotów i 100 antyterrorystów

TWSD 01.10.2010 19:26

Panowie, bez napinki ale trochę chyba przesadzili z tym naszym stadionem. Moim zdaniem troche za duży. Frekwencja na dzisiejszym meczu mówi sama za siebie.

WILDLIFE 01.10.2010 20:04

Cytat:

Pierwotnie napisane przez TWSD (Post 989542)
Panowie, bez napinki ale trochę chyba przesadzili z tym naszym stadionem. Moim zdaniem troche za duży. Frekwencja na dzisiejszym meczu mówi sama za siebie.

człowieku, popatrz jaki żenujący futbol ma dzisiejsza ekstraklasa. Jakby wisła grała w pucharach, grałaby tak widowiskowo, ładnie i prowadziła w lidze to inaczej byśmy rozmawiali.

WiślakMyślenice 01.10.2010 21:02

Gra żenada. Jakbyśmy mieli taki stadion za Wisły w pucharze UEFA (dziś LE) lub liga za czasów Kosy, Zienia to byłaby frekwencja...

marcin19876 01.10.2010 21:09

NIestety musze sie zgodzic, stadion to bubel, gra Wisły jeszcze gorszy.... widoczne pozytywy? brak...

Enrico2000 01.10.2010 21:36

gra to jest kpina z nas wszystkich. zeby praktycznie podczas calego meczu nie umiec stworzyc setki. 2 polowa to juz wogole kpina i zenada. posmiewisko tych pieprzonych grajkow. co do stadionu w koncu wszedlem na e22 bez problemow ale ok 19.10. rzad wyzej awantura o miejsce, przyszli spoznialscy i prawie doszlo do bojki bo jakies palanty nie chcialy zejsc choc mieli bilet na inne miejsca. w przerwie na wejsciu na e22 jakis fajt 2 geniuszy. a dookola 3 panie ze sluzb porzadkowych......... tak to wszystko wali amatorka ze szok. a z polska kultura to poprostu tragedia. zero szacunku do siebie nawzajem.

Damian1241 01.10.2010 21:45

Cytat:

Pierwotnie napisane przez aNouc (Post 989436)
Na Legii też nie ma (chodzi o sektor gości), poza jakimś przezroczystym płotkiem. Podczas meczu Legii z Lechem nic się nie działo więc tym bardziej z innymi dziać się nie będzie. Poza jakimiś pyskówkami z obu stron co jest normalne. Nowe stadiony wiążą się z dużym przypałem

Trybuna taka jak G( tyle że piętrowa)
http://www.legionisci.com/photos11j/11lech1_f53.jpg

U nas pewnie wy.......ą bufor na pół sektora, 10 płotów i 100 antyterrorystów

a wyobrazasz sobie kibiców Wisly siedzacych tak blisko legi albo cracovi?

Norek28 01.10.2010 22:07

Na Legii sobie wyobrażam, myślę, że nie doszło by do ekscesów po za drobnymi wyzwiskami. Nie ucierpiałby nikt, jak po tym meczu Legia-Lech że nikt nie ucierpiał ;) Natomiast na cracovię to ja proponuje zrobić im odrębną klatkę z obwieszonymi gwiazdami dawida, jednak myślę, że i to rozwalą...

Na cracovię bufor się przyda, na inne? Czy to ma sens? Legia pokazuje, że wcale nie..

aNouc 01.10.2010 22:09

Damian1241 jaja sobie robisz? a kto sobie wyobrażał taką sytuację na Legii, która grała z Lechem? przecież to jak Wisła vs Cracovia czy Lechia vs Arka, jak tam się dało to u nas też to zda egzamin, wszyscy po spojrzeniu na powyższe zdjęcie przecierali oczy

dj_ibutti 01.10.2010 22:16

Nie do końca się udało. Lech prawie to rozwalił, ale sobie odpuścił. Leciały butelki itp. z obu stron...

legion18 01.10.2010 22:16

Właśnie, że się nie da. W obie strony latały napoje i parówki;) Lecha mocno przygazowali. Poza tym masa napinaczy, którzy stojąc po drugiej stronie płotu zgrywa cwaniaków. Myślę, że już jutro na Legia-Lechia zrobią jakiś mniejszy lub większy bufor.

Mario26 02.10.2010 13:49

Co do latających napojów i parówek. to wystarczy siatka aż do dachu. Poza tym u nas obok kibiców gości będą siedzieć tzw. "pikniki" których interesuje głównie oglądanie meczu, a nie pyskówka z kibicami gości.
A co do frekwencji na wczorajszym meczu to była ona taka sobie z kilku powodów. 1. mecz w piątek, 2. słaby przeciwnik, 3. brak dostępności biletów przez internet (ja na przykład nie mam możliwości jechać do Krakowa po bilet) 4. bardzo słaba gra.

WislaFan123 02.10.2010 13:59

Dokladnie, wystarczy ze 2 ostatnie sektory (G1,G2?) beda osloniete siatka do smaej gory, 1,2 badz 2 rzedy siedzen z kazdej strony usuniete, i z kazdej strony ochrona co 3-4 rzedy i bedzie mogl stadion jakos wygladac...

Bartii 02.10.2010 14:00

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Mario26 (Post 990152)
Co do latających napojów i parówek. to wystarczy siatka aż do dachu. Poza tym u nas obok kibiców gości będą siedzieć tzw. "pikniki" których interesuje głównie oglądanie meczu, a nie pyskówka z kibicami gości.
A co do frekwencji na wczorajszym meczu to była ona taka sobie z kilku powodów. 1. mecz w piątek, 2. słaby przeciwnik, 3. brak dostępności biletów przez internet (ja na przykład nie mam możliwości jechać do Krakowa po bilet) 4. bardzo słaba gra.

5. No i pogoda

it 02.10.2010 15:41

...i jeszcze brak darmowego piwa i poduszek na krzesełkach.
Tłumaczenia bez sensu. Zawsze będzie komuś coś przeszkadzać.
Majchrowski na zadawane wczoraj przez trybuny pytanie, mógłby śmiało odpowiedzieć: "Przecież macie - i jak widać starczy".

ewcia 04.10.2010 11:01

Bufor na Legii już jest i to dosyć spory. Kilka osób odpowiedzialnych za budowę naszego stadionu mogła by odwiedzić stadion w Warszawie żeby zobaczyć jak się buduje obiekt sportowy.

Martines 04.10.2010 11:25

Witam. Jeśli dobrze widzę, na trybunie zachodniej zaczynają właśnie montować barierki.

4fan_player 04.10.2010 11:25

Cytat:

Pierwotnie napisane przez ewcia (Post 991024)
Bufor na Legii już jest i to dosyć spory. Kilka osób odpowiedzialnych za budowę naszego stadionu mogła by odwiedzić stadion w Warszawie żeby zobaczyć jak się buduje obiekt sportowy.

Stadion fajny. Widok z sektora gości dobry. Akustyka też dobra ogólnie stadion Legii prezentuje się fajnie. Ale osobiście oglądając zdjęcia liczyłem, że na żywo stadion zrobi na mnie lepsze wrażenie a tak nie było. Problem jest z wieszaniem flag, nie ma do czego ich przywiązać i trzeba używać taśmy :)

Dean 04.10.2010 11:31

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Damian1241 (Post 989719)
a wyobrazasz sobie kibiców Wisly siedzacych tak blisko legi albo cracovi?

dziwne, że wtedy tak zrobili, a na meczu Legia-Lechia zdecydowanie zrobili odstęp między kibicami gospodarzy i gości.;)

Lechia Gdańsk :D !

Marceli_szpak 04.10.2010 11:44

Co się tam dziś wyprawia?
http://img408.imageshack.us/img408/2236/57025232.jpg

zOOn 04.10.2010 12:13

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Marceli_szpak (Post 991043)

Nic takiego. Zdjecie jest mocno przeswietlone, co przy ostrym sloncu i kontrastach daje taki efekt.

lordes 04.10.2010 12:28

szkoda że nie ma kamer we środku trybun tak aby można było na bieżąco kontrolować postępy w pracach

aNouc 05.10.2010 10:06

Z tego co widzę na kamerce to chyba montują ,,ramy'' pod krzesełka, ewentualnie same barierki, trudno zweryfikować poprzez kam

crazykaro 05.10.2010 11:58

Cytat:

Pierwotnie napisane przez aNouc (Post 991299)
Z tego co widzę na kamerce to chyba montują ,,ramy'' pod krzesełka, ewentualnie same barierki, trudno zweryfikować poprzez kam

To są stelaże pod krzesełka. Dodatkowo przed trybuną G szykują kolejny parking


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 23:52.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl