Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Wisła Kraków - piłka nożna (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=5)
-   -   Budowa stadionu, nowej hali i bazy treningowej (komentarze) (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=94)

WELCOMETOHELL 28.09.2010 19:57

Gwiaździsty, piszesz takie głupoty w swoich postach, że proszę Cię skończ bo nie da się tego czytać...

Joshua TS 28.09.2010 20:47

Gwiaździsty proszę Cię zamilcz już, bo pieprzysz już tak, że czytać się nie da! Nie dość, że dzisiaj oficjalnie polecieli z nami w ch*** to jeszcze wku***asz ludzi swoimi postami. Błagam Cię, ucisz się człowieku, który jako jedyny "odbiera rzeczywistość" na tym forum

RAFi89 28.09.2010 22:11

Problem jest raczej taki że Cupiał w jakąś dyskusję z miastem od początku nie chciał się wdawać. Pewnie trochę naiwnie ale postanowił że klub w te sprawy nie będzie się wtrącał a miasto spokojnie budowę dokończy. Zrezygnowaliśmy nawet z jakiejkolwiek gry na własnym stadionie byle tylko budowę zakończono.
A że końca budowy nie było widać to już nowy prezes jakieś rozmowy musiał zacząć prowadzić. Niestety ale klub ponosił straty w związku z grą na wyjazdach. Pewnie gdyby było gdzie i w dobrych warunkach rozgrywać mecze to moglibyśmy zająć ostre stanowisko, kończycie stadion albo niech sobie stoi pusty. A tak niestety dobre i dwie trybuny.

Matejas_ 28.09.2010 22:14

Gwiaździsty... dla Ciebie najlepiej by było aby Majchrowski postawił Ci stadion, Basałaj dał wejściówkę za darmo i wtedy będzie elegancko? Prawda? Może jeszcze niech każdy z kibiców dostanie szansę występu podczas meczu ligowego skoro też i piłkarze dają dupy według niektórych? Za kogo by Cie można wstawić? Za staruchów Clebera lub Żurawskiego czy za szmaciarza Pawełka, a może za niesfornego Cikosza?

Pewnie... jeszcze zróbcie kampanię prezydencką na stadionie... będziemy śpiewać antyMajchrowskie piosenki, a w przerwie puścimy płytę z Energy 2000 lub Manieczek, albo Firmę... ale to jeszcze zrobimy ankietę, który gatunek wygra :)

Drużyna gra do dupy? Jeździjcie po Polsce i poszukajcie talentów pokroju Błaszczykowskiego, Lewandowskiego... przywieźcie do klubu i puśćcie ich na trening Młodej Wisły... może Kulawik namówi Basałaja że się nadają!

Stadion się kur__a nie podoba? Zrobilibyście to za połowę pieniędzy? Zróbcie coś pożyteczniejszego! Namówcie kogoś kto ma kase by został operatorem stadionu, albo znajdźcie inwestora na parkingi podziemne wokół stadionu!

Dziwie się władzom miasta że porwały się na dwa stadiony, bo sytuacja wygląda teraz tak jakby tonący przywiązał sobie do szyji worek z cementem! Wydana kasa na inwestycje... tylko kto to teraz utrzyma? Z autostradą jest łatwiej... bo odda się w prywatne ręce, inwestor postawi bramki i pieniądz pewny! A z takiego stadionu czy parkingu? Może na zachodzie da się zarobić... ale nie w tym popierd__lonym kraju!

Teraz mi już w sumie wisi kiedy skończą... grudzień czy luty. Teraz to nie ma znaczenia. Mam nadzieje jednak, że na przyszłą rundę stadion zapełni się po brzegi!
Najważniejsze to teraz powalczyć o elewację całego obiektu, zakrycie elementów instalacji wentylacyjnej na trybunach północnej i południowej oraz o estetyczniejsze oznaczenia!! To powino być teraz priorytetem!!

zbymak 28.09.2010 22:16

http://www.gazetakrakowska.pl/sport/...towo,id,t.html

Greeg 28.09.2010 22:23

Zejdźcie z Gwiaździstego bo w wielu aspektach ma racje. Miasto robi nas czyli Wisłę w przysłowiowego ch*** po raz kolejny i nikt nie jest w stanie zareagować. Dziennikarzom nie zależy, kibice nie mają siły przebicia a zarząd siedzi cicho i liczy że cokolwiek ugra, bądź ma nadzieję na łaskawe rzucenie jakiegoś ochłapu.

A co do Basałaja to ja chociażby zdecydowanie widzę różnicę między nim a Wilczkiem, Hellerem czy Jurczyńskim. Póki co jest prezesem medialnym, lecz z jego opowieści mało wynika. Czas na ocenę jego polityki przyjdzie najwcześniej w zimie, ale póki co zamiast ostrej walki o obniżenie ceny najmu stadionu to ja widzę że szuka kasy wśród nas:

http://www.wisla.krakow.pl/pl/aktual...cuje_i_kupuje/

Rozumiem politykę budowania marki, ale litości ... Póki co czekam na obiecane boiska treningowe przy stadionie, elektroniczny system sprzedaży biletów. sektor rodzinny na stadionie wraz z promocjami dla ludzi, których klub chce tam ściągnąć, zaprezentowanie JAKIEGOKOLWIEK stanowiska w sprawie budowy stadionu, przedstawienie wizji zagospodarowania przestrzeni komercyjnych czy strategii mającej na celu związanie z Wisłą ludzi oglądających mecze okazyjnie a nie przedstawianie kibicowskich projektów jako okradających klub.

Temat o stadionie, ale niestety on jest tylko wierzchołkiem góry lodowej zbudowanej z zaniedbań. Czy to takie trudne poinformować kibiców, którzy żywo interesują się tym przedsięwzięciem co się dzieje ?


Edit:

Po wywiadzie Basałaja w Gazecie Krakowskiej zwariowałem.

Matejas_ 28.09.2010 22:38

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Greeg (Post 988106)
Zejdźcie z Gwiaździstego

Nawet na niego nie wszedłem :D

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Greeg (Post 988106)
Po wywiadzie Basałaja w Gazecie Krakowskiej zwariowałem.

A co Cię tak zdziwiło? To w jaki sposób Basałaj chce zapełnić stadion? A niby jak chcesz niby zapełnić trybuny, skoro nawet najbardziej zapalonych nie stać było na wypełnienie "północnej" do ostatniego miejsca? :lol:

gigant 28.09.2010 22:42

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Matejas_ (Post 988100)
Gwiaździsty... dla Ciebie najlepiej by było aby Majchrowski postawił Ci stadion, Basałaj dał wejściówkę za darmo i wtedy będzie elegancko? Prawda? Może jeszcze niech każdy z kibiców dostanie szansę występu podczas meczu ligowego skoro też i piłkarze dają dupy według niektórych? Za kogo by Cie można wstawić? Za staruchów Clebera lub Żurawskiego czy za szmaciarza Pawełka, a może za niesfornego Cikosza?

Pewnie... jeszcze zróbcie kampanię prezydencką na stadionie... będziemy śpiewać antyMajchrowskie piosenki, a w przerwie puścimy płytę z Energy 2000 lub Manieczek, albo Firmę... ale to jeszcze zrobimy ankietę, który gatunek wygra :)

Drużyna gra do dupy? Jeździjcie po Polsce i poszukajcie talentów pokroju Błaszczykowskiego, Lewandowskiego... przywieźcie do klubu i puśćcie ich na trening Młodej Wisły... może Kulawik namówi Basałaja że się nadają!

Stadion się kur__a nie podoba? Zrobilibyście to za połowę pieniędzy? Zróbcie coś pożyteczniejszego! Namówcie kogoś kto ma kase by został operatorem stadionu, albo znajdźcie inwestora na parkingi podziemne wokół stadionu!

Dziwie się władzom miasta że porwały się na dwa stadiony, bo sytuacja wygląda teraz tak jakby tonący przywiązał sobie do szyji worek z cementem! Wydana kasa na inwestycje... tylko kto to teraz utrzyma? Z autostradą jest łatwiej... bo odda się w prywatne ręce, inwestor postawi bramki i pieniądz pewny! A z takiego stadionu czy parkingu? Może na zachodzie da się zarobić... ale nie w tym popierd__lonym kraju!

Teraz mi już w sumie wisi kiedy skończą... grudzień czy luty. Teraz to nie ma znaczenia. Mam nadzieje jednak, że na przyszłą rundę stadion zapełni się po brzegi!
Najważniejsze to teraz powalczyć o elewację całego obiektu, zakrycie elementów instalacji wentylacyjnej na trybunach północnej i południowej oraz o estetyczniejsze oznaczenia!! To powino być teraz priorytetem!!

Człowieku, wpisuj się albo w temacie politycznym, albo wyborczym bo Twoje uwielbienie Majchrowskiego aż bije po oczach. Tam możesz agitować.

Za "szmaciarza Pawełka" powinni Ci wdupcyć bana aż do wyborów, wtedy komuszek nie miałby z Ciebie pożytku aż do wyborów.

Skoro Wisła chciała stadion na 20 tyś, a Majchrowskiemu zamarzyły się ME i powiększono stadion, to te "nadtysiące" powinny być po cenie preferencyjnej.

Greeg 28.09.2010 22:50

Cytat:

A co Cię tak zdziwiło? To w jaki sposób Basałaj chce zapełnić stadion? A niby jak chcesz niby zapełnić trybuny, skoro nawet najbardziej zapalonych nie stać było na wypełnienie "północnej" do ostatniego miejsca? :lol:
To weź pod uwagę to, że duża liczna osób która aktywnie uczestniczyła w dopingu wcześniej na C a później na D z ciekawości potraktowała ten pierwszy mecz z Koroną jako okazję do obejrzenia stadionu i kupiła bilety na sektor E. Znam kilka takich osób, więc frekwencji na sektorze G nie można oceniać w ten sposób.

A zdziwiło mnie to co mówi Basałaj bo chwali się przyciągnięciem matek z dziećmi i dziadków z wnukami a przecież klub nie zrobił w tym kierunku nic i to nie jego zasługa, że wiele takich osób przyszło.

Basałaj chce żeby kibicom oglądało się mecze w komfortowych warunkach ? To niech zadziała i wpłynie na miasto w celu przyspieszenia prac na dawnej trybunie A/B. Chyba nie dziwi Cię to, że ludzie na nowym E przynajmniej na piętrze stali, skoro wielu z nich ma długą kadencję na dawnym C. Nawyków tak szybko się nie zmieni.

Basałaj chciałby mieć tutaj od razu Anglię i kibiców zajadających popcorn, klaszczących przy ładnej akcji przeciwnika, i pewnie w krawatach bo tacy są mniej awanturujący się. Dodatkowo na wyjazdy powinny jeździć osoby, które wcześniej przejdą kurs savoir vivre.

jasnyGwint 28.09.2010 23:05

Cytat:

Pierwotnie napisane przez gigant (Post 988114)
Skoro Wisła chciała stadion na 20 tyś, a Majchrowskiemu zamarzyły się ME i powiększono stadion, to te "nadtysiące" powinny być po cenie preferencyjnej.

tiaaaa, już widze ten płacz na forum jakby wszyscy mieli stadiony na 30-40 tys a Wisła na 20 :lol:

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Greeg (Post 988106)
to ja widzę że szuka kasy wśród nas:

http://www.wisla.krakow.pl/pl/aktual...cuje_i_kupuje/

Rozumiem politykę budowania marki, ale litości ... Póki co czekam na obiecane boiska treningowe przy .

nawet kilku złotycych wam szkoda ze by się "dołożyć" , a jak przychodzi okno transferowe to każdy pierwszy do wydawania nie swoich pieniędzy...

gigant 28.09.2010 23:10

Cytat:

Pierwotnie napisane przez jasnyGwint (Post 988128)
tiaaaa, już widze ten płacz na forum jakby wszyscy mieli stadiony na 30-40 tys a Wisła na 20 :lol:

Hehehehe, to ma być mocny argument w rękach Basałaja w walce o czynsz, a nie nasze odczucia.

jasnyGwint 28.09.2010 23:21

Cytat:

Pierwotnie napisane przez gigant (Post 988131)
Hehehehe, to ma być mocny argument w rękach Basałaja w walce o czynsz, a nie nasze odczucia.

trzeba uważac z takimi argumentami, bo stary cwaniak Majcher może stwierdzić "to grajcie sobie w takim razie na tych 20 tys" i zwinąć interes pod tytułem 'budowa stadionu' ;)

gigant 28.09.2010 23:24

Cytat:

Pierwotnie napisane przez jasnyGwint (Post 988135)
trzeba uważac z takimi argumentami, bo stary cwaniak Majcher może stwierdzić "to grajcie sobie w takim razie na tych 20 tys" i zwinąć interes pod tytułem 'budowa stadionu' ;)

To już nie wchodzi w grę, teraz idol jednego z forumowiczów stadion juz musi skonczyc, pytanie tylko kiedy?

jasnyGwint 28.09.2010 23:28

zima ma być ciężka, obstawiam wrzesień 2011 :-)

Belzebub 28.09.2010 23:29

To JEST mocny argument..
Skoro stadion mial być na 20-25 tysiecy(wg roznych projektów), mial kosztować 250mln (??), a koszty jego utrzymania pewnie bylyby dwa razy nizsze(teraz sie mowi o kwocie 8-10 mln), to niby dlaczego Wisla ma placic czynsz od stadionu przygotowanego na Euro, ktorego budowa pochlonela dwa razy wiecej pieniedzy, a utrzymanie tez bedzie 2 razy drozsze?
Przeciez Wisła i tak nic a nic nie zyskala by na EURO 2012..
A, gdy przyjdzie nam placic 5 mln czynszu, 10 mln utrzymania, to przy takich cenach jak sa teraz to 13 meczów przy komplecie pojdzie na samo utrzymanie i oplate czynszu tego "elitarnego" stadionu..

Pomijajac juz nawet wszystkie te niedociagniecia, nie mozemy dac sie wyjebac na podpisaniu umowy z miastem, bo moze sie z czasem okazac ze zamiast zwiekszenia budzetu zwiazanego z nowym stadionem, zanotujemy jego pomniejszenie..

Matejas_ 28.09.2010 23:31

Cytat:

Pierwotnie napisane przez gigant (Post 988114)
Człowieku, wpisuj się albo w temacie politycznym, albo wyborczym bo Twoje uwielbienie Majchrowskiego aż bije po oczach. Tam możesz agitować.

Uwielbienie? Raczej realnie patrze na świat i nie mam gorącej głowy jak Wy wszyscy :-p

Cytat:

Pierwotnie napisane przez gigant (Post 988114)
Za "szmaciarza Pawełka" powinni Ci wdupcyć bana aż do wyborów, wtedy komuszek nie miałby z Ciebie pożytku aż do wyborów.

Taaa i za "zasrany stadion" :lol: To są Wasze cytaty z komentarzy, ale Wy i tak wmówicie wszystkim, że Ci co piszą o stadionie Cracovii są kibicami Starozakonnych, że Majcher to mój szef albo rodzina! Prawda jest taka że gów__o wiedząc snujecie domysły, podejrzenia i pierdoły piszecie :-/

Cytat:

Pierwotnie napisane przez gigant (Post 988114)
Skoro Wisła chciała stadion na 20 tyś, a Majchrowskiemu zamarzyły się ME i powiększono stadion, to te "nadtysiące" powinny być po cenie preferencyjnej.

Akurat Jacek miał inne plany :-P

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Belzebub (Post 988138)
To JEST mocny argument..
Skoro stadion mial być na 20-25 tysiecy(wg roznych projektów), mial kosztować 250mln (??), a koszty jego utrzymania pewnie bylyby dwa razy nizsze(teraz sie mowi o kwocie 8-10 mln), to niby dlaczego Wisla ma placic czynsz od stadionu przygotowanego na Euro, ktorego budowa pochlonela dwa razy wiecej pieniedzy, a utrzymanie tez bedzie 2 razy drozsze?

A dlaczego dopiero teraz doszło do Waszych główek że to jest realny problem? Teraz to wszyscy napierd__lają jakie to będą koszty, a pierwszy projekt 20-tysięcznika został przez Was obrzucony gównem! Jak to taki klub jak Wisła i tylko 20 tysięcy? Potem było podjaranie że będzie 35 tysięcy krzesełek... a teraz co? I kto tu jest chorągiewką?
Stadion 20 tysięczny - jak wynika z projektu - zajmował niewiele większą powierzchnię i również przestrzeń pod trybunami nie odbiegała znacznie od tego co jest teraz... tak więc koszty utrzymania nie były by 2 razy mniejsze, a może stanowiły by 80% kosztów obecnych, którą to różnicę zrekompensować może spokojnie "nadmiar miejsc" jak to ktoś nazwał!

Greeg 29.09.2010 00:05

Cytat:

Pierwotnie napisane przez jasnyGwint (Post 988128)

nawet kilku złotycych wam szkoda ze by się "dołożyć" , a jak przychodzi okno transferowe to każdy pierwszy do wydawania nie swoich pieniędzy...

Swoje dokładam kupując regularnie karnety na Wisłę, jeżdżąc do Sosnowca czy na Suche Stawy. Jak klub zorganizuje mi możliwość wypicia w trakcie przerwy jakiegoś napoju czy zjedzenia kanapki to też go wspomogę.

A Ty za przeproszeniem nie gadaj mi głupot że ludziom szkoda grosza bo niektórzy wydają ostatnie pieniądze żeby się na stadion wybrać. Ten artykuł jest co najmniej niefortunny, jeśli klub chce osiągać zyski ze sprzedaży produktów ze swoim logo (co nota bene będzie ciężkie bo większość obstaje przy herbie TSu) to niech może zachęci do tego ludzi a nie wytyka kibicom, że stworzenie koszulki czy szala z Wisłą w nazwie odbiera im chleb.

Za niedługo pojawią się abonamenty na wywieszanie flag ?

MatMario 29.09.2010 00:34

Basałaj dużo mówi, mało robi.

Nie siejcie defetyzmu że 10 mln za obsługę stadionu wychodzi rocznie, bo kwoty były mniejsze i wszystko zamykało się chyba w ok 10 mln a nie 16 jak tutaj już rozkręcacie aferę.

Daja`n 29.09.2010 05:22

Już widzę to skamlanie jak by stadion miał tylko 20 tys. miejsc.A przed sezonem pod kasami odbywało by się "ksw" w hurtowej ilości.Tam nie odbył by się " dzień sądu" tylko "dzień zagłady"!

Gwiaździsty 29.09.2010 07:08

Zobaczymy niebawem skutki tej polityki Basałaja w cytowanym wyżej artykule w GK. Jak wypełni się stadion na najbliższych meczach, gdzie ojciec z synem zapłaci za bilety od 80-100 zł (razem), a po sektorze bedzie chodziła ochrona i każe im siadać bo za wysoko podnieśli się po golu. Zreszta widziałem już taką sytuację na ostatnim meczu.
Wogóle facet zajmuje się nie tymi rzeczami co potrzeba. Kolejny artykuł dotyczący kibicowania, znowu temat wulgaryzmów. Np. na meczu otwarcia Parchstadium hymnem była tradycyjna przyspiewka o..Wiśle. Czy ten ich miejscowy cadyk wygaduje po gazetach kto co i dlaczego śpiewał ? Nie. Bo to nie jest jego rewir. A u nas Basałaj chce mieć bezkształtną masę siedzącą grzecznie przy popcornie płacącą za bilety kupe kasy i kupującą gadżety klubowe. Do tego żeby jeszcze brzydko nie spiewali. Jakieś chore wyimaginowanie rzeczywistości. Niech lepiej zostanie dyrektorem teatru lub opery to nie bedzie musiał tam słuchać brzydkich słów.
Na takim podejściu niebawem sie przejedzie. Wystarczy popytać ludzi pracujących w handlu jak obecnie ciężko zdobyć pieniądz od klienta. Kryzys zrobił swoje i wkrótce się przekonamy jak wyglada to zapełnianie stadionu przy obecnych cenach biletów.

Coglin 29.09.2010 07:34

jak nigdy musze sie zgodzic z Gwiazdzistym.
miasto nas jebie jak sie da a klub i kibice klaszcza.

zim zum 29.09.2010 07:35

Skończy się na tym, ze za pół roku Basałaj będzie zachęcał do przyjścia na stadion stojących bywalców dawnego C.....sektorem, w którym nie trzeba siedzieć.

A co do wspomagania klubu przez zakup pamiątek. To najpierw niech oni pokażą, że potrafią z tych pieniędzy zrobić pożytek, a potem robią takie akcje.

Arapaho 29.09.2010 08:22

Ciekawie się w tym temacie robi...ciekawie. Nie spodziwałbym się że ktoś z nas -czyli wydymanych prezydenta JM i jego pomocnicę- kibiców ABG będzie pisał że protesty na meczach przeciwko ludziom którzy dzialają na naszą szkodę są złym pomysłem.A takich delikwentów jest kilku. Ktoś tam pisze że zamiast tego trzeba spowodować żeby dymisja Niedziałkowskiej miała miejsce.HAHa - niby jak? Prezydent tego miasta się ośmiesza i kompromituje, do tego pluje nam w twarz.Ale coż. Pozostali kibice czekają na ruch SKWK, SKWK chyba czeka na ruch Wisły SSA (Basałaja), Basałaj - na ruch Cupiała- ten ma to w D....albo czeka na media a media działaja wtedy kiedy mają nacisk opini publicznej a opinia publiczna czyli kibice czekają przecież na SKWK bo na stadionie protestów podobno nie można prowadzić.....Oto obraz stadionu , kibiców ABG i klubu.Zamknięty krąg.
Strategia Basałaja nie wchodzenia w konflikt otwarty (bo jakieś tam pogłoski o starciach w magistracie dochodziły) była do pewnego momentu słuszna.No ale ile można. Form nacisku jest wiele i to klub ma ich najwięcej.Nie korzysta z tego i naprawdę trudno wytłumaczyć czemu,poza tym że nie maja pomysłu na zapełnienie stadionu,pucharów nie ma więc korzystniej im grac na 2 trybunach , płacąc mniej a zyskując z biletów tyle samo

willow 29.09.2010 08:31

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Greeg (Post 988150)
Swoje dokładam kupując regularnie karnety na Wisłę, jeżdżąc do Sosnowca czy na Suche Stawy. Jak klub zorganizuje mi możliwość wypicia w trakcie przerwy jakiegoś napoju czy zjedzenia kanapki to też go wspomogę.

A Ty za przeproszeniem nie gadaj mi głupot że ludziom szkoda grosza bo niektórzy wydają ostatnie pieniądze żeby się na stadion wybrać. Ten artykuł jest co najmniej niefortunny, jeśli klub chce osiągać zyski ze sprzedaży produktów ze swoim logo (co nota bene będzie ciężkie bo większość obstaje przy herbie TSu) to niech może zachęci do tego ludzi a nie wytyka kibicom, że stworzenie koszulki czy szala z Wisłą w nazwie odbiera im chleb.

Za niedługo pojawią się abonamenty na wywieszanie flag ?

Ale przecież to nie o to chodzi, że ktoś sobie zrobi szal czy koszulkę Wisły, tylko o to, żeby nie zrobił takich koszulek np. 500 i nie wprowadził ich do obrotu!

Klub jest właścicielem określonego brandu i to chyba normalne, że chce na tym zarobić, prawda? Podobnie rzecz ma się z perfumami, ciuchami, zegarkami i tysiącami innych spraw. A to przecież nie oznacza, że w sprzedaży będą tylko oryginalne koszulki adidasa po kilkaset złotych. Będą też i tańsze, ale produkowane albo przez klub, ale przez osoby, które otrzymały licencję na to! I klub będzie miał z tego finansową korzyść.

Z jednej strony piszecie, że kochacie klub, zależy Wam na tym, żeby był bogaty, żeby była kasa na utrzymanie stadionu, transfery czy wiele innych rzeczy, ale jak to zaczyna dotykać Waszego portfela, to nagle się podnosi wielkie larum. Na całym świecie kibice walczą wręcz o to, żeby pamiątki klubowe przynosiły pieniądze do kasy klubu, bo wtedy ich ukochany klub się bogaci, ale nie w Polsce. O tu już nie, tu klub ma być bogaty, ale kibic sam od siebie najlepiej niech nic nie daje, bo jemu się ku...a należy. Bo on jest kibicem i jest święty.

I jak będzie do kupienia koszulka czy szalik klubowy, który będzie zrobiony gdzieś w piwnicy na osiedlu, ale będzie tańszy o 20 czy 30 zł od klubowego, to oczywiście kupisz ten tańszy, prawda? I w d...pie będziesz miał, że Twój ukochany klub ch..ja na tym zarobi. Ważne, że Ty zarobiłeś. Ale potem będziesz rozliczał Basałaja na internetowych forach, gdzie są pieniądze. A za zaoszczędzone pieniądze na podróbce pójdziesz zalać ryja. Ot, wzór kibica, nie ma co.

I najlepiej bilety i żarcie na stadionie za darmo, wyjazdy za darmo, wszystko za darmo, a w podzięce za to rozp...ole krzesełko albo urwę kran w łazience, albo pier...olne graffiti na elewacji. W końcu klub bogaty, to może naprawić.

Ciemnogród i zaścianek, tyle mam do powiedzenia w tym temacie.

zim zum 29.09.2010 08:54

Cytat:

Pierwotnie napisane przez willow (Post 988194)
I jak będzie do kupienia koszulka czy szalik klubowy, który będzie zrobiony gdzieś w piwnicy na osiedlu, ale będzie tańszy o 20 czy 30 zł od klubowego, to oczywiście kupisz ten tańszy, prawda? I w d...pie będziesz miał, że Twój ukochany klub ch..ja na tym zarobi. Ważne, że Ty zarobiłeś. Ale potem będziesz rozliczał Basałaja na internetowych forach, gdzie są pieniądze. A za zaoszczędzone pieniądze na podróbce pójdziesz zalać ryja. Ot, wzór kibica, nie ma co.

A nie wpadłeś na to, że te projekty są po prostu ciekawsze i niejednokrotnie lepsze ?

Coglin 29.09.2010 08:59

jako "ciemnogrod i zascianek" napisze, ze wole oryginalne produkty niz podroby.
ale oryginalne w sensownej cenie i wygladzie a nie z dupy wziete jak obecnie Adidas.
wystarczy zobaczyc ile osob kupilo oryginalne rzeczy Umbro - bo i wyglad i cena byly ok.
a Adidas? - smiech na sali.
inna sprawa, ze koszulki kibicowskie tez kupuje z tym, ze nie spotkalem sie zeby mialy logo SSA, tak ze watpie czy to aby Basalaj na tym tracil.
a juz teksty, ze ktos nie kupi szala i przez to nie bedzie transferow zjezdzaja "ciemnogrodem i zasciankiem"

willow 29.09.2010 08:59

Cytat:

Pierwotnie napisane przez zim zum (Post 988197)
A nie wpadłeś na to, że te projekty są po prostu ciekawsze i niejednokrotnie lepsze ?

Nic nie stoi na przeszkodzie ustalać wzór i projekty wspólnie z klubem. Dogadać się zawsze można. Ale wiesz tak samo jak ja, że tu chodzi o te kilkanaście złoty więcej. A zważywszy na fakt, że szala czy koszulki nie kupujesz raz w miesiącu, to kwoty w skali roku są na prawdę śmieszne. Ale ważne, żeby doje...ać klubowi, który się tak bardzo kocha. Na pokaz.

Cytat:

a juz teksty, ze ktos nie kupi szala i przez to nie bedzie transferow zjezdzaja "ciemnogrodem i zasciankiem"
Na inną interpretację nie było Cię stać?

pan_premier 29.09.2010 09:07

Cytat:

Pierwotnie napisane przez zim zum (Post 988197)
A nie wpadłeś na to, że te projekty są po prostu ciekawsze i niejednokrotnie lepsze ?

i zawierają herb a nie logo?

Basałaj zamiast straszyć tym, że nie będzie można stać, niech zajmie się faktycznymi problemami stadionu.
Zresztą na ostatnim meczu wiele osób w tym ja, znalazło się na wielu miejscach przypadkowo(mało biletów, ciekawość itp)

zim zum 29.09.2010 09:09

Cytat:

Pierwotnie napisane przez willow (Post 988200)
Nic nie stoi na przeszkodzie ustalać wzór i projekty wspólnie z klubem. Dogadać się zawsze można. Ale wiesz tak samo jak ja, że tu chodzi o te kilkanaście złoty więcej. A zważywszy na fakt, że szala czy koszulki nie kupujesz raz w miesiącu, to kwoty w skali są na prawdę śmieszne. Ale ważne, żeby doje...ać klubowi, który się tak bardzo kocha. Na pokaz.



Na inną interpretację nie było Cię stać?

Czyli kibice mają przyjść do klubu i sami proponować projekty ? :lol: Niesamowita historia. Wejdź sobie na stronę internetową sklepu i zobacz jaką żałością wieje. Kilkuletnie wzory szalików, wielka promocja na kartki pocztowe z sezonu 2008/2009, które każdy normalny sprzedawca dawałby jako gratis do innych zakupionych gadżetów. Oni mają gdzieś, ale ludzie mają sami przychodzić i proponować swoje pomysły, za które będa płacili.

Sytuacja jaka panuje aktualnie w klubie jest lekko dziwna. Prezes klubu sportowego chce skusić ludzi do przyjścia na mecz tym, że będzie komfortowo, a nie tym że będzie w miarę przyzwoita gra. To tak jakby ktoś zachęcał turystów do przyjścia do pustego muzeum, bo są ładnie pomalowane ściany. Polityka transferowa to jeszcze większy śmietnik niż dawniej. Wydawało się, że zrobiono porządek i pozbyto się całej masy kiepskich piłkarzy. Niestety w 3 miesiące sciągnięto całą zgraję nowych piłkarzy (kto wie czy nie jeszcze gorszych). A zamiast tego wystarczyłoby w każdym okienku transferowym ściągnąć 1,2 bardzo dobrych zawodników i spokojnie budować druzynę. Z tym co zostało po lecie nie byłoby wiele gorzej niż teraz. Tak to za chwile się pojawi problem co tu zrobić z niektórymi wzmocnieniami z lata.

Greeg 29.09.2010 09:34

Cytat:

Pierwotnie napisane przez willow (Post 988194)
Ale przecież to nie o to chodzi, że ktoś sobie zrobi szal czy koszulkę Wisły, tylko o to, żeby nie zrobił takich koszulek np. 500 i nie wprowadził ich do obrotu!

Klub jest właścicielem określonego brandu i to chyba normalne, że chce na tym zarobić, prawda? Podobnie rzecz ma się z perfumami, ciuchami, zegarkami i tysiącami innych spraw. A to przecież nie oznacza, że w sprzedaży będą tylko oryginalne koszulki adidasa po kilkaset złotych. Będą też i tańsze, ale produkowane albo przez klub, ale przez osoby, które otrzymały licencję na to! I klub będzie miał z tego finansową korzyść.

Z jednej strony piszecie, że kochacie klub, zależy Wam na tym, żeby był bogaty, żeby była kasa na utrzymanie stadionu, transfery czy wiele innych rzeczy, ale jak to zaczyna dotykać Waszego portfela, to nagle się podnosi wielkie larum. Na całym świecie kibice walczą wręcz o to, żeby pamiątki klubowe przynosiły pieniądze do kasy klubu, bo wtedy ich ukochany klub się bogaci, ale nie w Polsce. O tu już nie, tu klub ma być bogaty, ale kibic sam od siebie najlepiej niech nic nie daje, bo jemu się ku...a należy. Bo on jest kibicem i jest święty.

I jak będzie do kupienia koszulka czy szalik klubowy, który będzie zrobiony gdzieś w piwnicy na osiedlu, ale będzie tańszy o 20 czy 30 zł od klubowego, to oczywiście kupisz ten tańszy, prawda? I w d...pie będziesz miał, że Twój ukochany klub ch..ja na tym zarobi. Ważne, że Ty zarobiłeś. Ale potem będziesz rozliczał Basałaja na internetowych forach, gdzie są pieniądze. A za zaoszczędzone pieniądze na podróbce pójdziesz zalać ryja. Ot, wzór kibica, nie ma co.

I najlepiej bilety i żarcie na stadionie za darmo, wyjazdy za darmo, wszystko za darmo, a w podzięce za to rozp...ole krzesełko albo urwę kran w łazience, albo pier...olne graffiti na elewacji. W końcu klub bogaty, to może naprawić.

Ciemnogród i zaścianek, tyle mam do powiedzenia w tym temacie.


Po pierwsze nie znasz mnie i choćby z tego powodu nie życzę sobie abyś imputował mi jakiekolwiek działania na szkodę klubu. Zalać ryja owszem mogę jeśli będę miał na to ochotę za ciężko i uczciwie zarobione pieniądze i szczerze powiedziawszy nic i do tego, a już przypisywanie ludziom (w tym mi), którym nie podoba się kierunek w jakim zmierza polityka Basałaja niszczenia krzesełek, urywania kranów, robienia graffiti czy jakiegokolwiek innego niszczenia mienia klubowego to szczyt chamstwa z Twojej strony.

Kupowałem bilety i karnety na Wisłę kiedy to ich cena stanowiła dla mnie 50% miesięcznego uposażenia i kupuję teraz kiedy wygląda to zupełnie inaczej. I uwierz mi że to wcale nie o pieniądze chodzi, choć nie ukrywam że Adidas ceni się szczególnie wysoko jak na moje gusta estetyczne. Brand, marka jaką chce promować Basałaj dla wielu jest niestety nieatrakcyjna.

A teraz odpowiem Ci dlaczego ma tylko kilka rzeczy kupionych w sklepie klubowym ... Otóż może dlatego, że do jasnej cholery od kilkunastu lat nikt w tym klubie nie pomyślał, żeby dogadać się z TSem i uzyskać prawo do używania herbu ! Może dla wielu kibiców właśnie to jest powodem, że wolą zrezygnować z czegoś kupionego w Wiślackim Świecie na rzecz robionych osiedlowym sumptem pamiątek. I nie wciskaj ludziom ciemnoty że liczy się zarobek rzędu 20-30 złotych bo kupując kilka rzeczy w ciągu roku nie jest to kwota oszałamiająca, choć dużo osób te 20-30 złotych przeznacza na kupno biletu na mecz wyjazdowy.

Drugim powodem jest to że projekty klubowe są często brzydkie, zrobione bez fantazji i pasji właściwej kibicom.

Mi Basałaj i Wisła nie musi nic finansować, tylko niech nasi prezesi się ogarną i nie pieprzą głupot po gazetach i na stronie klubowej szukając problemów do rozwiązania tam gdzie ich nie ma. Problemem jest dezinformacja przy budowie stadionu i brak nacisków i widocznych działań w tym kierunku.

A już podsumowując wszystko, to nigdy nie byłem skory do wydawania jak Ty to piszesz nie swoich pieniędzy, ale myślę że jeśli Basałaj zadeklaruje że całkowity zysk ze sprzedaży danego produktu poszedłby choćby na nasze mityczne boiska treningowe to wielu, w tym ja by się pokusiło o przepłacenie nawet i 30 złotych.

Marszałek 29.09.2010 09:48

Panowie, darujcie sobie chamskie wycieczki osobiste. Jak rozmowy będą dalej w tym tonie przebiegały to bany polecą.

JEDREK76 29.09.2010 10:15

Co do Basałaja i Jego zarządzania to muszę przyznać, że jak na razie czuję się ogromnie zawiedziony przez tegoż Gościa. Spodziewałem się po Jego przyjściu znacznie więcej, choćby profesjonalizmu w podejściu do Kibiców i cóż... nadzieja na profesjonalizm poszła się j...ć, kiedy zobaczyłem organizację sprzedaży biletów przez jedną kasę w pierwszym dniu powrotu na R22. O rozpier... obrony i szukaniu następców tuż przed (i po) zamknięciu okienka transferowego już nie wspominając. Brak zainteresowania budową stadionu tylko dopełnia "czarę goryczy".
Osobiście jako historyk dołożyłbym kompletną ignorancję w kwestiach tradycji i zerowe zainteresowanie choćby powrotem BG na koszulki piłkarzy. I w taki sposób Basalaj chce szukać pieniędzy i zachęcić Kibiców do kupowania oryginalnych pamiątek??

W tej chwili jednak najważniejsza sprawa to kwestia budowy stadionu i j...a Nas w żywe oczy przez majchrowskiego, który po raz kolejny Nas wy...ł. Mam nadzieję, że tym razem na stadionie da się uzewnętrznić swoje "uczucia" względem tego... "parcha". Dość z nieskuteczną jak widać polit-poprawnością, należy mu "jechać" na każdym meczu i nie tylko, mobilizować Rodzinę i znajomych do udziału w wyborach, a przede wszystkim (i tu zadanie dla SKWK) przepytać zarówno Dudę jak i Kracika (najbardziej prawdopodobnych rywali w II turze) na okoliczność dokończenia budowy, jak i podpisania umowy z Wisłą na korzystanie na rozsądnych warunkach.

rav 29.09.2010 10:15

To dyskusja o stadionie i innych obiektach Wisły a nie polityce klubu dotyczącej wydawania pamiątek. Proszę o tym pamiętać i nie zdziwić się jak offtopy zostaną wykasowane!

Od siebie dodam tylko, że nie był to dobry czas na komunikat o kupowaniu oryginalnych pamiątek - warto zabrać się najpierw za porządek w klubie i odpowiednią organizację meczów Wisły, a potem wymagać. Pierwszy mecz z Koroną pokazał, że bardzo dużo jest jeszcze do zrobienia. Prezes narzeka na stojących ludzi? A gdzie stewardzi, którzy mieli tego pilnować? Było ich po prostu za mało. Dlaczego podczas pierwszych dwóch dni sprzedaży biletów ludzie nie byli informowani o odmiennym charakterze trybuny G? Dlaczego, podczas poniedziałkowego meczu Młodej Ekstraklasy, krzesełka były tak uj***ane, że ciężko było na nich usiąść bez gazety pod tyłkiem? (podczas tego samego meczu w paru miejscach przeciekał dach - to już nie do prezesa, ale też warto się tym zająć przed odebraniem całego stadionu).

Takich niedociągnięć można wymieniać wiele i nie po to o nich piszę, żeby wciąż nowemu prezesowi przywalić. Jednak jeśli idzie się do mediów z przekazem do ludzi, by ci zachowywali się inaczej niż się oczekuje, to należy samemu zrobić wszystko, by było OK. A mam wrażenie, że nie zrobiono wszystkiego. I mam też nadzieję, że w piątek wiele spraw będzie poprawionych.

Co do hali Cracovii, to jest to skandal. 32 mln zł na salkę gimnastyczną. Tymczasem dołożenie przez miasto identycznej kwoty pozwoliłoby wraz ze zdobytymi już wcześniej 8 mln euro na budowę 4-5 tys. hali na Wiśle.

Ostatnio odrobinę sprawa ruszyła, ale czasu jest cholernie mało. Wkrótce ma być rozpisany konkurs na projekt.

zim zum 29.09.2010 10:36

Cytat:

Pierwotnie napisane przez rav (Post 988234)
Dlaczego, podczas poniedziałkowego meczu Młodej Ekstraklasy, krzesełka były tak uj***ane, że ciężko było na nich usiąść bez gazety pod tyłkiem?

W piątek pewnie będą takie same i będą przymuszali do siedzenia na nich :lol:

bravelukas 29.09.2010 10:51

http://sport.onet.pl/pilka-nozna/eks...wiadomosc.html

sandbender 29.09.2010 10:56

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Gwiaździsty (Post 988174)
Zobaczymy niebawem skutki tej polityki Basałaja w cytowanym wyżej artykule w GK. Jak wypełni się stadion na najbliższych meczach, gdzie ojciec z synem zapłaci za bilety od 80-100 zł (razem), a po sektorze bedzie chodziła ochrona i każe im siadać bo za wysoko podnieśli się po golu. Zreszta widziałem już taką sytuację na ostatnim meczu.

A może będzie inaczej? Ojciec z synem nie przyjdą, bo syn ma 12 lat i jak wszyscy stoją to po prostu nie widzi. Miałby taki ojciec nadzieję, że coś się zmieni tylko że już podczas meczu z Koroną "fanatyczne E" wysłało jasny komunikat, żeby się matki z dziećmi odczepiły.

To tak na marginesie.

midu 29.09.2010 11:16

Dokładnie. Mecz z dzieckiem na E to była porażka. Uważm także, że dużo osób starszych które kupiło najdroższe bilety , a musiało stać cały mecz szybko na stadion nie wróci...

Donson 29.09.2010 11:45

Ale trzeba stać, dzięki temu jesteśmy bardziej....fanatyczni.
Porażka.

Bartii 29.09.2010 11:49

http://krakow.gazeta.pl/krakow/1,357...na_wiosne.html

znow cos krecą, przetarg - rozumiem ze tak trzeba i slusznie z dzisiejszego punktu widzenia, wszak nie warto przeplacac. Ale nieslusznie ze dopiero teraz za to zabrano, caly czas mowiono ze jest to w zakresie ich robót, a jesli nie to bylo ponad 2 lata by to dokończyc i dlaczego o tym zapomniano?

Druga sprawa, wciaz podtrzymuja termin oddania trybuny zachodniej do konca pazdziernika...oj oj, do ostatniej chwili beda sie upierac... eh

krakus76 29.09.2010 12:50

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Donson (Post 988275)
Ale trzeba stać, dzięki temu jesteśmy bardziej....fanatyczni.
Porażka.

Każdego fanatycznego kibica poznaje się po tym że stoi i ma założone na piersi ręce :) Dzień próby nadchodzi i tak jak wcześniej pisałem będzie duże zdziwienie jak Ci "fanatyczni" będą mogli obserwować wokół siebie puste miejsca. Dziwnym trafem klub już nie podaje ile zostało sprzedanych biletów i karnetów. A dlaczego to łatwo się domyśleć. Ale co tam. Lepiej mieć 10 tys. fanatyków którym nie przyjdzie na myśl usiąść na znienawidzonym krzesełku (bo krzesełko to oznaka słabości, znak rozpoznawczy piknika) niż 18 tys. na trybunach.

W innym temacie. Oni chcą zrobić zachodnia w miesiąc ? :) Co oni palą w tym Zarządzie Infrastruktury Komunalnej i Transportu ... Na trawę to już za późno a nawet gdyby to są kary za podpalanie łąk, skwerów ... więc pewnie przerzucili się na modne teraz "Tajfuny" ....


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 23:40.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl