Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Wisła Kraków - piłka nożna (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=5)
-   -   Byli piłkarze, trenerzy i inni pracownicy Wisły (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=229)

ashkeczup 15.02.2017 19:24

Cytat:

Pierwotnie napisane przez s1mone (Post 1464537)
Przecież gołym okiem było widać, że gość jest do gry z kontry i wrzut, a nie do klepki i gry kombinacyjnej. Tyle co zagrał w Wiśle wystarczyło, żeby ocenić, że do naszej ówczesnej gry nie pasował i tyle.

Nie wiem czego nie rozumiesz w powyższym twierdzeniu.
Idealny napastnik dla słabszych drużyn, które się dużo bronią / kontrują / dzidują na pałę.

U nas raczej by takich statystyk nie zrobił, a i nasza gra z przodu byłaby gorsza.

Coś jakbyś próbował wbić gwóźdź za pomocą noża kuchennego. Do zrobienia, ale po co się meczyć? Lepiej pójść po młotek, a noża użyć zgodnie z przeznaczeniem.

Co jeśli nie ma się młotka?

s1mone 15.02.2017 19:28

No i ile ten Ondraszek dla nas strzelił bramek odkąd przyszedł?

Już nie wspominając o tym, że obecna Wisła gra zupełnie inny futbol niż Wisła Smudy. Teraz jest sporo dzidowania i kontr. Wcześniej głównie krakowska piłka. Do tamtej gry Brożek był dużo lepszy.

Z resztą sam tu pisałem, że na chwilę obecną Stepiński by się nam mógł przydać.

//Ale my mieliśmy młotek. Co prawda wysłużony, po przejściach, ale i tak lepszy niż kuchenniak.

FraMat 15.02.2017 19:43

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Ogryzek (Post 1464538)
Ale w tym Nantes są ćwoki - dobrze że na tym forum jest sporo kibiców którzy widzieli olbrzymie zagrożenie i niebezpieczeństwo dla Wisły gdyby został Stępiński. Bo może by Wisła mogła zarobić troche kasy? Albo może jakby chłopak dostał szansę gry na szpicy tak kilka meczy pod rząd to zostałby napastnikiem nr 1?

Już pisałem: kto bogatemu zabroni? Nawałka wziął Mariusza do kadry to i naiwni się znaleźli sądząc, że to może być drugi Lewy.
Nawet jakby dostał więcej szans w Wiśle, nie stał by się napastnikiem. Nie ten typ.
Co do kasy - racja. Tylko nie ma pewności, czy Nawałka wziąłby Stępińskiego męczącego się w Wiśle.

ashkeczup 15.02.2017 20:24

Do wsystkich krytyków Stępińskiego i wielbicieli skillsów Brozia: dajcie porównanie statystyk obu panów za granicą. Może liga francuska jest jednak słabsza od szkockiej, 2 hiszpańskiej czy tureckiej?

piotek 15.02.2017 21:02

Stępiński:

Ekstraklasa: 97 meczy, 25 bramek = bramka na 3,88 spotkania

Ligi i puchary zagraniczne (z regionalną liga Bawarii - nie wiem który to poziom rozgrywek, pewnie koło IV): 44 mecze, 13 bramek = bramka co 3,38 spotkania

Po wyłączeniu tej bawarskiej (23 mecze, 6 bramek = 3,83): 21 spotkań, 7 bramek = bramka co 3 mecze

Bez gier w EP.


Brożek:

Ekstraklasa: 314 meczy, 136 bamek = bramka na 2,31 spotkania

Ligi i puchary zagraniczne (bez europejskich pucharów): 44 mecze, 5 bramek = bramka na 8,8 spotkania

Europejskie puchary (z kwalifikacjami): 28 meczy, 12 bramek = bramka co 2,33 spotkania

Podsumowanie

Wychodzi na to, że najtrudniejszą ligą dla Stępnia była polska Ekstraklasa ;)
Na moment obecny może i Stępiński jest lepszym piłkarzem niż Paweł, ale zapewne nie byłby nim, gdyby został w Krakowie, bo nie wstałby z ławki. Przecież nie dostawał tu szansy nie dlatego, że Brożek miał nagie fotki Moskala, tylko dlatego że Paweł był na tamten moment lepszy.

Swoją drogą trudno zgadnąć, czemu Pawłowi nie wyszło na Zachodzie (w Turcji rywalizował chyba z Yilmazem, który wykręcał tam wtedy nieobtyczne liczby). Może głowa, a może właśnie nie pasował do koncepcji gry (jak de facto Stępiński u nas). Niektórzy dochodzą do dziwnego rozumowania: "Stępiński nie grał u nas, bo był niezatapialny Brozek z pewnym placem, ale już Stępiński jest piłkarzem lepszym, bo w przeciwieństwie nieźle gra na Zachodzie".

Ogryzek 15.02.2017 21:14

piotek

A ile w pierwszych 100 meczach w naszej ekstraklasie Paweł strzelił goli żeby porównać do 97 meczów Stępińskiego?
Bo może jakby Stepiński rozegrał 314 meczy średnią miałby nie gorszą? Zwłaszcza że pierwsze sezony młodych piłkarzy nie są najlepsze. Często są to końcówki meczy itd

btw
Ponadto kluczowe są trendy - Paweł z wiekiem coraz słabszy a Stepiński coraz lepszy z każdym kolejnym sezonem. Ile miał lat jak grał u nas Stępiński żeby uważać, twierdzić że się nie rozwinie dalej? Zwłaszcza u trenerów którzy na młodych piłkarzy nie stawiali.

ashkeczup 15.02.2017 21:16

W wieku Stępińskiego to Brożek w GKSie Katowice grał...

Ogryzek 15.02.2017 21:19

Tam strzelił 5 goli bodajże...

serek.c2 15.02.2017 21:40

Cytat:

Pierwotnie napisane przez ashkeczup (Post 1464557)
W wieku Stępińskiego to Brożek w GKSie Katowice grał...

Stępiński miał to "szczęście", że w bardzo młodym wieku rywalizował w Widzewie z półamatorami - dzięki temu pograł, nabrał doświadczenia, coś tam wcisnął w lidze i przylgnęła do niego łatka bóg wie jakiego talentu (a to zwykłe drewienko było, tyle że młode). Brożek w młodym wieku nie grał w lidze, bo rywalizował z panami piłkarzami. W GKS to On robił grę, ale kontuzje spowodowały, że nie grał tyle, ile mógł.

piotek 15.02.2017 21:50

Była prośba o statystyki, to je podałem ;)

Ja podtrzymuję swoje zdanie, że piłkarz ujawnia swoje największe walory w otoczeniu ludzi, którzy potrafią je wykorzystać. Takiemu Pawłowi poza Wisłą wiodło się średnio, tak jak Stępińskiemu w Wiśle lub Piechowi w Legii. Przecież Paweł strzelał u nas bramki Feyenordowi, klubom z Premier League...

Co do trendów - jasne, że Paweł traci z wiekiem, a Stępiński dopiero wchodzi w najlepsze lata kariery, ale nie wiem, co to ma do rzeczy, bo nie forsuję żadnej tezy o tym, że Brożek jest teraz lepszy od Stępińskiego. Nie jestem po prostu przekonany do tego, że Mariusz rozwinąłby u nas skrzydła tak, jak zrobił to w Ruchu. Nie graliśmy wtedy piłki dla niego.

Swoją drogą to karkołomne próbować porównywać piłkarzy, którzy nie grają w jednej lidze, bo tu jest zwyczajnie zbyt dużo zmiennych. W ogóle piłka jest czasem "astatystyczna" - vide Borussia, która będąc w strefie spadkowej grała bardzo dobrą piłkę, doprowadzała do wielu sytuacji i brakowało im jedynie skuteczności.

Można ich porównywać na podstawie okresu Mariusza w Wiśle i sezonu 2015/2016, gdy Stepiński był juz w Ruchu. O ile "okres wiślacki" bezsprzecznie wygrywa Brożek, o tyle kolejny sezon jest już bardzo wyrównany - Paweł ma 14 bramek i 6 asyst, a Mariusz 15 bramek i 3 asysty. Masz rację Ogryzku, jeżeli uważasz, że Stępiński jest na dzisiaj lepszy od Pawła i pewnie lepszy niż był Paweł w jego wieku. Co nie znaczy, że w okresie ich rywalizacji w Wiśle Mariusz był dla Moskala lepszym wyborem

W seoznie 2003/04 Paweł gra jeszcze w Wiśle: 21 meczów, 5 bramek, 5 asyst.
Kolejny sezon w GKS ma gorszy, strzela bodaj 2 bramki, ma 7 asyst.

Wybaczcie lekki chaos w wypowiedzi, ale zasypiam nad klawiaturą.

_ukoL 15.02.2017 22:31

Stępiński. Był, nie ma. Nie rozumiem całej tej dyskusji, jakby było kogo żałować. Wówczas się nie sprawdził i tyle.

azkaz 15.02.2017 23:32

Stępiński był do wykupu za 100 tyś. Tyle miał wpisane na umowie wypożyczenia.

brylant17 16.02.2017 10:03

W czym więc twoje zdziwienie jak my nikogo nigdy nie wykupiliśmy...

azkaz 16.02.2017 12:32

To tylko w ramach sprostowania, ktoś tam wyżej pisał o milionie.

zibi7 16.02.2017 13:37

No to teraz sprostowanie twojego sprostowania ze strony Wisły Kraków SA:

Cytat:

Rzecznik Maksymilian Michalczak ujawnił, że Wisła nie zawarła w umowie o wypożyczenie Stępińskiego klauzuli odstępnego. Będzie ona negocjowana po wygaśnięciu okresu wypożyczenia.

aNouc 16.02.2017 14:24

Cytat:

Pierwotnie napisane przez ashkeczup (Post 1464543)
Do wsystkich krytyków Stępińskiego i wielbicieli skillsów Brozia: dajcie porównanie statystyk obu panów za granicą. Może liga francuska jest jednak słabsza od szkockiej, 2 hiszpańskiej czy tureckiej?



Porownaj sobie statystyki Stępinskiego i Brozka z ich pobytu w Wisle Krakow.

Gowno mnie obchodzi co robi w muzułmanskiej Francji, gowno mnie obchodzi jego pobyt w Ruchu i ile teraz strzela bramek. Liczy sie to co pokazywal w Wisle, a Wisle byl je..ną pokraką pilkarską a'la Daniel Sikorski.

Teraz to on moze zdobyc nawet Ligę Mistrzów. Mogl ją zobywać jak byl w Wisle Krakow.

ashkeczup 16.02.2017 14:41

Cytat:

Pierwotnie napisane przez aNouc (Post 1464599)
Porownaj sobie statystyki Stępinskiego i Brozka z ich pobytu w Wisle Krakow.

Gowno mnie obchodzi co robi w muzułmanskiej Francji, gowno mnie obchodzi jego pobyt w Ruchu i ile teraz strzela bramek. Liczy sie to co pokazywal w Wisle, a Wisle byl je..ną pokraką pilkarską a'la Daniel Sikorski.

Teraz to on moze zdobyc nawet Ligę Mistrzów. Mogl ją zobywać jak byl w Wisle Krakow.

Szczyt idiotyzmu.

Ogryzek 16.02.2017 14:42

Cytat:

Pierwotnie napisane przez aNouc (Post 1464599)
Porownaj sobie statystyki Stępinskiego i Brozka z ich pobytu w Wisle Krakow.

Gowno mnie obchodzi co robi w muzułmanskiej Francji, gowno mnie obchodzi jego pobyt w Ruchu i ile teraz strzela bramek. Liczy sie to co pokazywal w Wisle, a Wisle byl je..ną pokraką pilkarską a'la Daniel Sikorski.

Teraz to on moze zdobyc nawet Ligę Mistrzów. Mogl ją zobywać jak byl w Wisle Krakow.

Skąd ta agresja? Giez cie w dupę ugryzł?

Było wyżej - powtórzę - jak grę np. 26 letniego Brożka (szczyt jego możliwości sportowych) porównać z grą Stępińskiego 19-letniego?

W wieku 19 lat Brożek grał w GKS i w niczym lepszy nie był od Mariusza. Jeśli nie wiesz, a widzę ze nie wiesz - większość piłkarzy szczyt formy i umiejętności ma w późniejszym wieku niż 19 lat.

Tu jest inny problem - nikt w Wiśle nie rozpoznał że Stępiński ma talent, na którym można zarobić kasę dając mu szansę gry w następnym sezonie. Zrobił to Ruch i skosił ponad 1 mln euro. Wg mnie mogliśmy ten szmal skosić My.

Kocur 17.02.2017 10:49

Tylko Brożek miał i ma jedną gigantyczną przewagę - on po prostu chce grać dla Wisły, świetnie się tutaj czuje i nie ukrywa tego.

Z pracownika nie ma niewolnika, nie tylko w piłce nożnej. Gość nie wykazywał żadnych chęci gry w piłkę więc poleciał - a to że na nim nie zarobiliśmy to trudno. Ale nie ma co żałować że dalej u nas nie gra.

Revolver 17.02.2017 12:04

aNouc, zapominasz chyba, że Stępiński był w Wiśle wystawiany przez Moskala głównie na skrzydle. Równie dobrze możesz sobie porównywać staty Popovica i powiedzieć, że jest chvjowy, bo nie zdobył tylu bramek, co Brożek.

Sezon w Chorzowie pokazał, jaka jest odpowiednia pozycja dla Stepińskiego. I nawet nie zaczynaj tu z tekstem, że "Stępiński nie pasował do taktyki", bo każdy normalny trener ma więcej niż JEDNĄ.

Mariusz był u nas źle wykorzystywany i tyle.

Brawo za myślenie.

opolan 17.02.2017 13:26

https://twitter.com/janekx89/status/832560080063229952

Tak dla informacji ��

brylant17 17.02.2017 20:28

Piękny dzisiaj debiut Franza z Jagą taka ocena na 5 :D Łęczna nie spadnie akurat :lol:

Wojtas 17.02.2017 21:16

Cytat:

Pierwotnie napisane przez opolan (Post 1464754)


Sarki zanim dostał kontuzjii byl dobrym grajkiem,kolejny w Wisle ktory nie "wypalił".

azkaz 18.02.2017 00:24

https://www.instagram.com/p/BQfBjZ_jHJ1

dziki co zakutasił w białej bierze slub

brylant17 18.02.2017 06:12

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Wojtas (Post 1464819)
Sarki zanim dostał kontuzjii byl dobrym grajkiem,kolejny w Wisle ktory nie "wypalił".

Serio ? przypomnij mi jego dobry mecz ? ja pamiętam jedynie ten z Legią

arti 18.02.2017 06:33

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Ogryzek (Post 1464601)
Skąd ta agresja? Giez cie w dupę ugryzł?

Było wyżej - powtórzę - jak grę np. 26 letniego Brożka (szczyt jego możliwości sportowych) porównać z grą Stępińskiego 19-letniego?

W wieku 19 lat Brożek grał w GKS i w niczym lepszy nie był od Mariusza. Jeśli nie wiesz, a widzę ze nie wiesz - większość piłkarzy szczyt formy i umiejętności ma w późniejszym wieku niż 19 lat.

Tu jest inny problem - nikt w Wiśle nie rozpoznał że Stępiński ma talent, na którym można zarobić kasę dając mu szansę gry w następnym sezonie. Zrobił to Ruch i skosił ponad 1 mln euro. Wg mnie mogliśmy ten szmal skosić My.

Po co Smuda i Kasperczak Go wypożyczali do tych ŁKS-ów i GKS-ów to nigdy nie zrozumiem.
Chłopak wszedł do Wisły w wieku 18 w takim stylu, że aż się prosiło go zostawić, dawać 20-30minut (i tak wszystkich rozwalaliśmy), i spokojnie rok później sprzedać Żurawia. Niestety - 2 czy 2,5 roku spędził nie wiadomo po co na zadupiach z dziadami.

szprotson 18.02.2017 12:09

Sarki to teraz probowal sie u nas zachaczyć, ale nawet na testy ktore sam miał opłacic nie wyrazili zgody. Menadzer probował, działał ale e-klasa za wysokie progi

wolfy 18.02.2017 12:57

Cytat:

Pierwotnie napisane przez arti (Post 1464843)
Po co Smuda i Kasperczak Go wypożyczali do tych ŁKS-ów i GKS-ów to nigdy nie zrozumiem.
Chłopak wszedł do Wisły w wieku 18 w takim stylu, że aż się prosiło go zostawić, dawać 20-30minut (i tak wszystkich rozwalaliśmy), i spokojnie rok później sprzedać Żurawia. Niestety - 2 czy 2,5 roku spędził nie wiadomo po co na zadupiach z dziadami.

Kasperczak tak prowadził drużynę. Był tylko pierwszy skład. Prawdą jest że trochę braci zmarnował.

Patryko 18.02.2017 13:44

Cytat:

Pierwotnie napisane przez szprotson (Post 1464854)
Sarki to teraz probowal sie u nas zachaczyć, ale nawet na testy ktore sam miał opłacic nie wyrazili zgody. Menadzer probował, działał ale e-klasa za wysokie progi

Dziwię się, że on miał jakiekolwiek nadzieje z zahaczeniem się właśnie w Wiśle. Co jak co, ale tutaj to jego profesjonalne podejście do uprawiania zawodu poznali aż za dobrze.

A co do jego umiejętności do gry w piłkę - zagrał jeden mecz na poziomie, z Legią, w którym go znieśli na noszach. Co by było dalej, gdyby nie kontuzja, już nigdy się nie dowiemy. Niemniej bliżej mu było do przeciętniaka z szybkością i pojedynczymi przebłyskami niż do realnego wzmocnienia zespołu.

radek2323 21.02.2017 13:05

Michał Nalepa od lipca w Lechii Gdansk.


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 13:25.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl