Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Wisła Kraków - piłka nożna (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=5)
-   -   Budowa stadionu, nowej hali i bazy treningowej (komentarze) (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=94)

mav23 24.09.2010 10:39

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Arapaho (Post 985527)
^^^ To po co jest wjazd dla karetek przez pawilon?

Po to aby karetki mogły nim wjechać na boisko. Co nie znaczy że karetka będzie tam stała i jeżeli coś się stanie wjedzie akurat tym wejściem. Jest możliwość przejazdu i tyle.

kornd 24.09.2010 10:43

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Luu... (Post 985543)
chyba tak , tylko czemu teraz jest jej więcej ? chyba że ja mam coś ze wzrokiem

Mogliby zmienić kolor tej siatki, bo z perspektywy boiska zbyt jaskrawo to wygląda, trybuny i oprawy będą gorzej widoczne

rafalek 24.09.2010 12:19

To nie chodzi o to, jak wygląda od strony boiska, tylko ważne, że nie jest aż tak bardzo widoczna z trybun. Zlewa się z zieloną murawą.
Też początkowo byłem zdania, że ten kolor jest nie bardzo, ale inni użytkownicy mnie przekonali..

PhantomRanger 24.09.2010 13:05

Na temat naszego stadionu już kilka litrów pomyj zostało wylanych nie bez przyczyny. Od murawy stadion prezentuje się rewelacyjnie. Ja już w żadne zapewnienia komucha i Niedziałkowskiej nie wierze od marca tego roku. PZPN chodź raz przysłużył się kibicom.

PiotrG 24.09.2010 13:18

Właśnie, "od murawy". Niesłusznie wylano pomyje wyłącznie w sprawie kiepskiej widoczności z trybun bocznych, reszta to niestety słuszne uwagi.
Pomyje będzie można lać jeszcze przez długi czas, dopóki nie zrobione zostanie coś z elewacją stadionu i otoczeniem, nie pojawią się telebimy, kioski gastronomiczne i dokończona trybuna zachodnia i północna.

Domello 24.09.2010 14:12

Skoro szlifuja elewacje, to czy bedzie ona pomalowana? Czy tez nadal nikt nic nie wie?

Arapaho 24.09.2010 14:34

Cytat:

Pierwotnie napisane przez PhantomRanger (Post 985623)
Na temat naszego stadionu już kilka litrów pomyj zostało wylanych nie bez przyczyny. Od murawy stadion prezentuje się rewelacyjnie. Ja już w żadne zapewnienia komucha i Niedziałkowskiej nie wierze od marca tego roku. PZPN chodź raz przysłużył się kibicom.

Bo to taki komuszek - kłamczuszek.
Przejeżdzałem dziś koło stadionu rywalki i o ile żal trochę dupe ściska że swoim ziomkom JM zrobił na zewnątrz naprawdę fajne wykończenie to do ich 4 kas nie było ani 1/10 takich kolejek jak do nas przed Koroną
A no i dzisiaj przy okazj kupowania karnetu widziałem że wwożą już do poziomu -1 kleje i płytki gresowe.Przydałaby sie więc jakaś fotorelacja z prac na tym poziomie.
Nie wiem tez czy mnie oczy myliły ale na ostatniej kondygnacji (pod dachem) pojawiła sie centrala wentylacyjna - w narożniku północno - zachodnim.Chyba tam mialo byc centrum monitoringu (o ile pamietam bo nie mam dokumentacji)

Chrisman 24.09.2010 16:02

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Arapaho (Post 985657)
Bo to taki komuszek - kłamczuszek.
Przejeżdzałem dziś koło stadionu rywalki i o ile żal trochę dupe ściska że swoim ziomkom JM zrobił na zewnątrz naprawdę fajne wykończenie to do ich 4 kas nie było ani 1/10 takich kolejek jak do nas przed Koroną
A no i dzisiaj przy okazj kupowania karnetu widziałem że wwożą już do poziomu -1 kleje i płytki gresowe.Przydałaby sie więc jakaś fotorelacja z prac na tym poziomie.
Nie wiem tez czy mnie oczy myliły ale na ostatniej kondygnacji (pod dachem) pojawiła sie centrala wentylacyjna - w narożniku północno - zachodnim.Chyba tam mialo byc centrum monitoringu (o ile pamietam bo nie mam dokumentacji)

czym sie znowu tu chwalic ze u nas byly kolejki ,to tylko kolejny gwóźdź do trumny ,u nich nie ma kolejek bo idzie to szybko i sprawnie i tyle w temacie

philips kr 24.09.2010 17:03

Cytat:

Pierwotnie napisane przez PiotrG (Post 985629)
Pomyje będzie można lać jeszcze przez długi czas, dopóki nie zrobione zostanie coś z elewacją stadionu i otoczeniem, nie pojawią się telebimy, kioski gastronomiczne i dokończona trybuna zachodnia i północna.

To wszystko plus parkingi oraz jakis konkret na miejsce pawilonu.

Zbyychu 24.09.2010 17:06

Wybaczcie, nie jest to miejsce najodpowiedniejsze na tego rodzaju pytanie, ale tu na pewno ktoś będzie wiedział. Czy ul. Reymana jest już otwarta do swobodnego przejścia?
a, żeby nie było zupełnego OT:

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Chrisman (Post 985682)
czym sie znowu tu chwalic ze u nas byly kolejki ,to tylko kolejny gwóźdź do trumny, u nich nie ma kolejek bo idzie to szybko i sprawnie i tyle w temacie

bzdura totalna, znajomy starozakonny mi właśnie pisał że na błoniach się opala, bo właśnie padł im system dystrybucji biletów i czekać musi.

tomek100 24.09.2010 17:07

dzisiaj o 14.00 nie była

rafil 24.09.2010 20:29

o 18.00 także

royalmichael 24.09.2010 21:51

Mecz Legia-Lech, kibice gości praktycznie zaraz przy kibicach gospodarzy. żadnego bufora. da się?
Ciekawe jak to u nas rozwiążą...


Aha i sprawa z fosami - to musi zostać? Na Łazienkowskiej jakoś takich wynalazków nie ma i piłkarze mogą normalnie podejść do trybun

crazykaro 24.09.2010 22:37

Cytat:

Pierwotnie napisane przez royalmichael (Post 985904)
Mecz Legia-Lech, kibice gości praktycznie zaraz przy kibicach gospodarzy. żadnego bufora. da się?
Ciekawe jak to u nas rozwiążą...


Aha i sprawa z fosami - to musi zostać? Na Łazienkowskiej jakoś takich wynalazków nie ma i piłkarze mogą normalnie podejść do trybun

Z forum skyscraperscity

Cytat:

Pierwotnie napisane przez tomikos2 (Post 64251843)
Aha, kibice Lecha chcieli zniszczyć płot odgradzający ich od reszty kibiców, na szczęście chyba zrezygnowali, bo sporo się przechylał już...


PiotrG 24.09.2010 22:37

Fosy zostać muszą, nie ma innej rady. Trzeba byłoby je wyburzyć, zasypać się już tych za bramkami nie da.

Wojtas 24.09.2010 22:47

Cytat:

Pierwotnie napisane przez royalmichael (Post 985904)
Mecz Legia-Lech, kibice gości praktycznie zaraz przy kibicach gospodarzy. żadnego bufora. da się?
Ciekawe jak to u nas rozwiążą...


Aha i sprawa z fosami - to musi zostać? Na Łazienkowskiej jakoś takich wynalazków nie ma i piłkarze mogą normalnie podejść do trybun



dokladnie

na meczu Legii z Lechem nie bylo zadnych ochronarzy zdajsie i kibice stali praktycznie zaraz kolo siebie

a u nas 2 bufory 4 kordony policjii ,jescze niech wykoipia rów zaleja wodą i wrzucą aligatory

pirat.z.karaibow 24.09.2010 22:57

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Wojtas (Post 985953)
a u nas 2 bufory 4 kordony policjii ,jescze niech wykoipia rów zaleja wodą i wrzucą aligatory

This is forfit szwagier.

PiotrG 24.09.2010 23:03

Odkopali, ale teraz zewnętrzna krawędź wystaje, bo murawa została obniżona.
Niech tylko zrobią odpływ z fos za bramkami (kto normalny projektuje fosę bez odwodnienia, która zostaje zasypana?).

crazykaro 24.09.2010 23:05

Cytat:

Pierwotnie napisane przez PiotrG (Post 985961)
Odkopali, ale teraz zewnętrzna krawędź wystaje, bo murawa została obniżona.
Niech tylko zrobią odpływ z fos za bramkami (kto normalny projektuje fosę bez odwodnienia, która zostaje zasypana?).

Posta skasowałem bo rzeczywiście wystawało by to ponad ziemie :-p

Też sie nad tym odpływem zastanawiałem. Nie wiem czy palnują coś z tym zrobić czy zostawią?

PiotrG 24.09.2010 23:08

^^
nie wiem.
Swoją drogą jak pisałeś o tym zasypaniu, to wpadł mi do głowy pomysł, aby tam kwietnik zrobić :lol:

Sylwek1906 24.09.2010 23:26

Dobrze gdzieś słyszałem lub czytałem, że krzesełka na głównej miały być montowane w połowie września ?

PiotrG 24.09.2010 23:32

Dobrze słyszałeś. Jedna z nieaktualnych już obietnic Niedziałkowskiej z 18 sierpnia.

royalmichael 25.09.2010 02:08

Należy jeszcze zwrócić uwagę jak prezentują się trybuny gdy są w pełni oświetlone (porównuje dalej ze stadionem Legii).
W tym przypadku niestety nasz stadion prezentuje się gorzej. Chyba, że ktoś lubi półmrok ;)
(mówię oczywiście o tym jak to wygląda TV i na zdjęciach, w rzeczywistości nie jest tak źle)

Bielau 25.09.2010 09:37

Ja mimo wszystko lubie pólmrok;)

SZYMEK_TSW 25.09.2010 09:54

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Wojtas (Post 985953)
dokladnie

na meczu Legii z Lechem nie bylo zadnych ochronarzy zdajsie i kibice stali praktycznie zaraz kolo siebie

a u nas 2 bufory 4 kordony policjii ,jescze niech wykoipia rów zaleja wodą i wrzucą aligatory

tak to wyglądało http://www.legionisci.com/photos11j/11lech1_f53.jpg

Hudy 25.09.2010 10:05

Cytat:

Pierwotnie napisane przez SZYMEK_TSW (Post 986032)

No i tak samo powinno być na R22! A jak policja chce stać to niech płaci za bilety!

zbymak 25.09.2010 10:19

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Hudy (Post 986037)
No i tak samo powinno być na R22! A jak policja chce stać to niech płaci za bilety!

Tak calkiem rożowo chyba nie bylo
http://legionisci.com/photos11j/11lech1PG_f71.jpg

http://legionisci.com/photos11j/11lech1PG_f73.jpg

Syn Kangura z 1984 25.09.2010 10:30

Że tak przypomnę:
http://www.youtube.com/watch?v=SJQRq8H_bEY
Jak ktoś chce wpuścić to bydło bez żadnego bufora to pozdro ^^ Powinno się ich zamykać w klatce i przywiązywać do krzeseł na takie mecze, ale że jest to niemożliwe to bufor musi być :P

buczo1985 25.09.2010 10:59

Może mi ktoś podpowiedzieć jaki los spotka wykonywany aktualnie plac od strony 3 Maja / Reymana? Kostka, asfalt, parking czy jeszcze coś innego?

kornd 25.09.2010 12:00

Myślałem, że nigdy tego nie doczekam, teraz trzeba czekać aż zaczną wykańczać od środka
http://www.wisla.krakow.pl/pl/aktual...buna_polnocna/

PiotrG 25.09.2010 12:02

To nie jest budowa zaplecza północnej, to budowa placu przed nią, co ma w zakresie Polimex. Na budowę zaplecza jeszcze trochę poczekamy (prawdopodobnie ruszy dopiero w listopadzie, o ile przetarg zostanie rozstrzygnięty bez problemów).

Szaman1974 25.09.2010 12:39

Ja obstawiam że Pan "M" i Pani "N" będą chcieli się wywiązać choć w minimalnej części ze swoich obietnic z sierpnia i na mecz z Legią będzie oddane stare "D", co bym im leżało zostawić to w pi*** i oddać na wiosnę, dlatego coś się ruszyło od Reymonta już w czwartek jak byłem po karnet w środku trybuny jak i na zewnątrz coś się "działo" - no ale już tyle "niespodzianek" nam wycieli, że trzeba mieć tylko nadzieje a jak wiemy ... nadzieja matką głupich :D choć umiera ostatnia...

dj_ibutti 25.09.2010 14:55

Wiem, że nie mamy cudów na stadionie, ale bez przesady. Tak tendencyjnego i nieobiektywnego tekstu nie czytałem od dawna. Autor chyba dostał bilet wstępu do skybox'a w Synagodze.

1q2 25.09.2010 15:04

Cytat:

Pierwotnie napisane przez dj_ibutti (Post 986187)
Wiem, że nie mamy cudów na stadionie, ale bez przesady. Tak tendencyjnego i nieobiektywnego tekstu nie czytałem od dawna. Autor chyba dostał bilet wstępu do skybox'a w Synagodze.

A co jest w nim tendencyjne i nieobiektywne? - tylko o konkrety poproszę.

Zwitter 25.09.2010 15:13

Powiem szczerze, że już mnie lekko irytują niektóre teksty, wypowiedzi i artykuły poniektórych. Wiadomo, że nie jest to stadion marzenie, można za tą kasę było zbudować coś dużo lepszego, długość jego budowy pozostawia wiele do życzenia, jakość tych robót również ale naprawdę nie jest tak źle jak to niektórzy mówią.
Po co po raz tysięczny pisać teraz o rzeczach, których się zmienić nie da? Odległości trybun od murawy się nie zmieni, okrąglaka nie wyburzą. Ja nie wiem jak można narzekać na szerokość klatek schodowych, po meczu z Koroną pamiętam jak kilka minut po meczu dosłownie spojrzałem na wschodnią a ona praktycznie pusta, w mgnieniu oka. Nie trzeba się pchać jak bydło, 5 minut nikogo tak naprawdę nie zbawi.
Skupmy się na tym, żeby poprawili ten obskurny beton, bo to on wygląda najgorzej i z tym można coś zrobić bez problemu. Oczywiście trzeba też dopilnować alby zrobili zaplecze północnej.
To, że miasto kompletnie nie kontroluje tego co się na tej budowie dzieje to jest naprawdę skandal. Jak można tak kompletnie olać inwestycje za pół miliarda złotych? Niech mi ktoś to wytłumaczy, bo za chu** nie mogę tego zrozumieć.

As 25.09.2010 15:15

Cytat:

Pierwotnie napisane przez dj_ibutti (Post 986187)
Wiem, że nie mamy cudów na stadionie, ale bez przesady. Tak tendencyjnego i nieobiektywnego tekstu nie czytałem od dawna. Autor chyba dostał bilet wstępu do skybox'a w Synagodze.

Jak dla mnie to autor dostal bilet ale na Wisle. Teksty takie jak ten sa w najlepszym interesie naszego klubu. Tylko media moga wywrzec presje na wykonawce i inwestora.

Grisza1 25.09.2010 15:25

Wykończyć trybunę północną, wykończyć zachodnią, zrobić coś z elewacją, zawiesić telebimy i ... mamy fajny stadion:) No i jeszcze parkingi.

PvD 25.09.2010 15:55

Cytat:

Pierwotnie napisane przez As (Post 986198)
Jak dla mnie to autor dostal bilet ale na Wisle. Teksty takie jak ten sa w najlepszym interesie naszego klubu. Tylko media moga wywrzec presje na wykonawce i inwestora.

dobra presja żeby nie spieprzyli kolejnych dwóch trybun, które już stoją. Tylko się zastanawiam co oni wszyscy robili przez ostatnie lata gdy dostawali te bilety na Wisłę?!. Trzeba było takie artykuły pisać dużo wcześniej no ale przepraszam kto będzie zadawał sobie trud szukania informacji, dokumentów skoro gdy stadion już gotowy (nie mylić z wykończonym) wystarczy przeczytać forum i ten temat i artykuł gotowy. Do tego jeszcze błysnąć na konferencji n/t budowy.Jednym dwoma pytaniami i jest super - wszyscy zatroskani o budowę stadionu.

Zgadza się ,redaktor Tymczak jest jednym z niewielu dziennikarzy, którzy na konferencję przychodzą bo chcą się dowiedzieć czegoś, a nie zrobić relację na podstawie pytań innych.

I pytam się jaką presję? Presja we wrześniu by stadion oddać w listopadzie/grudniu? Jak wywierano presję na inwestora i wykonawcę pokazują wszystkie terminy oddania do użytku.

1q2 jeden przyklad. Narzekanie na kołowroty, że za wąskie. No wybacz ale zawsze będzie tak, że dla niego coś będzie za wąskie, za małe itp. Nowe kołowroty z tego co wiem są takie same jak te stare.

Klatki na E wg mnie spełniają swoją rolę, patrząc na Australii i Koronie E szybko opustoszało.

Skandal z trybuną północną,. Ok, zgadzam się ,tylko problem północnej to nie problem z wczoraj tylko trochę czasu już od momentu wybudowania i użytkowania minęło i nie przypominam sobie aby rok temu ktoś pisał o skandalu w związku z tą trybuną. Narzekających i zatroskanych o stadion teraz wielu, Szkoda, że tak późno poza nielicznymi, którzy od początku coś starali się zrobić i zwrócić uwagę.

simone 25.09.2010 16:34

Cytat:

Pierwotnie napisane przez dj_ibutti (Post 986187)
Autor chyba dostał bilet wstępu do skybox'a w Synagodze.

... jarmułkę i darmowe obrzezanie w pakiecie.

Ręce opadają, jak się czyta takie rzeczy. Jaki sens ma porównywanie czasu budowy obu stadionów, jeśli jeden budowano kompleksowo (wszystkie trybuny naraz), a drugi powstawał (i powstaje nadal) etapami...?!

Cytat:

Pierwotnie napisane przez 1q2 (Post 986191)
A co jest w nim tendencyjne i nieobiektywne? - tylko o konkrety poproszę.

Skoro nie jesteś zorientowany to przeczytaj uważnie i ze zrozumieniem pytanie, które postawiłem przed twoim cytatem.

Dagobert 25.09.2010 17:02

jak to sie pojawiło gdzieś wcześniej to przepraszam ale sie nie doszukałem. czy sa jakies normy określające szerokość rzędu na stadionie np ze krzesełko po rozłożeniu ma 60 cm pozostaje jeszcze 20 cm do krawędzi rzędu? i jak to wygląda na Wiśle? jak ktoś by był łaskaw napisać (to na pewno gdzieś już było) o wysokości kolejnych rzędów (na gornym pietrze zdaje się wyżej)
dzieki:)


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 02:29.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl