![]() |
A może to nie instalacja tylko coś w stylu balkonu, przecież z niego przepiękny widok na park jest ;P
|
no właśnie...dla mnie stadion były zupełnie spoko, gdyby nie te wentylacje...okropnie to wygląda...na żadnym nowoczesnym stadionie na świecie czegoś takiego nie doświadczysz...niestety.
|
Takich rozwiązań, to jest niestety więcej...
-dlaczego nie połączy się dachu trybun wzdłuż boiska z trybunami za bramkami. -skoro O. uparł się na okrąglak, to po co wpakował ten tarasik zamiast kilku rzędów siedzisk. -po co ta wiata przystankowa nad wejściem do głównej trybuny. -dlaczego nie zamontowano oświetlenia pod dachem tylko na tych wysięgnikach. Nie wspominając już o zbyt szerokich trybunach D i E. Niestety, ale niedoświadczony architekt mógłby to wszystko zrobić lepiej. No ale Obtułowicz to koleżka Majchrowskiego, Tajstera, Starowicza itd... Cóż, żale już tu były poruszane i nic to nie zmieni. W sumie część z błędów ma szanse być poprawiona. I może kiedyś tam będzie. |
Cytat:
nie patrzyłem na jej wysokość w projekcie, ale domyślam się, że jej długość wynika z funkcji jaką będzie pełnić: - pewnie będzie można podjechać (vipy) spokojnie samochodem i wysiąść podczas deszczu - to samo z autokarem piłkarzy, można spokojnie wypakować rzeczy itp. to akurat jest okej, patrzymy na funkcję użytkową, jej zasadność jest bezsprzeczna, można dywagować nad jej formą... moim zdaniem lepsza taka "nieindustrialna" ironicznie pisząc powyginana fantazją Obtułowicza niż prosty wystający kawałem dachu.:) |
Ta elewacja mi się po nocach śni. Mam nadzieję że nie będzie tak jak na projektach i że spróbują to jakoś polepszyć. Mogliby jakieś elektryczne reklamy na tym zamontować albo "obić" jakimiś szybami to też by fajnie wyglądało.
|
nie da się ukryć, że na wizkach ładniejsze są stadiony budowane w całości od podstaw, do tego projektowane przez bardziej doświadczone w tej materii osoby niż nasz po znajomości z kim trzeba wybrany do tej roboty pan O.
Ale, o dziwo chłopina (z trudem bo z trudem) się obronił. Jedyne, co spieprzone (moja subiektywna opinia) to ten pawilon medialny, można go było inaczej w ten narożnik wcisną, by wejście do niego widoczności na skrajnym sektorze E nie zabierał. Choćby normalna trybuna narożna a sala konferencyjna pod nią. Ale stało się, przez jakieś 20-30 lat tak zostanie. Jak runner w poście wyżej napisał - liczy się użyteczność i funkcjonalność. A z tym źle nie będzie. Trybuny za bramkami dla fanatyków, z boku piętrowe z dobrą widocznością dla pikników takich jak ja. Zadaszenie na ile możliwe dobrze z przodu, by jak najmniej ludzi na dolnych rzędach mokło. Do tego taki kąt ustawienia dachu, że rewelacyjnie wzmacnia doping. Będąc w środku na stadionie czy trybunach nie odczuje się żadnej różnicy, czy się jest u nas czy gdzie indziej, aby to zauważyć to trzeba się pilnie rozglądać. A w czasie meczu to nie ma najmniejszego znaczenia. Owszem, da się zauważyć brak tak modnej obecnie "oponki". Widać by ją było w trzech przypadkach : na wizkach, z samolotu i z Kopca. Można spokojnie olać. Szczęśliwie z trzech stron są drzewa, to brzydki dla niektórych industrialny wygląd przymaskuje. Od Reymonta dla picu można jakąś modną, zmienianą co 5 lat elewację walnąć :) Ważniejsze są inne rzeczy: łatwy dojazd, parkingi dla samochodów i autobusów szybki z tych parkingów wyjazd, szybkie zapełnienia i opróżnianie trybun, dobra komunikacja zbiorowa. Tu dopiero zobaczymy jak będzie. Z tymi samochodami po meczu może być problem. Jak na razie nasz stadionik to przypomina mi lokomotywę parową. Ozdobniki tylko w wyglądzie kominów i reflektorów z przodu. Cała reszta przed naszymi oczami to niczym nie maskowane funkcje i użyteczność. Mnie to nie przeszkadza, Centrum Pompidou niedaleko Luwru też na tej zasadzie funkcjonuje. Najważniejsze dla mnie - że powstaje . Jak zburzono trybunę C i zaczął się kryzys to miałem stracha, że tak zostanie :D edytka: byłbym zapomniał, jedna rzecz mi się na E i D nie podoba - krzesełka. Przy pierwszym remoncie powinni je wymienić na składane, doping na stojąco bez skakania po nich, a do tego zawsze będą czyste :) |
Cytat:
Co do jak to zostało określone przez Ciebie "wiaty przystankowej" też nie zgodzę się że jest to element niepotrzebny. To zadaszenie głównego wejścia jest jak najbardziej potrzebne i będzie ono bardzo funkcjonalne. Jeżeli chodzi o oświetlenie, to nie ma możliwości zamontowania go pod dachem z dwóch powodów. Po pierwsze było by to nieco za nisko w stosunku do płyty boiska, a po drugie pod dachem nie może być takiego obciążenia jakie stanowiłoby to oświetlenie - dlatego zastosowano inne rozwiązanie - według mnie będzie się to prezentować bardzo dobrze i estetycznie. O sprawie krzesełek było już tu wcześniej mówione. Powiem tylko tyle, że tak jak zostało już to wcześniej zasygnalizowane krzesełka na trybunach D i E nie będą wymieniane bo nie ma absolutnie takiej potrzeby. Krzesełka na nowych sektorach C oraz A/B będą składane. Wcześniej toczyła się też tutaj dyskusja na temat kolorystyki krzesełek na nowych trybunach wschodniej i zachodniej oraz ewentualnych napisów na nich. Według mnie krzesełka powinny być w kolorze niebieskim, aby nie wprowadzać zbędnego chaosu względem kolorów krzesełek trybun za bramkami. Jeżeli chodzi o napisy na nich, jeśli zadecydowano by już o umieszczeniu jakiegoś to wydaje mi się, że najodpowiedniejszym byłby prosty "WISŁA" na drugim piętrze budowanej trybuny wschodniej i "KRAKÓW" na dolnym piętrze wspomnianej trybuny. Inne rozwiązania nie byłyby po prostu zbyt estetyczne. Odniosę się jeszcze do poddanych tutaj dyskusji rozmiarów (tj. szerokości) trybun za bramkami. Wielokrotnie to rozwiązanie krytykowano. Być może rzeczywiście są one nieco za szerokie, jednak po ostatecznym zakończeniu prac budowlanych na Reymonta i wyśrodkowaniu płyty boiska względem trybun za bramkami oraz jej obniżeniu, to niekorzystne wrażenie zostanie "zniwelowane". Z kolei jeśli chodzi o sprawę niepołączenia ze sobą poszczególnych trybun to uważam że nie jest to problemem i wcale nie umniejsza według mnie dobrego wizerunku całego obiektu. Z pewnych względów jest to nawet korzystne - tzn. jeśli za jakiś czas stadion Wisły byłby modernizowany kolejny raz i w związku z tym zaszłaby potrzeba wyburzania poszczególnych trybun, to "operacja" taka mogłaby być wykonywana tak jak ma to miejsce teraz, czyli etapami, z możliwością równoczesnego użytkowania innych sektorów przez cały czas. Według mnie projekt naszego stadionu jest na prawdę dobry. Oczywiście ma swoje mankamenty, ale mimo tego prezentuje się ciekawie i jest oryginalny - m. in. poprzez krytykowaną niekiedy część zewnętrzną. W koncepcji Obtułowicza ma ona tak jak już nie raz pewnie tu wspominano nawiązywać do architektury starego stadionu - przyznać trzeba że jest to dość ciekawe założenie i na wizualizacjach prezentuje się nieźle. Oczywiście tak mówię, wszystko zależy od gustów osobistych. Ale osobom które z rezerwą patrzą na ten projekt proponowałbym poczekać do czasu jego zrealizowania, bo wydaje mi się że ostatecznie będzie się on prezentował znacznie lepiej. P.S. Radziłbym też nie sugerować się aż tak bardzo wizualizacjami czy makietą, bo ostatecznie pewne szczegóły mogą wyglądać nieco inaczej. |
1 Załącznik(ów)
Stąd wziął się nasz problem z trybunami - szerokości. Obtułowicz i Kapka wzorował się na stadionie Stade Geoffroy Guichard w Saint-Étienne. Trybuny E I D są identyczne.
|
Cytat:
Co do oświetlenia, to oczywiście, iż jest możliwość zainstalowania go pod dachem. Są stadiony na których dach jest niżej, a oświetlenie jest właśnie pod nim. Natomiast kwestia ciężaru, to kolejny błąd konstrukcyjny pana O. Tę całą wiatę można było inaczej rozwiązać. Funkcjonalności nie neguje, dlatego nie podejmuje dyskusji gdyż zejdziemy na dyskurs o gustach. Przebudowa D i E raczej nie wchodzi w rachubę za względu na konstrukcję. Zobacz, gdzie są przymocowane poprzeczne żelazne belki utrzymujące powierzchnie. Otóż połączone są one z pylonami - bananami. Taka przebudowa wymagałaby rozprucia niemal całej trybuny. Natomiast podczas ewentualnego burzenia i tak rozebrać trzeba będzie dach więc połączenie dachu by tu nie przeszkadzało, a rozwiązanie takie dałoby lepsze efekty akustyczne oraz skuteczniejszą ochronę przed warunkami atmosferycznymi. Sam stadion mi się podoba. Wizja jest jak najbardziej ciekawa. Natomiast częściowo od strony technicznej oraz od strony detali psujących estetykę już nie. Niestety, ale projekt był zbyt wiele razy modernizowany, Obtułowicz nie ma doświadczenia w tego typu obiektach i dlatego serwuje nam,to co serwuje. |
Cytat:
|
Cytat:
Tylko kto wiedział 4 lata temu że trybuny AB i C będą tkie a nie inne??:-p |
Kilka sprostowań:
1. Pod dachem trybuny wschodniej i zachodniej podwieszone będą telebimy i jeden rząd oświetlenia. Drugi rząd stanowić będą reflektory na wysięgnikach. 2. Piłkarze na murawę będą wychodzic tak jak teraz, tj. ze środka trybuny zachodniej. Tam będą wielke szatnie z pełnym zapleczem dla obu drużyn. 3. Korekcja położenia boiska i jego płyty niewiele dadzą. I tak linia boczna będzie w odlełości ponad 15m. od trybun EW. |
Cytat:
Cytat:
|
Teraz na kamerce widać jakiś pojazd stojący na samym środku "trybuny". WIe ktoś co to może być?
|
"przedłużka" (jak to się nazywa poprawnie nie wiem) z której wylewają beton..
http://wisla.krakow.pl/foto.php?foto...nu&plik=14.jpg http://wisla.krakow.pl/foto.php?foto...nu&plik=16.jpg |
To jednak to..nie dałem rady rozpoznać, ponieważ miała zwinięte ramię. Teraz jak już pracują to wiem, że jest to SZTETER - tak na przyszlość:D
|
ojj, jakby tempo troszeczke zwolniło ostatnio, a czas mają niby do soboty. :)
|
nie zwolniło tylko w sobote i niedziele nic nie robili. :) A teraz nie widać co sie dzieje bo kamerka nie obejmuje. :/ Orientuje sie ktoś czy pod narożnikami tez będą kopac fundamenty?
|
nie wiem czy dobry temat, ale...
po którym meczu zacznie się burzenie trybuny A/B ?? po Legii?? |
Po meczu z Cracovia
|
Cytat:
Złudzenie. Po prostu kamerka już nie obejmuje wykopów ziemi, której zostało kawałek. Praca trwa http://www.stadionwisly.info/galeria/298/08.jpg której nie widać na kam. Teraz przez krótki okres tylko zdjęcia będą przydatne, bo kamerka nic już nie pokaże. |
Był ktoś dzis na stadionie?
Jak prace postepuja? |
Cytat:
Na razie to tylko kopią i zalewają betonem. Nic ciekawego |
jak wracałem z uczelni to wpadłem w korek, jechałem między 3 ciężarówkami wyładowanymi ziemią, a z przeciwnej strony minąłem chyba z 5 które wracały puste. idzie im szybko:)
|
Na stronie SKWK są dwie galerie z dzisiejszych prac.
|
Nie jestem na bieżąco ze projektem ale czy zaszły w nim jakieś zmiany? Oglądałem dziś kronikę i był tam pokazany projekt stadionu który przedstawiał zwartą konstrukcję... Oraz zabudowany okrąglak...
Przyznam że wyglądało to całkiem nieźle :)))))) |
sądząc ze zdjęć z linków to gigantyczna robota odwalona. Praktycznie kończą wywozić ziemię z wanny utworzonej przez ścianki szczelinowe.
Tak na oko licząc - 100 metrów długie, 20 metrów szerokie, 8 metrów głębokie to daje 16 tysi metrów sześciennych , po średnio półtorej tony na kubik to 25 tys ton. Można sobie to ciężarówki przeliczyć, jeśli się gdzieś kropnąłem to proszę o poprawkę. |
Cytat:
Ostateczna i jedyna obowiązująca wersja projektu p. Obtułowicza to ta: http://www.stadionwisly.info/?p=projekty&z=185 Okrąglak nie będzie zabudowany. Od dłuższego czasu wiadomo jak stadion będzie ostatecznie wyglądał, jednak wciąż niektórzy o tym nie wiedzą - problem nie jest duży jak nie wiedzą o tym osoby, które na co dzień się tym nie interesują i zerkają na projekty polskich stadionów sporadycznie. Natomiast szczerze mówiąc trochę żenuje mnie fakt niewiedzy w tej kwestii prezentowanej przez niektóre media, np. portale internetowe, gazety itp. Często prezentują one nieaktualne wersje projektu naszego stadionu. Wyrazistym przykładem tego są nieaktualne wersje projektu stadionu Wisły zamieszczone w publikacji Gazety Wyborczej o naszym klubie autorstwa Andrzeja Grupy i Piotra Leśniowskiego. Zamieszczono tam jedno ze zdjęć zaczerpniętych z tej wersji projektu: http://stadiony.net/project.php?p=9 Jak powszechnie wiadomo jest to oczywiście projekt nieaktualny... Jak widać nawet te, uznające się za poważne, media wykazują się rażącą niewiedzą w tak podstawowych sprawach... |
www.eskawuka/gallery/others/294/DSC00794.jpg
Dopiero po obejrzeniu tej fotki, w pełni widać skalę wielkości nowego C, szykuje się nam naprawdę coś wielkiego:D |
Cytat:
Wam tez??:> |
Cytat:
|
Cytat:
to jak z tą fotką? jak jakieś problemy to wrzucić plik na www.tinypic.com |
poprawny link:
http://www."skwk".pl/gallery/others/294/DSC00794.jpg tylko usuńcie cudzysłowy z adresu :) |
Mam tylko pytanie. Przeglądałem fotki z oficjalnej i na 15 zdjęciu zaniepokoiła mnie ta "górka" zrobiona z chudego betonu. A praca faktycznie idzie szybko, bo jak patrzylem na kamerke to w ciągu 15 minut 3 samochody wyjechały z placu.
|
Tylko mnie ciekawi, jak ta mała kopareczka wyjedzie z tej dziury jak już skończą kopać:D
|
Cytat:
|
Cytat:
Co do kopary, to pewnie zamówi taksę pod park. |
Cytat:
|
Oglądałem sobie obraz z kamerki i koło 9 godziny , akurat miałem włączony obraz na cały ekran tak więc rozpoznałem chyba dobrze jadąca od strony Błoń zwyżkę na pewno nie była to pompa do betonu . Może ktoś wie co będzie robione na budowie z jej wykorzystaniem.
|
Czy u nas mają zamiar ten płot przy E5 rozbierać czy zostawią niespodziankę dla pikników? ;]
|
| Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 04:13. |
Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl