Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Hyde Park (moderowane) (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=6)
-   -   Zagadki europejskie i nie tylko... ;) (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=3044)

Tiramisu 15.06.2009 12:00

Wnuk Marka Antoniusza ;).
Klaudiusz. Cesarz rzymski.

"Długotrwałe i okrutne rządy Kaliguli, doprowadziły do tego, że despota został ostatecznie zamordowany 24 stycznia 41 roku n.e. Po zamordowaniu Kaliguli w powstałym zamieszaniu część żołnierzy gwardii pretoriańskiej zdecydowała się na obwołanie cesarzem Klaudiusza, jedynego dorosłego przedstawiciela dynastii julijsko-klaudyjskiej. Żołnierze i ważne osobistości obawiały się reakcji gwardii Kaliguli złożonej z 300 potężnie zbudowanych Germanów, nie mających skrupułów przy zabijaniu ludności. Podobno, kiedy Klaudiusz został odnaleziony za kotarą, pretorianie unieśli Klaudiusza i obwołali go cesarzem, wbrew jego woli."

Krissu 15.06.2009 12:02

Jedziesz princessa

Tiramisu 15.06.2009 12:09

W jakim mieście znajduje się takie oto coś:

http://i42.tinypic.com/11ieq6w.jpg

I cóż to jest?

7 kotów 15.06.2009 12:11

Belfast ?
Mur miedzy Shankill a Falls ?

Tiramisu 15.06.2009 12:14

I hate you :P

"W 1969 roku katolicka Falls została odgrodzona od protestanckiej Shankill betonowym murem, metalowymi płytami, otoczonymi drutem kolczastym. Murale po jednej i drugiej stronie przypominają turystom, do wyznawców której religii ulica należy. Murale to historia konfliktu i wyraz trudnych uczuć katolików i protestantów. Uświadamiam sobie, że uczucia te są ciągle jeszcze żywe, choć skrywane pod płaszczykiem tolerancji i wzajemnego porozumienia."

Zadawaj.

7 kotów 15.06.2009 12:27

"I hate you" , "I hate you" a "7 kotow" na udzie sobie tatuuje.
..kobiety!


Co to:
http://www.pies.pl/upload/3161_jamnik1.jpg

Tiramisu 15.06.2009 12:39

Co to? Jajco?

Jak zgadujesz to byś się postarał trochę.

Bóg Trybun (objawion) 15.06.2009 12:42

@Tira, co ty taka spięta :D

Strzelam: jamnik? :D

Maciejj 15.06.2009 12:47

wysuszony pień drzewa;)

Tiramisu 15.06.2009 12:55

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Bóg Trybun (objawion) (Post 745653)
@Tira, co ty taka spięta :D

http://www.youtube.com/watch?v=quE0d1eqQog

7 kotów 15.06.2009 12:56

Bog zgadl.
Tak, to jamnik.
Znana marka psa domowo-mysliwskiego.

iodpowiedz MAciejja tez bylbym sklonny uznac.

Tiramisu jednak nie zblizyla sie nawet do poprawnej odpowiedzi. Szkoda :(

Bóg Trybun (objawion) 15.06.2009 13:46

Będzie kreatywnie, bo temat zszedł na psy (-a) ;-)

http://img197.imageshack.us/img197/4390/mistymiasto.jpg http://img197.imageshack.us/img197/3...tystrzalka.jpg

Dwie fotografie, dwa ujęcia miejsca, w którym zginęła pewna osoba. Oprócz rozszyfrowania jej tożsamości, chciałbym otrzymać nazwę miejscowości, w której dokonano zabójstwa oraz uzyskac odpowiedź na pytanie - co z tym wszystkim wspólnego mają:

http://img8.imageshack.us/img8/4220/haps.jpg http://img8.imageshack.us/img8/4220/haps.jpg

&

http://img7.imageshack.us/img7/7355/dentmist.jpg

---------------------------------------

okej, podpowiedzi -

http://img37.imageshack.us/img37/6332/ojciec.jpg

http://img37.imageshack.us/img37/1931/spiceup.jpg

Tiramisu 15.06.2009 18:56

Czy jest to ulica Czackiego w Drohobyczu? Jeśli tak to osobą jest Bruno Shultz.
"Ulica Krokodyli" opowiadanie Shultza.

Tylko mam problem z denstystą :).

edit: ok. wspomogłam się :P - "Zabójcą miał być oficer niemiecki Karl Günther, któremu Landau zastrzelił wcześniej protegowanego, dentystę Löwa. Miał to być więc akt zemsty, wyrównanie porachunków obu rywalizujących hitlerowców."

Bóg Trybun (objawion) 15.06.2009 18:59

Tiramisu, pięknie! Niepotrzebnie wzywałem siostrę edytkę.
Dentysta - skoro wiesz, że to Bruno i Drohobycz, to masz go na końcu języka nomen omen : )
Poszukaj jeszcze troszkę. Śmierć....

PS. A to nie jest ulica Krokodyli, tylko miejsce, w którym zginął. Ale skojarzenie jak się patrzy.

-------

OK, bomba, jedziesz z zagadką. Tylko żeby była ciut prostsza, niż rozszyfrowanie znaczenia Twojego nicka. Tyraj, misia! ;-)

Tiramisu 15.06.2009 19:06

mam wsio :P (wydawało mi się, że tę ulicę nazwano potem Ulicą Krokodyli, ale nie - poprawiłam :))

Ciężko będzie wymyślić równie kreatywna zagadkę :P.

http://i44.tinypic.com/2niw3kw.jpg
Co to jest? I z czym to się je ;) - tzn. kilka słów o tymże czymś :).

Maciejj 15.06.2009 19:53

turas mechniczny
ściema jakich mało - wspomina o tym Napoleon bo i sam grał z tą niby myslaca maszyną
a nie jaki kempelen byl cudotwórcą

Tiramisu 15.06.2009 20:02

Jasna sprawa :). Dalej.

Maciejj 15.06.2009 20:09

był sobie gościu w XV wieku, prawdopodobnie z Gdańska
podróznik, handlarz.... i w 147.... rok odkrył co??? i jak sie zwał owy pacjent

Tiramisu 15.06.2009 20:38

odkrył,,, Amerykę :D buhahahaha, w 1476.

Jan z Kolna :).
Ale różnie o tym piszą :).

za Łysiakiem: "W 1570 historyk Francois de Belleforest wspomina o polskim żeglarzu Scolonusie, czlonku ekspedycji, która w 1476 roku dotarła do Labradoru. Zorganizowana została prze króla duńskiego, Chrystiana I w celu wyjaśnienia, co stało się z koloniami wikińskimi. Informacje te potwierdza Holender Wytlieft w roku 1597, mapa Resena z 1605 i podobno wiele innych dzieł: Pontanus, Morisot, Horn, Coronelli, Charlevoix...W 1919 roku meksykański uczony, Nicolas Leon, potwierdził tezę o polskim pochodzeniu Scolonusa (na podstawie czego?). W latach 70. radziecki uczony Sielikow badał nieznane (jakie?) źródła angielskie i duńskie, po czym również potwierdził, że Jan z Kolna, kaper gdański, a potem poddany duński, odkrył Cieśninę Davisa, ale też, że jednym z podwładnych Polaka miał być...Krzysztof Kolumb!"

Maciejj 15.06.2009 20:42

dokładnie

10 pierd... znaków

Tiramisu 15.06.2009 21:07

http://i40.tinypic.com/2446uck.jpg

Proszę imię i nazwisko tego "śmiesznego" pana (osobista antypatia ;)).

Podpowiedź:
http://i44.tinypic.com/2znu788.jpg

p e t e r 15.06.2009 21:09

Wesley Clark.

Tiramisu 15.06.2009 21:12

Lecisz dalej.

p e t e r 15.06.2009 21:27

Kto to?

http://i41.tinypic.com/14ujm9c.jpg

p e t e r 16.06.2009 09:58

Mam nadzieję, że poniższa podpowiedź ułatwi sprawę:

http://i41.tinypic.com/2n1hu9f.jpg


http://i44.tinypic.com/1zveoud.jpg

pio 16.06.2009 18:22

Henri Cartier-Bresson, jeden z założycieli agencji fotograficznej Magnum.
Zdjęcia Bressona pojawiały się w najbardziej znanych czasopismach trzech dekad oraz były wieszane we wszystkich największych galeriach w USA i Europie. Wystawa "The Decisive Moment" była pierwszą wystawą fotograficzną, która trafiła do Luwru.

Magnum — legendarna agencja fotograficzna założona w 1947 r. w Paryżu przez i Roberta Capa, Henri Cartier-Bressona, George'a Rodgera, Davida Seymoura i Billa Vandiveta; współcześnie posiada swoje oddziały w Paryżu, Londynie, Nowym Jorku i Tokio.

ZAGADKA
kto to?
http://i39.tinypic.com/34hxapu.jpg

no to lecisz dalej :)
ja akurat wróciłem do jego Faktotum :)

p e t e r 16.06.2009 18:57

Charles Bukowski - akurat czytam jego Women :)

---
Kto to i czym się aktualnie zajmuje (od razu podpowiadam: polityka)?

http://i40.tinypic.com/w9w7zr.jpg

---
Podpowiedź:

bohaterka zagadki dziś wygląda tak:

http://i44.tinypic.com/13z3moi.jpg

p e t e r 17.06.2009 10:29

Teraz powinno już pójść z górki:

http://i42.tinypic.com/339imaw.jpg

nowy_piotrek: prawidłowa odpowiedź.

nowy_piotrek 17.06.2009 10:34

Mara Carfagna.

Oddaje zagadke, kto pierwszy niech zadaje.

dawidTS 17.06.2009 10:50

ok . to ja zadam zagadkę ;)

co to za pan ?
podpowiedz : Polityka
http://images41.fotosik.pl/141/9da2305826b57afdm.jpg

Nikt nie strzela nawet?

WISŁAZWE 17.06.2009 20:28

Co z tą podpowiedzią bo nie ruszymy z miejsca :D

dawidTS 18.06.2009 06:10

Podp: Piastuje on pewną funkcję w takim mieście -
http://images44.fotosik.pl/147/2f3a812d1d70a235m.jpg

teraz na pewno ktoś zgadnie :)

WISŁAZWE 18.06.2009 06:35

Gábor Demszky burmistrz Budapesztu


---------------------------------------------------
ZAGADKA
Co to za miejsce??
http://i39.tinypic.com/20h98ue.jpg

PODPOWIEDŹ
Państwo w którym znajduje się to miejsce jest jednym z większych na swoim kontynencie...

WISŁAZWE 18.06.2009 21:19

PODPOWIEDŹ II
Miasto w Algierii...

puchaty1906 18.06.2009 21:39

Most Constantine w Algierii.

WISŁAZWE 18.06.2009 21:43

No nie do końca przynajmniej ja nie znalazłem go pod taką nazwą...

Mając na myśli miasto nie miałem na myśli nazwy mostu... Tylko miejsce gdzie się znajduje. :)
Choć puchaty1906 jesteś bardzo blisko

puchaty1906 18.06.2009 21:52

Inaczej Sidi-M'Cid

WISŁAZWE 18.06.2009 21:56

Bingo. Właśnie pod taką nazwą go znalazłem. Zadajesz.

puchaty1906 18.06.2009 21:58

Co to za pan?

http://i43.tinypic.com/23u9dg4.jpg

WISŁAZWE 20.06.2009 18:59

Może by taka jakaś podpowiedź....... :D


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 18:25.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl