![]() |
Wnuk Marka Antoniusza ;).
Klaudiusz. Cesarz rzymski. "Długotrwałe i okrutne rządy Kaliguli, doprowadziły do tego, że despota został ostatecznie zamordowany 24 stycznia 41 roku n.e. Po zamordowaniu Kaliguli w powstałym zamieszaniu część żołnierzy gwardii pretoriańskiej zdecydowała się na obwołanie cesarzem Klaudiusza, jedynego dorosłego przedstawiciela dynastii julijsko-klaudyjskiej. Żołnierze i ważne osobistości obawiały się reakcji gwardii Kaliguli złożonej z 300 potężnie zbudowanych Germanów, nie mających skrupułów przy zabijaniu ludności. Podobno, kiedy Klaudiusz został odnaleziony za kotarą, pretorianie unieśli Klaudiusza i obwołali go cesarzem, wbrew jego woli." |
Jedziesz princessa
|
|
Belfast ?
Mur miedzy Shankill a Falls ? |
I hate you :P
"W 1969 roku katolicka Falls została odgrodzona od protestanckiej Shankill betonowym murem, metalowymi płytami, otoczonymi drutem kolczastym. Murale po jednej i drugiej stronie przypominają turystom, do wyznawców której religii ulica należy. Murale to historia konfliktu i wyraz trudnych uczuć katolików i protestantów. Uświadamiam sobie, że uczucia te są ciągle jeszcze żywe, choć skrywane pod płaszczykiem tolerancji i wzajemnego porozumienia." Zadawaj. |
"I hate you" , "I hate you" a "7 kotow" na udzie sobie tatuuje.
..kobiety! Co to: http://www.pies.pl/upload/3161_jamnik1.jpg |
Co to? Jajco?
Jak zgadujesz to byś się postarał trochę. |
@Tira, co ty taka spięta :D
Strzelam: jamnik? :D |
wysuszony pień drzewa;)
|
Cytat:
|
Bog zgadl.
Tak, to jamnik. Znana marka psa domowo-mysliwskiego. iodpowiedz MAciejja tez bylbym sklonny uznac. Tiramisu jednak nie zblizyla sie nawet do poprawnej odpowiedzi. Szkoda :( |
Będzie kreatywnie, bo temat zszedł na psy (-a) ;-)
http://img197.imageshack.us/img197/4390/mistymiasto.jpg http://img197.imageshack.us/img197/3...tystrzalka.jpg Dwie fotografie, dwa ujęcia miejsca, w którym zginęła pewna osoba. Oprócz rozszyfrowania jej tożsamości, chciałbym otrzymać nazwę miejscowości, w której dokonano zabójstwa oraz uzyskac odpowiedź na pytanie - co z tym wszystkim wspólnego mają: http://img8.imageshack.us/img8/4220/haps.jpg http://img8.imageshack.us/img8/4220/haps.jpg & http://img7.imageshack.us/img7/7355/dentmist.jpg --------------------------------------- okej, podpowiedzi - http://img37.imageshack.us/img37/6332/ojciec.jpg http://img37.imageshack.us/img37/1931/spiceup.jpg |
Czy jest to ulica Czackiego w Drohobyczu? Jeśli tak to osobą jest Bruno Shultz.
"Ulica Krokodyli" opowiadanie Shultza. Tylko mam problem z denstystą :). edit: ok. wspomogłam się :P - "Zabójcą miał być oficer niemiecki Karl Günther, któremu Landau zastrzelił wcześniej protegowanego, dentystę Löwa. Miał to być więc akt zemsty, wyrównanie porachunków obu rywalizujących hitlerowców." |
Tiramisu, pięknie! Niepotrzebnie wzywałem siostrę edytkę.
Dentysta - skoro wiesz, że to Bruno i Drohobycz, to masz go na końcu języka nomen omen : ) Poszukaj jeszcze troszkę. Śmierć.... PS. A to nie jest ulica Krokodyli, tylko miejsce, w którym zginął. Ale skojarzenie jak się patrzy. ------- OK, bomba, jedziesz z zagadką. Tylko żeby była ciut prostsza, niż rozszyfrowanie znaczenia Twojego nicka. Tyraj, misia! ;-) |
mam wsio :P (wydawało mi się, że tę ulicę nazwano potem Ulicą Krokodyli, ale nie - poprawiłam :))
Ciężko będzie wymyślić równie kreatywna zagadkę :P. http://i44.tinypic.com/2niw3kw.jpg Co to jest? I z czym to się je ;) - tzn. kilka słów o tymże czymś :). |
turas mechniczny
ściema jakich mało - wspomina o tym Napoleon bo i sam grał z tą niby myslaca maszyną a nie jaki kempelen byl cudotwórcą |
Jasna sprawa :). Dalej.
|
był sobie gościu w XV wieku, prawdopodobnie z Gdańska
podróznik, handlarz.... i w 147.... rok odkrył co??? i jak sie zwał owy pacjent |
odkrył,,, Amerykę :D buhahahaha, w 1476.
Jan z Kolna :). Ale różnie o tym piszą :). za Łysiakiem: "W 1570 historyk Francois de Belleforest wspomina o polskim żeglarzu Scolonusie, czlonku ekspedycji, która w 1476 roku dotarła do Labradoru. Zorganizowana została prze króla duńskiego, Chrystiana I w celu wyjaśnienia, co stało się z koloniami wikińskimi. Informacje te potwierdza Holender Wytlieft w roku 1597, mapa Resena z 1605 i podobno wiele innych dzieł: Pontanus, Morisot, Horn, Coronelli, Charlevoix...W 1919 roku meksykański uczony, Nicolas Leon, potwierdził tezę o polskim pochodzeniu Scolonusa (na podstawie czego?). W latach 70. radziecki uczony Sielikow badał nieznane (jakie?) źródła angielskie i duńskie, po czym również potwierdził, że Jan z Kolna, kaper gdański, a potem poddany duński, odkrył Cieśninę Davisa, ale też, że jednym z podwładnych Polaka miał być...Krzysztof Kolumb!" |
dokładnie
10 pierd... znaków |
http://i40.tinypic.com/2446uck.jpg
Proszę imię i nazwisko tego "śmiesznego" pana (osobista antypatia ;)). Podpowiedź: http://i44.tinypic.com/2znu788.jpg |
Wesley Clark.
|
Lecisz dalej.
|
|
Mam nadzieję, że poniższa podpowiedź ułatwi sprawę:
http://i41.tinypic.com/2n1hu9f.jpg http://i44.tinypic.com/1zveoud.jpg |
Henri Cartier-Bresson, jeden z założycieli agencji fotograficznej Magnum.
Zdjęcia Bressona pojawiały się w najbardziej znanych czasopismach trzech dekad oraz były wieszane we wszystkich największych galeriach w USA i Europie. Wystawa "The Decisive Moment" była pierwszą wystawą fotograficzną, która trafiła do Luwru. Magnum — legendarna agencja fotograficzna założona w 1947 r. w Paryżu przez i Roberta Capa, Henri Cartier-Bressona, George'a Rodgera, Davida Seymoura i Billa Vandiveta; współcześnie posiada swoje oddziały w Paryżu, Londynie, Nowym Jorku i Tokio. ZAGADKA kto to? http://i39.tinypic.com/34hxapu.jpg no to lecisz dalej :) ja akurat wróciłem do jego Faktotum :) |
Charles Bukowski - akurat czytam jego Women :)
--- Kto to i czym się aktualnie zajmuje (od razu podpowiadam: polityka)? http://i40.tinypic.com/w9w7zr.jpg --- Podpowiedź: bohaterka zagadki dziś wygląda tak: http://i44.tinypic.com/13z3moi.jpg |
Teraz powinno już pójść z górki:
http://i42.tinypic.com/339imaw.jpg nowy_piotrek: prawidłowa odpowiedź. |
Mara Carfagna.
Oddaje zagadke, kto pierwszy niech zadaje. |
ok . to ja zadam zagadkę ;)
co to za pan ? podpowiedz : Polityka http://images41.fotosik.pl/141/9da2305826b57afdm.jpg Nikt nie strzela nawet? |
Co z tą podpowiedzią bo nie ruszymy z miejsca :D
|
Podp: Piastuje on pewną funkcję w takim mieście -
http://images44.fotosik.pl/147/2f3a812d1d70a235m.jpg teraz na pewno ktoś zgadnie :) |
Gábor Demszky burmistrz Budapesztu
--------------------------------------------------- ZAGADKA Co to za miejsce?? http://i39.tinypic.com/20h98ue.jpg PODPOWIEDŹ Państwo w którym znajduje się to miejsce jest jednym z większych na swoim kontynencie... |
PODPOWIEDŹ II
Miasto w Algierii... |
Most Constantine w Algierii.
|
No nie do końca przynajmniej ja nie znalazłem go pod taką nazwą...
Mając na myśli miasto nie miałem na myśli nazwy mostu... Tylko miejsce gdzie się znajduje. :) Choć puchaty1906 jesteś bardzo blisko |
Inaczej Sidi-M'Cid
|
Bingo. Właśnie pod taką nazwą go znalazłem. Zadajesz.
|
|
Może by taka jakaś podpowiedź....... :D
|
| Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 18:25. |
Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl