![]() |
Cytat:
Edit: ok znalazłem :) |
Witam :) Jakie studia humanistyczne (chodzi mi głównie o przykłady uczelni, ale mile widziane propozycje konkretnych kierunków) byście polecili osobie, która niezbyt dobrze zdała maturę? (kulturoznawstwo, pedagogika specjalna i jakieś temu podobne)
Zdaje sobie sprawe, ze jestem niezbyt precyzyjny ale mimo to czekam na odpowiedz :) pozdrawiam |
ja mam pytanie do kiedy się sklada podania na studia zaoczne?
|
Cytat:
|
Polski - 64%
Anglik - 52% WOS - 56% Geografia - 52% (wszystko rozszerzone) Interesuje mnie: filologia polska (edyt. lub komp. byle nie nauczycielskie) filozofia filmoznawstwo kulturoznawstwo (ale raczej rezerwowo) stosunki międzynarodowe / politologia (bardziej te pierwsze...) Ewentualnie inne ciekawe humanistyczno / polityczne kierunki. Najchętniej UJ, choć i inne uczelnie ewentualnie mogą być. Dzienne rzecz jasna... Jak ktoś orientuje się, że z takimi wynikami bankowo sie dostanę / bądź nie, niech pisze... |
Konrad. z tymi wynikami - szukaj na UJ takiego kierunku, gdzie przeliczniki będą polski 2, wos - 2, angielski 1,5
albo czegoś z geografią. ;) i najlepiej takiego, gdzie nie będzie zbyt wiele ludzi... bo mam wrażenie, że tam to będzie w ch.. ciężko się dostać.. ;/ jak ludzie maja obawy, że z wynikami powyzej 70% rozsz. się nie dostaną... to ja już nie wiem.. ;/ pomyśl może o AGH - dwa kierunki humana, z geografią też masz dobre punkty, więc też się gdzieś powinieneś dostać. :) stosunki międzynarodowe są na UEk ale wyniki 52+56 za angielski i wos nie rokują jakoś szczególnie :/ Ja mam 106 pkt (tobie wychodzi 108) i składam na europeistykę, turystykę oraz administrację ale słabo to widzę. |
Cytat:
Polski (p) 67% Angielski (r) 60% Geografia (r) 40% |
Cytat:
|
zna ktoś ubiegłoroczne progi punktowe na UJ na kierunkach Dziennikarstwo, Europeistyka, Politologia Społeczna i Socjologia? Po przeliczałem sobie procenty z matury na punkty na każdym z tych kierunków i zastanawiam się czy jest w ogóle sens wydawać kasę na rekrutację na tą uczelnię.
|
z wynikiem około 236pkt jest szansa dostać się na prawo na UJ ? słyszałem, że w zeszłym roku z takim wynikiem byłbym gdzieś w połowie listy przyjętych..
|
Wybiera sie ktos na zaoczne na Uniwersytet Ekonomiczny? do kiedy tam jest rejestracja?
|
Wszędzie jest rejestracja do 7 lub 8 lipca.
krkgiba - w zeszłym roku były chyba nieco inne zasady rekrutacji na UJ... |
Cytat:
|
Wczoraj się rejestrowałem na stronie AGH, wybrałem sobie kierunki i teraz zaglądam tam, a nie mam żadnych deklaracji ani nic... Może ktoś wie o c b? Chcę wpłacić i żeby się zaraz nie okazało, że jakaś lipa.. :/
ok, już wyjaśniłem, zadzwoniłem do AGH, i facet powiedział, że są testy dla starych matur i dopiero wszystko wróci do normy w poniedziałek ;) |
Witam wszystkich spod znaku białej gwiazdy :)
Udało się zdać maturę po kilku letniej przerwie od nauki po szkole średniej. Rewelacji nie ma ale przy praktycznie zero przygotowania nie jest też źle. J. polski ustny: 90% J. polski pisemny 51% J. angielski ustny 95% J. angielski pisemny 77% WOS 38%. Wszystko niestety na poziomie podstawowym... ;/ Moje pytanie brzmi następująco, gdzie mam szanse dostać się na studia, interesują mnie zaoczne(niestacjonarne). Najbardziej byłbym skłonny na AGH wydział HUM socjologia. Tylko nigdzie nie mogę doczytać o progu punktowym. pozdr. |
Cytat:
|
Cytat:
Moje wyniki: Polski 66% Ang 47% (:/) Gierca 70% Wszystko podstawa. Mam szanse się dostać ? |
Czy ktoś mógłby przybliżyć progi punktowe na tych kierunkach UP ? Tak żebym wiedział orientacyjnie, na które jest szansa, a które omijać:
edukacja filozoficzna z wiedzą o społeczeństwie filozofia z elementami psychologii Socjologia Stosunki międzynarodowe Pedagogika - wszystkie specjalności (na które najłatwiej się dostać?) Jak to jest na UP, jedna oplata na jeden kierunek, czy podobnie jak na agh jedna oplata i ile sie chce kierunkow? Z gory dzieki za odpowiedz. Ps. Punkty procentowe podalem kilka postow wyzej Cytat:
|
Z tego co się orientuje, to za każdy kierunek trzeba płacić...
|
na UP - każdy kierunek osobno, tak jak i na UJ.
Na UEk i AGH jedna opłata (kolejno 85 i 70 zł) Kamar na zaoczne zdecydowanie łatwiej sie dostać. Myślę, że i z tymi wynikami (gdzieś , gdzie małe znaczenie ma angielski) spokojnie powinieneś się dostać :) edit: Michal_b3 - patrząc na twoje wyniki to szukałbym czegoś, gdzie jest brany pod uwagę angielski przede wszystkim. Masz właśnie taki wynik jaki chciałem osiągnąć przed maturą... Na każdej uczelni masz praktycznie zbliżone szanse do mnie. Spróbuj na UEk na któreś kierunki (masz 100 pkt za geo i ang), Do tego z AGH nie jest najgorzej. Za Angielski dostaniesz 60+2(60-30) = 60+60 = 120 pkt. Za polski na humanistycznych 134, no i za geografię 40+2(40-30) = 40+20 = 60 i to pomnożyć x2 = 120 pkt (czyli razem masz te 374pkt). Na ścisłych kierunkach z braną pod uwagę geografią masz 4x geografię czyli 240 pkt + 120 pkt za angielski czyli razem 360... na te mniej oblegane (poczytaj gdzieś o ilości chętnych na miejsce) powinieneś sie dostać :) Na UJ na dzienne raczej nie startuj, ja tez się już z tą myślą z różnych powodów pożegnałem - dużo niepochlebnych opinii na temat rozbitych na cały dzień zajęć, majacych cie za gówno profesorów i snobistycznej wiary... ;] |
Dzieki.
Ok, to teraz niech ktos mi przyblizy, na ktore kierunki jest szansa sie dostac, z niezbyt dobra matura:) Edit Dziękówa IRIVER, w gwoli ścisłości to informacje pozyskuje nie dla siebie, mnie to czeka za rok. A jakieś kierunki humanistyczne na które jest się łatwo dostać? Wszystkie ścisłe odpadają. Nikt nic nie wie o progach na UP ?! |
Cytat:
niektórzy twierdzą, że powyżej 70 wystarczy, więc miałbyś spokojnie szansę. ja im nie ufam i czekam na konkrety 14. lipca ;) |
Cytat:
Kadra profesorska robi wrażenie np historia administracji z dr Januszem Kurtyką, historia polityczna 45-89 z prof Ryszardem Terleckim. Wszystkie konwersatoria z historii są ciekawie prowadzone przez gości z IPN. Na zajęcia z dr Filipem Musiałem naprawdę ludzie chodzili z przyjemnością. Trzeba też wspomnieć o wiadomościach politycznych z Janem Rokitą. Naprawdę kadra jest niezła, złożona głównie profesorów UJotowskich. Atmosfera jest bardzo przyjazna. Przy załatwianiu różnych spraw nie spotkasz się z gnojeniem, jak to często ma miejsce gdzie indziej, ale z prawdziwą życzliwością. Rok temu dostałem się także na politologię na AP, ale wybrałem ign i wcale nie żałuję. W razie jakiś pytań uderzać na priv. |
SiaSin - jakie są inne kierunki na tej uczelni? Jest coś związanego z dziennikarstwem i pracą w mediach?
|
pol. 60%
ang 80% hist. podst. 40% wos roz. 50% ang. ust. 80% pol ust. 45% :( orientuje się ktoś gdzie jeszcze oprócz UJ jest taki kierunek jak eurpeistyka? Europeistyka* |
Cytat:
Zresztą w tym zawodzie bardzo ważna jest praktyka. Niejeden naczelny będzie wolał przyjąć kogoś kto skończył jakiś humanistyczny kierunek i przez kilka lat chociaż w niedużym stopniu działał w mediach niż studenta po dziennikarstwie, który poza studiami niewiele w dziennikarstwie robił. Od razu napiszę, że poza politologią na Ignatianum są kierunki: Praca socjalna Pedagogika (podobno bardzo dobra) Kulturoznawstwo Filozofia |
Cytat:
Jeśli jednak udało Wam się dokonać niemożliwego i przekroczyć nieosiągalną dla wielu granicę 30%, nie pozostaje nic innego tylko iść się zapisać i dumnie nazywać studentem! |
Jeśli wyraziłeś zgodę na publikowanie Twoich ocen w Krajowym Rejestrze Matur, AGH pobierze twoje oceny w ciągu 24 godzin od momentu rejestracji. Jeśli po 24 godzinach od rejestracji nie będzie w systemie Twoich ocen, lub oceny będą błędne musisz w WKR Wydziału, który wybrałeś przy deklaracji kierunku głównego okazać oryginał świadectwa maturalnego wraz z ewentualnymi aneksami i zostawić kserokopię tych dokumentów. Członek WKR wprowadzi przy Tobie prawidłowe oceny do systemu.
Jak to zrobic? :> Czy przeoczyłem jakiąś opcję przy rejestracji? |
Cytat:
pzdr. |
Na wszystkie wydziały na agh max punktowe to 1000?
|
Cytat:
|
Cytat:
|
Ja mam jeszcze jedno pytanko, jak to jest z opłatami na uczenlnie
zapłaciłem na konto UJ 75zł a jestem zarejestrowany tylko na kierunek zwany Europeiostyką, czy jeżeli chciałbym zarejestrować się jeszcze na np Stosunki międzynarodowe i Socjologie to będę musiał płacić jeszcze za kazdy kierunek po 75zł? czy te 75płacę tylko raz? |
za kazdy placisz osobno niestety
|
Niestety straszne zdzierstwo!!
Mariano widzę że również z dwójki ?? |
Do tych, co składają na PK: Ile w Waszym przypadku trwało zaksięgowanie opłaty rekrutacyjnej?
|
Ja mam małe zapytanie od kolegi.
Historia rozszerz 54 % Anglik rozszerz 68 % Polski podst 71 % Na które kierunki UJ będzie mu się najłatwiej dostać ? Administracja,politologia,historia? Ma duze szanse? Pytanie raczej do studiujących obecnie na UJ : ) I druga sprawa, czy z 65% z gegry rozszerz, 66 z wosu podst, 73 z polaka podst i 81 % z angla podst jest sens startować na UJ? |
wyniki rekrutacji
do usunięcia
|
Cytat:
|
do usunięcia
|
| Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 18:47. |
Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl