Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Wisła Kraków - piłka nożna (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=5)
-   -   Zabawy statystyką, czyli czy możliwe jest ... (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=9596)

Blixa 11.03.2019 01:14

Trzeba wygrac trzy mecze.

zygi125 11.03.2019 08:28

Witam, dopisałem Lecha oraz optymistycznie Jage do drużyn które włącza o pierwszą 8:

Kod:

    Craxa    Pogoń    Korona      Wisła        Zagłębie    Lech          Jagielonia
26  Wisła(w)  Płock(w)  Jaga(w)    Craxa(d)    Arka(d)      Górnik(d)      Korona(d)
27  Górnik(w) Jaga(d)  Lech(d)    Legia(d)    Płock(w)    Korona(w)      Pogoń(w)
28  Korona(d) Lech(w)  Craxa(w)    Sosnowiec(w) Górnik(d)    Pogoń(d)      Legia(w)
29  Miedź(w)  Arka(d)  Zagłębie(d) Piast(d)    Korona(w)    Lechia(w)      Sosonowiec(d)
30  Lechia(d) Legia(w)  Piast(w)    Zagłębie(w)  Wisła(d)    Jagiellonia(d) Lech(w)

Lech i Jaga mają również trudny terminarz.
Pozdrawiam

pan_premier 11.03.2019 10:50

Korona wypada z gry z takim terminarzem. o Ostatnie miejsca powalczymy my Zagłębie, Pogoń i oni.

ArturBarlinek 11.03.2019 11:01

Lech wg mnie ma najtrudniejszy terminarz :)
jeszcze te ciołki wypadną z 8 :D
ale tu się może okazać, że i pogoń i lech nie wejdą do 8 :D

funkykoval 11.03.2019 11:57

To jest polska ekstraklasa - nie ma co się oglądać na innych, jeżeli wygramy z Legią i derby, to będziemy z przodu. Nie chciałbym aby ostatni mecz z Lubinem był meczem o wszystko, bo mam złe wspomnienia z meczu w Krakowie kilka lat temu....

!!IRIVER!! 11.03.2019 12:28

Jedno jest pewne - 40 pkt to będzie mało. Chyba po raz pierwszy w historii. Na dziś pewne ósemki są 3 drużyny. Jagiellonia za chwilę może być pewna swego, ale jak wyrżnie się na Koronie co nie jest niemożliwe, to może zrobić się wesoło. Tak samo my- przegrywając Derby możemy być w dupie, ale wygrywając je - postawimy pod ścianą wszystkich innych. Niewiadomo czy po kolejnej kolejce wszystko nie będzie w dwóch punktach...

brylant17 11.03.2019 14:11

Wcale się nie zdziwię jak mecz z Lubinem będzie decydującym o ósemce

rasel1906 11.03.2019 14:25

Najtrudniejszy terminarz mamy my i my startujemy ze zdecydowanie najgorszej pozycji

tas de fleia 11.03.2019 14:33

Cytat:

Pierwotnie napisane przez brylant17 (Post 1535635)
Wcale się nie zdziwię jak mecz z Lubinem będzie decydującym o ósemce

Zresztą jak co sezon. Raz oni, raz my... Zobaczymy co dalej.

jerry1990 11.03.2019 15:21

Cytat:

Pierwotnie napisane przez rasel1906 (Post 1535637)
Najtrudniejszy terminarz mamy my i my startujemy ze zdecydowanie najgorszej pozycji

Dokładnie tak! Mamy na ten moment najtrudniejszą sytuację i najcięższe gatunkowo mecze. Debry, Legia i sorry, ale wyjazd do Sosnowca nie będzie łatwy, o ile nie najtrudniejszy ze wszystkich tych meczów.

Karherop 11.03.2019 15:30

Cytat:

Pierwotnie napisane przez rasel1906 (Post 1535637)
Najtrudniejszy terminarz mamy my i my startujemy ze zdecydowanie najgorszej pozycji

Warto to zauważyć, choć wielu myśli mocno życzeniowo.

Drużyny wg mnie z największymi szansami na awans
Jagiellonia ma najwiekszą przewagę i przynajmniej w dwóch spotkaniach wywalczy komplet - pewny awans.
Lech nawet w tak beznadziejnej formie... ma u siebie i Pogoń i Górnika.
Zagłębie ma teoretycznie najłatwiejszy terminarz i gdyby utrzymało formę to może wygrać kolejne 4 mecze z rzędu.
Pogoń - mecz z Zagłębiem zaburzył całkowicie obraz tej drużyny z "pewnie" idącej po awans muszą sporo drżeć
Cracovia - nawet jak przegrają z nami derby będą ten jeden punkt przed.
My - najgorszy terminarz ale może przyszła i forma strzelecka? derby meczem prawdy i wyszarpać później choć punkt z Legią.
Korona - w tej formie bye bye

Reasumując wydaje mi się że między Pogonią/cracovią i nami rozegra się decydująca walka o ostatnie 2 miejsca. Korona odpadnie z wyścigu przed ostatnią kolejką. Po cichu liczę że Zagłębie zapewni sobie awans wcześniej (najlepszy terminarz) i mecz z nami nie będzie meczem o życie dla obu drużyn.

Na dziś wg mnie 43 punkty to będzie za mało na awans. Choć pewnie pepe to wyśmieje.

piotrex007 11.03.2019 15:34

https://i.ibb.co/SdW6y6f/Screenshot-...s-pl2-plus.jpg

Generalnie patrząc na tabelę i terminarz, to ostatnia kolejka może być bardzo interesująca, bo pomijając samą walkę o ósemkę grać będą między sobą też drużyny pewne górnej połowy, więc układ tabeli przed rundą finałową nie będzie jasny praktycznie do końca rundy zasadniczej.

FraMat 11.03.2019 16:56

No tak.
I znowu w 30 kolejce będzie ta nieszczęsna multiliga i oczywiście Wisła w żadnej transmisji się nie zmieści.

piotrex007 11.03.2019 17:19

Cytat:

Pierwotnie napisane przez FraMat (Post 1535646)
No tak.
I znowu w 30 kolejce będzie ta nieszczęsna multiliga i oczywiście Wisła w żadnej transmisji się nie zmieści.


Zazwyczaj pokazują bodajże 4 mecze na żywo, a tym wypadku wydaje mi się, że jeśli Wisła i Zagłębie będą miały szansę na ósemkę, to po prostu musieć będą uruchomić 5 kanałów, bo ciężko by było wybrać mecz, z którego by mieli zrezygnować. Chociaż wszystkie mecze będą pewnie na canalplussport.pl ;)

MaLk 11.03.2019 17:34

Przy pewnym, wcale nie tak nierealnym, układzie wyników, po najbliższej kolejce w grze o tron może pozostać 7 zespołów i wszystkie znajdą się w przedziale 38-40 punktów. Miazga ;)

obikenobi 11.03.2019 21:00

Tymczasem na Twitterze Mogielnicki odpalił swoją maszynkę do liczenia.



Szanse na awans do ósemki ESA:

Lechia 100%

Legia ~100%

Piast 99,96%

Jagiellonia 96,4%

Cracovia 91,9%

Lech 91,0%

Zagłębie Lubin 72,8%

Pogoń 71,5%

Wisła 47,3%

Korona 28,9%

Śląsk 0,2%

Miedź ~0%

Arka ~0%

Górnik ~0%

Wisła Płock ~0%
Zagłębie Sosnowiec 0%

funkykoval 11.03.2019 23:50

Na dzień dzisiejszy tak to wyglada ale statystki i przewidywania w ekstraklasie to można sobie wsadzić

szorstki 12.03.2019 12:54

Wg Mogielnickiego te magiczne 40 pkt na pewno w tym sezonie nie wystarczy
https://twitter.com/mogiel90/status/1105199518226833409

pepe72 17.03.2019 20:10

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Karherop (Post 1535644)
(...)
Na dziś wg mnie 43 punkty to będzie za mało na awans. Choć pewnie pepe to wyśmieje.

Z tym 43 to raczej jesteś czarnowidzem ale faktycznie 40 może tym razem być mało.
10 Zagłębie ma 37 (czyżby "mecz przyjaźni" z Arką?), a 4 Pogoń ma 41, do końca 4 kolejki

Szewa 17.03.2019 21:18

C'mon, nie mówmy o 40 punktach, tyle to przy odpowiednim układzie wyników może nie wystarczyć, żeby za kolejkę być w pierwszej ósemce. Myślę, że 44-45 to realna liczba.


Grunt że już nie spadniemy (no nie wiem, jakie cuda musiałyby się zdarzyć, może komuś chce się liczyć, jakie warunki musiałyby być spełnione).

brylant17 17.03.2019 21:51

Tu nie ma co liczyć tylko grać

Karherop 17.03.2019 21:59

Cytat:

Pierwotnie napisane przez pepe72 (Post 1536145)
Z tym 43 to raczej jesteś czarnowidzem ale faktycznie 40 może tym razem być mało.
10 Zagłębie ma 37 (czyżby "mecz przyjaźni" z Arką?), a 4 Pogoń ma 41, do końca 4 kolejki

Trudno żeby nie było mało i pora wrzucić stare statystki do kosza.

Nie wyobrażam sobie żeby nam wystarczyło do awansu 2 czy 3 punkty. Tutaj nawet zdobycie 6 punktów nie daje nam gwarancji awansu.

Arkadiusz.Czerepach 17.03.2019 22:04

to ja z przyjemniejszym faktem

aktualnie brakuje nam 3pkt do miejsca pucharowego ;)

Szneka 17.03.2019 22:10

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Arkadiusz.Czerepach (Post 1536184)
to ja z przyjemniejszym faktem

aktualnie brakuje nam 3pkt do miejsca pucharowego ;)

Zaraz się okaże że trójka naszych poszła do Jagi a w tabeli będą za Nami

wolfy 17.03.2019 22:53

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Szneka (Post 1536187)
Zaraz się okaże że trójka naszych poszła do Jagi a w tabeli będą za Nami

Realnie możemy przeskoczyć Jagiellonię i Lecha, co na początku rundy wydawało się SF. Nikt nie zaliczył tak gigantycznego zjazdu w tym sezonie jak oni. Obie drużyny człapią po murawie w jednostajnym tempie i dostają w czapę jak leci.

Jaroo1 17.03.2019 23:09

Cytat:

Realnie możemy przeskoczyć Jagiellonię i Lecha, co na początku rundy wydawało się SF. Nikt nie zaliczył tak gigantycznego zjazdu w tym sezonie jak oni. Obie drużyny człapią po murawie w jednostajnym tempie i dostają w czapę jak leci.
Czyli zgodnie z realiami naszej ligi w którymś momencie odbiją i będą dalej się bić o puchary

funkykoval 18.03.2019 00:35

Najgorsze za z Jaga i Amika graliśmy w grudniu dzisia pewnie byłoby 6 pkt a tak został tylko 1

Karherop 18.03.2019 11:25

Cytat:

Pierwotnie napisane przez funkykoval (Post 1536201)
Najgorsze za z Jaga i Amika graliśmy w grudniu dzisia pewnie byłoby 6 pkt a tak został tylko 1

To mówienie życzeniowe...
I aktualna przerwa na kadrę przyniesie na pewno wstrząs w obu zespołach i wątpliwe przy przerżnęli wszystko do końca tym bardziej że... jeden mecz grają ze sobą.

Ostały się tylko 4 kolejki więc można pokusić się o coraz dokładniejszą anlizę spotkań do końca:

W grze:
Pogoń 41
Jaga 40
Lech 39
cracovia 39
Korona 39
-------------
Wisła 38
Zagłębie 37


Mecze decydujace o finalnym rozstawieniu:
(27 kolejka)
Górnik - cracovia
Korona- Lech
Wisła - Legia
Pogoń - Jagiellonia
Płock - Zagłebie

(28)
cracovia - Korona
Lech - Pogoń
Legia - Jaga
Zagłebie - Górnik
Sosnowiec - Wisła

(29)
Jaga- Sosnowiec
Korona - Zagłębie
Lechia - Lech
Miedz - cracovia
Pogoń - Arka
Wisła - Piast

(30)
Zagłebie - Wisła
cracovia - Lechia
Lech - Jaga
Legia - Pogoń
Piast - Korona

wolfy 18.03.2019 12:09

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Karherop (Post 1536228)
To mówienie życzeniowe...
I aktualna przerwa na kadrę przyniesie na pewno wstrząs w obu zespołach i wątpliwe przy przerżnęli wszystko do końca tym bardziej że... jeden mecz grają ze sobą.

Ostały się tylko 4 kolejki więc można pokusić się o coraz dokładniejszą anlizę spotkań do końca:

W grze:
Pogoń 41
Jaga 40
Lech 39
cracovia 39
Korona 39
-------------
Wisła 38
Zagłębie 37


Mecze decydujace o finalnym rozstawieniu:
(27 kolejka)
Górnik - cracovia
Korona- Lech
Wisła - Legia
Pogoń - Jagiellonia
Płock - Zagłebie

(28)
cracovia - Korona
Lech - Pogoń
Legia - Jaga
Zagłebie - Górnik
Sosnowiec - Wisła

(29)
Jaga- Sosnowiec
Korona - Zagłębie
Lechia - Lech
Miedz - cracovia
Pogoń - Arka
Wisła - Piast

(30)
Zagłebie - Wisła
cracovia - Lechia
Lech - Jaga
Legia - Pogoń
Piast - Korona

Wszystkiego do końca może nie przerżną, ale nie jest przypadkiem ich ostatnia seria. Obie drużyny wyglądają źle fizycznie na tle ligi, nie wiem czy uda im się to naprawić podczas przerwy.

PlayLikeAPro 18.03.2019 12:13

4 mecze - bilans koniczny do osiągnięcia pierwszej ósemki to 2-0-2 lub 1:2:1 dla nas.

Najważniejsze nie przegrać z Legią. Inna sprawa że czuję że z Legią może być łatwiej niż z sosnowcem. Brak Remiego / Cafu / Kucharczyka i wsparcie trybun zrobi swoje.


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 23:42.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl