Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Hyde Park (moderowane) (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=6)
-   -   Krakowskie Inwestycje (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=86)

dj_ibutti 16.11.2011 14:22

To nie chodzi przypadkiem o odłożoną płatność? Obiło mi się o uszy, że Hala ma być rozliczana w 2013.

tomek100 16.11.2011 14:23

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Kaan (Post 1192059)
Ciekawi mnie tutaj pozycja obu stadionów, a szczególnie naszego, ze co oni niby tam mają jeszcze robić w 2012? Pytanie chyba bardziej do budowy stadionu...

Robić nic nie będą, ale płacić tak (koszt budowy został rozłożony na kilka lat, nie wiem czy nawet w 2013 nie ma zaplanowanej płatności dla wykonawcy)

Saimoz 16.11.2011 14:31

rozbudowa Kocmyrzowskiej? ...

Wsciekly Pies 20.11.2011 00:10

Napletki chcą nam zrobić syf koło stadionu...

http://wiadomosci.onet.pl/regionalne...wiadomosc.html

arth_ur 28.11.2011 23:49

http://krakow.gazeta.pl/krakow/1,358..._na_Tatry.html - co sądzicie o projekcie. Dla mnie mnie prawdziwy PRLowski brutalizm.

Gwiaździsty 29.11.2011 08:03

Taki nowojorski drapacz chmur z lat 20 -tych ubiegłego wieku.

MatMario 29.11.2011 08:24

Mam to samo wrażenie co Gwiaździsty, drapacz chmur NY lata międzywojenne.

crazykaro 29.11.2011 13:52

Stary design, mało szkła ale lepsze to niż obecny stan

GOalkeeper 07.12.2011 22:08

Lotnisko w Balicach idzie za ciosem

http://krakow.naszemiasto.pl/artykul...fca36939,1,3,5

Dzideek 12.12.2011 18:21

Szkieletor pozostanie nadal nienaruszony
http://www.gazetakrakowska.pl/strona...szyc,id,t.html

Kocur 12.12.2011 23:27

Wykrakałem ;)

Ale radości wcale z tego powodu nie czuję :/

crazykaro 17.12.2011 14:23

O ekoterroryście od szkieletora

http://krakow.naszemiasto.pl/artykul...id,t.html#plus

CzerstwyChleb 17.12.2011 16:15

co za skur*ysyn...

krkgiba 18.12.2011 23:27

kontynuując wątek Szkieletora ;)

http://www.lovekrakow.pl/aktualnosci...iczem_579.html

GOalkeeper 30.12.2011 22:21

http://krakowskieinwestycje.pl/katal...ce#aktualnosci

http://krakowskieinwestycje.pl/photo...x200/249_1.jpg

Kocur 31.12.2011 00:26

Otwarli tramwaj na Ruczaj (kawałek przynajmniej) ale to co zrobili z rozkładem jazdy to woła o pomstę do nieba.

Na szczęście nie mieszkam na Ruczaju ale 95% moich znajomych jeździło 128 do pracy a teraz z uśmiechem na ustach kasują dwa bilety, kogoś tam nieźle popieprzyło.
Kiedyś były autobusy zapchane - teraz są zapchane tramwaje - nic się nie zmieniło oprócz tego że jest drożej :)

Matejas_ 31.12.2011 09:25

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Kocur (Post 1206234)
Otwarli tramwaj na Ruczaj (kawałek przynajmniej) ale to co zrobili z rozkładem jazdy to woła o pomstę do nieba.

Na szczęście nie mieszkam na Ruczaju ale 95% moich znajomych jeździło 128 do pracy a teraz z uśmiechem na ustach kasują dwa bilety, kogoś tam nieźle popieprzyło.
Kiedyś były autobusy zapchane - teraz są zapchane tramwaje - nic się nie zmieniło oprócz tego że jest drożej :)

Skrócenie linii 124, 128 i 424 do Rynku Dębnickiego nie jest złym pomysłem, gdyż autobusy od Kapelanki głónie stoją w miejscu i wypuszczają hektolitry paliwa w powietrze bezcelowo. Problemem nie jest kasowanie dwóch biletów, bo abonament miesięczny na wszystkie linie KKM nie przekracza w tym mieście 100zł, a jest nim rozkład, bo tramwaje jeżdżą zbyt rzadko! Gwoli ścisłości zawsze ludzie mieszkający od lat na Ruczaju (pierwsza, druga strona) narzekali, że nie mogą się dopchać do zatłoczonych pojazdów MPK, teraz przy przesiadce na moście Grunwaldzkim, mają równe szanse na zajęcie miejsca siedzącego z ludźmi z dalszych peryferii :rotfl:

Elefant 06.01.2012 13:06

Informacja dla:

młodzieży - patrzcie jakimi fajnymi drogami Wasze wnuki bedą jeżdzić,

dla starszej młodzieży - gdzie nie kupować domu czy mieszkania, aby Wam potem Tir po sypialni nie jeżdził.

http://krakow.pl/biznes/aktualnosci/...nwestycje.html

Trasa od Sanktuarium do Makro - tunel za tunelem:shock:

P.e.c.h 12.01.2012 01:51

Rozpoczęła się budowa Galerii Bronowice:

http://brk.com.pl/_files/94f21e9ae39...fa8ccc7786.jpg
http://brk.com.pl/_files/378b7854867...4eecc9f427.jpg

Szukacz 13.01.2012 11:57

A propos Szkieletora i innych biurowców - na obrzeżach miasta powstaje Małopolski Park Technologii Informacyjnych we współpracy z UJ i firmami typu Siemens czy Motorola. Wygląda to na całkiem ciekawy pomysł dla młodych przedsiębiorców i całkiem nieźle to opisano na ich stronie.

http://www.dziennikpolski24.pl/files...one/MPTI04.jpg

pysio 06.03.2012 16:40

Przejście przy Dworcu Głównym PKP. Remont rozpoczęty

http://img.naszemiasto.pl/grafika2/n...0c58bd95_o.jpg

http://krakow.naszemiasto.pl/artykul...,id,t,zid.html

Kocur 02.05.2012 08:40

Cytat:

Właściciel dawnego hotelu Cracovia chce postawić w jego miejscu centrum handlowo-usługowe. - Nie chcemy powtórki z Galerii Krakowskiej - mówią władze miasta i zapewniają, że zgody na to nie dadzą. Na razie Cracovia podzieliła losy hotelu Forum - olbrzymie reklamy przesłoniły ją w całości

W pierwszej połowie maja nowy właściciel hotelu Cracovia spółka Echo Investment z Kielc, ma publicznie ogłosić wstępną wizję dotyczącą zarówno funkcji, jak i formy przyszłego kompleksu. Swoje plany zdradziła już jednak władzom miasta na spotkaniu konsultacyjnym.


Okazuje się, że inwestor chce postawić w miejscu hotelu centrum handlowo-usługowe. Napotkał jednak na zdecydowany sprzeciw. - Nie wydamy zgody na budowę w tym miejscu centrum handlowego, bo nie chcemy, aby powtórzył się błąd z Galerią Krakowską. Ścisłe centrum miasta to nie miejsce dla sklepów wielkopowierzchniowych - mówi stanowczo Elżbieta Koterba, wiceprezydent ds. rozwoju miasta. - Teren po Cracovii to dla miasta bardzo ważny obszar, dlatego przed dwoma tygodniami, na wniosek prezydenta, radni uchwalili przystąpienie do planu miejscowego obejmującego również ten teren. Inwestor został o tym poinformowany i będzie musiał dostosować do tego swoje plany.




Z jednej strony szkoda - może by przy okazji zaorał ten supermarket obok :D



emailowiec 17.05.2012 16:48

http://www.skyscrapercity.com/showpo...&postcount=602 - przebudowa stadionu na Suchych Stawach. Tyle kasy poszło, a efekty mizerne.

Kocur 29.05.2012 14:47

Cytat:

1 czerwca Przewozy Regionalne wprowadzają nowy rozkład jazdy - podało Radio Kraków. Będzie więcej połączeń, ale równocześnie zdrożeją bilety. Najbardziej wzrośnie cena biletów na szynobusy do Balic.


Przejazd z Dworca Głównego na lotnisko będzie kosztował nie 12, a 19 złotych. Pasażerowie pytają - czy to w związku z Euro 2012. Przewozy Regionalne oczywiście odpowiadają, że nie, a wzrost cen tłumaczą tym, że drożeją paliwa.

Ja bym sobie dał rękę uciąć że cena była koło 5 zeta za ten pociąg ...

19 zł :shock:

Za 28 zł ostatnio mnie iCar spod domu zawiózł do Balic.

Pablo84 29.05.2012 15:10

http://www.youtube.com/watch?feature...v=r-4xpmlG2kM#!

Krakus! 04.06.2012 09:19


Ciekawi mnie dlaczego wejście i ogólnie cały przód galerii w tej wizualizacji jest zwrócony nie na Ul. Opolską tylko w kierunku ul. Chełmońskiego gdzie są pola i łąki. Jadąc ulicą Opolską za kilka miesięcy zobaczymy brzydki zad galerii ze stanowiskami dla tirów i wjazdem na parking zamiast z pewnością ładniejszej fasady. Zwrócenie jej przodem do Opolskiej na pewno poprawiło by wrażenie estetyczne tego terenu choćby dla wjeżdżających do Krakowa turystów od strony A4.

P.e.c.h 04.06.2012 10:31

Być może jest to związane jakoś z tym, że nie było możliwe budowanie ronda na Jasnogórskiej na skrzyżowaniu z Sosnowiecka, a dopiero na skrzyżowaniu (właściwie zbudowanie skrzyżowania z estakadą) ze Stawową, a skoro tak, to front zrobili od Stawowej. Zresztą tam na stawowej ma być jeszcze Decathlon, być może Obi + jakieś budynki biurowe, więc centrum tej inwestycji to nie Sosnowiecka i tyły Ikei i Makro, a wyremontowana Stawowa i wszystko dookoła niej.

Kocur 24.06.2012 09:00

Cytat:

Strefa płatnego parkowania w Krakowie ma się powiększyć niemal o połowę. Urzędnicy miejscy chcą rozszerzyć ją o całe Grzegórzki i stare Podgórze. Projektem uchwały w tej sprawie radni miejscy zajmą się już na najbliższej środowej sesji. Jeśli go poprą, zmiany wejdą w życie w lutym 2013 r. Cieszą się mieszkańcy, bo łatwiej znajdą miejsce do parkowania pod domem, a denerwują przyjezdni kierowcy i właściciele firm.

http://d.naszemiasto.pl/k/r/0c/f0/4fe579aaa010e_o.jpg


Zaczynam się martwić o moje miejsce pod blokiem na Prądniku ... nasi radni są okazem totalnych zjebów :shock:

GOalkeeper 17.07.2012 13:44

http://krakow.naszemiasto.pl/artykul...d.html#galeria

Elendil 25.07.2012 22:33

właśnie, co sądzicie o tym projekcie mogilskiej? Znajomi rowerzyści podpisują petycję, a ja, jak kierowca czterech kołek, zastanawiam się jak bardzo zmiana na dwa pasy z czterech wpłynie na korki w tym miejscu.


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 00:51.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl