![]() |
Ja bym się tak po tym meczu nie cieszył. Owszem, strzeliliśmy 3 gole solidnej drużynie jaką jest Irlandia.
Ale straciliśmy 2 bramki - obie głupie, do tego sam Damien Duff powinien był ustrzelić hattricka. Miał 3 setki. Z jednej strony Bosacki miał piękne, efektowne interwencje, podobnie Dudka - z drugiej nasza para stoperów podawała przy wyprowadzaniu piłki z własnej połowy futbolówkę przeciwnikom. Co zawsze kończyło się ich groźną akcją. Irlandczycy grali znacznie dojrzalej, ich akcje były płynne, formacje się sprawnie przesuwały. My graliśmy zrywami, które w tym meczu były nadspodziewanie udane. Na plus zasługuje na pewno strzelenie dwóch goli z 20 metra - to norma europejska, że z tej pozycji przygotowany strzał to sytuacja 100-procentowa. Nieźle grali obaj Lewandowscy, Błaszczykowski (choć za bardzo się stara o transfer do Liverpoolu i w tym meczu zmarnował kilka okazji by dobrze podać), świetnie Garguła. Brożek zagrał słabszy mecz, widać zmęczenie. Boguski nieco lepiej. Ale mnie akurat dobra gra Wiślaków w reprze martwi, bo od razu media ich chcą sprzedawać. Więc z naszej perspektywy nie jest to takie złe. Mnie martwi: niepewna gra stoperów, niepewne wyjścia Fabiańskiego (ładnie wychodzi do długich piłek, ale często źle je piąstkuje - prosto pod nogi przeciwników), głupota Jodłowca (pierwszy zmiennik na pozycji stopera), ciągle słabi boczni obrońcy. Najbardziej martwi mnie jednak brak koncentracji w końcówkach meczu. Widać, że mecz ze Słowacją nie był przypadkiem. Podobnie było wcześniej z Czechami, podobnie było teraz. No i szkoda, że Lewandowski zmarnował pierwszą setkę, po takim meczu z 2 golami na koncie byłaby szansa na jego szybki transfer na Zachód, a tym samym na osłabienie konkurencji. |
Cytat:
|
M. Lewandowski - mnóstwo strat, piłka go parzy. Absolutnie nie bierze na siebie ciężaru gry. To właśnie przez niego w pierwszej połowie nie kontrolowaliśmy meczu (zupełnie nie rozumiem zachwytów nad pierwszą częścią gry, mieliśmy może ze 3 dobre akcje).
Perejro - może nie wygląda zbyt efektownie, ale każde podanie do niego, to przeciwnik na plecy, przyjęcie i celne podanie lub odejście ze zwodem. Regulował w ten sposób tempo gry, sprawiał, że potrafiliśmy się dłużej utrzymywać przy piłce. Zaliczył tylko jedną bezsensowną stratę. Boguski - zajebiście ruchliwy i wlaczeny, lepiej wypadł na prawej pomocy, bo nie potrafi tego co Roger w środku. Błaszczykowski - bawił się z Irlandczykami zamist grać dla zespołu, widać wielką klasę. Wawrzyniak - zdecydowanie najgorszy na boisku, niepewny w obronie, beznadziejny w ataku. Nawet nasz wspaniały kapitano, mimo swojej średniej postawy, przez pół meczu musiał go opierdalać.. |
Biorąc pod uwage to co ostatnio grali, ten mecz wyszedł im dosc niezle. No prócz ostatnich kilku minut, gdzie rozprężeni myśleli ze bedzie lajtowo, a tutaj zaskoczyli ich AMBITNI Irlandczyki.
Boguski dobry mecz, dobrze pracował na całym boisku. Dudka to raz strata, raz bardzo dobry odbiór. Denerwuje mnie to,ze Brożka tylko na półówke wsadza. Niby rotacja, tak, ale dlaczego nie spróbujemy gry 2 napastnikami, przeciez i Brozek i Lewandowski to dwaj inaczej grajacy zawodnicy. Taki atak byłby ciekawy, no ale cóz,Leo Pawła nie kocha, i wystawia bo jest w formie. |
Lewandowski - fajny gość, zwróćcie uwagę na jego zdolności ruchowe, jak nabierze jeszcze trochę siły nie trafiąc tej zwinności i ktoś mądrze pokieruje jego karierą i uda mu się uniknąć poważniejszych kontuzji - to moim zdaniem wysoko znajdzie. Wielka przyjemność patrzeć na jego grę, szkoda że nie przy Reymonta.
Fabian - nonszalancja i odprężenie w końcówce. Te piłki mu tak nieładnie latały nad głową... Jeszcze słowo o Dudce. Moim zdaniem sytuacja podobna jak była w Wiśle - przy starszym, bardziej doświadczonym stoperze jest w stanie zagrać dobrze. Jak na nim spoczywa większość odpowiedzialności - to są niezłe jaja w obronie. Żewłak musi zagrać we wiosennych meczach eliminacyjnych choćby siedząc na wózku inwalidzkich bo będzie cienko. |
no Dudka grał z Bosackim (i starszy i bardziej doswiadczony), to nie reguła, Dudka po prostu na obronie jest słaby, noo moze na boku bym go wystawił (nie moge patrzec na Wawrzyniaka)
|
Cytat:
|
Cytat:
|
Cytat:
to jednak są zupełnie inni zawodnicy |
Cytat:
|
Czytalem zachwyty nad POLSKIM KIBICEM W DUBLINIE i sie zastanwaiam na jakim meczu ci zachwycajacy sie byli.
|
Cytat:
|
Cytat:
http://sport.onet.pl/0,1248770,1870056,wiadomosc.html ale menda z tego Engela:-/ |
Nikt nie napisał, to tak informacyjnie zamieszczam. Od przyszłego roku repra gra w Nike'u, umowa obowiązuje przez sześć lat, ale znając PZPN to wszystko jest możliwe.
Źródło: http://www.futbol.pl/index_2501.php?...308692a&tr=yes |
Cytat:
Aż wyplułem jedzenie czytając to :lol: |
Jeśli Majewski zostałby tym selekcjonerem to po raz pierwszy w historii Polska reprezentacja byłaby prowadzona w iście doktorskim stylu.
|
czy Szpakowskiemu płacą, za ten meczy czy to charytatywnie, czy moze jaoo jakies roboty publiczne przyznane przez sąd
? Oglądam mecz tak mniej niż wiecej i widze, że Rafał się wyróżnia Czyli J. Engel nie miał tylko samych minusów:) |
Cytat:
Boguski naprawdę dobrze sie zaprezentował i zaliczył pierwsze trafienie w reprezentacji - tylko pogratulować:) |
Swoją drogą bardzo ładne trafienie, widać że chłopak myśli na boisku i dużo widzi, mam nadzieję, że na dobre zaaklimatyzuje się w kadrze.
Wie ktoś co to był za stadion, ew. jaką ma pojemność?? |
Niezły mecz Polaków i bardzo dobry występ Boguskiego, który zaliczył ładne trafienie. Widać że jest ostatnio w formie, oby równie dobrze grał wiosną w Wiśle jak przyjdzie nam walczyć o mistrzostwo. Co do gry naszej reprezentacji w tym meczu to trzeba pochwalić za nawet dobry występ Przyrowskiego.
P.S. Obiekt na który odbył się ten mecz to stadion w Belek koło Antalya, ma około 8 tys. miejsc. |
Bardzo pozytywnie wypadł moim zdaniem Janczyk. Talent ma, a widać że nawet same treningi w takim klubie jak CSKA robią swoje. Jeśli wróci do Polski to czuję, ze parę bramek może strzelić.
|
Jancyzk niezle potrafil utrzymac sie przy pilce, dobra technika, aczkolwiek moim zdanie naduzywal dryblingu, a jak juz decydowal sie na podanie to zazwyczaj do nikogo. Ale zgadzam sie ze w naszej lidze moze troche napukac bramek. Powiem szczerze ze zastanowilbym sie na miejscu naszych dzialaczy czy nie warto byloby o niego zabiegac.
|
Są dwa plusy tego meczu dobra postawa Boguskiego i Szpakowski już nie mówi Bogucki.:lol:
|
Cytat:
|
http://rafalstec.blox.pl/2008/12/Kok...r-nadziei.html
Akurat Kokoszka to mnie malo interesuje ale pierwsza czesc dosyc trafnie pokazuje w jakiej zapasci jesli chodzi o grajkow, jestesmy Imponujących postępów, niestety, raczej nie robili, dla najszczęśliwszych był to czas stagnacji. Maciej Żurawski został przez Celtic wykopany na grecką prowincję, Radosław Matusiak ogłosił koniec kariery, Ebi Smolarek odbębnia pojedyncze kopnięcia w przeciętnym Boltonie, Jacek Krzynówek został uznany przez Wolfsburg za zbędnego, Mariusz Lewandowski przyrósł do ławki rezerwowych Szachtara. Marek Saganowski jesień umilił sobie co prawda golem w Lidze Mistrzów, ale Aalborg odsyła go z powrotem w angielską drugoligową głuszę. Grzegorz Rasiak po zachęcającym starcie Watford (też druga liga) przejął nowy trener i futbolowe alter ego Chucka Norrisa usunął z szerokiej kadry. Adrian Sikora jest w Murcii (znów druga liga, hiszpańska) piątym kołem u wozu, na domiar złego drużyna tkwi w strefie spadkowej, z marnymi widokami na przeskok do strefy bezpiecznej. Wreszcie Łukasz Sosin hulał w eliminacjach LM, by jesienią spaść do rezerwy. Generalnie renoma polskich piłkarzy grających za granicą - mierzona rozgłosem, pozycją pracodawcy oraz osiągnięciami - ani drgnęła. Nawet renoma grupki bramkarzy wyeksportowanych na Wyspy, z których byliśmy w minionych sezonach najbardziej dumni, oraz dwóch gwiazdek Bundesligi. Artur Boruc prawdopodobnie sam zaprzepaścił szanse na transfer do słynnej firmy, Tomasz Kuszczak oraz Łukasz Fabiański rzadko wstają z ławki, zasługujący na szansę w lepszym klubie Kuba Błaszczykowski wciąż nie wyrwał się z Borussii, Artur Wichniarek pozostał paniskiem na bielefeldzkiej zagrodzie, ciułając punkciki dla uratowania się przed spadkiem. Pozorny okazał się też awans Dariusza Dudki do Auxerre, który po niezłym początku przestał grać i już straszy odejściem, prawdopodobnie do ligi rosyjskiej. |
w PS piszą że pzpn szykuje Piotra Nowaka na następce Leo gdyby nie udały sie eliminacje do MŚ w 2010.
http://sport.onet.pl/0,1248770,1891249,wiadomosc.html |
|
Eeee.. no podaj może źródło skąd wziąłeś tę rewelację.
Jakoś nie chce mi się specjalnie wierzyć, że dostaniemy taką ch.ujnię. |
****a jebana komercja. To już przesada.
|
Cytat:
To podobno tymaczasowa koszulka na mecz z Walia bo nad wzorem na dluzej dopiero pracuja. Pisze, ze godlo zostalo zastapione tylko niewiem czy w tej tymczasowej czy w ogole. |
| Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 23:18. |
Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl