Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Hyde Park Sportowy (moderowane) (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=8)
-   -   Reprezentacja Polski (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=181)

flamengista 20.11.2008 08:56

Ja bym się tak po tym meczu nie cieszył. Owszem, strzeliliśmy 3 gole solidnej drużynie jaką jest Irlandia.

Ale straciliśmy 2 bramki - obie głupie, do tego sam Damien Duff powinien był ustrzelić hattricka. Miał 3 setki.

Z jednej strony Bosacki miał piękne, efektowne interwencje, podobnie Dudka - z drugiej nasza para stoperów podawała przy wyprowadzaniu piłki z własnej połowy futbolówkę przeciwnikom. Co zawsze kończyło się ich groźną akcją.

Irlandczycy grali znacznie dojrzalej, ich akcje były płynne, formacje się sprawnie przesuwały. My graliśmy zrywami, które w tym meczu były nadspodziewanie udane.

Na plus zasługuje na pewno strzelenie dwóch goli z 20 metra - to norma europejska, że z tej pozycji przygotowany strzał to sytuacja 100-procentowa. Nieźle grali obaj Lewandowscy, Błaszczykowski (choć za bardzo się stara o transfer do Liverpoolu i w tym meczu zmarnował kilka okazji by dobrze podać), świetnie Garguła.

Brożek zagrał słabszy mecz, widać zmęczenie. Boguski nieco lepiej. Ale mnie akurat dobra gra Wiślaków w reprze martwi, bo od razu media ich chcą sprzedawać. Więc z naszej perspektywy nie jest to takie złe.

Mnie martwi: niepewna gra stoperów, niepewne wyjścia Fabiańskiego (ładnie wychodzi do długich piłek, ale często źle je piąstkuje - prosto pod nogi przeciwników), głupota Jodłowca (pierwszy zmiennik na pozycji stopera), ciągle słabi boczni obrońcy.

Najbardziej martwi mnie jednak brak koncentracji w końcówkach meczu. Widać, że mecz ze Słowacją nie był przypadkiem. Podobnie było wcześniej z Czechami, podobnie było teraz.

No i szkoda, że Lewandowski zmarnował pierwszą setkę, po takim meczu z 2 golami na koncie byłaby szansa na jego szybki transfer na Zachód, a tym samym na osłabienie konkurencji.

prober 20.11.2008 09:33

Cytat:

Pierwotnie napisane przez For_FuN_ (Post 631521)
Prober - za bardzo sie nie orientujesz w temacie, bo transfer Citki za kwote 3-4 mln funtow(juz dokladnie nie pamietam) zablokowal wlasciciel Widzewa(chcial 5 mln funtow).

Widzisz, powtarzasz medialne informacje z trzeciej ręki. Gdyby Citko postawił na swoim miałby realną szansę wyjazdu za granicę.

Kortys 20.11.2008 13:27

M. Lewandowski - mnóstwo strat, piłka go parzy. Absolutnie nie bierze na siebie ciężaru gry. To właśnie przez niego w pierwszej połowie nie kontrolowaliśmy meczu (zupełnie nie rozumiem zachwytów nad pierwszą częścią gry, mieliśmy może ze 3 dobre akcje).

Perejro - może nie wygląda zbyt efektownie, ale każde podanie do niego, to przeciwnik na plecy, przyjęcie i celne podanie lub odejście ze zwodem. Regulował w ten sposób tempo gry, sprawiał, że potrafiliśmy się dłużej utrzymywać przy piłce. Zaliczył tylko jedną bezsensowną stratę.

Boguski - zajebiście ruchliwy i wlaczeny, lepiej wypadł na prawej pomocy, bo nie potrafi tego co Roger w środku.

Błaszczykowski - bawił się z Irlandczykami zamist grać dla zespołu, widać wielką klasę.

Wawrzyniak - zdecydowanie najgorszy na boisku, niepewny w obronie, beznadziejny w ataku. Nawet nasz wspaniały kapitano, mimo swojej średniej postawy, przez pół meczu musiał go opierdalać..

szprotson 20.11.2008 14:29

Biorąc pod uwage to co ostatnio grali, ten mecz wyszedł im dosc niezle. No prócz ostatnich kilku minut, gdzie rozprężeni myśleli ze bedzie lajtowo, a tutaj zaskoczyli ich AMBITNI Irlandczyki.
Boguski dobry mecz, dobrze pracował na całym boisku.

Dudka to raz strata, raz bardzo dobry odbiór.

Denerwuje mnie to,ze Brożka tylko na półówke wsadza. Niby rotacja, tak, ale dlaczego nie spróbujemy gry 2 napastnikami, przeciez i Brozek i Lewandowski to dwaj inaczej grajacy zawodnicy. Taki atak byłby ciekawy, no ale cóz,Leo Pawła nie kocha, i wystawia bo jest w formie.

arti 20.11.2008 16:50

Lewandowski - fajny gość, zwróćcie uwagę na jego zdolności ruchowe, jak nabierze jeszcze trochę siły nie trafiąc tej zwinności i ktoś mądrze pokieruje jego karierą i uda mu się uniknąć poważniejszych kontuzji - to moim zdaniem wysoko znajdzie. Wielka przyjemność patrzeć na jego grę, szkoda że nie przy Reymonta.

Fabian - nonszalancja i odprężenie w końcówce. Te piłki mu tak nieładnie latały nad głową...

Jeszcze słowo o Dudce. Moim zdaniem sytuacja podobna jak była w Wiśle - przy starszym, bardziej doświadczonym stoperze jest w stanie zagrać dobrze. Jak na nim spoczywa większość odpowiedzialności - to są niezłe jaja w obronie. Żewłak musi zagrać we wiosennych meczach eliminacyjnych choćby siedząc na wózku inwalidzkich bo będzie cienko.

HEDu 20.11.2008 17:13

no Dudka grał z Bosackim (i starszy i bardziej doswiadczony), to nie reguła, Dudka po prostu na obronie jest słaby, noo moze na boku bym go wystawił (nie moge patrzec na Wawrzyniaka)

arti 20.11.2008 20:34

Cytat:

Pierwotnie napisane przez HEDu (Post 631669)
no Dudka grał z Bosackim (i starszy i bardziej doswiadczony), to nie reguła, Dudka po prostu na obronie jest słaby, noo moze na boku bym go wystawił (nie moge patrzec na Wawrzyniaka)

Że starszy to się zgadza, ale doświadczenie (miedzynarodowe) to chyba nie. kilkanascie meczów w nuernberg (1,5 czy 2 sezony) plus kilkanascie w pucharach i tym bardziej w reprze to sporo mniej niż DD.Żewłak+Dudka czy dawniej Bąk( w dobrej formie)+Dudka to jakoś wygląda(-ło). W innym przypadku będą jajka.

wolfy 20.11.2008 20:56

Cytat:

Pierwotnie napisane przez ToTylkoJa (Post 631503)
To akurat zły przykład. Bo jego z prawdziwego grania wyeliminowała poważna kontuzja

Dam Ci dobry przykład - Radosław Matusiak. Karierę miał bardzo podobną do Lewandowskiego, wcześnie wyjechał i już nie gra.

szczebrzeszcz 21.11.2008 13:25

Cytat:

Pierwotnie napisane przez wolfy (Post 631809)
Dam Ci dobry przykład - Radosław Matusiak. Karierę miał bardzo podobną do Lewandowskiego, wcześnie wyjechał i już nie gra.

wcześnie, rozumiem że chodzi Ci o staż w Ekstraklasie a nie o wiek (Matusiak miał 25 lat jak przechodził do Palermo) Lewnadowski ma niewiele ponad 20 lat ;)
to jednak są zupełnie inni zawodnicy

wolfy 21.11.2008 21:02

Cytat:

Pierwotnie napisane przez szczebrzeszcz (Post 632032)
wcześnie, rozumiem że chodzi Ci o staż w Ekstraklasie a nie o wiek (Matusiak miał 25 lat jak przechodził do Palermo) Lewnadowski ma niewiele ponad 20 lat ;)
to jednak są zupełnie inni zawodnicy

Chodzi mi o staż właśnie. A młody wiek niekoniecznie byłby atutem do walki o skład.

7 kotów 24.11.2008 17:17

Czytalem zachwyty nad POLSKIM KIBICEM W DUBLINIE i sie zastanwaiam na jakim meczu ci zachwycajacy sie byli.

<Crasch> 25.11.2008 00:55

Cytat:

Pierwotnie napisane przez wolfy (Post 632275)
Chodzi mi o staż właśnie. A młody wiek niekoniecznie byłby atutem do walki o skład.

Właśnie miałby większe niż Matusiak, 20 lat za granicą to już wiek na pierwszy skład. tylko u nas jest za młody...

szczebrzeszcz 27.11.2008 09:40

Cytat:

Selekcjoner reprezentacji Polski Leo Beenhakker zapewne po raz kolejny znajdzie się pod ostrzałem przedstawicieli "polskiej myśli szkoleniowej". Powód jak zwykle ten sam - Holender nie szanuje naszych trenerów, bo znów nie pojawi się na konferencji dla polskich szkoleniowców, którą organizuje Jerzy Engel - czytamy w "Dzienniku".
Beenhakker nawet gdyby bardzo chciał, nie mógłby się pojawić na tej konferencji. 8 grudnia, wtedy, gdy 250 licencjonowanych trenerów będzie słuchać wykładów (gwoździem programu może być wystąpienie Antoniego Piechniczka pod tytułem "Polska piłka nożna przed wielką szansą"), Beenhakker wraz z 24 zawodnikami rozpocznie zgrupowanie reprezentacji Polski w Turcji.
Można powiedzieć, że to szukanie dziury w całym - po prostu nie zgrały się terminy tylko, że taka sytuacja ma miejsce już drugi rok z rzędu. Zaproszenia na konferencję trenerów wysyła Engel, który jako przewodniczący Wydziału Szkolenia swoim podpisem akceptuje daty zgrupowań reprezentacji. Nie jest tajemnicą, że Engel nie przepada za Holendrem, chociaż oczywiście w każdej oficjalnej wypowiedzi temu zaprzecza. O tym, że Beenhakker - ale nie tylko on, bo zaproszenia dostali także jego asystenci - będzie w tym czasie w Turcji, Engel wiedział już od kilku miesięcy.

http://sport.onet.pl/0,1248770,1870056,wiadomosc.html

ale menda z tego Engela:-/

Uran235 27.11.2008 22:38

Nikt nie napisał, to tak informacyjnie zamieszczam. Od przyszłego roku repra gra w Nike'u, umowa obowiązuje przez sześć lat, ale znając PZPN to wszystko jest możliwe.
Źródło: http://www.futbol.pl/index_2501.php?...308692a&tr=yes

Nehiar 01.12.2008 13:46

Cytat:

Następcą Leo Beenhakkera będzie na pewno polski trener. Los holenderskiego szkoleniowca "Biało-czerwonych" jest już przesądzony - informuje "Polska - The Times".
Reprezentację Polski w Euro 2012 musi poprowadzić polski trener, a Beenhakker pracę z naszą kadrą zakończy najpóźniej po finałach MŚ w RPA w 2010 - takie ma być nieformalne, ale przesądzone postanowienie nowego prezesa PZPN Grzegorza Laty.

Typowani na następców Beenhakkera Maciej Skorża, Jan Urban i Ryszard Tarasiewicz będą musieli jeszcze poczekać. Teraz najpoważniejszymi kandydatami mają być Franciszek Smuda, Swtefan Majeski, Henryk Kasperczak i Jerzy Engel.
Więcej w "Polska - The Times"
http://sport.onet.pl/0,1248770,1872073,wiadomosc.html

Aż wyplułem jedzenie czytając to :lol:

fst 01.12.2008 18:02

Jeśli Majewski zostałby tym selekcjonerem to po raz pierwszy w historii Polska reprezentacja byłaby prowadzona w iście doktorskim stylu.

pan_premier 14.12.2008 16:38

czy Szpakowskiemu płacą, za ten meczy czy to charytatywnie, czy moze jaoo jakies roboty publiczne przyznane przez sąd
?
Oglądam mecz tak mniej niż wiecej i widze, że Rafał się wyróżnia
Czyli J. Engel nie miał tylko samych minusów:)

Illargui 14.12.2008 16:54

Cytat:

Pierwotnie napisane przez pan_premier (Post 642575)
Oglądam mecz tak mniej niż wiecej i widze, że Rafał się wyróżnia

"Numerem 1 był bez wątpienia w dzisiejszym meczu - Rafał Boguski"- to najlepsze podsumowanie tego spotkania dokonane przez Szpaka.

Boguski naprawdę dobrze sie zaprezentował i zaliczył pierwsze trafienie w reprezentacji - tylko pogratulować:)

donPedro23 14.12.2008 17:14

Swoją drogą bardzo ładne trafienie, widać że chłopak myśli na boisku i dużo widzi, mam nadzieję, że na dobre zaaklimatyzuje się w kadrze.
Wie ktoś co to był za stadion, ew. jaką ma pojemność??

Bronowianin 14.12.2008 17:43

Niezły mecz Polaków i bardzo dobry występ Boguskiego, który zaliczył ładne trafienie. Widać że jest ostatnio w formie, oby równie dobrze grał wiosną w Wiśle jak przyjdzie nam walczyć o mistrzostwo. Co do gry naszej reprezentacji w tym meczu to trzeba pochwalić za nawet dobry występ Przyrowskiego.

P.S. Obiekt na który odbył się ten mecz to stadion w Belek koło Antalya, ma około 8 tys. miejsc.

felipe 14.12.2008 18:41

Bardzo pozytywnie wypadł moim zdaniem Janczyk. Talent ma, a widać że nawet same treningi w takim klubie jak CSKA robią swoje. Jeśli wróci do Polski to czuję, ze parę bramek może strzelić.

Crusi 14.12.2008 18:50

Jancyzk niezle potrafil utrzymac sie przy pilce, dobra technika, aczkolwiek moim zdanie naduzywal dryblingu, a jak juz decydowal sie na podanie to zazwyczaj do nikogo. Ale zgadzam sie ze w naszej lidze moze troche napukac bramek. Powiem szczerze ze zastanowilbym sie na miejscu naszych dzialaczy czy nie warto byloby o niego zabiegac.

Wiślak_358 14.12.2008 19:11

Są dwa plusy tego meczu dobra postawa Boguskiego i Szpakowski już nie mówi Bogucki.:lol:

unpredictable_wislaczka 14.12.2008 20:11

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Wiślak_358 (Post 642635)
i Szpakowski już nie mówi Bogucki.:lol:

Bo pan ekspert Engel kazał to nazwisko zapamiętać :D A tak na poważnie,to rzeczywiście wybił nam się Rafał. Mam nadzieję,że to już była taka przepustka do kadry na dobre i trzech panów B. będzie stanowiło o sile drużyny :)

1q2 21.12.2008 13:16

http://rafalstec.blox.pl/2008/12/Kok...r-nadziei.html

Akurat Kokoszka to mnie malo interesuje ale pierwsza czesc dosyc trafnie pokazuje w jakiej zapasci jesli chodzi o grajkow, jestesmy


Imponujących postępów, niestety, raczej nie robili, dla najszczęśliwszych był to czas stagnacji. Maciej Żurawski został przez Celtic wykopany na grecką prowincję, Radosław Matusiak ogłosił koniec kariery, Ebi Smolarek odbębnia pojedyncze kopnięcia w przeciętnym Boltonie, Jacek Krzynówek został uznany przez Wolfsburg za zbędnego, Mariusz Lewandowski przyrósł do ławki rezerwowych Szachtara. Marek Saganowski jesień umilił sobie co prawda golem w Lidze Mistrzów, ale Aalborg odsyła go z powrotem w angielską drugoligową głuszę. Grzegorz Rasiak po zachęcającym starcie Watford (też druga liga) przejął nowy trener i futbolowe alter ego Chucka Norrisa usunął z szerokiej kadry. Adrian Sikora jest w Murcii (znów druga liga, hiszpańska) piątym kołem u wozu, na domiar złego drużyna tkwi w strefie spadkowej, z marnymi widokami na przeskok do strefy bezpiecznej. Wreszcie Łukasz Sosin hulał w eliminacjach LM, by jesienią spaść do rezerwy.

Generalnie renoma polskich piłkarzy grających za granicą - mierzona rozgłosem, pozycją pracodawcy oraz osiągnięciami - ani drgnęła. Nawet renoma grupki bramkarzy wyeksportowanych na Wyspy, z których byliśmy w minionych sezonach najbardziej dumni, oraz dwóch gwiazdek Bundesligi. Artur Boruc prawdopodobnie sam zaprzepaścił szanse na transfer do słynnej firmy, Tomasz Kuszczak oraz Łukasz Fabiański rzadko wstają z ławki, zasługujący na szansę w lepszym klubie Kuba Błaszczykowski wciąż nie wyrwał się z Borussii, Artur Wichniarek pozostał paniskiem na bielefeldzkiej zagrodzie, ciułając punkciki dla uratowania się przed spadkiem. Pozorny okazał się też awans Dariusza Dudki do Auxerre, który po niezłym początku przestał grać i już straszy odejściem, prawdopodobnie do ligi rosyjskiej.

AYALA 06.01.2009 07:19

w PS piszą że pzpn szykuje Piotra Nowaka na następce Leo gdyby nie udały sie eliminacje do MŚ w 2010.
http://sport.onet.pl/0,1248770,1891249,wiadomosc.html

dynek.pl 02.02.2009 09:45

http://www.footballshirtculture.com/...home-shirt.jpg

co to qrwa ma byc - bez orzełka ??

pietruch 02.02.2009 09:53

Eeee.. no podaj może źródło skąd wziąłeś tę rewelację.
Jakoś nie chce mi się specjalnie wierzyć, że dostaniemy taką ch.ujnię.

4fan_player 02.02.2009 09:54

****a jebana komercja. To już przesada.

dynek.pl 02.02.2009 10:32

Cytat:

Pierwotnie napisane przez pietruch (Post 667124)
Eeee.. no podaj może źródło skąd wziąłeś tę rewelację.
Jakoś nie chce mi się specjalnie wierzyć, że dostaniemy taką ch.ujnię.

http://www.footballshirtculture.com/...all-shirt.html

To podobno tymaczasowa koszulka na mecz z Walia bo nad wzorem na dluzej dopiero pracuja.
Pisze, ze godlo zostalo zastapione tylko niewiem czy w tej tymczasowej czy w ogole.


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 23:18.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl