![]() |
Cytat:
Chociaż biorąc pod uwagę, że posadzki na stadionie mają kilkanaście cm grubości, to i tak to trochę potrwa. |
Cytat:
|
Nawet jeśli betonu jest 6cm, to będzie musiał schnąć 8tyg, według tego co podał Arapaho.
Zresztą, co tutaj teraz teoretyzować, na razie posadzki to nie problem, bo ich nie ma. |
Cytat:
Zachodnią kiedyś w końcu skończą. Północnej mogą już nigdy w ogóle nie ruszyć. |
Cytat:
|
Najlepiej by było aby SKWK spróbowało zadziałać w sprawie dobudowania starego D. Przecież to tylko w Polsce jest możliwe aby tak oddać trybunę i zostawić..
|
Cytat:
Co do stadionu, mam pewne pytanko - w zasadzie to nie wiele mówi się o sprawach związanych z zewnętrzną częścią obiektu (może przeoczyłem?) - mianowicie, nie chodzi mi tylko o wygląd obiektu, ale o przestrzeń wokół niego, czy inwestycja zakłada jakąś ingerencję w tereny w najbliższej odległości stadionu, dziś zobaczyłem np te fotki: http://obrazy.2012.org.pl/images/sto...w/krakow5d.jpg http://obrazy.2012.org.pl/images/sto...w/krakow6d.jpg i jak patrzę na to co jest teraz, to nie wydaje mi się, że będzie to kiedyś tak wyglądać. |
Cytat:
Czy to prawda ze juz mamy częściowo operatora stadionu Wisły? A w ogole to módlmy zeby nie bylo takich problemów na Wisle jakich ma Lech |
szczerze mówiac nie slyszalem informacji jakoby to firma SportFive miała byc operatorem Naszego stadionu.a czy ktos ma informacje dotyczace rozpoczecia montowania krzeselek na trybunie zachodniej?bo jak dobrze pamietamy to powiedziano nam na ostatniej konferencji prasowej ze od polowy wrzesnia zacznie sie ich montaz.
|
A mnie tak naszła dzisiaj jedna rzecz; ciekawe, czy poprawili oświetlenie murawy. Z tego co pamiętam, to miało być takie, które daje efekt bezcieniowy. Na meczu reprezentacji ( co już zresztą było podejmowane w tym temacie) cienie były, i to nierównomiernie. Kiedyś czytałem jakiś artykuł, w którym mowa była, że takie oświetlenie jest niezbędne do poprawnego wyświetlania obrazu w HD ( czy jakoś tak). Jestem w stanie w to uwierzyć, bo wystarczy chociażby spojrzeć na mecze z Ekstraklasy a na mecze z Premiership - tam obraz w HD jest lepszy niż na naszym HD.
|
jakiś czas temu,
Cytat:
A żeby był skończony stadion jak najszybciej potrzebna jest przede wszystkim wysoka frekwencja już w meczu z Koroną, czyli komplet. W przeciwnym razie miasto wyjdzie z założenia że śpieszyć się nie muszą skoro to co jest w zupełności wystarcza |
Dopóki nie skończą stadionu, to operatora nie będzie, nikt nie weźmie niedokończonego stadionu.
|
Cytat:
przykład z życia wzięty. Na parterze wszystko pięknie i cudownie się ułożyło. Na piętrze po paru dniach parkiet "wybulwiło" podłoga wyglądała jak fale na morzu. Dlaczego? Zbyt krótki czas schnięcia wylewki na 1 piętrze, woda całkowicie nie zeszła, drewno zassało ją, zwiększyło objętość i całe 70m2 do ZRYWKI!! Baran, który kładł parkiet na górze prawdopodobnie źle zbadał WILGOTNOŚĆ i całość była zrywana, drzewo na opał i drugi raz ta sama robota (koszta razy dwa), a na dole nic się nie stało. Czas schnięcia wylewki na górze wspomagany piecykami około 2 miesięcy. (tyle samo co dół) Dziwię się, że FraMat pracuje w podobnej branży i wypisuje takie głupoty (chyba,że jest świeżakiem) pozdrawiam |
Wszystko wyjdzie w praktyce. Mogę sie tu z wszystkimi założyć ze na Legię stana na głowie żeby zrobic przeszklenia, krzesełka, drogi dojscia, klatki schodowe ,kołowrotki - tak żeby TUŻ PRZED WYBORAMI- stadion był pełny. Pewnie część części wewnętrznej zachodniej stadionu będzie zamknięta i jakoś to przeszmuglują jeśli chodzi o odbiory i pozwolenia.Moze bedziemy wschodzic po drabinach :) żart Nie wiem jak to niby zrobią ale nie wierzę że tydzień przed głosowaniem Majchrowski pozwoli sobie na taką wtopę- Kracik i Duda by go zjedli
|
Cytat:
PiotrG juz odpowiedział, że w hipermarketach, kładzie się płytki na surowym betonie, wylewanym na grunt. Problem dotyczy stropów, chociaż i tak można go szybko rozwiązać. PiotrG pisze, że Cytat:
W celu ochrony podłoża przed działaniem wilgoci, na tak przygotowane podłoze daje sie izolacje, (wystarczy folia ) lub specjalne izolacje rozprowadzane jak farba. Na to idzie wylewka (nie musi być już wcale gruba) i po kilku dniach (jesli wchodzą w grę duże powierzchnie) można kłasć płytki. Nie jestem świeżakiem. Wiesz kiedy powstał Geant na Komorowskiego? A to nie była nasza pierwsza budowa na hipermarketach w Polsce |
^^
można to zrobić po prostu na wiele metod, zależnie od sytuacji. Najlepszym i najtańszym jest zrobić posadzki odpowiednio wcześnie. Gdyby zależało im na terminie, to na R22 już zaraz po zrobieniu konstrukcji stropu zaczęliby stawiać szkielety pomieszczeń, tylko na tyle aby wystawały ponad planowane posadzki. Zaraz po tym zrobiliby posadzki i mogliby dalej stawiać pomieszczenia, robić instalacje pod sufitem itd, a beton miałby czas na wyschnięcie. Efekt byłby taki, że mielibyśmy teraz już gotowe wyschnięte posadzki. Zresztą gdyby im zależało, to pewnie mielibyśmy już końcówkę wykończeniówki, montowane byłyby instalacje IT, trwałyby prace przy płytkach czy parkietach, a co mamy wszyscy widzą. Cytat:
|
Cytat:
|
Z dzisiejszego sport.pl czyli koncernu Agora a dotyczy stadiony Amici i zawirowń wokół haraczu za używanie obiektu:
http://www.sport.pl/pilka/1,70993,83...lgarskiej.html W tekście przewija się też przez moment kwestia Stadionu Wisły oraz nazwa prawdopodobnego współzarządcy. Przypadek Amici może być jakimś analogicznym potencjalnym obrazem tego, co dzieje się też w relacjach Wisła - Miasto. |
Z taką różnicą, że tam jest kompletny stadion, u nas wielu rzeczy brakuje, a kiedy zakończy się budowa i całość zostanie oddana do użytku nie wiadomo.
|
Tak z innej beczki, ma ktoś aktualne zdjęcia z remontowanej hali Wisły?? Jak tam sprawa wygląda?
|
Ostatnie z 10 września
http://i52.tinypic.com/2u8y00i.jpg (tam ma być jakaś składana trybuna) http://i54.tinypic.com/243q63b.jpg http://i56.tinypic.com/2ntfgb4.jpg http://i56.tinypic.com/15ouknd.jpg http://i55.tinypic.com/2a6ova9.jpg http://i52.tinypic.com/2m44pya.jpg (foto SKWK) na przyszłość polecam SKWK, ewentualnie www.wislakosz.pl, a jak już jesteśmy przy temacie hali to: http://wislacanpack.pl/home/?akcja=news&id=2431 |
Panowie czy te lapacze piłek ( czy jak to się zwie ) zostaną już takie ? no bez jaj :/
|
No zostaną, zostaną. Nie po to montowali, żeby potem ściągać. Mogli jednak tą siatkę dać jakąś szarą, albo może w barwach Wisły, a nie taką perfidnie zieloną...
|
|
Cytat:
|
co do rzekomego dachu nad okraglakiem z dużej chmury mały deszcz.wygląda na to że robią tylko betonowy daszek na może pół metra- jest to niektórych wizkach a dokładnie widać na filmiku dzisiejszym
|
Tak z innej beczki, ciekawe rozwiązanie zostało zastosowane na trybunie za bramką na Borussi Dortmund, że krzesełka są wyjmowane dzięki czemu mieści się większa ilośc kibicow w młynie, jakby coś takiego zrobić na naszej trybunie północnej? Ciekawe czy to jest mozliwe z technicznego punktu widzenia, czy trybuna zamiast 5tysięcy, wytrzymałaby napór 10tys?
|
Cytat:
|
Po pierwsze tak jak mówisz, nie wiadomo czy przy projektowaniu wzięto pod uwagę tak duże obciążenie dodatkowo coś takiego w ogóle nie ruszy ze względu na przepisy dotyczące stadionów na których rozgrywane są mecze najwyższej klasy rozgrywkowej... We Włoszech i Niemczech da sie zdemontować krzesełka ale u nas nie..
|
A na Cracovii miasto zapomniało wykupić jedną działkę na placu przed samym stadionem. Wygląda to komicznie. Czyli u nich też są ciekawe kwiatki :)
http://bi.gazeta.pl/im/7/8387/z83877...-do-zakonu.jpg |
Jeśli się nie mylę to jest teren należący do zakonu, który ten skrawek ziemi wycenił na 1 mln polskich złotówek.....
|
czy zaczeto ukladałac juz krzeselka na zachdniej?ma ktos jakies informacje?pytam bo na ostatniej konferencji mówiono ze zaczna ukladac od polowy wrzesnia:-)
|
Cytat:
Artykuł pisał dziennikarz z POZnan*a, nie siedzi on w temacie stadionu Wisły. |
Cytat:
Dostajesz jakąś kasę za promowanie GayCity? |
Widzę, że używanie sarkazmu na forum jest ryzykowne bo od razu Cię o coś posądzą :D
|
A jaki ma związek to co pisze rav z odpowiedzią cassius? widocznie ja nie kumaty jestem
Nie moge tu wkleić zdjęcia z kamerki na południową ale czyżby ktoś malował schody na czerwono.....albo ja mam cos ze wzrokiem |
Cytat:
|
Cytat:
|
Oprawa, teraz można sobie tylko wyobrazić ile to jest roboty przy niej, oby tylko nie padało. I niech Ci, którzy przez cały mecz zamierzają siedzieć cicho niech chociaż na czas oprawy wstaną, podniosą kartonik, czy tam flagę, to potrwa minutę, nie umrzecie od tego,a efekt wizualny będzie dużo lepszy, wystarczy że parę osób zle uniesie kartonik czy coś innego i oprawa dużo traci na wartości, to jest praca wielu osób od rana do wieczora i uszanujmy, uszanujmy to, a efekt na pewno będzie bardzo dobry
|
Cytat:
|
| Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 17:31. |
Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl