Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Wisła Kraków - piłka nożna (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=5)
-   -   Byli piłkarze, trenerzy i inni pracownicy Wisły (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=229)

krysztal 15.08.2022 09:58

No,no a ty to jesteś niesamowity twardziel.Widzę że postanowiłeś rzucić wyzwanie Wolfiemu o miano największego durnia na forum.Powiem ci ma duże szanse na zwycięstwo bo każdy kolejny post jest coraz głupszy.Miękka ....a z tego Frydrycha (no i ze mnie)nie to co ty i nasi twardziele grający obecnie w obronie którzy dali się o.......ić zbieraninie z Tychów, zbieraninie która ma łącznie trochę więcej występów w ekstraklasie niż u nas sam Żyro,TWARDZIELU.

aNouc 16.08.2022 12:24

Wspomnienia Władysława Giergiela:

https://www.youtube.com/watch?v=LAPs3JVw7oA

LucjuszWielki 16.08.2022 13:27

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Greg25 (Post 1589551)
Michał Frydrych ma już na koncie 6 bramek w plecy dla Banika, zdecydowana większość podobna do tych, które traciliśmy w poprzednim sezonie, ten gość jest strasznie miękki...

zdobył też pierwszą bramkę pare dni temu

wolfy 16.08.2022 13:35

Cytat:

Pierwotnie napisane przez LucjuszWielki (Post 1589796)
zdobył też pierwszą bramkę pare dni temu

Tak naprawdę to bez większego znaczenia jeśli gra w obronie tak jak u nas w zeszłym sezonie, a grał słabo z tendencją spadkową aż do tragicznego meczu rewanżowego z Radomiakiem. Wymiana jego i Sadloka na Łasickiego jak najbardziej się broni. Kropka.
Życzę mu jak najlepiej ale cieszę się że już go nie ma.

s1mone 16.08.2022 14:00

Naprawdę ktoś tu próbuje płakać za naszym stoperowym Pepino?

Frydrych zaliczał zjazd z sezonu na sezon. Oczywiście na poziomie 1 ligi dałby pewnie radę, ale to był gość nierozwojowy ze względu na wiek, który często dawał się przestawiać napastnikom zamiast ich przestawiać. W 1 lidze przestawianie stoperów jest nawet częstsze niż w ekstraklasie. Więcej mamy wrzutek na pałę i walki bark w bark z napastnikami.
Wiadomo, że pierwsza liga to niższy poziom, ale trzeba pamietać, że oprócz powyższego:

- był naznaczony genem porażki i spadku, musiałby psychicznie przestawić sobie wajchę. Wcale nie jest powiedziane, że to by mu się udało. Trzeba było jak najmocniej przewietrzyć szatnię, żeby wywiało z drużyny ducha przegrywowego (:D). Frydrychowi też dobrze na psychikę powinna zrobić zmiana otoczenia.
- zarabiał dużo i pewnie nie zagrałby za tyle, za ile gra taki Łasicki (który de facto nie daje się przestawiać napastnikom).


Podobna sytuacja jak z Sadlokiem, z tym że Maciek na pewno był bardziej związany z klubem emocjonalnie.
Z resztą Maciek nie gra w Ruchu, rzuciłem okiem na ławkę i też go tam nie ma. Czyżby kontuzja?

krysztal 17.08.2022 00:55

Cytat:

Pierwotnie napisane przez s1mone (Post 1589801)
Naprawdę ktoś tu próbuje płakać za naszym stoperowym Pepino?

Frydrych zaliczał zjazd z sezonu na sezon. Oczywiście na poziomie 1 ligi dałby pewnie radę, ale to był gość nierozwojowy ze względu na wiek, który często dawał się przestawiać napastnikom zamiast ich przestawiać. W 1 lidze przestawianie stoperów jest nawet częstsze niż w ekstraklasie. Więcej mamy wrzutek na pałę i walki bark w bark z napastnikami.
Wiadomo, że pierwsza liga to niższy poziom, ale trzeba pamietać, że oprócz powyższego:

- był naznaczony genem porażki i spadku, musiałby psychicznie przestawić sobie wajchę. Wcale nie jest powiedziane, że to by mu się udało. Trzeba było jak najmocniej przewietrzyć szatnię, żeby wywiało z drużyny ducha przegrywowego (:D). Frydrychowi też dobrze na psychikę powinna zrobić zmiana otoczenia.
- zarabiał dużo i pewnie nie zagrałby za tyle, za ile gra taki Łasicki (który de facto nie daje się przestawiać napastnikom).


Podobna sytuacja jak z Sadlokiem, z tym że Maciek na pewno był bardziej związany z klubem emocjonalnie.
Z resztą Maciek nie gra w Ruchu, rzuciłem okiem na ławkę i też go tam nie ma. Czyżby kontuzja?

Nikt nie płacze tylko znowu dorabia się do osoby Frydrycha legendę zapominając z jakimi ananasami on tą linię obrony tworzył.Zobaczymy jak pewnie będzie grał Łasicki jak go parę razy partnerzy wsadzą na minę.Bo jestem prawie pewien że jak co chwilę będzie myślał co który zaraz odjebie to sam zacznie popełniać dziecinne błędy

Harcownik 17.08.2022 08:23

Podobno Carlitos trafił do Legii za 300 000 euro. Przypomnę że Fazlagic kosztował 500 000. To się samo komentuje.

Dive Pirate 17.08.2022 08:25

My od dawna mamy gest kupując ogóry :D

Szneka 17.08.2022 09:04

Żylka-Koncewicz poważna kontuzja

LucjuszWielki 17.08.2022 10:09

Cytat:

Pierwotnie napisane przez wolfy (Post 1589797)
Tak naprawdę to bez większego znaczenia jeśli gra w obronie tak jak u nas w zeszłym sezonie, a grał słabo z tendencją spadkową aż do tragicznego meczu rewanżowego z Radomiakiem. Wymiana jego i Sadloka na Łasickiego jak najbardziej się broni. Kropka.
Życzę mu jak najlepiej ale cieszę się że już go nie ma.

Nie no jasne, że się broni bo spadliśmy. Nie wiem natomiast jak taka wymiana wyglądałaby w eklapie biorąc pod uwagę wyższy poziom, innymi słowy: czy Łasicki dałby radę? Nie jestem do tego w 100% przekonany.

Cytat:

Pierwotnie napisane przez s1mone (Post 1589801)
Podobna sytuacja jak z Sadlokiem, z tym że Maciek na pewno był bardziej związany z klubem emocjonalnie.
Z resztą Maciek nie gra w Ruchu, rzuciłem okiem na ławkę i też go tam nie ma. Czyżby kontuzja?

Przecież w ostatnim meczu z Wartą dostał poważnej kontuzji... i było mówione, że przerwa będzie trochę trwać. Edit: Ostatni mecz na ławce, więc powoli dochodzi do sprawności :)

Elendil 17.08.2022 15:37

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Harcownik (Post 1589818)
Podobno Carlitos trafił do Legii za 300 000 euro. Przypomnę że Fazlagic kosztował 500 000. To się samo komentuje.

Nie do końca trafne porównanie, bo Falzagica kupowaliśmy z myślą o późniejszej - wyższej - odsprzedaży. Jak wyszło, wiadomo. Nie ma też oczywiście nawet co dyskutować o tym, że w tamtej chwili, będąc jedną nogą w I lidze, zdecydowanie lepiej było pozyskać za te pieniądze kozaka na tu i teraz, który załatwiłby nam utrzymanie, ale wiecie - mądry Głowacki/Pasieczny/Błaszczykowski po szkodzie ;)

Arkadiusz.Czerepach 30.08.2022 19:36

Franek Smudy , niczym u Cupiała - wylatuje z Wieczystej za słaby start sezonu

ponoć nowym trener inny były Wiślak - Maciej Musiał (syn Adama, brat Tomasza)

s1mone 30.08.2022 20:06

Wieczysta generalnie powoli wchodzi w poważniejsze granie i tutaj już nie wystarczy wpuścić paru oldboyów na stojanowa, żeby mecze wygrywać.


Tutaj już oprócz umiejętności potrzebny jest Drozdowski zapierdziel. Będzie im coraz ciężej z każdym awansem (zakładając, że wogóle awansują w tym sezonie). Prawdziwe granie zaczyna się od 2 ligi i szczebla centralnego - do teraz dla byłych profesjonalistów to było hobbistyczne kopanie. Teraz to hobbistyczne kopanie powoli przestaje wystarczać.


Jest też opcja, że to kopacze chcieli się pozbyć Franza. On zawsze miał krótką datę ważności, nawet jak był młodszy, więc wcale mnie to nie dziwi. Piłkarze zawsze dość szybko zaczynali mieć dość jego specyficznego sposobu bycia i prostackich zachowań.


Mimo oczywistych wad, był to kiedyś świetny trener, ale obecnie? Metody przestarzałe i zaawansowany wiek robią swoje.

Arkadiusz.Czerepach 07.09.2022 15:03

https://sportowefakty.wp.pl/pilka-no...owy-stream-mec


pewnie wielu zainteresuje darmowa możliwości obejrzenia debiutu Lewandowskiego w LM w arwach Barcy

a wrzucam link w tym temacie, bo naprzeciwko Roberta , na szpicy przeciwnika wystąpi nie kto inny jak nasza "9-tka" z ubiegłego sezonu , najbardziej po Rafale Boguskim nie doceniany piłkarz ostatnich lat - Jan Kliment !

Mistrzu_ 07.09.2022 16:09

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Arkadiusz.Czerepach (Post 1591114)
https://sportowefakty.wp.pl/pilka-no...owy-stream-mec


pewnie wielu zainteresuje darmowa możliwości obejrzenia debiutu Lewandowskiego w LM w arwach Barcy

a wrzucam link w tym temacie, bo naprzeciwko Roberta , na szpicy przeciwnika wystąpi nie kto inny jak nasza "9-tka" z ubiegłego sezonu , najbardziej po Rafale Boguskim nie doceniany piłkarz ostatnich lat - Jan Kliment !

Niesamowite … Jak by ktoś w maju powiedział ze Jan Kliment zagra za 4 miesiące w fazie grupowej ligi mistrzow kontra Barcelona to śmiech byłyby słychać na cała Polskę.

gizmowisla 07.09.2022 16:13

I dostana w czape z 5,6 i po Janie

ślimak 07.09.2022 18:13

Chyba jest kontuzjowany.

KOALIK 07.09.2022 22:45

Przestraszył się porównań z Lewym i udawał kontuzję.

Arkadiusz.Czerepach 11.09.2022 17:48

https://www.transfermarkt.pl/dariusz.../trainer/52511

Dariusz Marzec trenerem Wieczystej

KOALIK 14.09.2022 23:26

https://www.google.com/amp/s/www.pom...yt,nId,6281138

Mimo wszystko, ta historia dotyczy czasów w których Radek bronił w Wiśle, a Doda chodziła na mecze Wisły, Wielkiej Wisły.

https://mobile.twitter.com/matswieci...0%2Fframe.html

Arkadiusz.Czerepach 15.09.2022 08:51

Cytat:

Pierwotnie napisane przez KOALIK (Post 1591637)


Dorota jak Ibisz i Benjamin Button

https://www.instagram.com/p/CiaHbNDD1Qb/

doktor granat 15.09.2022 20:14

Cytat:

Pierwotnie napisane przez KOALIK (Post 1591637)
https://www.google.com/amp/s/www.pom...yt,nId,6281138

Mimo wszystko, ta historia dotyczy czasów w których Radek bronił w Wiśle, a Doda chodziła na mecze Wisły, Wielkiej Wisły.

https://mobile.twitter.com/matswieci...0%2Fframe.html

Mieć 20 lat, być niebrzydką dziewczyną i umieć zrobić z siebie takie straszydło jak na zdjęciu z 2004 to trzeba mieć talent.

azor 16.09.2022 08:23

Cytat:

Pierwotnie napisane przez doktor granat (Post 1591695)
Mieć 20 lat, być niebrzydką dziewczyną i umieć zrobić z siebie takie straszydło jak na zdjęciu z 2004 to trzeba mieć talent.

co nie zmienia faktu, że starzeć starzeje się bardzo ładnie :)

doktor granat 16.09.2022 08:46

Cytat:

Pierwotnie napisane przez azor (Post 1591705)
co nie zmienia faktu, że starzeć starzeje się bardzo ładnie :)

Nie wiemy jak naprawdę wygląda bez tapety, photoshopa itp. (guzik mnie to zresztą obchodzi).

Sylwus1988 17.09.2022 10:12

Tak się zastanawiam co tam u Kosy, od śmierci syna totalnie ślad po nim zaginął, mam nadzieje że jakoś ogarnia.

MMTS 21.09.2022 13:06

https://sport.interia.pl/pilka-nozna...ke,nId,6299481
człowiek sukcesu :)

Karherop 21.09.2022 13:22

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Sylwus1988 (Post 1591807)
Tak się zastanawiam co tam u Kosy, od śmierci syna totalnie ślad po nim zaginął, mam nadzieje że jakoś ogarnia.

Cały czas komentuje mecze na c+

Arkadiusz.Czerepach 21.09.2022 14:26

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Piotr Jawer z Interii (Post 1591969)
Był na liście najbardziej utalentowanych piłkarzy świata

Czytaj więcej na https://sport.interia.pl/pilka-nozna...ampaign=chrome


:rotfl: co on jest jebniety ?

Patryko 21.09.2022 14:34

Pnie się młody w górę. Jeszcze 2-3 sezony i akurat angaż w Wieczystej po jej awansie do Ekstraklasy.

Kris Dee 13.10.2022 13:54

Kliment strzelił gola Bayernowi. Jest lepszy od Lewego ;)

https://youtu.be/wHWH9p4ACCA?t=109

Arkadiusz.Czerepach 13.10.2022 15:28

ależ my jesteśmy bagnem , każdego zgnoimy

FraMat 14.10.2022 08:01

Ano dokładnie:
przyszedłby do nas lata wcześniej Lewandowski zamiast do Poznania, to po kilku latach względnie niezłego kopania się po czole i po niewyleczonych przez nasz sztab kontuzjach wróciłby do jakiegoś Znicza Pruszków a dzisiaj jakiś mądrala na forum pisałby, że gdy ktoś nim dobrze pokierował, to mógłby grać przykładowo czy to w Bayernie czy w Barcelonie.
Oczywiście wszyscy na forum mieliby z tego niezłą bekę.

!!IRIVER!! 14.10.2022 09:11

Cytat:

Pierwotnie napisane przez FraMat (Post 1593268)
Ano dokładnie:
przyszedłby do nas lata wcześniej Lewandowski zamiast do Poznania, to po kilku latach względnie niezłego kopania się po czole i po niewyleczonych przez nasz sztab kontuzjach wróciłby do jakiegoś Znicza Pruszków a dzisiaj jakiś mądrala na forum pisałby, że gdy ktoś nim dobrze pokierował, to mógłby grać przykładowo czy to w Bayernie czy w Barcelonie.
Oczywiście wszyscy na forum mieliby z tego niezłą bekę.

Lata Lewego w Poznaniu nie są akurat dobrym przykładem, bo wtedy jeszcze byliśmy regularnym Mistrzem Polski. :D Ale faktem jest, że energia jaka się wytworzyła w Wiśle od mniej więcej 2012r. jest nie do zniesienia. Poza pojedynczymi wyskokami jak "drużyna z charakterem" czy hiszpański zaciąg Kiko/Carillo - to właściwie kompletna beznadzieja i nawet zawodnicy dobrze tutaj startujący bardzo szybko gaśli, bo trzeba powiedzieć, że Kliment nie zaczął u nas źle. Potem zaciął się, a odstawienie go do zamrażarki przez wujka skończyło faceta w klubie.

Elendil 14.10.2022 09:54

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Kris Dee (Post 1593233)
Kliment strzelił gola Bayernowi. Jest lepszy od Lewego ;)

https://youtu.be/wHWH9p4ACCA?t=109

Tylko czy gdyby grał z Wiślę, to ktoś by mu taką piłkę zagrał? Nie, skończyło by się na nogach pierwszego obrońcy... o ile w ogóle ten skrzydłowy by taką piłkę dostał. To nie w dyspozycji Klimenta leżał problem, tylko we wszystkich gościach z pola oraz dobieranej taktyce, o ile to co graliśmy za Guli i Brzęczka można w ogóle określić "taktyką"

krysztal 14.10.2022 11:46

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Elendil (Post 1593276)
Tylko czy gdyby grał z Wiślę, to ktoś by mu taką piłkę zagrał? Nie, skończyło by się na nogach pierwszego obrońcy... o ile w ogóle ten skrzydłowy by taką piłkę dostał. To nie w dyspozycji Klimenta leżał problem, tylko we wszystkich gościach z pola oraz dobieranej taktyce, o ile to co graliśmy za Guli i Brzęczka można w ogóle określić "taktyką"

Już nie koloryzuj.Gość potykał się o własne nogi i o piłkę.Jak widać odrobinę dobrego treningu i jest przydatny

wściekłe pięści węża 17.10.2022 09:58

Serafin Szota pewnie sobie poczyna w Widzewie. Wszedł do pierwszego składu kilka kolejek temu i go nie opuszcza.

W ciągu tych ostatnich pięciu kolejek, w których zagrał od deski do deski, RTS stracił 1 bramkę w Gliwicach.

krysztal 17.10.2022 11:24

Przypadek,to czysty przypadek,po prostu procentują treningi które miał z fachowcami w Wiśle.Tak samo z resztą jak w przypadku Klimenta

maciekkk 17.10.2022 12:35

Trzeba umieć spojrzeć na zawodnika pod kątem tego w czym jest dobry. Wyeksponować to w czym jest dobry i ukryć mankamenty. U nas miał łatać dziury na prawej obronie, w środku jako agresywny środkowy. A jest to obrońca mało kontaktowy i do wprowadzenia piłki. Ale to trzeba dobierać taktykę do zawodników jakich się ma a nie na siłę ich dostosowywać do systemu tak jak u nas.

Nadmienię tylko, że my opieramy grę na skrzydłowych ścinających do środka oraz ofensywnych wejściach bocznych obrońców.

A nie mamy nawet jednego dobrego skrzydłowego, który potrafi dryblingiem wejść do środka. Oraz ani jednego bocznego obrońcy, który umie dośrodkować. Ale taktyka cały czas ta sama, czyli gra skrzydłami i stojanow z rozegraniem piłki po obwodzie od nogi do nogi...

Elendil 17.10.2022 12:46

Cytat:

Pierwotnie napisane przez wściekłe pięści węża (Post 1593366)
Serafin Szota pewnie sobie poczyna w Widzewie. Wszedł do pierwszego składu kilka kolejek temu i go nie opuszcza.

W ciągu tych ostatnich pięciu kolejek, w których zagrał od deski do deski, RTS stracił 1 bramkę w Gliwicach.

Z drugiej strony to jednak do Colleya i Łasickiego nie ma co się przyczepiać (a wtedy był jeszcze Mehremić). To na innych pozycjach mamy poważne problemy...


Cytat:

Ale to trzeba dobierać taktykę do zawodników jakich się ma a nie na siłę ich dostosowywać do systemu tak jak u nas.

Nadmienię tylko, że my opieramy grę na skrzydłowych ścinających do środka oraz ofensywnych wejściach bocznych obrońców.

A nie mamy nawet jednego dobrego skrzydłowego, który potrafi dryblingiem wejść do środka. Oraz ani jednego bocznego obrońcy, który umie dośrodkować. Ale taktyka cały czas ta sama, czyli gra skrzydłami i stojanow z rozegraniem piłki po obwodzie od nogi do nogi...
Tylko jaką dobrać taktykę dla naszych juniorów i kontuzjowanych? Bo wyłączając te dwie grupy, to my byśmy 11 chłopa nie uzbierali...

Jagul 17.10.2022 13:56

Niektórzy to zapominają, że próbowaliśmy grać krakowską piłkę owym Klimentem - co było absurdalne.
Dużo meczów grał też na skrzydle, co było równie zabawne.
Nie zmienia to faktu, że sam też często potykał się o własne nogi.


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 17:34.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl