![]() |
W cieniu wczorajszo-dzisiejszej kolejki i problemu z systemem sprzedaży biletów umknął artykuł na temat Nowej Hali Wisły (dzisiejszy Dziennik Polski)
Cytat:
|
Mamy juz prawie polowe wrzesnia. Ciekawe czy pani N. sama bedzie krzeselka montowac zeby dotrzymac terminu. Coraz bardziej termin Maj/Czerwiec 2011 wydaje sie realny.
|
Cytat:
|
Cytat:
|
Przy ich tempie prac wszystko jest mozliwe
|
Gdyby tylko od montażu krzesełek zalezało kiedy ta trybuna bedzie gotowa, to nie byłby zaden problem. Przeciez to mozna w kilka dni zrobic. Wystarczy odpowiednia ilosc pracownikow, wiercic i montowac mozna jednoczesnie, 24 godziny na dobe, wiec przestancie nad tym dywagowac, bo sensu to nie ma zadnego.
|
Spokojnie, mają czas. Nawet jak teraz zamontują te krzesełka to i tak kilka miesięcy minie, zanim skończą wnętrze trybuny.
|
A jak jest z tym przetargiem na wykończenie D ? Wiadomo już kiedy zostanie ogłoszony ? Rozumiem, że odpowiedzialny za tą szopkę jest ZIKIT ?
|
Nic nie wiadomo. W sierpniu upadł przetarg na zabezpieczenie przeciw pożarowe konstrukcji stalowej i od tamtej pory cisza... A Pani Niedziałkowska tak się tym szczyciła 18 sierpnia, że jest przetarg, a po zabezpieczeniu zaraz ruszą z budową zaplecza. Dzień później przetarg upadł i koniec tematu.
|
Cytat:
|
Niesmak faktycznie pozostaje. Przyznam szczerze, że jedną z moich pierwszych myśli po zajęciu miejsca w kolejce było; "to ma być nowe oblicze marketingu i metoda na przyciągnięcie ludzi?". Jedno słowo... Wstyd.
Wrócę jeszcze do tematu kkm. Wątek w zasadzie wyczerpany, sprzedaż internetowa jest zdecydowanie lepszym rozwiązaniem, ale temat niejako zacząłem i chciałem się odnieść do wypowiedzi 2 Panów. @_Vodka MPK nie ma w zasadzie nic do systemu KKM. To był projekt miasta współfinansowany pzez UE. Docelowo kkm miała stać się sytemem płacenia za pewne usługi na terenie miasta (bilety mpk, parkomaty, kina, teatry, baseny itd...) Pewnie stąd moje lobowanie za tym. Przecież ustrojstwo które kosztowało grube bańki musi służyć do czegoś jeszcze poza biletem mpk :D @crazykaro automaty kkm są spięte w sieć - to pewne. Co do zdjęcia natomiast... legitymacje studenckie są? ano są... skoro uczelnie wydają swoje "kkm" w postaci legitymacji, dlaczegóż Wisła nie mogłaby wydawać swoich w postaci karty kibica? |
Byłem niedawno u znajomego w Lubinie i przy okazji postanowiłem wybrać się na mecz Zagłębia. Według mnie system sprzedaży biletów jest tam idealny. Poszedłem około południa w dniu meczu do sklepu klubowego w galerii handlowej. Kilkanaście osób w kolejce. Czekałem około 45 minut. (podobno tylko dlatego tak długo, że było to przed pierwszym meczem i większość osób wyrabiała karty kibica) Bilety są nabijane tylko na elektroniczną kartę kibica, której wyrobienie jest bezpłatne i trwa kilkadziesiąt sekund. (zdjęcie jest skanowane z dowodu osobistego). Razem z kartą dostałem login i hasło do konta internetowego dzięki któremu mogę teraz kupić bilet przez intenet, płacąc przelewem (po wpłacie bilet jest automatycznie nabijany na moją kartę). Jakby podobny system był na Wiśle to byłbym bardzo zadowolony, gdyż nie mam możliwości osobiście jechać w tygodniu do Krakowa po bilet.
|
Cytat:
|
Ciekawa wypowiedz użytkownika skyscapercity w temacie o stadionie:
Cytat:
|
Aktualnie w Radio Kraków m.in P. Dariusz Olszówka, mowa o stadionie.
|
Usłyszałem tylko końcówkę, jak Pan Darek mówił, że generalnie zamiast koncertu na Wiśle po którym trzeba będzie wymieniać murawę (jak w Poznaniu) woli zaprosić jakąś znana drużynę lub rozegrać turniej międzynarodowy.
|
I bardzo dobrze, żadne gwiazdy muzycznej na Wiśle, na co to komu, chyba tylko Majchrowskiemu żeby pokazać Polsce że wszyscy są szczęśliwi, powstał nowiutki stadion i przyjechała mega gwiazda, wszystko po to żeby zatrzeć po sobie złe wrażenie, pieniędzy nie mają na elewację, na to i owo, a na Stingów, McCartneyów, Collinsów czy kogo oni tam chcą zaprosić pieniądze się znajdują, zamiast wydawać niepotrzebnie na nich i na nową murawę, te pieniądze przeznaczcie na elewację, czy na wyposażenie punktów gastronomicznych, restauracji, czegokolwiek, oni przyjadą i po paru godzinach odjadą, a problem ze stadionem dalej będzie, nie można dopuścić do żadnego koncertu na Wiśle! Majchrowski tym sposobem chce zatrzeć złe wrażenie
|
http://www.wisla.krakow.pl/pl/galeri..._na_zachodzie/
wnętrze zachodniej ciągle w proszku, przyspieszenia prac nie widać. Do szklenia elewacji też się nie palą, przyjdą przymrozki w październiku i będzie po zawodach. Same posadzki będą musiały schnąć minimum 3 miesiące i to w opcji temperatur powyżej 15*C, a tych posadzek nawet jeszcze nie ma. Runda wiosenna przy zachodniej się oddala... |
Cytat:
|
Ja bym nie przesadzał nie jest tak źle. Moim zdaniem jest szybciej niż ze wschodnią. Nie wiem jak jest na całej trybunie ale po fotkach widać, że jest już na ukończeniu robienie wentylacji. Posadzki mają schnąć 3 miesiące? Przecież tyle nawet stropy nie schną jak się je wylewa np. przy budowie jakiegoś domu czy jakiegoś mniejszego budynku, bo wiadomo na większych budowach, tak jak tutaj to już gotowe płyty, a później wylewki.
Tynkowanie się rozpoczęło ale pokazali raptem dwie ściany więc nie wiem jak to ocenić, czy zrobione jest coś więcej nie wiadomo. Jeszcze dużo rzeczy do zrobienia, to fakt ale nie ma tragedii według mnie. A za szklenie elewacji mogli by się faktycznie wziąć, no ale jeżeli jeszcze coś robią na "dachu" to się za to zabierać nie będą. |
Wschodnia wschodnią. Ale trzeba zrobić wszystko, żeby na C (dawne D) młyn mógł jak najszybciej wrócić!
|
Cytat:
|
Cytat:
Jakiś czas temu mówiło się, że przy sprzedaży Kuby Borussia obiecała mecz. Prawda czy wymysł pseudodziennikarzy ? To dlaczego teraz nie zorganizować tego meczu ? |
gress, Basałaj wypowiadał się, że ten zapis w umowie z Borussią już wygasł
|
tytuł tej galerii powinien brzmieć: "na zachodzie bez zmian..."
|
Bo to ustalenie z Borussią miało swój "termin ważności", który minął. Za wywiadem z Basałajem.
|
Cytat:
Płyty stropowe często miesiąc albo i więcej czekają na zamontowanie, na nie wylewa się posadzki. Ta posadzka musi tyle schnąć (3 miesiące), aby żadna woda już z betonu nie uciekła - inaczej drewno, panel czy nawet glazura "wstaną". Tutaj nie ma różnicy, czy to dom czy stadion. Aby zdążyć oddać tą trybunę w listopadzie, już powinny być ostatnie szlify wykończeniówki, nie jej początki. Zachodnia nie ma jeszcze stanu wnętrz trybuny wschodniej z listopada 2009. Wtedy wylana była już większość posadzek i przynajmniej połowa tynków. Tempo tej wykończeniówki nie jest wcale szybsze, jak co poniektórym się wydaje. Cytat:
Temat dla inwestora jest martwy, mimo bezczelności Niedziałkowskiej, która jeszcze 18 sierpnia się szczyciła, że wszystko ruszy. |
Cytat:
/edit widze ze juz ktos mnie uprzedził z odpowiedzią :) |
PiotrG nie podwazam Twojej fachowej wiedzy ale wg tego na ile ja sie orientuje w pracach posadzkarskich to ich schniecie nie trwa trzy miesiace. Po kilku dniach po posadzce mozna chodzic, a po 21 mozna juz po niej jezdzic wozkami nawet, wiec mysle ze trzy tygodne mozna przyjac jako termin schniecia posadzek. Zreszta posadzki leja teraz w Gdansku i na Narodowym i przy zalozeniu o trzy miesiecznym wysychaniu mielibysmy ich zakonczenie w grudniu, czyli raczej w temperaturach nie nadajacych sie do tego typu prac.
|
Panie i Panowie - 21 listopada wybory. Wiemy co robić.
|
Otwarcie stadionu to jest minimum pół roku więc nie ma co dywagować czy to będzie koncert czy mecz.
W przypływie naiwności liczyłem że na Legię chociaż D zrobią bo tam roboty chyba aż tyle co na zachodniej nie ma, ale jak nic nie robią to na D tez nie ma co liczyć. Pewnie nie ma kasy, Majchrowski od początku nie podał jeszcze ani jednej prawdziwej daty więc dalej mówi co chce, szczególnie że zdecydowaną większość mieszkańców sprawa stadionu kompletnie nie interesuje Może coś ruszy po wyborach bo przed nikt nie zdecyduje się grosza na stadion przeznaczyć. |
Cytat:
Dam Ci taki przykład - wylej sobie posadzkę w pokoju i po miesiącu ułóż panele - za kolejne 2 miesiące one wstaną. Woda z betonu sporo czasu paruje, nawet niewielkie ilości rozpieprzą sztywne pokrycie. Ja się o tym na własnej skórze przekonałem i nie tylko ja. Na SN mają jeszcze sporo czasu na to wszystko, w Gdańsku sporo posadzek na trybunie głównej wykonano już w wakacje. Co się jeszcze Gdańska tyczy - oni tam mają spore opóźnienia, tylko się o tym nie mówi. Zresztą co tutaj teoretyzować... Do 29 października to nawet tych posadzek u nas nie wykonają. |
Nie ma co ukrywać, dla Majchrowskiego docelową imprezą był mecz z Australią, nie chciano się skompromitować przy całej Polsce, to coś tam wtedy pracę przyspieszono, teraz widać, że mają to głęboko gdzieś...
Jak dla mnie to jak zagramy na naszym stadionie na wiosnę to będzie sukces. A Majchrowskiemu i tej całej bandzie polskich decydentów podziękujemy w wyborach. |
Cytat:
pracuję dla firmy, która kładzie posadzki i flizy na wielkich przestrzeniach (hipermarkety). Miedzy innymi flizy w Geant Krokus na Komorowskiego układaliśmy. Na surowym podłozu betonowym wylewało się zaprawę (klej) i kładło płytki. Tego dnia można po nich biegać, a po 24 godzinach mogą jeździć po nich wózki widłowe. Nie wiem czy coś się zmienilo w technologii, ale jak trzeba to się tym zajmiemy... :> |
^^
kładliście po prostu płytki na gotowej już betonowej posadzce (albo stropie)? Czy najpierw ten surowy beton wylewaliście? Z zasady najpierw na strop daje się izolacje, później zbrojenie, zalewa. Dopiero na to idzie wykończeniówka, czyli drewno, płytki czy cokolwiek tam innego. Surowy strop ma to do siebie, że jest bezwładny cieplnie i nierówny. Pod posadzki daje się izolacje, a sam ich beton idealnie gładzi. Praktyka nie tylko z domów, ale też ze wszelkich inwestycji - trybuna wschodnia, biurowce, SN, stadion Legii itd. Na parterach (gdzie nie ma stropu, a posadzka jest wylewana na grunt) najpierw daje się chudy beton, na niego idą izolacje i dopiero posadzki. Hipermarkety często tak mają, bo one są zazwyczaj jednokondygnacyjne, więc mogliście od razu dać je na gotowy surowy beton, który sam w sobie był posadzką. Na trybunie zachodniej nie ma takiej opcji bo wszystkie kondygnacje mają stropy, do tego z prefabrykatów, przez co są strasznie nierówne i nie mają izolacji termicznej. Nie ma innego kierunku, trzeba dać styropian, zbrojenie, zalać, odczekać aż zwiąże i odpowiednio wyschnie, po czym można brać się za płytki. |
Wylewanie posadzek - trybuna wschodnia z 2009-11-26
http://www.wisla.krakow.pl/pl/galeri...una_wschodnia/ właśnie tego jeszcze brakuje na zachodniej |
Jestem jak najbardziej za sprzedażą przez internet ale nie żadne nabijanie na kk.
Bilety kiedyś każdy inny każdy swego rodzaju cudem projektowym, już teraz są nudne, każdy taki sam, nie wyobrażam sobie żeby nie można było po meczu mieć jakiejś pamiątki(jaką jest bilet). Zaraz mnie wszyscy zaatakują ale przecież to nic złego jak by były punkty sprzedaży w całym Krakowie tylko że bilety by były drukowane. |
Ponizej producenci podają 7 dni na schnięcie na 1 cm grubości do 4 cm grubości posadzki włacznie.Powyżej tej grubości drugie tyle.
http://www.posadzkiplock-teka.pl/ind...&id=4&Itemid=4 http://www.netweber.pl/weber/pomoc/n...-posadzki.html Na kilku innych stronach których nie chce mi się tu wklejać - podają także 2 lub 3 tygodnie w zalezności od grubości i typu wylewki wiec myślę że Piotr tu nie masz racji i można podłogi ukladac wczesniej . Nie zmioenia to faktu że wschodnią szklili ponad miesiąc, krzesełka układali także ponad miesiąc więc powinni w przyszłym tygodniu zacząć te prace . A na to się nie zanosi. Ponadto nie ma central i agregatów na dachu a z tego co widze stężenia sa już tam wszystkie zamontowane i ciekawi mnie jak wsadzą tam te urządzenia |
przepraszam za pomyłkę, zdjęcie już usunąłem, a wpis do kasakcji.
|
kolego Genio - to zdjęcie jest z trybuny wschodniej i jest z listopada 2009 roku...
|
| Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 01:34. |
Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl