Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Wisła Kraków - piłka nożna (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=5)
-   -   Byli piłkarze, trenerzy i inni pracownicy Wisły (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=229)

R33 01.05.2022 21:51

Wojciech Łobodziński z awansem do Ekstraklasy jako trener.

Elendil 01.05.2022 22:03

Cholera, Łobo to by jeszcze teraz u nas miał pierwszy skład ;)

czaro 03.05.2022 15:13

Brożek też.

aNouc 05.05.2022 14:52

Wspomnienia Kazimierza Kaczora:

https://www.youtube.com/watch?v=-jKYBzLWrSI

Grisza1 08.05.2022 21:24

https://futmal.pl/news/buksa-kontra-...x08Mg8QWFzGcx4 grali byli wiślacy.

bob85 13.05.2022 01:22

https://lovekrakow.pl/aktualnosci/wi...tow_46030.html

FraMat 19.05.2022 06:04

To może. żeby zmienić trochę nastrój.

Ekipa byłego trenera Białej Gwiazdy Dana Petrescu - CFR Cluj, po raz piąty z rzędu zdobyła tytuł Mistrza Rumunii.
Było świętowane.
Dan, oprócz tego, że przejechał się po wielkim rywalu - FCSB i jego kibicach, tańczył, śpiewał...

Oto "Bella Ciao" w jego wykonaniu.
https://www.youtube.com/watch?v=P8OU9yFVbuo

Arkadiusz.Czerepach 19.05.2022 07:50

Drozd jak mantre wskazuje zwolnienie Hyballi jako przyczyne upadku , a moze to wlassnie zwolnienie Dana bylo momentem zwrotnym ?

Książę Palownik 19.05.2022 07:55

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Arkadiusz.Czerepach (Post 1584506)
Drozd jak mantre wskazuje zwolnienie Hyballi jako przyczyne upadku , a moze to wlassnie zwolnienie Dana bylo momentem zwrotnym ?

Parę lat po tym jak od nas odszedł to sam wspominał w wywiadzie, że na początku zbyt duży akcent kładł na to, żeby piłkarzom dać fizyczny wycisk. Później to już nieco wyposrodkowal i efekty przyszły.

Dan ma chyba jakaś refleksję na swój temat, Hyballi o to nie podejrzewam. Moim zdaniem wywalenie Hyballi to była konieczność ale odbyło się to w sposób amatorski i kabaretowy.

Arkadiusz.Czerepach 19.05.2022 08:08

ja patrze szerzej

wolfy 19.05.2022 09:35

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Książę Palownik (Post 1584507)
Parę lat po tym jak od nas odszedł to sam wspominał w wywiadzie, że na początku zbyt duży akcent kładł na to, żeby piłkarzom dać fizyczny wycisk. Później to już nieco wyposrodkowal i efekty przyszły.

Dan ma chyba jakaś refleksję na swój temat, Hyballi o to nie podejrzewam. Moim zdaniem wywalenie Hyballi to była konieczność ale odbyło się to w sposób amatorski i kabaretowy.

Uważam że trzeba go było zastąpić trenerem preferującym podobny styl, skoro już była selekcja pod kątem przydatności.

Elendil 19.05.2022 09:54

W ogóle jakim cudem Petrescu, mając w Wiśle średnią PNM 2.09, 14 zwycięstw, 6 remisów i 3 porażki (bramki: 34:14) został zwolniony?

Niestety, za Cupiała ten klub też toczyła ostra patologia. Po prostu większa kasa potrafiła to przykryć.

czaro 19.05.2022 09:57

Cytat:

Pierwotnie napisane przez wolfy (Post 1584523)
Uważam że trzeba go było zastąpić trenerem preferującym podobny styl, skoro już była selekcja pod kątem przydatności.

Tak, zwłaszcza, że to chyba tańsze niż tiki taka + klub zainwestował w promocję gegen pressingów i innych takich.

Chyba że Błaszczykowski załapał, że w drużynie wybieganej nie ma czego szukać z kontuzjami, ale o tak niskie pobudki go nie podejrzewam.

FraMat 19.05.2022 10:17

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Elendil (Post 1584527)
W ogóle jakim cudem Petrescu, mając w Wiśle średnią PNM 2.09, 14 zwycięstw, 6 remisów i 3 porażki (bramki: 34:14) został zwolniony?

Niestety, za Cupiała ten klub też toczyła ostra patologia. Po prostu większa kasa potrafiła to przykryć.

Układy, układziki....
Cytat:

Pozbycie się Petrescu to historia, której warto się przyjrzeć bliżej, bo pokazuje wiślackie mechanizmy działania. Najpierw przy Reymonta bardzo go szanowano, prezesom imponował jego profesjonalizm i warsztat. Potem odwróciło się o 180 stopni. Prezes Ludwik Miętta-Mikołajewicz w dziesięć dni potrafił o Petrescu wygłosić dwie diametralnie odmienne opinie. Podczas Gali Stulecia (8 września) powtarzał z uporem, że "wicemistrzostwo Polski to wielki sukces Wisły i trenera Petrescu, bo Legii pomagały ściany, a poza tym w bezpośrednim meczu w Warszawie okazaliśmy się lepsi". Po zwolnieniu Petrescu, dziesięć dni później, prezes miał już inne zdanie: "Dan Petrescu pokonał Legię w Warszawie tylko dlatego, że w drużynie Legii po zapewnieniu sobie tytułu panowały szampańskie nastroje".

Prawda jest inna: Petrescu był niezależnym trenerem, który nie dawał sobie w kaszę dmuchać. I dlatego nie ma go w Wiśle. Z Kapką pokłócił się w ocenie Maura Cantoro. Petrescu: "Mauro nie walczy na meczach i treningach". Kapka: "Możesz zarzucić mu wszystko, ale nie to, że nie walczy".

Cupiał zaufał Kapce, który miał już w zanadrzu swoją ofertę. "Jest Drago Okuka. On z taką słabą Legią ograł nas w walce o mistrzostwo Polski. Bierzemy go " - pod tym hasłem Kapka wyjechał do Belgradu negocjować z serbskim trenerem.
Michał Białoński, 14.11.2006

Marcin Baszczyński:
Cytat:

"Najgorsze było, że nie mieliśmy stylu. Nie wiedzieliśmy nawet, jakim systemem będziemy grać, bo raz było to 4-4-2, a już następnym razem 3-5-2."
biedny Marcin... za dużo systemów gry :haha:

Cytat:

Dla Petrescu każdy trening był jak mecz. 120 procent motywacji i mordercza walka. "Pomęczycie się przez półtorej godziny, ale potem na meczu będziecie naładowani energią" - mawiał Rumun. A potem wyciskał z piłkarzy siódme poty.

- Dan miał swoje ulubione ćwiczenie, które nazywał "Chelsea". To był bardzo mocny interwał. W krótkim czasie trzeba było przebiec duży dystans. Kiedy sam wykonałem ten trening po raz pierwszy, o mało nie zwymiotowałem. Tymczasem Petrescu sam wykonywał to ćwiczenie, a potem po treningu jeszcze pół godzinki sobie biegał. Pamiętam, że na słowo "Chelsea" piłkarze po pewnym czasie reagowali przerażeniem - opowiada Konieczny.

Kiedy Rumun zarządzał treningowe gierki, nie było mowy o odpuszczaniu. Co więcej, zawsze to on wygrywał - w siatkonogę ogrywał regularnie Macieja Stolarczyka czy Marcina Baszczyńskiego. Wycisk dostawali nawet... trenerzy i członkowie sztabu.

(...)
W szatni szybko wytworzyły się grupki. Była grupa, która podkopywała Rumuna. Nie chcę tych piłkarzy wymieniać z nazwiska. Była też część zawodników, na czele z Nikolą Mijailoviciem, której metody Petrescu się podobały. Nikola wpadał czasem do szatni i krzyczał na tych drugich "przestańcie marudzić, a zacznijcie grać". Tamci patrzyli na niego wilkiem.

(...)
- Zarzuca mu się, że "zajechał" piłkarzy, ale ja się z tym nie zgadzam. W życiu nie grałem zawodowo w piłkę, a byłem w stanie biegać i wykonywać ćwiczenia razem z grupą bramkarzy i zawodników ze słabszą wydolnością. Razem z nami trenował Kaziu Moskal, który był wtedy asystentem Petrescu. Nigdy w życiu nie zasłabłem, nie miałem torsji. A piłkarze narzekali, że było za ciężko...

Marek Konieczny

ciastek88 19.05.2022 10:23

Ten fragment mnie roj... :)

- Dan miał swoje ulubione ćwiczenie, które nazywał "Chelsea". To był bardzo mocny interwał. W krótkim czasie trzeba było przebiec duży dystans. Kiedy sam wykonałem ten trening po raz pierwszy, o mało nie zwymiotowałem. Tymczasem Petrescu sam wykonywał to ćwiczenie, a potem po treningu jeszcze pół godzinki sobie biegał. Pamiętam, że na słowo "Chelsea" piłkarze po pewnym czasie reagowali przerażeniem - opowiada Konieczny.

_ukoL 19.05.2022 10:33

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Elendil (Post 1584527)
W ogóle jakim cudem Petrescu, mając w Wiśle średnią PNM 2.09, 14 zwycięstw, 6 remisów i 3 porażki (bramki: 34:14) został zwolniony?

Inne czasy, inny kaliber problemów i inne też ambicje/ oczekiwania/ nadzieje.

Jaroo1 19.05.2022 10:43

Czy Sobol był w grupie, która się buntowała na Petrescu?

Gin 19.05.2022 22:02

Petrescu mój ulubiony trener. Wisła wtedy grała na takiej intensywności , że teraz to Raków miałby z nimi problem wygrać.

Arkadiusz.Czerepach 19.05.2022 22:34

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Jaroo1 (Post 1584546)
Czy Sobol był w grupie, która się buntowała na Petrescu?

zapewne , ale warto sie zainteresowac geneza konfliktu z Probierzem

czaro 20.05.2022 00:28

Czyli?

10 znaków

KOALIK 20.05.2022 00:49

Ja z kolei Petrescu zapamiętałem z faktu, że to on zaczął sprowadzać kompletnych parodystów (chociażby turysta Varga za kilkaset tys. euro, a wtedy to w teorii dużo więcej oznaczało) i przede wszystkim z defensywnego stylu, który nie mógł wypalić w tamtych czasach.

Byliśmy przyzwaczajeni do pięknej, ofensywnej gry za Kasperczaka (najlepszy okres w historii klubu) i dominacji w lidze, a tu przyszedł trener, który nie miał odpowiedniej mentalności do pracy w zespole, który powinien być samograjem (jak dzisiaj Salzburg).

Ja tylko żałuję odejścia Kasperczaka wskutek przypadkowej porażki z Dinamo Tbilisi, bo różnica w grze była ogromna na plus w porównaniu do późniejszych czasów Petrescu.

Jeszcze potem Skorza miał te mentalność, ale w tym też pomógł powrót Kosy.

Kosa to Legenda! Szacunek!

krysztal 20.05.2022 07:08

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Arkadiusz.Czerepach (Post 1584618)
zapewne , ale warto sie zainteresowac geneza konfliktu z Probierzem

O tak zapewne....Tym bardziej że pojawił się w klubie 1,5 roku wcześniej a w szatni byli tacy zawodnicy jak Baszczyński Cantoro czy Głowacki.Przecież między wierszami słychać że to o tych piłkarzy chodziło.

Karherop 20.05.2022 07:32

Cytat:

Pierwotnie napisane przez _ukoL (Post 1584543)
Inne czasy, inny kaliber problemów i inne też ambicje/ oczekiwania/ nadzieje.

Petrescu pewnie by utrzymał pozycję ale pierwszy pucharowy mecz z Iraklisem był tragiczny. Widmo kolejnego przegranego sezonu w pucharach rozswicieczylo Cupiala. Zresztą w krótkim okresie wyszło na jego, bo Okuka pokonał Greków przy wydatnie udziale zawodników "skreślonych" przez Petrescu. Ogólnie Wisła wtedy Wisła na starcie sezonu stwarzała bardzo mało sytuacji. Mieliśmy problem ze skutecznością wiec w ataku były eksperymenty jak z Piotrem Brożkiem.

Po latach zresztą Petrescu"podobno" stwierdził że za mocno dociskał śrubę piłkarzom.

Książę Palownik 20.05.2022 07:35

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Karherop (Post 1584629)
Po latach zresztą Petrescu"podobno" stwierdził że za mocno dociskał śrubę piłkarzom.

Dokładnie o tym pisałem kilka postów wyżej. Też ten wywiad czytałem parę lat temu. Dan sam przyznał, że u nas popełnił błędy, ktorych już potem się ustrzegł.

_ukoL 20.05.2022 11:28

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Karherop (Post 1584629)
Petrescu pewnie by utrzymał pozycję ale pierwszy pucharowy mecz z Iraklisem był tragiczny. Widmo kolejnego przegranego sezonu w pucharach rozswicieczylo Cupiala. Zresztą w krótkim okresie wyszło na jego, bo Okuka pokonał Greków przy wydatnie udziale zawodników "skreślonych" przez Petrescu. Ogólnie Wisła wtedy Wisła na starcie sezonu stwarzała bardzo mało sytuacji. Mieliśmy problem ze skutecznością wiec w ataku były eksperymenty jak z Piotrem Brożkiem.

Po latach zresztą Petrescu"podobno" stwierdził że za mocno dociskał śrubę piłkarzom.

Lubię od czasu do czasu włączyć sobie bramkę Nikoli z tego meczu w Salonikach. ;)

FraMat 20.05.2022 15:08

Cytat:

Pierwotnie napisane przez _ukoL (Post 1584650)
Lubię od czasu do czasu włączyć sobie bramkę Nikoli z tego meczu w Salonikach. ;)

Oczywiście, Petrescu skreślił Nikolę... :> co za bzdury. To był jeden z jego żołnierzy.
A to, że w pierwszym meczu z Iraklisem Wisła zagrała słabo to był efekt szatni.
Nikt chyba nie wierzy, że Okuka w ciągu tygodnia stworzył nową drużynę, która przeszła Iraklis.

_ukoL 23.05.2022 07:30

Cytat:

Pierwotnie napisane przez FraMat (Post 1584688)
Oczywiście, Petrescu skreślił Nikolę... :> co za bzdury. To był jeden z jego żołnierzy.
A to, że w pierwszym meczu z Iraklisem Wisła zagrała słabo to był efekt szatni.
Nikt chyba nie wierzy, że Okuka w ciągu tygodnia stworzył nową drużynę, która przeszła Iraklis.

Absolutnie nie to miałem na myśli. Generalnie tylko i wyłącznie dygresja z mojej strony a'propos meczu w Salonikach. Nikola to był gość. Pozdrawiam.

Karherop 23.05.2022 07:34

Cytat:

Pierwotnie napisane przez _ukoL (Post 1584650)
Lubię od czasu do czasu włączyć sobie bramkę Nikoli z tego meczu w Salonikach. ;)

Bardziej chodzilo mi o Cantoro, który grał praktycznie cały mecz i uwiecznił to bramka na 2-0. Za Petrescu murawy zbytnio nie wąchał

sevenheaven 26.05.2022 11:30

Mateusz Lis rozwiązał kontrakt bo mu nie płacili i możliwe, ze trafi do Southampton.. czyli nie odzyskamy kasy od turków i nie dostaniemy %% od następnego transferu, my to potrafimy interesy robić

czaro 31.05.2022 14:38

https://chelmno.naszemiasto.pl/do-ch.../ar/c2-8837783

Trzymajcie mnie.

Stadion. Imienia. Mielcarskiego.

Arkadiusz.Czerepach 03.06.2022 22:00

https://gazetakrakowska.pl/wisla-kra...ar/c2-16415085

o niektórych już zapomniałem , ale taki Biton jak widać w formie

KOALIK 09.06.2022 23:07

https://sport.interia.pl/pilka-nozna...na,nId,6082504

Kosa, Trzymaj się!

Prawdziwa Legendo!

czaro 09.06.2022 23:25

Słyszałem. Biedny Kosa.

Szneka 10.06.2022 10:59

Mateusz Lis idzie do Southampton. Podobno. czy z tego tytułu jakaś kasa nam wpadnie?

Karherop 10.06.2022 11:17

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Szneka (Post 1585915)
Mateusz Lis idzie do Southampton. Podobno. czy z tego tytułu jakaś kasa nam wpadnie?

On z wolnego transferu, do nas przyszedł w wieku 20 lat, wątpliwe.

R33 10.06.2022 21:17

Wg Janekx89 Maciej Stolarczyk ma zostać trenerem w Białymstoku.


https://twitter.com/janekx89/status/1535340849281769472

sevenheaven 10.06.2022 21:26

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Szneka (Post 1585915)
Mateusz Lis idzie do Southampton. Podobno. czy z tego tytułu jakaś kasa nam wpadnie?

my nawet nie dostaliśmy kasy za Lisa, a co dopiero % od transferu :) ruchają nas wszędzie gdzie się da

Arkadiusz.Czerepach 17.06.2022 19:26

Czy mokry sen Drozda sie spełnia i Hyballa pokaże w końcu klase ?

możliwe , bo wraca na ławke treneerska w Trenczynie !

żeby dodać sprawie pikanterii , Adrian Gula także wraca na ławke w Słowacji - w DAC Dunajska Streda - klubie w którym najlepsze wyniki osiągał Hyballa , a aktualny klub Hyballi Trenczyn - to miejsce w którym "wypłynał" łysy Adrian :)

oj ciekawe starcie nam sie na Słowacji szykuje

s1mone 17.06.2022 19:42

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Sevenheaven
my nawet nie dostaliśmy kasy za Lisa, a co dopiero % od transferu :) ruchają nas wszędzie gdzie się da


Dostaniemy dostaniemy. Z solidarity payment jakiś drobny bonus.

Cymes 17.06.2022 20:56

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Arkadiusz.Czerepach (Post 1586675)
Adrian Gula także wraca na ławke w Słowacji - w DAC Dunajska Streda - klubie w którym najlepsze wyniki osiągał Hyballa , a aktualny klub Hyballi Trenczyn - to miejsce w którym "wypłynał" łysy Adrian :)

Jak pogrzebiesz to Gule w Trenczynie wspominają znacznie lepiej niż Hyballe w DAC. Gdzie o tym drugim mimo sportowego wyniku mają w sumie zdanie podobne co u nas. Poza tym to raczej Trenczyn wypłynął dzięki Guli, a nie na odwrót. Chociaż kluczem jest tu...no właśnie...osoba właściciela pana Tschen La Linga. Czyli byłego piłkarza Ajaxu z czasów ekipy Cruyffa i Neskensa, który kupił sobie drugoligowy słowacki klub i postanowił bawić się w prezesowanie. Prawie jak u nas, tylko że prawie robi wielką różnice.

Tak swoją drogą. Próbuję zrobić sobie trochę detox bo doszedłem do momentu gdzie porażki, czy wręcz klęski klubu, któremu kibicuję zaczynają mnie cieszyć i sprawiać satysfakcje, a normalne to nie jest. Po czym włączam repre. Patrzę na takiego Kiwiora, którego Gula wyciągnął z drużyny w słowackiej drugiej lidze i postanowił w Żylinie zrobić z niego Pana Piłkarza. Siedzę, oglądam i k*rwa zgrzytam zębami. Także ogólnie o Gulę się nie martw. Poradzi sobie. Martw się, żeby Wisła przestała być popierd#lonym cyrkiem, w którym z magicznych, zdaniem zarządu bliżej nieokreślonych powodów nic nikomu nie wychodzi.


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 10:44.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl