Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Wisła Kraków - piłka nożna (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=5)
-   -   Budowa stadionu, nowej hali i bazy treningowej (komentarze) (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=94)

picasso 11.09.2010 17:02

chcialem tylko zauważyć,że cena za bilet jaką tutaj przytaczacie zawiera jeszcze podatek VAT w ysokości 7 % (po nowym roku 8%) i należy to odjąć od ceny biletów.w najbardziej optymistycznej wersji zauważyłem,że jest to 18 mln,a więc 18 mln minus 6,54% daje ok 1680000.może niewiele mniej,ale jednak.

royalmichael 11.09.2010 17:20

Ciekawe jak się dogadali w sprawie wynajmu połowy stadionu, znalazłem coś takiego:
Cytat:

Miasto zalega Wiśle około 12 mln złotych z tytułu różnych prac dokonanych przez spółkę na stadionie miejskim, mowa tu np o podgrzewanej murawie po Lazio, jupiterach, agregatach, transformatorach itd...
Pieniądze te mają być oddawane właśnie w ramach czynszu, którego jak mniemam Wisła przez ponad 2 lata by nie płaciła...
btw na kamerce widać, że zniknęły bandy reklamowe LED, czyli nie mamy co na takie liczyć?

wierny 11.09.2010 17:31

Dlaczego niedostępna jest połowa sektorów E14 i E14? Wyprzedane ??

rav 11.09.2010 17:32

Chyba jest już tego trochę mniej niż 12 mln zł, ostatnie dwa lata Wisła "płaciła" wyłożonymi wcześniej pieniędzmi. A czy przez ponad 2 lata czy więcej czy mniej to już zależy od ustalonej ceny wynajmu czy też innych ustaleń z miastem.

Band reklamowych LED oczywiście nie będzie, chyba że Wisła je sobie kupi / wynajmie. LED-y na Australia - Polska przywiózł PZPN (Sportfive?). Wisła specjalnie się do tych band nie garnie, bo ich zakup dużo kosztuje, a wynajem barterowy (posiadacz LED-ów wrzuca przez 20-30% czasu swoje reklamy - tak robi większość klubów stosujących w Polsce LED-y) w praktyce uniemożliwiają niektóre umowy sponsorskie na wyłączność branżową.

MatMario, owszem progres związany z wejściem na nowy stadion jest możliwy, ale pod warunkiem wyłożenia na starcie dość sporych kwot: w faktyczne wykończenie tego obiektu, w wyposażenie, którego miasto nie zagwarantowało (piszesz o kiełbasach - na dzień dzisiejszy nie ma możliwości ich podawania, możliwe są tylko zimne przekąski) oraz we własne struktury. Wisła, po roku grania poza Reymonta 22, takich pieniędzy nie ma, Tele-Fonika także. Więc jest problem - niby jest wędka, ale nie ma kasy na bilet autobusowy, żeby pojechać nad jezioro. Trzeba iść na piechotę.

Cytat:

Pierwotnie napisane przez wierny (Post 978069)
Dlaczego niedostępna jest połowa sektorów E14 i E14? Wyprzedane ??

VIP-y, media...

Aktualizacja: We wrześniu 2007 miasto było winne Wiśle 8 742 120,64 zł - wydaje mi się, że netto.

Dagobert 11.09.2010 17:41

jestem ciekawy czy jak Wisła nie zgodzi się być operatorem stadionu to miasto będzie wstanie kogoś znaleźć. koncertów Prinsa czy innego nie da się robić raz w miesiącu, zresztą nawet jakby się dało to nie daje takich efektów finansowych...
co do dodatków takich jak sprzedarz pamiątek albo kiełbasa to nie żartujmy sobie 10 tys kiełbas przy realnym zusku kilku złotych na kiełbasie (bo trzeba zapłacić za węgiel, pensje itd) to daje kwote kilkaset tysięcy rocznie (żeby nie było trzeba to robić każdy grosz się liczy), która jest kilkuprocentowym składem czynszu i kosztów utrzymania stadionu.

Greeg 11.09.2010 17:47

Operator na stadion zapewne by się znalazł. Większym problemem dla miasta byłoby kategoryczne stanowisko Wisły stwierdzające, iż nie wchodzimy na stadion bez podpisania stosownej umowy, w której miasto się zobowiązuje do dokończenia stadionu. Taka umowa oczywiście powinna zawierać harmonogram prac, oraz kary umowne na wypadek jakichkolwiek opóźnień.

No bo jeśli Wisła nie wynajmie stadionu to kto to zrobi? Jaki podmiot będzie zainteresowany graniem na R22? Jak wtedy wytłumaczy się z tej sytuacji podczas wyborów nasz koszerny prezydent?

Elefant 11.09.2010 17:52

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Dagobert (Post 978073)
co do dodatków takich jak sprzedarz pamiątek albo kiełbasa to nie żartujmy sobie 10 tys kiełbas przy realnym zusku kilku złotych na kiełbasie (bo trzeba zapłacić za węgiel, pensje itd) to daje kwote kilkaset tysięcy rocznie (żeby nie było trzeba to robić każdy grosz się liczy), która jest kilkuprocentowym składem czynszu i kosztów utrzymania stadionu.

Eee, chodzi może o węgiel leczniczy dodawany w pakiecie do kiełbasy ? Ten przeciw rozwolnieniom. Na razie nie dodają, ale to dobry pomysł:lol:

Catering robi firma zewnętrzna, czy Wisła ma jakieś z tego pieniądze ?

PiotrG 11.09.2010 17:52

Nie znajdą, w tym problem. Gdyby mogli to zrobić, to już dawno byłby przetarg, aby dokopać Wiśle.
Stadionu z taką reputacją, masą niedoróbek i braków nikt nie weźmie. W Gdańsku zgłosił się jeden operator, w Poznaniu wielkiego brania też nie mają.

Co do cateringu - gdyby miasto zrobiło kioski, to byłaby to maszynka do robienia pieniędzy dla Wisły. Sprzedaż ciepłych dań idzie jak po maśle, na to jest zapotrzebowanie na stadionach - hamburgery, hot-dogi, frytki, kiełbasa i napoje. Dzisiaj mogą sprzedawać napoje i chipsy czy kanapki, do tego w prowizorycznych kioskach, raptem kilka okienek dla kilkunasty tysięcy kibiców - większość zrezygnuje, bo nie będzie chciało się stać w kolejce.

Co do biur - jest niespełna 2000m2 biur na trybunie wschodniej. Nie ma też innej opcji wykorzystania tej przestrzeni.

Zwitter 11.09.2010 18:04

Ile jest wszystkich pomieszczeń na kioski gastronomiczne na samej wschodniej i ile na całym stadionie ma ich być docelowo? Według mnie to nie jest jakiś wielki koszt ich wyposażenia. Kupić kilka kuchenek mikrofalowych, jakąś frytkownice, coś do smażenia kiełbasy i już mamy kiosk gotowy. Rozumiem, że podłączenie pod wodę i wentylacja jest? Przecież to nie musi być restauracja! Tam nie musi być sprzętu za kilkanaście tysięcy złotych, bez przesady ludzie. Jeżeli miasto nie chce tego zrobić, powinna to zrobić Wisła i sama czerpać z tego kasę.

picasso 11.09.2010 18:07

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Zwitter (Post 978088)
Ile jest wszystkich pomieszczeń na kioski gastronomiczne na samej wschodniej i ile na całym stadionie ma ich być docelowo? Według mnie to nie jest jakiś wielki koszt ich wyposażenia. Kupić kilka kuchenek mikrofalowych, jakąś frytkownice, coś do smażenia kiełbasy i już mamy kiosk gotowy. Rozumiem, że podłączenie pod wodę i wentylacja jest? Przecież to nie musi być restauracja! Tam nie musi być sprzętu za kilkanaście tysięcy złotych, bez przesady ludzie. Jeżeli miasto nie chce tego zrobić, powinna to zrobić Wisła i sama czerpać z tego kasę.

tam spokojnie będzie potrzebny sprzęt za kilkanaście tyś.nie wiesz co potrafi SANEPID.

Matejas_ 11.09.2010 18:08

Jeśli chodzi o rzeczone 17,5 metra możecie z czystym sumieniem odpierd___ się od Majchrowskiego i emeryta Obtułowicza. Lepiej idźcie i podziękujcie służbom, które sobie wymyśliły drogę dojazdu wokół płyty boiska! Wszędzie można zrobić coś po ludzku... ale nie u nas! U nas nawet nie przeszedł odbiór drugiego etapu południowej obwodnicy Krakowa dzięki słyżbom w czerwonych wozach!

Wieszajcie psy chociaż na tych co trzeba!

rav 11.09.2010 18:11

Matejas, nie pisz bredni.

medyk 11.09.2010 18:34

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Matejas_ (Post 978090)
Jeśli chodzi o rzeczone 17,5 metra możecie z czystym sumieniem odpierd___ się od Majchrowskiego i emeryta Obtułowicza. Lepiej idźcie i podziękujcie służbom, które sobie wymyśliły drogę dojazdu wokół płyty boiska! Wszędzie można zrobić coś po ludzku... ale nie u nas! U nas nawet nie przeszedł odbiór drugiego etapu południowej obwodnicy Krakowa dzięki słyżbom w czerwonych wozach!

Wieszajcie psy chociaż na tych co trzeba!

masz racje ja bym poszedł jeszcze dalej trzeba było zrobić 27,5metra z kazdej strony i po dwa pasy w każdą strone.. :-/

philips kr 11.09.2010 19:50

Cytat:

Pierwotnie napisane przez barney22 (Post 976868)
Drodzy kibice Wisły Kraków. Należą się ode mnie słowa wyjaśnienia. Jestem autorem felietonu o sławnych 17,5 metrach. Sam jestem kibicem Wisły, a pisząc artykuł opierałem się na informacjach i spostrzeżeniach z kilku lat realizacji inwestycji, której z nadzieją wyglądałem. Jedyną ideą pracy było unaocznienie skandalicznych błędów w prowadzeniu inwestycji, fatalnej postawy władz miasta, spółki nadzorującej budowę i autora projektu.

Zacna inicjatywa,dziwia mnie negatywne opinie kibicow Wisly jakoby ten artykul zostal wymierzony przeciwko nim .Tekst jest kwintesencja tego co zostalo zaprezentowane na R22 przez tandem Majchrowski-Obtulowicz ,tyle pieniedzy utopione w stadion widmo ktory prezentuje poziom obiektow rodem z lat 90tych.Czesc usterek mozna poprawic, oczywiscie nie za darmo, ale pewne kwestie sa nieodwracalne dlatego wrogie nastawienie wobec autora jest zupenie niepotrzebne wszak zostalismy oszukani nie przez niego a przez garste decydentow my,nie tylko jako kibice Wisly ale rowniez jako podatnicy.

dj_ibutti 11.09.2010 20:00

Tak się zastanawiałem, którędy na boisko wjedzie straż p-poż? Przez okrąglak się nie zmieści chyba? A jak wjedzie inną drogą, to czemu karetka nie może tą samą wjeżdżać :rotfl:

picasso 11.09.2010 20:03

Cytat:

Pierwotnie napisane przez dj_ibutti (Post 978138)
Tak się zastanawiałem, którędy na boisko wjedzie straż p-poż? Przez okrąglak się nie zmieści chyba? A jak wjedzie inną drogą, to czemu karetka nie może tą samą wjeżdżać :rotfl:

bo jakby musialy wjechać równocześnie,to mogłoby dojść do kolizji i należałoby by policje wołać-byłby ruch jak na Matecznym w godzinach szczytu ,a tak dzięki ruchowi okrężnemu w okrąglaku wiadomo będzie kto ma pierszeństwo.

SZYMEK_TSW 11.09.2010 20:04

Cytat:

Pierwotnie napisane przez dj_ibutti (Post 978138)
Tak się zastanawiałem, którędy na boisko wjedzie straż p-poż? Przez okrąglak się nie zmieści chyba? A jak wjedzie inną drogą, to czemu karetka nie może tą samą wjeżdżać :rotfl:

Też się właśnie kiedyś nad tym zastanawiałem, po co są te 3 dziury w trybunach skoro pojazdy i tak muszą przejeżdżać przez okrąglak?

dj_ibutti 11.09.2010 20:12

Cytat:

Pierwotnie napisane przez picasso (Post 978140)
bo jakby musialy wjechać równocześnie,to mogłoby dojść do kolizji i należałoby by policje wołać-byłby ruch jak na Matecznym w godzinach szczytu ,a tak dzięki ruchowi okrężnemu w okrąglaku wiadomo będzie kto ma pierszeństwo.

Proponuję leżącego policjanta (żywego) jeszcze :rotfl:

royalmichael 11.09.2010 20:13

To skoro one nie będą wykorzystywane to może lepiej zrobić tam jakieś rusztowanie czy coś, przybyłoby kilkadziesiąt krzesełek. Tylko trzeba by to zrobić z głową żeby nie wyglądało jak w POZnaniu*

PiotrG 12.09.2010 04:11

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Zwitter (Post 978088)
Ile jest wszystkich pomieszczeń na kioski gastronomiczne na samej wschodniej i ile na całym stadionie ma ich być docelowo? Według mnie to nie jest jakiś wielki koszt ich wyposażenia. Kupić kilka kuchenek mikrofalowych, jakąś frytkownice, coś do smażenia kiełbasy i już mamy kiosk gotowy. Rozumiem, że podłączenie pod wodę i wentylacja jest? Przecież to nie musi być restauracja! Tam nie musi być sprzętu za kilkanaście tysięcy złotych, bez przesady ludzie. Jeżeli miasto nie chce tego zrobić, powinna to zrobić Wisła i sama czerpać z tego kasę.

Co do ilości:
zachodnia - 3 (kondygnacja 00) + 4 (kondygnacja +2)
wschodnia - 4 + 5
południowa - 2
północna - 2
20 kiosków gastronomicznych w obrębie całego stadionu.
Większość kiosków ma po 9-10 kas, a każda kasa z czytnikiem kart kredytowych (czy doładowywanych kart kibica) kosztuje z 5tys (zwykła kasa fiskalna to wydatek 2-3tys zł).
To sobie łatwo policzyć, że koszt wyposażenia mały nie jest.

Grzesiek7 12.09.2010 05:12

Cytat:

Pierwotnie napisane przez philips kr (Post 978132)
Zacna inicjatywa,dziwia mnie negatywne opinie kibicow Wisly jakoby ten artykul zostal wymierzony przeciwko nim .Tekst jest kwintesencja tego co zostalo zaprezentowane na R22 przez tandem Majchrowski-Obtulowicz ,tyle pieniedzy utopione w stadion widmo ktory prezentuje poziom obiektow rodem z lat 90tych.Czesc usterek mozna poprawic, oczywiscie nie za darmo, ale pewne kwestie sa nieodwracalne dlatego wrogie nastawienie wobec autora jest zupenie niepotrzebne wszak zostalismy oszukani nie przez niego a przez garste decydentow my,nie tylko jako kibice Wisly ale rowniez jako podatnicy.

No włśnie. Moę nie jestem zbyt trzeźwy, ale prxzed wyjściem nir=e zdążyłem napisać. Pyskówka nie jest potrzebna w twj kwestii, więc podaruję sobie teksty w stylu : ************ się od chłopaka, który zrobił wszysrko to, co każdy z nas powinien był zrobić. Wielu się tu chwaliło, że napisali do różnych mediów. Ja się nie chwaliłem, choć też pisałem i ch** wie, co oni z tego. co Wy/ja im wysłaliście zamieścili w swoich artykuach (ja np. całkowicie zrzekałem się praw autorskich - nie z tchórzostwa, a d;lategoże wiem, jakim dla nich często jest to problemem). Barney się podpisał pod artykułem i jest przez Was j***** jak wróg, choć zrobił, to co my robiliśmy - napisał prawdę. Ja do teraz nie wiem, na ilie moje wypocinu przełożyły się na artykuły, może znacznie, oże wcale,ale też nie miałem litości dla osób odpowiedzialnych za to , co się dzieje z budową. On też nie ośmieszał Wisły, tylko miasti i zikit...
Widzę, że niektórzy zdążyli się zradykalizować niczym obrońcy krzyża... Ku rwa... Kiedy trzeba było ludzi do manifestacji, kilka osób to popierało na forum, a w realu nikt, kiedy mieliśmu zbierać podpisy, się okazało, że kibiców u nas jak na Clepardiii... A jak ktoś się złapał za jaja i zrobił "coś, "to go gnoicie. A jeśki z Waszych materiałów nadesłanych do prasy ktoś zrobi sobie groteskę, uznacie się za banitów, czy poczekacie na wyroki "forum " ? Uwielbiam takich zacnych i sprawiedliwych, którzy ganią i karcą, a ch.ujem nie kiwnęli.
Niezależnie od tego, jak oceniamy skutki tego artykułu, intencje autora trzeba pochwalić, artykułow prześmiewczych byłosporo, może były oparte o informacje od nas ?
Qle to nie jest istotne - masz pod ręką kamień - napie****** !

http://www.youtube.com/watch?v=1dyxOnuIiO8

Ja uważam nie tylko intencje alie i efekt artykułu za nieszkodliwy dla klubu, a dla pseudourzęddników miejskich i psedoarchitektta. A komentarze w sylu ' Wisła - co Levadia" pojawią się pod każdym artykułem zachaczającym o nasz klub, nieważne, o co mizłoby chodzić, ale jeśli bolą Was komentarze na onetach... mie poradzę, jest mi przykro.

Podsumuję : Barney zebrał wszystkie Wasze/nasze lamenty w/s odległości od lini bicznych, które pewnie dałoby się co do joty tutaj odszukać, więc może trochę cywilnej odwagi - kto z Was yu piosał o bieżni, kto o gokartach ?

Miejcie jaja, bądźcie konsekwentni...
I szukajcie wrogów tam, gdzei oni są, nie wśród swoich, nawet, jeśli tak jest wygodniej !

silver1906ts 12.09.2010 08:59

Panowie macie jakąś mapke rozmieszczenia sektorów na naszym stadionie??
DZIEKI.

Dozamet1 12.09.2010 09:04

Cytat:

Pierwotnie napisane przez silver1906ts (Post 978259)
Panowie macie jakąś mapke rozmieszczenia sektorów na naszym stadionie??

http://www.wisla.krakow.pl/pl/aktualnosci/wr22acamy/

h3po4 12.09.2010 09:20

Albo tu masz już jak to będzie na całości wyglądać:
http://www.stadionwisly.info/dane_te...ionu_szczegoly

Wit.Ek. 12.09.2010 10:51

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Grzesiek7 (Post 978235)
No włśnie. Moę nie jestem zbyt trzeźwy, ale prxzed wyjściem nir=e zdążyłem napisać. Pyskówka nie jest potrzebna w twj kwestii, więc podaruję sobie teksty w stylu : ************ się od chłopaka, który zrobił wszysrko to, co każdy z nas powinien był zrobić. Wielu się tu chwaliło, że napisali do różnych mediów. Ja się nie chwaliłem, choć też pisałem i ch** wie, co oni z tego. co Wy/ja im wysłaliście zamieścili w swoich artykuach (ja np. całkowicie zrzekałem się praw autorskich - nie z tchórzostwa, a d;lategoże wiem, jakim dla nich często jest to problemem). Barney się podpisał pod artykułem i jest przez Was j***** jak wróg, choć zrobił, to co my robiliśmy - napisał prawdę. Ja do teraz nie wiem, na ilie moje wypocinu przełożyły się na artykuły, może znacznie, oże wcale,ale też nie miałem litości dla osób odpowiedzialnych za to , co się dzieje z budową. On też nie ośmieszał Wisły, tylko miasti i zikit...
Widzę, że niektórzy zdążyli się zradykalizować niczym obrońcy krzyża... Ku rwa... Kiedy trzeba było ludzi do manifestacji, kilka osób to popierało na forum, a w realu nikt, kiedy mieliśmu zbierać podpisy, się okazało, że kibiców u nas jak na Clepardiii... A jak ktoś się złapał za jaja i zrobił "coś, "to go gnoicie. A jeśki z Waszych materiałów nadesłanych do prasy ktoś zrobi sobie groteskę, uznacie się za banitów, czy poczekacie na wyroki "forum " ? Uwielbiam takich zacnych i sprawiedliwych, którzy ganią i karcą, a ch.ujem nie kiwnęli.
Niezależnie od tego, jak oceniamy skutki tego artykułu, intencje autora trzeba pochwalić, artykułow prześmiewczych byłosporo, może były oparte o informacje od nas ?
Qle to nie jest istotne - masz pod ręką kamień - napie****** !

http://www.youtube.com/watch?v=1dyxOnuIiO8

Ja uważam nie tylko intencje alie i efekt artykułu za nieszkodliwy dla klubu, a dla pseudourzęddników miejskich i psedoarchitektta. A komentarze w sylu ' Wisła - co Levadia" pojawią się pod każdym artykułem zachaczającym o nasz klub, nieważne, o co mizłoby chodzić, ale jeśli bolą Was komentarze na onetach... mie poradzę, jest mi przykro.

Podsumuję : Barney zebrał wszystkie Wasze/nasze lamenty w/s odległości od lini bicznych, które pewnie dałoby się co do joty tutaj odszukać, więc może trochę cywilnej odwagi - kto z Was yu piosał o bieżni, kto o gokartach ?

Miejcie jaja, bądźcie konsekwentni...
I szukajcie wrogów tam, gdzie oni są, nie wśród swoich, nawet, jeśli tak jest wygodniej !

I ja staje w obronie Barneya.
Czy jak ktoś pisze prawdę o naszym stadionie to czy jest to coś złego?
Czy jak ktoś wysmiewa Obtułowicza i Majchrowskiego to znaczy, że wysmiewa się z Wisły lub jej kibiców?
Nie odebrałem tego tekstu jako tekst z Wisły i Kibiców ale z dwóch panów O. i M.
Dzięki temu, że Interia napisała to co napisała, dzięki temu że gazety oceniają ten stadion tak źle Basałaj może więcej wytargować od Miasta i zmusić je do tego by naprawiła to co można i nie oczekiwała nie wiadomo jakich stawek za wynajem.
Gdyby gazety i ludzie tacy jak Barney nie pisali źle o niedoróbkach stadionu albo go wręcz chwalili choć na to nie zasługuje to przy pierwszej wizycie Basałaja Majchrowski by mu powiedział: Masz Pan świetny stadion płać za niego 10 mln rocznie. Wszyscy przecież piszą że to 8 cud świata.

To byłoby lepsze Waszym zdaniem dla Wisły?
Moim zdaniem nie.

Matejas_ 12.09.2010 14:06

Cytat:

Pierwotnie napisane przez rav (Post 978093)
Matejas, nie pisz bredni.

Dobła, dobła... weź sobie plany, które dostawały firmy startujące do przetargu i zobacz na własne oczy :P

Mario Nh 12.09.2010 14:18

Co z zapleczem na D? Nadal cisza?! W kontekście zapowiedzianych terminów przez prezydenta oraz zbliżających się meczów ciśnienie mi skacze.

PiotrG 12.09.2010 14:21

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Matejas_ (Post 978401)
Dobła, dobła... weź sobie plany, które dostawały firmy startujące do przetargu i zobacz na własne oczy :P

O tych 17,5m było wiadomo jeszcze przed przetargami.
Odpowiedzialność za to ponosi Obtułowicz i jego biuro, to oni zaprojektowali zbyt długie trybuny za bramkami. W trakcie tworzenia koncepcji na 24tys osób nie pomyśleli, aby przysunąć trybunę wschodnią ku boisku, a zaprojektowano dłuższe trybuny za bramkami.

picasso 12.09.2010 14:31

Cytat:

Pierwotnie napisane przez PiotrG (Post 978411)
O tych 17,5m było wiadomo jeszcze przed przetargami.
Odpowiedzialność za to ponosi Obtułowicz i jego biuro, to oni zaprojektowali zbyt długie trybuny za bramkami. W trakcie tworzenia koncepcji na 24tys osób nie pomyśleli, aby przysunąć trybunę wschodnią ku boisku, a zaprojektowano dłuższe trybuny za bramkami.

pierwszy pomysl to bylo 21,5 tyś tzn tylko cztery trybuny wg tego pomysłu wybudowano "E".24 czy też 25 tyś pojawiło się póxniej gdy pomyslano o naroznikach.nastepnie padło hasło "EURO 2012" i stadion rósł dalej.tak więc bardziej niz Obtulowicza,za ten konkretnie mankament obwiniałbym miasto,które będąc inwestorem zmienialo "zapotrzebowanie".zreszta te 17,5 m nie jest jakąś olbrzymią odleglościa.powiedziłbym,że gorzej brzmi niż wygląda.zresztą na innych stadionach (nie mówie tu o wielodziesięcioletnich obiektach angielskich) te odległości tez nie sa małe.wydaje mi się,że norma jest te 12-15m.

1q2 12.09.2010 14:46

Cytat:

Pierwotnie napisane przez picasso (Post 978418)
pierwszy pomysl to bylo 21,5 tyś tzn tylko cztery trybuny wg tego pomysłu wybudowano "E".24 czy też 25 tyś pojawiło się póxniej gdy pomyslano o naroznikach.nastepnie padło hasło "EURO 2012" i stadion rósł dalej.tak więc bardziej niz Obtulowicza,za ten konkretnie mankament obwiniałbym miasto,które będąc inwestorem zmienialo "zapotrzebowanie"


Ale to nie ma nic do rzeczy.'17.5' było od pierwszego do ostatniego projektu O.
17.5 to nie jest jakaś tragedia ale dobitnie pokazuje amatorkę całego przedsięwzięcia.Było na starym(z bieżnią) 17.5 - jest nowy, bieżni nie ma a odległość została.Gość nawet nie pomyślał że jest to o dużo za dużo.To na Wembley może być taka odległość bo stadion jest na 90 tys a nie na 'stadioniku' na niewiele ponad 20 tyś jak było w pierwotnej koncepcji.

PiotrG 12.09.2010 14:47

Nie jest ogromna, ale odpowiedzialny za to jest tylko projektant.
Wiadomo było, że mają być 3 nowe trybuny.
Powinien zaprojektować krótsze trybuny za bramkami, za to 2-3 rzędy wyższe, aby utrzymać pojemność. Przysunąć je maksymalnie do trybuny zachodniej, podobnie trybunę wschodnią. Maszty oświetleniowe (które miały zostać) by się przesunęło, to nie byłby wielki koszt. Później nawet w opcji przeprojektowania trybun bocznych na dwupoziomowe, nie byłoby problemu z odległością od boiska.
Nigdy, ale to nigdy nie zwiększa się pojemności przez wydłużanie trybun, a zawsze przez dodatkowe rzędy. Obtułowicz nawet nie pomyślał o czymś takim jak komfort widza, przy tworzeniu pierwotnego projektu. Miał w głowie wygląd 3 trybun i dachu nad 4, skleił je bez pojęcia - odciągi w Parku Jordana, odległości, skośna elewacja.

picasso 12.09.2010 14:48

Cytat:

Pierwotnie napisane przez 1q2 (Post 978423)
Ale to nie ma nic do rzeczy.'17.5' było od pierwszego do ostatniego projektu O.
17.5 to nie jest jakaś tragedia ale dobitnie pokazuje amatorkę całego przedsięwzięcia.Było na starym(z bieżnią) 17.5 - jest nowy, bieżni nie ma a odległość została.

może masz racje,tylko ze przy czterech trybunach bez narozników bylaby mozliwość przesunięcia się o te2-3 metry.odkad padlo haslo "narozniki" ta możliwość stala się nieaktualna.
PiotrG
zgadzam się z Tobą,tylko że w momencie rozpoczęcia budowy nikt nie śnil nawet o tym,ze w dającej się przewidzieć przyszłości trzeba będzie cos przeprojektowywać.byliśmy pierwsi w Polsce i wydawalo się,że to będzie super stadion.późneij wszystko sie pozmienialo i jest jak jest.moim zdaniem i tak udalo sie to wszystko nienajgorzej uratować.
w gruncie rzeczy cały czas chodzilo mi o to,ze przy trybunach bez naroznikow,gdyby klub,kibice może miasto podnieśli alarm o odległość to daloby sie ja zmniejszyć.przy narożnikach ta mozliwość "uciekla".

Bronowianin 12.09.2010 14:50

Cytat:

Pierwotnie napisane przez picasso (Post 978418)
bardziej niz Obtulowicza,za ten konkretnie mankament obwiniałbym miasto,które będąc inwestorem zmienialo "zapotrzebowanie"

Przypomnę tylko, że wszystkie projekty tego stadionu, począwszy od pierwszej wersji, poprzez późniejsze z różnego rodzaju modyfikacjami, zakładały tę samą odległość trybun od boiska. W każdej z tych wersji trybuny za bramkami miały być takie jak są obecnie i te ok. 17 metrów miało być bez względu na wygląd stadionu i pojemność.

Według mnie tak często dyskutowana tu odległość trybun od boiska to nie jest największy mankament tego stadionu i tak na prawdę nie rzuca się to aż tak bardzo w oczy. Temat ten przewija się tu chyba najczęściej ze wszystkich kwestii, a nie ma co o tym już mówić bo tego akurat już nie da się zmienić. Podejrzewam że większości osób w oglądaniu meczu z trybuny wschodniej czy zachodniej nie będzie to przeszkadzać ponieważ widoczność jest dobra wbrew temu co twierdzą niektórzy.

1q2 12.09.2010 14:52

Przybliżenie trybun dało by jeszcze jeden plus.Większą o kilka metrów odległość między stadionem a kratami parku Jordana.
Nie chcę się przypiepszać do kolejnej rzeczy ale szerokość tej 'uliczki' jest dyskusyjna.12 tyś wychodzi ze stadionu, jakaś panika i może być nieciekawie.

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Bronowianin (Post 978429)
Temat ten przewija się tu chyba najczęściej ze wszystkich kwestii, a nie ma co o tym już mówić bo tego akurat już nie da się zmienić. Podejrzewam że większości osób w oglądaniu meczu z trybuny wschodniej czy zachodniej nie będzie to przeszkadzać ponieważ widoczność jest dobra wbrew temu co twierdzą niektórzy.

Temat faktycznie jest stary i wyszedł na fali cyrków związanych z innymi rzeczami.Pewnie jak by budowa była prowadzona w normalny sposób to nikt by tej odległości nie podkreślał.
Ja podzielam zdanie Witka że teraz jest czas by robić szum ze wszystkim i to nawet do przesady.
Skończy go miasto budować,zrobi to minimum które wszyscy oczekują - temat się wyczerpie i umrze śmiercią naturalną.
Na pewno czarny PR;)bardziej służy dziś klubowi niż przeszkadza bo pozycje negocjacyjną mają lepszą a nie czarujmy się - podkreślane mankamenty nie odstraszą ludzi do przyjścia, szczególnie że widoczność z większości miejsc, jest ok.

picasso 12.09.2010 14:59

ciekaw jestem co kto uważa,za najbardziej spieprzona rzecz na stadionie,ale tylko jedną.
ja zacznę
dla mnie jest to wyjazd dla kosiarek.

Karherop 12.09.2010 15:04

brak dobrego zadaszenia nad narożnikami , zobaczymy jak to będzie wyglądac przy ostrych opadach

Arturo Qr2nów 12.09.2010 15:13

Tylko jedną :p?

Hmm... Odległość od murawy.
No, ale okrąglak, wjazd dla karetek - dobra nic nie mówię :-)

Mario Nh 12.09.2010 15:23

Dla mnie ani wyjazd do kosiarek, ani wjazd dla karetek, ani okrąglak nie jest zły.
Priorytetem natomiast zaplecze na D, telebimy oraz elewacja.

picasso 12.09.2010 15:29

no tak,ale zaplecze czy telebimy są "w trakcie roboty" i to wczesniej czy poźneij się zmieni.mi bardziej chodziło o cos czego juz zmienić się niestety nie da.bo i wyjazd dla kosiarek zostanie i odległość i okrąglak

1q2 12.09.2010 15:33

Dla mnie jednak skyboksy.Wiadomo że to dla większości z nas żaden problem bo nie będziemy tam siedzieć, jednak to jest mistrzostwo świata w partactwie i co najgorsze nie ma chyba żadnej koncepcji co z tym zrobić


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 18:13.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl