![]() |
Cytat:
|
Nie można pozwolić na to, żeby szczęście lub jego brak decydowały o wyniku meczów. Trzeba grać i brać sprawy w swoje ręce. Licząc na szczęście przyznajemy się do swojej chujowości :-)
|
Cytat:
Gramy w polamatorskiej lidze, której poziom najlepiej podsumowują wystepy drużyn w pucharach. Zrobiliśmy fajne transfery. Odbilismy się od finansowego dna. Piłkarze maja w miarę regularne wypłaty. Musimy im narzucić wysokie cele, bo chyba nie zachecimy nowych pilkarzy tym ze gramy o 8 miejsce? Taki Balaniuk, Perez czy Kolar na pewno zadali pytanie Junco przed transferem o co gra druzyna w tym sezonie. Poza marka na pewno wizja sukcesów przyciągnęła tu tych graczy i nie możemy byc teraz minimalistami. Co nie znaczy że jak (tfu tfu) np powtorzymy wynik sprzed roku to trzeba załamywać ręce. Trzeba patrzeć na okoliczności. Nie można natomiast dopuścić by drużyna spoczywala na laurach. |
Cytat:
|
Przypominam że Brlek byl rok temu uznawany za transferowy niewypał. Obrona dyrygowal Uryga. Na lewej stronie biegal mocarny Mojta, a cala drużyna płakała za Wolskim. Doznalismy 7 porażek w 8 meczach. Naprawdę uważasz że mieliśmy lepszy skład?
Z zawodników którzy zaczynali tamten sezon w 11 jedenastce zostal Sadlok Malecki i Glowacki. Reszta odgrywa już marginalne role. |
Cytat:
|
Cytat:
Do tego ciągle wiszące nad klubem widmo długów z ery Cupiała plus wielce możliwe problemy w płynnością. W zeszłym sezonie przynajmniej drużyna była zgrana. W lecie "właściwym" praktycznie nie było zmian, bo się ich najnormalniej w świecie nie dało zrobić ze względu na sytuację właścicielską, a w zimie odeszło tylko trzech sensownych zawodników, z czego dwóm z miejsca znaleziono porównywalnej jakości zastępców, a trzeciego zastąpiono "prowizorycznie" (nota bene ta prowizorka z Cywką na prawej obronie trwa do dzisiaj). A przed sezonem, przypominam, celem było wyłącznie przetrwanie klubu i utrzymanie się w lidze, to się zmieniało dopiero w trakcie. Najpierw celem była w ogóle ósemka, wywalczona z wielkim trudem dopiero tuż przed końcem sezonu zasadniczego. Wołanie o pucharach pojawiło się dopiero po awansie do ósemki i trwało całe dwie kolejki... Ja oczywiście nie mam nic przeciwko temu, żebyśmy walczyli o top3 czy top1. Życzyłbym sobie tego, bo polska liga jaka jest, każdy widzi. Skoro do pucharów mogą wchodzić rożne Cracovie, a o mistrza do ostatniej kolejki bić się jakieś Piasty, to i Wisła w obecnym stanie może. Tylko że inna sprawa sprawić niespodziankę, a inna rzecz stawiać cele adekwatne do rzeczywistego potencjału. Z perspektywy potencjału na dziś, a zwłaszcza na połowę lipca, nie było żadnych racjonalnych przesłanek do zakładania wyżej niż top5. Przy czym zakładać coś realnego a liczyć na niespodziewane coś więcej to ogromna różnica. |
Poczytaj sobie jakie cele przed sezonem miał Wdowczyk. I owszem zmieniło się to w trakcie, ale w druga stronę.
Wszyscy wiemy ze mamy kilkunastu nowych zawodników, a i tak bywały już mecze w których gralo tylko 2-3 nowych piłkarzy w tym nowy bramkarz. Zmiany w kadrze sa duze ale w wyjsciowej 11 bywają symboliczne. Na ten moment. A i wiosna po transferach Jovicia, Guzmicsa, Popovicia i trenera z 4 ligi przeważały inne głosy niż myślisz. Tak jak na poczatku możemy (i mamy) problemy ze zgraniem, tak sezon nie trwa 15 kolejek ale 37 do maja 2018. Drużyna jest budowana z myślą o calym sezonie, a nie o zgraniu w pierwszych kolejkach. Pokaż mi która druzyna w Polsce poza Lechem i Zaglebiem ma taka szeroką kadre? Ilu napastnikow ma Legia? Co pokazują drużyny o "mocarstwowych" planach jak Lechia i cracovia. Kiedyś ktorys trener powiedział, że w lidze jest 16 drużyn i każda przed sezonem walczy o mistrzostwo. W koncu są to zawody o mistrzostwo Polski. I sam przyznales mi racje przypominajac o przykladach Piasta czy cracovii z lat poprzednich. I nie jest to z mojej strony dmuchanie balonika, ale po prostu realne podejście do tematu. Druzyna nie jest zgrana, tracimy dużo punktów, mamy mase kontuzji, a jednak... znajdujemy sie na pozycji vice lidera. Po co zawodnikom stwarzać atmosferw życiowego spelnienia albo że utrzymanie mamy już prawie zagwarantowane? Gracie Panowie o top 3 tej ligi, a co się faktycznie uda ugrać to zobaczymy. Probierz w zeszlym sezonie cały czas wmawial swoim pilkarza że " nie graja o mistrzostwo" i zgodnie z życzeniem je przep**** na koniec. Legia mówiła o nim nawet gdy byla na 14 miejscu po 9 kolejkach i ta wiara we wlasne umiejętności zaprocentowala na koniec. |
Kolego Arked
Losowe to są skoki narciarskie, a w piłce nożnej jest 90 minut, czy jak wolisz 1,5h na udowodnienie na boisku kto jest lepszy. Tutaj przypadek i błędy sędziowskie można zredukować do minimum dobrą grą i jest na to wystarczająca ilość czasu. |
Cytat:
|
A sierotki po Cupiale nadal płaczą, trzy dni po wygranym meczu :rotfl: Chorzy ludzie na tym forum.
|
Dokładnie Dario, dokładnie, ale dodałbym jeszcze Kurzawę - wyjmijcie tę dwójkę z Górnika i cała ofensywa leży w gruzach.
Wisłą z Górnikiem przegrała tylko i wyłącznie dzięki prezentom Gonzaleza w przebraniu Św. Mikołaja, punkt z Lechią straciła dzięki sędziowaniu Gonzaleza i LLoncha, 2 bramki z Arką to słaba gra w obronie Cywki, który poza tym nadal nie wie co oznacza zakładanie ofsajdu......... W meczu z Zagłębiem to błędy Arsenicia pozwoliły na strzelenie 2 bramek. Tracimy gole po indywidualnych błędach naszych obrońców - ustabilizowanie formacji defensywnej - zwłaszcza odnośnie defensywnych pomocników na pozycjach 6 i 8, sprawi, że i wyniki ulegną poprawie... |
Cytat:
Co do dzisiejszego artykułu z DP - jeśli Ramirez uzasadnia bytność na boisku Ze Manuela tym, że ten chce strzelić bramkę, to szkoda w ogóle komentować takiego tekstu. Oby racja była po stronie trenera (i tych, którzy tak usilnie przekonują sceptyków, że jest dobrze), ale jego polityka i sposób prowadzenia drużyny mi się nie podobają. |
Dodam jeszcze kilka wynikow czolowki z tymi "leszczami" co my wygralismy:
Wisla Plock - Lech 1-0 Bruk-Bet - Legia 1-0 Bruk-Bet - Zaglebie 1-1 Cracovia - Gornik 3-3 Jagiellonia - Piast 0-1 Zaglebie - Wisla Plock 2-2 Cracovia - Jagiellonia 1-1 Pogon - Lech 0-0 Dobry wynik w naszej lidze robi sie jak najbardziej skutecznie golac frajerow, a nie wygrywajac kilka meczow z czolowka. Sprawdzmy jeszcze z kim wygral lider - Kuchenkorz: Piast, Cracovia, Bruk-bet (brzmi znajomo, nie?), Arka (u siebie), Korona (u siebie). W dodatku 5 meczow gral u siebie, a 4 na wyjezdzie (odwrotnie niz my). Szczerze mowiac mieli lepszy terminarz niz my do tej pory. Legia wygrala: z Sandecja, z Piastem, z Plockiem i z Cracovia (znow brzmi znajomo?) i z Zaglebiem (u siebie). 5 meczow u siebie, 4 na wyjezdzie. Jeszcze latwiejeszy terminarz niz my i Lech. |
http://www.dziennikpolski24.pl/sport...isly,12495124/
Logika pana Karcza: jest dobrze, ale może być gorzej, więc nie jest dobrze. |
Ręce opadają jak się to czyta. Zakładając, że rzeczywiście są takie opinie w szatni Wisły to na miejscu zarządu zaprosiłbym tych panów na rozmowę i kulturalnie podziękował za współpracę. Petrescu miał jednak rację. Polscy piłkarze to obiboki, którzy poza paroma wyjątkami z profesjonalizmem nie mają za wiele wspólnego. Żeby taki Brożek czy Boguski albo nawet Małecki (bo o kogo innego mogłoby niby chodzić) mieli czelność, po tym co prezentują od pewnego czasu krytykować personalne decyzje czy trenera? Co płacz jest, bo wejścióweczki uciekają? I lecimy się wypłakac do znajomych dziennikarzy? A co wyście wcześniej grali?!
I bardzo dobrze, że gra Ze Manuel i Imaz. Gorsi od naszych polskich gwiazdorków nie będą, a przynajmniej można mieć nadzieję, że jak się zgrają, zaaklimatyzują (a do tego potrzebna jest gra) to dadzą zespołowi dużo więcej. Grać potrafią tylko nie każdy jest Carlitosem, że zacznie odrazu. Banyaluka z Kolarem też będzie Pan Brożek sadzał na ławkę jak nie trafią w kilku meczach? Towarzystwo wzajemnej adoracji wraz z dziennikarzami, którzy zaraz będą płakać, że Polak poszedł za granicę i trener go posadził na ławkę po kilku nieudanych meczach, że jak to taki mały kredyt zaufania. W WBA rozumiem, też angole robili afere, że Krychowiak po paru dniach zagrał odrazu 90 min., "jakiś Polak co to wcześniej nie grał przez pół roku"? No chyba nie... Taka będzie polska piłka dalej, bo takich mamy profesjonalistów na łamach prasy, w TV i na boisku. A już myślałem, że jebne jak słuchałem Węgrzyna podczas transmisji, który stwierdził, że "no chyba ci piłkarze (Ze Manuel, Imaz) nie prezentują się na treningach tak dobrze, aby grać od początku he he he..." BO ON WIE. |
No jeżeli to jest prawda, czego nie można wykluczyć, to to są kontrakty do rozwiązania natychmiast.
Jak ktoś pyskuje w szatni to powinien się zamknąć z szacunku do szansy reprezentowania Białej Gwiazdy kolejny sezon, pomimo bycia po drugiej stronie rzeki. I bez znaczenia jest tutaj liczba występów czy ilość bramek zdobytych dla Wisły dotychczas. |
Przecież ten śmiszny artykuł to powstał na podstawie naszych forumowych wypocin :D Widać to jak na dłoni, nie ma co robić afery. Nawet przytaczane argumenty są skopiowane 1:1 z naszych kłótni forumowych :) Ewidentnie autor napisał, że w klubie słychać, bo przecież jakby redaktor naczelny przeczytał, że dowiedział się z forum go by go obśmiał i wysłał na przymusowy urlop.
Z resztą rezerwowi nigdy nie są zadowoleni z bycia rezerwowymi, przecież to jest oczywiste. Wątpię mimo wszystko, żeby ktoś do prasy leciał się skarżyć. Tym bardziej, że dopiero początek sezonu. |
Nesta, a jak się okaże, że to nie był ani Brożek ani Boguś ani Mały, to przeprosisz ich tutaj oficjalnie? Postawiłeś sobie tezę totalnie z dupy "bo o kogo może chodzić?!" i jedziesz po nich jak po burych sukach. Weź sobie na wstrzymanie. BO TY WIESZ.
|
Wstawianie nie przygotowanych rodaków (Imaz), bez formy (Ze Manuel) póki są wyniki nie będzie problemem. Jednak gdy przytrafi się dołek, pismaki rozszarpią KIKO. Sam zastanawiam się czemu nie wpuścił Bartosza/Wojtkowskiego od początku.
dajmy mu czas i może coś widzi czego my nie widzimy. |
Cytat:
|
Wisła Kraków to Nasz klub, a projekt prowadzenia pierwszej drużyny dostał Kiko. W niego musimy wierzyć. Wraz z Junco wybierali piłkarzy, na których chcą oprzeć ten projekt. Czas, kiedy pozbyliśmy się wielu piłkarzy (30.06), i zakończyliśmy kontraktować (połowa września) to 2,5 miesiąca. Tyle może wynosić różnica (wierzą, ze mniej, bo niektórzy byli w treningu) w przygotowaniu do sezonu.
Czas działa na naszą korzyść. Od Kiko (on jest pierwszym odpowiedzialnym) i sztabu teraz zależy jak szybko drużyna się zgra, zawodnicy dojdą do optymalnej formy i ilu z nich przy naszym trenerze stanie się lepszymi piłkarzami. Po pracy Kiko widać było efekty w rundzie wiosennej. W zimie miał większość zawodników w okresie przygotowawczym. Pieli się w miarę systematycznie w górna część tabeli. Każdy ma prawo narzekać na styl. Kiko to wie. Na razie mamy Carlitosa w formie, który cięgnie wszystkich. A czas, gra na naszą korzyść. Moja opinia na temat słabej formy Ze Manuela jest zbieżna z wieloma. Można zadać sobie pytania, czy pozostali są na tyle słabsi w tym momencie od niego, że nie grają? Bo z punktu widzenia klubu, jeśli, którykolwiek z młodszych zawodników prezentuje taka samą formę to stawiałbym na niego. Z prostych powodów - Ze Manuel jest wypożyczony (nawet jeśli jest klauzula wykupu na optymalnym poziomie, te pieniądze na początku należałoby wygospodarować na wykup), ma swój wiek. I w końcu nie mówiliśmy o jego przyjściu, jako melodii przyszłości, tylko zawodniku, który miał dość krótkim czasie wesprzeć drużynę. I to nie do końca mu wychodzi. |
Ze Manuel to Portugalczyk, a nie żaden rodak Kiko.
|
Cytat:
|
Zbierzmy do kupy to pieprzenie dziennikarzy:
1) Wisla wygrywa bo miala latwy terminarz (co z tego, ze Legia i Lech mialy jeszcze latwiejszy?) 2) To skandal ze w Wisle gra tak malo Polakow (co z tego, ze w Lechu, Jadze, Legii, Lechii czy Cracovii gra jeszcze mniej lub tyle samo?) 3) Wisla musi zawsze i wszedzie grac piekna "krakowska pilke" bez wzgledu na wszystko (co z tego, ze z Wisly odeszlo 14 pilkarzy, a przyszlo 13 nowych, a nasz budzet transferowy wynosi 0 zl?) Czy cos trzeba wiecej dodawac? |
Najlepszy był skrót naszego meczu w magazynie Liga+. Podczas przedstawiania składów nie omieszkano wspomnieć "w wyjściowej jedenastce Wisły Kraków zagrało AŻ 7 zagranicznych graczy", następnie leci skład Piasta "Piast wyszedł na mecz z Wisłą w następującym składzie". Szkoda, że nie wspomnieli, że w Piaście też 7 zagranicznych zagrało :D
https://i.imgur.com/uzOIdF5.png |
Również na to zwróciłem uwagę. Ba... gdy się przeanalizuje składy poszczególnych zespołów to wygląda to bardzo podobnie. Natomiast łatka przyczepiona jest tylko do Wisły.
Rzetelność dziennikarska... |
1 problem Wisły : ofensywa - z przodu poza Carlitosem i jednym meczem Małeckiego w Gdyni na 4 ofensywnych pozycjach nikt inny nie zagrał dobrego spotkania wychodząc w pierwszym składzie. Co najwyżej 2-3 solidne mecze (Halilovic w PP i szczerze mówiąc nie wiem kogo dalej wymienić). Z ławki owszem - Bartosz, Wojtkowski i Halilovic dawali fajne zmiany, ale to wszystko.
Ze Manuel, Boguski, Wojtkowski, Bartosz, Brożek, Kostal, Ondrasek, początek sezonu Małeckiego, Imaz - po prostu nikt i nic. I stąd biorą się główne problemy w ofensywie Wisły tzw. ,,Carlitos-god mode on" Potencjalne rozwiązanie? Po prostu musimy liczyć, że ktoś odpali 2 problem Wisły : -środek pola, nieustanna rotacja spowodowana transferami z klubu, zawieszeniami, urazami, przyjściem graczy w nie najlepszej formie fizycznej - tutaj duet DP obojętnie jaki musi się zgrać. Na plus jak dla mnie Basha, Velez, a troszkę zawodzi Llonch. Potencjalne rozwiązanie? Czas, stabilizacja i spokój. 3 problem Wisły - błędy defensywy Niestety wiele razy obciął się już Gonzalez (zanotował już trzy fatalne występy na czele z tym w Zabrzu), Głowacki wieku nie oszuka, Arsenic potrzebuje ogrania, a Cywka ma problemy z linią spalonego. Potencjalne rozwiązanie? Ch.. wie, Velez na środek obrony? Próba ogrywania Arsenicia? Liczenie na powrót solidnego Gonzaleza? Indywidualne treningi Cywki na linię spalonego? Raczej ponownie - czas i spokój. Na plus Ramireza : korzystanie z plusów ekipy : ofensywne wjazdy Sadloka i Cywki, uruchomienie gry z pominięciem drugiej linii, oraz rozciągnięć gry dzięki świetnym przerzutom Gonzaleza, Sadloka oraz Bashy. Świetne zmiany z ławki (to chyba znak rozpoznawczy Kiko). Dodatkowo naprawdę pechowo nie zdobyliśmy ostatnio goli z SFG. Ładnie to Feio ogarnął, ale jak się z 3-4 m nie trafia do brami... |
@raindog
Też jestem tego pewny, ani Boguski ani Brożek ani tym bardziej Głowacki czy Małecki niczego takiego głupiego nie zrobiliby..... A Krzysia już nie ma...... |
Cytat:
|
rzygam Waszymi narzekaniami, Wam nie dogodzi. może i czerstwa gra ale są punkty, a to teraz było najważniejsze. jak ktoś dalej nie ogarnia, że 2 kluczowych zawodników odeszło z Wisły, to ma problem z odbieraniem rzeczywistości. czas pokaże, czy Kiko się nadaje czy nie ale skończcie mi tutaj smęcić, jak trzeba odczekać trochę na to jak nasza pomoc będzie wyglądać. pozdrawiam Was czule malkontenci :)
|
Ok to ja jako malkontent zapytam gdzie byli ci kluczowi zawodnicy w tamtym sezonie w grupie mistrzowskiej, na wakacjach??? My gramy to samo od marca a nie od wczoraj z nimi czy bez nich.
|
Cytat:
|
odpowiadam Ci, mieli wyjebane na grę, bo nie dostawali kasy :-) zresztą zobaczysz, odejdzie Brożek i Boguski i będzie lepiej, bo będzie spokój. Mączyński mącił o kasę, Brlek nie i to Brlek po odejściu MakiCWKS stał się liderem. Jego najbardziej szkoda, bo byłby bardzo ciekawy zespół.
|
takie pierd0lenie to chyba liczenia na zaniki pamięci u co poniektorych , poza ostatnim meczem z TBB , gralismy calkiem niezle, a przegralismy bo gralismy z druzynami z samego topu walczacymi do samego konca o MP
|
Nie wspominając o przekręcie w Kielcach, a także o tym, że po finale PP, wiadome było, że czwarte miejsce nie daje pucharów...
|
Cytat:
Co do Brleka, oczywiscie pelna zgoda aczkolwiek poki co Kiko nie stara sie w ogole go zastepowac zawodnikiem z podobnym usposobieniem do gry tylko przecinakami. W tym wypadku licze na pudla Pereza, gdyz widac faktycznie, ze srodkowy pomocnik potrafiacy nie tylko sie cofnac, odebrac ale i rozegrac potrzebny na gwalt bo nasz srodek praktycznie w kazdym meczu nie istnieje. Zobaczymy. Zastanawia mnie tylko, ze jak teraz ktos narzeka na nasza gre to dostaje liscia w twarz w postaci "ale punktujemy" a jak nie punktowalismy to zaraz znajduje sie 100 wymowek, ze nie bylo to spowodowane nasza chujowa gra;) |
z liścia w twarz przez kabel powinny oferować u każdego dostawcy internetowego :D
połowa tutejszych forumowiczów to jakieś rozkapryszone panny, co im się wiecznie coś nie podoba, nie atakuje kobiet, bo chłodny i logiczny pogląd potrafi nie raz nam pokazać Prezydentowa, ale porównuje do całego zamieszania o styl, wyniki, pracę Ramireza nie jestem fanem stylu Ramireza, ale jeśli on daje wyniki i po meczu mogę poopowiadać jak to nasi wygrali, a nic nie zagrali to jestem dumny! dumny też, że nie szorujemy dna tabeli gdzie mieliśmy styl, tylko wyników nie było, to więc jak to jest z wami? wolicie styl, a nie mieć wyników, czy brak stylu, a nie mieć wyników? odpowiedz jest prosta, jeśli dalej macie wątpliwości to utwórzcie transparenty z Kazkiem Moskalem, był styl? był, zamiast wygrywania meczów to je przepieprzaliśmy w końcówce z braku sił, a za Ramireza je wygrywamy w Polsce żadna drużyna nie notuje wyników i dobrego stylu gry, bo reprezentujemy ligę kopiących się po czole, gdybyśmy te dwa czynniki ze sobą połączyli to wyszłaby super drużyna, której nie widziano od dominacji Wisły Kraków z ery Cupiała |
No, to teraz proponuję porównać początki sezonów Ramireza i przywołanego Moskala (niech będzie pierwszych 9 meczów sezonu). Za Kiko stylu nie ma ale są wyniki, za Kazimierza był styl ale ponoć przepieprzaliśmy. Prosiłbym w takim razie o podanie przewagi punktowej Wisły Kiko nad Wisłą Moskala - zapewne musi być to kolosalna różnica na korzyść Hiszpana :D
|
Ja juz swoje w zyciu po gebie wylapalem:D Zreszta nie mam juz sily na przekomarzanie sie i powtarzanie 100 razy tego samego. Przyjdzie okres gorszych wynikow zobaczymy na co wszyscy wtedy beda psioczyc;)
|
| Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 14:30. |
Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl