![]() |
Cytat:
Cytat:
A Camp Nou wcale nie jest takie nowoczesne. Jego ostatnia renowacja była przeprowadzona ponad 16 lat temu ale za to duże to cholerstwo jest. Awangarda w polskiej piłce kibice przyjezdni nie oddzieleni od kibiców gospodarzy i o ironio wszystko się dzieje na Kałuży. http://krakow.naszemiasto.pl/artykul...ci-w,id,t.html |
Cytat:
|
Cytat:
Wisła przy nich to Wersal :) Co nie zmienia faktu, że stadion Dumy Katalonii jest efektowny i bardzo mi się podoba. |
Chyba wszyscy zapomnieliście, że Francja dostała Euro 2016 i wybudowanych lub zmodernizowanych zostanie u nich 8 stadionów na mecze Euro (a nie 4 jak w Polsce) Oprócz tego obecnie mają całkiem niezłe stadiony.
|
FevPL 4 jak w Polsce? Myślałem, że u nas powstaje trochę więcej tych stadionów ( obiekty euro + Legia, Wisła, Jaga- wymieniłem te ciekawsze). To co podba mi się u nas, to to, że nie buduje się tylko 4 obiektów na euro i koniec. Powstaje wiele nowych stadionów, które są dopasowane pod względem potrzeb dla klubów- no bo po co Zagłębiu, Cracovii czy Arce stadiony po 30-40 tys? Na Ukrainie robine są tylko stadiony pod euro, inne obiekty jak były, tak będa nadal.
crazykaro CN jest bardzo nowoczesne. Sam fakt, że obiekt wpisany jest na listę stadionów mogących organizować finał LM duzo mówi. Tam są najwyższe standardy, zaczynając od wspomnianych toalet i kończąc na znakomitej widoczności z trybun. Tam nawet metro podjeżdza pod stadion. Wyobraź sobie 100 tys ludzi wychodzących po meczu w Krakowie czy Warszawie- paraliż totalny byłby. |
Cytat:
|
Pooglądaj zdjęcia z budynków klubowych, sklepu, muzeum itp. Może wyjaśnisz co rozumiesz przez słowo ''nowoczesność''? Wtedy będzie łatwiej.
Na ten moment CN brakuje zadaszenia wszystkich trybun, nic poza tym. W ramach wyjaśnienia, ostatnia modernizacja nie miałą miejsca w 1994 roku (jak podaje serwis stadiony.net). Dokładnie Ci nie napisze, ale w XXI w stadion był poddany renowacji, między innymi wymieniono krzesełka. |
odnośnie CN: tu jest o renowacjach do 2007 http://katalonczycy.bloog.pl/kat,254...l?ticaid=6aee4
|
Cytat:
|
Cytat:
|
Cytat:
|
Cytat:
Mam wrażenie, że nie. Ten stadion wymaga gruntownej przebudowy. Budynki klubowe, sklep, owszem są ładnie wykończone. To samo można powiedzieć o wyglądzie zewnętrznym. Ale muzeum nie rzuca na kolana(nie licząc trofeów oczywiście;) ) A toalety, wyjścia na sektory, krzesełka, hole dla kibiców są w kiepskim stanie. Ja byłem rozczarowany za pierwszym razem. Widać po prostu wiek tego stadionu. Dla mnie ta strefa stricte kibicowska na Legii, Wiśle, Cracovii czy Lechu jest zdecydowanie nowocześniejsza. Co zresztą nie dziwi, bo są to nowe obiekty, zdecydowanie młodsze od Camp Nou. |
ze skyscrapercity.com
Cytat:
|
Proud osobiście nie byłem, ale mąż mojej siostry ciotecznej był tam częstym gościem (był w Barcelonie w pracy). Był zachwycony stadionem, porobił mnóstwo zdjęc i filmów, które widziałem. Wszystko bardzo nowoczesne.
I tak poza tym, skoro to taki przestarzały stadion, to jakim cudem dostał swego czasu 5 gwiazdek (najwyższy standard)- i nadal je ma. Gdy obiekt je otrzymywał to 5 gwiazdek miało tylko kilka stadionów (z bloga, ale pamiętam jak przez mgłę tą sytuację). Oczywiście bryły się nie zmieni, bo niby jak przestawić trybuny. Ale poza tym wszystko jest na najwyższym poziomie, jedynie czego tak naprawdę brakuje, to zadaszenia wszystkich trybun. |
Postępy prac we Wrocku, ogromne są te jednopoziomowe trybuny.
http://2012.wroc.pl/galerie/4c99fdc0/4c99fffa.jpg http://www.e2012.eu/_img/800/3189.JPG |
Cytat:
Mimo to robi ogromne wrażenie i na pewno jest jednym z najwspanialszych stadionów na świecie, jednak nie da się ukryć, że do nowoczesnych stadionów nie może się równać (pod względem komfortu). Taka jest moja opinia, którą opieram na tym że byłem na CN i oglądałem tam mecz. |
Cytat:
Ja nie, ale znam kogoś kto był i powiedział mi to i owo :D Twoje CN: http://www.stadionwelt.de/sw_stadien...mp_nou/162.jpg |
Cytat:
a standard 5-gwiazdkowy oczywiscie moze miec, jedno drugiego nie wyklucza... Nou Camp jest przestarzale i tyle w temacie PS. "byles kiedys w Ameryce? ... Ja tez nie ale znam kogos kto byl i opowiedzial mi to i owo...":rotfl: edit: pozdro Kolumbus :> |
Wygląda na to, że Podbeskidzie - główny faworyt do awansu z 1 ligi- będzie miało nowy stadion. Arena auf Kielce na bis:
http://stadiony.net/projekty/pol/sta...bielsku_bialej Cytat:
Ciekawym ile wszystko potrwa , jak narzucą sobie tempo krakowskie to zdążą jeszcze awansować i spaść z ekstraligi grając na placu budowy ;) |
Cytat:
|
|
Cytat:
Skopje http://img580.imageshack.us/img580/9155/pp070.jpg Mainz http://img842.imageshack.us/img842/1323/spielfeld.jpg La Plata http://img7.imageshack.us/img7/9009/55695585.jpg Nie jest to moze popularne, ale ma swoje zastosowania. |
A mi te jednopoziomowe trybuny się bardzo podobają. Fajny efekt będzie przy pełnych trybunach.
|
Cytat:
|
No to Arka ma mały problem. Chyba trzeba ich stadion przesunąć z kategorii "nowoczesny" do kategorii "tylko nowy".
http://www.sport.pl/pilka/1,70985,84..._to_bubel.html |
Co zmienili we Wroclawiu?
|
Miałem wczoraj okazję być na stadionie Cracovii... W prawdzie byłem po 19 i miły pan nie chciał mnie wpuścić, ale po informacji, że jestem z Warszawy i nie będę mógł podejść w innym dniu warunkowo mnie wpuścił.
No więc tak Panowie nie wiem ilu z Was było na tym stadionie, ale według mnie krytyka jest nieuzsadanona, ale po kolei: Elewacja - jak dla mnie świetna, nie jest to żaden "supermarket" jak niektórzy pisali, wysokiej jakości materiały, dobra iluminacja, w tym miejscu świetny, zrównoważony projekt, bardzo miło prezentuje się duży plac przed głównym wejściem, wysokiej jakości materiały, nie żadna zwczajna "kostka downa", ale płyty, trochę kostki, ale dekoracyjnej, dobre oświetlenie. Środek - trybuny są dosłownie kilka metrów od linii boiska - super sprawa, na tym stadionie będzie mozna stworzyć super atmosferę, kameralny, zamknięty. Jakośc wykończenia w środku nie powala (krzesełka, barierki itp.) ale też nie jest źle Największym minusem według mnie są trybuny każda innej wysokości. Podsumowując jak na możliwości Cracovii stadion idealny. |
Cytat:
http://stadiony.net/projects/stadion...roclawiu02.jpg Cytat:
A co do atmosfery to jest ona uzalezniona od kibiców, których to tam nie ma (przynajmniej tych porzadnych) Dodatkowo zgodzę się że stadion idealny na I lige :D |
http://www.skyscrapercity.com/showpost.php?p=64051203
To ja już chyba wole nasz asfalt ;) |
Cytat:
|
http://img801.imageshack.us/img801/4130/stadion14.jpg
Cracovia opanowuje telebimy nie tylko w Krakowie:D |
I kolejna teoria spiskowa gotowa. Na telebimach ciagle wygrywaja a w lidze ku..a ktos ich robi w ch..a i maja same porazki :(
|
Ale widać że przygotowują sie już na I lige :D
|
Warszawa, Chorzów (50k)
Wrocław, Poznań, Gdańsk (40k) Kraków, Warszawa (30k) Bydgoszcz, Białystok (20k) Kielce, Kraków, Gdynia, Lubin (15k) na dobrym poziomie jest też Bełchatów (5k) nowoczesny i zadbany kameralny stadionik. Na wiosnę mają ruszać w: Zabrzu (25k, w dalszej perspektywie 30k) Bielsku-Białej (15k, etapami jak u nas) Gliwice (10k, w dalszej perspektywie 15k) 17 stadionów, przy czym na jednym mecze klubów będą niezwykła rzadkością (Narodowy) a na innym będzie to jeden mecz, a prawdopodobnie wraz ze wzrostem "popularności" Ruchu poza meczami z Górnikiem to będą także mecze z klubem z wielkopolski, Wisłą czy Legią, czyli jakby na to nie patrzeć prawie jedna trzecia spotkać które Ruch rozegra u siebie w ogóle. Tymczasem nowoczesne stadiony we Włoszech to: Mediolan (80k) Bari (60k) Genua (40k) Turyn (buduje się, ale nawet nie pamiętam na ile, zdaje się 40k) i nie szykuje się tutaj rewolucja ;) Tylko, że tam na jedną kolejkę, w trzech ligach, może przyjść milion ludzi :D |
a Widzew nie ma planow budowy nowego stadionu? :)
EDIT Rzeczywiscie z tym Widzewem to sa jakies jaja. Ostatnio natknalem sie na jakies projekty, tylko oblukalem wizualizacje i dalej sie nie zaglebialem. A teraz patrze ze tam juz od kilku lat sie czaja na nowy stadion i nic z tego narazie konkretnego nie wynika. Niektorzy probuja budowac kilka lat a niektorzy buduja kilka lat, chyba z dwojga zlego to nasza sytuacja jest lepsza :D |
dużo klubów ma plany :)
chcieć a móc. czasem nawet nie wystarczy móc, patrz przykład Rzeszowa gdzie będą rozpisywać trzeci przetarg. |
Skoro umieszczasz Bełchatów to myślę, że Łęczna i Ostrowiec też powinny znaleźć się w tym zestawieniu
|
Katowice jeszcze.
Wkrótce rozpoczynają podobno budować obiekt na 17,5 tys ludzi. |
Napewno bedzie milo w Polsce byc na takich nowoczesnych, nawet nieduzych bo na 10-20 tys osob kamerlanych stadionach. Ale obawiam sie myslac na przyszlosc ze jesliw Polsce zrobilby sie bum na pilke (wiecie mniej propagandy antykibicowskiej, lepsze wyniki i gra pilkarzy) to takie ekipy jak Legia, Lech, Wisła to stadiony minimum na 55 tys a te mniejsze kluby powinny miec stadiony na 30 tys. Oczywiscie to wielkie wybieganie w przyszlosc i troche zgadywanie jak to sie wszystko potoczy ale gdyby poziom poszedl w gore to moim zdaniem moze sie okazac ze jak teraz sie cieszymy ze powstaja te kameralne obiekty czy stadiony na 30 tys w Krk i Wawie to za jakis czas bedzie zal ze sa nowe a takie male. Moze to wyglada jak szukanie dziury w calym albo jakies czepianie sie na sile ale nic w tym stylu, tylko z mojej strony to jest taka mala proba odgadywania co nas czeka w przyszlosc. A jesli chodzi o te wszystkie obiekty ktore powstaja i powstana to po prostu to jest poezja, po tylu latach nedzy w Polsce stadiony rosna jak grzyby po deszczu. Gdzie sie nie obejrzec to beda mniejsze, badz wieksze stadiony ale wszystkie schludne i na poziomie europejskim, ladnie powykanczane.
|
| Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 16:56. |
Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl