![]() |
Cytat:
Ad.2 Możemy osłabić 2 pozycje na raz (choć Singlar chyba nie jest gorszy od Baszczyńskiego - w Jerozolimie zagrał słaby mecz), albo możemy zostawić jedną niezłą, a drugą dziurawą. Ja wybieram pierwsze rozwiązanie :-P Ad.3 Lobo niech zagra od początku, zobaczymy jak sprawa się rozwinie, jeżeli będziemy wygrywać zmienimy go na kogoś bardziej defensywnego, jeżeli wygrywać, na napastnika. Co do Dawidowskiego to wybacze mu wszystko jak pokaże na boisku że nie gra dla rywali ale dla nas :p |
Cytat:
|
Na pokonaniu Beitaru Wisła może zarobić 6 milionów
http://www.sports.pl/pilka_nozna/art...?Artykul=32295 Bez watpienia najwazniejszy mecz sezonu. Wali mnie co mi sie bedzie dzis snilo, ustawienie i kto kogo zastapi - liczy sie tylko awans, nie wazne jak choc oczywiscie jesli nie bedzie Diaza na lewej obronie to bede sie mniej denerwowal. Moj drugi ulubieniec ma raczej pewny plac wiec oczywiscie jak zawsze w takim przypadku licze na jego mecz zycia :) |
Jutrzejszy mecz jest chyba najważniejszym od dłuższego czasu jezeli go wygramy i przejdziemy Beitar to przed nami - przed Wisełką będzie barcelona i jak wczesniej napisał kolega nawet jezeli nie przejdziemy barcelony to Wisła wiele zyska na tym meczu.
Potem jezeli chodzi o Uefa to sądze ze z tym składem jesteśmy wstanie wiele wywalczyć powinniśmy spokojnie awansować do fazy grupowej , a tam 3 zespoły wchodzą aż....wszystko przed nami tylko ...tylko albo aż trzeba jutro wygrać !! awansować....nie ma innej opcji:lol: |
awans w ładnym stylu może przyciągnąć kolejnych sponsorów .Tak jak po udanym sezonie 2002-03 przyszła Era.
|
Ze strony głównej:
Apel SKWK przed jutrzejszym meczem Cytat:
|
Do dyskusji na temat państwa izraelskiego problemu syjonizmu rasizmu antysemityzmu filosemityzmu zapraszam na http://www.wislakrakow.com/forum/sho...t=320&page=601 - natomiast tu jest temat Wisła w pucharach - oczywiście moja prośba nie dotyczy spraw zachowania się na stadionie i apelu SKWK
|
tomaso napisał: A czy "free Palestina" lub "hezbollah rulez!" jest ok?:)
regan napisał: niestety nie... to wszystko jest antysemickie Co jest antysemickiego w haśle free Palestina, bo nie wiem. Poza tym chciałem zaznaczyć, że kibice Beitaru są powiązani ze środowiskami skrajnej prawicy izraelskiej, sam jestem zwolennikiem prawicy, ale La Familia bardzo mocno akcentuje rasizm w swym dopingu, głównie wątki antyarabskie i nienawiść do Palestyńczyków, Polakom też przychylni nie są, partia z którą się utożsamiają jest określana jako syjonistyczna, szowinistyczna i rasistowska. Chcą m. in. aneksji okupowanych ziem p5rzez izrael. Przepraszam moderatorów bo może za bardzo rozgadałem sie o polityce, ale nie widze powodu by nie wywiesić hasła Free Palestina. Hezzbollah rulez to faktycznie przesada. Ciekawe swoją drogą czy transparent np z mieczykiem Chrobrego czy portretem Dmowskiego takim jak ten pod moim nikiem też byłby określony jako rasistowski. Co do sedna się zgadzam nie wołajmy j***ć żydów. Po co Wisła ma płacić karę. |
po coś chyba tego Singlara kupiliśmy?
jak dla mnie on z Cleberem powinien stworzyć parę środkowych obrońców. ps. mi się nic nie śniło, ale dziś jest jeszcze noc. :) |
Z tego co wiem Singlar grał w poprzednim klubie na prawej obronie i na środkowej też. Więc myślę, że chyba czas sprawdzić nasz jedyny transfer w tym sezonie. Ale i tak ufam Skorzy i poprę każdą decyzję jaką pdejmie w sprawie meczu.
|
Cytat:
Polityka w mediach i na Wiejskiej wystarczy, byle już nie na stadionach. My mamy zająć się dopingiem, nie "gryzieniem" rywali. Singlar na środek, nie inaczej. |
Wisełka jutro wygra. Wierzę w to. Będzie 2:0 dla Wisełki. Oczywiście trochę się boję. Ale to dlatego że bardzo chciałbym aby awansowali. Żeby pokazali że nie tylko budżet się liczy. Że są doświadczoną, dobrze zgraną paczką, która potrafi grać.
Apele: To Sobola- daj z siebie serce jak kiedyś, to być może ostatni twój mecz w pucharach!! Do Baszcza- wiemy, że jesteś waleczny. Więcej myśl chłopie i uważaj na zepędy do przodu. Graj twardo! Najwyżej będzie czerwona:) Do Cantoro- mniej biegaj niepotrzebnie, bądź sprytniejszy i pamiętaj o obronie!! Do Boguskiego- chłopie ty potrafisz strzelać bramki i asystować!! problem tkwi tylko w głowie. |
Cytat:
Na stadion i dopingowac tylko nie dac sie poniesc glupocie, i przede wszystkim nie dac sie sprowokowac bo przy niekozystnum wyniku dla Zydow moga prubowac sztuczek na boisku jak i na trybunie. A znajac zycie nawet jak oni zaczna a my sie damy sprowokowac nam sie oberwie |
wypowiedz obrońcy Beitaru z Balic " teraz nie ważna jest Barcelona,teraz ważny jest Brożek"
Brozio jutro będzie miał o wiele mniej swobody niz w Jerozolimie;) |
Cytat:
Zdaje mi się że się przeliczą. Pomylą Piotrka z Pawłem i będą kryć lewego obrońcę/pomocnika. |
Wierzę, że Brożek będzie jutro błyszczał jak nigdy. Zobaczymy co powie ten gościu po meczu.
|
Typujcie skład! Zobaczycie że będzie taki Pawałek - Pietia Głowa Sobol Baszczu - Łobo Jirsak Mauro Boguski Mały- Brozio
Skorża nie wpuści Kowalskiego ani nie zaryzykuje Singlara z przesunięciem Baszcza do centrum, Sobol jest pewny i wnosi to co Głowa czyli spokój, charyzme, pewność twardość... tak że tyły mamy chronione, gorzej z przodem gdzie szanse dostanie Mały (którego typuje na gwiazde meczu jak Błaszczykowski z Panathą) oraz na wracającego Łoba który może grać po lewej (tak jak Boguski) i tu powinna być nasza siła czyli gra skrzydłami i wymienność pozycji, jako wolny elektron widziałbym Małego.. no i Brozio na desancie Co wy na to? |
Cytat:
|
Kowalskiego nie wpuści, ale Singlara przesunie. Nie będzie odbierał walecznego gracza ze środka pola na potrzeby stopera. Kto ma odbierać piłki? Boguski? Jirsak ma grać ofensywnego, Mauro zaczyna odstawiać nogi. Sobol w środku pola jest potrzebny jak nikt inny w tym meczu.
Łobo lewa, Boguski prawa. |
Cytat:
|
Ajjj miało być Cleber zamiast Głowy oczywiście...
Nie czepiaj się... A ja bym postawił na bardziej otwartą piłkę... zmotywowałbym jakoś szczególnie Mon auro! Wciąż należy o pamiętać że Maro o ile w ataku gra piach jednak w obronie wciąż umie się rozepchać łokciami, przytrzymać piłkę, zrobiłbym tak żeby jeden drugiego asekurował... postawiłbym bardziej na atak... Michu a może pochwalisz się swoim składem... |
Cytat:
Jeżeli nie zagra od początku Łobo, to zagra Niedzielan. Małeckiego zmiotą. W takim układzie bezproblemowa jest zmiana formacji na 4-4-2. Niedzielan schodzi do ataku a miejsce na skrzydle zajmuje, próbowany już tam, Jirsak. Oczywiście hipotetyczna sytuacja, kiedy nie dochodzi do zmiany żadnego piłkarza. Ale ja już nic nie gadam, bo to nie ja jestem trenerem. Ot taka sucha teoria szarego kibica. |
Cytat:
|
ludzie co wy mówicie. Głowacki jest kontuzjowany i napewno nie zagra. A z kontuzją Alvareza było inaczej, nie była to zasłona dymna bo przecież dowiedzieliśmy sie kilka dni przed meczem że jednak zagra. Gdyby Głowa nie był kontuzjowany to zaraz by to wypatrzył na treningu któryś z pismaków albo nawet zwykły kibic...
|
Cytat:
|
Nie żartujcie z poważnych rzeczy, Głowa jutro nie zagra, Zieńczuk też. Z takim podejściem to daleko byśmy nie zaszli, na szczęście Skorża sobie jaj nie robi. Optymizm to wiara zwycięstwo z Beitarem, nawet ewentualne z Barceloną, ale gadanie, że zawodnik który potrzebował pomocy by zejść z boiska, nie trenujący tydzień, z urazem zagra to głupota. Ja myślę, że na środku zagra Singlar, a na lewej Boguski albo Łobodziński. Baszcza Skorża nie ruszy z prawej. Bardzo liczę w tym meczu na Brożka i Jirsaka. Myślę, że Tomek będzie gwiazdą tego sezonu.
|
Ja też uważam, że Baszczu na stoperze to zły pomysł. Jutro widziałbym tam Singlara. A w drugiej linii to raczej prosta sytuacja. Żadne Małeckie czy Dawidowskie nie zagrają. Na skrzydłach wystąpią Boguski i Łobodziński. Ewentualnie w drugiej połowie można ściągnąć jednego z pomocników i na jego miejsce wstawić Niedzielana, który swoją szybkością troche by pomęczył obrońców Beitaru.
Tele ode mnie i wierze w zwycięstwo nie ważne w jakim stosunku byle dawało Wiśle awans |
"Doping, jakby stała trybuna"
Trener Maciej Skorża liczy na gorący doping kibiców w meczu z Beitarem. /INTERIA.PL19 minut temu Rewanż z Beitarem to pierwszy mecz, jaki Wisła Kraków rozegra po wyburzeniu sektora C, na którym mieściła się słynna "X". Zamiast mieszczącej bez mała 5 tys. trybuny przy Reymonta mają teraz olbrzymi plac budowy. Zapytaliśmy trenera mistrzów Polski Macieja Skorżę o to, czy z piłkarzami zwraca uwagę na takie rzeczy, jak zmiana scenerii meczu. Pamiętamy przecież, jak nowo powstała, wypełniona po brzegi i głośna jak trąby jerychońskie trybuna D zestresowała tej klasy golkipera, co Emilian Dolha (strzegąc bramki Lecha w ciągu 45 minut puścił cztery gole). - Liczę na to, że jutro doping będzie taki, że nawet nie zauważymy, że tej trybuny nie ma - odpowiedział Skorża. Na starcie z Beitarem specjalnie szykują się kibice "Białej Gwiazdy". Ci ze Stowarzyszenia Kibiców Wisły Kraków w specjalnym oświadczeniu zaapelowali do wszystkich fanów, by unikali w dopingu "rasistowskich i antysemickich okrzyków" . To o klasę lepszy pomysł SKWK w porównaniu do tego z Jerozolimy, skąd wysłano do właściciela Cracovii prof. Janusza Filipiaka insygnia żydowskie. Michał Białoński, Kraków http://sport.interia.pl/wiadomosci-d...rybuna,1157857 |
Nie zeby cos mowic, ale Diaz na środku obrony cholernie mnie niepokoi, oby zagrął mecz zycia i był bohaterem ...
|
Czemu akurat Diaz?
|
Na onecie tak napisali. Łobo za Zienia i Diaz za Głowe. Ale to pewnie tylko ich przypuszczenia.
|
ja mam tylko nadzieje ze nasi zagrają mecz zycia. licze ze w koncu Łobo pokaze sie z dobrej strony i poszarpie cos skrzydłem, licze na Jirsaka, Brożka...i Pawełka. A co do Diaza...to bede przerazony jak wyjdzie w pierwszym składzie...
|
Przepraszam bo nie zauważyłem - z jakiego kraju pochodzi trójka sędziowska sędziująca jutrzejszy mecz?
|
Przed meczem z Beitarem w Izraelu pomyślałem sobie: "Albo bramkowy remis albo minimalna porażka" i taki wynik (1:2) wziął bym w ciemno. Wierzę, że odrobimy mimo braków w składzie. Skorża powiedział, że mają nadzieję nie odczuć braku trybuny C i apel do wszystkich 15 500 kibiców - Wisła zagra mecz życia, wy kibicujcie, jakby to miałby być właśnie mecz życia i dla Was i dla piłkarzy.
|
nie mogę się doczekać! Do boju Wisła! Wygramy Wygramy Wygramy!
PS. Mój sklad (nie odkrywam Ameryki): Pawełek - Baszczyński, Cleber, Singlar, Piotr Brożek - Boguski, Cantoro, Jirsak, Sobolewski, Łobodziński - Paweł Brożek Piona! |
Cytat:
Tez sie z tym zgadzam, Skoro sie nie zrobilo nic ,to jest kara w postaci Barcy. O jakich pseudo tekstach typu "nagroda " nawet niebede sie wypowiadal,nagroda napewno dla kibica siatkowki ze Spodka ,ktory jedzac kielbaske ogladnie Messiego i zatrabi w trąbke a wynik bedzie mial gleboko gdzies. Odnosnie jutra.. Pawel Brozek mzoe miec o wiele ciezej ,co mowia nawet sami pilkarze Beitaru.W Jerozolmie oni widzieli go na zywo pierwszy raz w zyciu,teraz juz mniejwiecej wiedza jak jest grozny stad byc mzoe Skorza wymysil jakas taktyke ,zeby nie powstala sytuacja ze przykryja Brozka i nie bedzie do kogo pilek grac. Ogolnie to sytuacja nerwowa sie z tym Beitarem,awnasem ,kasa i dalszymi planami Wisly(transfery itd) zrobila.ale my kibice musimy wierzyc i pomoc pilkarzom ,BEITAR POKONAMY!!! |
Witam,
Trzymam kciuki za naszą drużynę w jutrzejszym spotkaniu. Myślę, że pomimo kontuzji Głowackiego i czerwonej kartki Zieńczuka trener Skorża i tak ma kilka możliwości na ustawienie tej drużyny w taki sposób aby odnieść rezultat promujący właśnie nas awansem do kolejnej rundy. Absencja Głowackiego jest tutaj sporym problem bo tak na dobrą sprawę nie ma zawodnika o porównywalnych umiejętnościach, który mógłby go skutecznie zastąpić. Sądzę ,że Skorża zdecyduje się na wariant z Baszczyńskim w środku i Singlarem na prawej obronie. Innym rozwiązaniem ,jednak w moim przekonaniu mało prawdopodobnym, byłoby przesunięcie do na środek obrony Sobolewskiego i zagranie systemem 4-4-2. Nieobecność Marka Zieńczuka ,uwzględniając jego sporadyczne dobre występu w europejskich rozgrywkach, jest w mojej ocenie stratą raczej niewielką. Zawodnik ten potrafi strzelać efektowne bramki i obsługiwać partnerów ciekawymi podaniami niestety tylko w lidze. Z mojego punktu widzenia istnieje kilka ustawień drużyny na jutrzejszy mecz. Wariant I (1-4-2-3-1) PAWEŁEK SINGLAR --- BASZCZYŃSKI---CLEBER--- PIOTR BROŻEK CANTORO---SOBOLEWSKI ŁOBODZIŃSKI---JIRSAK---BOGUSKI PAWEŁ BROŻEK Wariant II (1-4-4-2) PAWEŁEK BASZCZYŃSKI---SOBOLEWSKI---CLEBER---PIOTR BROŻEK DAWIDOWSKI---JIRSAK---CANTORO---BOGUSKI PAWEŁ BROŻEK---NIEDZIELAN Wariant III (1-3-1-4-1) PAWEŁEK BASZCZYŃSKI---CLEBER---DIAZ SOBOLEWSKI ŁOBODZIŃSKI---JIRSAK---BOGUSKI---PIOTR BROŻEK PAWEŁ BROŻEK Teraz mały komentarz. Wariant I jest chyba najbardziej przewidywalny. Wariant II z eksperymentalną linią obrony, z Dawidowskim od początku na prawej pomocy. Dlaczego właśnie Dawidowski?? Pomimo tego ,że ten zawodnik w przekonaniu wielu z nas w zasadzie do niczego się nie nadaje ja bym go tak nie skreślał szybko. Pomimo tego ,że w pierwszym spotkaniu , po wejściu na boisko był trochę zamotany ,ewidentnie czuł tremę i niepewność co do swoich umiejętności ,widać było u niego trochę zaległości natury kondycyjnej to jednak jednym bardzo dobrym podaniem skonstruował stuprocentową sytuację strzelecką Niedzielanowi. Uważam , że 45 minut spokojnie da radę zagrać i później może być zmieniony przez świeżego Łobodzińskiego. Tomas Jirsak w tym wariancie miałby zadania ofensywne. Chyba lepiej dla niego jak ma wybór (dwóch napastników którym może podać) niż samotny Brożek (szybki ale pilnowany przez kilku obrońców co znacznie utrudnia mu zadania strzeleckie). Wariant III, moim zdaniem najbardziej ofensywny bez kółeczek Cantoro, z Sobolewskim wspierającym Clebera w obronie. Z Diazem ,który w moim przekonaniu przydałby się przy stałych fragmentach gry ; z całą linią pomocy nastawioną na atak. |
Cytat:
|
powiedzcie mi skąd pomysł by sobolewskiego dać do obrony? To tak jakby Cantoro dać na rozgrywającego. Ludzie ja pamietam mecz z Blackburn, czy Pogonią po Panathinaikosie gdzie Sobol raczej nie zachwycił grą głową w defensywie i stracilismy bramki po tym, ze ktoś wsadził głowe a on poprostu źle obliczył lot piłki. On na def. pomocnika jest idealnym rozwiązaniem i przesuwanie go na stopera to idiotyczny pomysł. Dla mnie powinien tam zagrać Singlar i tyle. Kiedys grał na tej pozycji, w pucharach i wie ocb.
|
Cytat:
Czyż nie jestem genialny? :rotfl: |
| Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 03:56. |
Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl