Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Wisła Kraków - piłka nożna (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=5)
-   -   Zabawy statystyką, czyli czy możliwe jest ... (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=9596)

pepe72 19.02.2019 18:21

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Karherop (Post 1534041)
A liczysz się z tym, że im dłużej będzie trwała liga tym nasza krótka ławka się będzie odbijała czkawka?

Jeszcze się okienko nie zamknęło wiec wszystko może się zdarzyć. Niestety musimy liczyć na "przyjaciół". Amica jest tym pierwszym, pytanie kto jest tym drugim.

A tak technicznie to niestety wyszło mi, że do końca 30 kolejki jest 47 interesujących nas meczów więc obawiam się, że mój komputer 2,7*10^22 wyników nie przetworzy.

skarabeus 19.02.2019 18:25

Zapomnialem o Bogusiu :D BTW wiadomo kiedy wraca?

Karherop 19.02.2019 20:13

Cytat:

Pierwotnie napisane przez skarabeus (Post 1534059)
Zapomnialem o Bogusiu :D BTW wiadomo kiedy wraca?

Pewnie za jakiś miesiac.
Bartosza nie potrafią zdiagnozować.
Nie można liczyć 15- letniego Hoyo bo po prostu jest za wcześnie na debiut.

Już za tydzień prawdopodobnie zacznie się latanie dziur, bo na ten moment nie możemy skorzystać w Gdańsku z : Peszki, Burligi, Bartosza, Boguskiego, Savicevicia, Brożka i Buksy. W składzie będziemy mieć 2 juniorów (najwięcej w esa) oraz 5 juniorów na ławce + Buchalik i Klemenza. Problemy się zaczną i mam cichą nadzieję że w najgorszym wypadku powtórzymy casus Pogoni Szczecin sprzed 2 lat, gdy fartem z Moskalem awansowali do 8 żeby z juniorami w składzie przegrać bodajże wszystkie spotkania.

skarabeus 19.02.2019 20:27

Savicevic to juz pewne ze pauza? Bo tam ponoc cos delikatnie naciagnal.

Adasss 19.02.2019 23:06

Sądzę, że, po zdarzeniach w zimie, prognozowanie czegokolwiek na podstawie naszej dotychczasowej średniej straciło zupełnie sens.
Natomiast w związku z czyimś pomysłem, że w tym roku do awansu do górnej "8" potrzebne może być nawet 44 punkty, możemy popróbować analizy porównawczej z poprzednimi sezonami.
Porównamy sobie mianowicie lość punkótw 9-tej drużyny po 22 i 30 kolejkach we wszystkich sezonach ESA37:

Kod:

2013/14  29  39
2014/15  29  39
2015/16  26  38
2016/17  28  39
2017/18  32  40
2018/19  32  ?

Z jednej strony niby jest to 3 punkty więcej niż średnio, z drugiej w zeszłym sezonie było też 32, a skończyło się i tak jak zwykle. Sądzę, że nie ma co na razie prorokować, że ten sezon będzie jakiś niezwykły i 9 zespół zdobędzie tym razem zdecydowanie więcej punktów.

pepe72 20.02.2019 00:49

@Adasss tu jeszcze obrazek

http://i.imgur.com/y28PR8j.jpg

Karherop 20.02.2019 16:07

A ta tabela ma coś potwierdzić czy zaprzeczyć?

Na razie każdy zespół czołowej 8 ma średnio 1.5 pkt więcej niż w analogicznym okresie sezonu 17/18, a licząc w sumie to obecnie zespoły 8 zdobyły 296 punktów a rok temu 284.

Dalej stoję przy swoim, patrząc także na dyspozycję czołowych 10 drużyn ekstraklasy że ten sezon może wymagać najwięcej punktów do awansu do 8.

MaLk 20.02.2019 17:40

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Karherop (Post 1534127)
A ta tabela ma coś potwierdzić czy zaprzeczyć?

Na tę chwilę potwierdza, że dla miejsca dającego pierwszą ósemkę różnica wynosi 1 punkt więcej w stosunku do roku poprzedniego, więc teza o 4-5 punktach więcej na koniec roku jest mniej prawdopodobna od tezy, że będzie porównywalnie.

Cytat:

Na razie każdy zespół czołowej 8 ma średnio 1.5 pkt więcej niż w analogicznym okresie sezonu 17/18, a licząc w sumie to obecnie zespoły 8 zdobyły 296 punktów a rok temu 284.
Tyle że różnica powstała na wartościach skrajnych (pierwsza trójka ma łącznie +10 punktów, ostatnia drużyna -5 punktów), podczas gdy nas interesuje sytuacja w zupełnie innym miejscu, a tam wyniki są bardzo zbliżone. Tak naprawdę jedyną istotną różnicą w tym zakresie jest liczba klubów, które na tym etapie zostały w realnym zasięgu top-8.

pepe72 20.02.2019 20:47

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Karherop (Post 1534127)
A ta tabela ma coś potwierdzić czy zaprzeczyć?

Na razie każdy zespół czołowej 8 ma średnio 1.5 pkt więcej niż w analogicznym okresie sezonu 17/18, a licząc w sumie to obecnie zespoły 8 zdobyły 296 punktów a rok temu 284.

Dalej stoję przy swoim, patrząc także na dyspozycję czołowych 10 drużyn ekstraklasy że ten sezon może wymagać najwięcej punktów do awansu do 8.

W ramach tego, że statystyka jest jak bikini, wiele rzeczy pokaże ale ...

Rok temu po 22 kolejkach 4 zespół miał 36 punktów, dziś Korona ma 35.
Więc nadal zakładam, że 40 punktów jest magiczne w E-klapie.

Owszem, z naszego punkt widzenia mamy dużo słabszy zespół i dużo trudniejszy terminarz niż rok temu.

Karherop 21.02.2019 17:02

Cytat:

Pierwotnie napisane przez skarabeus (Post 1534078)
Savicevic to juz pewne ze pauza? Bo tam ponoc cos delikatnie naciagnal.

Pewne.....

pepe72 22.02.2019 10:06

Interesujące nas mecze w tej kolejce (pożądany wynik) - typy LVBet:
Arka Gdynia - Piast Gliwice (zwycięstwo Arki) - 2,75:2,6
Cracovia - Jagiellonia Białystok (zwycięstwo Jagi) - 2,5:2,75
Korona Kielce - Pogoń Szczecin (zwycięstwo Korony lub remis) - 2,55:2,75
Lech Poznań - Legia Warszawa (zwycięstwo L) - 2,85:2,45
Śląsk Wrocław - Zagłębie Lubin (zwycięstwo Śląska) - 2,25:3,1
Lechia Gdańsk - Wisła Kraków :TS:

Czyli LVBet obstawia 2 z 6 potrzebnych nam wyników

pepe72 23.02.2019 22:49

Jak na razie 1 interesujący nas remis i same złe wiadomości.
Zostały jeszcze 2 mecze.

Karherop 23.02.2019 23:00

Cytat:

Pierwotnie napisane przez pepe72 (Post 1534326)
Jak na razie 1 interesujący nas remis i same złe wiadomości.
Zostały jeszcze 2 mecze.

Porażka była wpisana w naszym terminarz, choć nikt się raczej nie spodziewał że Lechia będzie tak potwornie słaba.

Zostało 7 spotkań. Wygrać 4 z nich i będzie 8....

pepe72 23.02.2019 23:46

Nasza porażka owszem.
Ale, że L zagra padakę z grającą absolutnie nic Amicą to już nie koniecznie.
Poza tym Arka nie strzeliła karnego w końcówce meczu (i przegrała).

I jeszcze Jaga.

Karherop 25.02.2019 08:32

Cytat:

Pierwotnie napisane przez pepe72 (Post 1534336)
Nasza porażka owszem.
Ale, że L zagra padakę z grającą absolutnie nic Amicą to już nie koniecznie.
Poza tym Arka nie strzeliła karnego w końcówce meczu (i przegrała).

I jeszcze Jaga.

Uważam że na tym etapie nie ma co się przejmować innymi meczami. Punktować musimy sami.

Pogoń Korona Derby - mecze prawdy dla nas.

pepe72 28.02.2019 18:15

No to przed piąteczkiem interesujące nas mecze: (interesujący nas rezultat) - typy LVBet
Piast Gliwice - Śląsk Wrocław (zwycięstwo Śląska) - 2.2:3.25
Zagłębie Sosnowiec - Korona Kielce (remis) - 2.95:2.3
Wisła Płock - Cracovia (zwycięstwo Płocka) - 2.65:2.65
Lech Poznań - Arka Gdynia (zwycięstwo Arki) - 1.75:4.85
Zagłębie Lubin - Lechia Gdańsk (zwycięstwo Lechii) - 2.45:2.95

Wisła Kraków - Pogoń Szczecin :TS:

Arkadiusz.Czerepach 01.03.2019 16:29

to ja troszke od innej strony teraz temat ugryzę

ponieważ zakładam mimo wszystko szanse nie wejścia do 8-mki

ja wyglądają nasze szanse na utrzymanie?

gra toczy się o to , aby po 37 kolejce mieć więcej pkt niż minimum 2 drużyny

oczywiste typy to Płock i Sosnowiec

przy utrzymaniu aktualnej średniej punktacji

Sosnowiec skończy z 24 pkt , wiec tutaj raczej mamy pewniaka do ostatniego miejsca , my już dzisiaj mamy więcej
Płock zaś z 32 , czyli teoretycznie 1pkt w 14 meczach powinien nam dac utrzymanie

nasza średnia którą licze inaczej , mianowicie w oparciu o mecze po zawirowaniach właścicielskich , powinna dac nam 46pkt

wygląda to dość bezpiecznie , jednak jest lekko skrzywione optymistycznie, należy oczekiwać że 2 w/w drużyny z nożem na gardle zaczną troszkę lepiej punktować , w naszym przypadku z obecną grą , nie wiem czy możemy liczyć na 1pkt/mecz

tak czy siak to ekstraklasa, do wzięcia jeszcze 42pkt więc wszystko się może zdarzyć

pepe72 01.03.2019 18:24

Tak wyglądają statystyki ESA37 w temacie 14 miejsca.
Oczywiście w sezonach z podziałem punktów większą wagę miały punkty zdobyte od 31 kolejki.
Kod:

14        Craxa  25(39)        Górnik Ł27(34)        Górnik Ł        24(31)        Craxa        24(31)        Piast                37
15        Widzew        22(22)        Zawisza        24(29)        Górnik Z        23(25)        Górnik Ł22(30)        Bruk-Bet        36
16        Zagłębie16(29)        GKS B        21(31)        Podbeskidzie        20(38)        Ruch        19(30)        Sandecja        33

Sumując - 2-3 zwycięstwa i spokój. Teoretycznie może się zdarzyć, że nie awansujemy do top8, a się utrzymamy już w 2 rundzie.

pepe72 02.03.2019 01:51

Piast dobił do 40 więc można się już nim nie przejmować w temacie walki o top8.

Zagłębie S. mile zaskoczyło.
Imienniczka z Płocka :haha: :haha: :haha:

pepe72 09.03.2019 20:26

Po dzisiejszym meczu szansa na 8 miejsce jest bardziej realna. Jutro gra Pogoń z Zagłębiem i to jest bardzo interesujący mecz.

Tabela "poniżej 40":
6. Craxa - 39
7. Pogoń - 38 (jutro grają)
8. Korona - 36
9. Wisła - 35
10. Zagłębie - 33 (jutro grają).

Mecze w/w zespołów:
Kod:

    Craxa    Pogoń    Korona      Wisła        Zagłębie
26  Wisła(w)  Płock(w)  Jaga(w)    Craxa(d)    Arka(d)
27  Górnik(w) Jaga(d)  Lech(d)    Legia(d)    Płock(w)
28  Korona(d) Lech(w)  Craxa(w)    Sosnowiec(w) Górnik(d)
29  Miedź(w)  Arka(d)  Zagłębie(d) Piast(d)    Korona(w)
30  Lechia(d) Legia(w)  Piast(w)    Zagłębie(w)  Wisła(d)

cd. po meczu Pogoń-Zagłębie ale scyzoryki dostały zadyszki i trzeba to wykorzystać :)

piotrex007 09.03.2019 20:35

Patrząc już nie na grę, ale przede wszystkim terminarz Korony, to moim zdaniem oni się nie załapią. Inna sprawa, że gra Cracovii, czy Pogoni pozwala stwierdzić, że nie powinni wypaść, przynajmniej w teorii. Sprawa może rozstrzygnąć się - po raz trzeci - w ostatniej kolejce w bezpośrednim meczu między Zagłębiem, a Wisłą ;) Chociaż akurat ze wszystkich drużyn, to Lubinianie mają teoretycznie najłatwiejszy terminarz (uśredniając miejsce w tabeli najbliższych rywali, to ich rywale mają najniższe miejsce).

pepe72 09.03.2019 20:50

@piotrex007 jakbyśmy rozmawiali o jakiejś normalnej lidze to pewnie miałbyś rację.
Z drugiej strony Arka i Płock "walczą o spadek" więc może być różnie. Zwłaszcza, że już były "mecze przyjaźni" Zagłębie-Arka.
W tej kolejce cały dół gra z kandydatami do pucharów więc raczej bez taryfy ulgowej.

Arkadiusz.Czerepach 10.03.2019 08:36

ciężko prowadzić jakies statystyki jak gramy taką sinusoide , po poprzednim meczu paniczne sprawdzania czy wogle jakiś punkcik wpadnie w tej rundzie , po wczorajszym - gotowi na puchary xD

Karherop 10.03.2019 08:57

Cytat:

Pierwotnie napisane przez pepe72 (Post 1535502)
Po dzisiejszym meczu szansa na 8 miejsce jest bardziej realna. Jutro gra Pogoń z Zagłębiem i to jest bardzo interesujący mecz.

Tabela "poniżej 40":
6. Craxa - 39
7. Pogoń - 38 (jutro grają)
8. Korona - 36
9. Wisła - 35
10. Zagłębie - 33 (jutro grają).

Cd. po meczu Pogoń-Zagłębie ale scyzoryki dostały zadyszki i trzeba to wykorzystać :)

Pepe, wstrzymaj się do jutra, bo jak Pogoń wygra to przekroczy 40 pkt i wpadnie z analizy ;)

Zreszta w kontekście ostrej walki z Zagłębiem o 8 to właśnie tego wyniku (czyli wygranej Pogoni) trzeba sobie życzyć.
O 2 miejsca będą walczyć 4 zespoły, ale w moim przekonaniu Korona szybko odpadnie z wyścigu, a parchy nawet pomimo przegranej w derbach nie mają z niej szans wypaść.

swiety37 10.03.2019 12:43

Jaga póki co gra bardzo słabo, a do końca rundy ma wyjazdy do szczecina, warszawy i poznania.
Jak u siebie nie zapunktują z koroną i sosnowcem to jeszcze z 8 mogą wypaść.

pepe72 10.03.2019 16:56

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Arkadiusz.Czerepach (Post 1535531)
ciężko prowadzić jakies statystyki jak gramy taką sinusoide , po poprzednim meczu paniczne sprawdzania czy wogle jakiś punkcik wpadnie w tej rundzie , po wczorajszym - gotowi na puchary xD

Jak graliśmy bez napastników to ciężko było myśleć o czymś innym. Ale po 6 bramkach to jednak jest co świętować :rotfl:


Cytat:

Pierwotnie napisane przez swiety37 (Post 1535555)
Jaga póki co gra bardzo słabo, a do końca rundy ma wyjazdy do szczecina, warszawy i poznania.
Jak u siebie nie zapunktują z koroną i sosnowcem to jeszcze z 8 mogą wypaść.

Na dziś to Korona i Sosnowiec są w głębszym kryzysie niż Jaga. A kiedyś Imaz się rozegra po kontuzji.
A całkiem teoretycznie to Amica może nie wygrać dziś z Miedzią i trzeba będzie ich wziąć pod uwagę :>



I jeszcze tabela po mieczu w Szczecinie:

6. Craxa - 39
7. Pogoń - 38
8. Zagłębie - 36
9. Korona - 36
10. Wisła - 35

FraMat 10.03.2019 18:19

Cytat:

Pierwotnie napisane przez pepe72 (Post 1535581)
tabela po mieczu w Szczecinie:

6. Craxa - 39
7. Pogoń - 38
8. Zagłębie - 36
9. Korona - 36
10. Wisła - 35

Wychodzi pomału na to, że w tym sezonie 40 pkt może być mało

pepe72 10.03.2019 19:58

Do klubu "poniżej 40" dołączyła Amica, która dostała w d...ę od Miedzi w Legnicy. Weszło dziś nabijało się z Forsella i gość strzelił dwa razy - klątwa Weszło :D :D :D
Może niech pochwalą sąsiadkę przed derbami :)

5. Amica - 39
6. Craxa - 39
7. Pogoń - 38
8. Zagłębie - 36
9. Korona - 36
10. Wisła - 35

"Chłopcy Nawałki" mają kalendarz:
Górnik (d)
Korona (w)
Pogoń (d)
Lechia (w)
Jaga (d)

Jak znajdę chwilę to powrzucam to w komputer bo po takiej kolejce to obstawianie jakie kto ma szanse jest bez sensu. Co prawda deszcz zrobił swoje ale wszystkiego deszczem nie da się wytłumaczyć.

s1mone 10.03.2019 23:20

Należy też dopisać Jagę - dzieli nas od niej 5 punktów. Zostało 5 kolejek i kto wpadnie teraz w dołek wylatuje. Ciasno się zrobiło.

funkykoval 10.03.2019 23:54

Korona w tej formie jakiej jest raczej wypisuje się z wyścigu o 8-ke. Jeżeli chodzi o nas to najbliższe 2 mecze są decydujące - zdobycie minimum 4 pkt obowiązkowe ale najlepiej byłoby oba mecze wygrać i wówczas szanse wzrastają zdecydowanie


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 11:20.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl