![]() |
Cytat:
A tak technicznie to niestety wyszło mi, że do końca 30 kolejki jest 47 interesujących nas meczów więc obawiam się, że mój komputer 2,7*10^22 wyników nie przetworzy. |
Zapomnialem o Bogusiu :D BTW wiadomo kiedy wraca?
|
Cytat:
Bartosza nie potrafią zdiagnozować. Nie można liczyć 15- letniego Hoyo bo po prostu jest za wcześnie na debiut. Już za tydzień prawdopodobnie zacznie się latanie dziur, bo na ten moment nie możemy skorzystać w Gdańsku z : Peszki, Burligi, Bartosza, Boguskiego, Savicevicia, Brożka i Buksy. W składzie będziemy mieć 2 juniorów (najwięcej w esa) oraz 5 juniorów na ławce + Buchalik i Klemenza. Problemy się zaczną i mam cichą nadzieję że w najgorszym wypadku powtórzymy casus Pogoni Szczecin sprzed 2 lat, gdy fartem z Moskalem awansowali do 8 żeby z juniorami w składzie przegrać bodajże wszystkie spotkania. |
Savicevic to juz pewne ze pauza? Bo tam ponoc cos delikatnie naciagnal.
|
Sądzę, że, po zdarzeniach w zimie, prognozowanie czegokolwiek na podstawie naszej dotychczasowej średniej straciło zupełnie sens.
Natomiast w związku z czyimś pomysłem, że w tym roku do awansu do górnej "8" potrzebne może być nawet 44 punkty, możemy popróbować analizy porównawczej z poprzednimi sezonami. Porównamy sobie mianowicie lość punkótw 9-tej drużyny po 22 i 30 kolejkach we wszystkich sezonach ESA37: Kod:
2013/14 29 39 |
|
A ta tabela ma coś potwierdzić czy zaprzeczyć?
Na razie każdy zespół czołowej 8 ma średnio 1.5 pkt więcej niż w analogicznym okresie sezonu 17/18, a licząc w sumie to obecnie zespoły 8 zdobyły 296 punktów a rok temu 284. Dalej stoję przy swoim, patrząc także na dyspozycję czołowych 10 drużyn ekstraklasy że ten sezon może wymagać najwięcej punktów do awansu do 8. |
Cytat:
Cytat:
|
Cytat:
Rok temu po 22 kolejkach 4 zespół miał 36 punktów, dziś Korona ma 35. Więc nadal zakładam, że 40 punktów jest magiczne w E-klapie. Owszem, z naszego punkt widzenia mamy dużo słabszy zespół i dużo trudniejszy terminarz niż rok temu. |
Cytat:
|
Interesujące nas mecze w tej kolejce (pożądany wynik) - typy LVBet:
Arka Gdynia - Piast Gliwice (zwycięstwo Arki) - 2,75:2,6 Cracovia - Jagiellonia Białystok (zwycięstwo Jagi) - 2,5:2,75 Korona Kielce - Pogoń Szczecin (zwycięstwo Korony lub remis) - 2,55:2,75 Lech Poznań - Legia Warszawa (zwycięstwo L) - 2,85:2,45 Śląsk Wrocław - Zagłębie Lubin (zwycięstwo Śląska) - 2,25:3,1 Lechia Gdańsk - Wisła Kraków :TS: Czyli LVBet obstawia 2 z 6 potrzebnych nam wyników |
Jak na razie 1 interesujący nas remis i same złe wiadomości.
Zostały jeszcze 2 mecze. |
Cytat:
Zostało 7 spotkań. Wygrać 4 z nich i będzie 8.... |
Nasza porażka owszem.
Ale, że L zagra padakę z grającą absolutnie nic Amicą to już nie koniecznie. Poza tym Arka nie strzeliła karnego w końcówce meczu (i przegrała). I jeszcze Jaga. |
Cytat:
Pogoń Korona Derby - mecze prawdy dla nas. |
No to przed piąteczkiem interesujące nas mecze: (interesujący nas rezultat) - typy LVBet
Piast Gliwice - Śląsk Wrocław (zwycięstwo Śląska) - 2.2:3.25 Zagłębie Sosnowiec - Korona Kielce (remis) - 2.95:2.3 Wisła Płock - Cracovia (zwycięstwo Płocka) - 2.65:2.65 Lech Poznań - Arka Gdynia (zwycięstwo Arki) - 1.75:4.85 Zagłębie Lubin - Lechia Gdańsk (zwycięstwo Lechii) - 2.45:2.95 Wisła Kraków - Pogoń Szczecin :TS: |
to ja troszke od innej strony teraz temat ugryzę
ponieważ zakładam mimo wszystko szanse nie wejścia do 8-mki ja wyglądają nasze szanse na utrzymanie? gra toczy się o to , aby po 37 kolejce mieć więcej pkt niż minimum 2 drużyny oczywiste typy to Płock i Sosnowiec przy utrzymaniu aktualnej średniej punktacji Sosnowiec skończy z 24 pkt , wiec tutaj raczej mamy pewniaka do ostatniego miejsca , my już dzisiaj mamy więcej Płock zaś z 32 , czyli teoretycznie 1pkt w 14 meczach powinien nam dac utrzymanie nasza średnia którą licze inaczej , mianowicie w oparciu o mecze po zawirowaniach właścicielskich , powinna dac nam 46pkt wygląda to dość bezpiecznie , jednak jest lekko skrzywione optymistycznie, należy oczekiwać że 2 w/w drużyny z nożem na gardle zaczną troszkę lepiej punktować , w naszym przypadku z obecną grą , nie wiem czy możemy liczyć na 1pkt/mecz tak czy siak to ekstraklasa, do wzięcia jeszcze 42pkt więc wszystko się może zdarzyć |
Tak wyglądają statystyki ESA37 w temacie 14 miejsca.
Oczywiście w sezonach z podziałem punktów większą wagę miały punkty zdobyte od 31 kolejki. Kod:
14 Craxa 25(39) Górnik Ł27(34) Górnik Ł 24(31) Craxa 24(31) Piast 37 |
Piast dobił do 40 więc można się już nim nie przejmować w temacie walki o top8.
Zagłębie S. mile zaskoczyło. Imienniczka z Płocka :haha: :haha: :haha: |
Po dzisiejszym meczu szansa na 8 miejsce jest bardziej realna. Jutro gra Pogoń z Zagłębiem i to jest bardzo interesujący mecz.
Tabela "poniżej 40": 6. Craxa - 39 7. Pogoń - 38 (jutro grają) 8. Korona - 36 9. Wisła - 35 10. Zagłębie - 33 (jutro grają). Mecze w/w zespołów: Kod:
Craxa Pogoń Korona Wisła Zagłębie |
Patrząc już nie na grę, ale przede wszystkim terminarz Korony, to moim zdaniem oni się nie załapią. Inna sprawa, że gra Cracovii, czy Pogoni pozwala stwierdzić, że nie powinni wypaść, przynajmniej w teorii. Sprawa może rozstrzygnąć się - po raz trzeci - w ostatniej kolejce w bezpośrednim meczu między Zagłębiem, a Wisłą ;) Chociaż akurat ze wszystkich drużyn, to Lubinianie mają teoretycznie najłatwiejszy terminarz (uśredniając miejsce w tabeli najbliższych rywali, to ich rywale mają najniższe miejsce).
|
@piotrex007 jakbyśmy rozmawiali o jakiejś normalnej lidze to pewnie miałbyś rację.
Z drugiej strony Arka i Płock "walczą o spadek" więc może być różnie. Zwłaszcza, że już były "mecze przyjaźni" Zagłębie-Arka. W tej kolejce cały dół gra z kandydatami do pucharów więc raczej bez taryfy ulgowej. |
ciężko prowadzić jakies statystyki jak gramy taką sinusoide , po poprzednim meczu paniczne sprawdzania czy wogle jakiś punkcik wpadnie w tej rundzie , po wczorajszym - gotowi na puchary xD
|
Cytat:
Zreszta w kontekście ostrej walki z Zagłębiem o 8 to właśnie tego wyniku (czyli wygranej Pogoni) trzeba sobie życzyć. O 2 miejsca będą walczyć 4 zespoły, ale w moim przekonaniu Korona szybko odpadnie z wyścigu, a parchy nawet pomimo przegranej w derbach nie mają z niej szans wypaść. |
Jaga póki co gra bardzo słabo, a do końca rundy ma wyjazdy do szczecina, warszawy i poznania.
Jak u siebie nie zapunktują z koroną i sosnowcem to jeszcze z 8 mogą wypaść. |
Cytat:
Cytat:
A całkiem teoretycznie to Amica może nie wygrać dziś z Miedzią i trzeba będzie ich wziąć pod uwagę :> I jeszcze tabela po mieczu w Szczecinie: 6. Craxa - 39 7. Pogoń - 38 8. Zagłębie - 36 9. Korona - 36 10. Wisła - 35 |
Cytat:
|
Do klubu "poniżej 40" dołączyła Amica, która dostała w d...ę od Miedzi w Legnicy. Weszło dziś nabijało się z Forsella i gość strzelił dwa razy - klątwa Weszło :D :D :D
Może niech pochwalą sąsiadkę przed derbami :) 5. Amica - 39 6. Craxa - 39 7. Pogoń - 38 8. Zagłębie - 36 9. Korona - 36 10. Wisła - 35 "Chłopcy Nawałki" mają kalendarz: Górnik (d) Korona (w) Pogoń (d) Lechia (w) Jaga (d) Jak znajdę chwilę to powrzucam to w komputer bo po takiej kolejce to obstawianie jakie kto ma szanse jest bez sensu. Co prawda deszcz zrobił swoje ale wszystkiego deszczem nie da się wytłumaczyć. |
Należy też dopisać Jagę - dzieli nas od niej 5 punktów. Zostało 5 kolejek i kto wpadnie teraz w dołek wylatuje. Ciasno się zrobiło.
|
Korona w tej formie jakiej jest raczej wypisuje się z wyścigu o 8-ke. Jeżeli chodzi o nas to najbliższe 2 mecze są decydujące - zdobycie minimum 4 pkt obowiązkowe ale najlepiej byłoby oba mecze wygrać i wówczas szanse wzrastają zdecydowanie
|
| Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 11:20. |
Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl